Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: SSS »

Koszi, hogy ezt leirtad, igen en is ahogy irtam erossen tartok barmilyen nem gyari hozzanyulastol.
Naimtol nekem is valaszoltak gyorsan, korrekten egyebkent, es igen en is hasonlo valaszt kaptam, gyari szerviz csak nalluk...eleg borsos aron...

Egyenlore Zolinal vannak a vasak varok tole atnezes utan javaslatot

Majik írta:
2022.06.18., szomb. 11:33
Érdekes téma ez a Naim recap...
2015-ben vettem itt az avxen dbrnsk hobbytárstól egy NAC62-NAP140 elő-végfok párost. Lényegesen jobb volt az akkori Rotel RA-1570 integráltamnál, de valahogy nem az az igazi Naim hangzás volt.
Belenéztem. Elszörnyedve láttam, hogy az összes elkó vacak Jamiconra van cserélve a tápszűrőktől a csatolókondikig, de még a visszacsatoló kondi (a legkényesebb elem egy Naim erősítőben) is. :(
Elvittem a Penna Poor-hoz, kijavítottak a helyi műhelyükben egy kontakthibát, és adtak egy árajánlatot gyári recap-ra. Ez 2400 dollár volt, hogy miért pont dollár, fogalmam sincs, mindenesetre korrekt ár volt, de egy ekkora összeget inkább egy komolyabb Naim elektronikába terveztem befektetni.
Egy gyári felújítás azért nem egy sima kondicsere, kérdezés nélkül cserélik a bemeneti tranzisztorokat, a teljesítmény ellenállásokat, a kopott, oxidált, lötyögő csatlakozókat, kapcsolókat, ha kell az előlapi fóliát is, teljes tisztítás és bemérés is történik. A gyári szerviz után többnyire jobb lesz a vas, mint új korában.
Az a terv fogalmazódott meg bennem, hogy megpróbálok gyári alkatrészeket szerezni, és a cseréket elvégzem magam.
Írtam a gyárnak és az összes hivatalos szerviznek is.
Első meglepetés, mindenhonnan gyorsan válaszoltak. Sajnos mindenhonnan ugyanazt a választ kaptam, gyári alkatrészt a gyár adhat csak. A gyár csak a hivatalos szervizeknek ad. A szervizek pedig nem adhatnak el alkatrészt.
Na, ez gyors kör volt.
Jöttek a nem hivatalos, de elismert szervizek. Ezek közül a Custom Hifi Cables (Sean Jacobs) volt a legkészségesebb, összeállított a két készülékhez egy-egy kondenzátor csomagot, a visszacsatoló ágra több opciót is küldött, az ár nagyon korrekt volt.
Arról is felvilágosított, hogy ezek nem a Naim gyárban válogatott alkatrészek, de az ő ügyfélköre (világszerte vannak ügyfelei) teljesen elégedett vele, többségük jobbnak tartja a gyári Naim alkatrészeknél...
Megérkezett a csomag, következett a szervizelés.
Ízekre szedtem a két elektronikát, alapos tisztítással kezdtem. Nagyon tanulságos volt a Jamicon elkók eltávolítása...
Nem tudom ki csinálhatta ezt a Jamicon recapot, de jó lenne tudni, hova ne vigyünk semmit javításra...
Gyárilag egy NAC62-ben van 5db 47mF elkó, ezek a négy fokozat (2 előerősítő, 2 buffer) tápfeszültségét szűrik. van egy soros ellenállás is itt, az így képzett RC-tag pedig pont a hálózati brumm frekvenciát szőri erőteljesen. Mesterünk ezeket a kondikat 100mF-re cserélte, gondolom, hogy még jobb legyen a szűrés. Ezzel két baj is van. Ide nem kell jobb szűrés, és az RC tag elhangolásával a brummszűrés is a hálózati frekvencia fele alá került, gyakorlatilag megszűnt.
Az már kimondottan vicces volt, hogy az 5. ilyen 47mF elkó az előfok kimenetét késleltetve kapcsoló relé időzítő kondnzátora. Mesterünk ezt is 100mF-re cserélte, ezzel elérte, hogy az előfok bekapcsolási késleltetése az eredeti 12-15 mp helyett kb. fél perc lett, furcsállottam is, miért olyan lassan éled az előfok, de így már érthető lett.
Néhány nap alatt végeztem az előfok és a végfok átkondizásával.
Meghallgatás.
Na a friss kondiknak van ám szörnyűséges hangja!!
Hajjajjj, azt hittem, valami félresikerült. A végfok az új kondikkal egy Sokol rádió szintjét hozta, mondjuk ez órákon belül nagyon sokat javult. Az előfok nem volt ennyire szörnyű frissen, simán csak gyenge hang volt.
2 hét után már élvezetes hangzást produkáltak, egy hónap múltán pedig állandósult az elégedett vigyor zenehallgatás közben.
Az igazolást, hogy jó úton járok, egy később beszerzett NAP 250 DR hozta a nagyon hasonló hangzásával.

