Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hegel

Avatar
Zenander
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012.06.18., hétf. 16:57
Értékelés: 3

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zenander »

Sziasztok,
Mai hír. Megjött a legújabb firmware a lenti típusokra. Ezt kell telepíteni az Airplay 2-höz.
Telepítési útmutató itt: https://support.hegel.com/product-artic ... -to-update található.

Good news! AirPlay 2 is now available for all current integrated Hegel amplifiers. The amplifier must be updated via the menu for the changes to take effect. AirPlay 2 is supported on H95, H120, H190, H390, and H590.

Avatar
Zenander
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012.06.18., hétf. 16:57
Értékelés: 3

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zenander »

Ez így logikus lenne, viszont a Spotfy saját oldalán van egy olyan link hogy "works with Spotify Free" és ott látható a H390, ill. van egy "requires Spotify Premium" ahol a H190 szerepel, valamint nekem tegnap működött a 390-es a free verzióval. Csak mára mondta azt, hogy kell neki a prémium. Mindenesetre érdekes. :angry:

Zulumano
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.01.17., pén. 14:54
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest, IX.ker.

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zulumano »

Zenander írta:
2023.01.17., kedd 15:10
Sziasztok,
Elnézést. Most olvasom előző hozzászólásaimat, hogy mennyi badarságot írtam és mielőtt bárkit félrevezetnék korrigálom a leírtakat. Összefoglalom a történéseket. Volt egy H90-em amit streamingre egy DLNA player-el (nálam ez volt a BubbleUPnP) lehet használni. A playerben forrásként be lehett állítani a Tidal-t és a Qobuz-t és NEM a Spotify-t mint előbb írtam. A Tidal-t használtam, a Qobuz-t nem. A Spotify-t sem próbáltam ki a H90-essel.
A 90-est lecseréltem egy H390-re ahol szintén nem használtam a Spotify-t csak a Tidal-t egészen tegnapig ahol Gyurka témájára rárepültem és vaktában hülyeségeket írtam. Mea Culpa! leborulok.gif Viszont tegnap feltettem a spotify-t és lőn csoda egyből látta a Hegel-t és gond nélkül működött a free verzió mint ahogy az a Spotofy leírásában szerepel. Ott azt írja, hogy a H390-hez nem kell a prémium verzió, csak a H190-hez. Mondjuk ez érdekes és elgondolkodtató hogy miért van és esetleg a régebbi hegel-eket is látja ha prémium előfizetés van. Előfizetés híján ezt nem tudtam kipróbálni. Viszont tapasztaltam egy fura dolgot mégpedig azt, hogy mára már nem tudtam a 390-en sem lejátszani a spotify-al, mert ugyan látta mint eszközt, de kipirosította és azt írta, hogy vegyek prémiumot, ha használni szeretném. Hát az az egész story és bocs az elhamarkodott blog-ért.
Üdv,
András
Szerintem minden csak előfizetéssel működik készüléktől függetlenül és ez így logikus is, hiszen ilyenkor a készülékben lévő hardver vezérli és streameli a hanganyagot, de arra nincsenek ezek felkészítve, hogy még az előfizetést (licenszet) is menedzseljék a saját szoftverükön belül, ráadásul annak struktúrája, kialakítása stb. változhat bármikor, amikor Spotify, Tidal, Qobuz stb. úgy döntenek bármilyen okból. És szerintem ez szinte minden készüléknél így van, amiben van Spotify Connect (vagy Tidal Connect, ami Hegelben nincs).

Avatar
Zenander
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012.06.18., hétf. 16:57
Értékelés: 3

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zenander »

