Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ayon audio

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Klang2 írta:
2024.02.12., hétf. 07:54
Ruben írta:
2024.02.11., vas. 20:27
Sziasztok
Az Ayon- nak van magyarországi szervize/ képviselete?
https://ultimateav.hu/kapcsolat/
Köszönöm :smile53:

Avatar
Klang2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2013.08.14., szer. 21:00
Értékelés: 18

Re: Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Klang2 »

Ruben írta:
2024.02.11., vas. 20:27
Sziasztok
Az Ayon- nak van magyarországi szervize/ képviselete?
https://ultimateav.hu/kapcsolat/
Musician - Pass Labs - Ayon Gyrfalcon - Stax

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Sziasztok
Az Ayon- nak van magyarországi szervize/ képviselete?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Koszonom a segítséget, meglett a hiba. Szétszedtem a konnektort és a foldeles kábel ki volt csúszva. Vissza csavaroztam és most minden rendben.
Ezek a fázisjelző megoldások csak akkor működnek, ha van védőföldelés. Egy időben szerettem volna ilyen megoldással szerelni az elosztóimat, de aztán elvetettük, mert csak földelt hálózatnál működött volna. Más megoldást mi nem tudtunk a feladatra.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Koszonom a segítséget, meglett a hiba. Szétszedtem a konnektort és a foldeles kábel ki volt csúszva. Vissza csavaroztam és most minden rendben.
Na akkor ez megoldódott.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Mindegyik lyukban 110v van a földhöz képest. Viszont találtam olyan konnektort egy másik falon ahol egyik lyukban 230 másikban 0 korul, atviszem oda megprobalni. De mi a gond ezzel a konnektorral? Miért így van bent az áram?
nagyon valószínű, abban a fali aljzatban nincs védőföld, meglazult, vagy nincs rákötve, vagy valahol előtte van folytonossági hiány. Ha nem vagy jártas villanyszerelésben ---> szakember

Avatar
bzozo76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 21:27
Értékelés: 12

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: bzozo76 »

Koszonom a segítséget, meglett a hiba. Szétszedtem a konnektort és a foldeles kábel ki volt csúszva. Vissza csavaroztam és most minden rendben.

Avatar
bzozo76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 21:27
Értékelés: 12

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: bzozo76 »

Azt jelenti hogy ezekben a dugaljakban nincs meg a foldeles?

Avatar
bzozo76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 21:27
Értékelés: 12

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: bzozo76 »

Mindegyik lyukban 110v van a földhöz képest. Viszont találtam olyan konnektort egy másik falon ahol egyik lyukban 230 másikban 0 korul, atviszem oda megprobalni. De mi a gond ezzel a konnektorral? Miért így van bent az áram?

Avatar
bzozo76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 21:27
Értékelés: 12

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: bzozo76 »

Mi lehet a gond nálam ha én közvetlenül a fali aljzazba dugom és világít bárhogy forditom?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Vásároltam egy ayon spirit erősítőt és hatul a phase led folyamatosan világít akárhogy forditom a konnektorban a dugót. Több aljzatban is próbáltam, de ugyanaz. Ez előző gazdájánal rendben volt nem világított. Mivel lehet nálam a probléma a hálózattal? Szólni szól csak valami nem jó biztosan ha világít a led.
Van kiépített földelés a lakásban, házban?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Közvetlenul a fali konnektorba dugom nem ertem mi van
ha van kézi multimétered, akkor mérd meg a feszkót a dugaljban a védőérintkezőhöz képest. Az egyikben 230V körülit kell merned, a másik 0, max 1V. Ha ez a pólus jelentősen több, akkor valószínű ez baj.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Egyszer tapasztaltam ilyet amikor egy leválasztó trafós hálózati szűrőt használtam (Pointe TPC-1200). Ezt később eladtam, de nem ezért. A csöves erősítőim nem nagyon szerettek semmiféle szűrőt. A végén mindig visszatértem a jó minőségű elosztokhoz szűrőfokozat nélkül.
ez teljesen korrekt, mert a rendes leválasztó trafó +/- 115V-ot ad ki a készülékre, tehát így nincs fázis 230V és N 0V-tal. Ezért a fázis jelző LED ha halványabban is, de mindkét dugó állásban világít.

Avatar
bzozo76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 21:27
Értékelés: 12

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: bzozo76 »

Közvetlenul a fali konnektorba dugom nem ertem mi van

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Egyszer tapasztaltam ilyet amikor egy leválasztó trafós hálózati szűrőt használtam (Pointe TPC-1200). Ezt később eladtam, de nem ezért. A csöves erősítőim nem nagyon szerettek semmiféle szűrőt. A végén mindig visszatértem a jó minőségű elosztokhoz szűrőfokozat nélkül.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Vásároltam egy ayon spirit erősítőt és hatul a phase led folyamatosan világít akárhogy forditom a konnektorban a dugót. Több aljzatban is próbáltam, de ugyanaz. Ez előző gazdájánal rendben volt nem világított. Mivel lehet nálam a probléma a hálózattal? Szólni szól csak valami nem jó biztosan ha világít a led.
Használsz vmilyen leválasztó trafót, zavarszűrő elosztót? Ha igen próbáld közvetlen fali konnektorba. Nem szabad égnie a piros lednek. Ha ég nincs fázisban. Tönkremenni nem fog, ez csak egy fázis jelző.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
bzozo76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 21:27
Értékelés: 12

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: bzozo76 »

Vásároltam egy ayon spirit erősítőt és hatul a phase led folyamatosan világít akárhogy forditom a konnektorban a dugót. Több aljzatban is próbáltam, de ugyanaz. Ez előző gazdájánal rendben volt nem világított. Mivel lehet nálam a probléma a hálózattal? Szólni szól csak valami nem jó biztosan ha világít a led.

