Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mechanikus órák

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


hogy 240 ért ment el és 200 at adna  de akkor tényleg tisztességes kupec lenne  
 
Az órák "értéke" nagyon szubjektív; léteznek ugyan katalógusok, de azokat főleg Németországra adják ki; hogy egy óra "mennyit ér" leginkább a piac határozza meg. Ha a "kupec" 240-re veszi be bizóba, akkor annyit ad majd érte, ha eladja, ami azon felül van az már az ő haszna. Ez így különben tiszteséges; de persze nézz utána több helyen az óra árának.
 
Egy tipp: keress hasonló (korú/márkájú/kidolgozású stb) órát megvételre; azoknak az ára már irányadó. - De persze ha kereskedőn keresztül adod el, annak lesz rajta haszna.
 
E-Bay: egy próbát megér. (tapasztalat nekem se; én venni nem vennék órát E-Bayen, órás ismerősöm is bukott már a dolgon, pedig ő tényleg ért hozzá )
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Vendég

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Évek óta nem hordok órát, de ezt tetszik nekem is:
Nem túl csicsás, de divatos és nem 1000 dollár. Ebből 5-öt kapsz.
 


Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Hirdesed meg az ebay-en.
Gondolkodtam rajta ....magyarként nem macerás?...nem hírdettem még semmit az Ebayen ...szóval tapasztalat = Zéró...Amúgy ahoz mi kellene?

Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Hirdesed meg az ebay-en.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Ha elhangzott a 240 rugó, akkor az órád vagy megér legalább 50 millát, vagy tisztességes kupecre akadtál. :kiraly:
Ehh nemhiszem szerintem ha bizóba otthagytam volna akkor megpróbálná olyan laza 1500-1600 euroért elpattintani valami külföldinek és nekem meg azt mondta volna ,hogy 240 ért ment el és 200 at adna de akkor tényleg tisztességes kupec lenne

Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


időközben bevittem egy nevesebb antikvitásoshoz ott mondták..és rákérdeztem ,hogy mennyit ér...mivel sérült ezért 240K modtak rá mert ,hogy igen ritka darab ez a fajta veretes ezüstóra
Ha elhangzott a 240 rugó, akkor az órád vagy megér legalább 50 millát, vagy tisztességes kupecre akadtál.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


vennék rajta egy házat
 
Mondjuk itt azért egy komolyabb házra gondolok, pl Miamiban...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Ha lenne egy ilyen órám... :kiraly:
 
http://www.gemnation.com/
 
 
...Akkor eladnám, és vennék rajta egy házat, meg két Ferrarit
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Ja: és mi az a mechanika, amit 1860ban találtak fel? és miből gonolod, hogy ez 1865ös?
Mondta a nevét a pasas de a fejem =kút:D...asszem a felhúzót találta ki valami órakészítő guru 1860 ban de nemakarok hülyeséget írni...az évjáratot meg valami jelzésféléből állapította meg........hát ez is egy tudomány ....bizóba nem akartam ott hagyni mert a jóóég tudja mit csinálnának vele.. ..mert a saját cuccait akarja mindenki elpasszolni mert abban áll a pénze....mind1 ha valaki mond egy értelmes összeget rá akkor viheti ha nem akkor marad.
 
Az órabörze ötletért THX
 
Amennyire tudom ez tényleg megjárta tolnát baranyát......Full WW I +Full WW II és persze az orosz megszállást is
 
A Bulgarira visszatérve ...a patekkel tuti igazad van ...az azért igen komoly hagyományokkal rendelkező óramárka...gondolom a bulgari 8000 euros csodája is csak annyiban csoda ,hogy tiszta arany + design ,míg pl a patek nem csillivilli viszont 2075 ben se kési 1 percet se ...én a Münichben vásárolt kis 150 euros Sport armanival tök elvagyok.....amúgy is nem olyan csúúcs managger életet élek ,hogy 750ia BMW +öltöny és minden ami rajtamvan az full karcmentes ....én azért néha eljutok a piacra (pl ma ) és a buszon ohatattlanul előfordul ,hogy össze össze uütközünk egy páran...+ valahogy nem adnék egy óráért 700-800K-t...mert az csak olyannak való szerintem aki nem a 115 -s buszon kavírnyákol hazafelé :kiraly: .

Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Nos ezt az özsebórát örököltem a nagyapámtól/dédapámtól...1865 környékéről mert ezt a mehanikát 1860 ban találták fel.....időközben bevittem egy nevesebb antikvitásoshoz ott mondták..és rákérdeztem ,hogy mennyit ér...mivel sérült ezért 240K modtak rá mert ,hogy igen ritka darab ez a fajta veretes ezüstóra és ahoz képest eléggé egybevan ,hogy milyen régi...pedig ez megjárta az első világháborút+ a másodikat is csak az orosz hadifogságot nem  .

 
Upp az órának!
 
Tényleg gyönyörű darab, nagy kár hogy sérült a számlap, mert az sokat levon az érztékéből. Ha 240-et mondtak rá, szerintem próbáld meg a bizót, mert itt kevés óradilis látja. Esetleg kiviheted az Órabörzére, ott is van értékbecslés + vesznek is órákat, de nem biztos, hogy kézbe megadnak érte ennyit. Egy próbát megér.
 
Ja: és mi az a mechanika, amit 1860ban találtak fel? és miből gonolod, hogy ez 1865ös?
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


És valamennyire az órákról is szóljon a totyik felteszem ezt az órát ....szerintem kicsit drága a 3200 dollár egy ilyenért ....tudom a márkanevet meg kell fizetni na de mi van az órában ????gondolom egy valamilyen beszállító által gyártott mehanika...

 
A kép alapján szerintem egy Valjoux 7750 van benne, mint sok más svájci autómata chronóban. Elég jó kis szerkezet, a "beszállító" az ETA, de ilyen van a Breitlingekben is pl. A Bulgari márkával sincs bajom, de ha "márkás", akkor legyen inkább Patek, vagy ilyesmi (vagy Zenith - utóbbit én szeretem.) Persze a Patek valszeg drágább.
 
tapasztalat: még nem hordtam ilyet, szóval sok személyes tapasztalatom nincs; én a Zenith ElPrimero chronóját favorizálom, mert az saját szerkezet, és szintén nagyon jó chronograph. Megbízható és pontos órák, viszonylag strapabírók is, de azért ilyen értéknél az ember nem focizik benne... Ha a pontosság fontos, inkább chronométert válassz (drága), vagy egy márkás kvarcórát (nem olyan dárga )
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Nagyapád meg forog a sírjában... Egy ilyen cucc férfiről férfire száll egy családban, legalább a fiadnak őrizd meg, hátha lesz, de ő biztos nagyobb becsben tartja majd, mint te..De persze nekem mind1 teszel vele.

Ha mind1 akkor minek szólsz bele ? amúgy én nem hiszek ezekben a "sírforgós" marhaságokban .....amúgy egy lakással többre megy mint egy órával..egyébként nem kenyérre kell szóval ha nem érdekel senkit akkor megtartom
 
csak ha jön valaki akit érdekel akkor viheti mert én csak egy tárgykén tekintem se több se kevesebb.Részemről a téma bezárva !
 
És valamennyire az órákról is szóljon a totyik felteszem ezt az órát ....szerintem kicsit drága a 3200 dollár egy ilyenért ....tudom a márkanevet meg kell fizetni na de mi van az órában ????gondolom egy valamilyen beszállító által gyártott mehanika...
 
Amúgy kinek mi a tapasztalata ebben a kategóriában ?....én pl egy kissebb értékű órát hordok és amennyire észre tudtam venni egy évben pár percet késik, de vajon megéri e? egy ilyen drágább órába beruházni ? vagy egy bizonyos kategória fölött nincs külőmbség csak a márkát fizetjük meg ?


Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: andix »


Mármint a nemlétezőnek ?.................házimozit/lakást /és ha már nem tudok felülni rá akkor a motort is
Nagyapád meg forog a sírjában... Egy ilyen cucc férfiről férfire száll egy családban, legalább a fiadnak őrizd meg, hátha lesz, de ő biztos nagyobb becsben tartja majd, mint te..
De persze nekem mind1 teszel vele.

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


.....amúgy szép szép...de engem teljesen hidegenhagy....tudom lehet ,hogy most hülyeséget csinálok azzal ,hogy megpróbálom elboltolni de engem ezek az elektronikai kűtyűk jobban lázbahoznak
és mit adsz tovább a fiadnak?

Mármint a nemlétezőnek ?.................házimozit/lakást /és ha már nem tudok felülni rá akkor a motort is
 
Félre a tréfával .....erre a célra van más megoldásom,De már régóta tervezem ,hogy ezektől az antik porfogóktól (mert nem csak ez az 1 ilyen van ) megszabadulok mert azt a pénzt amit kapnék érte azt inkább beleőlőm a lakásba+a házimoziba.......annak több értelmét látom.

Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: close652 »


.....amúgy szép szép...de engem teljesen hidegenhagy....tudom lehet ,hogy most hülyeséget csinálok azzal ,hogy megpróbálom elboltolni de engem ezek az elektronikai kűtyűk jobban lázbahoznak
és mit adsz tovább a fiadnak?
system

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Stikli, akkor majd nem eltaláltam az értékét!
Hát eléggé úgy tűnik :kiraly: .... gondolom már régóta foglalkozol antik órákkal ?...mert amiket írtál az eléggé meggyöző volt és a műkereskedő is majdnem ugyanezteket monda el .........amúgy szép szép...de engem teljesen hidegenhagy....tudom lehet ,hogy most hülyeséget csinálok azzal ,hogy megpróbálom elboltolni de engem ezek az elektronikai kűtyűk jobban lázbahoznak ...hát mindenkinek megvan a maga dilije ....
 
 
Üdv
Kari

Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: sozs »

Stikli, akkor majd nem eltaláltam az értékét!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: zsééééé »

Seiko okosság.

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Szép. Miért nem adod oda nekik 240-ért?

Értékre mondtak ennyit de csak bizományba vennék be mert nem szivesen adnak ki pénzt semmiért se,és láttam ott olyan antik angol ezüst készletet amit 400K ért megvettek és mondta a pasas ,hogy ott áll már 9 hónapja mert nincs az embereknek úgy pénze mint 2000 tájékán......A bizományt élből felajánlották de azt meg nem igazán akarom mert isten tudja mikor menne el...és így jött az ötletem hátha itt kell valakinek.akár vmi házimozi cucc cseréjére is érdekes lehet akár ráfizetéssel..pl komolyabb erősítő/proji stb stb.
 
Na de nem akarok apróhirdetést a órák totyikból csinálni úgyhogy rakok fel egy sportos szépséget is


Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: zsééééé »


...mivel sérült ezért 240K modtak rá
Szép.
Miért nem adod oda nekik 240-ért?

Vendég

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ezt ajánlom mindenkinek a figyelmébe
http://www.urwerk.com/
 
ha valaki tudna ilyet replikába azt megköszönném:)
 


Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Nos ha valakit érdekel akkor eladó/elcserélhető komoly házimozi erősítőre vagy projira ....én nem vagyok oda a régiségekért ...lehet ,hogy itt talál egy olyan gazdit aki ige .......JA és nem kenyérre kell !!!!!!!!!!!!!!!
Úgyhogy ha valakit netán mégis érdekel akkor normális írjon ....
 
THX

Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Ez meg belül a hátlap


Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Hátoldal


Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”