Ez a megoldás persze a közelében sincs egy gyári szerviznek, de a megfelelő helyről beszerzett alkatrészekkel garantálható, hogy nem egy más elektronika hangját fogjuk hallgatni Naim dobozból.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Majik »

Érdekes téma ez a Naim recap...
2015-ben vettem itt az avxen dbrnsk hobbytárstól egy NAC62-NAP140 elő-végfok párost. Lényegesen jobb volt az akkori Rotel RA-1570 integráltamnál, de valahogy nem az az igazi Naim hangzás volt.
Belenéztem. Elszörnyedve láttam, hogy az összes elkó vacak Jamiconra van cserélve a tápszűrőktől a csatolókondikig, de még a visszacsatoló kondi (a legkényesebb elem egy Naim erősítőben) is. :(
Elvittem a Penna Poor-hoz, kijavítottak a helyi műhelyükben egy kontakthibát, és adtak egy árajánlatot gyári recap-ra. Ez 2400 dollár volt, hogy miért pont dollár, fogalmam sincs, mindenesetre korrekt ár volt, de egy ekkora összeget inkább egy komolyabb Naim elektronikába terveztem befektetni.
Egy gyári felújítás azért nem egy sima kondicsere, kérdezés nélkül cserélik a bemeneti tranzisztorokat, a teljesítmény ellenállásokat, a kopott, oxidált, lötyögő csatlakozókat, kapcsolókat, ha kell az előlapi fóliát is, teljes tisztítás és bemérés is történik. A gyári szerviz után többnyire jobb lesz a vas, mint új korában.
Az a terv fogalmazódott meg bennem, hogy megpróbálok gyári alkatrészeket szerezni, és a cseréket elvégzem magam.
Írtam a gyárnak és az összes hivatalos szerviznek is.
Első meglepetés, mindenhonnan gyorsan válaszoltak. Sajnos mindenhonnan ugyanazt a választ kaptam, gyári alkatrészt a gyár adhat csak. A gyár csak a hivatalos szervizeknek ad. A szervizek pedig nem adhatnak el alkatrészt.
Na, ez gyors kör volt.
Jöttek a nem hivatalos, de elismert szervizek. Ezek közül a Custom Hifi Cables (Sean Jacobs) volt a legkészségesebb, összeállított a két készülékhez egy-egy kondenzátor csomagot, a visszacsatoló ágra több opciót is küldött, az ár nagyon korrekt volt.
Arról is felvilágosított, hogy ezek nem a Naim gyárban válogatott alkatrészek, de az ő ügyfélköre (világszerte vannak ügyfelei) teljesen elégedett vele, többségük jobbnak tartja a gyári Naim alkatrészeknél...
Megérkezett a csomag, következett a szervizelés.
Ízekre szedtem a két elektronikát, alapos tisztítással kezdtem. Nagyon tanulságos volt a Jamicon elkók eltávolítása...
Nem tudom ki csinálhatta ezt a Jamicon recapot, de jó lenne tudni, hova ne vigyünk semmit javításra...
Gyárilag egy NAC62-ben van 5db 47mF elkó, ezek a négy fokozat (2 előerősítő, 2 buffer) tápfeszültségét szűrik. van egy soros ellenállás is itt, az így képzett RC-tag pedig pont a hálózati brumm frekvenciát szőri erőteljesen. Mesterünk ezeket a kondikat 100mF-re cserélte, gondolom, hogy még jobb legyen a szűrés. Ezzel két baj is van. Ide nem kell jobb szűrés, és az RC tag elhangolásával a brummszűrés is a hálózati frekvencia fele alá került, gyakorlatilag megszűnt.
Az már kimondottan vicces volt, hogy az 5. ilyen 47mF elkó az előfok kimenetét késleltetve kapcsoló relé időzítő kondnzátora. Mesterünk ezt is 100mF-re cserélte, ezzel elérte, hogy az előfok bekapcsolási késleltetése az eredeti 12-15 mp helyett kb. fél perc lett, furcsállottam is, miért olyan lassan éled az előfok, de így már érthető lett.
Néhány nap alatt végeztem az előfok és a végfok átkondizásával.
Meghallgatás.
Na a friss kondiknak van ám szörnyűséges hangja!!
Hajjajjj, azt hittem, valami félresikerült. A végfok az új kondikkal egy Sokol rádió szintjét hozta, mondjuk ez órákon belül nagyon sokat javult. Az előfok nem volt ennyire szörnyű frissen, simán csak gyenge hang volt.
2 hét után már élvezetes hangzást produkáltak, egy hónap múltán pedig állandósult az elégedett vigyor zenehallgatás közben.
Az igazolást, hogy jó úton járok, egy később beszerzett NAP 250 DR hozta a nagyon hasonló hangzásával.

