Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gordon havejának:
A H.ZS. féle canopus
Eredeti1
Eredeti2
Eredeti3
Eredeti4
Eredeti5
Modosult verzsön
 
Üdv Doki!

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves Gordon Sajti és Többiek!
 
Sztereó,egy trafó két graetz,ami már majdnem dual mono,a monoblokk valóban javíthat a hangon,jobb csatornaelválasztás(elvben),viszon a toroidtrafónak a helyigényén kívül nem tudom mi előnye lehet,meghát Sajti jól látta ez egy kb.:400VA-es hiperszimagos aprócsktrafócska,tehát gátat csak a végtranyók strapabírása szab.(régi mev bd249c-250c páros,Sajtinak)Dínót nem szívesen kötnék rá,mert a tápfeszt is volt pofám megemelni+-50V-ra,így az alacsony,és reaktiv impedanciával bíró sugárzók esetleg óvatlan pillanatban elröppenthetik,mert az aprócskatrafócska miatt még a tápfesz sem akaródzna lecsökkenni lényegesen.Hú most eszembe jutott az ohmostopik.
 
Sajti!Melyik kondira gondolsz?
 
Üdv Doki!
 
ui.:szívesen meghallgatnék egy gyárit is,persze itthon,ha esetleg Valaki Dorog felé jár,azért szóljön!

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


:off(mert 3 hete nem megy a shoutbox, s basznak------ ráá!!!

Csak az elmúlt 1 órában négyen írtak a Shoutbox-ba annyira nem megy.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: richies »


:off
(mert 3 hete nem megy a shoutbox, s basznak------ ráá!!!
 
MEGVAN AZ ÁLLAMVIZSGÁÁÁÁM!!!!
 
JUHHÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ
 
 
 
:
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


El tudnád küldeni ezt a kapcsolási rajzot, illetve a dokumentációját? Egy barátom nagy "bütyköls" és Őt érdekelné!gordon314@freemail.hu-ra jöhet

én azt javaslom keressétek meg Huszti Zsoltot a Heed Audiónál, hátha maradt még egy-két példány a Hang és Technikából. Biztos találtok benne/ük érdekeséget.

Megvan az összes szám
 
sajti

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


El tudnád küldeni ezt a kapcsolási rajzot, illetve a dokumentációját? Egy barátom nagy "bütyköls" és Őt érdekelné!gordon314@freemail.hu-ra jöhet

én azt javaslom keressétek meg Huszti Zsoltot a Heed Audiónál, hátha maradt még egy-két példány a Hang és Technikából. Biztos találtok benne/ük érdekeséget.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Jól van, ne gondoljátok, hogy olyan naív vagyok, csak nem gondoltam volna, hogy ENNYIRE keveset kapunk a pénzünkért.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Erre most hadd ne válaszoljak! Gondolom Neked se holnapra kell. Ahogy Dokinak írtam van benne egy olyan áramköri megoldás, amit szeretnék kiktatni. Erre már van egy ötletem és szeretném kipróbálni! Ha beválik, akkor a 3. AV baráti találkozón már meghallgatható lesz az eredmény    (ha nem rendezik túl korán). Aztán pedig szerintem megoldható lesz egy - akár csoportos kooperációs - gyártás is   
sajti

Nem holnapra kell, sőt az sem tudom kell-e, csak érdeklődöm és csak kb. árat kérdeztem.
 
Egyébként egyre inkább az-az érzésem, hogy a gyártók igen megkérik mindennek az árát. Én nem olcsóságra törekszem, hanem azért a pénzért amit a dolgokra szánok, a lehető legjobb minőséget akarom, és nem megfizetni/eltartani/extra profitottal ellátni egy multinacionális cég nevét, vezetőit, részvényeseit stb.

ja kérlek Isten hozott a való világban!
 
ma egy termék árának a töredéke a közvetlen előállítási költség. Vegyük példának a Canopust.
 
