Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


A Taurus rajza itt van (legalábbis remélem, mert még sosem tettem fel ide rajzot.), lehet "tervezgetni"!
Ez a kapcsolás sem a világ megváltó újdonság kategóriája. Viszont legalább sokszor megépített, és jól bevált darab. Én 50V-os tápra keveslem az egy pár végtranyót. 4ohmnál már veszélyes lehet a dolog.
 
sajti

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


A Roksan/H&T FET-1 teljesen megegyezik, dehát ez egyébként is egy közismert kapcsolás, a JLH könyvben is megtalálható, építhető bipolárból és FET-ből is. (Használja egyébként még vagy fél tucat neves gyártó, amikor leközöltük, sok magyar "guru" felhívott, hogy hogyan gondoljuk, hogy mi X,Y,Z "találmányátt" csak úgy megjelentetjük. Ennyit a hazai "gurukról"... )
Igen, létezik egy védelem, amit konkrétan ehhez készítettünk, a H&T 8-as fél-számában meg is jelent. Ez egy un. "elől-hátul" védelem, mindenféle módon védi a kapcsolást, még a bemenet felől is. NYÁK is készült hozzá, valóban, de ez az egy nem publikus.
A Taurus rajza itt van (legalábbis remélem, mert még sosem tettem fel ide rajzot.), lehet "tervezgetni"!


Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


sztem az amit mondok.Tape in /szabályozható a hangerőpotival/
Tape out /ez a kimenet nem szabályozható, hanem fix/
 
kérdés hogy mennyi szabályozható bemenetre van szükséged.
Ha elég kettő, akkor heed luna lehet egy jó választás pl. ugyanis ezen van egy szabályozatlan kimenet és mindig annak a bemenetnek a jelét adja ki amit épp hallgatsz viszont csak 2 bemenete van.

Tévedtem az elöbb a tape-out nem jó. Ugyanis a végfokra a normál előerősített bemenettel megyek, hogy tudjam a hangerőt szabályozni ha cd-t hallgatok. Az av erősítő pedig egy másik bemenetre menne és az kéne kikapcsolni a hangerőszabályzásból. Ebben az esetben jó lenne a tape-out, viszont akkor dugdosni kéne amikor mozizok vagy zenét hallgatok. Ez természetesen nem jó.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Annak idején a H&T-ben megjelent egy FET-01 végfok. Az korrektül 70-80 W (8ohm) teljesítményig stabilan használható. Szerintem egy teljesen "érdemtelenül" elfelejtett kit volt, nem mellékesen a Roksan S1 végfokát közöltük (anno 1500Ł). Egyik kedves olvasónk pedig javallot egy olyan változtatást, amelyet magunk is kipróbáltunk, nagyon bevált. Mindez teljes technikai dokumentációval, pontos leírással megtalálható a H&T-ben. Ha valakinek esetleg nem volna, még van néhány dugi példányom...:-)A Taurust saha nem közöltük, de elkészült, sőt jelenleg is van működő példányunk belőle. Ez egy Borbély Ernő ötletre épül (bemeneti feszültségerősítő), hasonlóan komplementer darlington a vége, 100W/8ohm Kiváló technikai paraméterekkel (a közös módusú elnyomása a legnagyobb, amivel valaha is dolgom volt), nagyon muzikális hanggal. (Holnapra beszkennelem, és felteszem a rajzot.)
 
Sajti!
 
Márpedig azon a netes Canopus fotón BD249/250 tranzisztorok látszanak. Nálunk az így néz ki. Vagy lehet, hogy mi vagyunk az a fura cég, hogy Sankent használunk, és BD-t hazudunk..??? :-)
A párhuzamosan kapcsolt végtranzisztorok akár komplementer darlington, akár bármiféle verzióban problémát okoznak. Mert ugye ha a nyitófeszültségük nem stimmel( szinte ezred volt pontossággal), akkor a magasabb nyitó feszű csak dísznek van ott.
Az áramerősítési tényezőt sem értem a felvetésedben. A munkaponti görbék e tekintetben is olyan lineárisak már, hogy ebben a tartományban nincs releváns különbség. Nagyfrekis adóvégerősítőnek.. na igen, ott azért még ma is csövet használnak...:-)
A szervo pedig.. de nem ragozom. Tudom én, hogy sok nagynevű ketyerében találni. És nem is vagyok népszerű, amikor egy hűtőszekrény méretű, lakás árú vasra azt mondom, hogy ROSSZ. Nem azt, hogy nem tetszik, hanem azt, hogy hibásan szól. Azonnal felismerhető ritmikai problémát okoz. (Technikailag értve tönkreteszi a csoportidő futást. Miért is nem szól akkor bele?) Éppen úgy, mint a DD lemezjátszók. Azoknak is a szervó áramkör a hibájuk leginkább, ámde másképp nem is lehet megoldani őket.
Ezzel szemben a csatoló kondi miért gond? A jelútban olyan impedanciaillesztések vannak, hogy szinte semmi problémát nem okoz. Az erősítő kimenetén pedig... De ebbe tényleg ne itt és most merüljünk bele.
Tényleg, egy Pass-ban miért nincs szervo áramkör?! (Csak, hogy például ne a Naim említsem.)

