Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Rega

Avatar
harcsapapa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 12:21
Értékelés: 53

Re: Rega

Hozzászólás Szerző: harcsapapa »

Rega brio 1 (30w)8 Ohm.
Valakinek tapasztalata?
Mennyi lehet az ára mostanság?
Erősítő: naim Supernait1.
MAGNEPLANAR SMGa
Musical Fidelity M3SCD.
RCA.Emanation-little gold.
Hangfal kábel.bordor DIY.Fine Line 2000+
Linn K400
Táp kábel.bordor DIY.muréna.

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Rega

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Alya vs RS3 közötti különbségekről szeretnék infót. Mi szól egyik, mi a másik mellett ? Mire érdemes figyelni rendszerbe ilesztéskor ? Erősségek kontra miben lehetne jobb ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Rega

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Nem ismerem az eladót, sem a konkrét készülékeket, de ha valaki egy komplett, makulátlan(nak tűnő) Rega rendszert szeretne a '90-es évekből...: https://www.ebay.co.uk/sch/11skippy/m.h ... 7675.l2562

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Rega

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »


Ez az új motor a Rega gyári 24 V-os upgrade kitje? Biztos, hogy ez DC motor?
Basszus ... persze persze hogy nem !

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Rega

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Meg tudná mondani valaki , mennyi egy RB 300 teljes súlya?
Köszönöm.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
sz0989
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.12.07., kedd 13:16
Értékelés: 22

Rega

Hozzászólás Szerző: sz0989 »



    ...és már be is van építve .
      Egy 28 éves AC motort váltottam le vele,  és hogy a végén kezdjem , kell neki vagy 15-20 óra bejáratás. (...ennyinél tartok kb. , de lehet hogy még változni fog)
      Első bekapcsolás után , mintha minden lelassult volna . (Lehet hogy az AC motor gyorsabban forgott???) Elindítottam ugyan azt a zenét (Supertramp...) CD-n , és LP-n de hál'Istennek egyszerre értek véget . Az AC motorhoz képest sokkal nyugodtabb (visszafogottabb?) lett a hangja . Talán ahhoz hasonlít , mint mikor MM-ről MC-re vált valaki. (Már a kezdetektől fogva MC-t hallgatok a Regával)
      A DC motor egyértelműen egyenletesebben fut , sajnos az öreg AC motor az utóbbi időben néha "meglebbent" a kitartott hangoknál . (...nem jut az eszembe jobb kifejezés) .
     

Ez az új motor a Rega gyári 24 V-os upgrade kitje? Biztos, hogy ez DC motor?

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Rega

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »


Jövő héten itt a 24v-os tuning.
    ...és már be is van építve .
      Egy 28 éves AC motort váltottam le vele,  és hogy a végén kezdjem , kell neki vagy 15-20 óra bejáratás. (...ennyinél tartok kb. , de lehet hogy még változni fog)
      Első bekapcsolás után , mintha minden lelassult volna . (Lehet hogy az AC motor gyorsabban forgott???) Elindítottam ugyan azt a zenét (Supertramp...) CD-n , és LP-n de hál'Istennek egyszerre értek véget . Az AC motorhoz képest sokkal nyugodtabb (visszafogottabb?) lett a hangja . Talán ahhoz hasonlít , mint mikor MM-ről MC-re vált valaki. (Már a kezdetektől fogva MC-t hallgatok a Regával)
      A DC motor egyértelműen egyenletesebben fut , sajnos az öreg AC motor az utóbbi időben néha "meglebbent" a kitartott hangoknál . (...nem jut az eszembe jobb kifejezés) .
      Érdekes , hogy a többi mechanikai tuning ( alu-gumi láb , Achromat, subplatte ) rögtön hallható eredményt hoztak , amik aztán úgy is maradtak, ahogy először megszólaltak.
      Úgy érzem még ki kell tapasztalnom az új motor hangját , még gyűjtöm a tapasztalatokat !
      Jó kis játék , kísérletezés ez a Rega - tuning !
      Egyelőre élvezem ...
      Röviden ennyi, itt tartok most .

