Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HiVOX termékek

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Egy Lupus beszerzésével ki lehet szolgálni egyszerre, mind egy DVD-t és PC-t is?
Kérésre kapsz rá több bemenetet is mint egy optikai és egy koax.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Sokat olvastam a Dynók nehéz hajthatóságáról.Ez fent áll a Crex kit-nél is?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Egy Lupus beszerzésével ki lehet szolgálni egyszerre, mind egy DVD-t és PC-t is?
Elvileg igen, ha van koax és optikai bemenete is. A pc-t egyébként is optikain keresztül érdemes bekötni.

Vendég

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egy Lupus beszerzésével ki lehet szolgálni egyszerre, mind egy DVD-t és PC-t is?

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: hpx »


sokkal előnyösebb...az összeköttetés nem hoz jittert,  és a hagkártya a szgépből kap tápot, ami elég piszkos, usb meg a dacból kap tápot, ami jól van megcsinálva.
de erről vannak külföldi tapasztalatok, majd rakok fel linkeket

Mult het ota kerult birtokomba az akcios Lupus amikoris szoltam itt a topicrol :-)
 
Igencsak kellemes meglepetes a kicsike es erdekelne, hogy netan ez a Lupus is atalakithato lenne USB valtozatra (ha majd egyszer...)?
 
Van egy jitter javitos DAC is nalam, igy ha egyszer lesz egy elofokom ossze is tudom vetni oket es meglatom hallok-e valami kulonbseget Lupus <> ADI-2 jitter ugyben - mar ha egyaltalan egyebkent a hangja alapjan osszehasonlithato a ketto.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


sokkal előnyösebb...az összeköttetés nem hoz jittert, és a hagkártya a szgépből kap tápot, ami elég piszkos, usb meg a dacból kap tápot, ami jól van megcsinálva.
de erről vannak külföldi tapasztalatok, majd rakok fel linkeket

Jól hangzik!
 
A linkek is érdekelnének. Sztem lenne jövője egy ilyen DAC-nak. Kár, hogy így meg a PC saját zajával kell megbírkózni, de erre is vannak megoldások. (legjobb: Laptop, az legalább tényleg halk)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


a *.wma NEM lossless formátum!!
veszteségmentes pl. ape flac shn, de ezek is készülhetnek akár mp3-ból is, de ezt le lehet ellenőrizni.

Tedd fel a Média Player 10-et. Onnantól kezdve lesz lossless WMA-d is a vindozban. Pont olyan jó,mint az APE, FLAC, csak nekem azért praktikusabb, mert a Roku Soundbridge, amit műsorforrásnak használok már egy ideje, ezt legalább támogatja is, igy fele-harmada helyet foglalja a cd gyűjteményem a HDD-n.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Nem tudom, milyen érdeklődésre számíthat egy USB bemenetű DAC?

Az a kérdés, hogy mennyivel előnyösebb az USB-s verzió mint a koax digital out-os hangkártyára kötött? (Már ha előnyösebb.)
 
Én is begrabbelt cd-ket (lossless WMA formátumban) hallgatok, nem egy hülye dolog, szerintem.. Kicsit egyszerűbb is menedzselni a gyűjteményt (számcímek...), ha PC-n van, no meg elvileg ennél tökéletesebb "futómű" már nincs is. Már ha jól van grabbelve.

a *.wma NEM lossless formátum!!
veszteségmentes pl. ape flac shn, de ezek is készülhetnek akár mp3-ból is, de ezt le lehet ellenőrizni.

Létezik lossless wma is.
Ugyanolyan lossless mint az említett ape, flac és társai.... :kiraly:

Vendég

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudom, milyen érdeklődésre számíthat egy USB bemenetű DAC?

Az a kérdés, hogy mennyivel előnyösebb az USB-s verzió mint a koax digital out-os hangkártyára kötött? (Már ha előnyösebb.)
 
Én is begrabbelt cd-ket (lossless WMA formátumban) hallgatok, nem egy hülye dolog, szerintem.. Kicsit egyszerűbb is menedzselni a gyűjteményt (számcímek...), ha PC-n van, no meg elvileg ennél tökéletesebb "futómű" már nincs is. Már ha jól van grabbelve.

a *.wma NEM lossless formátum!!
veszteségmentes pl. ape flac shn, de ezek is készülhetnek akár mp3-ból is, de ezt le lehet ellenőrizni.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


sokkal előnyösebb...
az összeköttetés nem hoz jittert, és a hagkártya a szgépből kap tápot, ami elég piszkos, usb meg a dacból kap tápot, ami jól van megcsinálva.
de erről vannak külföldi tapasztalatok, majd rakok fel linkeket

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Nem tudom, milyen érdeklődésre számíthat egy USB bemenetű DAC?

Az a kérdés, hogy mennyivel előnyösebb az USB-s verzió mint a koax digital out-os hangkártyára kötött? (Már ha előnyösebb.)
 
Én is begrabbelt cd-ket (lossless WMA formátumban) hallgatok, nem egy hülye dolog, szerintem.. Kicsit egyszerűbb is menedzselni a gyűjteményt (számcímek...), ha PC-n van, no meg elvileg ennél tökéletesebb "futómű" már nincs is. Már ha jól van grabbelve.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Nem tudom, milyen érdeklődésre számíthat egy USB bemenetű DAC?
 