Ismerem a FET-1-et, miután anno az egyik hűséges vásárlója voltam a H&T-nek, meg is van az összes megjelent szám Azt a bizonyos változtatást én is alkalmazom az összes erősítőmben.
Kiváncsian várom a rajzot!
Megnéztem még egyszer a képet, a fene egye meg tényleg nagy az a tok! Pedig itt aztán mindenki egyetértett abban, hogy TO-220, pedig ez TO-3P. Na ennyit a nikkelezett szemmértékről
A párhuzamosan kapcsolt tranzisztoroknál természetesen szükség van a válogatásra, de annyira nem vészes a helyzet, mint ahogy írtad. Miután emitterellenállást midenki használ (még a Canopus is!), azzal nagyon szépen ki lehet egyenlíteni az emitteráramokat. CFP-nél a hurokvisszacsatolás okoz problémát. Bár két fokozatnál a stabil gerjedést nem is olyan könnyű elérni, de lengéseket, és pillanatnyi csillapodó gerjedéseket igen.
A végtranzisztorok: Ha megnézed egy BD249 áram - erősítés karakterisztikáját, akkor azt látod, hogy egy szép domb rajzát kapod, aminek maximuma van valahol 1A környékén. Alatta is kevesebb, felette is. Ez pedig azt jelenti, hogy a bázisárama nincs egyenes arányban a terhelő árammal. Ha megnézed ugyanezt a görbét (illetve sokkal inkább egyenest!) az MJL21193/94-nél ott azt láthatod, hogy a mA-es tartománytól 2-3A-ig lineáris az erősítés. Nem hiába tud ez a tranzisztorpáros 0.08%-os torzítást 100W/8ohm-nál nvcs. nélkül!!!!!
Szervó: Én minden eddig erősítőmben használtam/használom. Igaz, hogy a vágási frekijét én mindenkinél lejjebb szoktam tenni, úgy kb. 0.2Hz környékére, de sosem megyek vele 0.5Hz fölé. Ez nekem a gyakorlatban bevált, és úgy veszem észre, hogy egyáltalán nem szól bele a hangzásba. Mértem szkóppal a kimenetét. Nincs rajta hangfrekis jel, egyáltalán semmi. Én is hallgattam már jópár nagynevű végfokot, amiben szervó is volt. Én nem merem egy többmilliós berendezésre azt mondani, hogy rosszul szól. Inkább azt mondanám, hogy az én ízlésemnek nem felel meg. Érdekes, hogy az ARC VT150-es csöves végfoknak a ritmikájára senki sem panaszkodott, pedig abban van vagy 8 szervó. Nekem is nagyon tetszett, habár nem ez volt a legjobb csöves, amit eddig hallottam.
A Pass féle végfokokat is ismerem, sőt hallottam is már (meg modifikáltuk is ). Nagyon kellemes darabok, de jelentősen javult a hangjuk, ha a vezérelt áramgenerátorból kihagyjuk a vezérlést, és marad egy kutyaközönséges konstans áramú generátornak...
 
sajti

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...Mennyire egyezik/ett  meg az eredeti Roksan kapcsolással?...


Úgy tudom készült hozzá védelem is,asszem a Roksan kérésére
H esetleg van még hozzá nyák,az engem is érdekelne.
 
Üdv Doki!

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Annak idején a H&T-ben megjelent egy FET-01 végfok. Az korrektül 70-80 W (8ohm) teljesítményig stabilan használható. Szerintem egy teljesen "érdemtelenül" elfelejtett kit volt, nem mellékesen a Roksan S1 végfokát közöltük (anno 1500Ł). stb...
Vadász!
 