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5651
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Rega

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Egy asztalos barátom szerint a fa mindaddig él és mozog míg el nem égetik..
Csodálkoznék ha az a sasszi nem csavarodna meg
De dísznek nagyon menő

Ahogy nézem, ez inkább csak fának álcázott tárgy !

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Rega

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »



Erre tudjátok a választ?
            #1            

Az én Rega Planar 3-m kb. 28 éves . Tavaly nyáron cseréltem rajta szíjat , az Edwards Audio féle kékre. Teljesen jól működik.

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Rega

Hozzászólás Szerző: rookakoma »


Erre tudjátok a választ?
            #1            

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Rega

Hozzászólás Szerző: supravox »


Egy asztalos barátom szerint a fa mindaddig él és mozog míg el nem égetik..
Csodálkoznék ha az a sasszi nem csavarodna meg
De dísznek nagyon menő
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Rega

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »


Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Rega

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Én nem is merek beírni semmit, mert az lesz mint az Accuphase erősítőjével. Megy a levesbe.
Írjál Imi! Tényleg. Kérlek.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Rega

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Na-na !   keszitsd elö a bogar elleni gyogyszert !  :-))    azaz: hallgassal zenet, ne forumozz annyit !   (nem bantasnak szanom)
Én nem is merek beírni semmit, mert az lesz mint az Accuphase erősítőjével. Megy a levesbe.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Rega

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Ha esetleg járna erre valaki ( pl Bécó ), aki halotta már a Brio-R, új Brio (2017) és az Elex-R erősítőket is, és lenne olyan kedves leírná, hogy hangban kb mik a különbségek, annak nagyon örülnék és talán másnak is hasznos lenne.
 
Köszönöm,
ákos

Na-na !   keszitsd elö a bogar elleni gyogyszert !  :-))    azaz: hallgassal zenet, ne forumozz annyit !   (nem bantasnak szanom)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Rega

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Ha esetleg járna erre valaki ( pl Bécó ), aki halotta már a Brio-R, új Brio (2017) és az Elex-R erősítőket is, és lenne olyan kedves leírná, hogy hangban kb mik a különbségek, annak nagyon örülnék és talán másnak is hasznos lenne.
 
Köszönöm,
ákos
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Rega

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Hol vagytok Regások?
 
Én még mindig oda vagyok a cipősdobozokért. Vazze árul egy Apollo-R, Brio-R párost a rendszerek közt. Tudom, sokan már nem akarnak CD-zni. Kell még a kettő közé egy DAC-R is, akkor egy notebookot is rá lehet kötni a rendszerre  (illetve nyilván bármilyen pc-t), ami szintén nem váltja meg a világot, de zenehallgatásra simán alkalmas. Ez a Rega R rendszer úgyse verseny szett, viszont önfeledt zenehallgatáshoz kiváló. Így foroghatnak az ezüst korongok is (ami szerintem még mindig simán versenyképes hangra) és szabadon lehet böngészni az online zenei palettán vagy a hálózaton tárolt zenei állományokat is. Elmélyült zenehallgatáshoz a kedvenc albumaimmal én még mindig a CD-t használom.
 
ákos
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Rega

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »


Szép!De a szépség és a hang is fontos egyben.
Egyértelmű ! Néha elcsodálkozom mennyi mindenre rárakják a lemezjátszót . Szekrény , komód stb. Annak idején Zsoltéknál vettem egy állványt a Rega Planar 3 alá. Eredetileg a Roksan-hoz készült , csak a fedőlap le lett cserélve egy egyszerű MDF lapra . Néha kipróbálok különféle állványokat , alátéteket , aztán mindig visszatérek a háromlábúhoz. Szerintem nincs még egy olyan lejátszó eszköz , ami ennyire érzékenyen reagálna a környezetére. 
 


Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Rega

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »


Talán nem leszek off , de találtam valami qrva szépet:
 
http://www.audiowood.com/gallery/bigeasy.html
 
...a Planar 3 kicsit máshogy. 

