Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

BLX írta:
2023.02.15., szer. 23:40
Tudja valaki, hogy kb milyen arban lesz?
Zsolt is csak annyit írt a fb-on valakinek válaszul, hogy csak a hangszórókészlet közel 600€, úgyhogy nem egy budget hangfal lesz.
Én ebből arra tippelnék, hogy ez valahova oda futhat ki majd, mint anno az Enigma volt.
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

alto írta:
2023.02.16., csüt. 07:46
ami még jól is szól: Mission impossible.
Erről a modelljükről még nem hallottam. 752-m volt, állítólag azt is az Epos-os Robin Marshall tervezte a Missionnek, de az tragikus volt: Zsolt cserélte be nekem anno, valami hallgathatóra, de ő is csak nézett kb., hogy "ez meg mi?". Szal nem tudom ...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

BLX írta:
2023.02.15., szer. 23:40
Peger írta:
2023.02.15., szer. 20:33
Pont a héten volt szerencsém meghallgatni, sokaknak fog meglepetést okozni még ez a kis doboz😊. Én majdnem leellenőriztem nincsenek e bekapcsolva mellette a nagytesók 😂?
Tudja valaki, hogy kb milyen arban lesz?
Az sem biztos, hogy lesz-e belőle termék, eléggé az elején tart még a fejlesztés.
Abban viszont nem érdemes reménykedni, a hogy itthoni gyártással 2-300ezres fogyasztói áron bármilyen hangfalat össze lehet rakni, főleg nem olyat, ami még jól is szól. Mission impossible.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

BLX írta:
2023.02.15., szer. 23:40
Peger írta:
2023.02.15., szer. 20:33
Pont a héten volt szerencsém meghallgatni, sokaknak fog meglepetést okozni még ez a kis doboz😊. Én majdnem leellenőriztem nincsenek e bekapcsolva mellette a nagytesók 😂?
Tudja valaki, hogy kb milyen arban lesz?
Nem, mert ez még csak "deszkamodell".
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

Peger írta:
2023.02.15., szer. 20:33
Pont a héten volt szerencsém meghallgatni, sokaknak fog meglepetést okozni még ez a kis doboz😊. Én majdnem leellenőriztem nincsenek e bekapcsolva mellette a nagytesók 😂?
Tudja valaki, hogy kb milyen arban lesz?

Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Peger »

Pont a héten volt szerencsém meghallgatni, sokaknak fog meglepetést okozni még ez a kis doboz😊. Én majdnem leellenőriztem nincsenek e bekapcsolva mellette a nagytesók 😂?
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

Zsolt fb oldalára érdemes odakukkantani. Fény látszik a jóáronjóhangsugárzótkereső alagút végén.
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

BLX írta:
2023.02.03., pén. 15:03
Ekkora lenne a különbség a 2.1-es és a 2.3-as kártyák között? Más is tapasztalta, hogy sokkal dögösebb a 2.3-as kártya a 2.1-es képest?
Eddig azt olvastam másoktól, hogy nagyon hasonlóak, talán a 2.3 kicsit "modernebb" hang.
Ez elsikkadt a nagy trafózásban.
Telefonról nem tudok hosszan írni, de annyit röviden, hogy a két kártya hangja jól hallhatóan eltér, pedig ugyanaz a chip van mindkettőben. Erről ennyit …
A 2.3 nem “dögösebb” hanem a sávszélei hallhatóan szélesebbek, és több részletet képes megmutatni. A 2.1 a klasszikus Heed hang: nem forszírozza a részleteket, inkább egy kerek egészre törekszik.
Így hát rendszerfüggő, kinek mikor melyik jön be jobban.
Kicsit hasonló az Si2/Si3 dilemmához.
Az biztos, hogy minél jobb a rendszer, annál inkább passzol hozzá a 2.3 - ugyanakkor ez a kártya jobban megmutatja, ha valahol valami nincs rendben. A 2.1 kártya megbocsátóbb …
Ez persze most így nagyon elnagyolt, Ear blogján van egy régebbi leírás a 2.3-ról, ott pontosabban olvashatsz erről.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Ear írta:
2023.02.05., vas. 10:11
dgab írta:
2023.02.04., szomb. 22:12

A trafó előnye, hogy mivel nincs elektronikus erősítés, elméletileg alacsonyabb a zajszintje és kevesebbet torzít, mint egy MC-előerősítő. A hang levegősebb, több a részlet, természetesebb a zene. Hátránya, hogy az egyik tekercsről a másikra a fizika törvényszerűségei miatt nem tud átmenni a hangszedő jelének 100%-a, így a frekvencia-átvitel mindig korlátozottabb lesz, mint az elektronikus erősítő esetében. Ez jellemzően a mélytartományt érinti erősebben.


