Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kolumbiai kávé tesztek.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nekem se volt sok crema, pedig én ritkán iszok 1-2 hetesnél öregebbet. 
Baromi nehéz volt beállítanom a megfelelő hűmérsékletet.
Nálam is volt tök feket is, mintha döglött lett volna.
Etttől még lehet, hogy tényleg nem ideális a 3 hónapos kávé, de sokan örülhetnének, ha ilyet vehetnének a multiktól.
 
Legközelebb picit világosabbra fogom pörkölni.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: veng123 »



Pedig ennyi időt bírniuk kellene. A csomagolás a létező legjobb.
 
Ha legközelebb rendelsz valamit, majd küldök ebből frissebbet.
Én most körköltem 2 hete ilyet. Nekem nagyon ízlik.
 
Nyugodtan írjátok le, ha gond van valamelyikkel. Mindenkit kárpótolni fogunk.
Sajnos az a gond, hogy már iszonyat nagy a választék. Egyszerre mimimum 5 kilókat kell lepörköltetni.
Az képtelenség, hogy 1 hónap alatt mindent elvigyenek.
Jövőre azt tesszük, hogy mindig másból pörköltetünk, de egyszerre nem lesz több féle, mint 30.
Talán ez segít. Az a végső megoldás, hogy mi pörkölünk pár olyan típust, ami lassabban fogy, de ehhez komoly beruházás kell.
 
 
Még a végére. Nálam is nagyon kevés a Crema.
87 fokon volt a legjobb.

Nekem se volt sok crema, pedig én ritkán iszok 1-2 hetesnél öregebbet. 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nálam ezzel a Columbia Cauca El Naranjoval gond van...
Augusztus közepi pörkölés, a hét elején bontottam a 125g-os zacsit.
Tipikus döglött jegyek: nulla cremás, feketén induló lefolyás....

Pedig ennyi időt bírniuk kellene. A csomagolás a létező legjobb.
 
Ha legközelebb rendelsz valamit, majd küldök ebből frissebbet.
Én most körköltem 2 hete ilyet. Nekem nagyon ízlik.
 
Nyugodtan írjátok le, ha gond van valamelyikkel. Mindenkit kárpótolni fogunk.
Sajnos az a gond, hogy már iszonyat nagy a választék. Egyszerre mimimum 5 kilókat kell lepörköltetni.
Az képtelenség, hogy 1 hónap alatt mindent elvigyenek.
Jövőre azt tesszük, hogy mindig másból pörköltetünk, de egyszerre nem lesz több féle, mint 30.
Talán ez segít. Az a végső megoldás, hogy mi pörkölünk pár olyan típust, ami lassabban fogy, de ehhez komoly beruházás kell.
 
 
Még a végére. Nálam is nagyon kevés a Crema.
87 fokon volt a legjobb.

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: zoom »



Pörköltem Colombia Cauca El Naranjo-t. Már egy ideje terveztem, hogy kipróbálom. Csöpögős sűrű dupla ristrettot készítettem belőle, mert nem állítottam be rendesen a darálót és kicsit finomabb lett az őrlemény.
Ez a kávé fenomenális! A Lindt narancsos csokijához tudom hasonlítani, a kávé neve mindent elárul: csoki és narancs
Annyira jó, hogy az általam istenített cseresznyés tanzániait fényévekkel megelőzte. Mindig félek kipróbálni a drágább kávékat, de ezt nem bántam meg.
3 különböző árnyalatra pörköltem, elsőnek a legsötétebbet választottam és sorban próbálom a világosabbakat is. Remélem jobban bekúszik a narancsos ízvilágba, de a mostani sötétebb tesztalany is hozta az elvártakat, remekül kiegészítik egymást a csokis és narancsos ízjegyek.
Ritkán kerít hatalmába egy kávé, de ennek sikerült. A legfinomabb gyümölcsös kávé, amit valaha kóstoltam! Aki teheti mihamarabb próbálja ki, garantálom, hogy nem fog csalódni.


Nahát, a kedvenc csokim a topikban, nyárestéken szoktam fogyasztani zwack maximiliam társaságában, együtt igen ütős kombó, lehet vele a lányokat etetni
Akkor ezt a kávét nekem is meg kell kóstolnom, most is éppen kolumbiai iszok, szüreti gyümölcskávét, másodjára nagyon eltaláltam, nem volt se savanyú, se keserű, csak tömény édes gyümölcsíz, belekortyoltam, egyből éreztem, hogy ebbe bizony se cukor, se tejszármazék nem való, ez így tökéletes ahogy van! 
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ti hogy isszátok az El Naranjot? Milyen arányban főzitek? Én 17g őrleménybőlből szoktam 34g kávét készíteni és nagyon kevés tejjel iszom.
Ez kb jó arány. Én 16-16,3g-ból készítek kb 30g kávét.

