Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Hú hát elolvastam, de igen eröltetnem kellett az agyamat, hogy megértsem az eszmefuttatást a heed termékekről és találkozásukat a dynoéval.
 
Őszinte legyek nem teljesen értettem.
 
Nexus és Obelisk az írás szerint az igazi értékrendet képviseli, mindenféle olcsó hatásvadász csillogás nélkül, mint egy jó feleség, aki másnap is érdekli az embert. A canopus pedig egy kicsit kilóg a sorból, mert rajta azért végrehajtottak pár látványos plasztikai műtétet, de limitált formában és azért megmaradt természetesnek.
 
Ha az erősítő a nő akkor a dynohoz egy művi cicababa illik. Azaz a dyno a harsány macsó akivel egy jó estét eltölthet a lány, de tartós társnak nem megfelelő.
 
Azaz lefordítva a dolgokat a dyno a populárisabb dolgokat forszírozza a valós értékek helyett. A nexus és obelisk mentes ettől, míg a canopusban azért már vannak populárisabb elemek.
 
Jól értelmeztem vadász a soraidat?
 
Szerintem talán érdemes lenne csicsásabb dobozt is felajánlani, mint opciót felárért, aki ezt igényli. Simon és talán sokan mások ebben a formájában nem tennék a szobájukba. Megmondom őszintén nekem nincs ilyen gondom vele.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


A Canopus találkozása a C4-gyel nem más, mint egy nagy macsó találkozása az éppen szerepét tévesztett Bridget Jonessal. És a Nexusnak itt nem osztottak lapot, egy Liv Ulmannak itt semmi keresnivalója nincs.
Most ez lehet jó is rossz is(legalábbis az én meglátásom szerint)
De mondjuk a legújabb canopust nyugodt szívvel ajánlanád mondjuk egy audience A 52,62-höz, vagy nem? Passzolnak, vagy tényleg nem jönnek ki esetleg a hangváltó miatt?
Elég lesz egy igen, vagy egy nem.


Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »

vadász: jó olvasni a soraidat!

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gandalf! (És persze egy kicsit Angyalnak is címezve...)
 
Talán kicsit hosszú leszek, de ha már belementem (felvettem a kesztyűt) akkor úgy tisztességes, hogy nem rébuszokban beszélek.
Természetesen a Canopus nem jobb végfok mint a Nexus, és még a Dynaudio C4 sem "rossz" hangfal, pontosabban egy ilyen kijelentés magában csak bornírt és elfogult vélemény lenne.
 
Valamikor, réges régen, a német hifi sajtó véleményén röhögött az egész maradék világ, beleértve a magyar audiofülek táborát is. A "drágább=jobb" szemlélet sugalmazása tényleg röhejesnek tűnt. Akkor. Mert persze AKKOR még léteztek olyan hiteles sajtótermékek, amelyek képesek voltak egy 2000$-os termékről leírni, hogy vacakok egy 200$-ossal szemben. Képesek voltak leírni, hogy a sokszáz, ne adj isten sokezer fős "fejlesztői" gárdát felvonultató távol keleti mega-gyártók nem minőségi, hanem olcsó konzum-fogyasztási cikkeket állítanak elő. Éspedig azért, mert a sokszáz fős fejlesztői gárda feladata nem az egyre jobb minőség, hanem az egyre olcsóbb - és hatékonyabb, profitábilisabb - termelhetőség elérése volt. Aztán teltek múltak az évek, és szép lassan megváltozott a világ. E sajtótermékek (e szakemberek!!!) vagy "átalakultak", és jól felfogott személyes anyagi érdekültől vezérelve ma szószólói a valaha röhejes német ideológiának, vagyis már számukra is egyenlő a drágább a jobbal, vagy egész egyszerűen eltávoztak e témának még a perifériájáról is.
 
Ám a képlet persze nem ilyen egyszerű. Mert mi is a jobb? Ha nincs keretrendszer, akkor ennek megítélése teljesen a szubjektív territóriumba csúszik. Ott pedig kiválóan meg lehet vezetni bárkit. Az emberek többsége például nincs tudatában annak, hogy valójában a reklámok és a marketing szinte teljesen befolyásolják a döntéseiket. Pedig bizony! És a marketingnek - sok más egyéb dolog mellett - az is feladata, hogy a terméket a lehető legkisebb ráfordítással - leghatékonyabban, leg profitábilisabban - juttassa el a vásárlóhoz. Namármost ha a vásárló megszokott egyfajta terméket egy adott árszinten, akkor a drágább árszinten sem egy másfajta terméket keres, hanem ugyan annak a dolognak a "dölukszabb" változatát. Így szép lassan megfordul a tendencia, nem a jobb minőség lesz az irányadó, hanem az emberek által megszokott, egyébként gyengébb minőség "tupírozása" kerül a figyelem középpontjába.
 
