Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

csjoco írta:
2022.01.23., vas. 16:12
Sziasztok!

Egy Elixír elégedett tulajdonosa vagyok, lemezjátszót szeretnék hallgatni - belépő szinten - és érdekel hogy jelent-e érezhető minőség javulást az Elíxir phono bemenete helyett egy Questar ?
Köszönöm, a tapasztalataitok megosztását!
Üdv
Jocó
Bővebben: az Elixirben Questar szintű phono van a leírás, és elmondás szerint. Ugyanúgy a phono kártya az Obelisk esetében is hasonló szint (legyen az SI vagy Pre).
Előre lépést egy Quasar + Qpsu már jelentene, esetleg PX-el még nagyobbat. Ha nagyobb a pénztárca, akkor Thesis sorozat phonója a következő szint, de az nem belépő szint.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

csjoco írta:
2022.01.23., vas. 16:12
Sziasztok!

Egy Elixír elégedett tulajdonosa vagyok, lemezjátszót szeretnék hallgatni - belépő szinten - és érdekel hogy jelent-e érezhető minőség javulást az Elíxir phono bemenete helyett egy Questar ?
Köszönöm, a tapasztalataitok megosztását!
Üdv
Jocó
Nem.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

csjoco
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2020.09.10., csüt. 19:44
Értékelés: 4

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: csjoco »

Sziasztok!

Egy Elixír elégedett tulajdonosa vagyok, lemezjátszót szeretnék hallgatni - belépő szinten - és érdekel hogy jelent-e érezhető minőség javulást az Elíxir phono bemenete helyett egy Questar ?
Köszönöm, a tapasztalataitok megosztását!
Üdv
Jocó
Pc/TIDAL - Questyle CMA400i - AKG 812
Auralic Aries Mini - Pro-ject Pre Box S2 Digital - Heed Obelisk X2 - Heed Obelisk Si2 - Gotham Bi-wire - ATC SCM7 v2 + Elac Debut 2.0 Sub3030

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

:tutiok:
SoXxX írta:
2022.01.22., szomb. 18:18
dgab írta:
2022.01.22., szomb. 16:01
SoXxX írta:
2022.01.22., szomb. 09:22
A Luna 1 könnyen felismerhető (aktív, ahogy írták), ugyanis két dobozos, a másik a saját tápja. Csak ugye a kevés bemenet..
Szvsz a legjobb hangú Heed előfok, egyetlen dolog ami miatt szomorú vagyok, hogy eladtam. (Ha lenne valakinek eladó, jelezze:)
Ebbe a jelenleg 1m forint feletti Thesis Lambdát is beleérted? És az Obelisk Pre-t? Milyen paraméterek alapján?

Nekem két bemenetre van szükségem, ha tényleg a Luna a legjobb, tessék nekem is szólni! leborulok.gif
Teljesen szubjektív nyilvàn, de beleértem. Meghallgatás alapján. Anno a bemenetek miatt Pre-re cseréltem amúgy, így azzal kapcsolatban elèg jó az összehasonlítási alapom. De az egész simán lehetett amiatt is, hogy a végfokommal esetleg jobban kijöttek.
De mindegy is, mivel kb semmi esély luna 1-et szerezni.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

dgab írta:
2022.01.22., szomb. 16:01
SoXxX írta:
2022.01.22., szomb. 09:22
A Luna 1 könnyen felismerhető (aktív, ahogy írták), ugyanis két dobozos, a másik a saját tápja. Csak ugye a kevés bemenet..
Szvsz a legjobb hangú Heed előfok, egyetlen dolog ami miatt szomorú vagyok, hogy eladtam. (Ha lenne valakinek eladó, jelezze:)
Ebbe a jelenleg 1m forint feletti Thesis Lambdát is beleérted? És az Obelisk Pre-t? Milyen paraméterek alapján?

Nekem két bemenetre van szükségem, ha tényleg a Luna a legjobb, tessék nekem is szólni! leborulok.gif
Teljesen szubjektív nyilvàn, de beleértem. Meghallgatás alapján. Anno a bemenetek miatt Pre-re cseréltem amúgy, így azzal kapcsolatban elèg jó az összehasonlítási alapom. De az egész simán lehetett amiatt is, hogy a végfokommal esetleg jobban kijöttek.
De mindegy is, mivel kb semmi esély luna 1-et szerezni.
 

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

SoXxX írta:
2022.01.22., szomb. 09:22
A Luna 1 könnyen felismerhető (aktív, ahogy írták), ugyanis két dobozos, a másik a saját tápja. Csak ugye a kevés bemenet..
Szvsz a legjobb hangú Heed előfok, egyetlen dolog ami miatt szomorú vagyok, hogy eladtam. (Ha lenne valakinek eladó, jelezze:)
Ebbe a jelenleg 1m forint feletti Thesis Lambdát is beleérted? És az Obelisk Pre-t? Milyen paraméterek alapján?

