Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Csak szóljatok ha még van ilyen "hihetetlenül alacsony" árú "gányolt" végfok még a pincében...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Gandalf!
 
A fotón általunk (Heed Audio) "gányolt" Canopus van. Bizony a Series 1-et nem lehetett másként átalakítani, csak ilyen barkács módon. Viszont technikailag jót tett neki az "upgrade". Technológiailag már más kérdés...
Azonban ha jól tudom, minden ilyen darab tulajdonosa igen kedvezõ (más szóval hihetetlenül alacson) áron jutott a darabokhoz, ugye?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Akkor most a fotón "gányolt" canopus van vagy sem?

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Nagyon sokat tudnék írni válaszként, de igazad van, ne offoljuk szét teljesen a topikot! 
sajti

Szerintem elfér itt a tudás! Ne fogjátok vissza magatokat!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Az ember előbb konzultáljon a kollégáival, aztán írjon... hülyeségeket. A fotón jó tranyók vannak a hűtöbordán, azok tényleg nem a meghajtók. És a régi hűtőbordára - és a régi panelen - csak így lehetett felerősíteni.
 
Szóval.... Már engem is megkavartatok...
De minden jó, ha a vége jó!

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Nagyon sokat tudnék írni válaszként, de igazad van, ne offoljuk szét teljesen a topikot!
 
sajti

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Te sajti!
 
Most nyomban elsúllyedek...
Most néztem meg ALAPOSAN az alábbi fotókat. Ott tényleg a meghajtó tranyók vannak a hűtőbordán! És odagányolva ahhoz! És én még azt írtam itt szegény tulajnak, hogy azt mi csináltuk... Bocs, de ennek alapján neked teljesen igazad volt!!!
 
Kedves 21. századi digitális fiú!
 
Téves információért elnézést, az erősítőt cserébe "helyre rakjuk" ingyen és bérmentve, ha eljuttatod hozzánk!!!!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Szerintem már hátborzongatóan unalmasak vagyunk a többieknek, de mégsem állhatom meg a választ. Meg aztán hátha mégis van akinek érdekes.
Tehát még egyszer:
1. A Canopus MkIII-IV-ben NEM a meghajtók és NEM a munkapont beállítás van a hűtőbordán!!! Az nem AZ a 3 tranyó! (De mostmár tényleg nem írom le még egyszer.)
2. Én sem TINÁ-val, sem papíron nem tervezek erősítőt. Már nem. A technikusi feladatokat nálunk más látja el, olyan, akinek ahhoz nálamnál is nagyobb tapasztalata, affinitása, tudása van. Viszont mi egy "team" vagyunk, több ember látásmódja, tudása adódik össze. Afféle "brain sturm". Én már réges régen nem hiszek az egyszemélyes zseni kategóriában. Irányítom ezt a teamot, de mindenki egyenértékű benne. Részfeladatokban pedig vannak, akik mélyebbrehatóan ismerik azt, mint én. (Az elején elhangzott, hogy Fehér Bélát kellene ez ügyben megkérdezni. Például. Vagy Evellei Lászlót. Majd közvetítek.)
3. Végfok+hangfal. Fatális félreértésről van szó. Nem EGY adott hangdobozhoz tervezünk EGY végfokot. Hanem az összes hangsugárzó működését ALAPVETŐEN figyelembe véve gondolkodunk egy végfokról. Márpedig a hangszórók (túlnyomó többségben) Lenz törvénye értelmében működnek. Ha tehát ellenállás lezárásra tervezel egy végfokot, akkor majdnem biztos lehetsz benne, hogy az hangfallal igen gyatrán fog szerepelni. (ezért lesz az a fránya Obelisk mindig is jobb a Canopusnál...)
4. 0.47 ohmmal (A Canopusban egyébként 0.33) valóban stabilabb lesz, mint 0.1 ohmmal. És? Ez miért baj? Miért kellene egy eredendően rosszabb verziót okoskodással "feljavítani"? CSak azért választani egy megoldást, mert abban több a probléma, és technikusé énünket jobban kiélhetjük? Ráadásul a magasabb emitter ellenállással nő a kimeneti impedancia, ami KIFEJEZETTEN ELŐNYÖS!!!! Merthogy Lenz törvény.. Vagyis a nagy "damping faktor" az, ami garantálja, hogy a hangszórónkat biztosan ne tudjuk hajtani. Pontosabban a DC "damping faktor" létezése az, ami károsan befolyásolja a hangminőséget. A hibákat soha nem kompenzálni, hanem kiküszöbölni kell. Már persze amennyire lehet. Mert pl. a hangszóró szempontjából az A-osztályú, együtemű visszacsatolás nélküli, nem DC csatolt erősítő lenne a legideálisabb. Csak sajna az annyira torzít, hogy használhatatlan. Ráadásul működésének egyetlen állandó pillanata sincs, vagyis gyorsabban öregszik, mintse hogy néhány lemezt rendesen végig tudnánk hallgatni. (Mégha egyes tervezők ezt nem is akarják tudomásul venni.)
 
