Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ayon audio

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: violin »


Iszom a szavaidat Violin. Külön érdekesség,ahogyan a filléres Mundorfokkal példálóznak az igényes,méregdrága papírra nyomtatott,keményfedeles katalógusokban a high-end gyártók...
 



Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Ez egy jó kis kép.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Ez tényleg érdekes probléma... ...több olyan milliós dobozt láttam,ahol nagyképűen kiteszik plexiablak mögé a kb 40-50e forintnyi hangváltó alkatrészt....pl a Quadral Titan-ban Mundorf mCap van....az egyik legolcsóbb széria...De sajnos ugyanez a helyzet egy igaz jelentősen túlárazott,de tizenmilliós doboznál....

Iszom a szavaidat Violin. Külön érdekesség,ahogyan a filléres Mundorfokkal példálóznak az igényes,méregdrága papírra nyomtatott,keményfedeles katalógusokban a high-end gyártók...
 
Megnyugtatóbb lenne egy Silver/gold/oil,ezüst tekercsekkel és A4es fénymásolaton reklámozni...
Lehet annak már reklám sem kellene...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: violin »


Érdekesnek tartom,hogy a több tízezer eurós dobozok passzív váltóira ezer eurót sem költenek a gyártók...(Pedig egy gyártónak nagy tételben nem annyiba kerülne,mint pl. nekem egyetlen pár kondi,vagy tekercs.)
 


Ez tényleg érdekes probléma... ...több olyan milliós dobozt láttam,ahol nagyképűen kiteszik plexiablak mögé a kb 40-50e forintnyi hangváltó alkatrészt....pl a Quadral Titan-ban Mundorf mCap van....az egyik legolcsóbb széria...De sajnos ugyanez a helyzet egy igaz jelentősen túlárazott,de tizenmilliós doboznál....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Állítólag, ha upgradelem gyémántra, akkor kicserélik a hangváltót is. Szerinted ennek van értelme? Más paraméterei vannak a gyémánt csipogónak, mint a kerámiának? Vagy a hangkarakterük miatt tesznek melléjük más hangú alkatrészeket?
Lehetséges,hogy máshová teszik a keresztezési pontot a gyémánt tweeternél...
A gyémánt fejlesztésnél jobb(drágább)keresztváltó alkatrészek kerülnek beépítésre?
Én hallom a normál rézfólia,Wax,illetve a silver coil közötti különbségeket,árnyalatokat is.
(Az ezüst coil határozottan gyorsabb hangot eredményez.)
Szóval egyáltalán nem hülyeség a Royal Silver tekercs ára,ugyanúgy,mint a Duelund VSF,Cast PIO(Jelenleg magasan a legtermészetesebb hangú alkatrészeket gyártják a piacon.) komponensek árazása is helytálló.
Érdekesnek tartom,hogy a több tízezer eurós dobozok passzív váltóira ezer eurót sem költenek a gyártók...(Pedig egy gyártónak nagy tételben nem annyiba kerülne,mint pl. nekem egyetlen pár kondi,vagy tekercs.)
 
Kérdés,hogy kinek mennyit ér meg,illetve milyen ízlésvilágot,referenciát tart helyesnek a füle.
(Számomra a gyorsaság,levegősség,természetes megszólalás mindenek felett áll.Ezért is keresgéltem az elektrosztatikusok között,míg nem találkoztam az Accuton hangszórókkal.)
Az egyik barátom például a gyémánthoz mérten kifejezetten tolakodó,hifis megszólalású kerámia teeetert sokkal jobbnak hallja.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »

Állítólag, ha upgradelem gyémántra, akkor kicserélik a hangváltót is. Szerinted ennek van értelme? Más paraméterei vannak a gyémánt csipogónak, mint a kerámiának? Vagy a hangkarakterük miatt tesznek melléjük más hangú alkatrészeket?

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Itt a GyrFalcon hangváltója:
Nincsen meg az egész cikk,amiből kivágtad a képet?Szívesen elolvasnám...
A jobb sarokban említi a Wax tekercseket(Jantzen),viszont én sima Mundorf rézfóliát látok a váltóban.

Itt van:
http://ayonaudio.com/ayon/pdf/AYON%20Gy ... ericht.pdf
 
Itt van az összes hasonló tesztcikk az Ayonokról, az előbbi is innen van:
http://ayonaudio.com/ayon/english/f-reviews.htm

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Itt a GyrFalcon hangváltója:
Nincsen meg az egész cikk,amiből kivágtad a képet?Szívesen elolvasnám...
A jobb sarokban említi a Wax tekercseket(Jantzen),viszont én sima Mundorf rézfóliát látok a váltóban.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Nem tudom mi bajotok a forrasztással, az nem is látszik. Egyébként ez egy prototípus...
Egy szép nőnek a bugyijának is szépnek kell lennie. Nincs semmi gond a gyünyörű és nyilván nagyon jó hangfallal, csak éppen a váltó ebben a formában elég gagyi.

A váltó minőségét az alkatrészek határozzák meg. Azért tettem be, hogy látszódjon, nincs benne elkó, mint sok más cégnél. Igaz, ilyen kategóriánál már szentségtörés lenne....

