Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5680
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1169

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

alto írta:
2022.10.14., pén. 18:24
tibi62 írta:
2022.10.14., pén. 18:04
Beszéltem Zsolttal. A Pre teljesen rendben van. 2.3 dac modul van benne. A tápszűrő időnként kevesebb áramot adott ki a készülékek felé. Ezért kattogott a relé a pre-ben. Miután kivettem a szűrőt, teljesen megszűnt a kattogás. :)
Hosszú keresgélés után újra vissza tértem a Heed Audio termékekhez. :) Nagyon jó döntés volt.
A Pre, PS, PX készülékek teljesen újak. Én bontottam ki őket. Kérdezném, hogy kb. mennyi időt / órát / kell járatni a készülékeket, mire teljesen bejáródnak.
Zsolt felhívta a figyelmemet, hogy elfog menni a mély a Mundorf kondik miatt, aztán szép lassan vissza fog jönni és folyamatosan finomodni fog a hang.
Érdemes lenne kipróbálni a Heed új tápszűrőjét, a Q-FLT-t: https://www.bartimexaudio.hu/termekek/k ... flt-detail
Nálunk a Heed Lagrange erősítő elé kötve, jól hallható pozitiv változás volt érzékelhető, viszonylag megfizethető ára van, és biztos nem fog okozni kattogást sem.
Zsoltnál én is így szeretem a Lagrange hangját... leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3620
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1877

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tibi62 írta:
2022.10.14., pén. 20:44
Akkor napi 24 órában mehet bekapcsolva a rendszer néhány napig? Az eddigi tapasztalatom az a tápszűrőkkel, hogy picit dinamikusabb a hang, direktebb a hangzás, de a zene finom hangjait, érzelmi hangszíneit megöli!
Én a heed készülékeimet eddig nem kapcsoltam ki szinte soha,mondjuk én minden nap hallgatom is.Hogy ez jó e,avagy nem,nem tudom,mindenesetre még egy sem romlott el ez miatt.
Mondom én hogy nem kell oda tápszűrő. :D

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Akkor napi 24 órában mehet bekapcsolva a rendszer néhány napig? Az eddigi tapasztalatom az a tápszűrőkkel, hogy picit dinamikusabb a hang, direktebb a hangzás, de a zene finom hangjait, érzelmi hangszíneit megöli!

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

tibi62 írta:
2022.10.14., pén. 18:04
Beszéltem Zsolttal. A Pre teljesen rendben van. 2.3 dac modul van benne. A tápszűrő időnként kevesebb áramot adott ki a készülékek felé. Ezért kattogott a relé a pre-ben. Miután kivettem a szűrőt, teljesen megszűnt a kattogás. :)
Hosszú keresgélés után újra vissza tértem a Heed Audio termékekhez. :) Nagyon jó döntés volt.
A Pre, PS, PX készülékek teljesen újak. Én bontottam ki őket. Kérdezném, hogy kb. mennyi időt / órát / kell járatni a készülékeket, mire teljesen bejáródnak.
Zsolt felhívta a figyelmemet, hogy elfog menni a mély a Mundorf kondik miatt, aztán szép lassan vissza fog jönni és folyamatosan finomodni fog a hang.
Kb.1 hónapja vettem Lagrange-t. Előtte kipróbáltam egy bejáratott demo példányt és döntöttem, hogy lecserélem a 2007 óta használt si+pas+px triót.
Hazavittem az új Lagrange-t és meglepődve tapasztaltam, hogy gyengébbek a mélyek, amolyan száraz a hangja.
Persze Zsolt jelezte, hogy ez lesz, de akkor is meglepő volt.
Kb.2 hét után helyre állt minden. Ezalatt nem volt kikapcsolva, mert ebben az esetben a csendes üzem is bejáratásnak minősül (nem úgy, mint pl.hangfal esetében).
Szóval az én tapasztalatom: kb.2 hét!
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3620
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1877

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tibi62 írta:
2022.10.14., pén. 18:04
Beszéltem Zsolttal. A Pre teljesen rendben van. 2.3 dac modul van benne. A tápszűrő időnként kevesebb áramot adott ki a készülékek felé. Ezért kattogott a relé a pre-ben. Miután kivettem a szűrőt, teljesen megszűnt a kattogás. :)
Hosszú keresgélés után újra vissza tértem a Heed Audio termékekhez. :) Nagyon jó döntés volt.
A Pre, PS, PX készülékek teljesen újak. Én bontottam ki őket. Kérdezném, hogy kb. mennyi időt / órát / kell járatni a készülékeket, mire teljesen bejáródnak.
Zsolt felhívta a figyelmemet, hogy elfog menni a mély a Mundorf kondik miatt, aztán szép lassan vissza fog jönni és folyamatosan finomodni fog a hang.
Ez egy szuper trió,gratula hozzá. :smile32: Bejáratás.Hát az elég hosszú lesz,főleg a px esetében.Ez volt nálam is zsír új,ezért mondom,de ez legyen a legnagyobb gondod a rendszerrel. :D Pár hét és egyre inkább összeérnek.Jó lesz az,sőt nagyon jó.
De hogyan sikerült ezekből vadi újakra szert tenned?A pre ps már egy jó ideje kifutott termék,de végül is mindegy is,élvezd azt amit nyújtanak. ;peace;
Tápszűrőt én nem is tennék eléjük,max akkor ha valamiért búgna a végfok,de akkor már azt amit Zsolt csinált.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4116
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2476
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

