Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ion Systems termékek

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »




 

Az ES 14 milyen az MA40-ekkel? (Neked meg hány monoblokkod van egymásrahalmozva? Ha jól nézem 3 és 6 között bármennyi lehet. Nem egyszerű kitalálni, hogy mihez kell ennyi. Mondjuk az egyik hangfaladat 4-el biampolod, a másikat meg a maradék kettővel hajtod?)

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: juice »




 

Jó kis negyedszázados slágereket gyűjtesz össze egy szobába! Fejlődés ide vagy oda, sok mai komoly holminak taníthatnának egyet s mást a zenereprodukcióról.
Az is kicsit régimódinak számít ma, hogy ezek a holmik komoly analóg frontendekkel mutatták meg tudásuk javát.
1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


 
 

Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Ja, obelisk 1-et pl. már 50 fontért is ki lehet fogni:
 
http://www.ebay.co.uk/itm/Obelisk-1-Amp ... 3a841d8827

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Néhány érdekesség az e-bay-ről.
- Volt kétszer két tux750/MA40 mono végfok is fent 450 fontért, és csak az egyikre volt egyetlen alkudozó, pedig a mono végfokok mindegyike külön táppal volt:
 
http://www.ebay.co.uk/itm/ION-NEXUS-MA4 ... 35c9eaa799
 
- hozzávaló előfok/táp páros viszonylag olcsón (220 Font):
 
http://www.ebay.co.uk/itm/ION-NEXUS-SP1 ... 35c9eacb09
 
-egy olcsó xpak1/3x: (190 Font)
 
http://www.ebay.co.uk/itm/ION-OBELISK-3 ... lectronics
 
- obelisk 1-as (80 Font)
 
http://www.ebay.co.uk/itm/Classic-Ion-O ... 2a2cbd1693
 
 

Avatar
ruczek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.10.23., kedd 23:21
Értékelés: 61

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: ruczek »


sajna a legtöbb 3-as így végezte/-zi... , ez tipikus bajuk, a végfok szokott leégni bennük. és igen, vidd Zsoltékhoz, újraépítik, és megint jó lesz, nyugi
 
Ok, köszönöm a bíztatást. Most vettem egy Quasart és hozzá egy PSU-t is, arra már kértem Zsoltot, hogy nézzék át.
Akkor megy hozzájuk az Ion is.
Csak az obelisktôl lettem Heed-es, imádom a hangját, ezért ütött meg a helyzet.
 
Köszi

Avatar
ruczek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.10.23., kedd 23:21
Értékelés: 61

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: ruczek »


sziasztok,
 
lenne némi kérdésem, amellett, hogy baszott ideges vagyok.
 
imac – lupus C mk3– ion obelisk III – focal chorus 807V lánc.
 
kb 45% hangerôn.
 
egyszer csak az ion elfüstöl.
szó szerint.
 
mi a vér miatt lehet ilyesmi?
hová vigyem?
heed?
 
 
köszi a válaszokat.
 
 
 
 

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: attila12345 »

majdan roydhoz,egyébként celestion 3 hoz

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Indy »



Én royd sf-7 állványt vennék, teljesen mindegy honnan / Angliából, Fülöp szigetekről,Magyarországról /  szép állapotban 20.000ft-ig
de nincs. Egy volt, drágábban és nagyon karcosan, pedig több hónapja nézegetem és az sem nyugtat meg ,hogy a barátom pár éve 15.000ft adott el egy szép darabot. Azért ha tudtok ilyet szóljatok!