Avatar
jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2007.04.28., szomb. 07:11
Értékelés: 132

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: jános bácsi »


Nem tudom mi bajotok a forrasztással, az nem is látszik. Egyébként ez egy prototípus...
Egy szép nőnek a bugyijának is szépnek kell lennie. Nincs semmi gond a gyünyörű és nyilván nagyon jó hangfallal, csak éppen a váltó ebben a formában elég gagyi.

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »

Nem tudom mi bajotok a forrasztással, az nem is látszik. Egyébként ez egy prototípus...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: earforce »


Itt a GyrFalcon hangváltója:
Aki ezt összerakta kb úgy forraszt, mint én

hja, jogos
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2007.04.28., szomb. 07:11
Értékelés: 132

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: jános bácsi »


Itt a GyrFalcon hangváltója:
Aki ezt összerakta kb úgy forraszt, mint én

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Itt a GyrFalcon hangváltója:


Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Az Ayon nem egy ócska leddel jelzi, hogy be van kapcsolva az erősítő, hanem az Ayon felirat kezd el szépen világítani. Így néz ki a Spark bekapcsolva:


Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »

Minden erősítő hátulján van led, mely a hálózati fázis helyességét mutatja (nem kell bajlódni méricskélésekkel), a föld lekapcsolható, a munkapont pedig beállítható: az egyik cső munkapontjához a kis kapcsolót átbillentjük az erősítő hátulján, majd nézzük az elöl fent lévő Yamamotó analóg árammérőt, s beállítjuk egy csavarhúzós potin a munkapontot (a leírásban benne van, hová kell állítani), majd visszakapcsolunk, így a zenehallgatásnál nincs "idegen áramkör" a zenében. Itt mindenre gondolnak!

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Minden Ayon integrált erősítő távirányítós, a távirányítók színe ezüst, vagy fekete, az erősítő színének megfelelően:


Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »

Szeretném felhívni mindenki véleményét, hogy a mostani Ayon bemutató darabok kiárusítása egyszeri és soha nem megismétlődő esemény! Később, a rendelésre behozott vagy raktáron lévő cuccokra csak néhány % kedvezmény lesz kapható. Nagy engedmény adását egyébként a gyártó sem engedélyez a viszonteladóknak...

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Melyiké?
Már írtam:CD3
 
A CD1 is érdekelne:
http://www.ayonaudiousa.com/english/cd-1/f-cd-1.htm

Ok. Bocs.
 
Márciusi kisker árakat tudok mondani (az újat most kérjük el):
 
CD-1s fekete (ezüst nincs): 2495 euró,
 
CD-3 ezüst: 4695 euró,
fekete: 4895 euró.
 
CD-1 már nincs. Az s változat már változtatható hangerejű, s az analóg részén is változtattak valamit.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: AVX »


Melyiké?
Már írtam:CD3
 
A CD1 is érdekelne:
http://www.ayonaudiousa.com/english/cd-1/f-cd-1.htm


Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »

Melyiké?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: AVX »


CD játszó is van raktáron?A CD3 eléggé ismerős.
Érdekelne az ára.

Sajnos nincs. De be tudjunk hozni. Ha megveszed a Victoryt, akkor megkapod nagyon olcsón...

ár?

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


CD játszó is van raktáron?A CD3 eléggé ismerős.
Érdekelne az ára.

Sajnos nincs. De be tudjunk hozni. Ha megveszed a Victoryt, akkor megkapod nagyon olcsón...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: AVX »


CD játszó is van raktáron?
A CD3 eléggé ismerős.
Érdekelne az ára.

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Miért Ayon?
 
• Mert egyik készülék tervezésénél, kivitelezésénél és alkatrészválasztásánál sem kötöttek kompromisszumot a hangminőség rovására.
 
• Mert a páratlan hangreprodukció egyedülálló kivitelezéssel és esztétikai megjelenéssel párosul.
 
• Mert nem csak a piacon fellelhető audió alkatrészekből válogattak, hanem saját fejlesztésű és gyártású csövekkel, foglalatokkal, membránokkal (Prestige szériában) építkeznek.
 
• Mert a legtöbb erősítőjük SE típusú, de a kompromisszummentes hangreprodukcióért, a híres 300B csövet alapul véve, annak teljesítményét többszörösen meghaladó triódákat fejlesztettek ki, gyártanak és építenek be az erősítőikbe.
 
• Mert itt nem a ma megszokott „keressünk egy kapcsolást az interneten és gyártassuk le olcsón” termékekről van szó. Minden terméket Európában készítenek.
 
• Mert a „Master Ceramic” szériában a ma fellelhető, vitán felül állóan legkiválóbb, Thiel kerámia membránokat építi be (még a basszus lesugárzására is!). Az Internet segítségével bárki könnyen meggyőződhet, hogy az említett membránokat a legnagyobb presztízsű és a legmagasabb árkategóriájú gyártók kínálják termékeikben, legtöbbször az Ayon árainak többszöröséért.
 
A sort hosszan folytathatnánk....

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”