Ez a megoldás persze a közelében sincs egy gyári szerviznek, de a megfelelő helyről beszerzett alkatrészekkel garantálható, hogy nem egy más elektronika hangját fogjuk hallgatni Naim dobozból.

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Erre én is kíváncsi lennék (meg gondolom mások is) , majd írj róla pár sort, ha elkészült.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: SSS »

Elment Zolihoz a szett, nagyon kivancsian varom vissza, varom milyennlesz a hang...
trane írta:
2022.06.08., szer. 18:23
SSS írta:
2022.06.08., szer. 17:50
...Ugyanakkor en olyan megoldast keresek ahol szigoruan ragaszkodva a papirformahoz tortenik a felujitas...
ezt meg már leírtam neked lentebb kocka.gif
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: SSS »

Arpi82 írta:
2022.06.08., szer. 17:51
Na ja, recap ügyben nincs tapasztalatom, de egyéb javítás esetén maximálisan csak ajánlani tudom Krachling Zoltánt. 👍
Ebben teljesen egyetértünk, nekem is javított meg Zoli jó pár cuccot amit máshol reménytelennek ítéltek, ő meg volt, hogy szinte fillérekből (egy TEAC VRDS-hez pl 1,5 Eur volt az alkatrészt :D Zoli meg beszerelte) megjavította.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Na ja, recap ügyben nincs tapasztalatom, de egyéb javítás esetén maximálisan csak ajánlani tudom Krachling Zoltánt. 👍
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: SSS »

trane írta:
2022.06.08., szer. 16:07
SSS írta:
2022.06.08., szer. 14:16
Koszonom, megprobalom az osztrak kontaktot.
egy hazai ötlet: Soner Audio :rolleyes: > Krähling Zoli és tsa profik, és igazán semmi extra nincs az újrakondizásban :ohnoohnoohno: . a szupertitkos dolog pedig mindössze annyi, hogy a HiCap/végfokok tápjaiba Kemet-eket (de tökéletesek a Mundorf-ok, amiket KZ egyébként forgalmaz is), a többi helyre pedig kék Samwha-kat (amik helyére meg sokan Elna Silmic II-ket tesznek) pakol a Naim leborulok.gif
Zolit ismerem, es nagyra tartom. Ugyanakkor en olyan megoldast keresek ahol szigoruan ragaszkodva a papirformahoz tortenik a felujitas. Ezzel sajnos itthon eddig eleg rossz tapasztalataim vannak. A mar emlitett naim cb szett fiaskon tul, most nemreg rendeltem a dada electronicstol egy felujito kittet a quad 306+34 paroshoz. Ott ugye nem csak az alkatreszt adjak, hanem egy nagyon pontos leirast is. Par mester akikkel beszeltem kozolte, hogy vallalja, de azonnal azt is kozolte, hogy nem jo a dada kit, es leiras, majd ok azt ugy csinaljak meg "jobban" ahogy gondoljak. Nem volt egyszeru talani szakembert aki vallalta leiras szerint. Az eredmeny baromi jo lett igy. Zolit ezzel nem kerestem, igy nem tudom o mit monodtt volna, de most lehet felhivom mit szol a naimhoz :D
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: SSS »

