Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ion Systems termékek

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Azért az obelisk sorozat beszerezhető. Persze, amint írtam, árban elég nagy a szórás. Van pl Oblisk 2, ami 170 font, ahogy alább Gáborka belinkelte, de van Obelisk 3 pl. 139 fontért
 
http://www.ebay.co.uk/itm/Ion-system-OB ... 19d9df50b4
 
Korábban pedig ment el több 3-as is 110 font körül. (az más kérdés, hogy aztán ugyanezek megjelentek itthon 80, 90e Ft-ért meghirdetve) 25 fontért egy ilyen dobozt haza lehet szállíttatni. Az árak, amiket írtam, azok, amennyiért tapasztalataim szerint már be lehet szerezni egy-egy ilyen erősítőt. Lehet, hogy ehhez kell szerencse, türelem stb. Persze, ha valaki nem akar várni, és éppen nem érdekli, hogy 110, vagy 200 font, az meg fogja venni 200 ért is. (A 170 fontért elkelt Obelisk 2-es szerintem ilyen eset volt. Nem liciten kelt el.)

Vendég

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Engem spéci nem zavar, ha valaki közzéteszi az árakat - már ha azok valóban helytállóak -, jó alap lehet azoknak, akik ilyen erősítő vagy combo vásárlásán törik a fejüket.
 
Én pedig kimondottan örülök neki, ha látom, hogy egy-egy adott márka készülékei használtan kb. mennyiért szoktak elmenni. Annak meg még inkább örülök, hogy ha azoknak az áraknak a valódisága valamilyen -a piacról származó- konkrét információval is alá van támasztva. (Pl. Ebayen elkelt termékek linkjei.)
Én is úgy látom, mint attila12345, hogy
ritkák mert angliában is keveset hirdetnek meg
Most pl. a lejárt hirdetések között egyetlen Ion Systems készüléket lehet találni, egy Obelisk 2-őt, ami többszöri meghirdetés után 170 font villámáron kelt el.
http://www.ebay.co.uk/itm/ION-OBELISK-2 ... 7675.l2557
 
 
.

Avatar
leoneottiz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.06.13., szer. 11:18
Értékelés: 643

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: leoneottiz »

Engem spéci nem zavar, ha valaki közzéteszi az árakat - már ha azok valóban helytállóak -, jó alap lehet azoknak, akik ilyen erősítő vagy combo vásárlásán törik a fejüket.
Osu no seishin!

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: attila12345 »

Tapasztalataim szerint azért ennél magasabbak az árak,és nehezen beszerezhetőek,ritkák mert angliában is keveset hirdetnek meg,és ez felveri az árakat. Ráadásul a szállítás sokszor probléma  / csak angliában, csak helyben átvehető /ez a legolcsóbb/  /   ennek az ára amit itthon nem kalkulálnak bele 10-15e.ft   +  rizikó!

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Értelmetlen kötözködések helyett arról lehetne talán még írni, hogy ki milyen felállásokat talált jónak az egyes Ion erősítőkkel.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »



Klaca,
nemtom, kérdezte-e itt valaki mostanában az egyes Ion termékek használt és (föltételezem) hazai árait - csak mert nekem nem tűnt föl, h így lett volna
aztánmeg, és épp' ezért, kiwi lennék a 'ki által' és a 'mihez képest'-re
köszi

Nem kérdezte senki, de ez a topik azért 'létesült', hogy tájékozódni lehessen az Ion termékekkel kapcsolatos információkról, és a piaci áraik ebbe a kategóriába tartoznak. Azért  persze érteni vélem: téged miért zavar, hogy ez az info itt elérhető lesz. A 'ki által' gondolom, egy kérdés akar lenni: én többször is ennyiért szereztem be magamnak, illetve barátaimnak ezeket a készülékeket, számlát nem tudok neked itt prezentálni, de pl az e-bay-es átalgárak (szállítással) is nagyjából ezekhez konvergálnak. (Persze vannak extrém ellenpéldák is.)  .A 'mihez képest'-et nem igazán tudom értelmezni. (Egy dolog ára mihez képest annyi amennyi???? Talán leginkább magához képest.)