Most fordítsuk ezt a mi nyelvünkre. A hifi - vagy hájend, ha úgy sokaknak jobban tetszik - kellene legyen a "húzó" ágazat, vagyis a jó minőségű berendezések olcsóbb inkarnációit kellene keresni. Csakhogy ez a fogyasztói társadalomban nem működik. A "hájend" alakul a széles körben elterjedt berendezések mintájára, vagyis az olcsó, és nem jó hang - mivel ezt szokta meg a közönség - válik mérvadóvá, és sokkal könnyebb a közöségnek ezt ELADNI, mint NEVELNI, DOLGOZNI, ÁTALAKÍTANI. Mi több, a közönség még fel is háborodik, ha őt nevelni akarják, mondván ez szuverén dolog, majd ő dönt. (Dönt egy frászt, választ a szerint, ami szerint mások akarják, és még el is hitetik vele, hogy ez az ő döntése.) Így mára a legsikeresebb "hájend" gyártók nem a drága berendezéseiket fejlesztik, és abból próbálnak szerényebben árazott modelleket deriválni (egyébként is, ki a fenének volna ez érdeke, még a végén egy alacsony árszinten eladott termékkel elégedett vevőt "állítanánk elő", aki aztán hosszú évekig nem vásárol), hanem az olcsó modelleket ragozzák, és... .. és már drága szinten sem szólnak jól a készülékek. Vagy netán itt olyan sokan vannak, akik pl. a tavalyi hifi-hájend rendezvényeken felvonultatott TIZMILLIÓS ketyerék hangjától el lett volna ájulva..?! Ráadásul a vásárló akkor érzi jól magát, ha az általa kitalált elképzelést a kereskedő csak "visszhangozza", nem beszélve a kereskedőről, akinek esze ágában sincs a vevőt megingatni elképzelésében, még kimenne a boltból, és nem hagyna ott egy vasat sem. A kör bezárul 22-es csapdája, és az évek múlásával egyre alacsonyabb minőségi szinten, de egyre magasabb árszinten zárul ez a kör.
 
Na szóval eljutottunk beszélgetésünk tárgyához (tárgyaihoz), a Canopushoz, és a Nexushoz, és a C4-hez... Amikor erős pressziómra a Heed Audio kihozta termékként a Canopus erősítőt, akkor cégen belül illetve a cég szoros környezetében sok kritika ért. A Canopus nem illik bele az Obelisk-Nexus láncba! És ez így igaz. Ám kétezer valahányat írunk, nem a követelményeknek, hanem az elvárásoknak kell ugyebár megfelelni. És a Canopus sokkal korszerűbb, mint az Obelisk! Sokkal gyorsabban, sokkal demonstratívabban mutat egy előrelépést, mint az Obelisk. A Canopus ha nem is szilikonos mellű lány, de azért jó alakja van, a cicije is keményen áll, és a jó szex ígéretével kecsegtet.
Az Obelisk egy igen szürke jelenség. Nem fordul meg senki utána az utcán. Igaz, reggel felébredve mellette csábító kávéillat lengi be a szobát, édes puszira nyitjuk a szemünk, és megdöbbentően hasonlít a reggeli önmaga az esti "csábos" hölgyre, de ez ugye este még nem volt annyira nyilvánvaló.
 
A Nexus ennek olyan kiteljesedett története, ami szinte egyedülláló a mai világban. És ezért egy kicsit nem része a mai világnak. Mert nem este akar elcsábítani, hanem reggel akar megtartani. A C4 azonban az a macsó szerető, aki este akar egy gyors és nagy numerát. Igaz, van neki 22 cm-es szerszáma, izmos teste, amivel majd még büszkélkedni is lehet. Reggelre azonban egy elég lehasznált, elgyötört és bizony kevésbé csábító macsó fiúka ébred csak az ágyban.... Ráadásul alapvetően a szilikonos cicire áll fel neki.
 
A Canopus találkozása a C4-gyel nem más, mint egy nagy macsó találkozása az éppen szerepét tévesztett Bridget Jonessal. És a Nexusnak itt nem osztottak lapot, egy Liv Ulmannak itt semmi keresnivalója nincs.
 
Viszont kétezervalahányat írunk. Az én "moralizálásom" esetleg maximum jópofa eszmefuttatás, sokat számára csak megmosolyogni való okoskodás. Talán még a moderátor is megtűri, hiszen milyen veszélyt is jelentenék én a világ fő áramlására. Gandalf, bizony nagyon jól fogtad meg a dolog lényegét. Még a hosszú együttélés a Canopussal sem múlasztotta el teljes mértékig a "hatalom-lojális" szemléleted. Ha valami drága, ha valamiről ódákat ír a sajtó, ha valami olyan exluzív járulékokkal van képviselve, akkor bizony tetszik vagy sem, őt fogjuk választani! Mert alapvetően "hatalom-lojálisak" vagyunk. S a hifiben a hivatalos nézet éppúgy megvan, mint bármi másban. Mindenki (bocs, majdnem mindenki) ezeknek az elvárásoknak akar megfelelni, senki nem akar "más" lenni. Még akkor sem, ha mára világosan látszik, hogy az igazán nagyszerű dolgokhoz bizony NAGYON MÁSNAK kellene lenni. csak annyira akarunk mások lenni, hogy a milliószám felvonultatott, ám lényegét tekintve tök egyforma választékból "szuverénül" emeljük ki a nekünk tetsző színűt.
 
