Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sansui

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1731
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Sansui

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


Alsó polc: Sansui AUa707dr Egy polccal feljebb: Sansui TU-217


 


Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1731
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Sansui

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »




20 hours ago, kupecke said:




Nekem ez az első Sansui erősítőm. Szeretem.



 













Volt, vagy ez most az aktuális?


Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1731
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Sansui

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »




On 2018. 05. 20. at 9:02 PM, dbrnsk said:




 



Nálam 3 éve egy Sansui BA5000 tolja a kakaót, ami számomra végállomást jelent erősítés terén. Nem tudok betelni a hangjával, legyen bármi rákötve. VAn még egy Sansui CD-X701i-m is, bár az mostanában csak porosodik...



 



 






 



 





Milyen elő-fokkal/fokokkal használtad/használod? 


Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Sansui

Hozzászólás Szerző: kupecke »



Nekem ez az első Sansui erősítőm. Szeretem.



 




Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Sansui

Hozzászólás Szerző: atis »




1 minute ago, dbrnsk said:




Az enyém se új állapotban került hozzám, bő 2, de lehet 3 hónapig tartott rendbe tenni. Szerencsére minden félvezető és egyebek eredetiek benne, viszont full át lett kondizva, új trimmerek, mindene kitakarítva stb. A mérete és a súlya miatt nem volt egyszerű történet.



 



 





Az biztos. Viszont most már csak zenélnie kell.



Nálam kb. így festettek a dolgok. Volt baj rendesen.



 












Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Sansui

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Az enyém se új állapotban került hozzám, bő 2, de lehet 3 hónapig tartott rendbe tenni. Szerencsére minden félvezető és egyebek eredetiek benne, viszont full át lett kondizva, új trimmerek, mindene kitakarítva stb. A mérete és a súlya miatt nem volt egyszerű történet.



 



 


Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Sansui

Hozzászólás Szerző: atis »



Sokan keresnek a mai napig Sansui elektronikákat. Egy részük gyűjtő talán, de a hangjuk miatt sem megvetendő darabok.



Persze vannak, akik kifogástalan, gyári állapotút szeretnének. Kérdés, hogy egy 40 éves masinától mi az elvárható. A külcsín persze fontos, talán a nagyobb vasak korábbi tulajdonosai sem diszkózni használták  de ha fel kell készülni egy kisebb-nagyobb "beavatkozásra", az bizony nem csak pénzt kíván, hanem tényleg türelmet, szakértelmet. Viszont lesz ismét egy fél emberöltőnyi zavartalan zenehallgatás élményként.



Annak idején az AU9900A-t egy budapesti lakásból hoztam el. Visszagondolva az volt a fura, hogy nem hifis portálokon hirdették, viszonylag jó volt az ár is. Amikor megérkeztem, egy füstös, rendetlen lakásban bukkantam rá a vasra. Volt még pár másik elektronika is, de amit tapasztaltam, egyből elvette a kedvem a többi cucctól. Viszont erre nagyon vágytam és meg is volt beszélve egy itteni kollégával, hogy kérdés esetén felhívhatom. Volt is bőven belőlük  de elmondás alapján elhoztam, alku után.



Amikor Szeged felé bedobtam Hozzá, már gyanúsan méregette az erősítőt. A lényeg: full lelakott, mocskos, ragacsos belseje volt. Valami bele is ömlött, a végfoktranyókból 2 volt eredeti. A többi kókány módon belefoltozva, a potik, billenőkapcsolók, kapcsolók szerkezete belülről tiszta mocsok, stb.... Hívott, hogy ha már ott van, akkor nekirugaszkodik, de ha tudja előre.. akkor el nem vállalja.



Tulajdonképpen újra lett húzva az egész erősítő. Atomjaira szétszedés után.



Ez már tőlem el nem kerül sehová  marad.



Pár kép, amolyan bifor/aftör stílusban mindjárt.



