Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Háát,stílusról,első benyomásról megítélni egy embört,az biza igencsak egyfajta jellemrajz.Persze az ítélőről.  
A stílus maga az ember. Az első benyomás pedig "csak" annyit dönt el, hogy lesz-e második.

Nálad.

Meg még párunknál. Már csak azt kell eldöntened, hogy ez a pár ember van-e olyan fontos, hogy alkalmazkodjál.
 
My way or the highway.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Embörök!
 
 
Amennyire én tudom, gondolom túlnyomórészt felnőtt emberek vagyunk/vagytok, miért kel összecsúfítani ezt a topicot?
Intézzétek "pü" a gyerekes dolgaitokat!
Ne degradáljátok ezt a fórumot ama bizonyos "másik" fórum színvonalára.
 
Előre is kösz.
Feri

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Háát,stílusról,első benyomásról megítélni egy embört,az biza igencsak egyfajta jellemrajz.Persze az ítélőről.  
A stílus maga az ember. Az első benyomás pedig "csak" annyit dönt el, hogy lesz-e második.

Nálad.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Háát,stílusról,első benyomásról megítélni egy embört,az biza igencsak egyfajta jellemrajz.Persze az ítélőről.
A stílus maga az ember. Az első benyomás pedig "csak" annyit dönt el, hogy lesz-e második.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFF!
 
Háát,stílusról,első benyomásról megítélni egy embört,az biza igencsak egyfajta jellemrajz.Persze az ítélőről.
 
Üdv Doki!

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Off 
Számomra teljesen érthetetlen, hogy valakit miért irritál bigdewil stílusa?! Nem sérteget senkit, nem fikáz semmit, nem trágár. Egyszerűen sajátos stílusban ír. Ha valaki ezt nem bírja, akkor az miért nem lépi át? Ehhez még minimális tolerancia sem kell.

Megértem azokat akiknek nem tetszik, én bevallom el sem olvasom. Sem időm sem kedvem kibogarászni, hogy mit szeretne mondani. Elég öncélúnak is tartom mivel ha mások miatt ír akkor érdemes úgy, hogy el is olvassák ha meg a saját kedvtelésére teszi akkor írjon inkább egy könyvet. Gondolom a barátnői (ha voltak olyanok) sem rakták el a szerelmes leveleit emlékbe. Illetve lehet, hogy volt aki elrakta és csak pár év múlva jön rá, hogy az csak a bevásárlócetli.
 
De mondom én nem balhézom miatta mert nem olvasom el. Remélem korábbi hozzászólásaiban még nem küldött el a pi**ába és nem mondta be a frankó ötös lottó számokat előre.

Má mé küdenélek wixxa?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De mondom én nem balhézom miatta mert nem olvasom el. Remélem korábbi hozzászólásaiban még nem küldött el a pi**ába és nem mondta be a frankó ötös lottó számokat előre.
Baj van Simon!!!
Az ötöslottószámik már voltak...

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Off 
Számomra teljesen érthetetlen, hogy valakit miért irritál bigdewil stílusa?! Nem sérteget senkit, nem fikáz semmit, nem trágár. Egyszerűen sajátos stílusban ír. Ha valaki ezt nem bírja, akkor az miért nem lépi át? Ehhez még minimális tolerancia sem kell.

Megértem azokat akiknek nem tetszik, én bevallom el sem olvasom. Sem időm sem kedvem kibogarászni, hogy mit szeretne mondani. Elég öncélúnak is tartom mivel ha mások miatt ír akkor érdemes úgy, hogy el is olvassák ha meg a saját kedvtelésére teszi akkor írjon inkább egy könyvet. Gondolom a barátnői (ha voltak olyanok) sem rakták el a szerelmes leveleit emlékbe. Illetve lehet, hogy volt aki elrakta és csak pár év múlva jön rá, hogy az csak a bevásárlócetli.
 