Sziasztok,
Elnézést. Most olvasom előző hozzászólásaimat, hogy mennyi badarságot írtam és mielőtt bárkit félrevezetnék korrigálom a leírtakat. Összefoglalom a történéseket. Volt egy H90-em amit streamingre egy DLNA player-el (nálam ez volt a BubbleUPnP) lehet használni. A playerben forrásként be lehett állítani a Tidal-t és a Qobuz-t és NEM a Spotify-t mint előbb írtam. A Tidal-t használtam, a Qobuz-t nem. A Spotify-t sem próbáltam ki a H90-essel.
A 90-est lecseréltem egy H390-re ahol szintén nem használtam a Spotify-t csak a Tidal-t egészen tegnapig ahol Gyurka témájára rárepültem és vaktában hülyeségeket írtam. Mea Culpa! leborulok.gif Viszont tegnap feltettem a spotify-t és lőn csoda egyből látta a Hegel-t és gond nélkül működött a free verzió mint ahogy az a Spotofy leírásában szerepel. Ott azt írja, hogy a H390-hez nem kell a prémium verzió, csak a H190-hez. Mondjuk ez érdekes és elgondolkodtató hogy miért van és esetleg a régebbi hegel-eket is látja ha prémium előfizetés van. Előfizetés híján ezt nem tudtam kipróbálni. Viszont tapasztaltam egy fura dolgot mégpedig azt, hogy mára már nem tudtam a 390-en sem lejátszani a spotify-al, mert ugyan látta mint eszközt, de kipirosította és azt írta, hogy vegyek prémiumot, ha használni szeretném. Hát az az egész story és bocs az elhamarkodott blog-ért.
Üdv,
András

Avatar
Zenander
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012.06.18., hétf. 16:57
Értékelés: 3

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zenander »

ELütöttem. Rendes neve: BubbleUPnP :D

Avatar
Zenander
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012.06.18., hétf. 16:57
Értékelés: 3

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zenander »

Bocs. Most látom, hogy az adott linken a Spotify oldalon csak a H190 és 390 szerepel. Nálam a Tidal úgy működött, hogy a BobbleUPnP-t kellett telepíteni és azon fel lehetett venni a Tidal és a Spotify account-ot. A Spotify-t nem próbáltam mert nincs account-om, de a Tidal kiválóan működött. Szerintem egy próbát megér.
Üdv,
András

Avatar
Zenander
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012.06.18., hétf. 16:57
Értékelés: 3

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zenander »

Üdv,
Működnie kell! Én Tidal-t használtam minden OK volt.
Leírás itt van:
Many Hegel products support Spotify Connect. Spotify is the world's largest music streaming service, and we wanted Hegel owners to be able to enjoy Spotify in the best sound quality possible. That is why we build our Spotify platform from the ground up. Ensuring that it performs optimally with our devices.
When using Spotify Connect, you can send the music stream from Spotify to the Hegel device. Use the Spotify application to control the music.

Use your phone, tablet, or computer as a remote control for Spotify.
Go to spotify.com/connect to learn how.

Warning: After selecting the Hegel device as the output, always remember to check the Spotify volume-setting before pressing play. The Hegel device will change its volume to the volume set in the player.

Illetve itt:
https://support.hegel.com/product-artic ... fy-connect
Üdv,
András

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Zulumano írta:
2023.01.01., vas. 21:28
Egyszerű. Ugyanarra a hálózatra kötöd a Hegelt és a telefont (vagy amin fut a Spotify) és Spotin belül megkeresed, hogy látja-e a Hegelt. Szerintem mennie kéne, bár nem olvastam utána, nekem H190 van és azon pöpecül megy.
Köszönöm a válaszod. Én is így tettem kezdésként. Sajnos nem jelent meg a telefonon csak a Limetree.
Tényleg csak a kíváncsiság hajtott, azért a H190 már más liga. Ott azért illik működnie...
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Zulumano
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.01.17., pén. 14:54
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest, IX.ker.

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zulumano »

Egyszerű. Ugyanarra a hálózatra kötöd a Hegelt és a telefont (vagy amin fut a Spotify) és Spotin belül megkeresed, hogy látja-e a Hegelt. Szerintem mennie kéne, bár nem olvastam utána, nekem H190 van és azon pöpecül megy.

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Pár hónapja vásároltam egy Hegel H90-es erősítőt.
Az ünnepek között próbálkoztam Spotify-t csiholni rá, de nem sikerült.
Külföldi fórumokat olvasgatok. Valahol azt írják működik valahol nem.
Annyira nem fontos, mert itt a Limetree. Csak kiváncsi lettem volna.....
Valaki használja vagy ez a kiváltság csak a H95-től megy?
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

adodaniel írta:
2022.10.06., csüt. 15:33
Sziasztok!

Nyíregyháza környékén van valakinek esetleg RC8-as táv? Egy apró probléma áthidalásában kérnék segítséget.

