Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Indiai kávé tesztek.

Avatar
GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.12.02., pén. 17:36
Értékelés: 3

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy »


Sajnos igen
Béla! Még mindig nincs monsooned malabar a webshopban. Vagy csak én nem látom? Jövő héten megint mennem kellene kávéért és a nugget nem jött be annyira.
 
@pi61: ez a nugget közepes pörkölés volt, rákérdeztem, csak a hőfok volt alacsonyabb.
 
OFF: Béla ami van nálad 2-es brikka az ajánlott? nem lötyög,nem zörög, nem csöpög (nem román)? kellene utazáshoz egy kis főző.
Rancilo Silvia full tuning, Eureka mignon specialita

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


A saját ízlés szerint, kissé világosabb pörkölésű nuggetet kipróbáltuk egy vadonatúj Philips darálós automata gépben. Savanyú lett, senkinek nem ízlett. Pörköltem egy sötétebbet, azt már mindenki imádta! Ez a gép úgy látszik, a bolti agyonpörköltekhez van állítva.
Sajnos igen

Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: pi61 »

A saját ízlés szerint, kissé világosabb pörkölésű nuggetet kipróbáltuk egy vadonatúj Philips darálós automata gépben. Savanyú lett, senkinek nem ízlett. Pörköltem egy sötétebbet, azt már mindenki imádta! Ez a gép úgy látszik, a bolti agyonpörköltekhez van állítva.

Avatar
GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.12.02., pén. 17:36
Értékelés: 3

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy »


Lassan elfogy a nugget is, teljesen más mint a monsooned malabar. Ezen már érzik enyhe sav, ami nem bántó. Nekem a malabar az isten, reggel csipásan is hibátlan, gyönyörű csapolásokat lehet elkövetni, Szóval arra rendezkedem be.
Érdekes, hogy az A2-ben ugyanez a malabar számomra már szinte ihatatlanul savanyú volt. Rákérdeztem a hőfokra, 86 volt. A silviám 92 körül dolgozik, ott nincsenek savak. Vagy az én ízlelésemmel van baj, hogy nem bírom ha a kávé savanyú, vagy túlérzékeny vagyok a savanyú ízre. Nem tudom. De hogy nekem nem jön be, az biztos.
Rancilo Silvia full tuning, Eureka mignon specialita

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szia!
 
Köszi, lemaradtam, már nem látom De gyorsan rendeltem egy nugget-et, nehogy az is elfogyjon...
Jönnek szerdán is kávék.

Avatar
GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.12.02., pén. 17:36
Értékelés: 3

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy »



Van még 1db 1kg-os és 1db 700g-os, csak elcsúszott a shopban a készlet.
Most beraktam. Gyorsan le tudsz rá csapni!

Szia!
 
Köszi, lemaradtam, már nem látom De gyorsan rendeltem egy nugget-et, nehogy az is elfogyjon...
Rancilo Silvia full tuning, Eureka mignon specialita

Vendég

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Kifogyott a Malabar shopból. Mikor lesz? Vagy érdemes kipróbálni a nuggettet? Jövő7en mennem kellene kávéért.
Most olvasom, érdemes...hát kipróbálom.
 
Béla ez nem gold nugget ugye?

Van még 1db 1kg-os és 1db 700g-os, csak elcsúszott a shopban a készlet.
Most beraktam. Gyorsan le tudsz rá csapni!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Kifogyott a Malabar shopból. Mikor lesz? Vagy érdemes kipróbálni a nuggettet? Jövő7en mennem kellene kávéért.
Most olvasom, érdemes...hát kipróbálom.
 
Béla ez nem gold nugget ugye?
Most nem tudok rá válaszolni.

Avatar
GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.12.02., pén. 17:36
Értékelés: 3

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy »


Júniusban érkezik és kb júliusban kész lesz az üzem.
Kifogyott a Malabar shopból. Mikor lesz? Vagy érdemes kipróbálni a nuggettet? Jövő7en mennem kellene kávéért.
Most olvasom, érdemes...hát kipróbálom.
 
Béla ez nem gold nugget ugye?
Rancilo Silvia full tuning, Eureka mignon specialita

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm a meghívást, élek majd vele Mikor érkezik a gép és mikortól lesz saját pöritek?
Júniusban érkezik és kb júliusban kész lesz az üzem.

Avatar
GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.12.02., pén. 17:36
Értékelés: 3

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy »



Egy pesti srác, de János segítségére is számítunk.
Majd jöhetsz hozzánk látogatóba. A lehető legkomolyabb pörkölőgépet rendeltük.