 
Milyen dobozhoz lenne?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Indy »



Azért szerintem elég jó a sintra a háromdobozos nexussal. Zsolt pl. itt:
 
http://zsoltaudio.blogspot.hu/2008/08/mank-tnca.html
 
preferálja ezt egy általa említett 'kult erősítővel', ami a sintra 'optimális társaként' van említve a PFM-en. (Tudja valaki, melyikről beszél? Valami Naim?) Szerintem ez ízlés kérdése. Én pl. nem vagyok biztos benne, hogy inkább az exposure-t akasztanám rá. Az is lehet, hogy te MKII-es sintrát hallgatsz, ami többek állítása szerint eléggé más, mint az mkI. Ja, és ha már Ion Systems, akkor megemlíteném még a Zsolt blogján található idevágó bejegyzéseket. Az első:
 
http://zsoltaudio.blogspot.hu/2009/01/a ... results=46
 
és érdemes végigolvasni a 'sorozatot', vagyis a folytatásokat is.

 
Köszönöm, olvastam és adok is a véleményére. Nekem Mk I-es Sintrám van. Szerintem nagyon sanszos az a Naim.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Én ion obelisk 1 vagy 2 változatot szerettem volna venni ,és hónapokig nem sikerült semmilyen áron sem, el is ment tőle a kedvem a sok  keresgélés miatt.
Szerintem nagyjából tisztáztuk az árakat, hagyhatjuk is ezt a témát. (Mondjuk nem teljesen értem, ha te is az ebayről szeretnél holmikat venni a célból hogy használd, hallgasd őket, akkor miért tolod azoknak az ügyeskedőknek a szekerét, akik miatt te sem fogsz tudni ezekhez hozzáférni. (Nyilván nem sikerült tisztázni a szándékaimat.)) Inkább írjatok az egyébirányú tapasztalataitokról.

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: attila12345 »


Én ion obelisk 1 vagy 2 változatot szerettem volna venni ,és hónapokig nem sikerült semmilyen áron sem, el is ment tőle a kedvem a sok  keresgélés miatt. A 80 font + szállítás kb. 40.000ft  , ha valaki 50.000ft irányáron felrakja és 40.000- 45.000ft eladja az szerintem reális, mert azért nem szabad elfelejteni ,hogy csak akkor derül ki milyen a termék, amikor megérkezik , és ha valmi problémája van akkor meg 10.000-20.000ft  rá is kell költeni, és elbukta 1-2 sikeres eladása hasznát.
Most például hangfallábat szeretnék venni, tömegével van az ebay-en , ki is néztem párat, dörzsölgettem a kezemet 5-10-20 font na ez aztán a jó vétel :  1. szinte kizárólag személyes átvétel lehetséges , és mivel ezért Londonba azért nem utaznék ki ezért felejtős, a szívem szakad.                2. csak Anglián belüli szállítás lehetséges , itt már általában 10-20 fonttal drágábbak voltak automatikusan a termékek.             
                            3. nemzetközi szállításnál  általában megint emelkednek az árak mert több országból is felvihetik az árat.
                            4. szállítási költség nem elhanyagolható
                            5. és még mindig a rizikó,hogy mit kapsz a pénzedért
 
Én royd sf-7 állványt vennék, teljesen mindegy honnan / Angliából, Fülöp szigetekről,Magyarországról /  szép állapotban 20.000ft-ig
de nincs. Egy volt, drágábban és nagyon karcosan, pedig több hónapja nézegetem és az sem nyugtat meg ,hogy a barátom pár éve 15.000ft adott el egy szép darabot. Azért ha tudtok ilyet szóljatok!

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Nekem Expsoure-el (bármelyik elő-végfok párossal, hármat is hallgattam) sokkal jobban tetszett a Sintra mint a Nexus háromdobozossal! Én a Sintrámat AI csövessel hajtom és nagyon párost alkotnak együtt.
Azért szerintem elég jó a sintra a háromdobozos nexussal. Zsolt pl. itt:
 
http://zsoltaudio.blogspot.hu/2008/08/mank-tnca.html
 
preferálja ezt egy általa említett 'kult erősítővel', ami a sintra 'optimális társaként' van említve a PFM-en. (Tudja valaki, melyikről beszél? Valami Naim?) Szerintem ez ízlés kérdése. Én pl. nem vagyok biztos benne, hogy inkább az exposure-t akasztanám rá. Az is lehet, hogy te MKII-es sintrát hallgatsz, ami többek állítása szerint eléggé más, mint az mkI. Ja, és ha már Ion Systems, akkor megemlíteném még a Zsolt blogján található idevágó bejegyzéseket. Az első:
 
http://zsoltaudio.blogspot.hu/2009/01/a ... results=46
 
és érdemes végigolvasni a 'sorozatot', vagyis a folytatásokat is.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »



Az árak is furcsán alakulnak,én ki szerettem volna próbálni egy naim 2 integráltat, ára most jellemzően 400-450 font / 150.000ft / szerintem kicsit sok,de ettől függetlenül alig van eladó.Hiába mondanám,hogy 2 évvel ezelőtt 270 fontért volt az ebay-en ez senkit nem érdekel, és ráadásul  láttam  egyszer  Magyarországon  / azóta sem / 75.000ft !!!!! eladót , attól az még nem biztos ,hogy az az átlagára és fokmérője, csak ennyiért lehet vagy érdemes  megvenni, mert előfordulhat  pár év a keresgéléssel megy el.
Legalább az ion árakat be lehet lőni a heed obelisk szériához, mert azért azok  jobbak ,újabbak, stb.
Még egy fontos dolog, én nem biztos,hogy szeretnék 6-7 hónapot várni míg beesik egy olcsóbb darab  / azért sokszor az olcsóbb darabok vagy esztétikai ill. postázási vagy működési problémásak  /  hanem most élvezném a készüléket!! lehet ,hogy plusz 10-20% -ot  megér ez nekem , lehet hogy nem !

Ezekkel nagyjából mind egyetértek. Írtam is, hogy nagy szélsőségek között mozognak az árak, és hogy az általam említett árakhoz némi türelem is kell. Azok szempontjából írtam, akik nem bánják, ha kell 5-6 hónapot várni (ez nem is sok, ha utána évtizedekig hallgat valamit az ember). A fórumon levő árakra is igaz, amit itt írtok, de azt éppen azok a 'viszonteladók' határozzák meg, akik az ebayen felvásárolt dolgokat itt árulgatják. (Nyilván nem azt az árat fogják itt propagálni, amennyiért ők megveszik, hanem, amennyiért a kis hasznukat rátéve el akarják adni.) Majd mindenki eldönti, hogy megéri-e neki a plusz 15-20e. (Ilyen, viszonylag olcsó termékeknél nyilván sokaknak megéri, hogy nem kell keresgélni, várni, kockázatot vállalni, szállítatni stb).
(MOst ment el pl egy obelsik 1 es az ebayen (még elérhetó a hirdetés, 80 fontért villámáron is elvihető lett volna). Kiváncsi vagyok, mikor bukkan itt fell 50e-es irányáron, ahogy egy fórumtárs az ügyeskedők által meghatározott 'hazai', 'reális' árakat belőtte.)

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: zebo »



Egyébként semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy az általam tapasztaltaknál kisebb árakat tüntessek fel. (MIlyen érdek is állhatna ilyesmi mögött?). Éppen ellenkezőleg. Mivel ezek az erősítők azt a kategóriát képviselik, amivel elég olcsón már lehet akár végleges megoldást találni a zenehallgatáshoz, éppen ezért tettem ide fel az általam tapasztalt árakat. Jó lenne elérni, hogy a nem hifizni csak normál zenét hallgatni kívánó, nem a pénzes yuppie kategóriába tartozó emberek számára az ilyen  megoldások elérhetőek maradjanak, és ne induljon be valamiféle árakat feltornászni igyekvő kiskereskedelem, és az árak elszállása. 
Persze a piac törvényei miatt ez nyilván elkerülhetetlen, de talán vissza lehet valamennyire fogni. Akik ellenérdekeltek ebben, azok nyilván megjelennek itt is, és próbálnak ellenkező irányba evezni. Ez is természetes. (Engem ez sem zavar - én is ebben az országban próbálok élni - csak ne alpári, agresszív stílusba tegyék.) Pont e miatt tűnik itthonúgy, hogy az általam megadott áraknál ezek a dobozok jóval drágábbak. (Ugyanez volt/van pl a JPW sonata dobozkákkal. Ezek is angliában használtan 20 fontért bőven beszerezhető hangfalak voltak)
 