Köszi,
Ádám
Szia,

megoldás lehet még logitech vmelyik tàviranyitoja.

Üdv
Viktor
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

Sziasztok!

Nyíregyháza környékén van valakinek esetleg RC8-as táv? Egy apró probléma áthidalásában kérnék segítséget.

Köszi,
Ádám
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Online
Avatar
Pintyusz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2017.02.12., vas. 21:10
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Zala

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Pintyusz »

Zulumano írta:
2022.05.11., szer. 16:23
Pintyusz írta:
2022.05.11., szer. 11:32
Zulumano írta:
2022.05.11., szer. 09:37

Tudtommal a H80-ban nincs phono bemenet, azaz neked a lemezjátszóban (vagy külön eszközben, pl.előerősítőben) van a phone stage. Nem tudom, mi a lemezjátszó típusa, de ha abban gyári beépített MC vagy MM phono előfok van, akkor inkább az lehet a ludas, nem a Hegel. Kevés infót adtál meg, mi a rendszer többi eleme pontosan.
Szia! Igaz, elnézést.

Van egy Vincent pho200am (belépő szint), meg egy Fischer MM vintage lemezjátszóm régről (régi Yamahával erősítővel szép testesen szólt)

Köszi

Feri
Több oka is lehet a problémádnak. Az hogy a Yamaha-val testesebbnek érezted, az simán lehet amiatt, hogy a Yamaha egy folyósabb mélyet adott, kevésbe fogta meg a hangfalaidat, emiatt öblösebbnek érezted. A belépő szintű cucc leginkább a V hangkerekterre van belőve, sok mély, sok magas, hogy érezd, csinálja a diszkót, magyarul "jó nagyot szól". De onnanról, hogy elkezdesz minőségi elektronikát használni, akusztikára odafigyelni, jó hangfalat teszel elé stb-stb. egyre inkább az lesz a fontosabb, hogy naturális legyen a hangkép, szép tisztán kivehető részletek, színpad szélesség, mélység és még sorohatnánk. Hosszú az út még, ha mélyebben belemész. A Hegel egy jó alap, de innentől lehet majd játszani tovább, mi mihez passzol, hova és hogyan helyezed a hangfalaidat, érdemes kísérletezni sokmindennel. Olyan nincs, hogy aranyszabály, és valaki megmondja neked írásban a neten keresztül, mit csinálj máshogy, amivel tuti jobb lesz a hangzás. Olvass fórumokat, videókat és próbálgass változtatni dolgokon, hogy magad jöjj rá.
Köszönöm az épitő jellegű kritikát!
Hát igen, még az elején járok.
Godina elő-, dp végfok, SF Concerto Gp, limetree network I. , Primare d20, HiDiamond drótok

Zulumano
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.01.17., pén. 14:54
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest, IX.ker.

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zulumano »

Pintyusz írta:
2022.05.11., szer. 11:32
Zulumano írta:
2022.05.11., szer. 09:37
Pintyusz írta:
2022.05.11., szer. 07:33


Sziasztok!

Épp ujjítottam én is egy Hegel H80ra. Gyönyörű a hangja digitális forrásból, de én bekeliteznék is és ott eléggé vékony a hangja. Hiányzik az a telt hang/mélytartomány, ami a digitális forrásnál megvan. Van esetleg ilyen téren tapasztalatotok?

Előre is köszi!
Tudtommal a H80-ban nincs phono bemenet, azaz neked a lemezjátszóban (vagy külön eszközben, pl.előerősítőben) van a phone stage. Nem tudom, mi a lemezjátszó típusa, de ha abban gyári beépített MC vagy MM phono előfok van, akkor inkább az lehet a ludas, nem a Hegel. Kevés infót adtál meg, mi a rendszer többi eleme pontosan.
Szia! Igaz, elnézést.

