Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Műszaki segítség

Moderátor: Pointe

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Majik »

Tisztelt Pointe,

2021-ben kb júniusban vásároltam egy Pointe Spin Doctor készüléket.
Összehasonlítottuk egy Heed Orbit 2-vel. A hangzásra mindkét készülék jótékony hatást gyakorolt, de jelentős eltérést tapasztaltunk a készülékek között.
Ezután oszcilloszkóppal megvizsgáltuk a készülékek által szolgáltatott jelalakot, és azt tapasztaltuk, hogy a Heed szép szabályos szinuszához képest a Pointe lényeges torzultabb kimeneti jelet produkál.
Szeretném megtudni, hogy ez normál jelenség-e, vagy probléma van a készülékemmel?

Ezután telefonon felvettem a kapcsolatot Önökkel, amikor is azt a választ kaptam, hogy egy műszaki kolléga keresni fog, de nem hívott Önöktől senki.
2022.05.03-án emailben (info@pointe.hu) tettem fel ugyanezt a kérdést, a mai napig nem kaptam választ.
Most fogok?
heed.jpg
heed.jpg (15.1 KiB) Megtekintve 2527 alkalommal
pointe.jpg
pointe.jpg (14.78 KiB) Megtekintve 2527 alkalommal

Avatar
hangvadász
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 09:18
Értékelés: 66

Re: Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: hangvadász »

Szia István!

Kellene egy kis segítség, pü.-ben írtam Neked.

Üdv: Attila

Avatar
Pato
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.11.20., vas. 13:58
Értékelés: 1

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Pato »



Hú, ha kihúzod a végcsöveket és úgy kapcsolod be az erősítőt, akkor azért legyen a kezed ügyében egy poroltó :-)
 
Félretéve a tréfát: soha ne kapcsolj be semmilyen csöves készüléket úgy, hogy nincsenek benne a csövek.
 
A Pointe Sima Jubilee nem alkalmas előerősítőnek. Vonalszintű kimenete van, azaz egy fix jelet ad ki, amit nem lehet a hangerőszabályozóval szabályozni. Például a magnóknak van szükségük felvételkészítéskor ilyen fix kimenetre, hogy ha felvétel közben lehalkítod/felhangosítod az erősítőt, a felvétel szintje ettől ne változzon.

Köszönöm a segítséget.
Soha nem foglalkoztam ezzel ,de mostmár nyilvánvaló hogy tanulnom kell.Belevetem magam a műszaki irodalomba,hogy ne kérdezzek ekkora hülyeségeket.
Úgy tűnik,István készülő "tananyagában" lehetnék egy fejezet,ezzel a kérdéssel.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Pointe »



 
Adott egy Pointe Sima Jubilee erősitő amit a közeljövőben előerősitőként szeretnék használni egy darabig.Kérdésem hogy a végfokcsöveket kivegyem vagy inkább ne?

 
Hú, ha kihúzod a végcsöveket és úgy kapcsolod be az erősítőt, akkor azért legyen a kezed ügyében egy poroltó :-)
 
Félretéve a tréfát: soha ne kapcsolj be semmilyen csöves készüléket úgy, hogy nincsenek benne a csövek.
 
A Pointe Sima Jubilee nem alkalmas előerősítőnek. Vonalszintű kimenete van, azaz egy fix jelet ad ki, amit nem lehet a hangerőszabályozóval szabályozni. Például a magnóknak van szükségük felvételkészítéskor ilyen fix kimenetre, hogy ha felvétel közben lehalkítod/felhangosítod az erősítőt, a felvétel szintje ettől ne változzon.

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Rotox »


A konkrét kérdéshez ugyan nem tudok hozzászólni, de nekem eszembe nem jutna a Jubilee vonalkimenetére végfokot kötni... 
 
 


Avatar
Gomeez
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.09.23., pén. 19:46
Értékelés: 1

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Gomeez »

Szerintem a jubilee erösitőnek nincsen előfok kimenete

Avatar
Gomeez
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.09.23., pén. 19:46
Értékelés: 1

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Gomeez »


Sziasztok
Ha nagy marhaságot kérdezek ne kövezzetek meg érte..(kezdő vagyok).
Adott egy Pointe Sima Jubilee erősitő amit a közeljövőben előerősitőként szeretnék használni egy darabig.Kérdésem hogy a végfokcsöveket kivegyem vagy inkább ne?

