Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Human Audio termékek

Avatar
Hozzászóló
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2017.09.15., pén. 17:50
Értékelés: 12

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Hozzászóló »

Elnézést kérek;èn telefonàltam.
Röviddel a beszélgetésünk utàn itt a fórumon talàltam egy hasznàlt A42-t,DAC-cal ès tàvirànyìtóval,úgyhogy ezt vàsàroltam meg.
Kicsivel utàna pedig egy pàr Triangolora is lecsaptam.
Bìzom benne,hogy nem okoztam kellemetlenséget.

Avatar
human
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2013.03.20., szer. 16:47
Értékelés: 77

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: human »

Valaki a tavasz végén rendelt Angliából telefonon egy A42 erősítőt személyes átvétellel. Sajnos a számot nem mentettem el. Nem jelentkezett azóta, remélem nem esett baja. :rolleyes:

Avatar
Kovido
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 14:04
Értékelés: 33

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Kovido »

Elérkezett az idő, hogy a DRA Kit hangjáról is írjak pár szót. Az itt leírtak a saját véleményem és hangulati állapotom eredményét tükrözik az aláírásomban szereplő eszközökön hallgatva :D
Így bejáratás után a dac hangja számomra teljesen neutrális, nem fásulok bele, mindig megtud mutatni valami mást a zenei anyagokban. Vitathatatlan, hogy az akusztikus és komolyzene nagyon fekszik neki, ilyen élethű hangszerhangokat eddig még nem hallottam. Képes rá, hogy megpendítsen érzelmi húrokat a hallgatóban, ráadásul erre mindig késztetést érez, ami miatt háttérzenélésre nem igen tudom használni. Az énekesek hangját hátborzongatóan hitelesen adja vissza. A térérzet kellően kiterjedt és a dinamika is a helyén van.
Nem vagyok rokkos típus, de a korábbi hozzászólások beletették a bogarat a fülembe néhány ilyen dal meghallgatására és be kell vallanom, hogy megvan benne az a tűz, ami ehhez kell. Nálam már inkább a végfok lesz a gyenge láncszem ezekhez a zenékhez. Azért Bono és Mary J. Blige duettje ütős tud lenni, ami leginkább a hölgy érdeme... leborulok.gif

Sajnos van egy hátránya is: megmutatja a silány minőségű zenei anyagok sajátosságait, így kénytelen vagyok szelektálni a zenéimet ;peace;

Összefoglalva nagyon tud zenélni...
Human Audio X42 DAP - Heed Thesis Alpha - Heed Obelisk PX - Heed Obelisk PM - Focal Micro Utopia
Viard Audio HD kábelek - Vibra rezgéscsillapítás - HydraSound tápellátás

Brutus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.03.01., pén. 10:38
Értékelés: 1

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Brutus »

Kovido írta:
2019.02.28., csüt. 17:23
trane írta:
2019.02.27., szer. 21:00
...ez az új DRA DAC tud bugzni keményen is :rolleyes: ?
Szerintem erre nem való, legalábbis az én rendszeremben nem tud kifejezetten dögös rockot. Ezt persze okozhatja a hangfal is vagy a többi elektronika. Érdemes meghallgatni mindenképp. :guitar:
Nálam, (DRA+ kivitel) a bugi faktor is jelen van, ha az előadó ezt szeretné :) és én is befogadom, ha olyan hangulatban vagyok.
Kb. 1 hónapja szerepel a rendszeremben, számomra teljes megelégedettséggel. Teres, testes, analóghoz közeli, eszköztelen produkciójába beleszerettem. :napsut:
Human Audio: X42 DAP, Sileo (fejhallgató és előerősítő), DRA KIT Plus, AKG K1000 fejhallgató, Simul+ digi kábel, A1 analóg kábel.

