Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

H/K termékek

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: H/K termékek

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Harman Kardon hk 680-s erősítő, belenyúlás mentes, szép állapotban.
Meglepődtem, hogy ez a több mint 30 éves technika mennyire szépen szól még ma is. Érdeklődnék, hogy van-e a csoportban olyan, akinek birtokában volt, vagy jelenleg is van ilyen erősítő és tudna tippeket adni esetleges tuningra. Vagy ha hibátlanul működik, nem érdemes vele foglalkozni, mert úgy jó ahogy van.
Köszönöm….

Bkvbusz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2021.12.04., szomb. 20:06
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Vecsés

Re: H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Bkvbusz »

Van egy Harman Kardon AVR 507 Limited Edition erősítőm, aminek a hibájára nem tudok rájönni.
Eleinte bekapcsolás után pár másodpercre kikapcsolt, majd mindíg alapbeállításokkal indult újra.
Ekkor szétszedtem és a Front panelen a gombakkura rámértem. Akkor 2,4V-ot mértem áramtalamított állapotban. Hát biztos elfáradt, gondoltam kicserélem. Megrendeltem az újat, megérkezett, újra szétszedtem. Ekkor rámértem, 4,14V-ot mértem, így mégsem cseréltem ki.
A nyákon volt valami fehér koszolódás, amit letakarítottam. Ezután már bekapcsolás után több óra elteltével kapcsolt ki.
Legutóbb már én kapcsoltam ki, tegnap délben.
Ma reggel szerettem volna bekapcsolni, de nem volt hajlandó. Rá két órával simán, szó nélkül bekapcsolt, de a memóriája nem jegyez meg semmit. Tehát hol működik, hol nem. Egyszerűen elképzelésem sincs róla, merre keressem a hibát.
Valakinek valami ötlet?
Gábor
0 6 2 0 5 6 9 9 2 3 2

termih
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019.08.01., csüt. 12:16
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szeged

Re: H/K termékek

Hozzászólás Szerző: termih »

Kedves Fórumozok!


Újonc vagyok még, tavaly vásároltam egy hk6500 erősítőt amelyen cromcast-on Spotífy-t hallgattam, de sajnos már túlkoros volt recsegett-ropogott, azután a Phase correct áramkör is feladta.

Azóta keresem azokat fajta puha mély hangokat amiket csak ebben a készülékben hallottam, Eddig a kprobáltam Yamaha RXN-600D , Advance Acoustic Sp100, CAT cav 2017, HK 6550, most egy hk980 hallgatok. Igazából mindegyik jól szól , a 980 nagyon szépen , de azok a mélyek hiányoznak . Meghallgattam pár mélynyomót de egyik sem volt az igazi . Tud valaki segíteni hogy merre induljak az eBay-on vannak ki tudja milyen állapotú hk6500-ok aranyárban. A fórumon most is vannak erősítők mit kellene meghallgatnom?

Köszönöm előre is.

AlienM
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.11.30., pén. 19:16
Értékelés: 0

Re: H/K termékek

Hozzászólás Szerző: AlienM »

Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy a HK3770-es a Rec Out kimenetén a digitális bemenetek hangját is kiadja?
Általában úgy látom, hogy csak az analógokat adják ki a hasonló árú készülékek.
Köszi!

Avatar
benviper
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2013.11.07., csüt. 08:28
Értékelés: 1

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: benviper »


Kedves fórumtársak!
Segítséget szeretnék kérni egy Harman Kardon avr 265 7.1 hm.erősitővel kapcsolatosan. Egy ilyen készülék vétele elött állok.Van e pozitív vagy negatív véleménye valakinek erről a készülékről. Nem találtam az avx fórumon eddig egy eladói,vevői hozzászólást sem.
Köszönöm szépen a segítséget. Minden tanácsot szívesen vennék.
Üdvüzlettel.
Benviper.

Avatar
benviper
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2013.11.07., csüt. 08:28
Értékelés: 1

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: benviper »


Szerintem minden tekintetben megfelel,6ch in és pre out is van rajta,így szinte bármire rá lehet venni,99-ben ez nem belépő szint volt.
Én 14 évig használtam nagy megelégedéssel és nem is válok meg tőle,amíg bírja had szóljon:-).
Érdemes kipróbálnod,sztereóban is jól teljesít!
 
Mennyiért jutnál hozzá?(40e körüli ár távval reális)

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »


doky !
 
Nem véletlenül vagy Hifi Tanácsadó,teljesen igazad van . Az a  lényeg ,hogy elégedetten használjuk a rendszerünk , örömet okozzon , mikor hallgatjuk , mosolyt csaljon az arcunkra . Valószínűleg h/k vonalon, fejlesztek tovább.    

