Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

dgab írta:
2023.02.03., pén. 13:59
Nálam a StandArt 2 Pro-nál egyértelműen érezhető, hogy milyen forrás szól: bizonyos esetekben van kraft, dög, test, de pl. a már többször tárgyalt 2.1-es DAC-kártyával, vélhetően a kártya karaktere miatt, nem tudtam előcsalogatni az arcletépő gyalulást. 2.3-as kártyával igen.

Esetemben az is sokat számít, hogy pontosan a füleim felé álljanak a hangszórók. Nem vagyok különösebben magas, de egy egész picit hátra kellett döntenem a sugárzókat, hogy testesebb legyen a hangzás. Ezzel érdemes lehet kísérletezni - ha a földön ülve van elég basszus és dög, hátradöntéssel lehet hangolni a dobozokat ebbe az irányba.
crepto írta:
2023.01.26., csüt. 18:57
Nálam is van egy StandART Jubilee SE, és már közel két éve barátkozom vele.

A leírtak teljesen igazak, hadd tegyem mégis egy másik perspektívába: sokat hallgatok elektronikus zenét, és ott nekem hiányzik még mindig a dög, a karc, a lehengerlő basszus. Azt se bánnám, ha rátelepedne a többi sávra, csak jöjjön a dög.

Hangszeres zenén, és énekhangon csoda, az nem kétség.

Ja, StandART 2-ről váltottam fel, de most beszereztem újra egy párat, azt hallgatom, ha valami kraftosat szeretnék
hukkle írta:
2023.01.22., vas. 10:27
Nagyon szerethető hangja van, iszonyatosan komoly basszus tartalékokkal, ugyanakkor a mélytartomány nem telepszik rá a többi sávra. A magasak krémesek, a közép nem kiabálós.
Ekkora lenne a különbség a 2.1-es és a 2.3-as kártyák között? Más is tapasztalta, hogy sokkal dögösebb a 2.3-as kártya a 2.1-es képest?

Eddig azt olvastam másoktól, hogy nagyon hasonlóak, talán a 2.3 kicsit "modernebb" hang. gondolkodik.gif

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Nálam a StandArt 2 Pro-nál egyértelműen érezhető, hogy milyen forrás szól: bizonyos esetekben van kraft, dög, test, de pl. a már többször tárgyalt 2.1-es DAC-kártyával, vélhetően a kártya karaktere miatt, nem tudtam előcsalogatni az arcletépő gyalulást. 2.3-as kártyával igen.

Esetemben az is sokat számít, hogy pontosan a füleim felé álljanak a hangszórók. Nem vagyok különösebben magas, de egy egész picit hátra kellett döntenem a sugárzókat, hogy testesebb legyen a hangzás. Ezzel érdemes lehet kísérletezni - ha a földön ülve van elég basszus és dög, hátradöntéssel lehet hangolni a dobozokat ebbe az irányba.
crepto írta:
2023.01.26., csüt. 18:57
Nálam is van egy StandART Jubilee SE, és már közel két éve barátkozom vele.

A leírtak teljesen igazak, hadd tegyem mégis egy másik perspektívába: sokat hallgatok elektronikus zenét, és ott nekem hiányzik még mindig a dög, a karc, a lehengerlő basszus. Azt se bánnám, ha rátelepedne a többi sávra, csak jöjjön a dög.

Hangszeres zenén, és énekhangon csoda, az nem kétség.

Ja, StandART 2-ről váltottam fel, de most beszereztem újra egy párat, azt hallgatom, ha valami kraftosat szeretnék
hukkle írta:
2023.01.22., vas. 10:27
Nagyon szerethető hangja van, iszonyatosan komoly basszus tartalékokkal, ugyanakkor a mélytartomány nem telepszik rá a többi sávra. A magasak krémesek, a közép nem kiabálós.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Ha már nagy DAC-kártya: azt tudja esetleg vki, hogy ha a Thesis Alpha USB-bemenetére közvetlenül rákötünk egy Alma eszközt, lightning/USB-B kábellel, és elindítjuk a Music appot az Almán, ott lesz zene? gondolkodik.gif

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: konok »