...de vélhetően nálad az a helyzet, hogy a beépített phono jobban tudja kompenzálni a trafó frekvenciavesztését, mint a Quasar MM része.
Már bocsánat, de ez butaság. Hogy egy MC illesztő trafó vágjon-e mélyet, az konstruktőri elhatározás, meg némileg pénz kérdése, hogy megfelelő anyagokat és méretezést válasszon. Ez ráadásul nem kimenőtrafó, ahol ez a méretezési nehézség komolyabb probléma. Nem egy olyan MC trafót ismerek, ami mind mérve, mind fülre brutális mélyleadásra képes, néha még túl sokra is, mert az azért elég durva látvány, amikor a 3-4 Hz-re hangolt felfüggesztés a tű lemezre engedésekori hintázást a mély a végpontok közötti néma pulzálásával nyomatékosítják.
Ugyanez virágnyelven:
“A sokat hallottak szerint, kellően jó hangszedő és kellően jó trafó esetében az előnyök egyértelműen jelentősebbek, mint a hátrányok.”

leborulok.gif

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

DeProtector írta:
2023.02.04., szomb. 21:24
cotag írta:
2023.02.04., szomb. 20:38
A Heed phonot soha nem próbáltam trafóval, de ha új a trafó, lehet, hogy járatás kell neki és ezt érzed a hangjában. Nekem pont ugyanez volt új trafóval, mindenben jobb volt, mint az MC elektronika, de mégis volt valami zavar. Aztán szépen bejáratódott. (És nagyon nem mindegy milyen kábelt használsz a trafó és a phono között.)
Elméletileg be lett bőven járatva a trafó, bár az utóbbi időben lehet, hogy sokat állt.
A kábel kérdésre mondjuk már én is gondoltam, mivel fonó kábel eddig csak egy kellett, tartalék meg nincs, így jobb híján most csak egy rca összekötő van a trafó és a fonó közt. Meg egy random madzag a földnek.

Közben a beépített fonóval hallgatom. Az meg egyre jobb.
Zavaró tényezők nélkül. Ugyan úgy rca kábellel. Most már azt merem mondani, hogy ez így jobb (trafó+beépített fonó) mint tisztán a Quasar.
Ez viszont már végképp nem világos...
A hifi kisokost felütve: a lemezjátszó előerősítő két fő dolgot csinál, egyrészt a hangszedő nagyon alacsony kimenő feszültségét és az itt alkalmazott magas bemenő impedanciát illeszti az előerősítők sokkal magasabb, vonal szintű bemenő feszültségéhez és alacsonyabb bemenő impedanciájához, másrészt elvégzi a RIAA-korrekciót. Az MC-hangszedő jelszintje tizede (esetleg huszada) az MM-hangszedőkének, és a lezáró impedancia is csupán a töredéke a lemezjátszó előerősítő alapértelmezett bemenő impedanciájának, szükség van még valamire, ami megteremti a kapcsolatot. Ez vagy egy újabb erősítő fokozat (lemezjátszó elő-elő erősítő), vagy egy transzformátor.

A trafó előnye, hogy mivel nincs elektronikus erősítés, elméletileg alacsonyabb a zajszintje és kevesebbet torzít, mint egy MC-előerősítő. A hang levegősebb, több a részlet, természetesebb a zene. Hátránya, hogy az egyik tekercsről a másikra a fizika törvényszerűségei miatt nem tud átmenni a hangszedő jelének 100%-a, így a frekvencia-átvitel mindig korlátozottabb lesz, mint az elektronikus erősítő esetében. Ez jellemzően a mélytartományt érinti erősebben.

A sokat hallottak szerint, kellően jó hangszedő és kellően jó trafó esetében az előnyök egyértelműen jelentősebbek, mint a hátrányok.

Ezen a ponton Huszti úrék szakvéleményére lenne szükség, de vélhetően nálad az a helyzet, hogy a beépített phono jobban tudja kompenzálni a trafó frekvenciavesztését, mint a Quasar MM része - a phono-kártyát úgy tervezhették, hogy mélyben kevésbé erős hangszedőkkel fogják használni, mint a Quasart.