De mondom én nem balhézom miatta mert nem olvasom el. Remélem korábbi hozzászólásaiban még nem küldött el a pi**ába és nem mondta be a frankó ötös lottó számokat előre.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Off
 
Számomra teljesen érthetetlen, hogy valakit miért irritál bigdewil stílusa?! Nem sérteget senkit, nem fikáz semmit, nem trágár. Egyszerűen sajátos stílusban ír. Ha valaki ezt nem bírja, akkor az miért nem lépi át? Ehhez még minimális tolerancia sem kell.
gordon314.fw.hu

Avatar
b.org
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.02.24., csüt. 01:20
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: b.org »


Azt maj csak figyuzd meg,h egy idö után,ha csak most nem sértödik wérig, rá fog jönni,h mi is a pálya. Azt wagy megszok,wagy megszök. Ha meg nem,az az ö baja,nem az enyim. Menjen ö miattam a , mint én ö miatta.

Ez az, beleszarni mások gondosan összerakott dolgaiba. Korrekt.
 
Amúgy egy kicsit butácska is vagy meg zavaros is az idézeteiddel. Talán ha majd felnőssz, rájössz, hogy nem piros taréjjal kell felhívni magadra a figyelmet.
 
Részemről ennyi egyszer és mindenkorra, kisördög.
TV Hitachi 42PD4200 * CD Marantz CD 6000 OSE * AMP Marantz PM350 * AVR Marantz SR7300 * SP'S Dynaudio Audience 52, 62

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mer nem olvasod eleget a hifixity-t Ha olvasnád, mexoknád a stílusát és rágyüsznél hogy soxor viccöl. Ő ilyen

Köxe!
 
Különben meg kuwára nem zawar,h nem xeret a stilem mijatt. Há képzöd,mi lenne ewwe a wilágga,ha mindenki xeretné a másikat! Há az wona a pokol csak ugy igazán! Asse tunnánk,h mijaza hifi.
Képzöd,h mosolyogwa nyujtogatnánk a banánt egymás felé,h -Tessék drágám,egyé még, me ez finomabb,mint a tiéd!
Há még mindig a fa tetejin csücsünénk,me kijafenét érdekelné a gondokuzás,ha megwona minden,nem?
Igy wixont,h megwan e legnemesebb tulajdonságunk,a másik kellö mértékü utálata, szal igy kénytelenek wunk gondokodni is!
Azt maj csak figyuzd meg,h egy idö után,ha csak most nem sértödik wérig, rá fog jönni,h mi is a pálya. Azt wagy megszok,wagy megszök.
Ha meg nem,az az ö baja,nem az enyim. Menjen ö miattam a , mint én ö miatta.

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Mer nem olvasod eleget a hifixity-t
Ha olvasnád, mexoknád a stílusát és rágyüsznél hogy soxor viccöl. Ő ilyen
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
b.org
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.02.24., csüt. 01:20
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: b.org »


Téwecc, kiccsáwo,me nem direkt,hanem me igy szoktam meg. Me régebben telowal löktem a zsms-t azt a duplaw-t könnyebb eccer lenyomni,mint a simát 6cor. Azt akko má gondotam,h oan jo ez a stile,h egybü lejön rola,h ki is irta. Ezt kuwanehéz másolni. Me agybaj kö hozzá. az meg nemmindenkinek wan. Szal ezé marattam ennél. Azt akinek nem teccik az ugorgya át. Nem wok sértödös.  hella.gif
OFF/ bigdewil, nem vagy annyira jópofa ezzel a stílussal, mint amennyire idegesítő. Dehát nap mint nap azt halljuk, fogadjuk el a másságot. Elfogadom. Mégsincs idegem elovasni, megfejteni. Sorry. Ha netán nekem akarsz írni valamit, tedd kultúrált módon, magyar nyelven. Ahogy ennek a fórumnak 4317 másik tagja teszi.
/ON
TV Hitachi 42PD4200 * CD Marantz CD 6000 OSE * AMP Marantz PM350 * AVR Marantz SR7300 * SP'S Dynaudio Audience 52, 62