Avatar
p0m0gacs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.11.25., vas. 20:25
Értékelés: 1

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: p0m0gacs »

Mindenkinek köszönöm az ajánlást a Colombia Cauca El Naranjo nagyon ízlik:) A hőfok változtatással szépen beállítható a csoki/narancs aránya. Mostanában nagyon szeretem a hasonló kávékat, a csoki és egy kis gyümölcs kombinációkat. A másik nagy kedvenc a Tanzania Tanga (és hogy legyen egy kis kitekintés a Monterosa Burundi Butihinda is hasonló), ami meg inkább étcsoki és valami piros bogyós gyümölcs kombinációja.

Ti hogy isszátok az El Naranjot? Milyen arányban főzitek? Én 17g őrleménybőlből szoktam 34g kávét készíteni és nagyon kevés tejjel iszom.

Avatar
spencer-hill
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2015.03.03., kedd 16:57
Értékelés: 37

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »



Pörköltem Colombia Cauca El Naranjo-t. Már egy ideje terveztem, hogy kipróbálom. Csöpögős sűrű dupla ristrettot készítettem belőle, mert nem állítottam be rendesen a darálót és kicsit finomabb lett az őrlemény.
Ez a kávé fenomenális! A Lindt narancsos csokijához tudom hasonlítani, a kávé neve mindent elárul: csoki és narancs
Annyira jó, hogy az általam istenített cseresznyés tanzániait fényévekkel megelőzte. Mindig félek kipróbálni a drágább kávékat, de ezt nem bántam meg.
3 különböző árnyalatra pörköltem, elsőnek a legsötétebbet választottam és sorban próbálom a világosabbakat is. Remélem jobban bekúszik a narancsos ízvilágba, de a mostani sötétebb tesztalany is hozta az elvártakat, remekül kiegészítik egymást a csokis és narancsos ízjegyek.
Ritkán kerít hatalmába egy kávé, de ennek sikerült. A legfinomabb gyümölcsös kávé, amit valaha kóstoltam! Aki teheti mihamarabb próbálja ki, garantálom, hogy nem fog csalódni.

Ez nekem is nagyon bejött. Szerethető csoki gyümi kombó.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Pörköltem Colombia Cauca El Naranjo-t. Már egy ideje terveztem, hogy kipróbálom. Csöpögős sűrű dupla ristrettot készítettem belőle, mert nem állítottam be rendesen a darálót és kicsit finomabb lett az őrlemény.
Ez a kávé fenomenális! A Lindt narancsos csokijához tudom hasonlítani, a kávé neve mindent elárul: csoki és narancs
Annyira jó, hogy az általam istenített cseresznyés tanzániait fényévekkel megelőzte. Mindig félek kipróbálni a drágább kávékat, de ezt nem bántam meg.
3 különböző árnyalatra pörköltem, elsőnek a legsötétebbet választottam és sorban próbálom a világosabbakat is. Remélem jobban bekúszik a narancsos ízvilágba, de a mostani sötétebb tesztalany is hozta az elvártakat, remekül kiegészítik egymást a csokis és narancsos ízjegyek.
Ritkán kerít hatalmába egy kávé, de ennek sikerült. A legfinomabb gyümölcsös kávé, amit valaha kóstoltam! Aki teheti mihamarabb próbálja ki, garantálom, hogy nem fog csalódni.
 

Sajnos ebből véges a készlet. Ha elfogy, akkor már nem lesz belőle több.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: veng123 »