Persze az is lehet, hogy teljesen más az ok :smile29:

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cotag »

DeProtector írta:
2023.02.04., szomb. 21:24
A kábel kérdésre mondjuk már én is gondoltam, mivel fonó kábel eddig csak egy kellett, tartalék meg nincs, így jobb híján most csak egy rca összekötő van a trafó és a fonó közt. Meg egy random madzag a földnek.
Olyan kábelt javasolnék, amit kifejezetten phono és SUT közé ajánl a gyártó. A megfelelő árnyékolás mellett nagyon fontos az alacsony kapacitás (50 pF vagy kevesebb), illetve minél rövidebb legyen (1 m max). Bocsánat ez itt már kicsit off, de itt merült fel.

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

cotag írta:
2023.02.04., szomb. 20:38
A Heed phonot soha nem próbáltam trafóval, de ha új a trafó, lehet, hogy járatás kell neki és ezt érzed a hangjában. Nekem pont ugyanez volt új trafóval, mindenben jobb volt, mint az MC elektronika, de mégis volt valami zavar. Aztán szépen bejáratódott. (És nagyon nem mindegy milyen kábelt használsz a trafó és a phono között.)
Elméletileg be lett bőven járatva a trafó, bár az utóbbi időben lehet, hogy sokat állt.
A kábel kérdésre mondjuk már én is gondoltam, mivel fonó kábel eddig csak egy kellett, tartalék meg nincs, így jobb híján most csak egy rca összekötő van a trafó és a fonó közt. Meg egy random madzag a földnek.

Közben a beépített fonóval hallgatom. Az meg egyre jobb.
Zavaró tényezők nélkül. Ugyan úgy rca kábellel. Most már azt merem mondani, hogy ez így jobb (trafó+beépített fonó) mint tisztán a Quasar.
Ez viszont már végképp nem világos...
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cotag »

DeProtector írta:
2023.02.04., szomb. 13:37
Most volt/van nálam két jobbfajta trafó is, az egyikkel talán jobb is a hang. Nagyobb felbontás, nagyobb hangtömeg, nagyobb tér, mégis folyton inkább nélküle hallgatnám.
A Heed phonot soha nem próbáltam trafóval, de ha új a trafó, lehet, hogy járatás kell neki és ezt érzed a hangjában. Nekem pont ugyanez volt új trafóval, mindenben jobb volt, mint az MC elektronika, de mégis volt valami zavar. Aztán szépen bejáratódott. (És nagyon nem mindegy milyen kábelt használsz a trafó és a phono között.)

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

alto írta:
2023.02.04., szomb. 15:16

A Quasarnak mindegy, hogy az MM bemenetén egy MM hangszedőt lát, vagy egy MC trafó által illesztett MC hangszedőt, itt az illesztettség mindenképp megvalósul. Ha a trafó valóban jól illeszkedik a hangszedőhöz, és te mégis jobbnak hallod a Quasart az MC bemenetéről, akkor lehet, hogy maga a trafó nem elég jó, vagy az is lehet, hogy neked szubjektívan egyszerűen jobban tetszik Quasar MC fokozat hangja.
Persze, ez is benne van a pakliban.
Addig én is úgy gondoltam, hogy jobb a Quasar fonó MC része mint a trafó, míg meg nem hallgattam a beépített fonóval a trafót.
A beépített fonóval nincs "zavar", azzal szívesen elhallgatom. Sőt azt vissza is vonnám, hogy úgy rosszabb a hang, inkább csak másra teszi a hangsúlyt.
Fura egy állatfaj ez a trafó, annyi biztos.
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

PgSpa írta:
2023.02.04., szomb. 15:13
Lehet, hogy rosszul tudom, de a Quasar-t a jumperekkel elvileg bármihez lehet illeszteni. Akkor minek trafó?
Csak simán az MM részét használod ilyenkor?
Igen, simán az MM bemenet van használatban ilyenkor.
Valóban hozzá lehet illeszteni szinte bármihez. Eddig így is használtam MC-hez. A trafós próba puszta kíváncsiság.
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

