Figyelem! Az ártrollkodást, ill. az eladási ár kritizálását a hirdetési topikokban ezentúl első alkalommal 1 hét pihenővel, másodjára végleges kitiltással szankcionáljuk. További részletek itt:viewtopic.php?p=2759456#p2759456

Naim készülékek

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 250

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

A CD5i-t sikerült megjavítani. A fejforgató motor egyik kábelének visszaforrasztása megoldotta a dolgot, tehát a mechanika teljesen rendben van szerencsére.
Naim-ZU

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.

Szétszedtem a lejátszót és VAM1202/12 mechanika van benne, amit a Totel e-mailje alapján már a Naim-től sem lehet beszerezni.
A neten lehet kapni utángyártottat. Egy-két tesztet meg fog érni a csere, bár még várok egy kicsit, hátha találok szervizt.
Krahling Zoltán már 4 éve sem vállalt cserér, mert szerinte gyengék az utángyártott mechanikák. Ettől függetlenül írtam neki ismét, hátha szerencsém lesz.
Naim-ZU

Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 102

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

BÓTAJÓZSEF írta:
2023.01.13., pén. 12:57
Sajnos nem jártam sikerrel a CD5i javításával egyelőre.
Kérdezd meg Krahling Zoltánt, hátha tud segíteni beszerzésben - javításban. Nagyon segítőkész, szerintem megér egy próbát.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Nait Xs ---->Sonus Faber Concerto Home

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.

Sajnos nem jártam sikerrel a CD5i javításával egyelőre.
A gyári komplett fejcsere 140.000+áfa, plusz javítási költség ( nem konkrét ajánlat volt, csak kb ár).
Megpróbálok rendelni VAM1202 mechanikát, s hátha sikerül. Ha nem, akkor ez ennyi volt.
Naim-ZU

Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: Scott »

Sziasztok! Kacérkodok a gondolattal, hogy vásárolnék egy ND5 XS2 streamert, de mindenképp meghallgatnám itthoni körülmények közt, mielőtt döntenék. Az egyik legfőbb itthoni forgalmazónál érdeklődtem náluk nincs lehetőség arra, hogy a vételár kifizetése utàn otthon kipróbáljam. Ismertek olyan viszonteladót, aki ebben rugalmas? Köszi!

Taarzan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 57

Hozzászólás Szerző: Taarzan »

Kíváncsi leszek, hogy hol jársz sikerrel...
Lehet én is veszek egy fejet CD5x-be, most még nem kell egyáltalán, de legyen tartalékba!..
Naim SuperUniti - Naim CD5x - Naim HiCap2 - MonitorAudio Gold100
ISOL-8, Furutech, QED, DNM

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.

Tegnap kipróbáltuk a barátomnál a lejátszómat, de sajnos nem olvas sehogy semmit. Az övében tökéletesen működik a puck.
Így olvasófej cserés lesz nagy valószínűséggel.
Naim-ZU

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2629

Hozzászólás Szerző: trane »

BÓTAJÓZSEF írta:
2023.01.05., csüt. 17:52
Nézegettem, amit írtál, mert egyáltalán nem értettem. :D
Nekem Cd5I van, ami VAM1202 mechanikájú, és azon más a puck. Nincs benne semmilyen gumi szerintem. Viszont a legjobb barátomnak is ilyen lejátszója van, úgyhogy tesztelem az övével majd.
őszintén szólva azt nem néztem meg, az 5-ösnél van-e gumibetét-darab avagy nincs leborulok.gif . ha a barátodéval viszont működik, akkor továbbra is először a hazai, majd a kinti kereskedőket javaslom megkeresni kocka.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
2023.01.05., csüt. 12:59
BÓTAJÓZSEF írta:
2023.01.05., csüt. 12:31
Naim CD5i-hez keresek Clamp 5 puck-ot (mágneses lemezleszorítót). Tudja valaki, hogy honnan lehetne venni? Vagy mivel érdemes helyettesíteni esetleg? A brit TomTomAudio-nál most out of stock.
anno a CDI-mbe legyártottam a nem-tökéletes lejátszást okozó szilikongumi-gyűrűcskét, ehhez hasonló módon :rolleyes: > https://www.ebay.co.uk/itm/325439048629 ... R6aHvpywYQ , merthogy annak el-rugalmatalonodása/lelapulása okozza a Troblémát (a mágnessel semmi gond :ohnoohnoohno: ) - és nem utolsó sorban mindössze néhány Ft-os a megoldás :smile53:

ha viszont mégis ragaszkodsz a gyári Puck 5-höz, először a hazai kereskedőket kérdezném meg> https://www.google.com/search?q=naim+ma ... e&ie=UTF-8 , aztán jöhetnek a külföldiek kocka.gif
Nézegettem, amit írtál, mert egyáltalán nem értettem. :D
Nekem Cd5I van, ami VAM1202 mechanikájú, és azon más a puck. Nincs benne semmilyen gumi szerintem. Viszont a legjobb barátomnak is ilyen lejátszója van, úgyhogy tesztelem az övével majd.
Naim-ZU

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 4989

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

BÓTAJÓZSEF írta:
2023.01.05., csüt. 14:04

El kell gondolkodnom azon, hogy érdemes-e javíttatni.
Itt elvileg van új:
https://shop.grahams.co.uk/products/nai ... -cd5i_cd5x
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

trane
V.I.P.
V.I.P.

BÓTAJÓZSEF írta:
2023.01.05., csüt. 14:04
Igazán jókor tettem fel a kérdésemet, ugyanis eddig csak néha ugrott a lejátszó és nagyjából mindenki a clamp-et okolta a neten ilyen esetekben.
Viszont az imént próbáltam elindítani valami jó zenét, s most már semmit sem olvas. Igyekeztem korábban arra gondolni, hogy a mechanika/lézer oké, de valószínűleg ez az opció nem jön be sajnos.
amit lentebb írtam a puck 'megjavítása' okán, először próbáld ki :rolleyes: - a végén már nekem sem olvasott be semmit a CDI az elhasználódott gumijú puck-kal, bezzeg a felújítottal meg igen :yingyang:

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.

Igazán jókor tettem fel a kérdésemet, ugyanis eddig csak néha ugrott a lejátszó és nagyjából mindenki a clamp-et okolta a neten ilyen esetekben.
Viszont az imént próbáltam elindítani valami jó zenét, s most már semmit sem olvas. Igyekeztem korábban arra gondolni, hogy a mechanika/lézer oké, de valószínűleg ez az opció nem jön be sajnos.
Naim-ZU

trane
V.I.P.
V.I.P.

BÓTAJÓZSEF írta:
2023.01.05., csüt. 12:31
Naim CD5i-hez keresek Clamp 5 puck-ot (mágneses lemezleszorítót). Tudja valaki, hogy honnan lehetne venni? Vagy mivel érdemes helyettesíteni esetleg? A brit TomTomAudio-nál most out of stock.
anno a CDI-mbe legyártottam a nem-tökéletes lejátszást okozó szilikongumi-gyűrűcskét, ehhez hasonló módon :rolleyes: > https://www.ebay.co.uk/itm/325439048629 ... R6aHvpywYQ , merthogy annak el-rugalmatalonodása/lelapulása okozza a Troblémát (a mágnessel semmi gond :ohnoohnoohno: ) - és nem utolsó sorban mindössze néhány Ft-os a megoldás :smile53:

ha viszont mégis ragaszkodsz a gyári Puck 5-höz, először a hazai kereskedőket kérdezném meg> https://www.google.com/search?q=naim+ma ... e&ie=UTF-8 , aztán jöhetnek a külföldiek kocka.gif

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.

Naim-ZU

firehorse66
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: firehorse66 »

Amit már pletykáltak egy ideje, kijött az új 200-as széria.
https://www.naimaudio.com/product/range/new-classic?fbclid=IwAR1iqTnyDW6OA04tAMUyonxeqxDcWeop9mo75mBDgDlzFMUKD9-iJDTr_9w

firehorse66
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: firehorse66 »

Amit már pletykáltak egy ideje, kijött az új 200-as széria.
https://www.naimaudio.com/product/range ... 9-iJDTr_9w

Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 102

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Találtam egy érdekes opciót a hálózati lejátszómon amit eddig nem ismertem, megosztom hátha mást is érdekel.

