Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Rega

Avatar
KoZo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.09.08., pén. 13:40
Értékelés: 15

Rega

Hozzászólás Szerző: KoZo »

A Rega Elys felejtős. Roksan Corus de akár egy magaskimenetű Benz ACE-H is nagyon jó a Regába.

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Rega

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Sziasztok!
 
Rega Planar 3+RB300+Rega Bias+Heed Questar MM rendszerbe szeretnék egy jobb hangszedőt. Rega Elys 2-re gondoltam, de állítólag a szériagyártás minősége hullámzó. Milyen MM hangszedőt ajánlanátok? Van valakinek tapasztalata az Elys 2-vel?
 
Köszi szépen!

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy kis segítséget szeretnék kérni a következőhöz:Van egy leamortizálódott REGA ELEX erősítőm...

Szerintem írj egy privátot Vadásznak

Avatar
betegelex
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.05.29., csüt. 11:34
Értékelés: 0

Rega

Hozzászólás Szerző: betegelex »


Üdv Mindenkinek!
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni a következőhöz:
Van egy leamortizálódott REGA ELEX erősítőm (minusz egy végfok sajna), amitől azért nem szívesen válnék meg végleg. Akikhez eddig elvittem csak a vállhuzogatásig jutottak el, attól meg nem nagyon akar megjavulni.
Szóval: tippeket kérnék szakemberekre, cégekre, akiknél érdemes lenne próbálkoznom (ha van személyes tapasztalat az sem baj).
Elsősorban Borsod-, vagy Hajdú megye lenne praktikus, de persze budapesti lehetőség sem lenne probléma.
 
Előre is köszönöm!

Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Rega

Hozzászólás Szerző: bolygo »

Köszönöm a segítséget!
"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Avatar
KoZo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.09.08., pén. 13:40
Értékelés: 15

Rega

Hozzászólás Szerző: KoZo »

Mindegyik Rega lemezjátszó lábmérete megegyezik. A P9 is ugyan olyan mint a P2. Tehát a P3 és a P25 is. Nyugodtan használhatod a P25-höz a gyári Rega konzolt.

Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Rega

Hozzászólás Szerző: bolygo »

Seítséget kérnék, olyan forumtárstól aki rendelkezik Rega p3 lemezjátszóval, vagy gyári faliállvánnyal. Nekem Rega 25 lemezjátszóm van, és az kérdés foglalkoztat, hogy a gyári faliállvány illeszkedik- e hozzá? Illetve mennyi a p3-as első két lábának távolsága? ( Ha a p3-as és a p25-ös mérete megegyezik akkor jó az állvány a p25-höz is. )
"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Rega

Hozzászólás Szerző: bolygo »



"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Rega

Hozzászólás Szerző: andix »


Vadasz urat hogyan tudom utolerni? Telefon/mail? 
Koszi!

Asszem zsoltaudio@gmail.com, ha nem, akkor itt a blog profiljában is meg van adva egy cím: http://www.zsoltaudio.blogspot.com/.

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Rega

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Greenbio, szerintem keresd fel Vadászt, csodálkoznék ha nem volna valami jó ajánlata. Én speciel 70 ezerért vettem az Orbitot meg a Questart, igaz az Orbit 1 sebességes de ez még egy picit jobb is. A Questar meg beszámított darab volt de olyan mint egy új. A kettő új ára valami 140 ezer lett volna. Egy telefont biztosan megér.
Vadasz urat hogyan tudom utolerni? Telefon/mail?
 
Koszi!

Avatar
KoZo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.09.08., pén. 13:40
Értékelés: 15

Rega

Hozzászólás Szerző: KoZo »

Greenbio, szerintem keresd fel Vadászt, csodálkoznék ha nem volna valami jó ajánlata. Én speciel 70 ezerért vettem az Orbitot meg a Questart, igaz az Orbit 1 sebességes de ez még egy picit jobb is. A Questar meg beszámított darab volt de olyan mint egy új. A kettő új ára valami 140 ezer lett volna. Egy telefont biztosan megér.