Arpi82 írta:
2022.06.08., szer. 12:28
SSS írta:
2022.06.07., kedd 20:43
Masik kerdes, erdemes helyi forgalmazohoz menni, ha az utana itt csinaltatja meg mondjuk totel bt- vel attol en nagyon odzkodnek.
Én úgy tudom, hogy csak a hivatalos naim szervízek kapnak gyári naim alkatrészeket.
Itthon ilyen nincs. A Totel saját elmondása szerint semmilyen segítséget nem kap a Naim-től.
Talán Bécsben a Longtone Hifi-t lehet megkérdezni,de lehet ők is kiküldik a gyárba, vagy Angliában még a Witch Hat amit szoktak ajánlani.
Koszonom, megprobalom az osztrak kontaktot.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

SSS írta:
2022.06.07., kedd 20:43
Masik kerdes, erdemes helyi forgalmazohoz menni, ha az utana itt csinaltatja meg mondjuk totel bt- vel attol en nagyon odzkodnek.
Én úgy tudom, hogy csak a hivatalos naim szervízek kapnak gyári naim alkatrészeket.
Itthon ilyen nincs. A Totel saját elmondása szerint semmilyen segítséget nem kap a Naim-től.
Talán Bécsben a Longtone Hifi-t lehet megkérdezni,de lehet ők is kiküldik a gyárba, vagy Angliában még a Witch Hat amit szoktak ajánlani.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Arpi82 írta:
2022.05.26., csüt. 21:53
BÓTAJÓZSEF írta:
2022.05.26., csüt. 09:58
Sajnos úgy néz ki, hogy a szürke DIN kábelem (CD és előfok közti) kezdi megadni magát. Néha elmegy az egyik oldal, szálszakadás vagy érintkezőhiba miatt.
A kérdés, hogy vegyek-e egy ugyanilyet, vagy érdemes más márkával próbálkozni? Flashback, Teddy Pardo, Chord...

Ha valakinek van eladó, az is írhat. :D
Nem csak a forrasztás engedett el?
Ha igen akkor azt könnyen tudod javítani, és nem kell cserélni. A dugó oldalán van egy kis csavar, ha azt kitekered utána szét tudod szedni a dugót. Nézd meg ha eddig nem tetted. 😉
Egyik kedves barátom felújította a kábeleket ( volt egy másik is szintén eltörve). Igazándiból úja kellett forrasztani az összes helyen. Aprólékos munka volt, de teljesen jó lett.
Naim-ZU

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: SSS »

Segitseget szeretnek kerni. Naim CB szeria felujitasa, vagy ha ugy tetszik recapje lenne a kerdes. Eloszor arra gondoltam kikuldom siman Vissza UK. De ahogy nezegettem a honlapot ott azt mondjak eloszor mindenkeppen a helyi forgalmazoval vegyem fel a kapcsolatot.
Kerdes ki a helyi forgalmazo naim website eleg sok kereskedot kiad.
Masik kerdes, erdemes helyi forgalmazohoz menni, ha az utana itt csinaltatja meg mondjuk totel bt- vel attol en nagyon odzkodnek. Volt mar egy CB szettem amit itthon ujitottak fel eleg ismert ceg es hat az eredmenyrol annyit, hogy adtam el az egesz cuccot heteken belul miutan visszakaptam.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

BÓTAJÓZSEF írta:
2022.05.26., csüt. 09:58
Sajnos úgy néz ki, hogy a szürke DIN kábelem (CD és előfok közti) kezdi megadni magát. Néha elmegy az egyik oldal, szálszakadás vagy érintkezőhiba miatt.
A kérdés, hogy vegyek-e egy ugyanilyet, vagy érdemes más márkával próbálkozni? Flashback, Teddy Pardo, Chord...