Avatar
Pato
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.11.20., vas. 13:58
Értékelés: 1

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Pato »


Sziasztok
Ha nagy marhaságot kérdezek ne kövezzetek meg érte..(kezdő vagyok).
Adott egy Pointe Sima Jubilee erősitő amit a közeljövőben előerősitőként szeretnék használni egy darabig.Kérdésem hogy a végfokcsöveket kivegyem vagy inkább ne?

Avatar
-whitefül-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.03.08., szomb. 21:46
Értékelés: 5

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: -whitefül- »


Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Azért tettem fel a kérdést mert évekig a 4Ohmos kimeneten használtam a dobozokat, talán abból a megfontolásból hogy ha a 6Ohm alá csúszik az impedancia akkor a 4Ohmos kimeneten jobb az illesztés,de most néhány alkalom erejéig a 8Ohm-os kimeneten hallgatva úgy hallom hogy kis hangerőn jobb a felbontás és a tér is talán szélesebb,lehetséges ez vagy adjak el mindent és öntsek forró ólmot a fülembe?

Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: pferi »

Én az AZ2-őt a Pointe sima mkII. erősítő 4 ohmos csatlakozójára kötve használtam.
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: timcs »



Sziasztok,
Kérdezem a szakértőket,hogy 6Ohm-os impedanciájú dobozokat(konkrétan AN AZ3) melyik kimenetre( kell ,érdemes javalott,) kötni a pointe Sima esetében(4 vagy 8Ohm ugye)
Köszi
A 6ohm az a nominalis impedancia, ettol bizonyos frekvenciakon lehet magasabb es alacsonyabb erteke is. Nem tudom mennyi az AN min impedanciaja, de sok hangsugarzonak mikozben 8ohm-os a nominalis a min neha 4ohm ala esik. Probald ki mindket kimenetet, a 8 ohmosnal ovatosabban a volumevel mivel hamarabb clipelhet az erosito igy a biztonsag szempontjabol en a 4ohmosra kotnem.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: fff »



Sziasztok,
Kérdezem a szakértőket,hogy 6Ohm-os impedanciájú dobozokat(konkrétan AN AZ3) melyik kimenetre( kell ,érdemes javalott,) kötni a pointe Sima esetében(4 vagy 8Ohm ugye)
Köszi
. Sztem 4 .
A zene maga az üzenet .

Avatar
-whitefül-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.03.08., szomb. 21:46
Értékelés: 5

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: -whitefül- »


Sziasztok,
Kérdezem a szakértőket,hogy 6Ohm-os impedanciájú dobozokat(konkrétan AN AZ3) melyik kimenetre( kell ,érdemes javalott,) kötni a pointe Sima esetében(4 vagy 8Ohm ugye)
Köszi
 

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Érdeklődöm, a TPC (600/1200) tápszűrő fizikai paraméterei után. Elsősorban a teljes magassága érdekel... Triviális de  kérdés, beférne e a hifi polcom alá.
 
A leválasztó trafókat kb három éve nem forgalmazzuk. Akkoriban sajnos nem mértük le, most pedig nincs mit lemérnünk :-(
 
De szerintem lesz majd jótét lélek errefelé, akinek van ilyenje otthon, és előkapja a collstokkot :-)

Avatar
Taarzan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.05.09., hétf. 21:48
Értékelés: 112

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Taarzan »


Érdeklődöm, a TPC (600/1200) tápszűrő fizikai paraméterei után. Elsősorban a teljes magassága érdekel... Triviális de  kérdés, beférne e a hifi polcom alá.
 
Naim SuperUniti - Naim CD5x - Naim HiCap2 - Naim ND5 XS / Naim NAC202/NAP200 - MonitorAudio Gold100 / AudioSolution Figaro BL
ISOL-8, Furutech, QED, DNM, Viablue, RiCable

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Köszi szépen! A többit majd jövő héten személyesen megbeszéljük!

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Pointe »



 
Urak! Mint új Pointe Amplifica erősítő tulaj kérdezném, hogy csak banándugós vagy  sarus rögzítésű hangfalkábelt is fogad-e.  Köszi a válaszokat előre is !  

 
Sarusat is fogad.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: hukkle »


Urak! Mint új Pointe Amplifica erősítő tulaj kérdezném, hogy csak banándugós vagy  sarus rögzítésű hangfalkábelt is fogad-e.  Köszi a válaszokat előre is !  