No most elmondtam kapásból néhány olyan dolgot, ami nemcsak ellene mond a mai "korszerű" erősítőépítésnek, de külön-külön sok oldalt kellene írni róla, ráadásul egyik sem foglalkozik a nyugalmi árammal illetve a hőstabilitással.
 
Zárszóul csak annyit, hogy az állandó válaszok keresése semmivel sem fog közelebb vinni a probléma megoldásához Ahhoz kérdezni kell tudni!!!! Fantasztikusan tudományos válaszokat sokan tudnak adni. Anélkül, hogy egyetlen kérdést is feltettek volna.
Ha viszont megtaláljuk a megfelelő kérdést, a válasz már szinte magától ott van!

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Sajti! 
Ha fellépsz a weboldalunkra, akkor az "eredeti" verzión (bizony, ilyen trehányak vagyunk, még mindig nem cseréltük ki a fotókat!) mindösszesen 2 db tranzisztort láthatsz a hűtőbordára erősítve. Se meghajtó, se nyugalmi áram figyelő. (Mint említettem volt viszont, azok az új változaton sincsenek rajta!)
Amit leírtál a nyugalmi áram beállításról, igaz. Elméletben. És itt a bibi. Mert sokminden igaz, elméletben. A gyakorlatban azonban másképp működik. Olyannyira, hogy pl. a TINA által modellezett végfokok 90%-a el sem indul. Vagy ha mégis, akkor csodás tüzijáték részesei lehetünk néhány perc várakozás után. Azonban jó játék, nem vitatom, és sokkal kevesebb munkával, energiával és ráfordítással jár, mintha megépítenénk azokat a fránya készülékeket.
A nyugalmi áram beállítást mi is az általad említett módon terveztük - eredetileg. Csakhogy nem működödtt. Minden "éppeszű" megoldást kipróbáltunk, végigjártunk, semmi. És akkor az egyik kollégám mondott valamit, amit maga is megbánt egy perc múlva. Csakhogy működött! A mai napig csak részben értjük, de kiválóan működik.
A virtuális erősítőépítés olyan, mint a virtuális szex. Sok jóval kecsegtet, de semmit nem képes megvalósítani belőle.
 
A "visszacsatolás időállandójának visszahatása a nyugalmi áram hőstabilitás okozta problémáira" értekezést viszont talán ne itt akarjuk megoldani. (Néhányan már így is valószínűleg a keybord szélét rágják idegességükben.) Ha érdekel, keress meg. Engem valahogy a virtuális okoskodás egyébként is csak nagyon szűk határokon belül tud érdekelni. Ráadásul én egy végfokozat működését önmagában nem is vizsgálom. Nincs értelme. Csak a hangszóróval együtt..! Ez az, amit 20 éve próbálok elmagyarázni, hogy semmi értelme az olyan jó erősítőnek, ami önmagáért jó erősítő. Sőt az olyan végfoknak sem, ami úgy működik, mintha egy következő erősítőfokozat következne utána. A végfoknak ugyanis egy hangsugárzót meghajtani a feladata. És az egészen más, mint egy ellenállás. Ezért van annyi "kiváló" erősítő, ami viszont szarul szól....

Azt hiszem összekeversz valakivel. Semmiféle szimulációs szoftvert sem használok, én azok közé az elavult fickók közé tartozom, akik papíron ceruzával és számológéppel terveznek erősítőt.
A honlapotokon található fényképen mindhárom tranyó a nyákon álldogál. Ez rontja ugyan a kompenzálást, de ilyen kis teljesítménynél elég lehet, pláne .47ohmos emitterellenállással (Azt hiszem John Curl írta egy válaszában egy másik fórumon: Hja uraim .47ohmmal minden szabil lesz. Próbáljuk meg .1ohmmal!). De az itteni fényképeken bizony mindhárom "kisBD" fent van a bordán. Sajnos nem láttam ilyen képet sem az MkIII-ról, sem az MkIV-ről.
Egy kérdésem van: Ha az erősítőt hangfallal együtt tervezed (praktikusan a hangfalhoz, nem?), akkor mit teszel, ha a T felhasználó egy másik típusú dobozt kezd el használni?? Eetleg félreértelek és arra célzol, hogy nem tiszta ohmos terheléssel számolsz?
 