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »


KissB!
 
Szerettem/szeretem a H/K erősítőket, de fan nem voltam, vagyok.
A legtöbb esetben a nagyobb modellszám nem csak szolgáltatásban hanem teljesítményben, minőségben jobb!
 
A 980-as nem rossz vas, hangra kb. a 3490-es szintje.
 
Imi 007!
 
A legtöbb esetben én sem tudok "dedikáltan" zenét hallgatni, de nem az a lényeg hogy mit, miről hallgatok!
Hanem hogy a hallott zene "örömet" okozzon szàmunkra!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


  A dusson tulajdonosa szerint mind ,a hangfalam mind az erősítőm azt közvetíti amit hallani akarok , és nem  azt, amit a forrás tartalmaz. 
 

 
minden hifista és zenehallgató ilyenre vágyik és nem lesz több vita
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »


Sziasztok ! Még egy pár gondolatot fűznék hozzá . Amiket leírtam ,és leírok saját véleményem, 
 
- Igazából nem úgy  hallgatok zenét  ahogy az  nagy könyvben megvan írva.Gyakorlatilag nem is hallgatok , hanem inkább koncerteket nézek, illetve filmeket nézek.    A zenéim- ac/dc- police - dire strairs - , meg ehhez hasonlók. Szerintem ezek nem olyan zenék amihez leül ember és az igazi zene, esetleg egy szép énekhang miatt hallgatja. LP lejátszón nincs is . DVD -én Blu-rayen ,vagy  interneten nézek meg egy koncertet a  hintaszékemből.  
 
-- Távol áll tőlem, hogy a h/k stereo erősítőit - már amik megfordultak nálam - leszóljam, de véleményem fenn tartom ,nekem jobban bejött az avr--ek hangja , természetesen a fentiekben leírtak figyelembe vételével.
 
-Amit doky írt nagyon  igaz, több mindent meg kellene hallgatni , de bizony ez faluhelyen nem olyan egyszerű . 
 
- A dusson erősítőt nem akartam egyik h/k erősítővel sem össze hasonlítani. A hangfalam teszteléséhez használtam.  A dusson tulajdonosa szerint mind ,a hangfalam mind az erősítőm azt közvetíti amit hallani akarok , és nem  azt, amit a forrás tartalmaz.
 
- A jelenlegi erősítőmön is 3 optikai és egy hdmi bemenetet használok. A sub pedig, filmeknél hatásos , megfelelő beállítással a számomra a zenékhez is hozzá tesz,, már amikor  használom.   Igazából tudom, hogy így nincs  stereo rendszerem , de  házi-mozim sincs ,  de mégis mind kettőből van valamennyi.  .       
               

Avatar
kissb
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2011.04.13., szer. 13:34
Értékelés: 17

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: kissb »


 
Sziasztok!
Én is nagy HK fan voltam egy időben és HK házimozi erősítőről váltottam sztereóra.
A sztori elég hosszú volt, a lényeg hogy kezdetben volt egy HK 435-ösöm, amit nagyon szerettem és nagyon meg voltam vele elégedve, de volt egy kis műszaki problémám vele, amit a szervizben nem tudtak megoldani...
Összesen egy évet töltött szervizben és ez alatt kaptam cserekészüléknek egy 345-öst. Akkoriban nem voltak komoly hangfalaim, egy pár Dali C1-en és egy JBL E150P-n hallgattam, de jól hallható volt, hogy zenén sokkal jobb volt a 4xx erősítő. Mozin én nem éreztem nagy különbséget azon a rendszeren. Végül úgy záródott le az ügy , hogy "kis" ráfizetéssel megkaptam a 345-öt (hogy legyen mozi) és egy vadi új HK980-ast (hogy a sztereó is jó legyen ). Ez akkoriban jött ki, még 145e Ft-os listaárral.
A különbség leírhatatlan volt, össze se volt hasonlítható egyik HM erősítővel sem, még azokon a "kis szar" hangfalakon is. Teljesen le voltam döbbenve, hogy egy erősítő hogy szólhat ennyivel jobban egy másiknál. Az a "nagy bumm" sokkal nagyobb volt, mint vártam.
Azóta a rendszer minden tagja lecserélődött, de ekkor indult el bennem valami...
Amikor végül lecseréltem a HK980-ast egy x10-es árú erősítőre, azon voltam ledöbbenve, hogy (első hallásra) milyen alig észrevehetően szólt csak jobban.
 
