Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Human Audio rendszer

Két vagy több komponens együtt, mini és mikrohifik, all-in-one készülékek
Lezárt
Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Az erősítő és a DAC megy a megfelelő topicba, ezt zárom.

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Rotox írta:
2022.08.11., csüt. 07:52
Esetleg értékegyeztetéssel történő csere? (Akár készülékenként is.)

https://www.muziker.hu/presonus-eris-sub-8

https://www.muziker.hu/jbl-lsr305p-mkii ... xiEALw_wcB
Parasound P6-ról is beszélhetünk... ;)

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Esetleg értékegyeztetéssel történő csere? (Akár készülékenként is.)

https://www.muziker.hu/presonus-eris-sub-8

https://www.muziker.hu/jbl-lsr305p-mkii ... xiEALw_wcB

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Amíg megvan egy kinézett készülék - kizárólag az A42 erősítővel együtt - eladó lehet egy Sol Kolibri hangsugárzó pár is (140 E Ft), illetve egy Mofi Studiophono (100 E Ft) is.
Csatolmányok
IMG_20220528_144209.jpg
IMG_20220528_144209.jpg (788.89 KiB) Megtekintve 1381 alkalommal

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Kérésre ismét nyitva.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Eddig csak streameltem (Tidal) a DAP-pal, ma elkezdtem hallgatni a zenefile-jaimat egy pendrive-ról. Ez a rendszer ennél sokkal-sokkal többet ér; marad. :smile32:

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Amíg eladó egy kinézett készülék, a DAC és az erősítő külön is eladó lehet (a DAP továbbra is csak a DAC-kal együtt).

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

A rendszer kiegészült egy DRAKIT Plus DAC-kal (és marha jól szól! :D :smile32:):

Human Audio X42 DAP: 140 000 Ft,
Human Audio DRAKIT Plus DAC: 135 000 Ft ajándék Simul Light SPDIF kábellel (30.000 Ft, teflon),
Human Audio A42 erősítő bambusz távirányítóval: 190 000 Ft.

Egyelőre nyitva hagyom a hirdetést, de nagyon hajlok arrafelé, hogy maradjon minden. Mindenesetre, a DAP és a DAC biztos, hogy csak együtt eladó (ha egyáltalán... gondolkodik.gif).

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Kobak írta:
2021.04.11., vas. 18:29
Én a helyedben ezt bezárnám és a dap-ot meghirdetném külön a lejátszók topikban, megfelelően ismertetve. Nem biztos, hogy mindenki aki ilyet keres megnézi itt.
Evvel együtt az a véleményem, hogy ez egy nagyon komoly lejátszó, ezt nálam ma is bizonyította Human Audio DRA kit daccal, szerintem az árán nagyon messzire túlmutat.
Megjegyzem dac is van eladó, ráadásul kábelt is adnak hozzá. ;)
Nagyon köszönöm a segítőkészségedet, de makacs vagyok, mint egy öszvér (meg lusta is :D); erőlködni nem fogok. (Vegyenek inkább Node-ot 150-ért... ;))

Egyre inkább hajlok arra, hogy az itt árult, háromféle "házon belüli" lehetőségből választva (esetleg még rákérdezek az általam nemrég eladott Muto-X-re is... gondolkodik.gif) ismét teljessé teszem a rendszert. :smile32:

Tényleg "Last call"...

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Kobak »

Én a helyedben ezt bezárnám és a dap-ot meghirdetném külön a lejátszók topikban, megfelelően ismertetve. Nem biztos, hogy mindenki aki ilyet keres megnézi itt.
Evvel együtt az a véleményem, hogy ez egy nagyon komoly lejátszó, ezt nálam ma is bizonyította Human Audio DRA kit daccal, szerintem az árán nagyon messzire túlmutat.
Megjegyzem dac is van eladó, ráadásul kábelt is adnak hozzá. ;)
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Final call (lásd az előző hozzászólást...)!