A nyugalmi áram kérdésben írok!
 
sajti

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Sajti!
 
Ha fellépsz a weboldalunkra, akkor az "eredeti" verzión (bizony, ilyen trehányak vagyunk, még mindig nem cseréltük ki a fotókat!) mindösszesen 2 db tranzisztort láthatsz a hűtőbordára erősítve. Se meghajtó, se nyugalmi áram figyelő. (Mint említettem volt viszont, azok az új változaton sincsenek rajta!)
Amit leírtál a nyugalmi áram beállításról, igaz. Elméletben. És itt a bibi. Mert sokminden igaz, elméletben. A gyakorlatban azonban másképp működik. Olyannyira, hogy pl. a TINA által modellezett végfokok 90%-a el sem indul. Vagy ha mégis, akkor csodás tüzijáték részesei lehetünk néhány perc várakozás után. Azonban jó játék, nem vitatom, és sokkal kevesebb munkával, energiával és ráfordítással jár, mintha megépítenénk azokat a fránya készülékeket.
A nyugalmi áram beállítást mi is az általad említett módon terveztük - eredetileg. Csakhogy nem működödtt. Minden "éppeszű" megoldást kipróbáltunk, végigjártunk, semmi. És akkor az egyik kollégám mondott valamit, amit maga is megbánt egy perc múlva. Csakhogy működött! A mai napig csak részben értjük, de kiválóan működik.
A virtuális erősítőépítés olyan, mint a virtuális szex. Sok jóval kecsegtet, de semmit nem képes megvalósítani belőle.
 
A "visszacsatolás időállandójának visszahatása a nyugalmi áram hőstabilitás okozta problémáira" értekezést viszont talán ne itt akarjuk megoldani. (Néhányan már így is valószínűleg a keybord szélét rágják idegességükben.) Ha érdekel, keress meg. Engem valahogy a virtuális okoskodás egyébként is csak nagyon szűk határokon belül tud érdekelni. Ráadásul én egy végfokozat működését önmagában nem is vizsgálom. Nincs értelme. Csak a hangszóróval együtt..! Ez az, amit 20 éve próbálok elmagyarázni, hogy semmi értelme az olyan jó erősítőnek, ami önmagáért jó erősítő. Sőt az olyan végfoknak sem, ami úgy működik, mintha egy következő erősítőfokozat következne utána. A végfoknak ugyanis egy hangsugárzót meghajtani a feladata. És az egészen más, mint egy ellenállás. Ezért van annyi "kiváló" erősítő, ami viszont szarul szól....

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Csak egy peltier elem kell hozzá meg egy pid szabályzó és máris lehet állandó hőmérsékletet biztosítani.... Már gondoltam rá, hogy kipróbálom, csak még soha nem unatkoztam ennyire...

Ennél jóval olcsóbban is lehet. Egy dupla opapm, 3db tranyó (2xBD139+1xBC546B), meg 2db hőkompenzált zener (ZTK6.8). Ennyi. Fokra pontos szabályzást biztosít...
 
sajti

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Csak egy peltier elem kell hozzá meg egy pid szabályzó és máris lehet állandó hőmérsékletet biztosítani....
Már gondoltam rá, hogy kipróbálom, csak még soha nem unatkoztam ennyire...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


No, szóval...Azok ott nem a meghajtók...:-)))) (valami pici "titkom" hadd maradjon már nekem is:-)))
A Canopus kapcsolásnak van egy alapvető problémája. Az, ami miatt nem építhető nagyobb teljesítményre. Éspediglen a hőstabilitása. A hőmérséklet változással megváltozik a nyugalmi áram, ami ráadásul nemcsak a hővezetés lassúsága miatt nem áll helyre időben, hanem a visszacsatolásban található RC tag nagyon magas időállandója is befolyásolja. Ez a változás fordítottan aránylik a teljesítményhez, vagyis üzem közben a végfok elmozdul a B-osztályú beállítás felé annak minden problematikájával. Képes teljesen B-osztályba átmenni (0mA nyugalmi áram). Ezért van az, hogy az MkI és MkII verziók hangja kicsit kiürült nagyobb hangerőn, sőt ércessé válik (naná, "crosstalk" torzítás) néhányan úgy érezték, nem eléd "hajtós". Betudták annak, hogy 35 Watt ennyire elég. Pedig nem igazán, az új változat meglepő dolgokra képes. A teljesítmény ugyan nem növelhető (a bemeneti fokozat instabilitása ezt nem teszi lehetővé), viszont ezen teljesítményhatáron belül a legszélsőségesebb helyzetben is stabil a készülék. Mi több, a hűtés is érdekesen alakul, akár 2 ohm terhelés mellet sem "fut meg" a készülék, igaz a tápegység mérete miatt 2 ohmra már kisebb teljesítményt ad le, mi 4 ohmra. Az "új", csak 36W verzió stabilabb, 8 ohmon 6 Watt "veszteség" 2 ohmon már több, mint 10 Watt nyereséggel járt!
 