Avatar
Kovido
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 14:04
Értékelés: 33

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Kovido »

trane írta:
2019.02.27., szer. 21:00
...ez az új DRA DAC tud bugzni keményen is :rolleyes: ?
Szerintem erre nem való, legalábbis az én rendszeremben nem tud kifejezetten dögös rockot. Ezt persze okozhatja a hangfal is vagy a többi elektronika. Érdemes meghallgatni mindenképp. :guitar:
Human Audio X42 DAP - Heed Thesis Alpha - Heed Obelisk PX - Heed Obelisk PM - Focal Micro Utopia
Viard Audio HD kábelek - Vibra rezgéscsillapítás - HydraSound tápellátás

Avatar
tandbergfan
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 19:30
Értékelés: 20

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tandbergfan »

Nagyon jó a dac nemem is van!!!! ;peace;

.......
 

Avatar
Kovido
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 14:04
Értékelés: 33

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Kovido »

Az egész DAC vadászat előélete az, hogy a hifibogár csak nem hagyott nyugodni és biztos voltam benne van az X42 DAP-nál jobb hangú precízebb-teltebb dac is, ami csak "mezei" dac funkciókkal bír. Nincs benne sem előfok, sem fejhallgató kimenet, sem szűrő, semmi extra. Még az akkus módot is hajlandó lettem volna elengedni, ha találok ilyet :D
Az X42 DAP dacja nagyon jól sikerült Péternek, így nem nagyon bíztam abban, hogy gyorsan megoldom ezt a pure dac felépítésű legyen, de jobban is szóljon a meglévőnél problémát. Előbb egy Muto-X-re vadásztam, de ezt nem sikerült kipróbálni, ill. később kiderült, hogy a különbség nem lett volna kellően markáns. Csöves dac sem jöhetett szóba mind a mérete, mind a melegedés miatt. A feleség faktor zárt teret írt elő az elektronikáknak ;peace;
Ekkor találtam rá a DRA dacra. Minden feltételnek megfelelt, így kértem Pétertől egy példányt tesztre, amit kb. 3 hete hallgatok és megvan már benne a 100 óra üzemidő. A hangjáról bővebben majd csak a hétvégén írok, de jól hallható a különbség, főleg, hogy most az X42 szól és az az érzésem, hogy a zenészek előtt nem ment fel a függöny. gondolkodik.gif
Human Audio X42 DAP - Heed Thesis Alpha - Heed Obelisk PX - Heed Obelisk PM - Focal Micro Utopia
Viard Audio HD kábelek - Vibra rezgéscsillapítás - HydraSound tápellátás

Avatar
Kovido
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 14:04
Értékelés: 33

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Kovido »

Üzem közben:
20190220_180418.jpg
20190220_180418.jpg (1.05 MiB) Megtekintve 6021 alkalommal
Egyenlőre 75 óra üzemidőnél járunk és egyre jobban tetszik a rendszer előadása. Igaz pillanatnyilag nem nagyon tudok hallgatózni egyéb elfoglaltságaim miatt, de majd hétvégén nekifogok... ;peace;
Human Audio X42 DAP - Heed Thesis Alpha - Heed Obelisk PX - Heed Obelisk PM - Focal Micro Utopia
Viard Audio HD kábelek - Vibra rezgéscsillapítás - HydraSound tápellátás

Avatar
Kovido
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 14:04
Értékelés: 33

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Kovido »

-KP- írta:
2019.02.18., hétf. 15:39
Ezt a hangfal kitet a user saját maga kell összeszerelje?
Ez egy DAC nem hangfal :D és igen a user saját maga is összeszerelheti, de egyben készen is kérheti. Egy korábbi hozzászólásban ott a link: musikit.hu a forgalmazó.
Human Audio X42 DAP - Heed Thesis Alpha - Heed Obelisk PX - Heed Obelisk PM - Focal Micro Utopia
Viard Audio HD kábelek - Vibra rezgéscsillapítás - HydraSound tápellátás

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Acus »

Kovido írta:
2019.02.16., szomb. 12:46
Egyenlőre tartom magam... :D

Meghallgatásra kaptam egy Human Audio DRA kittet Pétertől, ami még bejáratos, de hangja nagyon is ígéretes leborulok.gif
Többet egyenlőre nem mondanék, mivel még az X42 DAP SPDIF kimenete és az új Viard Audio SPDIF kábel is erősen bejáratos.
Légyszives számolj majd be a fejleményekről :)

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

-KP- írta:
2019.02.18., hétf. 15:39
Ezt a hangfal kitet a user saját maga kell összeszerelje?
Ahogy nézem igen, de meg lehet venni doboz nélkül is az SB kit-et.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ezt a hangfal kitet a user saját maga kell összeszerelje?