Ha valakinek van eladó, az is írhat. :D
Nem csak a forrasztás engedett el?
Ha igen akkor azt könnyen tudod javítani, és nem kell cserélni. A dugó oldalán van egy kis csavar, ha azt kitekered utána szét tudod szedni a dugót. Nézd meg ha eddig nem tetted. 😉
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

BÓTAJÓZSEF írta:
2022.05.26., csüt. 09:58
érdemes más márkával próbálkozni? Flashback
A Flashback bezárt az egyik tulajdonos halála után. Én Van Damme vezetékből csináltattam. Eredeti nem hallottam, ezért nem tudom, hogy hangban mekkora az eltérés.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Ennyit nem szeretnék elkölteni rá jelenleg. Valami gazdaságosabb megoldást keresek.
Naim-ZU

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Ezt vedd meg,ha meg teheted,épp most rakták fel
https://www.facebook.com/commerce/listi ... attachment
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Sajnos úgy néz ki, hogy a szürke DIN kábelem (CD és előfok közti) kezdi megadni magát. Néha elmegy az egyik oldal, szálszakadás vagy érintkezőhiba miatt.
A kérdés, hogy vegyek-e egy ugyanilyet, vagy érdemes más márkával próbálkozni? Flashback, Teddy Pardo, Chord...

Ha valakinek van eladó, az is írhat. :D
Naim-ZU

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vlaca »

trane írta:
2022.04.19., kedd 03:11
vlaca írta:
2022.04.18., hétf. 19:17
Sziasztok!

Naim-nél ez feature hogy “lötyögnek” a nyákok a készülékben?
Valamilyen mechanikus elcsatolás akar lenni?
Konkrétan egy NAT05 tuner. A képen jelölt alátét féleségek kb. 0.5-1mm-el kisebbek mint a kivágás a nyákon. A csavarok meg vannak húzva. gondolkodik.gif
(A “tuner kocka” gumi bakokon áll, az szépen mozog.)

45381B39-1F5B-4090-84F6-C89485D92A6D.jpeg
ne aggódj, ez má' csak ilyen pálya :smile53:
Oksa, köszi! Gondoltam hogy valami ravaszkodás áll a háttérben :napsut:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Sziasztok!

Naim-nél ez feature hogy “lötyögnek” a nyákok a készülékben?
Valamilyen mechanikus elcsatolás akar lenni?
Konkrétan egy NAT05 tuner. A képen jelölt alátét féleségek kb. 0.5-1mm-el kisebbek mint a kivágás a nyákon. A csavarok meg vannak húzva. gondolkodik.gif
(A “tuner kocka” gumi bakokon áll, az szépen mozog.)
45381B39-1F5B-4090-84F6-C89485D92A6D.jpeg
45381B39-1F5B-4090-84F6-C89485D92A6D.jpeg (107.3 KiB) Megtekintve 3645 alkalommal
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

harcsapapa írta:
2022.03.27., vas. 12:12
harcsapapa írta:
2021.05.17., hétf. 11:46
harcsapapa írta:
2021.03.07., vas. 14:44
Üdv.
Naim supernait 1
Van rajta füles csatlakozó az előlapon.
A kérdésem mennyire jó ez miféle minőséget képvisel?
Akinek van tapasztalata ebben kérem szépen ossza meg .
Vagy egy link is jó lenne szeretnék olvasgatni róla.
Én szinte semmit nem találtam a neten.
Esetleg a füles tipusát akár privátban is ha megosztanátok ki mit használ?
Sennheiser HD600 hoz már gyenge mármint minőségben?
Várom a megtisztelő választ a fejhallgató kimenet minőségéről.
Sajnos az említett erősítővel nincs tapasztalatom, de általában az ilyen fejhallgatókimenetek nem igazán nyújtják azt amit akár már a HD600 is megérdemel. Egy dedikált fejhallgatóerősítő lehet az igazi megoldás, persze ott se mindegy milyen, mert elég nagy különbségek vannak.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Majik »