Mennyire egyezik/ett meg az eredeti Roksan kapcsolással?
Beszerezhetőek még a H&T kit-ek? Ha igen, melyek?

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Annak idején a H&T-ben megjelent egy FET-01 végfok. Az korrektül 70-80 W (8ohm) teljesítményig stabilan használható. Szerintem egy teljesen "érdemtelenül" elfelejtett kit volt, nem mellékesen a Roksan S1 végfokát közöltük (anno 1500Ł). Egyik kedves olvasónk pedig javallot egy olyan változtatást, amelyet magunk is kipróbáltunk, nagyon bevált. Mindez teljes technikai dokumentációval, pontos leírással megtalálható a H&T-ben. Ha valakinek esetleg nem volna, még van néhány dugi példányom...:-)
A Taurust saha nem közöltük, de elkészült, sőt jelenleg is van működő példányunk belőle. Ez egy Borbély Ernő ötletre épül (bemeneti feszültségerősítő), hasonlóan komplementer darlington a vége, 100W/8ohm Kiváló technikai paraméterekkel (a közös módusú elnyomása a legnagyobb, amivel valaha is dolgom volt), nagyon muzikális hanggal. (Holnapra beszkennelem, és felteszem a rajzot.)
 
Sajti!
 
Márpedig azon a netes Canopus fotón BD249/250 tranzisztorok látszanak. Nálunk az így néz ki. Vagy lehet, hogy mi vagyunk az a fura cég, hogy Sankent használunk, és BD-t hazudunk..??? :-)
A párhuzamosan kapcsolt végtranzisztorok akár komplementer darlington, akár bármiféle verzióban problémát okoznak. Mert ugye ha a nyitófeszültségük nem stimmel( szinte ezred volt pontossággal), akkor a magasabb nyitó feszű csak dísznek van ott.
Az áramerősítési tényezőt sem értem a felvetésedben. A munkaponti görbék e tekintetben is olyan lineárisak már, hogy ebben a tartományban nincs releváns különbség. Nagyfrekis adóvégerősítőnek.. na igen, ott azért még ma is csövet használnak...:-)
A szervo pedig.. de nem ragozom. Tudom én, hogy sok nagynevű ketyerében találni. És nem is vagyok népszerű, amikor egy hűtőszekrény méretű, lakás árú vasra azt mondom, hogy ROSSZ. Nem azt, hogy nem tetszik, hanem azt, hogy hibásan szól. Azonnal felismerhető ritmikai problémát okoz. (Technikailag értve tönkreteszi a csoportidő futást. Miért is nem szól akkor bele?) Éppen úgy, mint a DD lemezjátszók. Azoknak is a szervó áramkör a hibájuk leginkább, ámde másképp nem is lehet megoldani őket.
Ezzel szemben a csatoló kondi miért gond? A jelútban olyan impedanciaillesztések vannak, hogy szinte semmi problémát nem okoz. Az erősítő kimenetén pedig... De ebbe tényleg ne itt és most merüljünk bele.
Tényleg, egy Pass-ban miért nincs szervo áramkör?! (Csak, hogy például ne a Naim említsem.)

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


sztem az amit mondok.Tape in /szabályozható a hangerőpotival/
Tape out /ez a kimenet nem szabályozható, hanem fix/
 
kérdés hogy mennyi szabályozható bemenetre van szükséged.
Ha elég kettő, akkor heed luna lehet egy jó választás pl. ugyanis ezen van egy szabályozatlan kimenet és mindig annak a bemenetnek a jelét adja ki amit épp hallgatsz viszont csak 2 bemenete van.

Igazad van egy tape-out kimenet is tökéletes erre a célra. Egy távos luna elvileg jó lenne nekem. elég a két bemenet. Viszont sajnos ha jól tudom elég combos az ára.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


egyszerű monitorkimenet amire te gondolsz sztem.vagy nem?

