Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

H/K termékek

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Egyszer, egy fél másodperces áramszünet miatt történt egy DSP reset (minden beállítást elfelejtett) ami azért érdekes, mert ilyen áramkimaradás többször is volt és a költözéskori két napos dobozba zártságot is elviselte emlékezetkiesés nélkül.
Azért lehetett, mert amig normálisan kikapcsolva egy kondi táplálja a memóriát, addig az áramszünetkor a kondiról fogyasztott a gép, amíg az le nem merült. (Századmásodperc kb.) Úgy látszik, gyorsabban lemerítette a kondit, mint ahogy a védelem reagált volna.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Üdv! 
Nálam egy 2002-ben, újonan vásárolt AVR2500 elég jól teljesít megbízhatóság szempontjából.
Egyszer, egy fél másodperces áramszünet miatt történt egy DSP reset (minden beállítást elfelejtett) ami azért érdekes, mert ilyen áramkimaradás többször is volt és a költözéskori két napos dobozba zártságot is elviselte emlékezetkiesés nélkül.
Ezt leszámítva szépen müködik, jól szól és még mindig jobban néz ki, mint más márkák hasonló készülékei!
 
Véleményem szerint, az utóbbi öt-hat év termékeinél, amióta az OEM-ek (eredeti készülékgyártó, márkatulajdonos) a gyártást EMS (szerzödéses elektronikai gyártó) cégekkel végeztetik - föleg távolkeleten - nem sok értelme van a különbözö márkák között megbízhatósági különbségeket keresni, mert az leginkább attól függ, hogy hol és milyen körülmények között szerelték az adott példányt.

azért az se lehet mindegy, hogy milyen alkatrészekből és milyen minőségellenőrzéssel/biztosítással
gordon314.fw.hu

Avatar
gseq
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.06.24., pén. 10:15
Értékelés: 0

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: gseq »


Üdv!
 
Nálam egy 2002-ben, újonan vásárolt AVR2500 elég jól teljesít megbízhatóság szempontjából.
Egyszer, egy fél másodperces áramszünet miatt történt egy DSP reset (minden beállítást elfelejtett) ami azért érdekes, mert ilyen áramkimaradás többször is volt és a költözéskori két napos dobozba zártságot is elviselte emlékezetkiesés nélkül.
Ezt leszámítva szépen müködik, jól szól és még mindig jobban néz ki, mint más márkák hasonló készülékei!
 
Véleményem szerint, az utóbbi öt-hat év termékeinél, amióta az OEM-ek (eredeti készülékgyártó, márkatulajdonos) a gyártást EMS (szerzödéses elektronikai gyártó) cégekkel végeztetik - föleg távolkeleten - nem sok értelme van a különbözö márkák között megbízhatósági különbségeket keresni, mert az leginkább attól függ, hogy hol és milyen körülmények között szerelték az adott példányt.
TV: Samsung WS32-Z108R; DVD: Samsung MAX-945 / MS XBOX; CD: Harman/Kardon HD720; Receiver: Harman/Kardon AVR2500; Front: JBL ATX30; Center: JBL ATX10C; Surround: Samsung HTE2200; Kábelek: Neutrik, Dietz, Hama

Avatar
hercsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2005.06.21., kedd 18:30
Értékelés: 0

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: hercsi »


Értem, köszi .
Van esetleg egy-két jellemző hiba, ami a H/K AVR-ekkel kapcsolatban elő szokott fordulni? Ezek mennyire komoly hibák?
 
...ha ezek tényleg komoly hibák, akkor lehet, hogy más gyártók felé is nézelődni fogok:-). Melyik hasonló tudású/árkategóriájú készülékeket gyártó cégek hm erősítőire jellemző még ez a megbízhatósági probléma?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Sziasztok! 
A H/K-k műszaki megbízhatóságával kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?
Használtan (kb. 1,5 évesen), garancia nélkül mennyire rizikós beszerezni egy AVR 135-öst vagy 235-öst?

Sztem köztudott, hogy elég hullámzó a HK-k megbízhatósága.
Ennek ellenére egy 1-2 éves új szériás receiverükbe gond nélkül bele mernék vágni gari nélkül is, csak legyen jó áron.