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Hátha esetleg valaki töpreng az X42 DAP megvásárlásán; jelezni szeretném, hogy kb. egy hétig kicsit rugalmasabb ;) is tudok lenni az árképzésben, a készülék csak parlagon hever. Ha továbbra sem lesz semmi mozgolódás, valószínűleg megint kerítek egy hozzá illő DAC-ot (márkán belül is elég jó most a kínálat itt a fórumon :smile32:), hogy tudjam hallgatni. Valószínűleg azt követően is eladóak maradnak, de akkor a DAP és a DAC már csak együtt (és kevésbé alkuképesen...).

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Bocs, elírtam; a kábel természetesen BNC-BNC.

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

A Muto-X elkelt.
Az X42 DAP-hoz a 140 E Ft-os árban adom a Kácsa XLR-XLR koax kábelt, viszont nálam - coax bemenettel rendelkező DAC híján - nem tudjuk kipróbálni. Emiatt természetesen saját rendszerben történő kipróbálás megoldható, ha meg tudjuk oldani a "logisztikát".

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Most akár külön-külön is eladóak lehetnek...

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Köszönöm a hirdetés újranyitását.

Egy konkrét, most elérhető készülék miatt kerültek ismét eladósorba, ha az elkel, valószínűleg itt is záróra lesz. (Bár nálam mindig van újabb és újabb "nagy szerelem"... :D)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Unlocked 2.jpg
Unlocked 2.jpg (3.28 KiB) Megtekintve 4016 alkalommal
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Kobak írta:
2021.01.19., kedd 11:38
...
A kezelése úgy egyszerűbb és stabilabb, ha a házban lévő wifit használjuk, nem árt, ha a dap kap egy fix ip címet, így nem a dapban lévő wifi modult kell használni, nem terheli a készüléket.
...
Internet rádiót én soha nem hallgattam rajta, de ha upnp-vel rá lehet küldeni, akkor tudni fogja.
...
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :smile53:

Nehogy félreérthető legyen, én továbbra is úgy tudom, hogy a készülék csak vezetéken tud csatlakozni az internethez, én így használom. (A "vezérlő" mobiltelefont célszerű ugyanazon hálózat wifi-jéhez csatlakoztatni, ugyanakkor a DAP is létrehoz egy "saját wifit". Erre viszont csak akkor szoktam csatlakozni, ha a DAP "kezelőfelületét" szeretném elérni telefonról, vagy számítógépről. Ha hülyeséget írok, nyugodtan javítsatok ki.)
Az internet rádióval kapcsolatban Péter (Human Audio) is valami ilyesmit mondott, de én nem mélyedtem bele.

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Kobak »

Rotox írta:
2021.01.18., hétf. 12:56
Mivel tegnap óta gyakorlatilag csak válaszokat írok a privát üzenetekre és e-mailekre (érdekes módon ezek mind csak a DAP-ra vonatkoznak), közkinccsé teszem, amit tudok (vagy tudni vélek):

Jelenleg... :D a DAP lejátszó külön is eladó lehet. RCA és BNC digitális kimenete van, digit koax bemenetes DAC kell hozzá. (Mint a lenti gyártói linken látható, létezik DAC-os verzió is, az enyém nem ilyen!) Vezetéken csatlakoztatható az internethez, létrehoz egy saját wifi-t, így vezérelhető mobiltelefonról. A BubbleUpnP mobiltelefonos applikációt használtam, ingyen is letölthető a Google Play Áruházból, 990 Ft-ért megvéve felugró reklámmentes a használata. Én Tidal-t hallgattam, úgy látom, webrádiókat, youtube-ot alapból nem tud az applikáció, állítólag valahogy azért megoldható, de sajnos ebben nem tudok segíteni.

Az előző tulajdonos elmondása szerint tavaly járt a Human Audionál, új akksik kerültek bele, és - ha jól értettem - a számítógép rész is cserélve lett.

