Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HiVOX termékek

Avatar
Gyufa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2005.10.13., csüt. 21:03
Értékelés: 3

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gyufa »


Szia! Nekem volt Castor 2.1 vasam .Nagyon szerettem ,és a mai napig bánom ,hogy elcseréltem.

Avatar
Géza88
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.27., szomb. 20:33
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Orosháza

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Géza88 »


Sziasztok!
 
 
Hivox Castor 2.1 erősítőről tudnátok információkat mondani?
 
Miben különbözik a Castor 100-atól?
 
Továbbá milyen paraméterekkel rendelkezik?
 
Elég ritka készülék, nem nagyon találok róla semmit.
 
Mennyibe kerülhet manapság egy ilyen?
 
 
Előre is köszi a választ.
Rotel RSP 1069
Rotel RB 951 MK2
Swans Rm300
Inakustik ls502

Supra Lorad mk2

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: switch »


A hiVOX kereskedői topic-jában

EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
simi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2005.10.12., szer. 08:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Törökbálint

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: simi »

A hiVOX kereskedői topic-jában
Zene 1: Philips CD 940 mod- Soner DAC - Soner integrál- CAV DP880 mod - hiVox kábelek - Alces 4 - RD3 demagnetizáló
Zene 2: Oppo DV 980H-Lupus S-Scrofa M-Forever-KEF Q7 mod- Libra alátátétek -Alces 3
 
Film: Dune BD 3.0/Denon DVD 3910 - Toshiba MT 500/Panasonic P50 ST - Rotel RSX 972

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: switch »


Olvasgatom visszafelé a topikot...az elejétől kezdve...hogy régen mekkora élet volt itt...na jó, a sok személyeskedés nem hiányzik mondjuk
 
Hová lettek a hiVox userek?!
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


hangszórókábelként a cat7/1200Mhz cseh, svájci, vagy finn verziót ajánlom
Nem is tudtam hogy ennyi verzió is van belőle (nem is tudom az enyém milyen), de azt tudom, hogy sok hangfalkábel közül (köztük jóval drágábbakkal is, mint pl. egy bejáratott Blue Heaven REV II gyári dugókkal) ez bizonyult nállam a legjobbnak. Ártól függetlenül.
 
Biztos van jobb is, de ennyiért biztos nincs
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ez a példány nem szériadarab, úgy készült valaki könyörgésére, de szerintem is igen jól sikerült, hangszórókábelként a cat7/1200Mhz cseh, svájci, vagy finn verziót ajánlom, keddtől lesz nálunk is, fórumtagoknak beszerzési áron. Keress meg mailben vagy telefonon, ha érdekel.

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: switch »



Azért az emlitett Rotel egy alacsonyabb hangminőségi kategóriába tartozik-
Hm. Köszi. Ez támpont lehet...holnap megyek meghallgatni/megvenni.
Majd beszámolok, ha aktuális lesz...


Hazahoztam a HiVoxot...mit mondjak? Szuper! Sajnos nagyon sok összehasonlítási alapom nincsen, mert ez az első, igazán audiofil cuccom...(eddig oldhifi-ben utaztam)...ez sokkal jobb. Minden tekintetben. Majd beszerzek hozzávaló kábeleket is, mert ez a cucc már megérdemli a komolyabb drótokat.
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: switch »


Azért az emlitett Rotel egy alacsonyabb hangminőségi kategóriába tartozik-
Hm. Köszi. Ez támpont lehet...holnap megyek meghallgatni/megvenni.
Majd beszámolok, ha aktuális lesz...
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Azért az emlitett Rotel egy alacsonyabb hangminőségi kategóriába tartozik-

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: switch »


Üdv a topiknak!
A HFP aprói közt van egy Hivox erősítő. Tudnátok róla valami infót mondani? Mi a pontos tipusa, pl? De elsősorban a hangja érdekelne...pl egy Rotel 840BX2-höz képest...
Előre is köszönöm!

EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A ker.topikban válaszoltam a kérdésedre, azaz lesz fejhallgatóerősitős Lupus.
"ha "normal" analog bemenetü is, akkor az ki is megy bekapcsolas nelkül rajta az erösitö fele RCA-n ?
"ha pl. tuner jele erre van kötve, hogy lehessen fejhallgatoerösitön at fejhallgatoval hallgatni, de ha tunert erösitön at hangsugarzon akarom hallgatni, ahhoz ne kelljen bekapcsolni)"
Egyedi megoldás elvben lehetséges, meg kell beszélni a gyakorlati kivitelezés lehetőségét.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


(esetleg DAC+fejhallgatoerösitö ugyanabba a dobozba ? o.k., ez mar tulzas :-)
fülelek-nél nem biztos.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Az új termékekkel egyidőben a honlap is teljesen megváltozik.Lesz olyan Lupus, amiben van fejhallgatóerősítő is.

Hello,
 
mikor lesz olyan Lupus, ami fejhallgatoerösitös is ?
 
illetve: van-e, lesz-e olyan "termek", ami DAC + fejhallgatoerösitö ? csak digitalis bemenettel vagy a fejhallgatoerösitö jobb hasznalhatoságához "normal" analog (RCA) bemenettel is ?
 
a kimenete pedig egyreszt fejhallgato jack masreszt erösitö fele RCA (hogy DAC-kent CD es erösitö + hangsugarzo rendszerben hasznalhato legyen) ?
 
ha "normal" analog bemenetü is, akkor az ki is megy bekapcsolas nelkül rajta az erösitö fele RCA-n ? (ha pl. tuner jele erre van kötve, hogy lehessen fejhallgatoerösitön at fejhallgatoval hallgatni, de ha tunert erösitön at hangsugarzon akarom hallgatni, ahhoz ne kelljen bekapcsolni)
 
o.k.: lehet az erv, hogy maradjon bekapcsolva, keveset fogyaszt, de ha nem szeretnem bekapcsolva tartani ?
 
ara kb. ? lesz ilyen - fülessel meghallgathatoan, milyennel ? - a nov. eleji "show"-n ?
 
MAS: ha 10 eves Evergreen A30-am van, erdemes atnezetni, nem öregedett-e valami benne ?
(esetleg DAC+fejhallgatoerösitö ugyanabba a dobozba ? o.k., ez mar tulzas :-)

Avatar
vipisti
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 11:47
Értékelés: 0

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: vipisti »

Nem szóltam semmit. Csendben ülök és várom az új Lupust.
Denon PMA-1500AE; Epos M12.2; hiVOX Lupus S

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Az új termékekkel egyidőben a honlap is teljesen megváltozik.
Lesz olyan Lupus, amiben van fejhallgatóerősítő is.

Avatar
vipisti
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 11:47
Értékelés: 0

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: vipisti »


Kösz az infókat! Akkor az új Lupus megjelenését még kivárom, érdekel.
Egyébként a felvételkészítési, DSP, MIDI stb funkciók nem igazán izgatnak, max a fejhallgató előerősítő.
 
 
OFFTOPIC:

Persze, meg kell hallgatni, meg minden, OK. Azonban sokaknak nincs ideje utánajárni ezeknek a dolgoknak, gyorsan akarnak dönteni, és nem akarnak olcsócucc-szakértővé válni, csak zenét hallgatni. Az ilyen csávók gyorsan utánajárnak, milyen termékek jöhetnek szóba, majd nem elsősorban a hangjukat, hanem speciket meg véleményeket vetnek össze. Szerintem a magyar audiocégeknek jobban oda kéne figyelniük az internetes jelenlétre. Sok információt feltenni, jól tálalni, és ha ez meglenne, akkor valószínűleg nekem se Denon lenne az első erősítőm. Jelen esetben vö. az alábbi honlapokat, és egyébként még a jelenlegiért is tisztelet a hiVOX-nak, de nem túl nagy erőbefektetéssel ez még lehetne sokkal jobb: 
E-MU 4040
M-Audio Audiophile USB
T.C. Electronic Konnekt 8
hiVOX Lupus
 
(Ez nem fikázás, hanem egy geek konstruktív kritikája akart lenni)