Sajti!
 
Egyénként jól gondolkodsz, általában a meghajtók hűtőbordásra erősítése okozza az általad is említett "jelenséget", mi több, szükség is van rá. Ebben az esetben viszont az a fura dolog jelentkezett, hogy semmi nem történt a meghajtók hűtőbordára szerelésekor.

Na szóval,
 
ha az eredeti kapcsolásrajzról beszélünk(?), akkor a hűtőbordán a két végtranyó mellett a két meghajtó (vagy MJE340/350, vagy BD139/140), és a munkaponti áramot beállító tranyó van.
Nem próbáltam, de istenigazából nem értem, hogy miként befolyásolja a nyugalmi áramot a visszacsatolás időállandója? Valahogy nekem nem jön ösze a kettő. A visszacsatolás időállandója a mélyfrekis átvitel mellett befolyásolja a DC stabilitást. Ez utóbbit befolyásolhatja a hőmérséklet is.
A nyugalmi áram értékét a beállító fokozat, és a meghajtók (kompozit komplemeter fokozatnál csak a meghajtók!) hőmérséklete befolyásolja. Ha nagy kivezérélésnél B osztályba megy át a működés, akkor a végfok túl van kompenzálva.
Azt, hogy nagy kivézérlésnél a visszacsatolás időállandója tolná B osztályba a végfokot, egyszerűen nem értem. Ha ezt el tudnád magyarázni valahogy, azt nagyon megköszönném!
A bemeneti fokozat stabilitását lehet javítani az előfeszültség stabilizálásával, illetve a két bemeneti, és két nagyjelű tranzisztor azonos hőmérsékleten tartásával. Gond lehet még a nagyjelű fokozat visszacsatolásával, amin szintén folyik DC jel, és ennek értéke is függ a tápfeszültségtől. De ezt a visszacsatolást lehet módosítani, úgy, hogy csak AC-re működjön. Ezzel a két lépéssel bármely tápfeszültségnél stabil lesz a végfok.
 
Még egy kérdés: Próbáltátok hagyományos darlington kimenő fokozattal?
 
sajti

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


No, szóval...
Azok ott nem a meghajtók...:-)))) (valami pici "titkom" hadd maradjon már nekem is:-)))
A Canopus kapcsolásnak van egy alapvető problémája. Az, ami miatt nem építhető nagyobb teljesítményre. Éspediglen a hőstabilitása. A hőmérséklet változással megváltozik a nyugalmi áram, ami ráadásul nemcsak a hővezetés lassúsága miatt nem áll helyre időben, hanem a visszacsatolásban található RC tag nagyon magas időállandója is befolyásolja. Ez a változás fordítottan aránylik a teljesítményhez, vagyis üzem közben a végfok elmozdul a B-osztályú beállítás felé annak minden problematikájával. Képes teljesen B-osztályba átmenni (0mA nyugalmi áram). Ezért van az, hogy az MkI és MkII verziók hangja kicsit kiürült nagyobb hangerőn, sőt ércessé válik (naná, "crosstalk" torzítás) néhányan úgy érezték, nem eléd "hajtós". Betudták annak, hogy 35 Watt ennyire elég. Pedig nem igazán, az új változat meglepő dolgokra képes. A teljesítmény ugyan nem növelhető (a bemeneti fokozat instabilitása ezt nem teszi lehetővé), viszont ezen teljesítményhatáron belül a legszélsőségesebb helyzetben is stabil a készülék. Mi több, a hűtés is érdekesen alakul, akár 2 ohm terhelés mellet sem "fut meg" a készülék, igaz a tápegység mérete miatt 2 ohmra már kisebb teljesítményt ad le, mi 4 ohmra. Az "új", csak 36W verzió stabilabb, 8 ohmon 6 Watt "veszteség" 2 ohmon már több, mint 10 Watt nyereséggel járt!
 