Van egy Vincent pho200am (belépő szint), meg egy Fischer MM vintage lemezjátszóm régről (régi Yamahával erősítővel szép testesen szólt)

Köszi

Feri
Több oka is lehet a problémádnak. Az hogy a Yamaha-val testesebbnek érezted, az simán lehet amiatt, hogy a Yamaha egy folyósabb mélyet adott, kevésbe fogta meg a hangfalaidat, emiatt öblösebbnek érezted. A belépő szintű cucc leginkább a V hangkerekterre van belőve, sok mély, sok magas, hogy érezd, csinálja a diszkót, magyarul "jó nagyot szól". De onnanról, hogy elkezdesz minőségi elektronikát használni, akusztikára odafigyelni, jó hangfalat teszel elé stb-stb. egyre inkább az lesz a fontosabb, hogy naturális legyen a hangkép, szép tisztán kivehető részletek, színpad szélesség, mélység és még sorohatnánk. Hosszú az út még, ha mélyebben belemész. A Hegel egy jó alap, de innentől lehet majd játszani tovább, mi mihez passzol, hova és hogyan helyezed a hangfalaidat, érdemes kísérletezni sokmindennel. Olyan nincs, hogy aranyszabály, és valaki megmondja neked írásban a neten keresztül, mit csinálj máshogy, amivel tuti jobb lesz a hangzás. Olvass fórumokat, videókat és próbálgass változtatni dolgokon, hogy magad jöjj rá.

Online
Avatar
Pintyusz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2017.02.12., vas. 21:10
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Zala

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Pintyusz »

Zulumano írta:
2022.05.11., szer. 09:37
Pintyusz írta:
2022.05.11., szer. 07:33
dondusfi írta:
2021.05.24., hétf. 11:42


Szia!
H70 -t hallgattam MA Gs20-al és B&W 703-al (pár napig). Most a H80-at hallgatom a Gs20-al teljes megelégedéssel. E két márkát tudnám ajánlani hozzá. Én még a Dali vmelyik magasabb kategóriás falával is kipróbálnám.
Sziasztok!

Épp ujjítottam én is egy Hegel H80ra. Gyönyörű a hangja digitális forrásból, de én bekeliteznék is és ott eléggé vékony a hangja. Hiányzik az a telt hang/mélytartomány, ami a digitális forrásnál megvan. Van esetleg ilyen téren tapasztalatotok?

Előre is köszi!
Tudtommal a H80-ban nincs phono bemenet, azaz neked a lemezjátszóban (vagy külön eszközben, pl.előerősítőben) van a phone stage. Nem tudom, mi a lemezjátszó típusa, de ha abban gyári beépített MC vagy MM phono előfok van, akkor inkább az lehet a ludas, nem a Hegel. Kevés infót adtál meg, mi a rendszer többi eleme pontosan.
Szia! Igaz, elnézést.

Van egy Vincent pho200am (belépő szint), meg egy Fischer MM vintage lemezjátszóm régről (régi Yamahával erősítővel szép testesen szólt)

Köszi

Feri
Godina elő-, dp végfok, SF Concerto Gp, limetree network I. , Primare d20, HiDiamond drótok

Zulumano
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.01.17., pén. 14:54
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest, IX.ker.

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zulumano »

Pintyusz írta:
2022.05.11., szer. 07:33
dondusfi írta:
2021.05.24., hétf. 11:42
Baryll írta:
2021.04.20., kedd 10:33
Üdv Nektek!
Ki milyen hansugárzóval hallgatja és próbálta már hallgatni a hegel erősítőjét?
Hangban, paramétereiben, felépítésében, stb. szerintetek milyen hangsugárzók illenek leginkább a hegelhez?
Szia!
H70 -t hallgattam MA Gs20-al és B&W 703-al (pár napig). Most a H80-at hallgatom a Gs20-al teljes megelégedéssel. E két márkát tudnám ajánlani hozzá. Én még a Dali vmelyik magasabb kategóriás falával is kipróbálnám.
Sziasztok!

Épp ujjítottam én is egy Hegel H80ra. Gyönyörű a hangja digitális forrásból, de én bekeliteznék is és ott eléggé vékony a hangja. Hiányzik az a telt hang/mélytartomány, ami a digitális forrásnál megvan. Van esetleg ilyen téren tapasztalatotok?

Előre is köszi!
Tudtommal a H80-ban nincs phono bemenet, azaz neked a lemezjátszóban (vagy külön eszközben, pl.előerősítőben) van a phone stage. Nem tudom, mi a lemezjátszó típusa, de ha abban gyári beépített MC vagy MM phono előfok van, akkor inkább az lehet a ludas, nem a Hegel. Kevés infót adtál meg, mi a rendszer többi eleme pontosan.

