Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Arcam készülékek

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: sssggg »


Akkor dac esetében nincs olyan hogy láncba illeszkedő. Nem adnak hozzá, nem vesznek el. Akkor veszem ami ócsó.
Próbáld ki mielőtt megveszed,abból baj nem lehet.

Avatar
medekedem
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2017.08.20., vas. 18:17
Értékelés: 5

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: medekedem »


Bocs,de ez olyan mintha azt kérdeznéd,hogy mi a kedvenc kajád.
Akkor dac esetében nincs olyan hogy láncba illeszkedő. Nem adnak hozzá, nem vesznek el. Akkor veszem ami ócsó.

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: sssggg »



Sziasztok. Tanácsot kérnék az ügyben, hogy arcam alpha5 erősítő elé milyen dacot érdemes kötni ami passzol?
Köszönettel.

Bocs,de ez olyan mintha azt kérdeznéd,hogy mi a kedvenc kajád.

Avatar
medekedem
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2017.08.20., vas. 18:17
Értékelés: 5

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: medekedem »


Sziasztok. Tanácsot kérnék az ügyben, hogy arcam alpha5 erősítő elé milyen dacot érdemes kötni ami passzol?
Köszönettel.

Avatar
lajbo1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2011.08.20., szomb. 17:11
Értékelés: 12

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: lajbo1 »



Szia Jordan72!
 
A hír igaz, tényleg jól sikerült az Arcam UDP411.
Szívesen látunk bemutató termünkben, ahol Te is meggyőződhetsz róla, három külömböző rendszeren is.
Létezik extra szoftverrel is.
 
Üdv,
 
Házimozi Stúdió

Üdvözöllek
 
 
"Létezik extra szoftverrel is" Ez alatt mit kell érteni,milyen szoftverre kell gondolni?Gondolom ez a vételáron felüli tétel?
Köszönöm a válaszod.Akár Pü-ben is.

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »


Üdv. az erre járóknak!
 
Volt már egy-két Arcam készülékem, jelenleg Arcam Alpha 7-es erősítőm, előtte 6+.
A specifikáció sem tér el olyan nagyon egymástól, legalább is 5től a 7-ig, a 8-as, 9-es
típusokhoz még nem volt szerencsém.
Szóval mi a különbség köztük, csak az évjárat?
Gondolom elég egyforma a felépítésük!
 
Ha valaki kiokosít, megköszönöm!

Avatar
HáziMozi Stúdió KFT
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.11.21., csüt. 17:51
Értékelés: 4

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: HáziMozi Stúdió KFT »


Szia Jordan72!
 
A hír igaz, tényleg jól sikerült az Arcam UDP411.
Szívesen látunk bemutató termünkben, ahol Te is meggyőződhetsz róla, három külömböző rendszeren is.
Létezik extra szoftverrel is.
 
Üdv,
 
Házimozi Stúdió

Avatar
Jordan72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2016.12.25., vas. 22:12
Értékelés: 15

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Jordan72 »


Van valakinek tapasztalata az Arcam UDP411-es lejátszóval kapcsolatosan ?
 
Ódákat zengenek róla mind a hazai, mind a külföldi tesztek és hifi , audiofil körök.
 
 

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Sami »


Cd-röl hallgatva.
több kábellel és több hangfallal.

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Sami »


Akkor gondolom senkinek sem volt meg ez a 2 Arcam egyszerre.
Bár egy kicsit furcsa lessz: de az az én véleményem az Arcam 1 legalább( a fele teljesítmény ellenére) 2x jobb hanggal rendelkezik a későbbi 3-nál, sokkal több élet van az 1 ben. Az Arcam 3 ugyan azt tudja mint az 1 csak sokkal jobban ki van száradva a hangja, az Arcam 3-at nem is tudtam az 1-es után Csak biwier mod ban tudom hallgatni, ugy elég jó,Az 1-es nél is kipróbáltam a biwiret de ott nem segített akkort mint a 3-as on.
 
A véleményem erre a 2 erősítőre vonatkozik, önmagába a 3-as is nagyon jó de az 1-es sokkal jobban "áztat"-ja a zenét.

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Sami »


Kiváncsi lennék több ember véleményére persze tapasztalat alapján!
 
Arcan Alpha 1 vagy Arcam Alpha 3 melyik a jobb Csakis a hang tekintetében?

Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: pferi »

Meglepő módon egy olcsó Sony lézerfej + mechanika van benne kb. 5000 forintba fájt.
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Sami »


Nekem még a régi Alpha7 van,nagyon szeretem.Semmi gond nem volt vele,pedig többet ment mint egy autó! Eredeti lézert sikerült szerezni?
Magyarországon ez az Arcam lézer kérdés "tabunak" számít. Nekem fogalmam sincs hogy itthon mennyit kérhetnek el egy hasonló lézer-ért, de Angliában nem túl drága!
 
Itt van aki más országba is elküldi:
 
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw= ... r&_sacat=0

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: meridián »



Üdv!
 
Nekem egy Arcam CD17 -em van, jó kis gépezet. A múlt évben ( de lehet, hogy előtte   ) cserélve lett benne a lézerfej + mechanika, mert elkezdett téveszteni. Azóta nincs vele gond. Teres, részletező hangja van, de megéri kicserélni a hozzá kapott hálózati kanócot, valami jobb tápkábelre.

Nekem még a régi Alpha7 van,nagyon szeretem.Semmi gond nem volt vele,pedig többet ment mint egy autó! Eredeti lézert sikerült szerezni?
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: pferi »


Üdv!
 
Nekem egy Arcam CD17 -em van, jó kis gépezet. A múlt évben ( de lehet, hogy előtte   ) cserélve lett benne a lézerfej + mechanika, mert elkezdett téveszteni. Azóta nincs vele gond. Teres, részletező hangja van, de megéri kicserélni a hozzá kapott hálózati kanócot, valami jobb tápkábelre.
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: JOE77 »


Csak most vettem észre a kérdést, de remélem, hogy még nem késő a válasz.
Nekem a legjobban a Transparent Powerlink Super vált be anno, ami gyári szerelt volt. Ezzel testes, teres, egységes hangja volt. Igaz, hogy nem egy olcsó kábel, talán túlzás is az Arcamhoz. A Siltech SPX20, a Nordost Vishnu nagyon nem jó hozzá. Így azt gondolom, hogy a vastagabb rézkábelek jók lehetnek hozzá. Volt egyszerűbb LAPP is, amivel szintén igen jó volt.
A 8SE minden hifis tekintetben jobb a 7SE-nél. Jobb sávszélek, jobb térleképzés, több részlet. A kartaktere ugyanaz.
 
Kösz akkor Vh biztos jó lenne hozzá. A többi majd elválik , a leírtak alapján elképzelhető  meg próbálom majd.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Milyen tápkábel jó hozzá , és milyen karakterű erősítő illik a 7se-hez .Milyen hang jellemző rájuk , na meg a 7-8se közötti különbség érdekelne bővebben. Köszönöm a válaszod előre is.
 
Üdv.

 
Csak most vettem észre a kérdést, de remélem, hogy még nem késő a válasz.
Nekem a legjobban a Transparent Powerlink Super vált be anno, ami gyári szerelt volt. Ezzel testes, teres, egységes hangja volt. Igaz, hogy nem egy olcsó kábel, talán túlzás is az Arcamhoz. A Siltech SPX20, a Nordost Vishnu nagyon nem jó hozzá. Így azt gondolom, hogy a vastagabb rézkábelek jók lehetnek hozzá. Volt egyszerűbb LAPP is, amivel szintén igen jó volt.
A 8SE minden hifis tekintetben jobb a 7SE-nél. Jobb sávszélek, jobb térleképzés, több részlet. A kartaktere ugyanaz.
Naim-ZU

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: JOE77 »


Melegen ajánlom a Bodor tápkábelt, beszélj Ferivel, nekem nagyon bevált az Arcam cd lejátszómba. 
 

Melegen ajánlom a Bodor tápkábelt, beszélj Ferivel, nekem nagyon bevált az Arcam cd lejátszómba. 
 
 
 
 
 

Tulajdonképpen van egy ismerősnél egy 7se cd  alig használta , és eladná inkább. Tudom ki kell próbálni , csak messze lakik. Tápkábelekből a Vh audio kábeleit használom , de van lehetőségem Soundstring , Analysis plus power oval 2 próbálgatásra. Nekem az jön le nem megfelelő környezetben talán vékony, éles hangú lehet, mert azt nagyon nem szeretem. Minden fajta zenét hallgatok , Jazz , Komoly, Rock ,Metal. Ezek viszonylatában érdekel milyenek ezek a lejátszók? De persze köszönöm az ajánlásodat!