Avatar
Markoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2010.06.27., vas. 17:58
Értékelés: 86

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Markoo »


AYON Crossfire EVO     és egy kis olvasnivaló hozzá
 

 
http://www.enjoythemusic.com/superiorau ... Review.htm
AVM Evolution CD 5.2 ; Usher Audio ; Ayon Spirit III MK III. - KT150 ; Valhalla Aura V2 ; DH labs  ; Tellurium Q ; Pointe ; Bodor +; TIDAL

Avatar
Markoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2010.06.27., vas. 17:58
Értékelés: 86

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Markoo »


Csak komplett csőkészletet ne kelljen cserélni bennük.
Igen az itt majdnem egy kisebb autó ára lenne :-)
AVM Evolution CD 5.2 ; Usher Audio ; Ayon Spirit III MK III. - KT150 ; Valhalla Aura V2 ; DH labs  ; Tellurium Q ; Pointe ; Bodor +; TIDAL

Avatar
Markoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2010.06.27., vas. 17:58
Értékelés: 86

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Markoo »


Egy szép pár "szörnyeteg"
 
Ayon Orthos XS  már az új KT150-es csövekkel  és 6sj7 előfok csövekkel
 

AVM Evolution CD 5.2 ; Usher Audio ; Ayon Spirit III MK III. - KT150 ; Valhalla Aura V2 ; DH labs  ; Tellurium Q ; Pointe ; Bodor +; TIDAL

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: tollact »


Mossa a hangot. :-)
Azért, hogy így legyen minél tisztább a hang?
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Mit csinál pontosan az a két db cső a készülék csöves digitális kimeneténél?
 
.
Mossa a hangot. :-)

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A csöves digitális kimenet azért elég jól sikerült.
 
Mit csinál pontosan az a két db cső a készülék csöves digitális kimeneténél?
 
 
.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Aki hallott már ilyet, esetleg egy saját véleményt megoszthatna.
Pendrive-ról már hallottam, mert a hálózat nem volt kiépítve akkor. Mivel csak transport ezért a hangminőségét a hozzá kapcsolt DAC határozza meg nagyrészt.A csöves digitális kimenet azért elég jól sikerült.Én Skylla-val hallgattam nekem tetszett. Hangja szerintem nem digitális, hasonlít a márkán belüli cd játszókhoz.Természetesen mint az összes streamer nagyfelbontású anyaggal nyújtja a legtöbbet.Flac-et is próbáltam és természetesen ez sem rossz. MP3 nem volt kéznél.    Belső felépítése  a már megszokott Ayon minőség. A táp rész is atom stabil, ahogy kell./kép/ USB-n csak FAT32 jöhet számításba, mint általában.... Kijelzője messziről 3-4m már nem olvasható szépen /elég kicsi / de a megfelelő infókat tartalmazza. Képes megjeleníteni a borítókat is.
Érdekes rész lehet az analóg-digitál konverter benne /ezt nem próbáltuk ki/. Esetleg pl. phono jelet átküldeni, bár ezzel kapcsolatban nincsenek ismereteim,tapasztalataim, de nem lehet nagyon rossz ha beletették.
A hifishow-n ha minden igaz és működik rendben minden /hálózat,távirányítás tablet-ről/ ott lesz. Bővebb infókat a forgalmazó tud adni, ill. személyesen is lehet keresni a bemutató teremben,mert van bent ilyen készülék demózásra.

Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Vendég

Ayon audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Aki hallott már ilyet, esetleg egy saját véleményt megoszthatna.
A hangjával nem lenne gond, bár önmagában ez csak egy transzport, nem szól. Kell hozzá a DAC is.
Ami viszont egy rémálom, a Streamunlimited streaming modulja.
Arról nem is beszélve, hogy nem működik, pontosabban csak nagy bizonytalansággal gigabites hálózatban és szerverrel.
Ezt persze szégyenlősen titkolja a cég, csupán a negyedik levélváltásra közölte az amúgy nagyon segítőkész ember, hogy bizony ehhez 10/100 Mbites router, hálózat kell. A Gigabitnél problémák merülhetnek fel. A hálózati terhelése is nagyon hektikus, nagy felbontásnál akad, vagy nem is megy Gb hálózatban. A Linn DSM ugyanebben a hálózatban teljesen simán terhel és működik.
http://www.streamunlimited.com/v3/en/index.html
Egyetlen általánosan használt kezelő felület se kezeli normálisan, egyedül a saját rettenetesen primitív Apple alkalmazása.
Mondjuk ez a csöves digitális kimenet is megér egy misét.
Ennyire unconform digitális kimeneti jelet még semmiből sem láttam kijönni. A lényeg: a saját DAC-ja megérti.
Más DAC-kal jó esetben csak a CD minőséget sikerült dekódolni. A nagy felbontásra esély se volt.








Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”