Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Musical Fidelity

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Még a végén megint veszel egy lemezjátszót?!
Mondjuk egy Musical Fidelity-t.
Valahogy mintha teljesen elfelejtődött volna, hogy egyszer még azt is gyártottak.

longkft.hu/audioblog/

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Elkészült a legújabb Nu-Vista családtag, a Vinyl MC / MM-erősítő.“Nincs zaj, nincs torzítás, nem lehet túlterhelni a bemeneteit; a műszaki megoldások mind-mind a zenét szolgálják; a megszólaló zene a művészek szándékának megfelelően érzelmes és szenvedélyes; nagyon, de nagyon mély basszus, holografikus tér; a zenét ezen hallgatva, lelked megkönnyebbül, a zene a szívedig hatol…”[/size]
 
http://longkft.hu/audioblog/nu-vista-vi ... o-erosito/
 
Még a végén megint veszel egy lemezjátszót?!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Elkészült a legújabb Nu-Vista családtag, a Vinyl MC / MM-erősítő.“Nincs zaj, nincs torzítás, nem lehet túlterhelni a bemeneteit; a műszaki megoldások mind-mind a zenét szolgálják; a megszólaló zene a művészek szándékának megfelelően érzelmes és szenvedélyes; nagyon, de nagyon mély basszus, holografikus tér; a zenét ezen hallgatva, lelked megkönnyebbül, a zene a szívedig hatol…”
 
http://longkft.hu/audioblog/nu-vista-vi ... o-erosito/ 

longkft.hu/audioblog/

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: sssggg »



Sziasztok!
Musical Fidelity A300-ról tudnátok véleményt mondani? Régóta nézegetem ezt az erősítőt, laikusként elég komoly gépnek tűnik, de nem sok infót találtam róla a neten. Hangban kb. hol helyezkedik el a jelenlegi kínálathoz képest? B&W 705-el jó párosítás lenne?

Üdv! Nálam pár éve volt A-300 próbára,Dynaudiótól elvérzett se perc alatt,jm lab dobozokkal sem volt jó.
A megjelenése alapján az ember azt gondolná,hogy biztos jó hangja van de sajna nekem nem jött be.
Hogy a te dobozaiddal miként szól azt nem tudom,mivel Bowersel nem próbáltuk.
Kérdezd meg "mr.oxigen" fórumtársat az övé volt nálam,ő hátha többet tud mondani róla.

Avatar
csabi400
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2012.07.24., kedd 16:57
Értékelés: 56

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: csabi400 »


Sziasztok!
Musical Fidelity A300-ról tudnátok véleményt mondani? Régóta nézegetem ezt az erősítőt, laikusként elég komoly gépnek tűnik, de nem sok infót találtam róla a neten. Hangban kb. hol helyezkedik el a jelenlegi kínálathoz képest? B&W 705-el jó párosítás lenne?
Zene                                                                                                 
Accuphase E210A,Marantz CD6000KI,B&W703,Thorens TD280,Sennheiser HD600
Mozi
Pioneer SCLX72,Pioneer BDPLX71, Panasonic TX65-JZ1500
B&W:604S3,LCR600S3,602S3,601S3,ASW650(2db)
 
 

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Akkor tisztázzuk az M6 500i hűtőbordáinak problematikáját. A végtranzisztorok (6-6 db) a bejelölt téglalapokra vannak szerelve, amelyek fémesen kapcsolódnak az adott oldali hűtőbordákhoz, tehát a keletkező hőt azokon keresztül tudja leadni. Jól látható, hogy mindkét oldalon mindkét hűtőborda részt vesz a hűtésben, egyikük sem "dísz".A bejelölt téglalapokkal szemben a készülék alján szintén van két ugyanilyen fémlap, melyekre szintén 6-6 db tranzisztort szereltek és melyek szintén fémesen érintkeznek a hűtőbordákkal.A hűtőbordák melletti "zöld" felületen lévő alkatrészek nem a végfok részét képezik, ott akkora hő, ami hűtést igényelne nem keletkezik.

longkft.hu/audioblog/

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Azért ez a vas nálam bizonyított már.
Hosszúnál elég jól megtekerte az 1.7-es Maggieket és nem úgy tűnt mintha túlmelegedett volna, vagy meghajtás béli problémák merültek volna fel.

Epp ezert erdeklodok ennyire mert meg szeretnem venni.  Most egy Crown vegfokom van es mivan ha hangban nem lenne elorelepes. Tudom ki kell probalni de akkor + 30 ezerrel volna dragabb ha nem tobb.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: earforce »


Azért ez a vas nálam bizonyított már.
Hosszúnál elég jól megtekerte az 1.7-es Maggieket és nem úgy tűnt mintha túlmelegedett volna, vagy meghajtás béli problémák merültek volna fel.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Mindha a hutest kulon oldottak volna meg es nem az oldalbordakra raktak volna ami nagyon meglepo.
Jo vegulis aztan raraktak a hutobordat a hutobordakra csak erdekes megoldas.
 