Nem tudom egyre gondolunk-e, de olyan bemenet kell az előfokon mely kikerüli a hangerőszabályzást (csak keresztül megy a jel). Erre a bemenetre menne az av erősítő pre-outja. Mármint a frontoké. Így ezen bementen menne a mozinál a két fron, míg a zenénél a másik bemeneteken, így az av erősítő teljesen szeparált lenne zenénél.

sztem az amit mondok.
Tape in /szabályozható a hangerőpotival/
Tape out /ez a kimenet nem szabályozható, hanem fix/
 
kérdés hogy mennyi szabályozható bemenetre van szükséged.
Ha elég kettő, akkor heed luna lehet egy jó választás pl. ugyanis ezen van egy szabályozatlan kimenet és mindig annak a bemenetnek a jelét adja ki amit épp hallgatsz viszont csak 2 bemenete van.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Sajnos nem értek szinte semmit a dologból, de nyugodtan mehet az eszmecsere, hátha elkapok egy két infót.

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hpx »


Természetesen érdekel, hogy mit ajánlanál nagyobb teljesítményre. Akár magánba is, hogy ne offoljuk szét a fórumot.
Tessek csak offolni

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Sajti! 
A Canopus végfokban BD249C/250C végtranzisztorok vannak, BD 139 meghajtókkal. (Texas gyártmányok) Igen, a Sankenek között (mi ezekkel kisérleteztünk) vannak lineárisabb elemek. De minek? AB osztályú beállításban (50-60mA nyugalmi áram), max 500 kHz-ig (a bemeneti szűrő nélkül kb. eddig megy el a Canopus) teljesen felesleges. Sem technikailag, sem hangilag semmiféle változást nem hozott, viszont hozott némi instabilitást, kompenzálni kellett a magas határfrekvenciák miatt. Még a 100kHz négyszögátvitelben, illetve egy drasztikus TIM méréssel sem tudtunk javulást elérni. Hangban pedig számos tesztet végeztünk, és láss csodát, az érzékelhetőség határán belüli a dolog.
Miért gond nagyobb teljesítménynél a komplementer-darlington? Ezt nem értem, elmagyaráznád, kérlek?
Az offset és a nyugalmi áram stabilitására valóban lehet bonyolult - és TRAGIKUSAN rossz megoldásokat használni. Mint például a szervo áramkörök. Az erősítéstechnika legszörnyűbb találmánya! Gondold csak végig a működését, már a nevében is benne van! Egyébként pedig azt hiszem, hogy azzal semmi újat nem mondok, hogy ha valamit meg lehet egyszerűen is oldani a bonyolulttal szemben, akkor azt egyszerűen kell! Egy másodfokú egyenletet is fel lehet írni deifferenciál egyenletben. Csak éppen mi a fenének...
De ha valaki szeret kisérletezni, akkor én biztosan nem fogom azt mondani, hogy ne tegye. Ajánlanék ugyan jobb megoldást az említett feladatra, de ha a Canopus a szimpi... Egyébként itt már olyan messze járunk a Canopustól, hogy úgy érzem maga a név használata egy kicsit vicces.


Vadász,
 
mindenekelőtt köszönöm a tapasztalatok leírását. Én a márkásabb végtranzisztoroknál nem igazán a nagyfrekis működés linearitására gondoltam, hanem az áramerősség - erősítés karakterisztika linearitására. Ebben a BD sorozat nem igazán jeleskedik. Bár a honlapotokon lévő fotón lévő végtranyó nekem nem BD249-nek tűnik (Ha már gonoszkodhatok kicsit
 
Offszet: Én nem osztom a DC szervóval kapcsolatos ellenérzéseidet. Egyrészt egy elkó szerintem sokkal többet ront a hangon, pláne, ha nincs DC-vel előfeszítve (Tudom, a Canopusban elő van). A szervó, ha rendesen van megtervezve, nem, szól bele a hangzásba, vagy legalábbis kevésbé, mint a csatoló kondik. A saját tervezéseimben sehol sem alkalmazok csatolókondikat. (Még a csövesben sem használok a minimális 1db-nál többet). Azért a világon elég sok kiváló erősítőben van DC szervó.
 
A komplementer darlingtonnal kapcsolatban két negatív tapasztalatom van:
1, Hajlamos a keresztbevezetésre (cross-conduction, magyarul elég hülyén hangzik). Ez az a jelenség, amikor mindkét tranzisztor egyszerre nyitásba kerül valamiért. Ennél a fokozatnál nagyon nehéz elérni, hogy a végtranyók lezárása ugyanolyan gyors legyen, mint a nyitás. Mértek már 10A nagyságú áramtüskéket is!
2, Rendkívül nehéz több végtranzisztort használni ezzel a kapcsolással. Egyrészt tovább lassul a lezárás, másrészt pedig hajlamos lesz parazita oszcillációra bizonyos terheléseknél. Ráadásul az árameloszlás biztosítása miatt két helyen is kell nagy teljesítményű ellenállásokat használni, ami növeli a veszteségeket.
 