Pörköltem Colombia Cauca El Naranjo-t. Már egy ideje terveztem, hogy kipróbálom. Csöpögős sűrű dupla ristrettot készítettem belőle, mert nem állítottam be rendesen a darálót és kicsit finomabb lett az őrlemény.
Ez a kávé fenomenális! A Lindt narancsos csokijához tudom hasonlítani, a kávé neve mindent elárul: csoki és narancs
Annyira jó, hogy az általam istenített cseresznyés tanzániait fényévekkel megelőzte. Mindig félek kipróbálni a drágább kávékat, de ezt nem bántam meg.
3 különböző árnyalatra pörköltem, elsőnek a legsötétebbet választottam és sorban próbálom a világosabbakat is. Remélem jobban bekúszik a narancsos ízvilágba, de a mostani sötétebb tesztalany is hozta az elvártakat, remekül kiegészítik egymást a csokis és narancsos ízjegyek.
Ritkán kerít hatalmába egy kávé, de ennek sikerült. A legfinomabb gyümölcsös kávé, amit valaha kóstoltam! Aki teheti mihamarabb próbálja ki, garantálom, hogy nem fog csalódni.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Colombian Woman's Coffee Project 
 
 Én 1:2 arányban ittam eszpresszóként.

Nálam is most ez az arány van beállítva.
88 fokon nagyon ízlett ez a kávé.

Avatar
Asgard
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 13:00
Értékelés: 193

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: Asgard »


Colombian Woman's Coffee Project 
 
Három pörkölésen túl vagyok, mire talán sikerült előhozni azt amit eddig keresgéltem. A kávé elég nehezen nyílott meg, viszont most már sziporkázik. Még mielőtt elfogy rámérek hogy mennyi lett pontosan a jó pörkölés. Az első próbálkozásom nagyon kakaós lapos, némi aszalt gyümölcsös ízekkel. A második kellően gyümölcsös, kakaós, de savtúlsúlyos volt, túl narancsos, keserkés. A mostani rendben van. Őrléskor nagyon finom fűszeres illata van, kimondottan pirosbogyós gyümölcs elsősorban feketeribizli jut eszembe. A kávé illata már az édesgyümölcsbe hajlik, étcsokis jegyekkel. Kortyoláskor ott bujkál még halványan a feketeribizli, de már édesen, kakaós karamelles jegyekkel. Utóíze kimondottan csokis. Nagyon jó kávé. Hőmérsékletből nálam mindíg a középső tartomány vált be. Alacsony hőfokon vékony, túl gyűmölcsös, magas hőfokon durván ég. Érdekes az extrakciós időt jól tűri. Gyorsabb csapoláson nem remekel, kiürül a kávé. A közepes és hosszú csapolás egyaránt jó. Nekem a közepes ízlett jobban ilyenkor a gyümölcsös jegyek hangsúlyosak. Érdekes módon jól bírja a hosszú csapolást, akkor inkább az édesebb jegyek kerülnek előtérbe (feleségemnek ez ízlik jobban). Én 1:2 arányban ittam eszpresszóként.

Avatar
spencer-hill
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2015.03.03., kedd 16:57
Értékelés: 37

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »



 
Colombia Cundinamarca Campo Hermoso 
 

Erre a hétre ebből jutott egy 125 g-os csomag.
Ez az a fajta gyümölcsös-kakaós ízvilágú kávé amit én még szívesen elfogyasztok. 
Amikor sikerült elkapni a jó elkészítést, akkor elsősorban a vérnarancsot mondanám alap íznek, de a kakaós lecsengéssel együtt egy finom ízvilágot éreztem. 
88 fokon készítve éreztem jónak, de még azért kísérleteztem volna vele.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Már rég ittem ebből:
Colombian Woman's Coffee Project 
A héten ez lesz terítéken.
Most este megvolt az első próba 90 fokos kávékazán hőmérsékleten.
Lejebb kell vinnem a hőmérsékletet, mert így nem volt az igazi, de először kipróbálom 92 fokon is.
Újabban 86-tól 94 fokig szoktam játszadozni a kávékkal. Kiderül melyik ízlik nekem a legjobban.
Lehet mire eltalálom a legideáliasbb beállítást, el is fog fogyni az 500g.
Ezt János pörkölte. Nagyon szép egyenletes közepes pörkölés.
Szerintem nagyon jól eltalálta a pörkölési szintet.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Colombia Cauca El Naranjo 
Colombia Cundinamarca Campo Hermoso 
Colombia Supremo 
Colombian Woman's Coffee Project 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: kökény »

Colombian Woman's Coffee - nem bírtam ki, ahogy hazamentem, főztem is egyet belőle, létezhet, hogy gyümis útóízt éreztem? Nekem nagyon bejött, pedig csak Brikkával főztem, igaz kicsit tuningoltam, még csak a kosár alá raktam be a gumit, új gázfőzőlapot még szoknom kell, nagyobb lángra kell állítanom, így kicsit tovább főtt, mint 3 perc, de nagyon finom volt így is, szeretem ezeket a különleges ízvilágú kávékat,nem csak a csokis ízvilágot hozza, hatalmas pirospont tőlem, kíváncsi leszek a Cubaira is