Shimano írta:
2023.01.30., hétf. 17:44
tényleg,hol a harmadik?
0:F3
Le kell venni a jumpert.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ear írta:
2023.01.31., kedd 09:19
Shimano írta:
2023.01.30., hétf. 17:44
Magyarázza már el valaki azt, hogy a nagy dackártyákon mire jó a 3 opciós digitális szűrő.Érdemes ezzel szórakozni,?illetve mit kellene hallanunk az egyik,és a többi állásban?
Volt már erről szó,de csak halványan érintettük a témát.
Attól függ, milyen felbontású felvételeket hallgatsz a legtöbbet. Sok bitnél alig hallani, kevés bitnél jobban. A dinamika, a lecsengés, a megfoghatóság változik igazán. Hogy aztán nálad ebből mi jön át, az másik kérdés.
Javarészt kevés bites felvételeket cd lemezen.A múltkoriban az egyik állásról áttettem a másikra,(én a harmadikat nem is találom)és mintha más lenne,de lehet csak bemagyarázom.Most szemből nézve a baloldalon van a jumper,eddig a jobb oldalon volt,és tényleg,hol a harmadik?Persze lehet csak a vaksi szemem miatt, :D de azt nem is találtam meg.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

Shimano írta:
2023.01.30., hétf. 17:44
Magyarázza már el valaki azt, hogy a nagy dackártyákon mire jó a 3 opciós digitális szűrő.Érdemes ezzel szórakozni,?illetve mit kellene hallanunk az egyik,és a többi állásban?
Volt már erről szó,de csak halványan érintettük a témát.
Túl sok energiát nem érdemes ebbe fektetni. Nem létezik tökéletes digitális szűrő algoritmus - a tökéletes a teljes elhagyása lenne, de az meg egyéb problémákat okozhat, így kevesen kockáztatják meg - mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai. Nagyon jó felbontású rendszer és gyakorlott fül kell hozzá, hogy egyátalán a minimális különbségek kihallhatók legyenek, és nincs egyértelműen jobb vagy rosszabb szűrő, csak picit más. Lényegében nem vesztesz semmit, ha úgy hagyod ahogy van.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

trane írta:
2023.01.30., hétf. 17:56
alto írta:
2023.01.30., hétf. 17:50
A Heed Audio egy ideje már csak euróban adja meg az árait. Mivel Eur/Huf árfolyam egyelőre úgy tűnik 400 Ft alatt tud maradni, csökkentek a forintos árak, átlagosan 4-5%-al.
örülök, hogy ez a fajta piackövetés is meg tud valósulni legalább 1 cégnél ;peace; :smile53:
Szerintem így normális, jelenleg is árazzuk át más gyártó termékeit is. Mivel ez azért 2000 feletti terméknél elég munkás, nem csináljuk meg hetente, csak akkor nyúlunk hozzá, ha tartósnak tűnő és legalább 10-15 forintot elérő árfolyam mozgás tapasztalható bármelyik irányban.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

BLX írta:
2023.01.30., hétf. 18:09
Shimano írta:
2023.01.30., hétf. 17:44
Magyarázza már el valaki azt, hogy a nagy dackártyákon mire jó a 3 opciós digitális szűrő.Érdemes ezzel szórakozni,?illetve mit kellene hallanunk az egyik,és a többi állásban?
Volt már erről szó,de csak halványan érintettük a témát.
Asebestyén írt Heed DAC kártya settingről ebben a topikban. Igaz nem sokat. Most hirtelen nem találom. Kiváncsi lennék én is mi a mondás ezzel kapcsolatban.
Az megvan nekem is amit a külföldi cikkekben írnak,de én arra lennék kíváncsi hogy a gyakorlatban hogyan működik ez,mert az nekem nem mond semmit hogy ilyen meg olyan fázis az egyik,illetve másik.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

Shimano írta:
2023.01.30., hétf. 17:44
Magyarázza már el valaki azt, hogy a nagy dackártyákon mire jó a 3 opciós digitális szűrő.Érdemes ezzel szórakozni,?illetve mit kellene hallanunk az egyik,és a többi állásban?
Volt már erről szó,de csak halványan érintettük a témát.
Asebestyén írt Heed DAC kártya settingről ebben a topikban. Igaz nem sokat. Most hirtelen nem találom. Kiváncsi lennék én is mi a mondás ezzel kapcsolatban.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

A Heed Audio egy ideje már csak euróban adja meg az árait. Mivel Eur/Huf árfolyam egyelőre úgy tűnik 400 Ft alatt tud maradni, csökkentek a forintos árak, átlagosan 4-5%-al.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Magyarázza már el valaki azt, hogy a nagy dackártyákon mire jó a 3 opciós digitális szűrő.Érdemes ezzel szórakozni,?illetve mit kellene hallanunk az egyik,és a többi állásban?
Volt már erről szó,de csak halványan érintettük a témát.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Viszont most látom csak, hogy a Standart Jubilee-k en nincs Heed felirat a hangfalterminálok mellett. :hahaha:

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

akvapark írta:
2023.01.29., vas. 08:33
Elnézést: Blu Tack. De jó a konkurencia Patafix terméke is.
Ez a pontos írásmód valóban.
Egyébként a termék neve “gyurmaragasztó”, így kell kérni a papír- vagy barkácsboltokban.
Minden nagy ragasztós cég gyártja, van Pattex, Tesa, Patafix, Pritt - de a hifiben valamiért csak a Blu Tack az igazi!
Ja, NEM igaz! Csak vicceltem :D mind egyformán jó, kis golyóvá kell gyúrni, amíg a kéz melegétől puha és enyhén tapadós lesz. Nem kell sok, tényleg egy nagyobb borsónyi.
Ráteszed az állványra, és finoman rányomod a dobozt, hogy a golyók kilapuljanak. A legjobb, hogy nyomtalanul leszedhető, ha mégsem tetszene.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

mishow írta:
2023.01.27., pén. 17:10
DeProtector írta:
2023.01.27., pén. 11:56
Csak a padló felé van tüske, a hangfal felé meg semmi.
Esetleg javaslok a hangdoboz és a fémkeret közé blutac gyurmát. Elég egy-egy borsónyi a négy sarkára.
Nálam a fém állvány + monitor dobozok közé nagyon bevállt.
Filléres cucc, minden papírboltban kapható.
Elnézést: Blu Tack. De jó a konkurencia Patafix terméke is. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: konok »

trane írta:
2023.01.28., szomb. 16:53
konok írta:
2023.01.28., szomb. 16:34
Nekem az a mániám pár éve, hogy eltávolítok minden alátétet, csúcsot, lábat, a hátsó két csavar helyre berakok 1-1db rövid imbusz csavart teljesen betekerve, előre középre a csavarfejekkel azonos magasságú fém bütyköt. Így statikailag túlhatározott helyett, határozott lesz az alátámasztás, ez hozzá az elméletem. :)
csupán a gyakorlati részét nézve a dolognak, szellőzéssel és/vagy a fenéklemezt hűtőfelületként használni tervezett készülékeknél hosszútávon nem biztos, hogy jó megoldás, lévén hogy a konvekció így végtelenül lecsökken... :yingyang:
Hansugárzó "lábazatokról" volt éppen szó, erre vonatkozóan írtam én is, csak nem egyértelműen.. :)

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: konok »

Nekem az a mániám pár éve, hogy eltávolítok minden alátétet, csúcsot, lábat, a hátsó két csavar helyre berakok 1-1db rövid imbusz csavart teljesen betekerve, előre középre a csavarfejekkel azonos magasságú fém bütyköt. Így statikailag túlhatározott helyett, határozott lesz az alátámasztás, ez hozzá az elméletem. :)

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

DeProtector írta:
2023.01.27., pén. 11:56
Csak a padló felé van tüske, a hangfal felé meg semmi.
Esetleg javaslok a hangdoboz és a fémkeret közé blutac gyurmát. Elég egy-egy borsónyi a négy sarkára.
Nálam a fém állvány + monitor dobozok közé nagyon bevállt.
Filléres cucc, minden papírboltban kapható.

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 54
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

crepto írta:
2023.01.26., csüt. 18:57
Nálam is van egy StandART Jubilee SE, és már közel két éve barátkozom vele.

A leírtak teljesen igazak, hadd tegyem mégis egy másik perspektívába: sokat hallgatok elektronikus zenét, és ott nekem hiányzik még mindig a dög, a karc, a lehengerlő basszus. Azt se bánnám, ha rátelepedne a többi sávra, csak jöjjön a dög.

Hangszeres zenén, és énekhangon csoda, az nem kétség.

Ja, StandART 2-ről váltottam fel, de most beszereztem újra egy párat, azt hallgatom, ha valami kraftosat szeretnék
Nekem is a JSE van.
Amit érdemes lenne kipróbálnod az az, hogy a hozzá kapott talp helyett a régi StandArtok alatt használt fém, "H" alakú cuccot használod.
Én csak puszta kíváncsiságból vettem egyet egyszer és azóta is az van alatta. Sokkal jobb mélytartományt kaptam így.
Nem csavaroztam hozzá, mint ahogy az anno volt. Csak a padló felé van tüske, a hangfal felé meg semmi.
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Avatar
crepto
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.03.30., csüt. 19:42
Értékelés: 18

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: crepto »

Nálam is van egy StandART Jubilee SE, és már közel két éve barátkozom vele.

A leírtak teljesen igazak, hadd tegyem mégis egy másik perspektívába: sokat hallgatok elektronikus zenét, és ott nekem hiányzik még mindig a dög, a karc, a lehengerlő basszus. Azt se bánnám, ha rátelepedne a többi sávra, csak jöjjön a dög.

