Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Hátulról kezdtem.
Mer ha elrontod, kezdheted előről
 
akkor árnyékolt kábellel már nem zúg?
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


A Kunát különösen érdemes bekapcsolva tartani, annak a fogyasztása <3W. De ettől függetlenül szívesen megnéznénk az a Luna/Canopust, annak semmilyen körülmények között nem szabad búgnia.
Nos, ma egész nap próbáltam kideríteni mi a hiba.
Nem írom le az összes próbálkozást, csak, amiből leszűrhető valami.
Hátulról kezdtem. Elöszőr a canopus bementére nem kötöttem semmit. Ekkor ha bekapcsoltam, akkor zúgott(azért nem búgást írtam, mert a magassugárzóból is jött zaj), ha megfogtam a canopust, akkor még jobban és kikapcsolásnál kattanás hangot lehetett hallani a hangfalból. Ezután megfordítottam a villásdugót az ajzatban(mind két canopus ugyanabba az elosztóba volt dugva), ekkor a bekapcsolás után már hallkabb volt a zúgás és ha megfoktam a canopust, akkor még hallkabb lett, pont ellenkezőleg, mint eddig.(egy másik szobából(másik kismegszakító tartozik hozzá) is hoztam át hosszabító segítségével feszültséget, de minden ugyanúgy zajlott, ezáltal kizártam azt, hogy az elosztóban rossz a földelés, illetve azt nem, hogy az egész házban rossz)
Aztán az egyik végfok és a luna közé egy árnyékolt kábelt kötöttem, a másik és a luna közé egy árnyékolatlant(a mai nap előttig ilyenel volt összekötve a elő és végfok).
Nos az árnyékolatlan kábel zúgott(illetve az az oldal, amelyikbe be volt kötve), és pattogott, mikor a másikat ki vagy be kapcsoltam. De csak addig, míg be nem kapcsoltam a lunát(illetve a luna bekapcsolása után 1 mp-el hallgatott el), ha kikapcsoltam, akkor megint zúgni kezdett.
Szóval úgy tűnik a kábel szedte össze a zajt. Legalábbis ezt szűrtem le.
Ja és a canopus outjának a külső része és a föld között 25 voltot mértem, ez normális?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vadász!
Lehet,hogy nagy idiótaságot kérdezek.Van valami kapcsolat(közös) a Nexus és a H&TA30 között?
 
Üdv Doki!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Hát szerintem hozd el a canopust hozzám, azt megmutatom neked,h hogyan szol jo hangfalon,jo meghajtokkal. MF szerintem labdába sem rug mellette. Mondjuk nem is tom,h mit szolnál a nagykorsohoz,ha az MF-töl igy seggre esel.)))

Mondjuk talán nem derült ki abból amit írtam de a H/K-t nem a canopus helyett vettem zenére, hanem a denon 3802 helyett házimozira. Viszont itt többnyire a fórumtársaknak av erősítői vannak, ezért bizonyára kíváncsiak egy kis összevetésre, hoyg zenén mit művelnek ezek a cuccok. Nyilván amit írtam az én rendszeremen és az én fülem alapján írtam és ennek megfelelően kell kezelni.

az a teljességhez hozzátartozik, hogy az MF-t nem az otthoni rendszeredbe kötve hallottad.
Más volt a szobák akusztikája, a CD lejátszó (MF Elektra) és a hangsugárzók (JMlab Specral, Dynaudio A62) is! Mind a lejátszó, mind a hangsugárzók elvileg "audiofilebb" készüléked, int a mostani láncod elemei. No meg időben is eltelt pár hét az MF meghallgatása és a Canopus között.
Ezzel persze nem akarom azt mondani, hogy az MF nem tetszhet Neked vagy bárkinek sokkal jobban, mint a Canopus, csak azt, hogy az igazi különbségekről köztük nem lehet valós képed!
gordon314.fw.hu

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De ettől függetlenül szívesen megnéznénk az a Luna/Canopust, annak semmilyen körülmények között nem szabad búgnia.
Ha az enyémre gondolsz, az nem búg semennyire, sem kikapcsolt sem bekapcsolt állapotban, viszont kikapcsolt! állapotban nagyon halk, még max. hangerőn is.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Számoljunk kicsit. Egy AV erölködö ugye manapság minima 6+1 csat. Namost mekkora is a tápjuk max? 4-500Watt?
Az említett HK 900W-ot vesz fel. És 50W-ot adnak meg csatornánként gyári specifikációnak.
 