Indoljunk ki abból, hogy darabja anyagköltsége 25 eFt. Akkor meg vannak az alkatrészek. Valakinek ezt össze kell szerelni. Az illetőnek bért kell fizetni, a bért közterhek terhelik, a kész terméket forgalmi adó. Az összereléshez energia kell, helység, amit bérelni kell, vagy befektetni rá. A vevő a legritkább esetben megy a gyára terméket megvenni, ezért azt terjeszteni kell, ami komoly szállítási, raktározási költség és esetenként közbe jön a vám is.
Ki venne olyan terméket, amit nem ismer? Ehhez kell a marketing. Bizony ezeknél a termékeknél az egyik legnagyobb költségtényező!
Árusítani kereskedelmi láncon keresztül lehet, ami megint csak költség, mert a kereskedők sem dolgoznak ingyen.
Mindezt persze jó előre meg kell előlegezni, mert egy termék még azelőtt pénzbe kerül, mielőtt elkészül és csak jóval az elkészülte után hoz bevételt.
 
Ekkor mér nem beszéltünk a fejlesztésről, mert egy-egy termékben komoly szellemi érték lakozik, ami részben költségként is megjelenik, pl szabadalmi díjak, de maga a szabadalmaztatás is komoly költség. Az oltalom valódi batartatásáról nem is beszélve!
 
Egy gyártó, legyen az egyéni vállalkozó, vagy egy nemzetközi részvénytársaság a gazdasági élet szereplőjeként elszámolási kötelezettségekkel tartozik a hatóságok, az alkalmazottak, a tulajdonosok irányába. Ehhez könyvelés, bárszámfejtés és még ki tudja milyen pénzügyi jogi procedurák kellenek.
Jó esetben komoly összegeket fordít a vevők kezelésére (terméktámogatás, ügyfélszolgálat). Felelőséggel tartozik a szavatossági és a vállalt garanciális hibák kijavítására, ami szintén költség.
 
Szóval a dolog nem csak aból áll, hogy van egy kapcsolás, amit meg lehet építeni enyiből és enyiből, hanem azt ki kell találni, ki kell kísérletezni és úgy kell gyártani, hogy 100-ból 100 egyformán szóljon!
 
Ha Stephen King ír egy regényt, amit átgépelek és a szereplők nevét átírom, attól még nem árulhatom a könyvet azzal, hogy írta Gordon314.

Erre tanultuk anno közgázból azt az ökölszabályt, hogy minden alkatrészre költött plusz forint, 5-el emeli a termék eladási árát....
 
sajti

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Erre most hadd ne válaszoljak! Gondolom Neked se holnapra kell. Ahogy Dokinak írtam van benne egy olyan áramköri megoldás, amit szeretnék kiktatni. Erre már van egy ötletem és szeretném kipróbálni! Ha beválik, akkor a 3. AV baráti találkozón már meghallgatható lesz az eredmény    (ha nem rendezik túl korán). Aztán pedig szerintem megoldható lesz egy - akár csoportos kooperációs - gyártás is   
sajti

Nem holnapra kell, sőt az sem tudom kell-e, csak érdeklődöm és csak kb. árat kérdeztem.
 
Egyébként egyre inkább az-az érzésem, hogy a gyártók igen megkérik mindennek az árát. Én nem olcsóságra törekszem, hanem azért a pénzért amit a dolgokra szánok, a lehető legjobb minőséget akarom, és nem megfizetni/eltartani/extra profitottal ellátni egy multinacionális cég nevét, vezetőit, részvényeseit stb.

ja kérlek Isten hozott a való világban!
 
ma egy termék árának a töredéke a közvetlen előállítási költség. Vegyük példának a Canopust.
 
Indoljunk ki abból, hogy darabja anyagköltsége 25 eFt. Akkor meg vannak az alkatrészek. Valakinek ezt össze kell szerelni. Az illetőnek bért kell fizetni, a bért közterhek terhelik, a kész terméket forgalmi adó. Az összereléshez energia kell, helység, amit bérelni kell, vagy befektetni rá. A vevő a legritkább esetben megy a gyára terméket megvenni, ezért azt terjeszteni kell, ami komoly szállítási, raktározási költség és esetenként közbe jön a vám is.
Ki venne olyan terméket, amit nem ismer? Ehhez kell a marketing. Bizony ezeknél a termékeknél az egyik legnagyobb költségtényező!
Árusítani kereskedelmi láncon keresztül lehet, ami megint csak költség, mert a kereskedők sem dolgoznak ingyen.
Mindezt persze jó előre meg kell előlegezni, mert egy termék még azelőtt pénzbe kerül, mielőtt elkészül és csak jóval az elkészülte után hoz bevételt.
 