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nos,  az egyetlen, ami kis hiányérzetet okozott a kis rendszernél, hogy nem volt olyan tiszta a hangja, mint amihez szoktam, de bőven kárpótolt a tonális kiegyenlítettség, a zavaró élektől mentes hang, meg úgy egyáltalán, nem voltak kiugróan nagy hibái, jó volt hallgatni. 
A család 1 tagja még hiányzott, DAC-R. Ma az is bekerült a láncba. Féltem, nehogy a felbontás oltárán fel kelljen valamit áldozni a sima CD-erősítő kombó erényeiből. Szerencsére nem kell, tisztább, jobb felbontású lett a hang, megtartva az eddigi erényeket. Engem meglepett a kis Rega rendszer hallgathatóság tekintetében. Hifizni vannak még mindig sokkal jobb cuccok, még itthon is, de zenét hallgatni ebbe a pici szobába ez nagyon megfelel.
Ha valakit a sávszélek meg a gyomrozó basszus hoz lázba, vagy a hihetetlen felbontás, esetleg fővárosnyi színpadkép, ne ilyet vegyen!
És hogy mit tud nagyon? Ha először hallgatok meg egy zenét, nyilván a lényeg jön át főként, az apró részletek nem lényegesek annyira. Egy felbontásra kihegyezett rendszeren mindig az volt, hogy a további meghallgatásokkor újabb és újabb részleteket fedeztem fel, amik néha, aztán egyre többször kizökkentettek a zene sodrásából. Ez a kis Rega meg olyan félelmetesen jól fogja meg a zene lényegét, hogy akárhányszor hallgatom meg ugyanazt a felvételt, mindig érdekel ez a lényeg és visz mindannyiszor, nem érdekel hogy a másodhegedűs vonóján hány szál szakadt el. 
Mindezeket a fantasztikus Dragonweed Nyurgákon tudja persze. 
 
 
 

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Rega

Hozzászólás Szerző: skorpio- »


Ákos!
Ne is foglalkozz vele!Hidd el ,nem kell mindíg keresni,megmagyarázni,hogy mi miért ilyen vagy olyan.
A lényeg: lopja be a MUZSIKÁT a szívedbe.Mikor túl adtam az ARC láncon, egy ideig..(3év) zenét sem hallgattam.Vártam,hogy "megvilágosodjak".Aztán hoztam magamnak Angliából egy RP-3ast.Palotás Feritől vettem hozzá egy phonot.Rákötöttem egy Denon HM erősítőre,mert az volt kéznél ..és csodák csodája szólt a zene...ki érti ezt?... Jó volt hallgatni.A kis Rega meggyőzően tette a dolgát.Volt ritmus,voltak magasak,mélyek...olyan kerek lett minden....Hidd el,nekem már nem hiányoznak a hajnalig tartó összehallgatások a Hifis társakkal,az órákig tartó-"Te figyelj,MINTHA ezzel a madzaggal jobb lenne a tér.Ezzel a tüskével MINTHA mélyebbre menne...MINTHA..MINTHA...MINTHA..és a végen,már nem a zenére figyelsz,hanem a .@.......na,majdnem kimondtam... mire...
Ákos! Egy a lényeg: sokáig szóljon a rock'n roll!