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Pointe »


kaptam Csabától és Attilától egy kis segítsége [...] a rendszeremet sikerült úgy beállítani, mintha át lett volna építve az egész szoba. Nem gondoltam, hogy ennyit ki lehet még hozni a rendszerből. KÖSZÖNÖM SZÉPEN!
 
Csak a történelmi hűség kedvéért, Csaba és Attila (a "hifi-ikrek") a Pointe gyors reagálású hadteste. Amikor eladunk egy-egy értékesebb készüléket, a vételárban benne van a készülék installálása is. Elsősorban nem arról van szó, hogy a kábeleket megfelelően csatlakoztatjuk, azt feltehetően az újdonsült büszke tulaj is meg tudná tenni, inkább a rendszer pontos beállítása a feladat. 
 
Ebbe mindenféle tevékenység belefér, kezdve a készülékek hálózati dugóinak polaritásának meghatározásával, a kontaktok megtisztításával és a hangsugárzók mértani pontosságú beállításával - meglepő lehet, de sok komoly készülékeket vásárló zenerajongó egészen kevés figyelmet szentel ezeknek az alapvető dolgoknak, márpedig például a nem tökéletesen szimmetrikus hangsugárzó elhelyezés gyakorlatilag lehetetlenné teszi a megfelelő színpad megjelenését, és a basszus is furcsa lesz.
 
Amikor az alapok megvannak, Csaba és Attila elkezdik kiváltani a készüléklábakat. Van egy kisebb koffernyi különböző anyagból készült alátétük, amiknek pontosan ismerik az akusztikus hatásait. A gyakorló hangmérnökök tapasztalt fülével (és persze az alátétek működésének pontos ismeretével) megtalálják azt a kombinációt, amivel a legtöbbet lehet kihozni a rendszerből. Még a földön futó táp- és hangsugárzó kábelek, elosztók is kapnak kis alátéteket. Az alátétek közül a grafit hengerek, az üveg korongok, a különféle kövekből készített kockák és gúlák, a spéci, nagy keménységű csapágygolyók, illetve ezek kombinációi a legnépszerűbbek. 
 
Van még a tarsolyukban pár trükk, például a CD-lemezek elektromos feltöltődésének megszüntetése egy ingyenes módszerrel, amit szívesen be is tanítanak a felhasználónak, és ami kb egy sikeres készülékcsere hatásával egyenértékű.
 
Szóval Csaba és Attila jártak Marcinál. Alapvetően a villamos hálózatra kellett ránézni, ezért ajánlottam Marcinak, hogy hívja ki őket, de ezek szerint már megint nem álltak meg itt :-)

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: KisMarci »



Úgy néz ki, hogy többszörös hibajelenség volt/van a rendszerben.
 
A procinak a fejhallgató kimenete sistergett, amit leteszteltem több hálózaton. Most szervizben van.
Az új proci fejhallgató kimenete nem sistereg, de a rendszerben (TV, sub, végfokok+hangfalak) megmaradt a zúgás a csere procival is.
Jelenleg a TPC600-ra a TV (plazma) és a sub (Martin Logan Descent) van rákötve. Így a rendszer a Furutech elosztóról nem (illetve csak alig hallhatóan) zúg, viszont a TPC igen.
 
A Watt számra (Plazma max 350 watt + Martin Logan Descent 400 watt) odafigyelek, de jelenleg nincs úgy meghajtva a rendszer, hogy ezt föl is vegye.
 
Amint visszaérkezik az eredeti proci a szervizből, jelentkezem.
Köszönöm.

 
Na, amit nem fogtok elhinni: 2 napja volt egy nagy áramszünet az egész utcában. Valami nagyon levághatta az áramot, mert többször próbálta az automatika visszakapcsolni, aztán kb. 1 órán át nem is volt semmi.
Ma estére, mikorra is kaptam Csabától és Attilától egy kis segítséget, a zaj majdnem teljesen eltűnt a rendszerből. Szóval valahol "kint" lehetett a gáz. (Egy kis minimális zajt még összeszed valahol, de az már nem zavaró. Majd a kábelekkel próbálkozom.)
 
Ettől függetlenül a rendszeremet sikerült úgy beállítani, mintha át lett volna építve az egész szoba. Nem gondoltam, hogy ennyit ki lehet még hozni a rendszerből. KÖSZÖNÖM SZÉPEN!
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Pointe »


használható úgy is a TPC600, hogy utána osztom el a feszültséget. Vagyis ha a hifi komponenseim elosztóját a TPC-be dugom...
 
Természetesen.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: KisMarci »



Most már nem teljesen értem, mi a helyzet.
 