Apropos: A Sonata pl. az obelisk 2-essel igen jó párost alkot (biztos másik ion-al is) Ez pl már egy olyan 75e körül összeállítható páros. Amikor a sintra/heed  és a sonata/obelisk2 rendszerem közül kellett eladnom az egyiket, nem kis gondolkodásba estem, hogy melyik legyen az. (A sintrás persze jobb volt, de kb háromszoros ár). Aztán azért maradt a royd/heed páros.
Én még eposokkal próbáltam obeliskeket (es12 vel és es 14-el), de nekem ezeknél mindig volt, ami jobban passzolt az ionokhoz. Az es12 helyett maradt a royd sintra, igaz végül nem az obeliskkel. (Jóval jobbnak tűnt nekem canopusokkal). Az es 14-nél pedig egy stadart 2/2 egyértelműen jobb volt a Nexus sam40 hez. (Aztán hallottam az es14-et exposure-al, azzal elég meggyőző volt (igaz a csúcs IVdr végfokkal, ami azért nem egy árkategória a sam40-el), de az ion nexussal nem.)  A 3x pedig egyértelműen kevés volt az es14-hez. Egy 3x-hez nagyon jó volt viszont a monitor audio 852-es doboz, ami kicsit hasonló az es14-hez, és egy ilyen rendszert a haverom 120e-ért szerzett be itthon (3x/xpak1+MA852). A standart 2/2 alapján szerzett tapasztalataim alapján a kisebb ionok nagyon jók lehetnek standart1-el is, de ilyen párost még nem hallottam.  Kb ennyi az én tapasztalatom.

A doboz ajánlásokat én még ki egészíteném,a Quadokkal,ezekkel is nagyon kijön az Obelisik 3,de gondolom ez jellemző lehet az egész "családra".
 Az árral kapcsolatban. Én a Trane kolléga által említett ár körül vettem az Obelisk 3-at. És ez a hang nekem bőven megért ennyit. Na de nem szeretném azért föl verni az árakat,mert ha följebb lépek akkor az ezen a vonalon fog történni.
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: attila12345 »


Az árak is furcsán alakulnak,én ki szerettem volna próbálni egy naim 2 integráltat, ára most jellemzően 400-450 font / 150.000ft / szerintem kicsit sok,de ettől függetlenül alig van eladó.Hiába mondanám,hogy 2 évvel ezelőtt 270 fontért volt az ebay-en ez senkit nem érdekel, és ráadásul  láttam  egyszer  Magyarországon  / azóta sem / 75.000ft !!!!! eladót , attól az még nem biztos ,hogy az az átlagára és fokmérője, csak ennyiért lehet vagy érdemes  megvenni, mert előfordulhat  pár év a keresgéléssel megy el.
Legalább az ion árakat be lehet lőni a heed obelisk szériához, mert azért azok  jobbak ,újabbak, stb.
Még egy fontos dolog, én nem biztos,hogy szeretnék 6-7 hónapot várni míg beesik egy olcsóbb darab  / azért sokszor az olcsóbb darabok vagy esztétikai ill. postázási vagy működési problémásak  /  hanem most élvezném a készüléket!! lehet ,hogy plusz 10-20% -ot  megér ez nekem , lehet hogy nem !