Online
Avatar
Pintyusz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2017.02.12., vas. 21:10
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Zala

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Pintyusz »

dondusfi írta:
2021.05.24., hétf. 11:42
Baryll írta:
2021.04.20., kedd 10:33
Üdv Nektek!
Ki milyen hansugárzóval hallgatja és próbálta már hallgatni a hegel erősítőjét?
Hangban, paramétereiben, felépítésében, stb. szerintetek milyen hangsugárzók illenek leginkább a hegelhez?
Szia!
H70 -t hallgattam MA Gs20-al és B&W 703-al (pár napig). Most a H80-at hallgatom a Gs20-al teljes megelégedéssel. E két márkát tudnám ajánlani hozzá. Én még a Dali vmelyik magasabb kategóriás falával is kipróbálnám.
Sziasztok!

Épp ujjítottam én is egy Hegel H80ra. Gyönyörű a hangja digitális forrásból, de én bekeliteznék is és ott eléggé vékony a hangja. Hiányzik az a telt hang/mélytartomány, ami a digitális forrásnál megvan. Van esetleg ilyen téren tapasztalatotok?

Előre is köszi!

Online
Avatar
Pintyusz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2017.02.12., vas. 21:10
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Zala

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Pintyusz »

dondusfi írta:
2021.05.24., hétf. 11:42
Baryll írta:
2021.04.20., kedd 10:33
Üdv Nektek!
Ki milyen hansugárzóval hallgatja és próbálta már hallgatni a hegel erősítőjét?
Hangban, paramétereiben, felépítésében, stb. szerintetek milyen hangsugárzók illenek leginkább a hegelhez?
Szia!
H70 -t hallgattam MA Gs20-al és B&W 703-al (pár napig). Most a H80-at hallgatom a Gs20-al teljes megelégedéssel. E két márkát tudnám ajánlani hozzá. Én még a Dali vmelyik magasabb kategóriás falával is kipróbálnám.
Sziasztok!

Épp ujjítottam én is egy Hegel H80ra. Gyönyörű a hangja digitális forrásból, de én bekeliteznék is és ott eléggé vékony a hangja. Hiányzik az a telt hang/mélytartomány, ami a digitális forrásnál megvan. Van esetleg ilyen téren tapasztalatotok?

Előre is köszi!
Godina elő-, dp végfok, SF Concerto Gp, limetree network I. , Primare d20, HiDiamond drótok

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Zulumano írta:
2021.05.31., hétf. 11:18
Baryll írta:
2021.04.20., kedd 10:33
Üdv Nektek!
Ki milyen hansugárzóval hallgatja és próbálta már hallgatni a hegel erősítőjét?
Hangban, paramétereiben, felépítésében, stb. szerintetek milyen hangsugárzók illenek leginkább a hegelhez?
Én Quadral Chromium Style 8 falakkal használok egy Hegel H190-et, nagyon finom kis párosítás, kb minden stíluson természetes és nagyon dinamikus hangja van, szeretik egymást. Kábelezés AQ Rocket 33. Az én zenei stílusomban viszont néha kevés volt a 32Hz alsó határfreki, amit a Style 8-ak tudnak, ezért most jött hozzá egy SVS SB-2000 Pro + SoundPath talpak, ez lemegy egész 19Hz-ig, teljes lett a kép. Ehhez sztereoban Kácsa KCO OCC sub kábelezést választottam. A sub-nak még járatódnia kell, de azt már most hallom, hogy egy ideig nem nagyon lesz szükség nagy fejlesztésre, max akusztika, elcsatolás játék és egyéb finomságok.
Köszönöm szépen a válaszod! Nálam is a mélyekkel igen szépen bánik a Hegel. :smile32:
Sok jó zenehallgatást a kombódhoz!

Zulumano
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.01.17., pén. 14:54
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest, IX.ker.