Avatar
hercsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2005.06.21., kedd 18:30
Értékelés: 0

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: hercsi »


Sziasztok!
 
A H/K-k műszaki megbízhatóságával kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?
Használtan (kb. 1,5 évesen), garancia nélkül mennyire rizikós beszerezni egy AVR 135-öst vagy 235-öst?

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: forgi »


Így már érthető.
Elég vicces, h ez a csont alap gép drágább """rendes árán""", mint egy pölö csúcs Pana S97-es.

Ez a "csont alapgép", egy régebbi konstrukció, ami annak idején ( (2001-ben)) Németországban is 999 EURO-ba került. Ma már valóban nem tud többet, mint a belépő szintü DVD-k, de egykor magasabb osztályban járt. A listaár így már jobban érthető, gyanítom, hogy ezért a 100 000 Ft feletti ár. Az egy másik kérdés, hogy az elmúlt időszakban nálunk mennyiért lehetett kapni, ha egyáltalában lehetett. Mert azt is el tudom képzelni, hogy valahol felleltek egy elfekvő készletet, fillérekért felvásárolták, és behozták.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Így már érthető.
Elég vicces, h ez a csont alap gép drágább """rendes árán""", mint egy pölö csúcs Pana S97-es.

Drágább VOLT. Úgy 5 évvel ezelőtt. A világ többi országában ez a tipus (a HK második dvd lejátszója, a DVD1 volt az első) persze már rég elfogyott. Hogy a SatSystemnek hogy maradt belőle, az igazi rejtély, de ez a lejátszó egy őskövület! Ámbár 20e ft-ot még talán cd lejátszónak is megér.

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Így már érthető.
Elég vicces, h ez a csont alap gép drágább """rendes árán""", mint egy pölö csúcs Pana S97-es.

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Beszéltem velük, ennyi az akciós ára. Negatívum: írt CD-t nem játsza le, csak 96-os mintavétel, stb... A H/K oldalán meg tudod nézni a paramétereket.
Így már érthető.

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: tau »

Szerintem ez elírás, és 99k-ért gondolták valójában...

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hátha valakit érdekel:A Satsystem honlapján (ha nem elírás), akkor 104.000 Ft. helyett 19.990-ért adják a H/K DVD10-es lejátszót. Ha tényleg nem elírás, akkor jó kis engedmény. Mondjuk magáról a készülékről nem sokat tudok, meg engem nem is érdekel, de hátha jól jön valakinek.

Egy pillanatra nem gyengén csillant meg a szemem!! Tudom h a HK DVD-k még nem az igaziak, így az összes típus/külső DVD-k még nincsenek az agyamban. Nah a lényeg, h sajnos ez a régi design HK, nekem sajnos nem jó. :box:
 
Mocsok satsystemnek mennyi haszna van rajta, ha ötöd(!) annyiért árulja és még így is nyereséges. Továbbá lásd B&W-k stb. stb.......

Online
Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Hátha valakit érdekel:
A Satsystem honlapján (ha nem elírás), akkor 104.000 Ft. helyett 19.990-ért adják a H/K DVD10-es lejátszót. Ha tényleg nem elírás, akkor jó kis engedmény. Mondjuk magáról a készülékről nem sokat tudok, meg engem nem is érdekel, de hátha jól jön valakinek.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: NZS »


A legújabb Házimozi magazinban van egy pár jó H/K termék bemutatva. Nem éppen LG feeling. Nekem az a mozigömb tetszik, ami csak a hangtechnika révén Harmann termék. (A címlapon lévő változat, előmelegített hellyel...)
NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem hinném... :taps: :kiraly:

Nem akcióban 45e, vagy akcióban nem 45e ??

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Hivox lap nekem se jön be, pedig valamelyik nap még ment...
 
OFFTOPIC:

Van még Lupus II DAC akciós 45e ért??

Nem hinném... :taps: :kiraly:

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hivox lap nekem se jön be, pedig valamelyik nap még ment...
 
OFFTOPIC:

Van még Lupus II DAC akciós 45e ért??