Az eredeti Canopus publikációban is sima darlingtonok vannak, és én is szívesebben használok ilyeneket, sőt méginkább a tripla darlingtont. Ezzel ugyanis sokkal könnyebben lehet kis kimeneti impedanciát elérni, alacsony nvcs. mellett, és sokkal könnyebben oldható meg a stabil nyílthurkú erősítés is. Általában 4-6-szoros nvcs. fölé nem szoktam menni.
 
Természetesen érdekel, hogy mit ajánlanál nagyobb teljesítményre. Akár magánba is, hogy ne offoljuk szét a fórumot.
 
sajti

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Hogy fontosabb dolgokról beszéljünk újra beteszem a régi kérdésemet. 
Hát egyértelmű választ nemigen kaptam. Az is tuti, hogy a végfok javított a sztereó hangon. Egy biztos, hogy ragaszkodni fogok a távirányíthatósághoz az előfok tekintetében is. A második dolog, hogy olyan előfok kell aminek az egyik bemenete kikerüli a hangerőszabályzást így illeszkedik a házimozi rendszerbe. Ha nincs ilyen bemenet (többnyire nincs) "megbuheráltatom", mivel nem hinném, hogy olyan bonyolult dolog.
 
Mivel minden komponens számít ezért máshogy teszem fel a kérdést.
 
A jelenlegi rendszeremben mi adna jobb hangot?
 
1. biamplifikálás még két monoblokkal
2. előfok rendszerbe illesztése
3. sacd lejátszó upgrade
 
Kiegészítem a legfontosabb kérdéssel:
 
Érdemes-e denon 3802 mellé egy előfokot betenni, vagy elég jó az előfoknak?
 
Hozzáteszem, hogy nem a beírások alapján fogok vásárolni, hanem majd remélem a fülem alapján, de azért szeretnék erről "beszélgetni".

Gandalf!
 
menjünk sorba:
 
1. SACD "upgrade". Nem igazán látom belátható árban a jelentőségét. A rendszer egésze is olyan, hogy nehéz volna ezt megmondani előre, de nem fűzök hozzá reményt, hogy lényegi javulást hozna. Azért ha valahogy szerét ejtheted, persze egy próbát megér.
2. Line előfok. Meg nem tudnám mondani, hogy ez lehet-e a megoldás, sem a Denon receivert nem ismerem, sem a rendszer egészével nincs napi tapasztalatom. Ámde ezt a legegyszerűbb kipróbálni, tőlem biztosan kaphatsz meghallgatásra egy előfokot.
3. Bi-amp. Ez biztosan előrelépés. A kérdés csak az, hogy mennyivel. Arányban áll-e vajon a Te rendszeredben a javulás az árral? Teljesen nyitott kérdés, megintcsak a meghallgatás marad.
 
 
Sajti!
 
A Canopus végfokban BD249C/250C végtranzisztorok vannak, BD 139 meghajtókkal. (Texas gyártmányok) Igen, a Sankenek között (mi ezekkel kisérleteztünk) vannak lineárisabb elemek. De minek? AB osztályú beállításban (50-60mA nyugalmi áram), max 500 kHz-ig (a bemeneti szűrő nélkül kb. eddig megy el a Canopus) teljesen felesleges. Sem technikailag, sem hangilag semmiféle változást nem hozott, viszont hozott némi instabilitást, kompenzálni kellett a magas határfrekvenciák miatt. Még a 100kHz négyszögátvitelben, illetve egy drasztikus TIM méréssel sem tudtunk javulást elérni. Hangban pedig számos tesztet végeztünk, és láss csodát, az érzékelhetőség határán belüli a dolog.
Miért gond nagyobb teljesítménynél a komplementer-darlington? Ezt nem értem, elmagyaráznád, kérlek?
Az offset és a nyugalmi áram stabilitására valóban lehet bonyolult - és TRAGIKUSAN rossz megoldásokat használni. Mint például a szervo áramkörök. Az erősítéstechnika legszörnyűbb találmánya! Gondold csak végig a működését, már a nevében is benne van! Egyébként pedig azt hiszem, hogy azzal semmi újat nem mondok, hogy ha valamit meg lehet egyszerűen is oldani a bonyolulttal szemben, akkor azt egyszerűen kell! Egy másodfokú egyenletet is fel lehet írni deifferenciál egyenletben. Csak éppen mi a fenének...
De ha valaki szeret kisérletezni, akkor én biztosan nem fogom azt mondani, hogy ne tegye. Ajánlanék ugyan jobb megoldást az említett feladatra, de ha a Canopus a szimpi... Egyébként itt már olyan messze járunk a Canopustól, hogy úgy érzem maga a név használata egy kicsit vicces.
 