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Megint volt időm nézelődni errefelé, így a hirdetés topicban láttam Suminator képeit arról az obelisk 3-ról, amit a Heednél előfokká alakítottak, és ezek alapján visszavonnám, amit az obelisk erősítők technikai evolúciójáról írtam. Ebben pl. jóval többnek néz ki az előfok rész, mint amit én 'belenézés' alapján gondoltam.  Remélem egyszer idetéved Zsolt vagy valaki, aki ért hozzá, és megírja, hogyan is viszonyulnak ténylegesen ezek a modellek egymáshoz.
Még talán megírnám a tapasztalataimat a különböző, általam ismert modellek piaci árairól.
Obelisk 2: 45e Ft körül,
Obelisk 3: 55 körül
Obelisk 3X/XPAK1: 75 körül
Nexus SP1/SAM40/XPAK2: 130-140 körül (Ebből az új áruk alapján kb fele az SP1: és negyede az XPAK és a SAM40 is.)
A többi árat nem tudom, esetleg valaki megírhatja. (Egyszer kb három-négy éve láttam az ebay-en egy XPAK2/SP1/2 x TX750-MA40 rendszert (tehát összesen 4 doboz, 2 kicsi és 2 böhöm nagy), ami nem ment el 550 fontért (talán 350-ig ment fel a licit), de persze ez nagyon változhat. Sztem most már elmenne ennyiért.)

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »






Egy naim-es részéről "nyálcsorgatóak"  ezek a finomságok. A Royd meg...
Szép napot !


Köszi!
A legújabb HANGSZER az ION-hoz!
 

Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Egy naim-es részéről "nyálcsorgatóak"  ezek a finomságok. A Royd meg...
Szép napot !

Ion Nexus Pre-XPAK2-TX750-MA40
 
Ion Nexus MA40-TX750.JPG
Ion Nexus MA40.JPG


Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »






Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: juice »


Az ördög a részletekben van?
 

 
1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: juice »

1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Ion Nexus MA40-TX750
 

Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Ion Nexus Pre-XPAK2-TX750-MA40
 


Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Egy jó barát az Ionokhoz...
Royd Doublet.
 


Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: zebo »


Nálam egy Marantz pm17 mk2m-et  váltott,nagyon nem bántam meg a váltást.
 
Most egy cd 16-után,és Quad 12l2 előtt teszi a dolgát. nagyon szépen zenél ez a trió. Mellesleg a Quadokat az eladástól mentette meg.

Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Vendég

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ime néhány belső kép  (Obelsik 1, 3, 3x,  FMT-1 az Oblisk  2-es-ről elég gyenge képem van csak úgyhogy azt majd valaki kiegészíti, ja és az FMT2-ről is jó lenne egy belső ha van valakinek)
 
 





Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Látom, rendbe került a topic. Sztem még közös erővel össze kellene hozni egy-két alapinformációt itt, aztán az sem baj, ha nem pörög nagyon a topic. Lényeg, hogy ezek megtalálhatóak legyenek valahol. Itt pl. a készülékek műszaki evolúciójára, és a reális áraira gondolok. Aztán mindenki azt is megírhatná pl., hogy milyen hagfalakkal milyen erősítőket próbált, és hogy melyik felállás jött be neki. Remélem majd egyszer Zsolt is idetéved (elvégre itt pl. - a Royd hangfalaktól eltérően - már nem csak mint ex forgalmazó, hanem mint gyártó is érdekelt volt), és kijavítja, ha valamit rosszul írok/írunk. Én a dolog technikai oldalához nem nagyon értek, de sok minden kiderül Zsolt honlapjáról is (Heed Audio) . A releváns linkeket itt is meg lehet majd adni.
 