Sajti!
 
Egyénként jól gondolkodsz, általában a meghajtók hűtőbordásra erősítése okozza az általad is említett "jelenséget", mi több, szükség is van rá. Ebben az esetben viszont az a fura dolog jelentkezett, hogy semmi nem történt a meghajtók hűtőbordára szerelésekor.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Mint említettem, ez egy MkI, ami át lett alakítva MkIII verzióvá. Az MkIII már egyébként más nyákon van, tehát itt így is, úgy is "barkács" megoldást kell alkalmazni. Ráadásul a panelcsere sem megoldás, mert az MkIII már más kialakítású dobozban és hátlappal készül. Az MkIII és MkIV már neki megfelelõ nyákon van, ott nincsenek is "öcsi-kábelek".

Írtam is, hogy kérdés nem neked szól Ezek szerint az MkIII és az MkIV esetében a hűtőbordán vannak az említett tranzisztorok? Én tapasztaltam olyat, hogy a meghajtókat akkor is érdemes a bordára tenni, ha a disszipáció nem indokolja. Valahogy mintha melegen szebb lenne a hangja....
 
sajti

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Nem kell fotó, az egy számítógép szalagkábel. :-))))A képen látható Canopus egyébként egy MkI, ami MkIII-á van "upgradelve". Általunk, ha jól látom, eddig ebbe senki bele nem piszkált.

Hmmmm.... Nem lett volna szebb a 3 egy sorban álldogáló BD-t a panelban hagyva egy közös alu lemezkére csvarozni, mint így összedrótozni a szépen tervezett NYÁK-ot??
Ez a kérdés persze nem vadászhoz szól!
 
sajti

Sajti!
 
Mint említettem, ez egy MkI, ami át lett alakítva MkIII verzióvá. Az MkIII már egyébként más nyákon van, tehát itt így is, úgy is "barkács" megoldást kell alkalmazni. Ráadásul a panelcsere sem megoldás, mert az MkIII már más kialakítású dobozban és hátlappal készül.
Az MkIII és MkIV már neki megfelelõ nyákon van, ott nincsenek is "öcsi-kábelek".

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Nem kell fotó, az egy számítógép szalagkábel. :-))))A képen látható Canopus egyébként egy MkI, ami MkIII-á van "upgradelve". Általunk, ha jól látom, eddig ebbe senki bele nem piszkált.

Hmmmm.... Nem lett volna szebb a 3 egy sorban álldogáló BD-t a panelban hagyva egy közös alu lemezkére csvarozni, mint így összedrótozni a szépen tervezett NYÁK-ot??
Ez a kérdés persze nem vadászhoz szól!
 
sajti

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Nem kell fotó, az egy számítógép szalagkábel. :-))))A képen látható Canopus egyébként egy MkI, ami MkIII-á van "upgradelve". Általunk, ha jól látom, eddig ebbe senki bele nem piszkált.

Jól látod!
 
Ez a változat elvileg hány wattot ad le 8 ohmon?

42W/8ohm, 64W/4ohm (1 kHz, 0.1%THD).
IC kábelnek leginább azt ajánlom, amit valaki egyébként is előszeretettel használ a rendszerében. Hangfalkábelnek érdemes az alacsonyabb kapacitású "solid core" (azaz tömör) fajtákkal kísérletezni.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- a trafo hany VA-s?
Asszem 100 VA.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem kell fotó, az egy számítógép szalagkábel. :-))))A képen látható Canopus egyébként egy MkI, ami MkIII-á van "upgradelve". Általunk, ha jól látom, eddig ebbe senki bele nem piszkált.

Jól látod!
 
Ez a változat elvileg hány wattot ad le 8 ohmon?

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Tami »


Nem kell fotó, az egy számítógép szalagkábel. :-))))
- koszi es akkor milyen interkonnektet ajanlsz hozza?
A képen látható Canopus egyébként egy MkI, ami MkIII-á van "upgradelve". Általunk, ha jól látom, eddig ebbe senki bele nem piszkált.
- aha, arra a plusz 2 tranyo-ra gondolsz?
- a trafo hany VA-s?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Nem kell fotó, az egy számítógép szalagkábel. :-))))
A képen látható Canopus egyébként egy MkI, ami MkIII-á van "upgradelve". Általunk, ha jól látom, eddig ebbe senki bele nem piszkált.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Tami »

- csinalnal egy kozeli fotot az alacsonyszintu csati hatuljarol.. erdekelne milyen kabelen megy a jel a nyakra..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


5.

Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


4.

Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”