További információk: http://human-audio.hu/index.php/x42/

Kezelési utasítás: https://drive.google.com/drive/folders/ ... UszRmgP7I7

Sajnos nincs több információm, nem tudok olyan kérdésekre érdemben válaszolni, hogy milyen a hangja (szerintem jó), vagy javaslom-e (igen). Nehezen követem a többfordulós levelezést, nem szeretnék sorrendet felállítani, aki előbb dönt, annak adom. Nálam röviden kipróbálható a működése (de a jelenlegi helyzetben hosszas hifis demonstrációt nem vállalok), magyar gyártó terméke, gondolom, megoldható egy átnézés is akár. Megértéseteket előre is megköszönve átadást (elküldést) követően nem vállalok semmiféle garanciát. Ha a leírtak miatt megmarad, akkor sem fogok túlságosan elkeseredni.
Segítek kicsit, mert hozzám is jött már kérdés a dappal kapcsolatban, mivel nekem is ilyen van.
Először is, ez olyan ár ezért a készülékért, ami soha nem volt és nem is lesz, én biztosan nem adnám oda ennyiért az enyémet.
Mi összevetettük Linnel, Luminnal és nem volt 5-10x-es a különbség, annyit elárulhatok.
A kezelése úgy egyszerűbb és stabilabb, ha a házban lévő wifit használjuk, nem árt, ha a dap kap egy fix ip címet, így nem a dapban lévő wifi modult kell használni, nem terheli a készüléket. Nem tudja a mastert, azaz az mqa fileokat nem kezeli, mivel erre nem alkalmas a hardver. Internet rádiót én soha nem hallgattam rajta, de ha upnp-vel rá lehet küldeni, akkor tudni fogja. Egyszer foglalkoztam vele,hogy spotify-t használjak vele, mert volt néhány gyerek album, ami csak azon volt fent, de kicsit macerás.
Nálam a 2 terrás külső vinyómat simán kezelte, kell egy kis idő a struktúra felépítéséhez, de utána teljesen jól működik.
Annyit még hozzátennék, hogy a hangja messze nem a 100-200e Ft-os kategória, főleg a Muto-X-szel, nekem is az van.
Az enyémben van belső dac, amivel nagyon csilingelő a hangja, rövid távon meggyőző, de hosszabban hallgatva azért a Muto-X-szel sokkal jobb, mindenképpen javaslom a kettőt együtt megvenni. :tutiok:
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Mivel tegnap óta gyakorlatilag csak válaszokat írok a privát üzenetekre és e-mailekre (érdekes módon ezek mind csak a DAP-ra vonatkoznak), közkinccsé teszem, amit tudok (vagy tudni vélek):

Jelenleg... :D a DAP lejátszó külön is eladó lehet. RCA és BNC digitális kimenete van, digit koax bemenetes DAC kell hozzá. (Mint a lenti gyártói linken látható, létezik DAC-os verzió is, az enyém nem ilyen!) Vezetéken csatlakoztatható az internethez, létrehoz egy saját wifi-t, így vezérelhető mobiltelefonról. A BubbleUpnP mobiltelefonos applikációt használtam, ingyen is letölthető a Google Play Áruházból, 990 Ft-ért megvéve felugró reklámmentes a használata. Én Tidal-t hallgattam, úgy látom, webrádiókat, youtube-ot alapból nem tud az applikáció, állítólag valahogy azért megoldható, de sajnos ebben nem tudok segíteni.

Az előző tulajdonos elmondása szerint tavaly járt a Human Audionál, új akksik kerültek bele, és - ha jól értettem - a számítógép rész is cserélve lett.

