Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mechanikus órák

Avatar
Atilius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2004.08.16., hétf. 11:00
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Atilius »


Annak idején a Seiko 5 automata órámat akartam upgradelni valami komolyabbra. Elaső számú kiszemelt az Omega Seamaster lett volna, amire meg is lett volna a pénzem de pont akkor kezdték el kiadni a koaxiális Seamastereket, ha a síma Seamastert vettem volna meg mindig bennem lett volna a kisördög, a koaxiálisra meg nem volt meg a pénzem.
Szóval végülmaradtam a Seiko-nal és lett az egészből egy Sportura.
Mivel a meghajtását tekintve nem, de az erőforrását tekintve viszont mechanikus óra bátorkodom felrakni róla egy képet.


Sztereó rendszer: Erősítő: Marantz PM7200 CD lejátszó: Marantz CD6000 OSE Tuner: Marantz ST6000 Hangsugárzók: Wharfedale Pacific Evo 30 Hangsugárzó kábelek: QED Silver Anniversary (magas) és Monitor Black&White LS-602 (mély) Összekötő kábelek: Harmonic Technology Magic Link One (cd-erősítő), van den Hul The First (tuner-erősítő)
Házimozi rendszer: Tv: Synudine DVD lejátszó: LG DV8700C Erősítő: Pioneer VSX-D912 Hangsugárzók: Eltax Silverstone 5.0 Mélynyomó: Wharfedale PowerCube 10+

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Egy ilyet szeretnék

De ezen nem látom, hogy hány óra van
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Egy ilyet szeretnék
 

Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: forgi »


A harmadik képen szereplő falióra is családi darab, és a mai napig szorgosan működik.


Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: forgi »


A második óra dédnagyapámé volt. Ez az Omega megegyezik a Sozs által már belinkelt darabbal.


Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: forgi »


Az általam belinkelt órák közül az első nagyapámé volt. Én a mai napig használom, és számomra sokat jelent. (Még akkor is, ha a márkaneve nem cseng olyan jól mint sok óracsodáé).


Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Bizony ez az El Primero kortársa.  
Gyönyörű darab! Sajnos még nem volt a kezem(b)en ilyen Seiko chrono! (se Cal 11-es, de bevallom, az nem is hoz lázba annyira)
 
Ide is tudnál felrakni Seiko képeket?
 
Ja, és ha nem titok: mennyibe került neked ez a chrono "bullhead"?
 
Nekem egy db. Seiko-m van, régi kvarc stopper, de jól néz ki és ajándékba kaptam, elég pontos is. Majd beazonosítom a Seiko korszámító honlapon . (Milyen kár, hogy a Zenithnek nincs ilyen!)
 
Nagy UPP a mechanikus óráknak!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


2/2
És a hátulja, a szerkezettel. (már ami látszik belőle)

AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Órás topik, dejó. Szeretem az órákat. Gyerekkorom tele volt vacak kvarc órákkal. Akkor még ugye az volt a "menő", ha beírtam mindenki tel.számát az órámba, meg ha sípolt, csipogott, világított, miegymás.
Aztán volt Casio Twincept, ami dupla számlapos volt. Alul rendes mutatók, és a felette levő lapra lehetett kirakni a digitális részt. Volt rajta világóra, stopper, de azon is futott az emberke, forgott a Föld, minden...
Ezután egy komolyabb, de még mindíg Casio óra jött. Chronograph-os volt, tekerhető lünettával. Ez már úgy tényleg órának nézett ki.
 
És így értem el odáig, hogy jelenleg egy Oris Big Crown BC3 Day-Date órám van.
Édesapám meg egy Omega Seamaster-t hord.
 
És akkor konkrétan az én órám.
 
2/1 A számlap

AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Bíbor »


Én mostanában nem találok sehol normális kinézetű órát megfizethető áron...

A fiúk már látom betettek egypár linket és esetleg majd találsz kedvedre valót. Szeretnék én is hozzájárulni ehhez. Nekünk, de sajnos már csak nekem ilyen tipus van. Tizen egynéhány éve kaptuk a házassági évfordulónkra, ez párban volt, tehát egy férfi és egy női karóra. Sajnos a férjem óráját egy zárkörű rendezvényen ellopták. Az a szokása, ahogy leülünk egy étterembe, lecsatolja az óráját és az asztalra teszi. Itt is így történt, és míg táncolni voltunk, valaki elemelte
http://uk.tiffany.com/shopping/category ... 2&isMenu=1
Nos, a képen látható óra abban különbözik az enyémtől, hogy a 12-es szám helyett kő található. Természetesen sorszámmal elátott. Nagyon szeretem, vigyázok rá, de az x év alatt még nem volt órásnál.