Nekem két bemenetre van szükségem, ha tényleg a Luna a legjobb, tessék nekem is szólni! leborulok.gif

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tibi62 írta:
2022.01.22., szomb. 11:08
Heed Obelisk Si III erősítőbe melyik dac panel rakható? 2.1, vagy esetleg a 2.3 is?
Köszönöm a válaszokat! :)
Mindkettő jó bele,sőt a kiskártyák is.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Heed Obelisk Si III erősítőbe melyik dac panel rakható? 2.1, vagy esetleg a 2.3 is?
Köszönöm a válaszokat! :)

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

A Luna 1 könnyen felismerhető (aktív, ahogy írták), ugyanis két dobozos, a másik a saját tápja. Csak ugye a kevés bemenet..
Szvsz a legjobb hangú Heed előfok, egyetlen dolog ami miatt szomorú vagyok, hogy eladtam. (Ha lenne valakinek eladó, jelezze:)
 

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

mishow írta:
2022.01.18., kedd 08:08

Tudomásom szerint egykor mindkettő létezett a Heed kinálatában, sőt a Luna (vagyis az aktív előfok) mkI és mkII kiviteben is. Ha jól emlékszem, annyi volt a különbség, hogy a mkII kapott már távot, de annál meg arra kell figyelni, hogy feltétlenül meglegyen, mert az nem optikai táv (aminek a kódjára minden modern univerzális táv megtanítható), hanem rádiófrekvenciás elven működik, ami ha elvész, ma már nem pótolható (Zsolt sem tud adni).
Nem teljesen:
Luni: passzív előfok (szerintem távirányítható, ugyanazzal, mint a Luna i)
Luna I aktív előfok távirányítható, összesen két vonal szintű bemenet, egy pre out és egy tape out.
Luna II aktív előfok , távirányítható, más kapcsolás, más hang mint a Luna I. három vonal szintű be, és egy pre out.
Ha jól rémlik a Luna II már nem a rádiófrekis távval működik.
Zsolt egyszer azt mondta nekem, hogy a Luna I inkább a Canopusokhoz van igazítva, a Luna II meg már inkább az obelisk szériához.
Nyelvileg a "luna" holdat jelent egyes számban (de ablatívusz is lehet). Sztem olyan hogy "luni" nincs (A Luna többesszáma a lunae lenne).

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Köszönöm Mishow kartársnak, hogy védelmébe vett, a helyzet az, hogy egy barátomnak van két pici, aranyos monoblokkja (nem Heed, Valvet, én árulom neki itt), és az a baj velük, hogy sokan ki sem tudják őket póbálni, mert nincs az erősítőjükön pre out. Tehát egy csinos, kicsi előfok kellene, lehetőleg passzív, és márkafüggőként egyszerre a Heedre gondoltam. A Luni-ról nem is hallottam, a neve olyan pajzán képzeteket kelt bennem, de biztos csak nekem szennyes a fantáziám... :smile29:

Úgy tűnik tehát, hogy a Luna helyett nekem inkább Lunira lenne szükségem. Passzívban azért gondolkodom, mert naív laikusként úgy vélem, hogy így a legkevesebbet teszi bele a hangképbe...

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

tonee73 írta:
2022.01.18., kedd 00:05
PgSpa írta:
2022.01.17., hétf. 19:37
Luna. ...
viewforum.php?f=117
Tonee, elvben igazad van, hogy ez nem a keresős topic, közben gyakorlatilag megszakítottál egy fontos témát, ami pedig szerintem nagyon is ebbe a topicba való.
Ugyanis nem mindegy, hogy a kérdező mit keres pontosan?
Ettől függ, hogy a válasz Luna vagy Luni ? Aktív vagy passzív?

Tudomásom szerint egykor mindkettő létezett a Heed kinálatában, sőt a Luna (vagyis az aktív előfok) mkI és mkII kiviteben is. Ha jól emlékszem, annyi volt a különbség, hogy a mkII kapott már távot, de annál meg arra kell figyelni, hogy feltétlenül meglegyen, mert az nem optikai táv (aminek a kódjára minden modern univerzális táv megtanítható), hanem rádiófrekvenciás elven működik, ami ha elvész, ma már nem pótolható (Zsolt sem tud adni).

PgSpa kolléga tehát nagyon helyesen tette fel a kérdést ebben a topicban, és ha majd sikerül tisztázni, hogy mit is keres, AKKOR az a keresés már tényleg a kereső topicba való.