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Zulumano »

Baryll írta:
2021.04.20., kedd 10:33
Üdv Nektek!
Ki milyen hansugárzóval hallgatja és próbálta már hallgatni a hegel erősítőjét?
Hangban, paramétereiben, felépítésében, stb. szerintetek milyen hangsugárzók illenek leginkább a hegelhez?
Én Quadral Chromium Style 8 falakkal használok egy Hegel H190-et, nagyon finom kis párosítás, kb minden stíluson természetes és nagyon dinamikus hangja van, szeretik egymást. Kábelezés AQ Rocket 33. Az én zenei stílusomban viszont néha kevés volt a 32Hz alsó határfreki, amit a Style 8-ak tudnak, ezért most jött hozzá egy SVS SB-2000 Pro + SoundPath talpak, ez lemegy egész 19Hz-ig, teljes lett a kép. Ehhez sztereoban Kácsa KCO OCC sub kábelezést választottam. A sub-nak még járatódnia kell, de azt már most hallom, hogy egy ideig nem nagyon lesz szükség nagy fejlesztésre, max akusztika, elcsatolás játék és egyéb finomságok.

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

Baryll írta:
2021.05.24., hétf. 22:28
Kérdezni szeretném még, hogy milyen kábelezést használsz az erősítődhöz (betáp-, ic-, hangsugárzó-összekötőkábel)? (Mennyire igényli a Hegel-ed a magas minőségű kábelezést?)
Kérdezni szeretném még, hogy nehezebben hajtható hangsugárzókkal (<89 dB) próbáltad-e már esetleg az erősítőd?
Én is 90 dB körüli hangsugárzókkal használom és arra lennék kíváncsi, hogy a nehezebben hajtható dobozoknál milyen irányba változna a magas hangok visszaadása? (Már amennyiben egyáltalán tapasztalható bármilyen változás is a Hegel-eknél ilyen esetben.)
Szia!

Köszi

Nincs drága kábelem. Supra rondo a falkábel. IC: cambridge audio meg egy audioquest (diy )van. A tápkábelem szintén diy. Magam csináltam lapp kábelből. 3x2.5.
Nem próbáltam nehezen hajtható hangfallal. (Van egy b&w 601 s1, az 88dB. Lehet kipróbálom majd vele…)
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Szia!
Köszönöm szépen a válaszod! Az klassz, ha minden a helyén van a láncodban. Sok jó zenehallgatással eltöltött időt kívánok hozzá!

Kérdezni szeretném még, hogy milyen kábelezést használsz az erősítődhöz (betáp-, ic-, hangsugárzó-összekötőkábel)? (Mennyire igényli a Hegel-ed a magas minőségű kábelezést?)
Kérdezni szeretném még, hogy nehezebben hajtható hangsugárzókkal (<89 dB) próbáltad-e már esetleg az erősítőd?
Én is 90 dB körüli hangsugárzókkal használom és arra lennék kíváncsi, hogy a nehezebben hajtható dobozoknál milyen irányba változna a magas hangok visszaadása? (Már amennyiben egyáltalán tapasztalható bármilyen változás is a Hegel-eknél ilyen esetben.)

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

Baryll írta:
2021.04.20., kedd 10:33
Üdv Nektek!
Ki milyen hansugárzóval hallgatja és próbálta már hallgatni a hegel erősítőjét?
Hangban, paramétereiben, felépítésében, stb. szerintetek milyen hangsugárzók illenek leginkább a hegelhez?
Szia!
H70 -t hallgattam MA Gs20-al és B&W 703-al (pár napig). Most a H80-at hallgatom a Gs20-al teljes megelégedéssel. E két márkát tudnám ajánlani hozzá. Én még a Dali vmelyik magasabb kategóriás falával is kipróbálnám.
Csatolmányok
61C1A9A8-9C25-4A99-85BA-22408D568442.jpeg
61C1A9A8-9C25-4A99-85BA-22408D568442.jpeg (1.81 MiB) Megtekintve 3679 alkalommal
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Üdv Nektek!
Ki milyen hansugárzóval hallgatja és próbálta már hallgatni a hegel erősítőjét?
Hangban, paramétereiben, felépítésében, stb. szerintetek milyen hangsugárzók illenek leginkább a hegelhez?

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Hegel

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdv. Fórumtársak!
Elvesztettem a fonalat az integráltak terén. Szeretném újra megtalálni. Segítsetek! Köszönöm!
Arra vagyok kíváncsi, az egyes szériák hogyan követték egymást, illetve melyek voltak azok tagjai.
Újratervezés

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”