Volt egy hibajelenség. Arról sikerült kideríteni, hogy a procid okozza - a proci más rendszerben is zúgott, a saját rendszeredben egy másik proci nem zúgott.
 
Most akkor mi zúg?
 
Arra azért felhívnám a figyelmed, hogy a TPC600 maximális terhelhetősége 600W. Tehát ha rákötsz egy plazmatévét meg három monoblokkot, akkor az túlterhelheti a trafót. 
 
A leválasztó trafó földeléssel kapcsolatos problémákat nem tud kezelni. Már írtad, hogy volt egy jelkondicionáló a rendszeredben, és nem segített. A leválasztó trafó hasonló eredményre képes, mint egy aktív jelkondicionáló, csak más elven működik.

 
Úgy néz ki, hogy többszörös hibajelenség volt/van a rendszerben.
 
A procinak a fejhallgató kimenete sistergett, amit leteszteltem több hálózaton. Most szervizben van.
Az új proci fejhallgató kimenete nem sistereg, de a rendszerben (TV, sub, végfokok+hangfalak) megmaradt a zúgás a csere procival is.
Jelenleg a TPC600-ra a TV (plazma) és a sub (Martin Logan Descent) van rákötve. Így a rendszer a Furutech elosztóról nem (illetve csak alig hallhatóan) zúg, viszont a TPC igen.
 
A Watt számra (Plazma max 350 watt + Martin Logan Descent 400 watt) odafigyelek, de jelenleg nincs úgy meghajtva a rendszer, hogy ezt föl is vegye.
 
Amint visszaérkezik az eredeti proci a szervizből, jelentkezem.
Köszönöm.
Usher - Valhalla - Emotiva

Vendég

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdésem lenne, hogy használható úgy is a TPC600, hogy utána osztom el a feszültséget. Vagyis ha a hifi komponenseim elosztóját a TPC-be dugom...
 
600W elég lenne, csak a dugaljak száma kevés.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Kaptam egy csere készüléket (Marantz 8003-as), aminek semmi baja.
 
Viszont sikerült meghallgatásra kapnom egy Pointe TPC600 leválasztó trafót.
- Az elosztó és a fali aljzat közé kötve nem változott a zúgás.
- A TV-t (plazma) kiszedtem az elosztóból és közvetlenül a TPC másik aljzatára kötöttem, amivel mérséklődött a zúgás.
- Jelenleg külön aljzatba kötöttem az elosztót és a TPC-t, amiről a TV és a mélynyomó megy. Az eredmény: a rendszer (majdnem teljesen) csöndes, a Pointe TPC600 viszont jól hallhatóan ZÚG!

 
Most már nem teljesen értem, mi a helyzet.
 
Volt egy hibajelenség. Arról sikerült kideríteni, hogy a procid okozza - a proci más rendszerben is zúgott, a saját rendszeredben egy másik proci nem zúgott.
 
Most akkor mi zúg?
 
Arra azért felhívnám a figyelmed, hogy a TPC600 maximális terhelhetősége 600W. Tehát ha rákötsz egy plazmatévét meg három monoblokkot, akkor az túlterhelheti a trafót. 
 
A leválasztó trafó földeléssel kapcsolatos problémákat nem tud kezelni. Már írtad, hogy volt egy jelkondicionáló a rendszeredben, és nem segített. A leválasztó trafó hasonló eredményre képes, mint egy aktív jelkondicionáló, csak más elven működik.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Műszaki segítség

Hozzászólás Szerző: KisMarci »


Nos, a Marantz-ról kiderült, hogy ugyanúgy sistereg vidéki hálózatban is, tehát mehet szervizbe.
 
Kaptam egy csere készüléket (Marantz 8003-as), aminek semmi baja.
 
Viszont sikerült meghallgatásra kapnom egy Pointe TPC600 leválasztó trafót.
- Az elosztó és a fali aljzat közé kötve nem változott a zúgás.
- A TV-t (plazma) kiszedtem az elosztóból és közvetlenül a TPC másik aljzatára kötöttem, amivel mérséklődött a zúgás.
- Jelenleg külön aljzatba kötöttem az elosztót és a TPC-t, amiről a TV és a mélynyomó megy. Az eredmény: a rendszer (majdnem teljesen) csöndes, a Pointe TPC600 viszont jól hallhatóan ZÚG!
Usher - Valhalla - Emotiva

Válasz küldése

Vissza: “Pointe”