DeProtector írta:
2023.02.04., szomb. 14:52
alto írta:
2023.02.04., szomb. 14:31

Az MC trafóknál a hangszedő megfelelő illesztésére kell ügyelni, egy adott trafó nem biztos, hogy jól illeszkedik az adott hangszedőhöz. Kifelé már nagyjából mindegy, ott standard MM phono-t vár, a szokásos 47kohmos impedanciával.
Az illesztettség elvileg hibátlan, a hangszedőhöz passzolót kértem a gyártótól.
Nekem inkább olyan érzésem van, hogy a Quasar nem "szereti", ha trafót aggatok elé.
A beépített fonóval nincs ez.
Ezért voltam kíváncsi, hogy valaki kísérletezett-e már trafóval a Quasar előtt.
A Quasarnak mindegy, hogy az MM bemenetén egy MM hangszedőt lát, vagy egy MC trafó által illesztett MC hangszedőt, itt az illesztettség mindenképp megvalósul. Ha a trafó valóban jól illeszkedik a hangszedőhöz, és te mégis jobbnak hallod a Quasart az MC bemenetéről, akkor lehet, hogy maga a trafó nem elég jó, vagy az is lehet, hogy neked szubjektívan egyszerűen jobban tetszik Quasar MC fokozat hangja.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 337
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Lehet, hogy rosszul tudom, de a Quasar-t a jumperekkel elvileg bármihez lehet illeszteni. Akkor minek trafó?
Csak simán az MM részét használod ilyenkor?

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

alto írta:
2023.02.04., szomb. 14:31

Az MC trafóknál a hangszedő megfelelő illesztésére kell ügyelni, egy adott trafó nem biztos, hogy jól illeszkedik az adott hangszedőhöz. Kifelé már nagyjából mindegy, ott standard MM phono-t vár, a szokásos 47kohmos impedanciával.
Az illesztettség elvileg hibátlan, a hangszedőhöz passzolót kértem a gyártótól.
Nekem inkább olyan érzésem van, hogy a Quasar nem "szereti", ha trafót aggatok elé.
A beépített fonóval nincs ez.
Ezért voltam kíváncsi, hogy valaki kísérletezett-e már trafóval a Quasar előtt.
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

DeProtector írta:
2023.02.04., szomb. 13:37
Quasar tulajoktól kérdezném, hogy próbálta/használja valaki trafóval a Quasar-ját?

Most volt/van nálam két jobbfajta trafó is, az egyikkel talán jobb is a hang. Nagyobb felbontás, nagyobb hangtömeg, nagyobb tér, mégis folyton inkább nélküle hallgatnám.
Lehet, hogy valami torzítást felerősít amit nem tudok egyértelműen detektálni, csak érzem, hogy nem jó valami.

Az SI2-ben lévő fonó kártyára is kíváncsiságból rákötöttem. Ott nincs meg ez a nyugtalanság, viszont nyilván gyengébb hangot kapok ( bár a mély ott meg sokkal vastagabb...ki érti ezt).

Van valakinek ilyen trafós tapasztalata?
Az MC trafóknál a hangszedő megfelelő illesztésére kell ügyelni, egy adott trafó nem biztos, hogy jól illeszkedik az adott hangszedőhöz. Kifelé már nagyjából mindegy, ott standard MM phono-t vár, a szokásos 47kohmos impedanciával.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

Quasar tulajoktól kérdezném, hogy próbálta/használja valaki trafóval a Quasar-ját?

Most volt/van nálam két jobbfajta trafó is, az egyikkel talán jobb is a hang. Nagyobb felbontás, nagyobb hangtömeg, nagyobb tér, mégis folyton inkább nélküle hallgatnám.
Lehet, hogy valami torzítást felerősít amit nem tudok egyértelműen detektálni, csak érzem, hogy nem jó valami.

Az SI2-ben lévő fonó kártyára is kíváncsiságból rákötöttem. Ott nincs meg ez a nyugtalanság, viszont nyilván gyengébb hangot kapok ( bár a mély ott meg sokkal vastagabb...ki érti ezt).

Van valakinek ilyen trafós tapasztalata?
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

dgab írta:
2023.02.03., pén. 13:59
Nálam a StandArt 2 Pro-nál egyértelműen érezhető, hogy milyen forrás szól: bizonyos esetekben van kraft, dög, test, de pl. a már többször tárgyalt 2.1-es DAC-kártyával, vélhetően a kártya karaktere miatt, nem tudtam előcsalogatni az arcletépő gyalulást. 2.3-as kártyával igen.

Esetemben az is sokat számít, hogy pontosan a füleim felé álljanak a hangszórók. Nem vagyok különösebben magas, de egy egész picit hátra kellett döntenem a sugárzókat, hogy testesebb legyen a hangzás. Ezzel érdemes lehet kísérletezni - ha a földön ülve van elég basszus és dög, hátradöntéssel lehet hangolni a dobozokat ebbe az irányba.
crepto írta:
2023.01.26., csüt. 18:57
Nálam is van egy StandART Jubilee SE, és már közel két éve barátkozom vele.