Ki meri felvállalni a szürke, visszahúzódó, mellplasztika nélküli, 20 éves divatú Levi's farmerban flangáló barátnőjét a céges karácsonyi bulin...? Azt ott nem látja senki, hogy reggel az ágyban ki mellett is ébredünk. Ráadásul nem frissen lízingelt autóval, hanem biciklivel érkezne a tett szinhelyére?
 
A világ ma egyszerű képletek mentén mozdul. Ha valami 4 millió forint, ha arról természetesen csak jókat írtak, akkor aki arra vetemedik, hogy ezt kritizálja, annak a kirekesztés marad.
 
De azért egész jó innen kívülről, "kirekesztettként" piszkálódni...!
 
"Mindenki úgy élvez, ahogy tud..."
 
U.i.: Angyalnak...
Ha kereskedő lennék, akkor talán - hangsúlyozom, talán... - elvárható lenne, hogy valamiféle "elvárásnak" megfeleljek. Gyártó vagyok, így maradnék a követelményeknél. Legfeljebb elbukom, és nem kellek. Jelenleg azonban a Heed Audio képviselői lista nem ezt az utat sugallja számomra.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"...U.i.: Alább elhangzott egy különös észrevétel, miszerint a HT A30 (Nytech, Ion, Heed Obelisk egyébként) jobb, zeneibb mint a Canopus. Bizony az..! De ebbe most ne merüljünk bele... "
 
Kár
 
 
"...Most miért is kellett elcsomagolni a nexust, ha az szólt a legjobban?"
 
Igaz ezek a kérdések nem hozzám szólnak,de azért elmondanám ,hogy nekem mi jött le:Gondolom azért mert attól,hogy az szólt a legjobban,még nem szólt úgy ,ahogy kellett volna,mint ez lejjebb ki is derült.
 
 
"...Mi volt csapnivaló? A dynaudio?"
 
A frontend,az erősítő,meg a dínó és a kábelek,talán az akusztika...magyarul a rendszer.
 
 
 
"Speciel én jelenlegi formájában soha nem vennék Canopus cuccot, de ha lenne 50 ezerrel drágább és nézne ki tízszer ilyen jól akkor lehet. Ez idáig lehetne az én perverzióm, de azt mondtad ebben a világban ez az általános. Nem volna értelme egy Capous Limited Editiont csinálni, jobb minőségben, más dobozban kétszer ennyiért?"
 
 
Biztos volna értelme,de ha így tenne mindenki,akkor nem sok jóhangú elektronika született volna a történelemben .
De hát lásd Vadász jelmondatát!
 
Üdv Doki!

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Speciel én jelenlegi formájában soha nem vennék Canopus cuccot, de ha lenne 50 ezerrel drágább és nézne ki tízszer ilyen jól akkor lehet. Ez idáig lehetne az én perverzióm, de azt mondtad ebben a világban ez az általános. Nem volna értelme egy Capous Limited Editiont csinálni, jobb minőségben, más dobozban kétszer ennyiért?
A kis manufaktúrák soha nem vehetik fel a versenyt széria, dizájn, promóció stb. terén a nagyokkal, mégis van egy vevőkörük, amelyet kizárólag az elsődleges funkció, azaz a minél kisebb minőségvesztés érdekel. A magyar Heed és Hivox mellett számtalan külföldi céget lehetne felsorolni (pl. Moth, AN, YBA), akik ezeket a speciális igényeket próbálják kielégíteni.
Ha már eszembe jutott a Moth: ennél rondább kivitelű készüléket még nem láttam, ráadásul még honlapja sincs a cégnek (legalább is nem találtam). Mégis ismert a hifibuzik körében. Jó hangja van, semmi több, van egy - igaz szűk - vevőkör, aki kizárólag ezt keresi (szüntelen).

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Erre ő kétkedésének adott hangot, hogy biztosan belemagyarázom és ő nem hiszi, hogy kis magyar cégek versenyezni tudnának a komoly mérnöki gárdát és technológiákat felvonultató multikkal.
Nehéz összehasonlítani egy AV-erősítőt egy purista monó erősítővel, mert alapvetően más a funkciójuk.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ebben a világban az elvárásoknak, nem a követelményeknek kell megfelelni.Vonjon le mindenki olyan következtetést, amilyet akar.

Bocsánat, de ebből nem Neked kellene következtetést levonni?

Bocsánat, én teljes mértékben levontam a magam következtetéseit...

Arra gondoltam, hogy nekem mint vásárlónak elvárásaim és nem követelményeim vannak akkor Neked kellene azon elgondolkozni, hogy nem a követelményeket hanem az elvárásaimat elégíted ki.
 