Ekkor mér nem beszéltünk a fejlesztésről, mert egy-egy termékben komoly szellemi érték lakozik, ami részben költségként is megjelenik, pl szabadalmi díjak, de maga a szabadalmaztatás is komoly költség. Az oltalom valódi batartatásáról nem is beszélve!
 
Egy gyártó, legyen az egyéni vállalkozó, vagy egy nemzetközi részvénytársaság a gazdasági élet szereplőjeként elszámolási kötelezettségekkel tartozik a hatóságok, az alkalmazottak, a tulajdonosok irányába. Ehhez könyvelés, bárszámfejtés és még ki tudja milyen pénzügyi jogi procedurák kellenek.
Jó esetben komoly összegeket fordít a vevők kezelésére (terméktámogatás, ügyfélszolgálat). Felelőséggel tartozik a szavatossági és a vállalt garanciális hibák kijavítására, ami szintén költség.
 
Szóval a dolog nem csak aból áll, hogy van egy kapcsolás, amit meg lehet építeni enyiből és enyiből, hanem azt ki kell találni, ki kell kísérletezni és úgy kell gyártani, hogy 100-ból 100 egyformán szóljon!
 
Ha Stephen King ír egy regényt, amit átgépelek és a szereplők nevét átírom, attól még nem árulhatom a könyvet azzal, hogy írta Gordon314.
gordon314.fw.hu

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


El tudnád küldeni ezt a kapcsolási rajzot, illetve a dokumentációját? Egy barátom nagy "bütyköls" és Őt érdekelné!gordon314@freemail.hu-ra jöhet

Egyelőre csak papíron van (újság) de beszkennelem, aztán küldöm!
 
sajti

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Erre most hadd ne válaszoljak! Gondolom Neked se holnapra kell. Ahogy Dokinak írtam van benne egy olyan áramköri megoldás, amit szeretnék kiktatni. Erre már van egy ötletem és szeretném kipróbálni! Ha beválik, akkor a 3. AV baráti találkozón már meghallgatható lesz az eredmény (ha nem rendezik túl korán). Aztán pedig szerintem megoldható lesz egy - akár csoportos kooperációs - gyártás is  
sajti

Nem holnapra kell, sőt az sem tudom kell-e, csak érdeklődöm és csak kb. árat kérdeztem.
 
Egyébként egyre inkább az-az érzésem, hogy a gyártók igen megkérik mindennek az árát. Én nem olcsóságra törekszem, hanem azért a pénzért amit a dolgokra szánok, a lehető legjobb minőséget akarom, és nem megfizetni/eltartani/extra profitottal ellátni egy multinacionális cég nevét, vezetőit, részvényeseit stb.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


El tudnád küldeni ezt a kapcsolási rajzot, illetve a dokumentációját? Egy barátom nagy "bütyköls" és Őt érdekelné!
gordon314@freemail.hu-ra jöhet
gordon314.fw.hu

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Nem hallottam a gyárit. Volt egy "Hang és technika" nevű újság, kifejezetten bütykölősöknek. Ebben Huszti Zsolt (ki hinné, hogy Ő a Heed Audio vezetője???) főszerkesztő közölte le a Canopus rajzát először.Azután amikor a lap megszűnt (kevesen vették, sajnos), akkor Ő vitte gyártásba az erősítőt.
 
Milyen a hangja? Ezt nagyon nehéz megmondani. Sokban függ az alkalmazott alkatrészektől. Hiszem megépíthetem noname félvezetőkből, és bontott ezeréves elkókból olcsón, meg Motorola félvezetőkből, és Black Gate kondikkal. Utóbbi vagy 20-25ezerrel többe fáj....
 
sajti

Igen ezt HIFICITYN olvastam, ahol ha jól emlékszem ő maga is írta. Ennek ellenére álítása szerint az általuk készített canopus nem teljesen ugyanaz. De nem hinném, hogy nagyságrendekkel más lenne.
 