Meg egyébként minek hasonlítgatni ezt meg a Canopust..?? Teljesen másra valóak.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sztem nem hibás a luna mert csak teljes hangerőnél lehet a magassugárzón hallani valamit akkor is csak ha közel hajolok hozzá.
Ez is úgy derült ki, hogy mikor hazavittem az s80-at és cd be, hangerő fel s nem szól, jajj basszus mi lehet a hiba? Végfok bekapcsolva, hangerő ráadva, kábelek rendben, sőt már teljes hangerő,és ekkor vettem észre, hogy a magasugon valamit hallani, de nem vészes. Ekkor jutott eszembe hogy az előfokot is be kell kapcsolni.

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


Ha csak nincs külön házimozi végfok Nálam összesen az erősítőkbe bemenő teljesítmény 1,3KW ebből reális az 5x100W
Ennek ellenére azért egyszer kíváncsi lennék a Canopusokra, mit produkálnak a mostani monoblockokhoz képest.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát szerintem hozd el a canopust hozzám, azt megmutatom neked,h hogyan szol jo hangfalon,jo meghajtokkal. MF szerintem labdába sem rug mellette. Mondjuk nem is tom,h mit szolnál a nagykorsohoz,ha az MF-töl igy seggre esel.)))

Mondjuk talán nem derült ki abból amit írtam de a H/K-t nem a canopus helyett vettem zenére, hanem a denon 3802 helyett házimozira. Viszont itt többnyire a fórumtársaknak av erősítői vannak, ezért bizonyára kíváncsiak egy kis összevetésre, hoyg zenén mit művelnek ezek a cuccok. Nyilván amit írtam az én rendszeremen és az én fülem alapján írtam és ennek megfelelően kell kezelni.

Mit is müwelhetnek?
Számoljunk kicsit. Egy AV erölködö ugye manapság minima 6+1 csat. Namost mekkora is a tápjuk max? 4-500Watt? Azt elosztjuk a csatornák számáwal. Leweszünk minima 20% weszteséget,azt kijön,h csatornámként max 55-60Watt áll rendelkezésre. Oszt ez má egy csucsgép!
Há enné az alap Canopus is jobb!

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Hát szerintem hozd el a canopust hozzám, azt megmutatom neked,h hogyan szol jo hangfalon,jo meghajtokkal. MF szerintem labdába sem rug mellette. Mondjuk nem is tom,h mit szolnál a nagykorsohoz,ha az MF-töl igy seggre esel.)))

Mondjuk talán nem derült ki abból amit írtam de a H/K-t nem a canopus helyett vettem zenére, hanem a denon 3802 helyett házimozira. Viszont itt többnyire a fórumtársaknak av erősítői vannak, ezért bizonyára kíváncsiak egy kis összevetésre, hoyg zenén mit művelnek ezek a cuccok. Nyilván amit írtam az én rendszeremen és az én fülem alapján írtam és ennek megfelelően kell kezelni.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Kunát... már én sem figyelek.
Szóval a Lunát...

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Nem, nálam nem jelet ad át, hanem, ha kikapcsolom(lunát), akkor zúg a hangfal(akkor is, ha a bemenetén a cd játszó ki van kapcsolva), ha bekapcsolom a lunát, akkor 1mp múlva elhallgat. Ha megint kikapcsolom, megint zúg. 
Tehát akkor bekabcsolva hagyhatom a canopust napi 24órában? És a lunát?