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Ok. Utoljára: minden ár, amit a hosszabb leírásban említettem itthon vásárolt készülékek ára volt. Ennyiért már lehet itthon venni ilyen erősítőket. Trane nem azt kifogásolta, hogy elírtam a hazai árakat, hanem azt vetette fel, hogy miért is írom be ide őket egyáltalán. ("Ki kíváncsi ezekre?")

Avatar
leoneottiz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.06.13., szer. 11:18
Értékelés: 643

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: leoneottiz »

Trane, a magyarázatod figyelembe véve ez is egy olyan helyzet, amiben mindenkinek igaza van...
Osu no seishin!

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: fenyő »


Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Indy »



Egyébként semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy az általam tapasztaltaknál kisebb árakat tüntessek fel. (MIlyen érdek is állhatna ilyesmi mögött?). Éppen ellenkezőleg. Mivel ezek az erősítők azt a kategóriát képviselik, amivel elég olcsón már lehet akár végleges megoldást találni a zenehallgatáshoz, éppen ezért tettem ide fel az általam tapasztalt árakat. Jó lenne elérni, hogy a nem hifizni csak normál zenét hallgatni kívánó, nem a pénzes yuppie kategóriába tartozó emberek számára az ilyen  megoldások elérhetőek maradjanak, és ne induljon be valamiféle árakat feltornászni igyekvő kiskereskedelem, és az árak elszállása. 
Persze a piac törvényei miatt ez nyilván elkerülhetetlen, de talán vissza lehet valamennyire fogni. Akik ellenérdekeltek ebben, azok nyilván megjelennek itt is, és próbálnak ellenkező irányba evezni. Ez is természetes. (Engem ez sem zavar - én is ebben az országban próbálok élni - csak ne alpári, agresszív stílusba tegyék.) Pont e miatt tűnik itthonúgy, hogy az általam megadott áraknál ezek a dobozok jóval drágábbak. (Ugyanez volt/van pl a JPW sonata dobozkákkal. Ezek is angliában használtan 20 fontért bőven beszerezhető hangfalak voltak)
 
Apropos: A Sonata pl. az obelisk 2-essel igen jó párost alkot (biztos másik ion-al is) Ez pl már egy olyan 75e körül összeállítható páros. Amikor a sintra/heed  és a sonata/obelisk2 rendszerem közül kellett eladnom az egyiket, nem kis gondolkodásba estem, hogy melyik legyen az. (A sintrás persze jobb volt, de kb háromszoros ár). Aztán azért maradt a royd/heed páros.
 

 
Nekem Expsoure-el (bármelyik elő-végfok párossal, hármat is hallgattam) sokkal jobban tetszett a Sintra mint a Nexus háromdobozossal! Én a Sintrámat AI csövessel hajtom és nagyon párost alkotnak együtt.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Vendég

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFF: sehogy. Ha már van egy linked, az tovább él, mint ha csak rákeresel az eladott termékekre.
 
A csodába! Pedig néha jól jönne, ha régebbi árakat is meg tudnék nézni.
 
 
.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »



Nem is lehetett rá llicitálni, fix áras volt.
 
OFF:
Hogy lehet úgy beállítani az Ebay keresőjét, hogy időben minél régebben lejárt hirdetéseket is mutasson, mert mint írtam nekem csak azt az egy erősítőt adta fel, mikor a lejárt hirdetések között kerestem.
 
 
.