Mondjuk sose értettem, ha sztereó erősítőről beszélünk ami (számomra) a minőségről szól, miért kellenek videó csatlakozások, szub kimenetek, DSP...?!
 
Üdv!
KissB
 

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »


Kedves Imi! köszönjük a korrekt, részletező leírást. Már kezdtem azt hinni velem van a baj, de úgy látom másnak is hasonlóan "rossz" tapasztalatai vannak a H/K sztereóval, mint nekem. Azért is érdekes, amiket írsz, mert nekem is szinte ugyanez volt a problémám a vassal. Én nagyon nagy lelkesedéssel rendeltem meg az erősítőt egy kedves forumtárstól, de kb ugyanakkorát csalódtam az eszköz hangjában. Lehet túl nagy reményeket fűztem hozzá...Nos, igen, lehet túl nagyok az elvárások...És ezért mondom hogy hallgatózni, hallgatózni, hallgatózni!
El kell menni, bemutatókra, fórumtársakhoz, ismerősökhöz fülelni!
 
És ne feledjük el, egy rendszert hallgatunk!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »


Imi 007!
 
Mint itt is, minden cégnél tapasztalni a "hanyatlást"...
Sokszor hallottam AVR-t kontra sztereót.
Volt amiben ez, volt amiben az volt a jobb!
De a zene tolmácsolásában (azonos árban) mindig a sztereó volt a jobb!
Sokan megszokjuk a hangot (egy idő után) amit egy rendszer tolmácsol, majd mikor másikat hallunk azt szokni kell!
 
Az AVR-ek (főként a közelmultban) sajátossága hogy az efektekre vannak kihegyezve, nem egy "kerek" dolgot tolmácsol!
De az igaz hogy a határ kezd elmosódni!
 
Pro és kontra mindig lesz, de az tény hogy a minőség lefelé tart!
 
Azt viszont tartom hogy a mai használt piacon 5-10 éves készülékek között adott árban a H/K-ok igen is jók (régebbiek még jobbak)!
 
A Dusson meg azért más kicsit mint a 3490-es (mindig is öszvérnek jellemeztem, az öszvérek minden jó tulajdonságával)!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
hellmuth
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2015.12.21., hétf. 23:17
Értékelés: -3

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: hellmuth »

Kedves Imi! köszönjük a korrekt, részletező leírást. Már kezdtem azt hinni velem van a baj, de úgy látom másnak is hasonlóan "rossz" tapasztalatai vannak a H/K sztereóval, mint nekem. Azért is érdekes, amiket írsz, mert nekem is szinte ugyanez volt a problémám a vassal. Én nagyon nagy lelkesedéssel rendeltem meg az erősítőt egy kedves forumtárstól, de kb ugyanakkorát csalódtam az eszköz hangjában. Lehet túl nagy reményeket fűztem hozzá...

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »

A saját h/k históriám , stereo  és avr között. A hangfal  JBL ES 90-es.  Használtam egy AVR 255-el , viszonylag megvoltam elégedve de egy kicsit gyengének találtam, és mivel a nem  házi-mozi irányába akartam fejleszteni , h/k 3490-est próbáltam vásárolni. Ezt nem sikerült ezért vettem egy 3380-ast .   Tapasztalataim , az avr 255 után  -természetesen saját véleményem- kopogós mélyek , karcos magasak , ordító ének hangok. Vettem gyorsan először egy infinity majd egy  es 150 p subwoofert , de igazából nem sokat javult a helyzet. Ki próbáltam egy hk/ 3490-est is , de igazából nem hozott változást, egy szerűen nem tudtam megszokni a stereo h/k hangot.  Eladtam a 3380-ast , avr 260-as lett helyette.  Ezt használtam, de nem győzött meg még subbal sem ,  Már ott tartottam, hogy eladok mindent, mivel inkább csak állítgattam az egészet mint használtam. Majd JBL -ek autóba be egy  barátom , dusson v 8i erősítővel meghajtva, ez igen  itt valóban meg volt az a bizonyos bumm.  Hangfal marad csak nagyobb teljesítményű erősítő kell. Az avr 260-ból egy avr 460-as erősítő lett. Így már alakul, még valahogy a sub szépen illeszkedik az egészbe.  Előbb vagy utóbb 760-as lesz , Saját véleményem, nekem nem jöttek be a h/k fenti stereo erősítői. Az igazii hi-fi  kedvelők most lehet, hogy megvettnek de a zenéimhez- inkább koncerteket nézek-   kell  némi hangerő is . Az is előfordulhat, hogy azért tetszik  jobban  az avr hangja mert már ahhoz ált a fülem,    Amikor  az ismerőseim meghallgatják a mostani  erősítőm , széles mosollyal diszkópatkányok módjára  elkezd mozogni a fejük            

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Semmiképp nem ragaszkodom az újhoz, inkább a használt de megkímélt darabokra vadászok. Több fórumon olvasgattam (külföldieken is) és azért találtam dicsérő szavakat a szóban forgó erősítőről. Leginkább a mélyét emelték ki, de nekem pont az nem tetszett, de mondjuk ez is ízlés dolga. Marad a tesztelés saját rendszerben... Ha az ember megtalálja azt amit keres, rögtön érezni fogja, hogy na ez az amit szerettem volna hallani és ez az az eszköz ami maradni fog.
 