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Sentinel »

Én mostanában nem találok sehol normális kinézetű órát megfizethető áron...
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: alfa »


Barna cuccokhoz meg ezt szeretem.
Az bizonyára látszik, hogy nem nagyon ugrálok a stílusok között, de egy jó, sportos órát azért szeretnék.

TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: alfa »


Én legutóbb ezzel leptem meg magam:
Frederique Constant-Persuasion-Moonphase Carree

TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: zsééééé »


A Doxa-nak több ilyen feliratos zsebórája is van.
Tévedtem, az enyém nem ugyanolyan, csak (nagyon) hasonló mint a Tiéd.
Ilyen:
 

 


Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Ear: a másik fórumba (sztereo 200 alatt) berakott Seiko chronód, mikori évjárat? Nagyon érdekelne hogy milyen szerkezet munkál benne. Esetleg van róla képed?
 
Ja, és UPP neki!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Nekem egy kalapácsos Doxám van, elég ősinek néz ki, de sajnos közelebbit nem tudok róla (a szerkezet nincs jelölve sajnos)
Zenithből viszont van jelzett kalapácsosom, 2 is
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Vendég

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Régi zsebórán nekem is van, a nagypapámtól örököltem, ő meg az apukájától. Megjárta mindkét világháborút. 1905-ös Doxa, gondosan szervízeltetve, az összes órás neve a dátummal együtt bele van vésve a belső lapjára.
Azta, nekem is pont ilyenem van , én is örököltem, de azt, hogy van "belső lapja", még nem vettem észre. Tulajdonképpen ez a hátlap?
Amúgy van még infód erről a típusról? Érdekelne.

Az óra fedlapja lenyitható és mögötte található amit fotóztam. A felirat:
 
Medaille D'or Milan 1906
 
Hors Concours Liege - 1905
 
A Doxa-nak több ilyen feliratos zsebórája is van.

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Nekem egy ilyen szerény órám van de nem hordom ott a mobil...


Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Ez az egyik kedvenc:
 

 
Ilyen belülről:
 

 
 
Ez egy másik kedvenc (sajnos nekem bőrszíjjal):
 

 
 
- A képek netről valók, nem a saját óráim láthatók rajtuk. Otthon van kép mindegyikről.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Öröm hogy ilyen topic is lett!
 
Én is óra fan vagyok (ki hitte volna? )
 
Normál esetben Zenith-ben utazom, ez a Movado csak egy kis kitérő volt a számomra.
Nekem is több órám van, ha anyagi lehetőségeim engedik veszek is néha Jelenleg egy acéltokos Zenith El Primero-ra vágyom, de más modelljeiket is szívesen viselem.
 
Az első nekem is nagyapai örökség volt (ezt ünnepi alkalmakkor hordom), hétköznapokra van egy strapabíró acéltokos autómatám, de néha mást hordok, ha a kedvem úgy hozza (most az "új" Movado-t)
 
Szerkezetekről is tudtok képet felrakni?
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: zsééééé »


Régi zsebórán nekem is van, a nagypapámtól örököltem, ő meg az apukájától. Megjárta mindkét világháborút. 1905-ös Doxa, gondosan szervízeltetve, az összes órás neve a dátummal együtt bele van vésve a belső lapjára.
Azta, nekem is pont ilyenem van , én is örököltem, de azt, hogy van "belső lapja", még nem vettem észre. Tulajdonképpen ez a hátlap?
Amúgy van még infód erről a típusról? Érdekelne.

Vendég

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


az összes órás neve a dátummal együtt bele van vésve a belső lapjára.
az óráslistáról lehetne képet kérni?

Nagyon nehéz fotózni, nagyon pici betükkel van írva. Valahogy így néz ki:


Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: close652 »


az összes órás neve a dátummal együtt bele van vésve a belső lapjára.
az óráslistáról lehetne képet kérni?
system

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”