Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Musical Fidelity

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Most is ők!
Még léteznek? Úgy tudtam, hogy egy ideje lehúzták a rolót.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: earforce »


Tudtommal az utolsó az Audio Vision Tuning volt.
Most is ők!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Van jelenleg hazai forgalmazója a Musical Fidelity készülékeknek ?
 
Tudtommal az utolsó az Audio Vision Tuning volt.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

Van jelenleg hazai forgalmazója a Musical Fidelity készülékeknek ?

Avatar
Simici
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 17:34
Értékelés: 32

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: Simici »


Itt az új szerzeményem. Azt hiszem egy "kis" időre révbe jutottam.
Legalábbis erősítő terén.

 

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Úgy látom, a Musical Fidelity "elődcégének" a Michaelson & Austin-nak csöves készülékei nem mozgattak meg senkit - talán ezek ismerősebbek lesznek...





longkft.hu/audioblog/

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Az A1008 a 2000-es évek közepén a második szintet képviselte. Felette voltak a KW-erősítők, alatta meg mindenféle más. Mai készülékekben gondolkodva az M6 500i kategóriájának felel meg.
A Musical Fidelity minden vásárlónak kedvezni akart, ezért volt benne DAC, MM / MC phono , csöves előfok, fojtótekercs, külön táp, nagy teljesítmény...
Sem a DAC-ját, sem a phono-erősítőjét nem hallottam. Úgy emlékszem, nagy-jelszintű bemenetről lendületes, erőteljes hangja volt és ami talán a legfontosabb, nagyon "dús" volt a basszusa, amihez képest más erősítők vékonyan szóltak. Ezzel egy kicsit csalt, mert hallgathatóbbá tette a felvételeket, de a részletekből, a térből, az apró ám fontos információkból kevesebbet mutatott meg.
 
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Hosszu kollegat kerdem, hogy ez hol helyezkedik az MF-ek kozott? Kerestem itt de ezt a tipust meg nem talaltam. Ja es mi a velemenyed rola? Nincs veteli szandek csak a tisztabban latas kedveert.
Musical Fidelity A1008
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Néhány igazi kuriózum Musical Fidelity rajongóknak - nem tévedés, nem átverés!  





longkft.hu/audioblog/

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: earforce »



Az alábbi, nagyon hasznos linken megtalálhatjátok közel 100 Musical Fidelity készülék eredeti manuálját letölthető PDF-ben.
Sajnos, azonban az első évtized meghatározó készülékének és néhány későbbinek hiányzik a leírása még ebből a gyári gyűjteményből is,   
 
http://www.musicalfidelity.com/support/product-manuals

No hát igen, ebből csak jó pár hiányzik többek közt az F szériás darabok. Úgyhogy írtam anno a MF-nek, hogy ugyan a honlapon sok minden fent van, de pont az F15/F22-t nem találom és amennyiben módjukban áll küldjék már meg legyenek oly jók. Csatoltam.
F15 Power amp Instructions scanned.pdf
F22 remote control tube preamp.pdf
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Az alábbi, nagyon hasznos linken megtalálhatjátok közel 100 Musical Fidelity készülék eredeti manuálját letölthető PDF-ben.
Sajnos, azonban az első évtized meghatározó készülékének és néhány későbbinek hiányzik a leírása még ebből a gyári gyűjteményből is,   

http://www.musicalfidelity.com/support/product-manuals
longkft.hu/audioblog/

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Shahinian Compass talán, de majd hosszú kolléga megmondja a tutit.
Ehhez nem tudok mit hozzátenni.
 
Legfeljebb csak annyit, ez a legjobb dinamikus hangsugárzó (számomra), amit saját rendszeremben hallgathattam - meg is tartottam vagy 7-8 évig.
Amikor eladtam, kényszerűségből, csak egy teszkógazdaságos, mindent egybe házimozin tudtam bemutatni egy nagyon hideg szobában, a vevő mégis órákon keresztül hallgatta, teljesen csonttá fagyva ugyan, de boldogan, a zenében teljesen elmélyülten.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Tudja valaki milyen hangfalak vannak a képen?
Shahinian Compass talán, de majd hosszú kolléga megmondja a tutit.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: Peger »

Tudja valaki milyen hangfalak vannak a képen?
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »


...és a nagy testvér F25 / F19. 

longkft.hu/audioblog/

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: earforce »


Aztán a Rainbow/Typhoon (2x) triót követte egy F15/F22 elő/végfok páros.
Nálam ez a vas jelenti a végállomást hangban. Szűk keresztmetszet egyedül az A class 100W csatornánként, de az MG12-nek elég. Ha nagyobb planárra váltok 1x lehet, hogy kevés lesz... 