Vendég

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Milyen tápkábel jó hozzá , és milyen karakterű erősítő illik a 7se-hez .Milyen hang jellemző rájuk , na meg a 7-8se közötti különbség érdekelne bővebben. Köszönöm a válaszod előre is.
 
Üdv.

 
A 7SE nagyon jó ritmusjátszó képességgel rendelkezik. Egyben tartja a zenét, nem "boncolja", nem hajszolja a sávszéleket, mégis kellően részletező hangja van. Különösen jól tolmácsolja a rock és metálzenéket is. Én a kisebbik rendszeremben egy NAD C326-tal párosítottam. Nagyon jól erősítik egymás jótulajdonságait. Valóban meghálálja a jobb tápkábelt (mi az, ami nem?), de alap kábelekkel is megmarad a fent említett karaktere.

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: JOE77 »

Melegen ajánlom a Bodor tápkábelt, beszélj Ferivel, nekem nagyon bevált az Arcam cd lejátszómba.

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: JOE77 »



Nekem is volt pár Arcam cuccom,s nagyon szerettem mindet. Hosszabb távon hallgattam 7SE lejátszót, majd 8SE-t. Mindkettő nagyon zenei hangú, a tápkábelre rendkívül érzékeny darabok. A 8SE amúgy jóval jobb hangú, mint a 7SE.
Sajnos nem megfelelő környezetben- kábelek, erősítő- elég gyengén is tud szólni egy Arcam cd játszó, így esetleg a túl gyors konzekvencia az is lehet, hogy az Arcam nem jó, de ez nem igaz.

Milyen tápkábel jó hozzá , és milyen karakterű erősítő illik a 7se-hez .Milyen hang jellemző rájuk , na meg a 7-8se közötti különbség érdekelne bővebben. Köszönöm a válaszod előre is.
 
Üdv.

Vendég

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez milyen furcsa elvileg ugye amelyik cd ben nem 1541 van az nem is szólhatna jól, de néha még is.
Ez hatalmas tévedés! Aki ismeri a TDA 1540-et, főleg ha D, egyöntetűen mindenki azt mondta (köztük én is), hogy sokkal élvezhetőbb, analógosabb hangot produkál, mint a 1541. Aki nem hiszi, hallgasson utána...

Vendég

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mára már a ledet is kicseréltem kékre, jobban megy az előlaphoz
Névtelen1.jpg

Nekem is ilyen első generációs Arcam Cambridge Alpha-m van. Kapott egy cserélhető tápaljat, hozzá egy Néhai Hades Pro tápkábelt, Bicon-féle ezüst kábelt, amógy csak az op-amp-okat cseréltem le benne és nagyon jól szól, a tunert(System Fidelity) rákötve, cd hangzást sikerült elérnem a rádiót hallgatva is. Nagyon megéri az árát, ahogy nézem mennyikért mennek.

Vendég

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is ezt tapasztaltam. Hirdettem egy ideig az Arcam Alpha 5+ cd lejátszót, majd mivel nem volt komoly érdeklődés még mélyen nyomott árért sem, úgy döntöttem megtartom, mert annál azért többet ér, mint amiért legutóbb hirdettem. Aztán kapott egy Fapaci Luxor ic kábelt és egy Bodor hálózati kábelt, és mint ha nem is ugyanaz a lejátszó lett volna mint korábban. Most már nagyon örülök, hogy nem kelt el.
Pedig amikor levitted az árát variztam rajta,hogy megveszem.
 
 
Nálam egy Alpha 9 erősítő és egy Alpha 8se cd lejátszó zenélget.

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: 4you »


Én is ezt tapasztaltam. Hirdettem egy ideig az Arcam Alpha 5+ cd lejátszót, majd mivel nem volt komoly érdeklődés még mélyen nyomott árért sem, úgy döntöttem megtartom, mert annál azért többet ér, mint amiért legutóbb hirdettem. Aztán kapott egy Fapaci Luxor ic kábelt és egy Bodor hálózati kábelt, és mint ha nem is ugyanaz a lejátszó lett volna mint korábban. Most már nagyon örülök, hogy nem kelt el.
Laci!Most akartam megvenni!
 
Viccet félre,annyiért(40)ért jól tetted,hogy nem adtad el..
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”