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Gandalf, sok sikert az új szerzeményedhez!
Most olvastam, hogy mit vettél és remélem azért szivesen fogadod a gratulációt.
Doki, Miki, richies, mindenki itt van?
/ Melák, téged is üdvözöllek, vasárnap feltelefonállak hátha ráérsz kicsit /
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha a hificity-n meghirdetett S80-ra gondolsz, akkor az bizony ingyen van annyiért. ...... Szóval valaki nagyon jól fog járni.

igen én is így gondolom és hallom már.
 
a hideg futkos a hátamon annyira jó, ez hihetetlen mit tud, még a canopusnál is annyival jobb hogy egyfolytában csak élvezek, egyik lemez a másik után...
 
ha ez így megy tovább nem lesz jó vége, úgyhogy valaki lőjön le, könyörgöm!
/szegény szomszédok /

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kösz az info-t arra gondoltam.
a nexus már elkelt.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Kösz az info-t arra gondoltam.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Mielőtt szétoffolnátok a topicot... 
Kérdésem mindazokhoz, akiknek Canopusuk van, vagy nincs Canopusuk, de van véleményük:
 
Mit szóltok egy olyan térbeli elrendezéshez, hogy a Canopusokat közvetlenül a hangfalakhoz telepíteném, egy nagyon rövid (~20 cm-es) kábellel, így szinte "aktív hangfalat" alkotnának, és az interconnectet hosszabítanám meg (nem toldásra, cserére gondoltam...) cca. 3 m-esre.

Ez jól működne szerintem. Láttam már így használni(4m-es kábellel) canopusokat, és nem is Lunával hanem egy más előfokkal, egyébként próbaképp kicseréltük 1m-re és nem hallottunk különbséget.
 
Valaki ismeri a nexus s80-as erősítőt? Vadász biztosan.
Canopushoz képest milyen? Mármint gondolom jobb, de miben?

Ha a hificity-n meghirdetett S80-ra gondolsz, akkor az bizony ingyen van annyiért. És bár az S80 technológiailag nem annyira kiforrott modell, mint a Canopus (ez egy 13 évvel ezelőtti konstrukció, amiből tavaly építettünk néhány darabot, lévén találtunk néhányhoz elegendő alkatrészt), azért az egy más kategória. Szóval valaki nagyon jól fog járni.
 
Az összekötő kábel problémakörhöz:
Egy elő/végfok illesztés a legproblémamentesebb, hiszen egy nagyon alacsony kimeneti impedancia áll szemben egy relatíve nagyon nagy bemeneti impedanciával, a jelszint Voltos nagyságrendű ami már teljesen érzéketlen a környezeti zavarokra. Ráadásul nem feszültség generátoros üzem, mint a végfok kimenet.
A végfok esetén viszont egy néhány ohmos impedanciát kell meghajtani, nagyon magas - és változó! - áramterhelés mellett.
Egyszóval egy jól megépített elő/végfok illesztés szinte érzéketlen az IC kábelre, míg a hangfalkábelre mindig is érzékeny lesz a rendszer. Két olyan kábelfajta marad mindig is, ami nagyon problémás, az hangszedő (elsősorban persze MC) és elő-előfok közti szakasz, és a hangfalkábel.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


- haat ha azt nezzuk, hogy belul milyen kabelen megy az alacsonyszintu jel a nyakra... megmosolyogtato mindenesetre
milyen hosszon is? mondjuk 10 cm Egy 10 centis "ócska" kábel és egy 10 centis tiszta ezüst kapacitásában, impedanciában mekkora is a különbség? Árában?
gordon314.fw.hu

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Tami »


Mit szóltok egy olyan térbeli elrendezéshez, hogy a Canopusokat közvetlenül a hangfalakhoz telepíteném, egy nagyon rövid (~20 cm-es) kábellel, így szinte "aktív hangfalat" alkotnának, és az interconnectet hosszabítanám meg (nem toldásra, cserére gondoltam...) cca. 3 m-esre.
Miért jobb az érzékenyebb, alacsonyabb szintű jelet hosszabb úton vezetni?

egy árnyékolt kábelen, mint egy árnyékolatlanon a hangsugárzókhoz
..
egyébként anyit, hogy ha jól tudom, akkor a Canopusok nem igazán érzékenyek a viszonylag hosszú IC-kre egy jó előfokkal.
..
Én használtam így 70 cm-es hangsugárzó kábelekkel és 2 m-es árnyékolt hama pro IC-kel. Mivel árnyékolatlan és viszonylag drága drága IC-kre álltam át (PBJ) ezért szűnt meg ez a felállás.