Egy sima 3,5 jack-jack kábellel összekötöttem az Nd5xs2 streamer IR out kimenetét a Nait XS IR in bemenetével és így az appon keresztül tudom állítani a hangerőt az erősítőn.
Szerintem nagyon praktikus.
Sohasem tudtam mik ezek az IR ki-be menetek. A többi streameren is van ilyen opció.

Itt a gyári ajánlás :
https://naim.tmtx.co.uk/en/topic/naim_n ... tml#step=1
Naim Nd5xs2 ---->Naim Nait Xs ---->Sonus Faber Concerto Home

nossvagyok

Hozzászólás Szerző: nossvagyok »

köszi a válaszokat, így már helyreállt a rend és a logika odabent :)

trane
V.I.P.
V.I.P.

Re: Naim NDX

Ear írta:
2022.12.02., pén. 10:01
Külön kapcsolható hogy mi kerüljön a magnóra.
vagyis: alsó sor felvételre, fölső sor hallgatásra leborulok.gif

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 824

Hozzászólás Szerző: Ear »

nossvagyok írta:
2022.12.02., pén. 02:12
bocs az OFF-ért: a NAC 252-en (vagy annak látszó eszközön) miért duplázták a bemenetválasztó gombokat/kapcsolókat?
(egyetlen tippem az volna, hogy csatornánként külön válogathatjuk a jobb és bal oldal forrását, de ez egy sztereó rendszerben nagyon nem tűnik mindennapi praktikumnak.)
Képernyőfotó 2022-12-02 - 9.59.46.jpg
Képernyőfotó 2022-12-02 - 9.59.46.jpg (283.75 KiB) Megtekintve 1676 alkalommal
Külön kapcsolható hogy mi kerüljön a magnóra.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 4989

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

nossvagyok írta:
2022.12.02., pén. 02:12
bocs az OFF-ért: a NAC 252-en (vagy annak látszó eszközön) miért duplázták a bemenetválasztó gombokat/kapcsolókat?
(egyetlen tippem az volna, hogy csatornánként külön válogathatjuk a jobb és bal oldal forrását, de ez egy sztereó rendszerben nagyon nem tűnik mindennapi praktikumnak.)
A kérdésed átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

nossvagyok

Hozzászólás Szerző: nossvagyok »

Taarzan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hát ezt nem hagyhatom szó nélkül.... :D :D :D
A feleségem szerelt
Bátor, minden elismerésem...

Így látunk egy kis pucér UQ belsőt is ;)
Remélem marad és sokáig használod még... Nekem nincs szívem eladni az enyémet, pedig nem használom (SU rulez)!

ooppera
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: ooppera »

ooppera írta:
2022.10.21., pén. 14:48
Taarzan írta:
2022.10.17., hétf. 21:48
ooppera írta:
2022.09.13., kedd 07:46
A Unitiqute2 készülékemnek elhalványult a kijelzője. A hivatalos úton kb annyi lenne a csere, mint amit a készülék most ér, meg sokáig is tart. Némi keresgélés után találtam javító készletet az eBay-en. Van valakinek itt tapasztalata ezzel, akár közvetetten?
Én nem mertem volna belevágni, NDX. Régi a hsz mi lett a vége?
Még gyűjtöm hozzá a bátorságot. A neten csak pozitív visszajelzésekkel találkoztam, kárvallottakkal nem. Az Arpi82 által ajánlott fb csoportban is segítőkészek voltak.

Szóval csak rajtam múlik, mikor vágok bele.
Megrendeltem, pár hét rákészülés után tegnap kicseréltük (a többes szám túlzás, én csak okoskodtam. A feleségem szerelt) a konyhaasztalon.
Ránézésre olyan, mint az eredeti. Remélem tartós lesz.
NaimDisplay.jpg
NaimDisplay.jpg (1.19 MiB) Megtekintve 1828 alkalommal
Tidal Hifi - Naim Unitiqute2 - Heed Enigma 

Taarzan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Az NDX javítással én is ugy jártam, mar kénytelen vagyok bekerülési ár alatt hirdetni :smile51:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”