Speciel én jelenlegi formájában soha nem vennék Canopus cuccot, de ha lenne 50 ezerrel drágább és nézne ki tízszer ilyen jól akkor lehet. Ez idáig lehetne az én perverzióm, de azt mondtad ebben a világban ez az általános. Nem volna értelme egy Capous Limited Editiont csinálni, jobb minőségben, más dobozban kétszer ennyiért?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nemrég történt, hogy Dynaudio C2 hangfalhoz végfokot kellett volna "találni". Képbe került a Heed Audio is, no nem a Canopussal - értelemszerűen - hanem az új Nexussal. Aztán a helyszínen kiderült, hogy nem is C2, hanem C4... Meghallgatták, tetszett. Az ott felvonultatott 3-4 szerkezettel szemben a legjobban tetszett. A "demo" végeztével azonban összecsomagoltam a Nexust, többek megrökönyödésére.

Itt nekem sokminden nem világos (biztos bennem van a hiba).
 
Most miért is kellett elcsomagolni a nexust, ha az szólt a legjobban?
 

Lévén az egész úgy ahogy van, akármilyen végfokkal is, csapnivaló volt.


 
Mi volt csapnivaló? A dynaudio?
 

Kicsit később, teljesen versenyen kívül, bekötöttük a Canopust. Akkor már csak a "gazdi" volt jelen és én. (Tehát a beszámoló innentől teljesen hiteltelen, nem mintha eddig is sok hitelt adott volna neki bárki...  )A legegységesebb, legszinergikusabb hangot ez az összeállítás produkálta. És még hajtási probléma sem volt!


 
Ezeke szerint jobban szólt mint a nexus. Legalábbis szerinted.
 

Ám abban azonnal egyetértettünk, hogy egy ilyen összeállítást soha senki komolyan nem venne. Ha a Canopus 2 millióba kerülne, és 40 kiló lenne... akkor igen. De így, ráadásul "médinhángri", röhej.... Ebben a világban az elvárásoknak, nem a követelményeknek kell megfelelni.


 
Ez igaz. Én sem vagyok mentes ettől a dologtól teljesen, még akkor sem ha a fülem meggyőz. Számomra is nehéz elhinni, hogy a két kis méretű canopus jobban szól a 3802-esnél, amiről csak szinte csak jó kritikákat lehet olvasni. Egyébként a hivox végfoka is jobban szólt a denonnál, de az nem tetszett annyira, mint a canopus. Valamelyik nap nálam járt a sógorom és megkérdezte, hogy mi a csuda az a két dobozka. Az illető egy nagy elit háztartási gép gyártónál dolgozik, mint termékmanager. Elmondtam neki, hogy bizony ez két kis doboz magyar gyártmány és jobban szól, mint az a nagy drága aranyszínű készülék (az őszinteséghez hozzátartozik, hogy újonnan azért nem olyan olcsó a canopus pár). Erre ő kétkedésének adott hangot, hogy biztosan belemagyarázom és ő nem hiszi, hogy kis magyar cégek versenyezni tudnának a komoly mérnöki gárdát és technológiákat felvonultató multikkal. Bennem is sok a kétely még mindig, de úgy gondolom, jó úton haladok az előitéletektől mentes megitélés felé.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Látom, hogy így "Vendég-ként mindig be kell írjam, hogy "vadász". No majd figyelek a jövőben. Bár, hogy én itt mennyire leszek hosszú életű...?
 
"Mindenki úgy élvez, ahogy tud..."

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ebben a világban az elvárásoknak, nem a követelményeknek kell megfelelni.Vonjon le mindenki olyan következtetést, amilyet akar.

Bocsánat, de ebből nem Neked kellene következtetést levonni?

Bocsánat, én teljes mértékben levontam a magam következtetéseit...
 
U.i.: Akár vendégként is, de a hificity-n bevezetett "jelmondatot" ezennel itt is bevezetem, és minden "üzenetem" végére oda is biggyesztem:
 
"Mindenki úgy élvez, ahogy tud..."

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ebben a világban az elvárásoknak, nem a követelményeknek kell megfelelni.Vonjon le mindenki olyan következtetést, amilyet akar.

Bocsánat, de ebből nem Neked kellene következtetést levonni?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi vadász!A különböző forumokban mindenki azt mondja, hogy a Canopusotok nem való dynaudio dobozokhoz, mivel azok keresztváltója nem "passol hozzá". Mi igaz ebből? Ez csak legenda?