- haat ha azt nezzuk, hogy belul milyen kabelen megy az alacsonyszintu jel a nyakra... megmosolyogtato mindenesetre
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


Én is hasonlón töröm a fejem
egy 5m-es interconnect menne az ülögarnitura mögé, a surroundok végfokjához.
Még árban is kedvezöbb, mert az interconnect métere 2/5-e az azonos kategóriás hangfalkábelhez képest. (legalábbis amit kinéztem)
Kábelböl általában monokristályos kábelt használok.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A canopus,mivel viszonylag érzékenyebb a reaktivabb terhelésekre(mint pl. hta30)nem csipázza a kapac. reaktanciát(mondjuk ezt semelyik végfok sem),ezért a rövidebb hsz. kábel,hosszabb ic. verzsön lehet a nyerőbb,mint fordítva.Mellesleg Vadász mintha pont a tömör,vastag hsz. kábelt ajánlotta volna a canohoz,ebből is erre lehet következtetni.
 
Üdv Doki!

Avatar
b.org
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.02.24., csüt. 01:20
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: b.org »


És még valami.
 
A meghajtó oldalon elszenvedett feszültségesés az előerősítő kimeneti potméterével probléma nélkül korrigálható. Ugyanez a teljesítmény oldalon szintén az előerősítő kimeneti potméterével korrigálható, csakhogy az erősítő ekkor nagyobb kivezérlésen fog működni, ami növelheti a torzítást.
Nem hiszem persze, hogy ez jelentős, inkább elméleti, de mindenképp a vázolt elrendezés mellett szól.
TV Hitachi 42PD4200 * CD Marantz CD 6000 OSE * AMP Marantz PM350 * AVR Marantz SR7300 * SP'S Dynaudio Audience 52, 62

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


szerintem igazán problémát a kábelek impedanciája, kapacitása okozhat. Nyilván ezért kell törekedni minden kábelnél a lehető legrövidebb megoldásra. De erről csak felületesen hallottam / olvastam. A jelveszteség nem tudom pontosan mit értesz. Én is úgy gondolom, hogy egy gyengébb jel érzékenyebb a zavarokra. A jel esése dB-ben ha hosszab kábelen nagyobb (?) akkor azt az előfokon a hangerőszabályozóval könnyen lehet korrigálni.
Viszont senki sem mondta, hogy a hangszórókábel ellenállása/impedanciája a hangdoboz változó impedanciájával kombinálva egyenetlen frekimenetet eredményezhet. A végfok bemenetének az impedanciája általában egyenletesebb, és miután sokkal magasabb is, ezért ez az effektus a kisjelű összekötésnél nem jelentkezik...
 
sajti

Avatar
b.org
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.02.24., csüt. 01:20
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: b.org »


Amire én gondoltam, az az, hogy
 
- 2 db tarfó és 2 db tápkábel - mint "zavarszóró" elkerül az "érzékeny" zónából a perifériára, ezzel együtt 2 hőforrással is kevesebb
- a bemenetnél feszültségerősítés van, még hosszú kábel esetén is kisebb a veszteség, mint a végfok után - teljesítményerősítésnél - ugyanakkora kábelhossznál
- valamiért az az érzésem, hogy az interconnect kevésbé problémás, mint a hangfalkábel (a gyakorlottak talán meg is tudják magyarázni), másképp mondva: az erősítő hangfalhoz illesztése kényesebb, mint az erősítő bemenet illesztése a meghajtóhoz
 
Ebben egyetértünk?
TV Hitachi 42PD4200 * CD Marantz CD 6000 OSE * AMP Marantz PM350 * AVR Marantz SR7300 * SP'S Dynaudio Audience 52, 62

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”