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Rega

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Egyetértek, a módok nem hoznak annyit mint amibe kerülnek meg még piacképtelenné is válik a gyalu. Viszont az Orbit tápegység nem pénzkidobás, az akár egy későbbi lemezjátszóhoz is jó. Meg egy Heed Questar riaa. A kettőt együtt szerintem meg lehet szerezni 80 ezerből és még egy sokkal drágább rendszerben is jól jöhet!És örülj ennek a régi Planar 3-nak, mert az új nagyon gagyi és a hangja sem az igazi!

Köszönöm a válaszokat!
 
Utánanéztem, egy Heed Orbit tápegység 230 angol font körül van újonnan. Ez több, mint a gyalu volt! Használtan is csak 1 db van ebay-en.
A lemezjátszónak pedig nagyon örülök, nem hittem volna, hogy ENNYIRE megveri a cd-t!
 

 
Jó zenehallgatást!

Avatar
KoZo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.09.08., pén. 13:40
Értékelés: 15

Rega

Hozzászólás Szerző: KoZo »


Egyetértek, a módok nem hoznak annyit mint amibe kerülnek meg még piacképtelenné is válik a gyalu. Viszont az Orbit tápegység nem pénzkidobás, az akár egy későbbi lemezjátszóhoz is jó. Meg egy Heed Questar riaa. A kettőt együtt szerintem meg lehet szerezni 80 ezerből és még egy sokkal drágább rendszerben is jól jöhet!
És örülj ennek a régi Planar 3-nak, mert az új nagyon gagyi és a hangja sem az igazi!

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Rega

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Uraim, 
köszönöm a sok tanácsot, beállítottam a csigabigát, és valami fantasztikusan szól.

Nem bírom abbahagyni a hallgatását. A mezei cd a nyomába nem ér. Meglepően jól szól egy sima Rega Bias pickup-el, és egy kis Onkyo rádióerősítővel (CR-305TX), és egy 3000 HUF-os RIAA korrektorral. Sajnos a korrektorból jön az 50 Hz-es brumm, de hát olcsó húsnak híg a leve.
Lenne még azért 3 kérdésem:
-a lemez hullámosan jár a filcen. A csapágyazás jó, mert az üveg nagyon simán jár. Hogy szüntethetem meg a hullámosságot? Egyáltalán baj?
 
 
-a hangkar gyári vezetékelése iszonyúan gagyi. Lásd a kép. Megéri Live Origin/Incognito vezetékelésben gondolkozni?
 
Incognito:
http://cgi.ebay.co.uk/Incognito-Tonearm ... dZViewItem
 
Live Origin:
http://www.tonearm.co.uk/tonearm.htm -> Rewiring (szekció)
 
 
-tudtok valamit a Rega struktúrális feljavító készletekről?
 
http://cgi.ebay.co.uk/SRM-TECH-ULTIMATE ... dZViewItem
 
Köszönöm szépen az eddigi segítséget és jó zenehallgatást!

megnézném hogy nem-e a filc hullámos?..én most nem bántanám semmilyen tuningal a lemezjátszót amig nem cserélek jobb phono-ra+amplifikációra...magánvélemény,késöbb sem ,max egy orbit/speed box..ha késöbb eladásra kerül a sor,nem nagyon fogják megfizetni ezeket a befektetéseket és kidobtál egy rakás pénzt..a tuningokra szánt pénzed tedd félre,és késöbb vegyél egy komolyabb lemezjátszót...
 
most élvezd az LP-ézést..
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Rega

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Uraim,
 
köszönöm a sok tanácsot, beállítottam a csigabigát, és valami fantasztikusan szól.

Nem bírom abbahagyni a hallgatását. A mezei cd a nyomába nem ér. Meglepően jól szól egy sima Rega Bias pickup-el, és egy kis Onkyo rádióerősítővel (CR-305TX), és egy 3000 HUF-os RIAA korrektorral. Sajnos a korrektorból jön az 50 Hz-es brumm, de hát olcsó húsnak híg a leve.
Lenne még azért 3 kérdésem:
-a lemez hullámosan jár a filcen. A csapágyazás jó, mert az üveg nagyon simán jár. Hogy szüntethetem meg a hullámosságot? Egyáltalán baj?
 
 
-a hangkar gyári vezetékelése iszonyúan gagyi. Lásd a kép. Megéri Live Origin/Incognito vezetékelésben gondolkozni?
 