Ha manapság egy magamfajta "elkötelezett" személy véleményt nyilvánít, akkor az a legkevesebb, hogy legyintenek rá. (A reakciók azért általában ennél sokkal kirekesztőbbek.) De ha már kérdezted, válaszolok.
Nemrég történt, hogy Dynaudio C2 hangfalhoz végfokot kellett volna "találni". Képbe került a Heed Audio is, no nem a Canopussal - értelemszerűen - hanem az új Nexussal. Aztán a helyszínen kiderült, hogy nem is C2, hanem C4... Meghallgatták, tetszett. Az ott felvonultatott 3-4 szerkezettel szemben a legjobban tetszett. A "demo" végeztével azonban összecsomagoltam a Nexust, többek megrökönyödésére. Lévén az egész úgy ahogy van, akármilyen végfokkal is, csapnivaló volt.
Kicsit később, teljesen versenyen kívül, bekötöttük a Canopust. Akkor már csak a "gazdi" volt jelen és én. (Tehát a beszámoló innentől teljesen hiteltelen, nem mintha eddig is sok hitelt adott volna neki bárki... )A legegységesebb, legszinergikusabb hangot ez az összeállítás produkálta. És még hajtási probléma sem volt! Ám abban azonnal egyetértettünk, hogy egy ilyen összeállítást soha senki komolyan nem venne. Ha a Canopus 2 millióba kerülne, és 40 kiló lenne... akkor igen. De így, ráadásul "médinhángri", röhej.... Ebben a világban az elvárásoknak, nem a követelményeknek kell megfelelni.
Vonjon le mindenki olyan következtetést, amilyet akar.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Hi vadász!
A különböző forumokban mindenki azt mondja, hogy a Canopusotok nem való dynaudio dobozokhoz, mivel azok keresztváltója nem "passol hozzá". Mi igaz ebből? Ez csak legenda?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Eddig azt hittem, hogy a hificity-nél kevés rosszabbul szerkesztett fórum létezik, de ez a dvdcenter.hu ráver mindenre. Nem elég, hogy két napig fellépni sem lehetett, nem elég, hogy eltűnt egy rakat információ és hozzászólás, de közli velem a rendszer, hogy nem vagyok regisztrálva...     No comment...


Most muszáj megvédenem a fórumot kicsit. Én már jó régóta olvasgatok és irogatok ide, még abból az időböl is amikor nem volt regusztráció, nagyjából 4 éve. Ezeddig nem volt ilyen jellegű adatvesztés.
 

1. A vonal szintű előfok szerepe egy rendszerben messze sokkal összetettebb, mint annyi, hogy hogyan is "szól". Először is nagyon fontos illesztő szerepe van. A "passzív előfok" ugyanis - bármelyik utat is járja valaki - nagyon magas kimeneti impedanciával fog rendelkezni. (És ha ez nagy bemeneti impedanciával találkozik, akkor még rosszabb...) Így természetesen felértékelődik a kábel szerepe, mivel a kábelkapacitás és ezen keresztül a kábel impedancia szerephez jut. Egy jól illesztett elő-végfok bizony nem lesz kábelérzékeny - mégha a hifisták imádják is a kábeleket.  Továbbá a vonal előfok növeli a rendszer "headroom"-ját, azaz a túlvezérelhetőségét, ami a dinamikára nézve nem kis előnyökkel jár.


 
Bevallom engem az érdekel csak, hogy hogyan szól, mivel hallgatom. Szóval nagy mértékben javítja a hangzást az előfok vagy sem? Úgy értem ha a jelenlegit cserélném.
 

2. Hogy mi a legfontosabb a rendszerben? Való igaz, minden fontos. De egy ökölszabályt azért soha nem szabad figyelmen kívül hagyni. Egy hifi (hájend) rendszeren keresztülhaladó jel javulni soha nem tud. Ami elveszett vagy sérült, azt már csak szinezgetni lehet, de újravarázsolni nem. Ugyanakkor a digitális korban ez annyiban valóban átértékelődött, hogy a digitális műsorforrások között messze nincs akkora különbség, mint analóg társaik esetén. Ezért aztán nem ritka, hogy egy szerényebb CD játszó egy komolyabb eelektronikával és hangsugárzóval bizony jobban muzsikál, mint egy fordítva.


 
Mégis a konkrétan az én esetemben mi lenne a legjobb?
 

3. A 100 W Canopushoz nem kívánok hozzászólni. De még akkor is mosolyra fakasztott a dolog, mikor ébredés után eszembe jutott. 


 
Azért kíváncsi lennék az ellenérvekre. A probléma az lesz, hogy valószínüleg egy kukkot sem fogok érteni abból amit írnál.
 
Egyébként én úgy gondolom, hogy a kábelekkel enm igazán tudnék előre lépni. vegyük azt ami most van ami persze alap kategóriás kábelekből áll.
 
Neotech KS-1034M és KS-1515M-ből készített bikábel a frontokhoz és a centerhez. A hátterekhez olcsóbb Neotech KS-1007B. Az interkonnektek monitor típusuak, mind a digitális koax és analóg kábelek. Olyan 2000-3000/m kategóriájuak. ha ennel feljebb lépnék elkölthetnék a kábelekre akár 100e körüli összeget is. Ezt a pénzt komponensekre fordítva jobb eredményt érek el. A kábelekről az a véleményem, hogy a párszáz forintos kategória helyett venni kell normális kábeleket aztán nem érdemes több pénzt ölni bele, mert már nem éri meg.
 