Nagyon jó minőségű alkatrészekből egy dual felépítésű (két külön táp), nagyobb teljesítményű canopus alapú sztereó végfok mennyibe jönne ki?
 
Mennyiért lennél hajlandó egy ilyet építeni?

Erre most hadd ne válaszoljak! Gondolom Neked se holnapra kell. Ahogy Dokinak írtam van benne egy olyan áramköri megoldás, amit szeretnék kiktatni. Erre már van egy ötletem és szeretném kipróbálni! Ha beválik, akkor a 3. AV baráti találkozón már meghallgatható lesz az eredmény (ha nem rendezik túl korán). Aztán pedig szerintem megoldható lesz egy - akár csoportos kooperációs - gyártás is
 
sajti

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nem hallottam a gyárit. Volt egy "Hang és technika" nevű újság, kifejezetten bütykölősöknek. Ebben Huszti Zsolt (ki hinné, hogy Ő a Heed Audio vezetője???) főszerkesztő közölte le a Canopus rajzát először.Azután amikor a lap megszűnt (kevesen vették, sajnos), akkor Ő vitte gyártásba az erősítőt.
 
Milyen a hangja? Ezt nagyon nehéz megmondani. Sokban függ az alkalmazott alkatrészektől. Hiszem megépíthetem noname félvezetőkből, és bontott ezeréves elkókból olcsón, meg Motorola félvezetőkből, és Black Gate kondikkal. Utóbbi vagy 20-25ezerrel többe fáj....
 
sajti

Igen ezt HIFICITYN olvastam, ahol ha jól emlékszem ő maga is írta. Ennek ellenére álítása szerint az általuk készített canopus nem teljesen ugyanaz. De nem hinném, hogy nagyságrendekkel más lenne.
 
Nagyon jó minőségű alkatrészekből egy dual felépítésű (két külön táp), nagyobb teljesítményű canopus alapú sztereó végfok mennyibe jönne ki?
 
Mennyiért lennél hajlandó egy ilyet építeni?

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


persze ez is "canopus" csak nem a gyáriAzért az torroid trafós monoblock a maga előnyeivel.
Ha jól látom Te pedig egy sztereót építettél egy hagyományos trafóval.
Vagy annyira ezeknek nincs jelentősége? (torroid, mono felépítés...)
Az alkatrészek általában ugyanazok, mint a Heed féle gyáriban? Kb mennyiből lehet megépíteni?

Mennyiből?
 
Háááááát lássuk csak:
 
Trafó kb. 10000Ft
Doboz kb. 6000Ft
Végtranyók típustól függően 200-1000Ft/db (4db kell)
Nyák darabszámtól és mérettől függően 200-1000Ft/db
Többi alkatrész: kb. 10000Ft (kapcsolók, csatlakozók, RC elemek, tranyók, kábelek)
 
Szóval sztereóban kb. 30-35ezer. Persze lehet olcsóbban is, de ahhoz kell egy trafótekercselő, vagy lakatos rokon, vagy egy nagy gány lesz az egész...
 
sajti

Akkor nem tulzott Huszti Zsolt amikor azt mondta, hogy kb anyagáron vettem a két Canopust 50 eFt-ért.

Azért kicsit túlzott Ezek az árak 1db erősítő építésére vonatkoznak. Ha mindent nagy tételben veszek 30-40%-os árcsökkenéssel simán számolhatsz.
No persze a két monoblokk árnövelő tényező Egy biztos: Jól jártál vele ennyiért!
 
sajti

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Mennyiből? 
Háááááát lássuk csak:
 
Trafó kb. 10000Ft
Doboz kb. 6000Ft
Végtranyók típustól függően 200-1000Ft/db (4db kell)
Nyák darabszámtól és mérettől függően 200-1000Ft/db
Többi alkatrész: kb. 10000Ft (kapcsolók, csatlakozók, RC elemek, tranyók, kábelek)
 
Szóval sztereóban kb. 30-35ezer. Persze lehet olcsóbban is, de ahhoz kell egy trafótekercselő, vagy lakatos rokon, vagy egy nagy gány lesz az egész...
 
sajti

És mennyiben különbözik a hangja egy siam canopus párétől? Gondolom azt is hallottad, hogy belevágtál a megépítésébe.