Tudniilik tudunk ilyet készíteni, és a számítógépen sokan hallgatnak zenét, többek között én is, mert az EAC-cal begrabbelt felvétel külső DAC-cal lejátszva igen jó minőségűnek bizonyul, merem állítani, nagyon drága cd futóművek minőségét simán eléri, bár sokan háborognak ezen a kijelentésen (különösen a kereskedők:)
Mindenesetre chicagoi high end shown is évről évre egyre több cég használ forrásként számítógépet.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A Crex 12 literes, de 16 literig növelhető a doboz térfogata kit esetén. természetesen reflexcső is tartozéka a kitnek. Az ár kb. 44 ezer, ami jóval kevesebb a kész terméknél. Tartalmazza a 4db hangszórót, 2 crossover panelt, 2reflexcsövet, belső kábeleket.
 
Nem lesz többet fémház+ faelőlap, minden készülékdoboz háza fából, vagy rétegelt lemezből, vagy funérozott lemezből lesz.
vasárnap szünnap, de szombat délelőtt el lehet minket érni egyedi egyeztetés után.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Gandalf köszönöm a kimerítő választ.
 
Végülis azért érdekelne,mert kicsit elbizonytalanodtam a Sonidoval kapcsolatban,mármint ami a magasat illeti,és ugye a Crex-et is lehet majd kapni kit formájában is.Igaz előbb meg kellene hallgatni. .De ha nem lesz magas a kit ára akkor lehet abból építek majd dobozt magamnak.
 
Fülelek
 
Megközelítőleg milyen árban lesz majd a kit?
Reflexcsövet is fog majd tartalmazni az ár?
Lehet már tudni hogy hány literes lesz a doboza?
És mikorra lesz kész?
És esetleg vasárnap is meg lehet hallgatni a dobozokat?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én arra lennék kiváncsi hogy a Myotisz vagy a Capreolus+Scrofa páros szól e szebben?
Hát nyilván minden új termék egyben egy fejlesztés is, de úgy gondolom a hivox készülékeinek alapvető hangkaraktere megmarad. Számomra ezek az erősítők egy nagyon prcecíz neutrális hangzást valósítottak meg. Továbbá a hivox hangfalak hangja, erősen hasonlít a dynaudio hangfalakéra. Ugyanaz a gyors precíz hangkarakter és az álló doboznak is meglepően jól megfogott száraz mélyei vannak a méretéhez képest, mint amit a dynaudiótól hallottam. Nem azt mondom, hogy ugyanaz, de az akusztikus emlékezetem szerint egy nagyon hasonló hang.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Én arra lennék kiváncsi hogy a Myotisz vagy a Capreolus+Scrofa páros szól e szebben?
Szerintem ez már innentől elég erőteljesen izlésfüggő.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Én arra lennék kiváncsi hogy a Myotisz vagy a Capreolus+Scrofa páros szól e szebben?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Zoli!
 
A Myotis dobozához hasonlóan (rétegelt fa lemez) valamennyi termék ezentúl ilyen dobozt kap, vagy a Capreolus, és a többi termék megmarad a hagyományos fekete fém ház, és hasonló fa előlap házban?
 
A tesztpéldányt Én is nagyon várom.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Köszömöm a választ! :kiraly:
 
Kíváncsian várjuk az erősítőt.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Sajnos fekete plexi előlap nem lesz.
Feketére pácolt tölgy, illetve natúr bükk, és a doboz is bükk rétegelt lemez.
Október végére csúszik a gyártás, de garantáltan nem tovább, kipróbálásra fel fogjuk ajánlani a tesztpéldányt majdan ezen fórumon.
Lesz táv mentes verzió is, olcsóbban, nem mindenki lusta (pardon, kényelmes)
130-150 ezer az ár, picit változhat, de nem lényegesen...
A csöves fokozatot sikerült fetekkel helyettesíteni, a hangzás mindennemű romlása nélkül, ezért a csúszás...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Fülelek!
 
A HTD bemenetes integráltról, a Myotisról szeretnék kérdezni:
 
- Kb. mikortól lesz kapható?
- Kb. nagyságrendileg mennyibe fog kerülni?
- Rendelhető lesz -e fekete plexi előlappal? (A Lupus-om már olyan)
 
Köszönöm!!

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


...amúgy meg örök a gari:)
tehát a Hivox termékeire nem egy év gari van vagy ilyesmi, hanem teszem azt van vmi gondja 2 év múlva (miért lenne ), akkor azt kijavítják?

Igen.
 
De ha 10 év múlva lesz baja akkor 10 év múlva javítják ki.
Nálam ez egy nagyon pozitív szempont. :kiraly:
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...amúgy meg örök a gari:)
:kiraly: tehát a Hivox termékeire nem egy év gari van vagy ilyesmi, hanem teszem azt van vmi gondja 2 év múlva (miért lenne ), akkor azt kijavítják?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

ne aggódj, nem lesz baja, amúgy meg örök a gari:)

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Nem azért kérdezem mert ettől nem tudok aludni mert annyira zavrna,csak attól félek nehogy valami gond legyen belőle később.Főleg a hangra nézve ne.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”