Avatar
Kovido
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 14:04
Értékelés: 33

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Kovido »

Egyenlőre tartom magam... :D

Meghallgatásra kaptam egy Human Audio DRA kittet Pétertől, ami még bejáratos, de hangja nagyon is ígéretes leborulok.gif
Többet egyenlőre nem mondanék, mivel még az X42 DAP SPDIF kimenete és az új Viard Audio SPDIF kábel is erősen bejáratos.
Human Audio X42 DAP - Heed Thesis Alpha - Heed Obelisk PX - Heed Obelisk PM - Focal Micro Utopia
Viard Audio HD kábelek - Vibra rezgéscsillapítás - HydraSound tápellátás

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Kovido írta:
2019.01.24., csüt. 17:56

Ha sikerrel járok, akkor a Hifi bogár megpihen csak a zene marad :music1:
te kis naiv :D
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Kovido
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 14:04
Értékelés: 33

Re: Human Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Kovido »

Én most tartok ott, hogy kicsit hátradőlve azt mondjam összeállt a rendszerem.
Már csak dac fronton keresgélek...
Ha sikerrel járok, akkor a Hifi bogár megpihen csak a zene marad :music1:
Human Audio X42 DAP - Heed Thesis Alpha - Heed Obelisk PX - Heed Obelisk PM - Focal Micro Utopia
Viard Audio HD kábelek - Vibra rezgéscsillapítás - HydraSound tápellátás

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Human Audio Termékek

Hozzászólás Szerző: Acus »

hukkle írta:
2018.10.28., vas. 10:44
Örültem, hogy a Human Audio termékek is kinn voltak a shown. Esetleg valami bővebb infót tud valaki megosztani erről az új párosításról a Musikit-el?

Erosito:
https://musikit.hu/tu-8600-300b-se-csov ... o-kit-7152

Hangfal:
https://musikit.hu/kitek-711/hangfal-ki ... el-1-13359

Dac:
https://musikit.hu/kitek-711/da-konvert ... -kit-13361

Forras:
http://human-audio.hu/index.php/x42/

Kabelek: hangfalhoz
https://musikit.hu/hangfalepites-alkatr ... x1mm2-5486

Kabelek: osszekoto
Ezt sajnos nem tudom

Nekem is tetszett a hang, de sajnos eleg mostoha korulmenyek kozott volt osszeallitva a rendszer. Nagyon szivesen meghallgatnam egy beallitott szobaban.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Re: Human Audio Termékek

Hozzászólás Szerző: George »

hukkle írta:
2018.10.28., vas. 10:44
Örültem, hogy a Human Audio termékek is kinn voltak a shown. Esetleg valami bővebb infót tud valaki megosztani erről az új párosításról a Musikit-el?
Kint voltunk a shown kollégámmal, a szobában ülő 5-6 emberrel egybehangzóan megállapítottuk,
számunkra ez volt a HANG az idei kiállításon.
Hihetetlenül pazar, levegős, könnyed muzsikát hallottunk.
Egybehangzóan a legjobb ár/érték/ hang minőséget produkálta a MusicKit, Human audio frontend (DRA dac), Dán hangsugárzó KIT(nem tudok pontos infót róla) rendszer véleményem szerint, és ezt teljesen elfogulatlanul írom :)
Érdemes megfülelni ... ;)
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Human Audio Termékek