Köszönöm a meghívást, élek majd vele Mikor érkezik a gép és mikortól lesz saját pöritek?
Rancilo Silvia full tuning, Eureka mignon specialita

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Na! Itt pörköltök Szegeden? Az igen! Ki lesz a mester?
Egy pesti srác, de János segítségére is számítunk.
Majd jöhetsz hozzánk látogatóba. A lehető legkomolyabb pörkölőgépet rendeltük.

Avatar
GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.12.02., pén. 17:36
Értékelés: 3

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy »


Ha beindul a pörkölés, rendelek még belő 1-2 tonnát, szóval nem lesz gond.
Na! Itt pörköltök Szegeden? Az igen! Ki lesz a mester?
Rancilo Silvia full tuning, Eureka mignon specialita

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ez tényleg olyan, hogy nem lehet belőle eleget inni, élvezet főzni. Telitalálat. Pedig valamiért ódzkodtam az indiai kávétól....ne kérdezzétek miért...Dávid győzött meg, hogy ezt próbáljam. Eddig ez a mindennapi kávém, mert ebből reggel csipásan is lehet szépet és jót húzni. Az alig savassága meg kimondottan előny, mert a család és ismerősök még annyira sem tolerálják a savakat mint én. Ár/érték arányban eddig a legjobb.
 
@Béla: akkor jut még belőle

Ha beindul a pörkölés, rendelek még belő 1-2 tonnát, szóval nem lesz gond.

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: Katoci »



Ez tényleg olyan, hogy nem lehet belőle eleget inni, élvezet főzni. Telitalálat. Pedig valamiért ódzkodtam az indiai kávétól....ne kérdezzétek miért...Dávid győzött meg, hogy ezt próbáljam. Eddig ez a mindennapi kávém, mert ebből reggel csipásan is lehet szépet és jót húzni. Az alig savassága meg kimondottan előny, mert a család és ismerősök még annyira sem tolerálják a savakat mint én. Ár/érték arányban eddig a legjobb.
 
@Béla: akkor jut még belőle

Anno sokat dicsértem én is. Nem az esetem, de annak ellenére ízlett. Pont a bolondbiztossága miatt ajánlottam többeknek.

Avatar
GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.12.02., pén. 17:36
Értékelés: 3

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy »


Nekem az egyik kedvencem. Nem utolsó szempont, hogy nagyon kedvező az ára. Nem mondom, hogy nincs nála jobb, nyilván van, de ennyi pénzért tényleg jó vétel.
Ez tényleg olyan, hogy nem lehet belőle eleget inni, élvezet főzni. Telitalálat. Pedig valamiért ódzkodtam az indiai kávétól....ne kérdezzétek miért...Dávid győzött meg, hogy ezt próbáljam. Eddig ez a mindennapi kávém, mert ebből reggel csipásan is lehet szépet és jót húzni. Az alig savassága meg kimondottan előny, mert a család és ismerősök még annyira sem tolerálják a savakat mint én. Ár/érték arányban eddig a legjobb.
 
@Béla: akkor jut még belőle
Rancilo Silvia full tuning, Eureka mignon specialita

Avatar
Begicafe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2013.11.15., pén. 21:48
Értékelés: 75

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: Begicafe »


Egyszerű kávét kerestem, ami nem háklis nagyon semmire. Dávid ajánlotta a malabart. Tegnap végre csapra vertem és hát kellemes meglepetés ért.Semmi pepecselés, szöszmötölés, mégis kiváló eredmény. Ez a kávé nekem való, bolondbiztos. Bár sem mézet, sem virágot nem érzek ki belőle (kicsit megfázós vagyok), de ez a kávé nagyon finom, nagyon lágy, úgy ahogyan van. Kinézete is van, nem is akármilyen, sűrű az ital és testes a crema. Remélem kapható lesz folyamatosan.
Nekem az egyik kedvencem. Nem utolsó szempont, hogy nagyon kedvező az ára. Nem mondom, hogy nincs nála jobb, nyilván van, de ennyi pénzért tényleg jó vétel.
Nuova Simonelli Mac Cup, Quamar M80E
Saját pörkölésű kávék: Ethiopia-BWF, India Monsooned Malabar

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Remélem kapható lesz folyamatosan.
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/4- ... ave-1000-g
Raktáron: 432 kg 

Avatar
GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.12.02., pén. 17:36
Értékelés: 3