 


Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Sansui

Hozzászólás Szerző: atis »




1 hour ago, dbrnsk said:




 



Nálam 3 éve egy Sansui BA5000 tolja a kakaót, ami számomra végállomást jelent erősítés terén. Nem tudok betelni a hangjával, legyen bármi rákötve. VAn még egy Sansui CD-X701i-m is, bár az mostanában csak porosodik...



 



 






 



 





No igen.


Azt hiszem, ezzel én is megérkeznék.



 


Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Sansui

Hozzászólás Szerző: atis »




1 hour ago, Tul said:




Nekem egy AU-D9 volt. Nem tudom volt-e jobb hangú erősítőm. Viszont nem volt távirányítható, illetve sajnos nem volt szép állapotban, ezért "fiatal koromban" eladtam. Azóta is nagyon bánom és lesem a hirdetéseket, van-e emberi áron eladó. Ha hazáértem, dobok fel én is képeket. 





A táv hiánya a Bladelius után néhány percig volt csak fura mivel tulajdonképpen a cd-játszón kívül semmi nem maradt távos itthon, így nem is izgat már a dolog.



Kinek mi a heppje, de nekem például esztétikailag nagyon betaláltak ezek a vintage darabok. A hangjukat sem írnám le. Egyáltalán.


Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Sansui

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Hát nem...

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Sansui

Hozzászólás Szerző: audioline »




1 hour ago, dbrnsk said:




 



Nálam 3 éve egy Sansui BA5000 tolja a kakaót, ami számomra végállomást jelent erősítés terén. Nem tudok betelni a hangjával, legyen bármi rákötve. VAn még egy Sansui CD-X701i-m is, bár az mostanában csak porosodik...



 





 



Nem egyszerű hozzájutni. Főleg reális áron. 

.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Sansui

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



 



Nálam 3 éve egy Sansui BA5000 tolja a kakaót, ami számomra végállomást jelent erősítés terén. Nem tudok betelni a hangjával, legyen bármi rákötve. VAn még egy Sansui CD-X701i-m is, bár az mostanában csak porosodik...



 



 






 



 


Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Sansui

Hozzászólás Szerző: Tul »


Nekem egy AU-D9 volt. Nem tudom volt-e jobb hangú erősítőm. Viszont nem volt távirányítható, illetve sajnos nem volt szép állapotban, ezért "fiatal koromban" eladtam. Azóta is nagyon bánom és lesem a hirdetéseket, van-e emberi áron eladó. Ha hazáértem, dobok fel én is képeket. 

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Sansui

Hozzászólás Szerző: atis »



Néhány ákom-bákom fotó


 







Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Sansui

Hozzászólás Szerző: atis »



Nem volt még, nem tudom, van-e létjogosultsága, de véleményem szerint vagyunk páran, akik Sansui elektronikát, hangsugárzókat kedvelünk, hallgatunk.



Jómagam annak idején (régen) először egy AU-TU 317-esbe futottam bele, valahogyan.



Megtetszett az egyszerűségük, a hangjuk, a küllemük. Akkor döntöttem el, ha belefutok majd néhányba, tapasztalás miatt megveszem. Így jött egy TA300-as reciever, egy AU/TU-5900-as kombó, korábbi TU-717-es tuner kissé modolva, AU-517 (egyik kondenzátor a négy nagyból cserélve.... majd később írom a történetét), AU-919, AU-9900A (ennek is van története), TU-9900, AU/TU-717.



Egyszer remélem, hogy egy nagyobbacska elő-, végfok még házhoz fog állni, de most egy darabig elleszek a mostani két kombóval.



Hangsugárzók tekintetében többen JBL-t javasoltak, az is lett a nagyobbik rendszeremhez, a kisebbikhez pedig egy MA Silver 2. (Utóbbiról azt hittem, elég kicsi ahhoz, hogy falra símán felszereljem, de rá kellett jönnöm hogy súlyos "egyéniség". És persze egészen jól viselik egymást az AU-717-essel)



Szóval a Sansui hangsugárzók kimaradtak.



Képek mindjárt.



 


Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Sansui

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12092
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Sansui

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”