Még egyszer - és utóljára - a dizájnról....
 
Nem akarom ismételni magam, alább sokmindent elmagyaráztam például a Canopus dobozának mibenlétéről. Amikor egy GYÁRTÓ cég (és itt ezen legyen most a hangsúly) egy terméket megalkot, akkor elképesztő mennyiségű paramétert kell figyelembe vegyen. Leges legelső helyen azt, hogy abból a modellből egyforma, SZÉRIA darabokat kell készítsen.
A Canopus esetén a lehetőség, és nem egy tudatosan felépített marketing okán született a termék. Örülök ha tetszik valakinek, és elfogadom, hogy másoknak nem. Egyébként egy egyszerű dobozváltoztatás évi néhány tucat darabra vetítve nem 4-5 ezer, de még csak nem is 40-50 ezer forinttal drágítaná meg az adott termésket. Biztosan vannak, akik értik miért...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »

Konkrétan a Canopust nem tudom mennyire erős, meg hát ez legyen a legnagyobb baj, elő valami filctollat

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nagyon szép is, de amikor azt kell bámulni éjszaka, kisül az ember szeme. 


Érdekes engem nem zavar. A vásznat feljebb nézem és az állvány is oldalt helyezkedik el. Mondjuk lehetne kicsit diszkrétebb.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


egyszerű monitorkimenet amire te gondolsz sztem.vagy nem?

Nem tudom egyre gondolunk-e, de olyan bemenet kell az előfokon mely kikerüli a hangerőszabályzást (csak keresztül megy a jel). Erre a bemenetre menne az av erősítő pre-outja. Mármint a frontoké. Így ezen bementen menne a mozinál a két fron, míg a zenénél a másik bemeneteken, így az av erősítő teljesen szeparált lenne zenénél.

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


2. előfok rendszerbe illesztése

Nálam otthon volt egy ideig egymás mellett a Denon AVP-A1 proci, és a 3801-esem is.
A proci, mind zenénél (direct mode-ban), mind mozinál (AC3 mivel DTS dekóder nincs benne) jelentős javulást hozott.
Ezért is döntöttem úgy anno, hogy megválnak útjaim a 3801-estől.
Anno próbáltam én is minnél több DTS-es lemezt begyűjteni, lévén, hogy a 3801-esen jobban szólt a DTS sáv, mint a DD.
De amikor megjött a proci, THX módban AC3-ban olyan térhangzást produkált, ami egyértelműen mozisabb élményt nyújtott.
 
a többi 2 témában nem tudok választ adni, de az eddig nálam megfordult SACD lemezeknek a dinamikájával nem vagyok teljesen kibékülve, amióta járt nálam pár minőségi CD kiadvány (pl a Jazz in the pawnshop XRCD lemez).
A biamplifikáció engem is érdekel :-)

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Hogy fontosabb dolgokról beszéljünk újra beteszem a régi kérdésemet. 
Hát egyértelmű választ nemigen kaptam. Az is tuti, hogy a végfok javított a sztereó hangon. Egy biztos, hogy ragaszkodni fogok a távirányíthatósághoz az előfok tekintetében is. A második dolog, hogy olyan előfok kell aminek az egyik bemenete kikerüli a hangerőszabályzást így illeszkedik a házimozi rendszerbe. Ha nincs ilyen bemenet (többnyire nincs) "megbuheráltatom", mivel nem hinném, hogy olyan bonyolult dolog.
 
Mivel minden komponens számít ezért máshogy teszem fel a kérdést.
 
A jelenlegi rendszeremben mi adna jobb hangot?
 