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: erica »


De lehet, hogy a Russ Andrews .
Köszönöm a jótanácsot ki fogom próbálni. Ès jó volt mástól hallani ezeket a mod okat, csak megerősitett abban h nem bántam meg mert tudom igy nehezebb eladni.Mondjuk eladásra csak akkor kerülne sor ha feljebb lépnék márkán belül.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Köszönőm szépen!
Tényleg jelentősen javult kiszerelt tápkábel a trafóig 0.5mm" cserélve lett ht kábelre furutech iec a, hangerőszabályzóhoz kimber silver streak, furutech rca aljzatok a cd sacd ht szintén kimber kábellel, WBT hangszoró csatlakozók hozzá ht kábelen jut el a jel. Még lett volna egykét ellenállás csere is de az még várat és tényleg nagyon szuper lett egy külföldi oldalról lestük ki a tuningot csak ott 1600€volt a tuning ha jol emlékszem de nagyon megfogott az MF még egy gondolatom lenne az alját és a fedőlemezt lecserélném 1.5. ..2cm vastag aluminiumra még merevebb legyen kinézetet ugy képzelném mint a dan d`agustino erősítőn is látni.

Esetleg nem a Russ Andrews féle tuningot láttátok?
Maga a Musical Fidelity is kínál szinte minden készülékéhez gyári tuningot. Az A5 esetében ez 599 font + oda-vissza szállítás.
 
Mielőtt belevágsz a tetőlemez kicserélésébe, azt szedd le a készülékről és hallgasd néhány napig "csupaszon".
Több erősítőnél tapasztalható, hogy nem szeret teljesen zárt dobozban lenni, jobban szól, ha levesszük a tetőlemezét.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Sziasztok!
 
Nekem egy X-A1 szolgal tobb mint 10 eve, es most erosen gondolkodom, hogy cserelni kellene mar benne a kondikat. Talaltam anno egy jo DIY leirast rola, de sajna nem mentettem le. Valakinek van esetleg tapasztalata recappel kapcsolatban?
 
Az Ebayen keszre szerelt A50 es monoblokk elektronikakat lehet venni fillerekert, csak tap es doboz kell nekik. Nem probalta valaki? Eleg horror ara van a gyari daraboknak es ritkak is.

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: erica »

Valoban csak a kellékek az én esetembenn is meghaladta a 100eft ot joval és ebben még munkadij nem is volt.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


(bocsanat)    es ezeket a gyarto nem tudta, vagy nem akarta, vagy miert nem csinalta igy (gondolom talan nem mindegyik nagy artenyezö) ?
De, a gyártó is tudja. Viszont neki be kell tartani a márkán belüli ranglétrát. Vmint igenis plusz költség (bele kell férnie egy bizonyos keretbe, azt nem lehet túllépni). Nem 5-6 készülékről beszélünk hanem akár több százról.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: erica »


Köszönőm szépen!
Tényleg jelentősen javult kiszerelt tápkábel a trafóig 0.5mm" cserélve lett ht kábelre furutech iec a, hangerőszabályzóhoz kimber silver streak, furutech rca aljzatok a cd sacd ht szintén kimber kábellel, WBT hangszoró csatlakozók hozzá ht kábelen jut el a jel. Még lett volna egykét ellenállás csere is de az még várat és tényleg nagyon szuper lett egy külföldi oldalról lestük ki a tuningot csak ott 1600€volt a tuning ha jol emlékszem de nagyon megfogott az MF még egy gondolatom lenne az alját és a fedőlemezt lecserélném 1.5. ..2cm vastag aluminiumra még merevebb legyen kinézetet ugy képzelném mint a dan d`agustino erősítőn is látni.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: -KP- »


(bocsanat)    es ezeket a gyarto nem tudta, vagy nem akarta, vagy miert nem csinalta igy (gondolom talan nem mindegyik nagy artenyezö) ?
 
Ennyi év fórumozás után ez még mindig kérdés? 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


(bocsanat)    es ezeket a gyarto nem tudta, vagy nem akarta, vagy miert nem csinalta igy (gondolom talan nem mindegyik nagy artenyezö) ?
 
Szerintem ezek általában nem nagy árbefolyásoló tényezők-mint hogyan pld. 100-200e kategóriájú cd játszók IEC aljzatai sem-mégis fix "szárítókötéllel" szerelik/ték azokat is.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Musical Fidelity

Hozzászólás Szerző: avl2 »



...
Érdemes kicserélni benne a 4 db biztosítékot, valamilyen általad preferált típusra.
Ezenkívül a hálózati csatlakozótól a trafóig tartó kb. 40 cm-es belső tápkábel kicserélése valamilyen jobb minőségűre - esetleg olyanra, amilyet egyébként is használsz hozzá - abszolút meghallható.
Az igazi javulást pedig az hozza (hozná), ha a paneltól a hangerő-szabályozóig és onnan visszavezető IC-kábeleket kicseréled valamilyen "normálisra".
A gyárilag benne lévő vezeték a készülék minőségét jelentősen korlátozza.

 
(bocsanat)    es ezeket a gyarto nem tudta, vagy nem akarta, vagy miert nem csinalta igy (gondolom talan nem mindegyik nagy artenyezö) ?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”