 


Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Bár össze is van kötve a két oldal fémesen.
De ha jol megnezed meg a hatso resze sem a hutest biztositja hanem csak egy tartoszerkezet.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Mivel a készülék maximális áramfelvétele 2 kW, így gondolom, a transzformátorok 1000-1000 Wattosak.
Igen ezt igy enis megtalaltam de tudni akarok. 
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »


A trafokkal kapcsolatban nem talaltam infot, hogy mennyi wattosak. A kinagyitott kepeken nem latszik semmi, hogy valami rajta lenne az oldalso hutobordakon csak azert kerdeztem.
Mivel a készülék maximális áramfelvétele 2 kW, így gondolom, a transzformátorok 1000-1000 Wattosak.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: earforce »



Az első hűtőbordák szerintem csak dísz.
A trafók ránézésre max. 500W/ch.
Bár össze is van kötve a két oldal fémesen.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: earforce »


A trafokkal kapcsolatban nem talaltam infot, hogy mennyi wattosak. A kinagyitott kepeken nem latszik semmi, hogy valami rajta lenne az oldalso hutobordakon csak azert kerdeztem.Az első hűtőbordák szerintem csak dísz.
A trafók ránézésre max. 500W/ch.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Bizton állíthatom a hűtőbordái nem csak díszítő elemek - pl. Magneplanar-ral használva időnként jelentősen hozzájárultak a szoba fűtéséhez.
Nem tudom, mit látsz a trafókkal kapcsolatban.

A trafokkal kapcsolatban nem talaltam infot, hogy mennyi wattosak. A kinagyitott kepeken nem latszik semmi, hogy valami rajta lenne az oldalso hutobordakon csak azert kerdeztem.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Jol latom a MF M6 500i-nal, hogy a hutobordak csak disz? Meg, hogy mennyi wattos trafok vannak benne?
Bizton állíthatom a hűtőbordái nem csak díszítő elemek - pl. Magneplanar-ral használva időnként jelentősen hozzájárultak a szoba fűtéséhez.
Nem tudom, mit látsz a trafókkal kapcsolatban.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Jol latom a MF M6 500i-nal, hogy a hutobordak csak disz? Meg, hogy mennyi wattos trafok vannak benne?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tottyi »


A Musical Fidelity "supercharger" erősítői - 550K, 750K - természetesen használhatók "szimpla" monó végerősítőként is, ami már (egy kicsit) kevésbé "macerás" megoldás.
Igen de azt irtad, hogy ugy az igazi mert igy nem adja ki amire kepes, maradok az integraltnal.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Most itt van egy a szomszedban epp tegnap tettek fel ha esetleg valaki. Szamomra macera mert ahogy lejebb irtak kell hozza egy jo kis integralt na meg dubla hangfalkabelezes es persze ketto tapkabel.
https://elektro.bazos.sk/inzerat/780292 ... harger.php

A Musical Fidelity "supercharger" erősítői - 550K, 750K - természetesen használhatók "szimpla" monó végerősítőként is, ami már (egy kicsit) kevésbé "macerás" megoldás.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Most itt van egy a szomszedban epp tegnap tettek fel ha esetleg valaki. Szamomra macera mert ahogy lejebb irtak kell hozza egy jo kis integralt na meg dubla hangfalkabelezes es persze ketto tapkabel.
https://elektro.bazos.sk/inzerat/780292 ... harger.php
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Javaslom, ennek inkább nézzél utána jobban. Elég csak rákeresni a céginformációs adatbázisokban.
 
Rég törölte a NAV a céget.

Igen, ez így van.
 
Gondolom, akkor arról is tudsz, hogy '98-ban a Datateam-Audiotuning váltáskor az osztrák Audiotuning nem egy magyar céggel, hanem magánszeméllyel kötött szerződést. Így a Musical Fidelity szempontjából irreleváns, hogy jelenleg az Audiovisiontuning egy cégnek a neve, vagy a lassan 20 éve forgalmazó magánszemély (magánvállalkozó) fantázianeve.
 
Aztán, hogy mit hoz a jövő, ki tudja.
longkft.hu/audioblog/

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



........ a drágábbakat pedig az Audiovision Tuning.
Az utóbbi "nem húzta le a rolót", de tény, hogy több energiát kell(ene) belefektetniük.

Javaslom, ennek inkább nézzél utána jobban. Elég csak rákeresni a céginformációs adatbázisokban.
 
Rég törölte a NAV a céget.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ausztriában árulnak egy Titan párost, ha valakit érdekel. Nem sok van belőle, ha jól tudom 50.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Két forgalmazója van a Musical Fidelity termékeknek.
Az olcsóbb készülékeket hivatalosan az Extreme Audio árusíthatja, a drágábbakat pedig az Audiovision Tuning.
Az utóbbi "nem húzta le a rolót", de tény, hogy több energiát kell(ene) belefektetniük.

 
Köszi a pontos info-t. 
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Még léteznek? Úgy tudtam, hogy egy ideje lehúzták a rolót.
Két forgalmazója van a Musical Fidelity termékeknek.
Az olcsóbb készülékeket hivatalosan az Extreme Audio árusíthatja, a drágábbakat pedig az Audiovision Tuning.
Az utóbbi "nem húzta le a rolót", de tény, hogy több energiát kell(ene) belefektetniük.
longkft.hu/audioblog/

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”