Off.:
 
tapasztalatból írom: érdemes lenne megkeresned a hivox-ot (fülelek), amp4me erősítőivel kapcsolatban....
a sztereós topikban lenne érdemes folytatni, ha már a h/k ki fog esetleg kerülni a látókörödből
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »


Semmiképp nem ragaszkodom az újhoz, inkább a használt de megkímélt darabokra vadászok. Több fórumon olvasgattam (külföldieken is) és azért találtam dicsérő szavakat a szóban forgó erősítőről. Leginkább a mélyét emelték ki, de nekem pont az nem tetszett, de mondjuk ez is ízlés dolga. Marad a tesztelés saját rendszerben... Ha az ember megtalálja azt amit keres, rögtön érezni fogja, hogy na ez az amit szerettem volna hallani és ez az az eszköz ami maradni fog.
Ezt a H/K-t nem ismerem, olvasni én is olvastam teszteket (marketing), nem vettem volna meg az új árért.
150-ét újban kicsi az esély hogy bele nyúlsz a tutiba!
Használtban is necces, de mindenkinek más az elvárása és ugye ne feledkezzünk meg a rendszerszinergiáról!
Vannak itt is megfontolandó készülékek (akár csak a megfülelés miatt)!
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... -nad-c352/
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... sit%C5%91/
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... elity-m3i/ (MF-vel vannak kételyeim)
 
De rettentő sok van a piacon!
 
Az baromság hogy amint meghallod, tudod hogy ezt keresed!
Legalábbis szerintem, sokszor jártam már úgy hogy elsőre izgalmas, jó volt valami, de hosszabb hallgatás alkalmával már fárasztó volt (igaz ez inkább hangsugárzók esetében fordult elő, de tapasztalható minden egység esetében)!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
hellmuth
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2015.12.21., hétf. 23:17
Értékelés: -3

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: hellmuth »

Semmiképp nem ragaszkodom az újhoz, inkább a használt de megkímélt darabokra vadászok. Több fórumon olvasgattam (külföldieken is) és azért találtam dicsérő szavakat a szóban forgó erősítőről. Leginkább a mélyét emelték ki, de nekem pont az nem tetszett, de mondjuk ez is ízlés dolga. Marad a tesztelés saját rendszerben... Ha az ember megtalálja azt amit keres, rögtön érezni fogja, hogy na ez az amit szerettem volna hallani és ez az az eszköz ami maradni fog.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Én is így vettem észre, hogy sajnos nem jobb... az ára viszonylag nem olcsó 150-160k körül mozog újonnan. Mondjatok valami komoly vasat, ami tényleg jó. Amiket nézegettem musical fidelity, marantz, heed audio... 500.000Ft alatti kategória érdekelne. Előre is köszönöm.
Újonnan 150 körüli kategória sajnos nem nevezhető drágának. A belépő szintű vasak is 80 körül indulnak. Használtan ki lehet fogni ennyiért egész jó cuccokat, de csak az idősebb korosztályból.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
hellmuth
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2015.12.21., hétf. 23:17
Értékelés: -3

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: hellmuth »


Az a baj, hogy ez sajnos nem egy jobb sztereó erősítő...
 
Én is így vettem észre, hogy sajnos nem jobb... az ára viszonylag nem olcsó 150-160k körül mozog újonnan. Mondjatok valami komoly vasat, ami tényleg jó. Amiket nézegettem musical fidelity, marantz, heed audio... 500.000Ft alatti kategória érdekelne. Előre is köszönöm.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Szia Doky!
 