tibi62 írta:
2022.10.14., pén. 18:04
Beszéltem Zsolttal. A Pre teljesen rendben van. 2.3 dac modul van benne. A tápszűrő időnként kevesebb áramot adott ki a készülékek felé. Ezért kattogott a relé a pre-ben. Miután kivettem a szűrőt, teljesen megszűnt a kattogás. :)
Hosszú keresgélés után újra vissza tértem a Heed Audio termékekhez. :) Nagyon jó döntés volt.
A Pre, PS, PX készülékek teljesen újak. Én bontottam ki őket. Kérdezném, hogy kb. mennyi időt / órát / kell járatni a készülékeket, mire teljesen bejáródnak.
Zsolt felhívta a figyelmemet, hogy elfog menni a mély a Mundorf kondik miatt, aztán szép lassan vissza fog jönni és folyamatosan finomodni fog a hang.
Érdemes lenne kipróbálni a Heed új tápszűrőjét, a Q-FLT-t: https://www.bartimexaudio.hu/termekek/k ... flt-detail
Nálunk a Heed Lagrange erősítő elé kötve, jól hallható pozitiv változás volt érzékelhető, viszonylag megfizethető ára van, és biztos nem fog okozni kattogást sem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Beszéltem Zsolttal. A Pre teljesen rendben van. 2.3 dac modul van benne. A tápszűrő időnként kevesebb áramot adott ki a készülékek felé. Ezért kattogott a relé a pre-ben. Miután kivettem a szűrőt, teljesen megszűnt a kattogás. :)
Hosszú keresgélés után újra vissza tértem a Heed Audio termékekhez. :) Nagyon jó döntés volt.
A Pre, PS, PX készülékek teljesen újak. Én bontottam ki őket. Kérdezném, hogy kb. mennyi időt / órát / kell járatni a készülékeket, mire teljesen bejáródnak.
Zsolt felhívta a figyelmemet, hogy elfog menni a mély a Mundorf kondik miatt, aztán szép lassan vissza fog jönni és folyamatosan finomodni fog a hang.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

tibi62 írta:
2022.10.06., csüt. 21:36
Szép estét,
A Heed pre belsejéből kattogó hang jön. Mitől lehet?
Relé? Van benne DA kártya?

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Szép estét,
A Heed pre belsejéből kattogó hang jön. Mitől lehet?

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 330
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

alto írta:
2022.05.31., kedd 16:03
egyik sem kifejezetten a magyar piacot/vásárlóerőt megcélozva
Szomorúan hallom. Tudom, hogy a fejlesztés nem olcsó, de egy apró Heed monitorra mindig számítok. Olyan Heybrook HB1 stílusban. :)
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4116
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2476
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

dgab írta:
2022.09.18., vas. 00:44
alto írta:
2022.05.31., kedd 16:03
hukkle írta:
2022.05.30., hétf. 22:53
Ha itt egyes számról van szó akkor összesen kettő lesz :smile29: ez és egy másik, ami majd kiderül :smile32:
Annyit árulhatok el, hogy lesz egy elő/végfok páros, meg egy prémium kategóriás hangfal, egyik sem kifejezetten a magyar piacot/vásárlóerőt megcélozva, másképp fogalmazva, elég rendes ára lesz mindkettőnek.
A fa alá pozícionálva, vagy elsodorta őket az élet? Aka van esetleg közkinccsé tehető információ?
Lesz, de még tesztelik a prototípusokat.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

alto írta:
2022.05.31., kedd 16:03
hukkle írta:
2022.05.30., hétf. 22:53
Ha itt egyes számról van szó akkor összesen kettő lesz :smile29: ez és egy másik, ami majd kiderül :smile32:
Annyit árulhatok el, hogy lesz egy elő/végfok páros, meg egy prémium kategóriás hangfal, egyik sem kifejezetten a magyar piacot/vásárlóerőt megcélozva, másképp fogalmazva, elég rendes ára lesz mindkettőnek.
A fa alá pozícionálva, vagy elsodorta őket az élet? Aka van esetleg közkinccsé tehető információ?