Incognito:
http://cgi.ebay.co.uk/Incognito-Tonearm ... dZViewItem
 
Live Origin:
http://www.tonearm.co.uk/tonearm.htm -> Rewiring (szekció)
 
 
-tudtok valamit a Rega struktúrális feljavító készletekről?
 
http://cgi.ebay.co.uk/SRM-TECH-ULTIMATE ... dZViewItem
 
Köszönöm szépen az eddigi segítséget és jó zenehallgatást!


Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Rega

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


@greenbio:itt találsz beállitási sablonokat,+rengeteg hasznos infó:
 
http://www.william-reed.net/audio/protractor.pdf
 
gratu a géphez
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Rega

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Köszi a tippeket!
 
A hangszedő gyárilag van installálva, egy Rega Bias, úgyhogy ehhez most még nem nyúlnék.
A gépet használtan vettem, így leírás, sablon nincs hozzá, de ezeket már letöltöttem a http://www.vinylengine.com/library/rega.shtml -ről. A kérdés az, hogy A4 formátumú-e a PDF, mert ha nem, a sablon mit sem ér.
Hifritz leírását nem egészen értem. Oké, hogy az ellensúllyal kiszintezni a kart. De mekkora legyen a tűerő? Honnan fogom tudni, hogy jó? És az anti-skating? Mennyire állítsam?
 
Köszi!

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

Rega

Hozzászólás Szerző: Hifritz »


Azért a Rega Planar 3 nem űrtechnológia még csak nem is bonyolult valami.
A hangszedő túlnyúlást a lemezjátszóhoz adott sablonnal könnyen be lehet állítani. Kövesd a rajzot a sablonon. Aztán a tűerő tárcsáját 0-ra állítod meg az antiskatingot is. Az ellensúlyt addig tologatod fínoman előre-hátra, amíg a kar szintbe áll. Vagyis se előre se hátra nem billen. Aztán a tűerő tárcsájával állítsd be a tűnyomást az antiskatingot meg valamivel kisebbre mivel a Regán sosem nulla.
Nem kell ehhez phD.

Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Rega

Hozzászólás Szerző: bolygo »


Sziasztok! 
 
 
Megkaptam a Rega Planar 3-as lejátszómat RB300-as hangkarral.
 
Hogyan kell beállítani a hangkart? Van rajta egy ellensúly, egy másik tárcsa, és a BIAS beállító.
 
Mit és hogyan állítsak?
 
 
 
Köszi szépen!

Szvsz, ne állj neki egyedül, müszer ez, nem szerencsejáték.
Írd meg merre laksz, biztos van valaki a közeledben aki segítségedre lehet!!
Gratula a géphez, szerettem mikor vala
"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Rega

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Sziasztok! 
 
 
Megkaptam a Rega Planar 3-as lejátszómat RB300-as hangkarral.
 
Hogyan kell beállítani a hangkart? Van rajta egy ellensúly, egy másik tárcsa, és a BIAS beállító.
 
Mit és hogyan állítsak?
 
 
 
Köszi szépen!

Itt:
 
http://www.vinylengine.com/library/rega/p3.shtml
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Rega

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Sziasztok!
 
 
 
Megkaptam a Rega Planar 3-as lejátszómat RB300-as hangkarral.
 
Hogyan kell beállítani a hangkart? Van rajta egy ellensúly, egy másik tárcsa, és a BIAS beállító.
 
Mit és hogyan állítsak?
 
 
 
Köszi szépen!


Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm az észrevételeket.
Persze nem látatlanból ill. nem hallgatás nélkül elsőre választás lenne a P9 (még nincs is kiválasztva) Korábban meghallgattam a rendszeremen Pro-ject, majd kisebb rega lemezjátszókat, most a P9 kerül meghallgatásra. Az eddigi készülékek nem azt nyújtották amit vártam.
A hangszedőn meg azért gondolkoztam, mert eddig a rega exact MM-es hangszedőt alkalmaztam. Gondoltam, hátha megízlelve egy MC-s hagszedő hangját találom meg azt a hangot melyet keresek. Persze a zene hallgatás szubjektív dolog.

Ha ilyen nagyot xeretnél lépni, akkor NE regát wálassz, illetwe ne rá gondolj elsösorban.
Ugyanis ennyi pizért már igazi nagyágyukat is wehecc, nem csak olyat, ami mostanában lett nagyfiju és még igencsak a seggin a tojáshély.