Hangszeres zenén, és énekhangon csoda, az nem kétség.

Ja, StandART 2-ről váltottam fel, de most beszereztem újra egy párat, azt hallgatom, ha valami kraftosat szeretnék
hukkle írta:
2023.01.22., vas. 10:27
Nagyon szerethető hangja van, iszonyatosan komoly basszus tartalékokkal, ugyanakkor a mélytartomány nem telepszik rá a többi sávra. A magasak krémesek, a közép nem kiabálós.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Mivel direkt sugárzó, ezért nem tud labdába rúgni olyan dolgokban, hogy a nappaliban társasozás, darts-ozás, főzés közben is olyan élményt nyújtson, mint az Enigma 5.
A Klasszikus zenét leszűkítem gyorsan, mert nagyon kis részét ismerem egyáltalán. Vegyünk egy szimfonikus nagyzenekarra írt művet vagy akár ilyen filmzenét. Ezen a terepen meglepő módon meg tudja szorongatni az Enigma 5-öt.

Amikor a karmester beinti a "tutti"-t, akkor a Standart mélytartaléka jobban érvényesül. Az Enigma 5-öt se érzem kompresszáltnak vagy folytottnak, de ez még mindig könnyed tud maradni, ismétlen 37 m2-en.

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 54
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

hukkle írta:
2023.01.22., vas. 10:27
Gyors vargabetűvel hozzám került egy Standart Jubileum pár. Tavaly november elejétől hallgatom.

Tapasztalat:
Nagyon szerethető hangja van, iszonyatosan komoly basszus tartalékokkal, ugyanakkor a mélytartomány nem telepszik rá a többi sávra.
A magasak krémesek, a közép nem kiabálós.
Több negatív tulajdonságot tagadó jelzőt írhatnék ide, de minek. Nagyon szeretjük a családdal...

Az én fülemnek, 37 m2-en, kezeletlen akusztikai környezetben rock vonalon jobb, mint az Enigma5. Erősítés: Dénes Péter SE csöves, Obelisk SI 3, alap VanDamme kábelek, Technics 1210 Mk5 lemezjátszó, Heed Thesis phono, Nagaoka pickup.
És pl klasszikus zenén is jobb az Enigmánál?
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Gyors vargabetűvel hozzám került egy Standart Jubileum pár. Tavaly november elejétől hallgatom.

Tapasztalat:
Nagyon szerethető hangja van, iszonyatosan komoly basszus tartalékokkal, ugyanakkor a mélytartomány nem telepszik rá a többi sávra.
A magasak krémesek, a közép nem kiabálós.
Több negatív tulajdonságot tagadó jelzőt írhatnék ide, de minek. Nagyon szeretjük a családdal...

Az én fülemnek, 37 m2-en, kezeletlen akusztikai környezetben rock vonalon jobb, mint az Enigma5. Erősítés: Dénes Péter SE csöves, Obelisk SI 3, alap VanDamme kábelek, Technics 1210 Mk5 lemezjátszó, Heed Thesis phono, Nagaoka pickup.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

DeProtector írta:
2023.01.21., szomb. 13:50
konok írta:
2023.01.21., szomb. 00:35

A készülék parkodat nézve azt gondolom, az SI2+Da > Lagragne csere lenne olyan, amit megemlegetnél. :)
Köszi a tapasztalatot. Ez alapján is akkor úgy gondolom, hogy nem volna érdemes váltanom. Amúgy sem szeretek tyúklépésekért cserélni. Akkor már vagy nagyobbat ugrok, vagy semmi.
És igen, egyszer már hallottam Zsoltnál a Lagrange-ot. Fent van a listán... :)
Egy próbát azért megejthetnél,mert ez a si3 más világ,tehát nem az van hogy egy picit jobb a si2-nél,azaz csak egy tyúklépés,ha nem az hogy az újabb heed irányvonalba,hangzásba nyújt egy kis betekintést,ami lehet bejönne.

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 54
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

konok írta:
2023.01.21., szomb. 00:35

A készülék parkodat nézve azt gondolom, az SI2+Da > Lagragne csere lenne olyan, amit megemlegetnél. :)
Köszi a tapasztalatot. Ez alapján is akkor úgy gondolom, hogy nem volna érdemes váltanom. Amúgy sem szeretek tyúklépésekért cserélni. Akkor már vagy nagyobbat ugrok, vagy semmi.
És igen, egyszer már hallottam Zsoltnál a Lagrange-ot. Fent van a listán... :)
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: konok »

Lagragne
vagy pl a Lagrange.. ;)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”