További információk: http://human-audio.hu/index.php/x42/

Kezelési utasítás: https://drive.google.com/drive/folders/ ... UszRmgP7I7

Sajnos nincs több információm, nem tudok olyan kérdésekre érdemben válaszolni, hogy milyen a hangja (szerintem jó), vagy javaslom-e (igen). Nehezen követem a többfordulós levelezést, nem szeretnék sorrendet felállítani, aki előbb dönt, annak adom. Nálam röviden kipróbálható a működése (de a jelenlegi helyzetben hosszas hifis demonstrációt nem vállalok), magyar gyártó terméke, gondolom, megoldható egy átnézés is akár. Megértéseteket előre is megköszönve átadást (elküldést) követően nem vállalok semmiféle garanciát. Ha a leírtak miatt megmarad, akkor sem fogok túlságosan elkeseredni.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Ha esetleg segíség bárkinek, akit ez a cucc érdekel: február első hétvégéjén megyek Pécsre, jelenleg úgy néz ki, Budapestről, és vissza is. Tehát a fuvarban tudok segíteni, ha kell valakinek.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Az ígért képek (az erősítő azért magasabb egy kicsit, mert a gyári gumitalpak helyett kis fa piramisokon áll, kétoldalas ragasztóval van rögzítve, nyom nélkül leszedhető. A képen látható Kácsa BNC digit kábel a DAP és a DAC együttes vásárlása esetén belealkudható az árba.):
Csatolmányok
IMG_20210117_131500.jpg
IMG_20210117_131500.jpg (1.67 MiB) Megtekintve 4687 alkalommal
IMG_20210117_125206.jpg
IMG_20210117_125206.jpg (5.19 MiB) Megtekintve 4687 alkalommal
IMG_20210117_125240.jpg
IMG_20210117_125240.jpg (1.2 MiB) Megtekintve 4687 alkalommal
IMG_20210117_125312.jpg
IMG_20210117_125312.jpg (1.33 MiB) Megtekintve 4687 alkalommal
IMG_20210117_125407.jpg
IMG_20210117_125407.jpg (1.57 MiB) Megtekintve 4687 alkalommal

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Human Audio rendszer

Hozzászólás Szerző: Rotox »

„Járt utat a járatlanért mindig hagyd el.”
(Benedek István: Csavargás az Alpokban: https://moly.hu/konyvek/benedek-istvan- ... z-alpokban , nagyon jó könyv, mindenkinek ajánlom, :smile32: nekem az első kiadás van meg, a linken a jobb szélső. ;peace;)

Fenti mottó jegyében eladó az aláírásomban látható Human Audio rendszer:
Human Audio X42 DAP: 140 000 Ft,
Human Audio Muto X DAC: 85 000 Ft,
Human Audio A42 erősítő fa távirányítójával együtt: 190 000 Ft. (Az árakat már alku utáni árnak gondoltam...)

A készülékek mind makulátlanok, az erősítővel kapcsolatban azonban úgy tartom korrektnek, ha megemlítem (már így vettem), hogy ha a távirányító "Off" gombjával kapcsolom ki az erősítőt, az egyik bemenet esetében a bal csatorna továbbra is élő marad, szól tovább. Beszéltem Human fórumtárssal, azt mondta, problémát nem jelent, ha egyszer beugrom hozzá, pikk-pakk megoldja, de azóta nem jártam Bp.-en. Engem azért sem zavart, mert egy kapcsolós elosztóval mindig áramtalanítom az egész rendszert, de szerintem mindenki más is megállítja a forráskészüléke(ke)t zenehallgatást követően.

Elsősorban együtt szeretném eladni őket, sőt kínálok hozzá egy pár Rega RS3 hangsugárzót is (viewtopic.php?f=33&t=109648). Ugyanakkor azért nem zárom ki a rendszer megbontását sem, de nem is ígérek semmit, ez a pillanatnyi helyzettől fog függeni (épp akkor milyen más készülékeim tudnak "beugrani", mert azért zenét kell valamivel hallgatni :D).

Pécsen lakunk, személyes átvételnek örülnék a legjobban, de a vevő felelősségére rábeszélhető vagyok a postázásra.

Majd lesz fotó is...

Lezárt

Vissza: “Komplett rendszerek és több komponens együtt”