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5680
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1169

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

hukkle írta:
2022.08.19., pén. 19:06
Abacus usb-n kapcsolható iOS vagy Android oprendszerű készülékhez?
Tudtommal nem jó ötlet, mert a Dactilus az USB porton kapja a tápot, tehát jelen eset(ek)ben a telefonról. Erősebbet kíván.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

merida írta:
2022.09.01., csüt. 18:45
Tudom, nem ez volt a kérdés, de Dactilus 3 tökéletesen működött usb-n, androiddal.
És mi a helyzet az Obelisk DA-val? gondolkodik.gif

Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1342
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 125

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Tudom, nem ez volt a kérdés, de Dactilus 3 tökéletesen működött usb-n, androiddal.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4386
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

hukkle írta:
2022.08.27., szomb. 19:54
úgy látom nem
Nem biztos, hogy nem működik a dolog, csak valószínűleg nem próbálták a fórumozók. Igaz, a topic sem pörög, lehet egyszerűen csak elkerülte a kérdés a többiek figyelmét.
Dactilust próbáltam összehozni valamikor régebben iPhone 6-tal, un. kamera adapter segítségével. Ez a lightning kimenetből fordít USB A "anya" aljzatra, utána mehet a szabvány USB A-B kábel. Úgy emlékszem, a telefon felismerte az eszközt, de valamiért zene nem ment át mégsem.
Ez régen volt, és nem Abacus, azért nem okoskodtam bele, egy próbát talán megérhet, ha szerzel megfelelő kábelt.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

úgy látom nem

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Abacus usb-n kapcsolható iOS vagy Android oprendszerű készülékhez?

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5680
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1169

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

hukkle írta:
2022.08.16., kedd 18:18
Szia, én használtam Dactilus 3-at. Nekem egyes lejátszók esetén a "kattogás" miatt volt diszkonfort érzetem az USB-vel kapcsolatban. A "kattogás" pontos műszaki hátterét majd elmondja más szabatosan, a lényeg, hogy nem hibajelenségről van szó. Hangra, amúgy nekem bejött, de már Abacust használok.
Mint lentebb idéztem H.Zs. szakjszerű válaszát, a két nagyobb táppal - 40-es és a QPSU - nem kattog. Nálam sem. A földeletlen 30-as táp miatt kattog. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Szia, én használtam Dactilus 3-at. Nekem egyes lejátszók esetén a "kattogás" miatt volt diszkonfort érzetem az USB-vel kapcsolatban. A "kattogás" pontos műszaki hátterét majd elmondja más szabatosan, a lényeg, hogy nem hibajelenségről van szó. Hangra, amúgy nekem bejött, de már Abacust használok.


levi75 írta:
2022.08.15., hétf. 21:59
Sziasztok !

Használ-e valaki USB bemeneten Dactilus III-at vagy nagy DA-t Windows10-el ?

Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, mint pl:

-mennyire stabil a windows driver
-támogat-e ASIO-t ?
-hangban elmarad-e az USB bemenet és ha igen, mennyire az SPDIF(coax)-tól ?
-minden másra amit tudni kell a PC alapú zenélés (Foobar, Jriver) vs Heed DAC-ról.

Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5680
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1169

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

levi75 írta:
2022.08.15., hétf. 21:59
Sziasztok !

Használ-e valaki USB bemeneten Dactilus III-at vagy nagy DA-t Windows10-el ?

Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, mint pl:

-mennyire stabil a windows driver
-támogat-e ASIO-t ?
-hangban elmarad-e az USB bemenet és ha igen, mennyire az SPDIF(coax)-tól ?
-minden másra amit tudni kell a PC alapú zenélés (Foobar, Jriver) vs Heed DAC-ról.

Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget.
Én egy laptopot kötöttem a Dactilus USB bemenetre, hát? gondolkodik.gif Igaz csak szimpla W10 van a gépen. Áll. a laptop tápja adja az 5V-ot a Dactilus USB-hez. Ha külső áram forrást használnék, akkor javul(hat)na minőség.
L. az itteni hozzászólások: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=196&t=178834
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
levi75
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2005.05.08., vas. 17:51
Értékelés: 26
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: levi75 »

Sziasztok !

Használ-e valaki USB bemeneten Dactilus III-at vagy nagy DA-t Windows10-el ?

Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, mint pl:

-mennyire stabil a windows driver
-támogat-e ASIO-t ?
-hangban elmarad-e az USB bemenet és ha igen, mennyire az SPDIF(coax)-tól ?
-minden másra amit tudni kell a PC alapú zenélés (Foobar, Jriver) vs Heed DAC-ról.

Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget.
| Heed | AudioQuest | ProAc | Target Audio |

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Sziasztok! A PM-ből voltak változatok az idők során? Azt tűnik biztosnak, hogy Mk jelzést kiérdemlő áttervezés nem volt ezeknél a termékeknél.

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Igen, sokan használnak nagy megelégedettséggel.. Csak figyelni kell a csatlakozóra, mert úgy tudom, többféle létezik.

onlinegabor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2018.02.24., szomb. 07:08
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: onlinegabor »

Segítség kellene, hogy ehhez a Heed pre-hez a külső PX táp használható?
Csatolmányok
IMG_20220814_091326.jpg
IMG_20220814_091326.jpg (296.02 KiB) Megtekintve 5328 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”