És hogy teljesen ON legyek: én még a Luni passzív előfokról még csak hallottam, látni sosem láttam és nem is használtam. Nem tudom, PgSpa mihez keresi, így csak tippelni tudok, hogy valójában egy Luna II jó lehet a céljaira - de ezt előbb tisztázni kellene, arra pedig ez a topic a legalkalmasabb.
Vagy kitárgyalom vele priviben, de akkor meg egy hasznos beszélgetéssel szegényebbek lesznek a többiek ... gondolkodik.gif


Ps: Bocs, hogy belewau a moderátori munkádba, de szerintem a fentieket te se tudtad pontosan :smile53:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

PgSpa írta:
2022.01.17., hétf. 19:37
Luna. ...
viewforum.php?f=117
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Luna. ...

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Luni
11.JPG
11.JPG (46.66 KiB) Megtekintve 2388 alkalommal

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Kedves Fórumtársak!
Remélem nem dobnak ki vele a modok, de
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tonee73 2022.01.18., kedd 00:06-kor.
Ok: keresés az általános részen

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

akvapark írta:
2022.01.05., szer. 10:54
Nézem a hivatalos márkakereskedő honlapját, jócskán megemelkedtek az árak. Kb. 14 %-al. sad.gif
Sajnos az alkatrészek brutális drágulására a Heed Audio sem immunis, így kénytelenek voltunk év eléjével az árakat igazítani. Sok más gyártónál is ez a helyzet, például a Naimnél 20-30%-os áremelés volt az év végén. Látva az audio ipar helyzetét, szerintem idén is átlagosan 20-25%-os áremelkedés várható a hifi termékek körében, és sajnos jól ismertek márkák fognak eltünni a gyártó csődje miatt.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Nézem a hivatalos márkakereskedő honlapját, jócskán megemelkedtek az árak. Kb. 14 %-al. sad.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Vác

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: b4xter »

huszti-zsolt írta:
2022.01.04., kedd 09:31
A linkelt készülékhez NEM ILLESZTHETŐ!!!!
A nagyobb tápegység nem a Thesis, hanem az Obelisk családban található, TX névre hallgat, maximális terhelése <13W. De már nem szériatermék, OEM bázison szállítjuk.
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását Orbit támakörben, azt hiszem Zsolt mondása a leginkább autentikus :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

huszti-zsolt írta:
2022.01.04., kedd 09:31
Az Orbit tápegység a Promotec (Airpax) motorhoz illeszthető (számost gyártó, Linn, Rega) alkalmazta, de inkább csak régebben, valójában semmi máshoz nem ajánljuk. A specifikált maximális terhelés 2.5W! Ennél nagyobb terhelés esetén a kimenő transzformátora "összeesik", gyakorlatilag a torzítása az egekbe szökik. (Sokan ezt szeretik, "színesebben" szól tőle a rendszer... :smile51: Pont a fordított hatást lehet így elérni, mint amire anno tervezve lett.) Aztán egy idő után, különösen ha sokkal nagyobb a terhelés, persze tönkremegy.
A linkelt készülékhez NEM ILLESZTHETŐ!!!!
A nagyobb tápegység nem a Thesis, hanem az Obelisk családban található, TX névre hallgat, maximális terhelése <13W. De már nem szériatermék, OEM bázison szállítjuk. (Ha feltétlen kell valakinek, rendelhető. Bartimex.)
:smile53:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Orbit(2) output

Hozzászólás Szerző: alto »

b4xter írta:
2022.01.03., hétf. 20:45
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy az Orbitnak a gyártó által specifikált max. 3W outputja mennyire valós? Számomra hihetetlenül alacsonynak tűnik... Van egy vintage lemezjátszóm, amelyik kb. 10W körül eszik 240V-os állásban (ennek jó részét nem a motor igényli, hanem az előtétellenállásokon disszipálódik, gondolom én, mivel a motor tulajdonképpen 110V-os). Mi történik, ha egy Orbit 2-re dugom rá ezt a lemezjátszót? Kijön a füst? :rolleyes: Mennyire lenne ezt biztonságos kipróbálni?

Itt a megoldás az lenne szerintem, hogy a lemezjátszót 110 V-os 60 Hz-es bemeneti feszültségre kellene állítani (ha van ilyenje), és az Orbit 1-el táplálni (amerikai verzió). Ha jól sejtem, ilyenkor az előtét ellenállások nem játszanak, tehát elég lenne az Orbit 1 3W-ja.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Az Orbit tápegység a Promotec (Airpax) motorhoz illeszthető (számost gyártó, Linn, Rega) alkalmazta, de inkább csak régebben, valójában semmi máshoz nem ajánljuk. A specifikált maximális terhelés 2.5W! Ennél nagyobb terhelés esetén a kimenő transzformátora "összeesik", gyakorlatilag a torzítása az egekbe szökik. (Sokan ezt szeretik, "színesebben" szól tőle a rendszer... :smile51: Pont a fordított hatást lehet így elérni, mint amire anno tervezve lett.) Aztán egy idő után, különösen ha sokkal nagyobb a terhelés, persze tönkremegy.
A linkelt készülékhez NEM ILLESZTHETŐ!!!!
A nagyobb tápegység nem a Thesis, hanem az Obelisk családban található, TX névre hallgat, maximális terhelése <13W. De már nem szériatermék, OEM bázison szállítjuk. (Ha feltétlen kell valakinek, rendelhető. Bartimex.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára huszti-zsolt 2022.01.04., kedd 09:32-kor.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Orbit(2) output