Köszönöm a tippeket! Félreértés ne essék szeretem az Astrat, de nyilván van különbség a Mercedes és az Opel között vagy a BMW és a Suzuki között... Azért vettem egy viszonylag jobb Sztereó erősítőt, hogy érezzem a különbséget. Sajnos a mérleg az ítéletek ellenére negatív irányba mozdult el. Biztos vagyok benne, hogy kifogok próbálni még jó néhány modellt sőt több végfokot is. szeretném érezni a különbséget a házimozi- és a sztereó erősítő között, ha már vettem viszonylag egy normális hangfalat.
HiFi világa is kicsit olyan, mint egy autó mindig lehet jobbat venni.
üdv,
Z

Az a baj, hogy ez sajnos nem egy jobb sztereó erősítő...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
hellmuth
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2015.12.21., hétf. 23:17
Értékelés: -3

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: hellmuth »


Szia Doky!
 
Köszönöm a tippeket! Félreértés ne essék szeretem az Astrat, de nyilván van különbség a Mercedes és az Opel között vagy a BMW és a Suzuki között... Azért vettem egy viszonylag jobb Sztereó erősítőt, hogy érezzem a különbséget. Sajnos a mérleg az ítéletek ellenére negatív irányba mozdult el. Biztos vagyok benne, hogy kifogok próbálni még jó néhány modellt sőt több végfokot is. szeretném érezni a különbséget a házimozi- és a sztereó erősítő között, ha már vettem viszonylag egy normális hangfalat.
HiFi világa is kicsit olyan, mint egy autó mindig lehet jobbat venni.
üdv,
Z

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »


Hellmuth!
 
HK-ból a 6xx szériát érdemes lenne kipróbálni, vagy a 970-est!
Vagy a 3490 is jó választás lehet, elég sokoldalú készülék!
 
Nem tudom merre laksz, de a nagy faluban van pár hely ahol letét ellenében elviheted otthoni tesztre a készüléket!
Mellette az internetes rendelések esetében 2 hétig elállhatsz a vásárlástól (igaz a postát, futárt ki kell csengetni)...
 
Egyèbként nem mimdenkinek a BMW jön be, vannak akik az Astrát szeretik (holott, nem csak azt vezették eddig).
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
hellmuth
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2015.12.21., hétf. 23:17
Értékelés: -3

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: hellmuth »


Sziasztok!
 
Ami a megszokást illeti, csak részigazság... Egy kedves ismerős hozott egy Marantz erősítőt és rögtön észrevettem a különbséget. Amúgy nyitott vagyok az új dolgokra, de ennek az eszköznek kifejezetten unszimpatikus volt a hangja. Egyébként Doky jól mondtad az új eszközök digitálisak, az előző tulaj DAC-ként használta, semmilyen más funkciót nem töltött be nála. Ha valami jó én elismerem, ha egy ASTRA után beülök egy BMW-be azt érzem, hogy jó. Nem csak a sebesség más, de maga az érzet és a minőség is. Na valami ilyesmit vártam ettől az erősítőtől... Azt bizonyos nagy "bummot", de elmaradt. Sajnálom, hogy nem tudtam tovább tesztelni, de végül szerencsére a tulaj vissza vette az eszközt, mert neki meg az újonnan vásárolt DENON DAC nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket 120e Ft-ért.
 
Szívesen meghallgatnék más HK egységet is, mert egyetlen teszt alapján nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.
Amúgy a forrás közvetlen usb eszközről FLAC formátumú állományok különböző zenei stílusokban. Ami kifejezetten nem tetszett a tompa mélyei, olyan mint ha dobozból szolt volna a zene. A DENON-nak szvsz sokkal kifinomultabb a hangja, sokkal tisztább és erőteljesebb mélyei vannak. Amúgy valóban nehéz új eszközt venni tesztelés nélkül, de saját rendszerben ezt elég nehéz kivitelezni anélkül, hogy haza ne vinné az ember a kiszemelt példányt.
 
üdv,
Z

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »



Sziasztok!
 
Nem szeretnék senkit megbántani, csak a véleményemet írom le. Vettem egy komolyabb sztereó hangszórópárt...
 
Sajnos engem elriasztott ez a márka! Várom mások tapasztalatait is!
 
Üdv,
Z
Az "új" szériákat nem ismerem, de ha jól emlékszem akkor a HK-d digitális, ami alapból nem gond!Viszont kiindúlva abból hogy a mai HK HM vasak hangban gyengébbek mint az elődjeik (hiába a sok szolgáltatás)!
 
Új készüléket vásárolni ismeretlenűl nagy hiba!
Sok oka van!
 
Valszeg megszoktad a Denonod hangját!
 
De ne csűggedj!
Voltak már sokan akik mozi után váltottak zenére és csalódottak voltak mert elmaradt a bumm!
De csak ideig - óráig, mert a fül, agy vissza állt!
 
Forrás mi?
Nem lehet hogy beállítási probléma van?
Pontosan mi a doboz?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”