Úgy gondolom a rendszer hangjára a legkisebb hatása van a kábeleknek. Mondom ezt azért is ,mert mv3 MF dyno rendszere lényegesen olcsóbb kábelekkel agyonveri az én felállásomat. Bár a canopusokkal csinálnék egy próbát.

Jó, bocsánat, én eleve "zöldfülű" voltam, egy szavam se lehet. Csakhát ha hozzám ellátogat valaki, és én éppen másnaposan, ápolatlanul és ordenárén fogadom, ráadásul a rendszert is hibásan kötöttem be amitől az csapnivalóan szól, akkor másnap már az összes fórum ezzel lenne telekürtölve, függetlenül attól, hogy én esetleg az év 364 napján rendsen teszem a dolgom. Mindegy, kár tovább ezt ragozni, én itt csak vendég vagyok, és köszi, hogy egyáltalán megjelenhet a véleményem.
A 100w Canopussal kapcsolatban nem véletlenül írtam, hogy nem kívánok reagálni. Mivel a Canopus rajz megjelent egy kit-újságban, így természetesen akár ezen név alatt is bárki bármilyen módon hozzányúlhat, és ez így is van rendjén. Sőt, annak idején a H&T-t magam és azért hoztam létre, hogy ilyen irányú tevékenységre ösztönözzem az embereket. Azonban a Canopus (éppen a Canopus!) KONCEPCIÓJÁBAN egy olyan készülék, ami eredendően 25W-ra lett kitalálva. Mi "felvittük" 35 Wattra, majd "vért pisiltünk" hosszú időn át, amíg az MkIII verzióban végre stabilizálni tudtuk az áramkört (kimeneti offset, nyugalmi áram, stb.). Az MkIV éppen abban tér el egy picit az MkIII-tól, hogy a valójában 42W/8ohm teljesítményt lecsökkentettük 36 Wattra. Az eredeti (alább közölt koreai) kapcsolás, ami egyébként csak a Canopus egy részének, a bemenő fokozatnak az alapja, pedig teljesen alkalmatlan 25 Wattnál nagyobb teljesítményre. Épp azért kellett más utat járjunk, hogy megnövelhessük a teljesítményt. De a bemeneti fokozat ennél nagyobb teljesítményű erősítőhöz alkalmatlan, mivel minimális tápfesz ingadozás már jelentős kimeneti offset problémát okoz. (Lehet próbálkozni pl. a bemeneti fokozat stabil tápegységről történő táplálásával, mi végül is mást tettünk, de a mai Canopus ugye már termék, és nem kit-végfok...) Halkan jegyzem meg, hogy a teljesítmény messze nem csak tápfesz és visszacsatolás kérdése. Ha nagyobb teljesítményre van szükség (előtte azért nem árt meghallgatni, hogy mire is "elég" egy Canopus...), akkor más úton kell elindulni. Pl. a soha meg nem jelent H&T 9. számban került volna publikálásra a Taurus végfok, ami egy eredendően 100W/8 ohm végfok, a hangja pedig a Canopus "továbbfejlesztése"...) Ráadásul az alábbi rajzból láthatóan a Canopus "lelke" maradt ki, a komplementer-darlington végfok. Ami pedig bizony zseniális találmány... A 60 MHz Sanken vagy Toshiba félvezetőkkel történő kiváltással óvatosan, és csak jó műszerezettséggel rendelkezőknek ajánlott belevágni. A kapcsolás ugyanis nagyon gerjedékeny! (A H&T-ben közölt rajz egyik legnagyobb hibája!) Véleményem szerint egyébként semmit nem hoz a konyhára, ráadásul nem is drágább tranzisztorok, csak mivel nálunk nem elterjedt, ezért sokat kérnek értük. Dehát ha valakit megnyugtat, hogy sok pénzért vásárol alkatrészt ... (Tudjátok, a hificity-n van egy topic, "mindenki úgy élvez, ahogy tud..." címmel, ez az a kategória)
Ja, hogy nem akartam hozzászólni..? Bocs.
Más.
Jó, legyen egyszerű válasz. Igen, az előfokkal jobban szól. De ezt bárki meghallgathatja mindenféle passzívval (például a LunaP-vel) szemben.
És a kábelekkel kapcsolatban pedig egyetértünk. NAGYON egyetértünk, Gandalf...
 
U.i.: Alább elhangzott egy különös észrevétel, miszerint a HT A30 (Nytech, Ion, Heed Obelisk egyébként) jobb, zeneibb mint a Canopus. Bizony az..! De ebbe most ne merüljünk bele...

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Eddig azt hittem, hogy a hificity-nél kevés rosszabbul szerkesztett fórum létezik, de ez a dvdcenter.hu ráver mindenre. Nem elég, hogy két napig fellépni sem lehetett, nem elég, hogy eltűnt egy rakat információ és hozzászólás, de közli velem a rendszer, hogy nem vagyok regisztrálva...     No comment...


Most muszáj megvédenem a fórumot kicsit. Én már jó régóta olvasgatok és irogatok ide, még abból az időböl is amikor nem volt regusztráció, nagyjából 4 éve. Ezeddig nem volt ilyen jellegű adatvesztés.