Avatar
misi1
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 10:04
Értékelés: 0

Rega

Hozzászólás Szerző: misi1 »


Sajnálom, hogy kedves fórumtársaknak nem tetszik a nálam zenélő rendszer. Nekem egyébként örömet okoz a zenehallgatás ezen a rendszeren is. Megpróbálom ebből kihozni a lehető legtöbbet. Továbbiakban is várom a tanácsokat és véleményeket, hiszen ezek segítenek a rendszerem fejlesztésében.
Szvsz félreérted a szitut.
 
Ha meg vagy elégedve a nálad zenélő rendszerrel, nincs semmi gond, elvégre Te hallgatod. Én is úgy vagyok vele, hogy mondhat bárki bármit a nejem főztjére, ha mindennap meg tudom enni (és még ízlik is), rá se rekettye.
 
Arra próbáltunk páran utalni, hogy egy meglévő rendszerhez (apropos, más forrás készüléked - CD, DVD, magnó stb.- is van? ) elég szokatlan látatlanban komponenst vásárolni, főleg úgy, ha annak a bekerülési költsége messze meghaladja a többi eszközét.
 
Én csak a hangkar keresésére több hónapot szántam, úgy, hogy a saját rendszeremben próbáltam minél több hangkart meghallgatni.

Köszönöm az észrevételeket.
Persze nem látatlanból ill. nem hallgatás nélkül elsőre választás lenne a P9 (még nincs is kiválasztva) Korábban meghallgattam a rendszeremen Pro-ject, majd kisebb rega lemezjátszókat, most a P9 kerül meghallgatásra. Az eddigi készülékek nem azt nyújtották amit vártam.
A hangszedőn meg azért gondolkoztam, mert eddig a rega exact MM-es hangszedőt alkalmaztam. Gondoltam, hátha megízlelve egy MC-s hagszedő hangját találom meg azt a hangot melyet keresek. Persze a zene hallgatás szubjektív dolog.

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Rega

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Sajnálom, hogy kedves fórumtársaknak nem tetszik a nálam zenélő rendszer. Nekem egyébként örömet okoz a zenehallgatás ezen a rendszeren is. Megpróbálom ebből kihozni a lehető legtöbbet. Továbbiakban is várom a tanácsokat és véleményeket, hiszen ezek segítenek a rendszerem fejlesztésében.
Szvsz félreérted a szitut.
 
Ha meg vagy elégedve a nálad zenélő rendszerrel, nincs semmi gond, elvégre Te hallgatod. Én is úgy vagyok vele, hogy mondhat bárki bármit a nejem főztjére, ha mindennap meg tudom enni (és még ízlik is), rá se rekettye.
 
Arra próbáltunk páran utalni, hogy egy meglévő rendszerhez (apropos, más forrás készüléked - CD, DVD, magnó stb.- is van? ) elég szokatlan látatlanban komponenst vásárolni, főleg úgy, ha annak a bekerülési költsége messze meghaladja a többi eszközét.
 
Én csak a hangkar keresésére több hónapot szántam, úgy, hogy a saját rendszeremben próbáltam minél több hangkart meghallgatni.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
misi1
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 10:04
Értékelés: 0

Rega

Hozzászólás Szerző: misi1 »


A P9 is elég fura kezdés, különösen a rendszer többi elemét nézve. De ne csesztessük már szegényt, van neki ilyen, had örüljön neki. Az Aphetát viszont szerintem tényleg el kellene felejteni. A legjobb vélemények szerint is inkább sajátságos mint jó. Ebben a kategóriában már olyan legendás darabok között lehet válogatni mint a Transfiguration, Dynavector, Benz, Shelter meg még vagy fél tucat. Bármelyik inkább mint az Apheta.
Sajnálom, hogy kedves fórumtársaknak nem tetszik a nálam zenélő rendszer. Nekem egyébként örömet okoz a zenehallgatás ezen a rendszeren is. Megpróbálom ebből kihozni a lehető legtöbbet. Továbbiakban is várom a tanácsokat és véleményeket, hiszen ezek segítenek a rendszerem fejlesztésében.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”