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

alto írta:
2022.01.04., kedd 09:16
dixie-chicken írta:
2022.01.04., kedd 08:14
mishow írta:
2022.01.04., kedd 07:42

Igen. Huszti Zsolt biztosan megmondja neked. Felhívod munkaidőben, előadod a problémát, szívesen segít.
Nem kizárt, hogy ismeri a konkrét készüléket, és lehet, hogy van is megoldása a kérdésedre.

Nem próbálkoznék a helyedben, a telefon olcsóbb, mintha bármi elfüstölne! :nonononono:
x1

haveromnak volt Orbit 2,VPI HW 19/3-hez,ott talán 9-10W motor van,egy ideig simán ment a dolog (4-5 hónap),aztán kezdtek fura jelenségek jelentkezni mint pl nem akrta váltani a 33-45 fordulatot.Zsolt bevizsgálta a készüléket,és egyértelmű eltanácsolás volt az eredmény....a Thesis sorozatban van nagyobb táp,amely ki tud szolgáni ilyen lemezjátszókat is....

:smile49:
A Thesis Pi egy DC tápegység, nem erre való. Én nem tudok más Thesis tápról, te mire gonbdolsz?
akkor (van vagy 5-6 éve talán?) Zsolt kinálta a haveromnak azt az opciót...az akkori ára végett,tovább mi már nem foglalkoztunk vele...egy jó pár éve vlmilyen Heed nyilt napokon,volt beszámoló is ebben a topicban (?),ahol LP12-sel,Nima karral használták....többet nem tudok...emlékeim szerint az az opció talán 18W motorig jó....
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Orbit(2) output

Hozzászólás Szerző: alto »

dixie-chicken írta:
2022.01.04., kedd 08:14
mishow írta:
2022.01.04., kedd 07:42
b4xter írta:
2022.01.03., hétf. 20:45
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy az Orbitnak a gyártó által specifikált max. 3W outputja mennyire valós?
Igen. Huszti Zsolt biztosan megmondja neked. Felhívod munkaidőben, előadod a problémát, szívesen segít.
Nem kizárt, hogy ismeri a konkrét készüléket, és lehet, hogy van is megoldása a kérdésedre.
Mi történik, ha egy Orbit 2-re dugom rá ezt a lemezjátszót? Mennyire lenne ezt biztonságos kipróbálni?
Nem próbálkoznék a helyedben, a telefon olcsóbb, mintha bármi elfüstölne! :nonononono:
x1

haveromnak volt Orbit 2,VPI HW 19/3-hez,ott talán 9-10W motor van,egy ideig simán ment a dolog (4-5 hónap),aztán kezdtek fura jelenségek jelentkezni mint pl nem akrta váltani a 33-45 fordulatot.Zsolt bevizsgálta a készüléket,és egyértelmű eltanácsolás volt az eredmény....a Thesis sorozatban van nagyobb táp,amely ki tud szolgáni ilyen lemezjátszókat is....

:smile49:
A Thesis Pi egy DC tápegység, nem erre való. Én nem tudok más Thesis tápról, te mire gonbdolsz?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Orbit(2) output

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

mishow írta:
2022.01.04., kedd 07:42
b4xter írta:
2022.01.03., hétf. 20:45
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy az Orbitnak a gyártó által specifikált max. 3W outputja mennyire valós?
Igen. Huszti Zsolt biztosan megmondja neked. Felhívod munkaidőben, előadod a problémát, szívesen segít.
Nem kizárt, hogy ismeri a konkrét készüléket, és lehet, hogy van is megoldása a kérdésedre.
Mi történik, ha egy Orbit 2-re dugom rá ezt a lemezjátszót? Mennyire lenne ezt biztonságos kipróbálni?
Nem próbálkoznék a helyedben, a telefon olcsóbb, mintha bármi elfüstölne! :nonononono:
x1

haveromnak volt Orbit 2,VPI HW 19/3-hez,ott talán 9-10W motor van,egy ideig simán ment a dolog (4-5 hónap),aztán kezdtek fura jelenségek jelentkezni mint pl nem akrta váltani a 33-45 fordulatot.Zsolt bevizsgálta a készüléket,és egyértelmű eltanácsolás volt az eredmény....a Thesis sorozatban van nagyobb táp,amely ki tud szolgáni ilyen lemezjátszókat is....

:smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”