BÓTAJÓZSEF írta:
2022.04.01., pén. 11:18
Sziasztok!
A következő helyzetben vagyok: 102-es előfokom van amiben van phono egység.
A lemezjátszó bemenet jóval halkabb, mint a cd. Ez talán abból adódik, hogy a Pro-Ject ( Debut Carbon Ortofon OM 10) lemezjátszóm kimenete alacsonyabb, mint ami az 522-es kártyához illik. Ezt jól gondolom?
Ha igen, akkor milyen lemezjátszó illik jobban a Naim-hez? A hangi adottságai amúgy elég jók a Pro-Jectnek is ( amennyit hallgatom, nekem megfelel).
Szia,
mindenképpen külső phono alkalmazását javasolnám. Próbáltam a NAC62 és a NAC82 gyári belső phono kártyáit is. Már egy aránylag olcsó Lehmann Black Cube is sokkal jobb minőséget ad. Én most Barta Ottó csöves phonoját hallgatom, de volt Mellorn is porondon.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Sziasztok!
A következő helyzetben vagyok: 102-es előfokom van amiben van phono egység.
A lemezjátszó bemenet jóval halkabb, mint a cd. Ez talán abból adódik, hogy a Pro-Ject ( Debut Carbon Ortofon OM 10) lemezjátszóm kimenete alacsonyabb, mint ami az 522-es kártyához illik. Ezt jól gondolom?
Ha igen, akkor milyen lemezjátszó illik jobban a Naim-hez? A hangi adottságai amúgy elég jók a Pro-Jectnek is ( amennyit hallgatom, nekem megfelel).
Naim-ZU

Avatar
harcsapapa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 12:21
Értékelés: 53

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: harcsapapa »

harcsapapa írta:
2021.05.17., hétf. 11:46
harcsapapa írta:
2021.03.07., vas. 14:44
Üdv.
Naim supernait 1
Van rajta füles csatlakozó az előlapon.
A kérdésem mennyire jó ez miféle minőséget képvisel?
Akinek van tapasztalata ebben kérem szépen ossza meg .
Vagy egy link is jó lenne szeretnék olvasgatni róla.
Én szinte semmit nem találtam a neten.
Esetleg a füles tipusát akár privátban is ha megosztanátok ki mit használ?
Sennheiser HD600 hoz már gyenge mármint minőségben?
Várom a megtisztelő választ a fejhallgató kimenet minőségéről.
Erősítő: naim Supernait1.
MAGNEPLANAR SMGa
Musical Fidelity M3SCD.
RCA.Emanation-little gold.
Hangfal kábel.bordor DIY.Fine Line 2000+
Linn K400
Táp kábel.bordor DIY.muréna.

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!

Hallott már valamelyikőtök Xs1 et és Supernait1 et egymás mellett? Supernait határozott előrelépés ,vagy ez nem ilyen egyértelmű? Nagyon más karakter,ahogy olvasgatom külföldi fórumokon.
Köszönöm a segítséget! leborulok.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

jott/ment írta:
2022.02.12., szomb. 10:06
Lehet, hogy mindig így viselkedett, és csak nekem nem tűnt fel, de ennek kicsi az esélye. Keresgéltem a neten, a Naim fórumban, de nem találkoztam hasonló jelenséggel. Van erről bárkinek tapasztalata?
Szerintem eddig is így viselkedhetett. Nálam ha a Linn streameren bekapcsolom a hangerő állítási lehetőséget, akkor a naim és a linn táv is tekeri a streamer és a nait xs hangerejét is egyszerre.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

Naim Dac V1-et és Nait XS-et hallgatok pár éve. A dacban van előfok és fejhallgató erősítő is, én csak a másodikat használom. Ha bedugom a fejhallgatót, az automatikusan némítja az erősítőt.

Tegnap azt vettem észre, hogy a dac saját távirányítója nemcsak a fejhallgatót tekerte, hanem az erősítő hangerő gombját is. Ez azért probléma, mert az erősítőn az aktuális álláshoz adja hozzá (vagy veszi le), amit a fejhallgatón beállítok. Így előfordulhat, hogy az erősítő akár 11-12 óra állásba is kerülhet, amit nem szerencsés, ha ismét hangfalon keresztül hallgatnék zenét.

Lehet, hogy mindig így viselkedett, és csak nekem nem tűnt fel, de ennek kicsi az esélye. Keresgéltem a neten, a Naim fórumban, de nem találkoztam hasonló jelenséggel. Van erről bárkinek tapasztalata?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”