1. biamplifikálás még két monoblokkal
2. előfok rendszerbe illesztése
3. sacd lejátszó upgrade
 
Kiegészítem a legfontosabb kérdéssel:
 
Érdemes-e denon 3802 mellé egy előfokot betenni, vagy elég jó az előfoknak?
 
Hozzáteszem, hogy nem a beírások alapján fogok vásárolni, hanem majd remélem a fülem alapján, de azért szeretnék erről "beszélgetni".

Ez egy nagyon nehéz kérdés....
Én mindeképpen egy sztereó előerősítőre szavaznék. Összekötném analógon a CD-vel, és zenehellgatásra csak azt használnám. Az AV receiverek tele vannak tömve mindenféle audio szempontból felesleges áramkörrel (pl.: videó, dekóderek stb.)
 
sajti

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Ez a trend.
 
Nagyon szép is, de amikor azt kell bámulni éjszaka, kisül az ember szeme.
 
Eddig számomra a csúcstartó MV3 Musical Fidelity-je, aminél szerintem már barnulni is lehet. Nekem is tetszenek a kék ledek, de valljuk be, hogy elég idegesítő tud lenni éjjel.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A második dolog, hogy olyan előfok kell aminek az egyik bemenete kikerüli a hangerőszabályzást így illeszkedik a házimozi rendszerbe.
egyszerű monitorkimenet amire te gondolsz sztem.
vagy nem?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csiszolni kell az elejére két szép fabetétet, és akkor még a LED sem látszik   
sajti

Egyébként még a led ami a legjobban néz ki rajta.

Szerintem éjszaka ezek a kék ledek nagyon bántják a szemet.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Hogy fontosabb dolgokról beszéljünk újra beteszem a régi kérdésemet.
 
Hát egyértelmű választ nemigen kaptam. Az is tuti, hogy a végfok javított a sztereó hangon. Egy biztos, hogy ragaszkodni fogok a távirányíthatósághoz az előfok tekintetében is. A második dolog, hogy olyan előfok kell aminek az egyik bemenete kikerüli a hangerőszabályzást így illeszkedik a házimozi rendszerbe. Ha nincs ilyen bemenet (többnyire nincs) "megbuheráltatom", mivel nem hinném, hogy olyan bonyolult dolog.
 
Mivel minden komponens számít ezért máshogy teszem fel a kérdést.
 
A jelenlegi rendszeremben mi adna jobb hangot?
 
1. biamplifikálás még két monoblokkal
2. előfok rendszerbe illesztése
3. sacd lejátszó upgrade
 
Kiegészítem a legfontosabb kérdéssel:
 
Érdemes-e denon 3802 mellé egy előfokot betenni, vagy elég jó az előfoknak?
 
Hozzáteszem, hogy nem a beírások alapján fogok vásárolni, hanem majd remélem a fülem alapján, de azért szeretnék erről "beszélgetni".

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Csiszolni kell az elejére két szép fabetétet, és akkor még a LED sem látszik  
sajti

Egyébként még a led ami a legjobban néz ki rajta.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Meg hát el lehet dugni azt az erősítőt a DVD/CD/AV receiver hát mögé is, és akkor a kábelhossz sem változik... 
sajti

Hár elég zűrös lenne azért az elhelyezés egy átlag polcon. Beteszem mondjuk az av erősítő mögé és nem férek hozzá az egyéb csatlakozókhoz tőle, plussz a hangfalkábelek bedugásával is izzadok stb. Oldalról egy kusza borzalmas kép lenne, ha nagy nehezen összesuvasztanám. Nem olyan csúnya ez így sem. A bosszantó az, hogy minimális befektetéssel sokkal szebb lehetne.

Csiszolni kell az elejére két szép fabetétet, és akkor még a LED sem látszik
 
sajti

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Meg hát el lehet dugni azt az erősítőt a DVD/CD/AV receiver hát mögé is, és akkor a kábelhossz sem változik... 
sajti

Hár elég zűrös lenne azért az elhelyezés egy átlag polcon. Beteszem mondjuk az av erősítő mögé és nem férek hozzá az egyéb csatlakozókhoz tőle, plussz a hangfalkábelek bedugásával is izzadok stb. Oldalról egy kusza borzalmas kép lenne, ha nagy nehezen összesuvasztanám. Nem olyan csúnya ez így sem. A bosszantó az, hogy minimális befektetéssel sokkal szebb lehetne.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”