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy »

Egyszerű kávét kerestem, ami nem háklis nagyon semmire. Dávid ajánlotta a malabart. Tegnap végre csapra vertem és hát kellemes meglepetés ért.Semmi pepecselés, szöszmötölés, mégis kiváló eredmény. Ez a kávé nekem való, bolondbiztos. Bár sem mézet, sem virágot nem érzek ki belőle (kicsit megfázós vagyok), de ez a kávé nagyon finom, nagyon lágy, úgy ahogyan van. Kinézete is van, nem is akármilyen, sűrű az ital és testes a crema. Remélem kapható lesz folyamatosan.
Rancilo Silvia full tuning, Eureka mignon specialita

Avatar
Stevo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016.12.01., csüt. 20:56
Értékelés: 1

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: Stevo »


Az ünnepek alatt a Nuggetből főztem a vendégeinknek is. Nagy volt a sikere, nekem is nagyon bejött. Jobb, mint amire számítottam a Monsooned után. azt gondoltam, hogy valami nagyon hasonló lesz. Hasonló, de mégis tele új ízekkel. Jó választás volt. Na és vajon milyen lehet a harmadik fajta? (Plantation MNEB Pampadampara)
Sajnos nincs PID a gépemen, de picit tudok játszani a hőfokkal. Tisztában vagyok vele, hogy a jelenlegi lehetőségeimmel nem tudom kihozni a maximumot ezekbő a kiváló kávékból, ezért egy PID-es Lelitre "gyúrok". 
 
Ez úton köszönöm az AVX minden munkatársának az idei év felemelő kávé élményeit és még több sikert kívánok az előttünk álló ÚJ ÉVBEN!!!

Avatar
Stevo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016.12.01., csüt. 20:56
Értékelés: 1

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: Stevo »


OK.
Köszönöm!
A nyersek között láttam egy harmadik fajtát. Majd azt is megkóstolom, ha lesz pörkőlve.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nekem is bejön a Monsooned, főleg amióta Bélára hallgatva lejjebb vettem a hőfokot. Illatosabb, szélesebb ízvilágú, kiegyensúlyozottabb lett a főzet. A kedvencek között marad. Korábban már kostoltam a Corsiniét. Hááát, ez szerintem jobb.
Rendeltem a Nuggetből, a jövő héten csapra verem. Tud-e valaki PID hőfokot javasolni?

Szerintem hasonló hőfokon próbáld ezt is.

Avatar
Stevo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016.12.01., csüt. 20:56
Értékelés: 1

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: Stevo »


Nekem is bejön a Monsooned, főleg amióta Bélára hallgatva lejjebb vettem a hőfokot. Illatosabb, szélesebb ízvilágú, kiegyensúlyozottabb lett a főzet. A kedvencek között marad. Korábban már kostoltam a Corsiniét. Hááát, ez szerintem jobb.
Rendeltem a Nuggetből, a jövő héten csapra verem. Tud-e valaki PID hőfokot javasolni?

Avatar
Begicafe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2013.11.15., pén. 21:48
Értékelés: 75

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: Begicafe »


Már rég elfelejtettem, mit teszteltünk májusban. Most volt időm, több fajtát is pörköltem, kóstoltam, aztán úgy döntöttem, ebből a fajtából rendelek nagyobb mennyiségben, mert kiemelkedően jobban ízlik a többinél. És most látom, nem döntöttem rosszul
Ez a "McNuggets" nagyon jó kis kávé. Nekem ár-érték arányban verhetetlen, persze a Malabar-t is nagyon szeretem, de ez attól is jobb. Pörkölni is élvezet, mert nagyon szépen, kiszámíthatóan reagál, nem egy hisztis fajta, mint némely közép amerikai. 
Nuova Simonelli Mac Cup, Quamar M80E
Saját pörkölésű kávék: Ethiopia-BWF, India Monsooned Malabar

Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Indiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: pi61 »



Legközelebb kóstold meg az új Indiait is.
 
János szerinte ez a csúcs indiai kávé:
India Plantation Mysore Nugget Pörkölt Kávé 

Már rég elfelejtettem, mit teszteltünk májusban. Most volt időm, több fajtát is pörköltem, kóstoltam, aztán úgy döntöttem, ebből a fajtából rendelek nagyobb mennyiségben, mert kiemelkedően jobban ízlik a többinél. És most látom, nem döntöttem rosszul

Válasz küldése

Vissza: “Szemes kávék, Kávé tesztek, PID beállítás.”