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


A szabiról visszajöttünk.
Most értékelem csak igazán a frissen pörkölt kávékat.
Már 10 óra elmúlt, de még iszom egy dupla ristrettót a jó kis kolumbiaiból.
Colombia Cauca El Naranjo 
Csak ajánlani tudom mindkettőt.
Nekem talám egy fokkal ez ízlett jobban:
Colombia Cundinamarca Campo Hermoso 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Mi most a Colombian Women's Project-et iszogatjuk otthon éppen. 
 

Jövő héten pörkölök mindhárom kolumbiaiból.
Egy hete ezt iszogatom: Colombia Cundinamarca Campo Hermoso
Isteni finom, enyhén gyümis utóízzel.

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: bluesfan »

Mi most a Colombian Women's Project-et iszogatjuk otthon éppen. Minél jobban sikerül beállítanom hozzá a rendszert, annál jobban ízlik. Nagyon finom, érdekes, kissé gyümölcsös ízvilág. A friss őrlemény illata első szippantásra nagyon emlékeztet a Kona-ra, de aztán nem olyan erősen gyümölcsös, kellemes aromára vált.

Avatar
lagoon79
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2015.03.29., vas. 14:50
Értékelés: 26

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: lagoon79 »



Ma hármasban teszteltük a Colombian Woman's Coffee-t
Mikor sikerült beállítanunk a darálót a legjobb állásba, nagyon különleges gyümölcsös ízű kávét hoztunk össze.
Majd lagoon79 megmondja, hogy milyen gyümölcsöket vélt felfedezni.
Adtam neki egy kis mointát, hogy otthon is le tudja tesztelni.
Érdemes egy próbát tenni ezzel a kávéval. Iszonyat fűszeres illat csapott meg a darálás után.
Már értem, miért sorolta ezt a típust a Sandalj az Excellence kategóriába.

eloszor is koszonom a vendeglatast, nagyon jol ereztem magam!!
 
az emlitett kavebol huztam egyet itthon is, 88 fokon (fej es kazan). itt nekem meg mindig a csokis iranyba ment el, vegen kis savval. gyumolcsbol aszalt sargabarack jott, de sztem kovetkezore kicsit megyek lejebb, h elocsaljam az igazi arcat. ebbol lathato, h pid es pid kozott is mekkora a kulonbseg, az ecm-en 90 fokon neztuk es mar ott jott a sav, nalam 88-on meg bujkal. orlemeny 16 gramm volt, renekaban, kb. 27 mp alatt folyt.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Csináltam egy fotót a legjobban sikerült Supremo-ról.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kolumbiai kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ma már a harmadik próbálkozásom a Supremoval.
Ezt picivel sötétebbre pörköltem, mint ahogy kellett volna, ez már érződik az ízén.
Ez így nem az igazi.
Eléggé kesernyés az utóíze. A darálót már 3 fokozattal vittem durvábbra. Az utolsó előtti volt az igazi.
Holnap szintén a Supremot próbálgatom, de azt, aminél elnyújtottam a második szakaszt és a végén kb 3 fokkal kisebb hőmérsékletnél kapcsoltam le.

Ma már a harmadik adagot készítettem a Supremoból.
Ez a második elnyújtott pörkölés nekem és a feleségemnek is sokkal jobban ízlik.
Picit világosabbra lett pörkölve és az első reccsenés után lejebb vettem a hőfokot, ezáltan kitóltam ezt a szakaszt valamennyivel.A második reccsenéskor azonnal lekapcsoltam.
Lényegesen finomabb így a kávé.
Az utóíze nem annyira keserű. Nagyon hosszantartó utóíz jellemző rá. Csokis, gyümölcsös keveréke.
Sokkal izgalmasabbá vált ez a kávé. Már értem, hogy régebben a hagyományos módon pörkölt Supremo miért nem lett a kedvencem.
Érdemes egy próbát tenni mindenkinek ezzel a kávéval.
Augusztusban fogok venni egy másik Supremo típust.
A Sandalj szerint az még egy fokkal finomabb. Sajnos valamennyivel drágább is.
Ez lesz a típusa:
Colombia Supremo Rio Magdalena 18 Sandalj

Válasz küldése

Vissza: “Szemes kávék, Kávé tesztek, PID beállítás.”