Denon PMA-1500AE; Epos M12.2; hiVOX Lupus S

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Az EMU a legjobb cuccában ugyanazt a dac csipet használja, mint ami a Lupusban jelenleg van. De mint ismeretes, a dac csip csak egy faktor a sok közül...
Újdonság, hogy egy egész új "farkascsaláddal" jelentkezünk szeptemberben, amint lesznek fotók, azonnal felteszem.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Üdv. 
Van egy belépő szintű sztereó rendszerem (Denon PMA-1500AE, Epos M12.2). Forrásként laptop, LP- és DVD-lejátszó jön számításba, CD lejátszóra nem akarok költeni. Van esélyem arra, h a DVD és/vagy a laptop közé Lupust kötve "jó" hangot csiholjak ki? Érdemesebb-e a Lupust választanom, mint pl. egy fejhallgató előerősítővel kombinált E-MU 0404 USB külső hangkártyát? (tudom, jó helyen kérdezem )

Szerintem a laptop + usb lupus nagyon okos és praktikus választás.
 
Saját rendszerben összemérve nem volt rosszabb mint a Marantz CD17mk3-asom vagy éppen a HK HD970.
 
Az EMU-hoz nem tudok hozzászólni, annak azért több szolgáltatása van, az mindenképp jó benne, de a hangját nem ismerem.

Avatar
vipisti
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 11:47
Értékelés: 0

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: vipisti »


Üdv.
 
Van egy belépő szintű sztereó rendszerem (Denon PMA-1500AE, Epos M12.2). Forrásként laptop, LP- és DVD-lejátszó jön számításba, CD lejátszóra nem akarok költeni. Van esélyem arra, h a DVD és/vagy a laptop közé Lupust kötve "jó" hangot csiholjak ki? Érdemesebb-e a Lupust választanom, mint pl. egy fejhallgató előerősítővel kombinált E-MU 0404 USB külső hangkártyát? (tudom, jó helyen kérdezem )
Denon PMA-1500AE; Epos M12.2; hiVOX Lupus S

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


A dac több bemenettel rendelkezik, egyrészt ezek között lehet mejd távirányítással válogatni, másrészt van egy előfok rész is a dac után, aminek a hangerejét lehet 1 decibeles lépésekben szabályozni, távirányítással is. Kinek jó ez? Például annak, akinek van egy jó végfoka, vagy akinek nem távos az integrált erősítője és egyszerű cd/dvd játékosa van, na meg annak is, aki többféle digitális forrást használ, nemcsak cd-t, hanem pl. számítógépet, digitális műholdvevőt, esetleg dat magnót, stb...
Köszi a szakszerű felvilágosítást.
Akkor a hagyományos faelőlapos már nem is lesz?
Ja, írtam mailt.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Pl én is ilyen voltam valamikor
Milyen voltál?
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Shyciii
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2005.10.10., hétf. 11:36
Értékelés: 0

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Shyciii »


A dac több bemenettel rendelkezik, egyrészt ezek között lehet mejd távirányítással válogatni, másrészt van egy előfok rész is a dac után, aminek a hangerejét lehet 1 decibeles lépésekben szabályozni, távirányítással is. Kinek jó ez? Például annak, akinek van egy jó végfoka, vagy akinek nem távos az integrált erősítője és egyszerű cd/dvd játékosa van, na meg annak is, aki többféle digitális forrást használ, nemcsak cd-t, hanem pl. számítógépet, digitális műholdvevőt, esetleg dat magnót, stb...
Pl én is ilyen voltam valamikor. Hasznos dolog ez, csak kicsit későn jött.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A dac több bemenettel rendelkezik, egyrészt ezek között lehet mejd távirányítással válogatni, másrészt van egy előfok rész is a dac után, aminek a hangerejét lehet 1 decibeles lépésekben szabályozni, távirányítással is. Kinek jó ez? Például annak, akinek van egy jó végfoka, vagy akinek nem távos az integrált erősítője és egyszerű cd/dvd játékosa van, na meg annak is, aki többféle digitális forrást használ, nemcsak cd-t, hanem pl. számítógépet, digitális műholdvevőt, esetleg dat magnót, stb...

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


"....hogy a távirányító jele is át tudjon menni rajta..."Egy DAC-on mit kell (lehet) távírányítani?

Több bemenet esetén bemenetválasztás
 
Esetleg MUTE

Nagyon hasznos funkciók lehetnek.

A hozzászólásodnál biztosan hasznosabbak bekap6od.gif
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”