Szóval az eredeti 'legendás' Ion Systems erősítők közé tudomásom szerint a következők tartoztak:
- Obelisk sorozat (Integrált erősítők): 1,2,3,3x/XPAK1
- Nexus sorozat (Az előfok itt minden készülék esetben az XPAK2/SP1 páros volt. A Nexus sorozat végfokokat tartalmaz): SAM40, MA40, MA400
 
Ezek mind 40 50 watt körüli erősítők voltak. Úgy tűnik, a koncepció része volt, hogy nem terveznek 'monstrumokat'. A többi Ion erősítő (pl. Obelisk 100, Nexus MA 600, MA 1000, de talán van még más is) állítólag sokkal gyengébben sikerült konstrukciók, nem tudom, egyáltalán Richard Hay tervezte-e őket.
 
A Nexus végfokok, ha jól tudom, ugyanolyan elven működtek, mint az integrált Obelisk erősítők végfokai, tehát a Nexus végfokok, kapcsolási elveiket tekintve, nem a Heed Nexus végfokoknak felelnek meg: ezek is 'Obelisk elven' működnek (nem híd kapcsolásúak).
 
Ami a különböző darabok egymáshoz való viszonyát illeti: (A technikai adatok alább megtalálhatóak a már belinkelt műszaki leírásokban)   Ezt csak úgy belenézés alapján gondolom, nem is értek hozzá igazán, és nem is volt szerencsém minden modellhez, de majd a tapasztaltabbak kiegészítik.
 
- A 3x annyiban tér el a 3-tól, hogy kapott egy külön tápot (XPAK1), és továbbfejlesztették a végfok részét. (Az előfok ránézésre ugyanaz a két modellben.)
 
- A XPAK2/SP1/SAM40 rendszer XPAK2-es tápja talán ugyanaz, mint az XPAK1, de két ágra van bontva a kimenő áram, ez táplálja az SP1-es előfokot és a SAM40-es végfokot is (persze lehet őket 2db XPAK-al külön is táplálni). Az SP1 jóval komolyabb, mint a 3x előfoka, (Az enyémben pl van egy cd kártya is, amit szerintem a 3x-be bele sem lehet tenni, bár ez az SP1-ben is csak opcionális volt. Ettől függetlenül az egész előfok sokkal összetettebbnek néz ki.)  A SAM40 nekem ránézésre egyezőnek tűnik a 3x végfokával.
 
A többi készülék evolúciójáról nem tudok semmit. Bár volt obelisk 2-esem, de ebbe anno nem néztem bele. Majd leírja, aki tudja.
 
Az árakról és a személyes tapasztalataimról majd később.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Igen, az általam berakott Pre-ben benne is van.
Tudnál róla képet feltenni?
Köszi!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Létezett egy un. CD kártya is, ha jól tudom.Igen, az általam berakott Pre-ben benne is van.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: zebo »

Én is,megdöbbenve,és nagy megelégedéssel  hallgatok egy Obelisk 3-at. Nagyon megtanította velem,hogy tényleg nem a méret a lényeg. 
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »


Köszönöm a képeket!

Életem első olyan berendezése volt a 3x/x-pak ami nem csak szólt, hanem muzsikált!

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


ION belső kártya modulok MC / nagy MM / kis MM kártyák
Létezett egy un. CD kártya is, ha jól tudom.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: juice »


Ez egy igen finom ritkaság.
Az én példányaimon sajnos már nincs a díszléc rajta, a doboz át lett furnérozva és a passzív váltók doboza is hiányos egyelőre (fém előlap, doboztető), de nagyon szépen zenél. A kis 7 literes Roydok zenei világára emlékeztet.

1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: juice »


Próbáltam egy pormentes képet keresni, ám lehet, hogy a megjelenés így sem túl előnyös.
 

1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”