A Kunát különösen érdemes bekapcsolva tartani, annak a fogyasztása <3W. De ettől függetlenül szívesen megnéznénk az a Luna/Canopust, annak semmilyen körülmények között nem szabad búgnia.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Értelmezem amit mondsz... De hijába töröm kobakom,nem értem...  
Indokaim a köwetkezök: Wan egy hegedüd. (canopus) Szeretnéd ha idöwel kinöné magát és mesterhegedü lenne... (mondjuk nexus) Aztán wexö egy müanyag,wixont szépen csillogo küföldi izét,(denon,H/K) oszt megproszálod öxxehasonlitani,söt együtt hallgatni öket, és nem wagy igazán megelégedwe a hangzással...
-Há xerinted mé wan ez?

Én személy szerint mindig picit "ideges" leszek, amikor így felnagyítják a dolgokat. Igen a canopus jobban szól mindkettőnél, de a különbség nem olyan, hogy egy "műanyag külföldi" izé hallgathatatlan lenne. Ezek a nagyobb av erősítők, mind jól szólnak azért sztereóban is. A gond az, hogy ahhoz képest amenyibe kerülnek jobban is szólhatnának. Természetesen egy canopus jobban szól mindkettőnél, de nem úgy azért, hogy az állam leessen. Itt viszonylag kis különbségekről van szó. Amitől leeseik az állam az a sztereóban a 400e-es kategória pl. mv3 Musical Fidelity A3.2-ese (ha jól emlékszem a típusára).

Hát szerintem hozd el a canopust hozzám, azt megmutatom neked,h hogyan szol jo hangfalon,jo meghajtokkal. MF szerintem labdába sem rug mellette.
Mondjuk nem is tom,h mit szolnál a nagykorsohoz,ha az MF-töl igy seggre esel.)))

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Értelmezem amit mondsz... De hijába töröm kobakom,nem értem...  
Indokaim a köwetkezök: Wan egy hegedüd. (canopus) Szeretnéd ha idöwel kinöné magát és mesterhegedü lenne... (mondjuk nexus) Aztán wexö egy müanyag,wixont szépen csillogo küföldi izét,(denon,H/K) oszt megproszálod öxxehasonlitani,söt együtt hallgatni öket, és nem wagy igazán megelégedwe a hangzással...
-Há xerinted mé wan ez?

Én személy szerint mindig picit "ideges" leszek, amikor így felnagyítják a dolgokat. Igen a canopus jobban szól mindkettőnél, de a különbség nem olyan, hogy egy "műanyag külföldi" izé hallgathatatlan lenne. Ezek a nagyobb av erősítők, mind jól szólnak azért sztereóban is. A gond az, hogy ahhoz képest amenyibe kerülnek jobban is szólhatnának. Természetesen egy canopus jobban szól mindkettőnél, de nem úgy azért, hogy az állam leessen. Itt viszonylag kis különbségekről van szó. Amitől leeseik az állam az a sztereóban a 400e-es kategória pl. mv3 Musical Fidelity A3.2-ese (ha jól emlékszem a típusára).

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Nem, nálam nem jelet ad át, hanem, ha kikapcsolom(lunát), akkor zúg a hangfal(akkor is, ha a bemenetén a cd játszó ki van kapcsolva), ha bekapcsolom a lunát, akkor 1mp múlva elhallgat. Ha megint kikapcsolom, megint zúg.
 
Tehát akkor bekabcsolva hagyhatom a canopust napi 24órában? És a lunát?

