Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koffeinmentes kávé tesztek

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Koffeinmentes kávé tesztek

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Blaze-nek ma ment el 4 féle koffeinmentes minta.
Brazil-DECAFF CO2 Santos
Ethiopia-DECAFF CO2 Grade 2
Indonesia-DECAFF CO2
Peru-CO2 Decaff Fairtrade Organic
 
Ma érkezett meg.

Kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy te melyiket rendelnéd a 4 közül.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Koffeinmentes kávé tesztek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Brazil Santos Decaf Koffeinmentes 
Water Decaf 
Super Bar Blend 
Espresso Blend Koffeinmentes
 

Vendég

Koffeinmentes kávé tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Idáig alig adtunk el ebből.
Érdekelne a véleményed, hogy a 100%-os Super Bar Blend Koffeinmentes-hez képest mi a különbség.
Napi fogyasztás esetén melyiket választanád?

Napi fogyasztás esetén az "Espresso Blend" a 65/35 a nyerőbb, Nekem.
Klasszikusabb, simulékonyabb anyag.  Nagyon jó cucc.
 
Blaze-nek ma ment el 4 féle koffeinmentes minta.
Brazil-DECAFF CO2 Santos
Ethiopia-DECAFF CO2 Grade 2
Indonesia-DECAFF CO2
Peru-CO2 Decaff Fairtrade Organic
 
Ma érkezett meg.

Vendég

Koffeinmentes kávé tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pár hete vettem Bélától zöldet, egyik a "Sandalj Espresso Blend Decaffeinato" volt.
Helyben megpörköltettem belőle negyed kilót, olyan közép-olasz szintre lőttük be: 5 nap után bontotam :

ISZONYÚ JÓ ANYAG!

Teste, crema hegyek, hozza a klasszik taján espresso vérvonalát is, nagyon bejön !
Ezt a kávét ha kóstoltatnám, 99%-ban senki nem mondaná meg, hogy DECAF
Nem csoda, 65/35 decaf keverék, nagyon jó zöld, csak ajánlani tudom !
 
 

Vendég

Koffeinmentes kávé tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Brazil Santos Decaf , 100% arabica, Győr Németh János pörkölése, 0601 pörkölés, forgalmazza : AVX Café

 
Közepesen sötét, ép, szém szemek, csillogó felület.  Elég finom őrlést kér, és közép magas hőt. (nálam 94-94 fok PID) 
Lefolyása szép, figyelni kell a végét, mert hajlamos szőkülni, időben kell leállítani.
Visszafogott savasság, kávé saját édessége jó, diós, enyhén karamellás ízek, pici cukor hozzáadásával közepesen savassá válik, és édeskés, pekán diós jellege lesz, enyhén fanyar utóízzel. (zöld dió talán)
 
Kellemes, jó kávé.
 

 



Vendég

Koffeinmentes kávé tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Közepesen sötét (francia) pörkölés, ép szemek jellemzik a mintát. Ami érdekes, hogy nagyon matt, kimondottan száraz érzete van a kávénak, a zacskóba szagolva pedig erősen fás illatot érezni.Igen finomra kell őrölni, hogy szép, tankönyvi lefolyást kapjunk.  Hő igénye nem nagy, középen keresgéljünk.Elég „küzdős” kávé, oda kell rá figyelni, nem bolond biztos.  A legjobb eredményt akkor értük el ha egy nektáros édesség, és almahéj, alma chips íz az uralkodó, nagyon halovány mandula lecsengéssel.Rossz irányban járunk ha az illatban érezhető fás az ízben is előjön, akkor változtassunk a hőfokon. Testessége közepes, crema nem vastag, de a fogyasztás végéig szépen kitart.
 
 

Válasz küldése

Vissza: “Szemes kávék, Kávé tesztek, PID beállítás.”