Nem hallottam a gyárit. Volt egy "Hang és technika" nevű újság, kifejezetten bütykölősöknek. Ebben Huszti Zsolt (ki hinné, hogy Ő a Heed Audio vezetője???) főszerkesztő közölte le a Canopus rajzát először.
Azután amikor a lap megszűnt (kevesen vették, sajnos), akkor Ő vitte gyártásba az erősítőt.
 
Milyen a hangja? Ezt nagyon nehéz megmondani. Sokban függ az alkalmazott alkatrészektől. Hiszem megépíthetem noname félvezetőkből, és bontott ezeréves elkókból olcsón, meg Motorola félvezetőkből, és Black Gate kondikkal. Utóbbi vagy 20-25ezerrel többe fáj....
 
sajti

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


persze ez is "canopus" csak nem a gyáriAzért az torroid trafós monoblock a maga előnyeivel.
Ha jól látom Te pedig egy sztereót építettél egy hagyományos trafóval.
Vagy annyira ezeknek nincs jelentősége? (torroid, mono felépítés...)
Az alkatrészek általában ugyanazok, mint a Heed féle gyáriban? Kb mennyiből lehet megépíteni?

Mennyiből?
 
Háááááát lássuk csak:
 
Trafó kb. 10000Ft
Doboz kb. 6000Ft
Végtranyók típustól függően 200-1000Ft/db (4db kell)
Nyák darabszámtól és mérettől függően 200-1000Ft/db
Többi alkatrész: kb. 10000Ft (kapcsolók, csatlakozók, RC elemek, tranyók, kábelek)
 
Szóval sztereóban kb. 30-35ezer. Persze lehet olcsóbban is, de ahhoz kell egy trafótekercselő, vagy lakatos rokon, vagy egy nagy gány lesz az egész...
 
sajti

Akkor nem tulzott Huszti Zsolt amikor azt mondta, hogy kb anyagáron vettem a két Canopust 50 eFt-ért.
gordon314.fw.hu

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Mennyiből? 
Háááááát lássuk csak:
 
Trafó kb. 10000Ft
Doboz kb. 6000Ft
Végtranyók típustól függően 200-1000Ft/db (4db kell)
Nyák darabszámtól és mérettől függően 200-1000Ft/db
Többi alkatrész: kb. 10000Ft (kapcsolók, csatlakozók, RC elemek, tranyók, kábelek)
 
Szóval sztereóban kb. 30-35ezer. Persze lehet olcsóbban is, de ahhoz kell egy trafótekercselő, vagy lakatos rokon, vagy egy nagy gány lesz az egész...
 
sajti

És mennyiben különbözik a hangja egy siam canopus párétől? Gondolom azt is hallottad, hogy belevágtál a megépítésébe.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


persze ez is "canopus" csak nem a gyáriAzért az torroid trafós monoblock a maga előnyeivel.
Ha jól látom Te pedig egy sztereót építettél egy hagyományos trafóval.
Vagy annyira ezeknek nincs jelentősége? (torroid, mono felépítés...)
Az alkatrészek általában ugyanazok, mint a Heed féle gyáriban? Kb mennyiből lehet megépíteni?

Mennyiből?
 
Háááááát lássuk csak:
 
Trafó kb. 10000Ft
Doboz kb. 6000Ft
Végtranyók típustól függően 200-1000Ft/db (4db kell)
Nyák darabszámtól és mérettől függően 200-1000Ft/db
Többi alkatrész: kb. 10000Ft (kapcsolók, csatlakozók, RC elemek, tranyók, kábelek)
 
Szóval sztereóban kb. 30-35ezer. Persze lehet olcsóbban is, de ahhoz kell egy trafótekercselő, vagy lakatos rokon, vagy egy nagy gány lesz az egész...
 