OFF
 
De volt. Hasonló módon egy vagy két hét veszett oda, nem is olyan régen 2-3 éve.
 
ON

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Eddig azt hittem, hogy a hificity-nél kevés rosszabbul szerkesztett fórum létezik, de ez a dvdcenter.hu ráver mindenre. Nem elég, hogy két napig fellépni sem lehetett, nem elég, hogy eltűnt egy rakat információ és hozzászólás, de közli velem a rendszer, hogy nem vagyok regisztrálva... No comment...


Most muszáj megvédenem a fórumot kicsit. Én már jó régóta olvasgatok és irogatok ide, még abból az időböl is amikor nem volt regusztráció, nagyjából 4 éve. Ezeddig nem volt ilyen jellegű adatvesztés.
 

1. A vonal szintű előfok szerepe egy rendszerben messze sokkal összetettebb, mint annyi, hogy hogyan is "szól". Először is nagyon fontos illesztő szerepe van. A "passzív előfok" ugyanis - bármelyik utat is járja valaki - nagyon magas kimeneti impedanciával fog rendelkezni. (És ha ez nagy bemeneti impedanciával találkozik, akkor még rosszabb...) Így természetesen felértékelődik a kábel szerepe, mivel a kábelkapacitás és ezen keresztül a kábel impedancia szerephez jut. Egy jól illesztett elő-végfok bizony nem lesz kábelérzékeny - mégha a hifisták imádják is a kábeleket.  Továbbá a vonal előfok növeli a rendszer "headroom"-ját, azaz a túlvezérelhetőségét, ami a dinamikára nézve nem kis előnyökkel jár.


 
Bevallom engem az érdekel csak, hogy hogyan szól, mivel hallgatom. Szóval nagy mértékben javítja a hangzást az előfok vagy sem? Úgy értem ha a jelenlegit cserélném.
 

2. Hogy mi a legfontosabb a rendszerben? Való igaz, minden fontos. De egy ökölszabályt azért soha nem szabad figyelmen kívül hagyni. Egy hifi (hájend) rendszeren keresztülhaladó jel javulni soha nem tud. Ami elveszett vagy sérült, azt már csak szinezgetni lehet, de újravarázsolni nem. Ugyanakkor a digitális korban ez annyiban valóban átértékelődött, hogy a digitális műsorforrások között messze nincs akkora különbség, mint analóg társaik esetén. Ezért aztán nem ritka, hogy egy szerényebb CD játszó egy komolyabb eelektronikával és hangsugárzóval bizony jobban muzsikál, mint egy fordítva.


 
Mégis a konkrétan az én esetemben mi lenne a legjobb?
 

3. A 100 W Canopushoz nem kívánok hozzászólni. De még akkor is mosolyra fakasztott a dolog, mikor ébredés után eszembe jutott. 


 
Azért kíváncsi lennék az ellenérvekre. A probléma az lesz, hogy valószínüleg egy kukkot sem fogok érteni abból amit írnál.
 
Egyébként én úgy gondolom, hogy a kábelekkel enm igazán tudnék előre lépni. vegyük azt ami most van ami persze alap kategóriás kábelekből áll.
 
Neotech KS-1034M és KS-1515M-ből készített bikábel a frontokhoz és a centerhez. A hátterekhez olcsóbb Neotech KS-1007B. Az interkonnektek monitor típusuak, mind a digitális koax és analóg kábelek. Olyan 2000-3000/m kategóriájuak. ha ennel feljebb lépnék elkölthetnék a kábelekre akár 100e körüli összeget is. Ezt a pénzt komponensekre fordítva jobb eredményt érek el. A kábelekről az a véleményem, hogy a párszáz forintos kategória helyett venni kell normális kábeleket aztán nem érdemes több pénzt ölni bele, mert már nem éri meg.
 
Úgy gondolom a rendszer hangjára a legkisebb hatása van a kábeleknek. Mondom ezt azért is ,mert mv3 MF dyno rendszere lényegesen olcsóbb kábelekkel agyonveri az én felállásomat. Bár a canopusokkal csinálnék egy próbát.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tanúsíthatjuk, hogy a DVDcenter a legjobb

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: richies »


Eddig azt hittem, hogy a hificity-nél kevés rosszabbul szerkesztett fórum létezik, de ez a dvdcenter.hu ráver mindenre. Nem elég, hogy két napig fellépni sem lehetett, nem elég, hogy eltűnt egy rakat információ és hozzászólás, de közli velem a rendszer, hogy nem vagyok regisztrálva...
No comment...


ez kivételes balszerencse volt.
ilyennel még nem találkoztam...
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: ajsa »


de közli velem a rendszer, hogy nem vagyok regisztrálva...  