Éppen ezért írtam, hogy nem liciten kelt el. Liciten soha nem ment volna fel 110 fölé. Valaki éppen egy ilyet akart, meglátta, megvette. Ha egy liciten rárakta volna a 170 fontját, 112-ért az övé lett volna. (A többiek 110-et raktak volna rá)
OFF: sehogy. Ha már van egy linked, az tovább él, mint ha csak rákeresel az eladott termékekre.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Egyébként semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy az általam tapasztaltaknál kisebb árakat tüntessek fel. (MIlyen érdek is állhatna ilyesmi mögött?). Éppen ellenkezőleg. Mivel ezek az erősítők azt a kategóriát képviselik, amivel elég olcsón már lehet akár végleges megoldást találni a zenehallgatáshoz, éppen ezért tettem ide fel az általam tapasztalt árakat. Jó lenne elérni, hogy a nem hifizni csak normál zenét hallgatni kívánó, nem a pénzes yuppie kategóriába tartozó emberek számára az ilyen  megoldások elérhetőek maradjanak, és ne induljon be valamiféle árakat feltornászni igyekvő kiskereskedelem, és az árak elszállása. 
Persze a piac törvényei miatt ez nyilván elkerülhetetlen, de talán vissza lehet valamennyire fogni. Akik ellenérdekeltek ebben, azok nyilván megjelennek itt is, és próbálnak ellenkező irányba evezni. Ez is természetes. (Engem ez sem zavar - én is ebben az országban próbálok élni - csak ne alpári, agresszív stílusba tegyék.) Pont e miatt tűnik itthonúgy, hogy az általam megadott áraknál ezek a dobozok jóval drágábbak. (Ugyanez volt/van pl a JPW sonata dobozkákkal. Ezek is angliában használtan 20 fontért bőven beszerezhető hangfalak voltak)
 
Apropos: A Sonata pl. az obelisk 2-essel igen jó párost alkot (biztos másik ion-al is) Ez pl már egy olyan 75e körül összeállítható páros. Amikor a sintra/heed  és a sonata/obelisk2 rendszerem közül kellett eladnom az egyiket, nem kis gondolkodásba estem, hogy melyik legyen az. (A sintrás persze jobb volt, de kb háromszoros ár). Aztán azért maradt a royd/heed páros.
Én még eposokkal próbáltam obeliskeket (es12 vel és es 14-el), de nekem ezeknél mindig volt, ami jobban passzolt az ionokhoz. Az es12 helyett maradt a royd sintra, igaz végül nem az obeliskkel. (Jóval jobbnak tűnt nekem canopusokkal). Az es 14-nél pedig egy stadart 2/2 egyértelműen jobb volt a Nexus sam40 hez. (Aztán hallottam az es14-et exposure-al, azzal elég meggyőző volt (igaz a csúcs IVdr végfokkal, ami azért nem egy árkategória a sam40-el), de az ion nexussal nem.)  A 3x pedig egyértelműen kevés volt az es14-hez. Egy 3x-hez nagyon jó volt viszont a monitor audio 852-es doboz, ami kicsit hasonló az es14-hez, és egy ilyen rendszert a haverom 120e-ért szerzett be itthon (3x/xpak1+MA852). A standart 2/2 alapján szerzett tapasztalataim alapján a kisebb ionok nagyon jók lehetnek standart1-el is, de ilyen párost még nem hallottam.  Kb ennyi az én tapasztalatom.

Vendég

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


(A 170 fontért elkelt Obelisk 2-es szerintem ilyen eset volt. Nem liciten kelt el.)
 
Nem is lehetett rá llicitálni, fix áras volt.
 
OFF:
Hogy lehet úgy beállítani az Ebay keresőjét, hogy időben minél régebben lejárt hirdetéseket is mutasson, mert mint írtam nekem csak azt az egy erősítőt adta fel, mikor a lejárt hirdetések között kerestem.
 
 
.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Még egy link az általam írottak alátámasztásához
 
http://www.ebay.co.uk/itm/ION-Nexus-Pre ... 19d8d1a7af
 
Ez pl elég drágán ment el. Korábban fent volt 3 db SAM40-XPAK2 páros is, és 130 font körül keltek el. (Más kérdés, hogy aztán sok gond volt velük, mert az eladó kicsit beleturkált, és ezt elfelejtette közzé tenni a hirdetésben) Egy teljes három dobozos (mint a fentebbi) ugyanekkor pedig oloyan 220 kürül. kelt el.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”