sajti

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Canopus:

persze ez is "canopus" csak nem a gyári
Azért az torroid trafós monoblock a maga előnyeivel.
Ha jól látom Te pedig egy sztereót építettél egy hagyományos trafóval.
Vagy annyira ezeknek nincs jelentősége? (torroid, mono felépítés...)
Az alkatrészek általában ugyanazok, mint a Heed féle gyáriban? Kb mennyiből lehet megépíteni?
gordon314.fw.hu

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Jajj, dehogy késő. Ha igazán érdekel a dolog és van időd rá, akkor az alapokat néhány hónap alatt meg tudod tanulni! Szent titok pedig nincs. Canopust sokféle módon lehet építeni   
sajti

Hát építeni nem akarok, de jó lenne, ha képbe lennék. Időm már kevésbé van rá, legfeljebb ha tudsz ajánlani olvasnivalót, akkor képezném egy kicsit magam. Elolvastam pédául Jákó Péter Digitális hangtechnika könyvét, ami elég közérthető módon írt a technológiákról. A különféle kódolásokat és egyéb dolgokat értettem mivel szakmába vár, de viszont amikor valami konkrétumot tárgyalt aminek erősen köze volt az elektronikához ott éreztem, hogy elfogy a tudásom.

Ez nehéz, mert nagyon kevés könyv van, ami az alapoktól kezdi a dolgot. Talán az "Analóg és digitális áramkörök" (Tietze-Schenk - ha jól írtam). Ez az ellenállás fogalmától jut el a bonyolultabb áramkörökig. Nekem nincs meg, csak beleolvastam valahol. Esetleg valamelyik iskolai elektronikai tankönyv kezdésnek tökéletes. Aztán ha tudod mit csinál egy tranzisztor, akkor jöhetnek a hangtechnikai szakirodalmak!
 
sajti

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: richies »


holnap államvizsga..elektronikából is többek között... 
Egy kalappal holnapra

:off
 
köszi szépen!
 
hát le is fexem, mert fél 6kor kelés, messze van Pest...
ááá de nincs kedvem.....
sajna olyan tétel nincs (dyno vs heed)
 
 

CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Nem átépítés,teljesen saját fabrik,nem csak a trafó nagyobb,hanem a tápfesz is,meg van benne egy-két belemalackodás,mert nem igazán voltam vele megelégedve(sajna most se teljesen ),egyébként meg valszeg minden változtatás,akár egy nagyobb teljesítményű trafó is változtathat a hangon.Bár amit írtál a hangjáról a topik elején:"és észrevettem, hogy bizony olyan apró zörelyek, részletek is átjönnek emik eddig a denont hallgatva rejtve maradtak." az nagyon is korrelál azzal,amit hallok,ezért is kezdtem futni egypár kört,hátha....Igazából csak azért dobtam be a képet,mert Sajt irása inspirált erre:"Canopust sokféle módon lehet építeni " 
Üdv Doki!

Hűűűűű szép darab Az a helyzet, hogy én is szemeztem a kapcsolással sokáig, de elriaszt az elkó a jelútban Most azon töröm a fejem, hogy miként lehetne elpucolni onnan...
Ezzel a trafóval nemigen rángatja meg a tápot a két végfok. Ez van vagy 300W Mekkora tápról használod? Milyenek a végtranyók?
 
sajti

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mv3 »


holnap államvizsga..elektronikából is többek között...
Egy kalappal holnapra

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem átépítés,teljesen saját fabrik,nem csak a trafó nagyobb,hanem a tápfesz is,meg van benne egy-két belemalackodás,mert nem igazán voltam vele megelégedve(sajna most se teljesen ),egyébként meg valszeg minden változtatás,akár egy nagyobb teljesítményű trafó is változtathat a hangon.Bár amit írtál a hangjáról a topik elején:"és észrevettem, hogy bizony olyan apró zörelyek, részletek is átjönnek emik eddig a denont hallgatva rejtve maradtak." az nagyon is korrelál azzal,amit hallok,ezért is kezdtem futni egypár kört,hátha....Igazából csak azért dobtam be a képet,mert Sajt irása inspirált erre:"Canopust sokféle módon lehet építeni "
 
Üdv Doki!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”