Hozzászólás Szerző: lacee »

hukkle írta:
2018.10.28., vas. 10:44
Örültem, hogy a Human Audio termékek is kinn voltak a shown. Esetleg valami bővebb infót tud valaki megosztani erről az új párosításról a Musikit-el?
Igaz én nem voltam kint,nekem Péter még a nyáron azt mondta,hogy lesz 1 új Dac+Cd lejátszó is.Reméljük a legjobbakat,hogy jönnek az új termékek ennél a nagyszerű Magyar márkánál. leborulok.gif

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Human Audio Termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Örültem, hogy a Human Audio termékek is kinn voltak a shown. Esetleg valami bővebb infót tud valaki megosztani erről az új párosításról a Musikit-el?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Human Audio Termékek

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Nekünk van ilyen gyári szereltben.
A komolyabb forrásokon van BNC S/PDIF ( 75 Ohm koax) kimenet (némelyiken csak BNC van). A DAC-oknak csak nagyon kis részén van BNC bemenet, pedig kellene. Így korrektebb lenne az illesztés.

 
Hű de jól néz ki!
 
Erről a kábelről meg lehet tudni picit többet? Nagyon érdekelne. Priviben kereslek miatta.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Human Audio Termékek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



Köszi!
 
Van esetleg értelme szted ugyanannak a digit IC-nek egyik oldalára BNC-s csatit krimpelni, hogy kihagyhassuk az átalakítót, a másikon meg meghagyni az RCA-t? Valami miatt nem nagyon láttam ilyen kábelt pl. az adásvételben. Okozhat ez a felemásság vmilyen olyan műszaki problémát, ami miatt nem lesz zökkenőmentes a rendszer használata? 

Nekünk van ilyen gyári szereltben.
A komolyabb forrásokon van BNC S/PDIF ( 75 Ohm koax) kimenet (némelyiken csak BNC van). A DAC-oknak csak nagyon kis részén van BNC bemenet, pedig kellene. Így korrektebb lenne az illesztés.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Human Audio Termékek

Hozzászólás Szerző: lehoako »


A BNC-vel jobb hangod kapsz mint az átalakítóval.
Köszi!
 
Van esetleg értelme szted ugyanannak a digit IC-nek egyik oldalára BNC-s csatit krimpelni, hogy kihagyhassuk az átalakítót, a másikon meg meghagyni az RCA-t? Valami miatt nem nagyon láttam ilyen kábelt pl. az adásvételben. Okozhat ez a felemásság vmilyen olyan műszaki problémát, ami miatt nem lesz zökkenőmentes a rendszer használata? 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Human Audio Termékek

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Illetve azt szeretném kérdezni, hogy a Tabla hátulján lévő BNC-aljzatra kötve egy BNC-dugós kábelt, jobb hangot kapunk, mintha pl. uazt a kábelt használnánk a hozzá adott BNC-RCA-átalakítóval, ha a DAC nem fogad BNC-t csak RCA-t?
 
Köszönöm.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Human Audio Termékek

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Hiface (M2tech) OEM -több tuninggal. A másikat nyugodtan felejtsd el...Inkább próbálj ki egy AP Linuxot...
 
 
Köszönöm! Csekkolom az AP Linuxot. :-)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Human Audio Termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Sziasztok!
 
Nagy megelégedéssel használok egy Tablát és az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy ebben milyen USB-SPDIF-konverter van (chip), illetve, h lehet-e tudni valamit arról, hogy hogyan viselkedne egy Singxer U208-as USB-spdif konverter mellett. (Csak a pici, nyákra integrált csatis, gépi USB-ről táplált verzió.)
 
Gondolom, a Tabla akksis tápolása nem kicsit ad az elményhez, ráadásul a 208-asról win7 inkompatibilitási ügyekről olvastam, emiatt érdekelt volna elsőkézből egy-két tapasztalat.
 
Ha valaki megosztana valami infot, azt előre is köszönöm.

Hiface (M2tech) OEM -több tuninggal. A másikat nyugodtan felejtsd el...Inkább próbálj ki egy AP Linuxot...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”