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nos, végül megvettem a kis Regákat. Apollo-R, Brio-R. Ha hifis szemmel nézem, érthetetlen. Az Accuphase egy sokkal komolyabb  erősítő, és a Revox B226, illetve a Roksan Caspian M1 CD is sokkal komolyabb, mint a kis Rega. Akkor miért? Én se tudom, jó hallgatni. Ezek hifizni, kütyüzni játszani nem jók. Nem kívánják az alátéteket, nem hallom hogy hozzá kéne nyúlni, vagy majd ezektől hű de megváltozna valami.
Kicsit az időben visszemenve: rengeteg komplett kábelezést kipróbáltam. Jók voltak. Aztán mindig behoztam a kis dobozkámból a saját DIY kábeleimet időnként és azokkal hallgattam a rendszert egy ideig vagy csak összehallgattam őket mintegy kontrollként a vásároltakkal. Lényeg hogy mindig próbálgattam. Aztán Barátaimra hallgatva vettem Schmidt Ferenc komplett kábel szettet. Azóta meg se fordult a fejemben, hogy hozzá nyúljak.
Hangsugárzó: van több dobozpárom, voltak elég sok, amit eladtam, bármelyik is volt, mindig ki-be cipeltem a dobozokat, aztán összébb, széjjelebb, messzebb a faltól, doboz mögé plusz elnyelő, mellé, is-is, speckó láb, még speckóbb láb. Aztán jött a Nyurga. Először speckó lábra, hisz az szinte minden doboz alatt bevált. No, 2 hete betettem a hozzá kapott tüskéket, ez azokon is legalább olyan jó. Ezeknek a dobozoknak mindegy, mire kötöm, mindennel jól szól még egy Denon HM vassal is. Persze, különbségek vannak, de nem lesz hallgathatatlan egy gyenge erősítővel sem.
És most itt van elektronikában a kis Rega páros. Mit tudnak ezek? Hifis szempontból semmi nagy szám. Viszont zenét hallgatni veszett jó. Nem vonja el a figyelmet a muzsikáról, ha csak zenét hallgatnék. Nem kapom fel a fejem közben semmire. Ha bekapcsolódik egy újabb hangszer, az nem darabolja fel az egészet, nem szakaszolja. Ha háttérzenélek, akkor sem kapom fel a fejem arra, huhh ez mi volt... ha valaki erre vágyik, ne vegyen ilyet. Ez nem az áll leejtős, lenyűgözős, meghökkentő, gatyából kirázós elektronika.
Nem értem megvallom. Mitől jó a hifi rendszer? Passz. Eddig nem engedtem az érzelmeknek soha, mindig érteni akartam, megmagyarázni, hiszen ez hozhatná a tanulási folyamatban a fejlődést. Ez az első, hogy úgy döntöttem, hogy az érzelmeimre hagyatkozom, nem a beltartalomra, műszaki paraméterekre, stb.
Hogy ez hosszú távon is beválik-e, nem tudom, csak remélem, mert a másik út nálam egyszerűen nem működik. Nem értek a hifihez eléggé, minden csere-bere ellenére kevés a tapasztalat (a kínálathoz képest mindenképp), nem láttam/hallottam azokat a nagy javulásokat, amiről mások beszéltek, ahogy toltam a hifibe a pénzt. Rengeteg cuccot azért vettem, mert mások azt mondták, hogy ez aztán... majd' mindig csalódás lett belőle. (kivétel például az SF kábelezés ugye)
Összegezve, egyrészt köszönöm a saját rendszerbeni tesztelési lehetőséget Rotox fórumtársnak, másrészt úgy gondolom igen jó kis eszközök ezek zenehallgatáshoz, de "nem valami jó hifi". 

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5651
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Rega

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Lehet nyitott kapukat döngetek de a 2nd hand forgalmat látva talán aktuális:
Rega 250- es karnál a műanyag karvég kötelezően cserélendő! Lehetőleg valami jobb ellensúllyal együtt. Michell , tungsten.
Az a műanyag karvéges ellensúly , valami katasztrófális hangot produkál!
Ami még tetszett a Regán ( de üvegtányéros Systemdeken is! ) az Alisca filc!
Lehet vannak jobbak is. Vagy az acryl lehet még jobb, de az áráért nagyon - nagyon jó hangot ad.
Meg legalább könnyebben beszerezhető mint pl a Systemdek acryl használtan. Ráadásul a lemezek sztatikus feltöltődése is kedvezőbb mind az acrylhoz mind a gyári filchez képest.
Ami még tetszett, valami lágy alátámasztás. Pl mágneses vagy légpárnás alátét. Konkrétan Townshendet meg Maglevet próbáltuk.
Jelentős stabilitást és torzítás csökkenését okozta a hangban. Ez a Rega már nem az a rega volt. Ez így egy REGA!

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Rega

Hozzászólás Szerző: Indy »

Akkor én kipróbálok egy másikat, a Michael Lim félét. 
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Rega

Hozzászólás Szerző: Indy »


igen
Melyik volt a legjobb és melyek voltak versenyben? Köszi!
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”