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Hallgattunk még egy kis ideig egy bizonyos másik erősítőt 250k-ért ehhez képest határozottan jobb volt a canopus mélye, ami azért szintén nem kis dolog.
Ha az netén a Primare i20 volt akkor nem csodálkozok rajta
 
Gratula az erősítődhöz
 
 
Üdv, Péter
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


.....Konkluzió a h/k hangja összességében jobban közelebb van a canopushoz. Míg a denon magasba húz a canopushoz képest, a H/K pedig mélybe. A denon csillogóbb a canopusnál, a H/K robosztusabb.
....

ugye Gandalf?! (nézd vissza a 3802-es topicot, ahol valami hasonót írtam)
gordon314.fw.hu

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Más. Nálam, ha bekapcsolom a canopust, akkor pár másodpercig búg a hangfal(gondolom nálatok is)Meg, ha minden be van kapcsolva, és kikapcsolom a lunát, akkor meg folyamatosan búg a hangfal, ha bekapcsolom, akkor elhallgat. ez normális?

A canopus nálam nem búgott, viszont a luna kikapcsolt állapotban átad némi jelet a forrásról.

A Canopus bekapcsolás után néhány másodpercig valóban "éled", ez van. A kapcsolástechnikájából következik, a kimeneti offsetnek kell néhány másodperc "beállás". Ez viszont teljesen veszélytelen. És itt is elmondanám, hogy azért folyamatos bekapcsolás mellett szól a legjobban. Darabonként <8W a fogyasztása nyugalmi állapotban, még egy bi-amp rendszert is ki lehet bírni, 4db ugye kb. heti 100 forinttal toldja meg a villanyszámlát.
Viszont a "Luna átad némi jelet kikapcsolva" az nagyon nem stimmel. Ilyen jellegű hibáról eddig még nem hallottam. Természetesen minden további nélkül megnézzük - már ha elhozod.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Más. Nálam, ha bekapcsolom a canopust, akkor pár másodpercig búg a hangfal(gondolom nálatok is)Meg, ha minden be van kapcsolva, és kikapcsolom a lunát, akkor meg folyamatosan búg a hangfal, ha bekapcsolom, akkor elhallgat. ez normális?

A canopus nálam nem búgott, viszont a luna kikapcsolt állapotban átad némi jelet a forrásról.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Milyen a mostani résziwered?
He egy pillantást vetsz az áláírásomra kiderül.
 
Kevés a tapasztalat az új cuccal (H/K), de egy kis összevetést teszek.
 
denon 3802 vs canopus (itt több a tapasztalat)
 
A leglényegesebb különbségek a következőek a
 
- canopus magasai kerekítettebbek a denon csillogóbb
- a mélyek pedig megfogodtabbak a canopus mélyközépe kevesebb
- több a részlet a canopusnál, de nem annyira nyüzsgő a hang
 
H/K 4550 vs canopus (itt még kevés a tapasztalat)
 
- a canopus és H/K a magasok tekintetében hasonló, mintkét erősítő magasai kerekítettek visszafogottak
- a mélyek erőteljesebbek a H/K-nál főleg a középmély
- a canopus hangja kicsit nyüzsgőbb
 
Konkluzió a h/k hangja összességében jobban közelebb van a canopushoz. Míg a denon magasba húz a canopushoz képest, a H/K pedig mélybe. A denon csillogóbb a canopusnál, a H/K robosztusabb.
 
Ami azonos különbség, hogy mindkét av erősítő mélyközepe több.

Értelmezem amit mondsz... De hijába töröm kobakom,nem értem...
 
Indokaim a köwetkezök: Wan egy hegedüd. (canopus) Szeretnéd ha idöwel kinöné magát és mesterhegedü lenne... (mondjuk nexus) Aztán wexö egy müanyag,wixont szépen csillogo küföldi izét,(denon,H/K) oszt megproszálod öxxehasonlitani,söt együtt hallgatni öket, és nem wagy igazán megelégedwe a hangzással...
-Há xerinted mé wan ez?

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Most egy kicsit próbálkoztam összehozni a sz.gépből érkező optikai jelet a HMerősítőn keresztül összehozni a luna-val.
Arra a következtetésre jutottam, hogya HM erősítő sem a multi room sem más kimenetére(vcr-out, cd-r-out) nem alakítja át a digit jelet, egyedül az előlapon található fejhallgató kimenetre(phones)(meg talán a pre-outra, de ezt még nem próbáltam, majd, ha valaki megnyugtat, hogy nem lesz a lunának baja). Sajnos phones-szal is az a gond, hogy nem fix a kimenete, hanem a távírányítóval tudom állítani, így két hangerőszabályzó van a rendszerben.
 