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Vagy a surround beállításoknál a sztereóhoz az 5ch sztereó beállítást kell alapértelmezettként beállítani, mert egyébként csak a fronthangfalak beállítását engedélyezi.
 
Attól, hogy Large-ra állítod még enged vágási frekit, csak ugye nem vág.
 
Independent mindenképpen szükséges szerintem is. :kiraly:

EZt a sztereó 5 ch beállítást megnézem még. Furcsa, mert nálam működik mindenhol
 
OFFTOPIC:

Robot@:a lupus dac-ról hol vannak infók?? A hivox oldala nem nyílik le

Szerintem alapban 5ch sztereó van, de próbáld ki, ha az adott bementre sima sztereót állítassz be akkor a frontokon kívül a többi hangfal beállítását elveszi és mintha nem is lenne rákötve csak 2.0 úgy tudod konfigurálni.
 
Hivox lap nekem se jön be, pedig valamelyik nap még ment...

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez melyik menüpontban, vagy hol van? :kiraly:
Nem emlékszem ilyenre

A 230-ban nincs benne. Ahol hozzá kell rendelni a bemeteket.

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vagy a surround beállításoknál a sztereóhoz az 5ch sztereó beállítást kell alapértelmezettként beállítani, mert egyébként csak a fronthangfalak beállítását engedélyezi.
 
Attól, hogy Large-ra állítod még enged vágási frekit, csak ugye nem vág.
 
Independent mindenképpen szükséges szerintem is.

EZt a sztereó 5 ch beállítást megnézem még. Furcsa, mert nálam működik mindenhol
 
OFFTOPIC:

Robot@:a lupus dac-ról hol vannak infók?? A hivox oldala nem nyílik le

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


AMiben különbözik a 235 től a setup, hogy nincs benne AUTO POLL beállítás ? Ez mi ?? :kiraly:
Ez melyik menüpontban, vagy hol van? :taps:
Nem emlékszem ilyenre

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pontosan :taps: Be van kapcsolva minden csatorna, a film is 5.1 ben megy, de csak a frontot engedi állítani. Nálam a 235-nél nincs ilyen, gondoltam, hogy tipus jellemző, de ezek szerint nem 
Nem az van, hogy nincsen a többi hangfal samllra állítva? Továbbá be kell állítani azt is, hogy "independent" legyen a beállítás, azaz bemenetenként konfigurálható.

Bevan állítva. Nem kérte a srác, hogy külön konfiguráljam a bemeneteket, de indepedenten van. Minden Large-on van, szub LFE-n.
AMiben különbözik a 235 től a setup, hogy nincs benne AUTO POLL beállítás ? Ez mi ?? :kiraly:

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Pontosan Be van kapcsolva minden csatorna, a film is 5.1 ben megy, de csak a frontot engedi állítani. Nálam a 235-nél nincs ilyen, gondoltam, hogy tipus jellemző, de ezek szerint nem 
Nem az van, hogy nincsen a többi hangfal samllra állítva? Továbbá be kell állítani azt is, hogy "independent" legyen a beállítás, azaz bemenetenként konfigurálható.

Vagy a surround beállításoknál a sztereóhoz az 5ch sztereó beállítást kell alapértelmezettként beállítani, mert egyébként csak a fronthangfalak beállítását engedélyezi.
 
Attól, hogy Large-ra állítod még enged vágási frekit, csak ugye nem vág.
 
Independent mindenképpen szükséges szerintem is. :kiraly:

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

Azt hiszem, az én 1986-os XT-met enm tudjátok alulmúlni. :taps:Turbó módban 4,7MHz 
 
 


 
OFFTOPIC:

A kvarcórám gyorsabb attól :kiraly:  




Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Pontosan Be van kapcsolva minden csatorna, a film is 5.1 ben megy, de csak a frontot engedi állítani. Nálam a 235-nél nincs ilyen, gondoltam, hogy tipus jellemző, de ezek szerint nem
Nem az van, hogy nincsen a többi hangfal samllra állítva? Továbbá be kell állítani azt is, hogy "independent" legyen a beállítás, azaz bemenetenként konfigurálható.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”