A leírtak teljesen igazak, hadd tegyem mégis egy másik perspektívába: sokat hallgatok elektronikus zenét, és ott nekem hiányzik még mindig a dög, a karc, a lehengerlő basszus. Azt se bánnám, ha rátelepedne a többi sávra, csak jöjjön a dög.

Hangszeres zenén, és énekhangon csoda, az nem kétség.

Ja, StandART 2-ről váltottam fel, de most beszereztem újra egy párat, azt hallgatom, ha valami kraftosat szeretnék
hukkle írta:
2023.01.22., vas. 10:27
Nagyon szerethető hangja van, iszonyatosan komoly basszus tartalékokkal, ugyanakkor a mélytartomány nem telepszik rá a többi sávra. A magasak krémesek, a közép nem kiabálós.
Ekkora lenne a különbség a 2.1-es és a 2.3-as kártyák között? Más is tapasztalta, hogy sokkal dögösebb a 2.3-as kártya a 2.1-es képest?

Eddig azt olvastam másoktól, hogy nagyon hasonlóak, talán a 2.3 kicsit "modernebb" hang. gondolkodik.gif

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Nálam a StandArt 2 Pro-nál egyértelműen érezhető, hogy milyen forrás szól: bizonyos esetekben van kraft, dög, test, de pl. a már többször tárgyalt 2.1-es DAC-kártyával, vélhetően a kártya karaktere miatt, nem tudtam előcsalogatni az arcletépő gyalulást. 2.3-as kártyával igen.

Esetemben az is sokat számít, hogy pontosan a füleim felé álljanak a hangszórók. Nem vagyok különösebben magas, de egy egész picit hátra kellett döntenem a sugárzókat, hogy testesebb legyen a hangzás. Ezzel érdemes lehet kísérletezni - ha a földön ülve van elég basszus és dög, hátradöntéssel lehet hangolni a dobozokat ebbe az irányba.
crepto írta:
2023.01.26., csüt. 18:57
Nálam is van egy StandART Jubilee SE, és már közel két éve barátkozom vele.

A leírtak teljesen igazak, hadd tegyem mégis egy másik perspektívába: sokat hallgatok elektronikus zenét, és ott nekem hiányzik még mindig a dög, a karc, a lehengerlő basszus. Azt se bánnám, ha rátelepedne a többi sávra, csak jöjjön a dög.

Hangszeres zenén, és énekhangon csoda, az nem kétség.

Ja, StandART 2-ről váltottam fel, de most beszereztem újra egy párat, azt hallgatom, ha valami kraftosat szeretnék
hukkle írta:
2023.01.22., vas. 10:27
Nagyon szerethető hangja van, iszonyatosan komoly basszus tartalékokkal, ugyanakkor a mélytartomány nem telepszik rá a többi sávra. A magasak krémesek, a közép nem kiabálós.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Ha már nagy DAC-kártya: azt tudja esetleg vki, hogy ha a Thesis Alpha USB-bemenetére közvetlenül rákötünk egy Alma eszközt, lightning/USB-B kábellel, és elindítjuk a Music appot az Almán, ott lesz zene? gondolkodik.gif

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: konok »

Shimano írta:
2023.01.30., hétf. 17:44
tényleg,hol a harmadik?
0:F3
Le kell venni a jumpert.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ear írta:
2023.01.31., kedd 09:19
Shimano írta:
2023.01.30., hétf. 17:44
Magyarázza már el valaki azt, hogy a nagy dackártyákon mire jó a 3 opciós digitális szűrő.Érdemes ezzel szórakozni,?illetve mit kellene hallanunk az egyik,és a többi állásban?
Volt már erről szó,de csak halványan érintettük a témát.
Attól függ, milyen felbontású felvételeket hallgatsz a legtöbbet. Sok bitnél alig hallani, kevés bitnél jobban. A dinamika, a lecsengés, a megfoghatóság változik igazán. Hogy aztán nálad ebből mi jön át, az másik kérdés.
Javarészt kevés bites felvételeket cd lemezen.A múltkoriban az egyik állásról áttettem a másikra,(én a harmadikat nem is találom)és mintha más lenne,de lehet csak bemagyarázom.Most szemből nézve a baloldalon van a jumper,eddig a jobb oldalon volt,és tényleg,hol a harmadik?Persze lehet csak a vaksi szemem miatt, :D de azt nem is találtam meg.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”