Más. Nálam, ha bekapcsolom a canopust, akkor pár másodpercig búg a hangfal(gondolom nálatok is)
Meg, ha minden be van kapcsolva, és kikapcsolom a lunát, akkor meg folyamatosan búg a hangfal, ha bekapcsolom, akkor elhallgat. ez normális?

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Bocs, valami miatt az automatikus bejelentkezésem nem működött.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves Mathias!Szerintem próbizd ki !
Elvileg úgy szólnia kell (pre out pont erre van kitalálva).
 
Várom a beszámolót!
 
ui. hwsw-röl ismerjük egymást?
 
Üdv, Péter

Azért nem probáltam ki, mert egyébként ez nem erre való, a pre outra végfokot lehet kötni, mert ez a kimenet szabályozható, tehát, ha a HM erősítő hangerejét változtatom, akkor a pre out jelszintje is változik.
És az az igazság, hogy fogalmam sincs, hogy a pre-outon milyen jel erőség jön, és nem tudom kibírja-e a luna.
Ja egyébként én minden fórumon Mathias vagyok.
Tehát beszélhettünk a hwsw.hu-n, bár így elsőre nem ugrik be, hogy miről.
 
Vadász: Lunából is több verzió létezik?

Nem, a Luna egy és oszthatatlan..
 
Azért szeretnék itt valamit tisztázni. Nagyon felkapott lett ez a Canopus MkI-IV történet (már szinte sajnálom, hogy megemlítettem), pedig valójában technológiai váltásról van csak szó. Még a minden átalakítás nélküli MkI és az MkIV között is kisebb a differencia - hangjában, természetesen - mint például két, 1 év eltéréssel készült NAD között.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Többek közt ezért is napoltam el a hifi vásárlást, hogy majd teljes rendszert tudjak venni.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem beszélgessünk inkább a canopusról. Pl. a mostani receiverem hangja igen hasonlít rá, de még kevés a tapasztalat. 


csak egy kis traccs a canopusról, a minap voltam az Akusztikában és vittem a luna/canopusaimat egy kis hallgatózásra és a Hegel integráltja /ami nálunk 400k de angliában pl.600k-ért adják/ , és akkor ott az a két kis családi gyufás doboz /amit itthon már 60k-ért meg lehet kapni igaz használtan/ és a nagy Hegel között ott akkor olyan rövid idő alatt abban a kis helységben nem lehetett különbséget találni egy Dino A42-n, A52-n már igen, sajnos oda sztem már kevés volt a canopus ereje. Még az eladó srác aszem Lacinak hívják sem tudott semmi negatívumot mondani rá, sőt még azt mondta hogy "ami jó, az jó!", ami nem kis dolog! Hallgattunk még egy kis ideig egy bizonyos másik erősítőt 250k-ért ehhez képest határozottan jobb volt a canopus mélye, ami azért szintén nem kis dolog.
Jah, és a Canopus igazán csak a Lunával futja ki magát, amit tapasztaltam én is ugyanis amíg a Nad előfokáról hallgattam nem volt rossz de mikor bejött a képbe a Luna határozottan jobb lett. A Nexus S80 meg sztem minden tekintetben jobb mint a canopus, úgyhogy biztos sóvárogni kell nekünk olyan vagyonokba kerülő külföldi elektronikák után mint pl. XXXXXX stb..., mikor vannak itthon is értékes cuccok értékükhöz, hangjukhoz képest fillérekért, csak épp nincsenek úgy eloxálva és nem tesztelik a nagy hifi magazinok bár erre van néhány ellenkező példa és az eredmények pedig önmagukért beszélnek nem beszélve a begyűjtött díjakról.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”