Úgy tűnik, február 7. óta minden adat elveszett, a regisztrációk is. Szerintem ugyanezzel a névvel lehet ismét regisztrálni.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Innen sajnos eltünt jó pár olyan dolog ami érdekes volt (legalábbis számomra). Pl. az, hogy a canopusok is rendelkeznek pre-out kimenettel így láncba lehet őket fűzni a kettős erősítéshez stb. Igaz ezt tudtam, mert láttam a végfokok fenekét de valahogy nem tudatosult. 
Feltünt és remélem ezek után is megjelenik Huszti Zsolt úr vadász névvel regisztrálva, hogy "bábáskodjon" a canopusok felett.
 
Ezzel kapcsolatban kérdezném meg Őt magát és a nagyérdeműt, hogy mivel lehetne nagyobbat javítani a sztereó hangon. Egy külön előfokkal az av erősítő helyett vagy a kettős erősítéssel?
 
Nagyon heterogén véleményeket hallok az előfokról. Valaki azt mondja "elhanyagolható" a hangra gyakorolt hatása, mások pedig fontosnak tartják.

Eddig azt hittem, hogy a hificity-nél kevés rosszabbul szerkesztett fórum létezik, de ez a dvdcenter.hu ráver mindenre. Nem elég, hogy két napig fellépni sem lehetett, nem elég, hogy eltűnt egy rakat információ és hozzászólás, de közli velem a rendszer, hogy nem vagyok regisztrálva...
No comment...
De hogy néhány kérdésre válaszoljak.
1. A vonal szintű előfok szerepe egy rendszerben messze sokkal összetettebb, mint annyi, hogy hogyan is "szól". Először is nagyon fontos illesztő szerepe van. A "passzív előfok" ugyanis - bármelyik utat is járja valaki - nagyon magas kimeneti impedanciával fog rendelkezni. (És ha ez nagy bemeneti impedanciával találkozik, akkor még rosszabb...) Így természetesen felértékelődik a kábel szerepe, mivel a kábelkapacitás és ezen keresztül a kábel impedancia szerephez jut. Egy jól illesztett elő-végfok bizony nem lesz kábelérzékeny - mégha a hifisták imádják is a kábeleket. Továbbá a vonal előfok növeli a rendszer "headroom"-ját, azaz a túlvezérelhetőségét, ami a dinamikára nézve nem kis előnyökkel jár.
2. Hogy mi a legfontosabb a rendszerben? Való igaz, minden fontos. De egy ökölszabályt azért soha nem szabad figyelmen kívül hagyni. Egy hifi (hájend) rendszeren keresztülhaladó jel javulni soha nem tud. Ami elveszett vagy sérült, azt már csak szinezgetni lehet, de újravarázsolni nem. Ugyanakkor a digitális korban ez annyiban valóban átértékelődött, hogy a digitális műsorforrások között messze nincs akkora különbség, mint analóg társaik esetén. Ezért aztán nem ritka, hogy egy szerényebb CD játszó egy komolyabb eelektronikával és hangsugárzóval bizony jobban muzsikál, mint egy fordítva.
3. A 100 W Canopushoz nem kívánok hozzászólni. De még akkor is mosolyra fakasztott a dolog, mikor ébredés után eszembe jutott.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Esetleg másik cd lejátszó beszerzése.......
Érdemes lenne kipróbálni egy tök szimpla cd lejátszót, mondjuk egy mezei technicset vagy philipset.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


3. sacd lejátszó upgrade
Esetleg downgrade CD-re

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Ezek közül szerintem egy JÓ előfok dobná a legtöbbet, a sztereó hangminőség tekintetében, már ha a cd lejátszót átteszed arra.
DE! Ez közben rontana a házimozi hangminőségeden (plusz 1 interkonnekt a jel útjában, csatlakozókkal). Így én ezt csak akkor javasolnám, ha a házimozi erősítő és a sztereó előfok közé, valamint a sztereó előfok és a monoblokkok közé AZONOS tipusú és nagyon jó minőségű interkonnekteket teszel.
 
A cd upgrade, amennyiben nem sacd-t hallgatsz, szintén egész jó kis javulást hozhat még. Esetleg másik cd lejátszó beszerzése, vagy ha kell a sacd akkor egy nagyobb sony sacd beszerzése.
 
A biamplifikálás szerintem a legkevesebb javulást hozná Nálad. (plusz, vehetnél még egy adag speakerkábelt, nem?)
 
Viszont nem esett még szó a kábeleidről. Nem tudom most milyeneket használsz, de esetleg megfontolásra érdemesnek tartanám valami jobbfajta interkonnekt és hangfalkábelbe való beinvesztálást.
Nálam a rendszer hatalmasat javult, mikor mindent Blue Heavenre cseréltem, és bár nem volt olcsó beruházás, de úgy érzem hogy akkor éppen ezzel lehetett a legeffektívebben javítani, már úgy, hogy közben nem térek vissza sztereóra, hanem marad a házimozi erősítő mint előfok.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


1. biamplifikálás még két monoblokkal2. előfok rendszerbe illesztése
3. sacd lejátszó upgrade

Az 1. és 2. pontot kipróbálhatod Vadásznál

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”