Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mechanikus órák

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Ez meg a fedél


Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


 
Mindenképpen rakj fel képet, már csak a műélvezett miatt is
 
Mondjuk 200k-ért igen durva órákat lehet kapni használtan, szóval kissé soknak tűnik egy ezüst zsebóráért, de minden lehetséges

Nos ezt az özsebórát örököltem a nagyapámtól/dédapámtól...1865 környékéről mert ezt a mehanikát 1860 ban találták fel.....időközben bevittem egy nevesebb antikvitásoshoz ott mondták..és rákérdeztem ,hogy mennyit ér...mivel sérült ezért 240K modtak rá mert ,hogy igen ritka darab ez a fajta veretes ezüstóra és ahoz képest eléggé egybevan ,hogy milyen régi...pedig ez megjárta az első világháborút+ a másodikat is csak az orosz hadifogságot nem .


Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ilyen az egyik, amit szoktam hordani, igaz, fogalmam sincs, hogy ez hitelesített-e, de állítgatni max a hónap végén kell, ha az nem 31 napos
nem az
ez nem is kronométer
gordon314.fw.hu

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Mondjuk 200k-ért igen durva órákat lehet kapni használtan, szóval kissé soknak tűnik egy ezüst zsebóráért, de minden lehetséges
THX rakok fel képet......én nem vagyok annyira a régiségekért ...amúgy eléggé durvának tünik ........OFF: Mondjuk egy AX4 es pio jobban lázba hozna

Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Egy év alatt 2mp késéről jut eszembe:Egy év alatt kétszer is kell tekerni az órát nyáron-télen, ekkor simán becsúszhat az a 2mp. Sőt, még több is!

A Seamaster-nek olyan a mechanikája, hogyha az órát akarod állítani, akor csak egy fokozatot kell kihúzni a akoronáját, és attól még a mp-ek mennek tovább, azaz a mp mutató nem áll meg.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Nekem ez jön be a legjobban, mondjuk pont ilyet boltban nem találtam:
 
Tényleg jól néz ki, érdekes a számlap "tourbillon" dizájnja.
 
 
Nekem is lenne egy nagyapai örökségből maradt ezüst zsebóra kb 1860 ból ....az lenne a kérdésem ,hogy érdekel e? valakit....mert nekem nem kell és gondolkodtam azon ,hogy eladom ...(engem egy házimozi kütyű  jobban felvillanyoz mint az antik dolgok )  
Erről beszéltem Sozs fórumtársal aki azt mondta ,hogy nézzek utána de látatlanba mondott 200K-t ..nos fogok majd képeket készíteni  róla hátha valakit érdekel. 


 
Mindenképpen rakj fel képet, már csak a műélvezett miatt is
 
Mondjuk 200k-ért igen durva órákat lehet kapni használtan, szóval kissé soknak tűnik egy ezüst zsebóráért, de minden lehetséges
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


nem összekeverni a kronométert a kronográfos órával!kronométert csak nagyon, nagyon drágán lehet venni
 
kronográfos órát meg akár pár ezerért!

 
Kronográf=stopperes óra, ami stopper funkció közben képes az időt is mérni. (tehát nem áll meg, míg a stopper megy). Létezik 1, 2, és 3 "gyűjtővel", ami a stopperen mért időt jelzi, miközben az óra jár (a az egyik kis kör azonban a másodperceket méri, ha mert a "nagy" másodperc mutató a stopperé) Gyakorlatilag ma a 3 körös modellek az elterjedtek, és kvarc szerkezettel (Pl Casio, Swatch ) elég olcsók.
A kínai 3 körös órák, amik pár ezer Ft be kerülnek, általában NEM stopperek, itt a naptárat mutatják a kis mutatók.
 
A kronométer az a COSC tanusítványnak eleget tevő óra, amit külön igazolással lehet kapni (általában a szerkezetbe is bele van írva hogy "Chronometer, tested in five (5) positions". A számlapon is dicskedni szoktak a Chronometer felirattal
 
Bővebben itt: (elég tanulságos!)
 
http://en.wikipedia.org
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Nekem ez jön be a legjobban, mondjuk pont ilyet boltban nem találtam:
Nem rossz ............Ha 1x annyira felvet a pénz ,hogy már nem tudom mennyi is van a számlámon akkor én egy ilyet vennék .....Nekem karórában ez a csúcs:
 
BVLGARI Solotempo
Model : ST29BSLD-N
Size : 29mm
Series: Solotempo
Band: Black Leather Strap with stainless steel buckle
Case: Polished Stainless Steel
Dial: Brass Black
Movement: Quartz
 
Scroll down for more details
 
Retail Price US$ 1338.00
Our Price US$ 1097.00


Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Nekem ez jön be a legjobban, mondjuk pont ilyet boltban nem találtam:


Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Fossil 3:


Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Fossil2:


Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Egy év alatt 2mp késéről jut eszembe:
Egy év alatt kétszer is kell tekerni az órát nyáron-télen, ekkor simán becsúszhat az a 2mp. Sőt, még több is!
 
Jut eszembe.
Nem fogok tudni dönteni, még akkor sem, ha már a kezemen lesz az óra.
Pont az említett barna fossil tetszett kirakatban a legjobban, aztán mikor felvettem, akkor emg valahogy túl nagynak tűnt a csuklómon. De mondom, már évek óta nem hordok órát. Karkötő, ilyenek meg kifejezetten nem az én világom, szóval nem vagyok ilyenekhez szokva.
Aztán kikértem egy másik kocka Fossilt. Az nem tetszett annyira, de mindjárt kisebbnek tűnt. (szinte már nőinek).
Na, ezért nem fogok tudni dönteni.
Vagy toronyórát veszek, vagy nőit.


Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


ha valaki igazán megteheti, hogy drága órát vegyen, akkor nem csak a szépségre, az egyedi gyártásra ad, de akár vehet kronométert is, ami extrém körülmények között is nagyon pontos
Nekem, amikor vettem, akkor nagyon tetszett szintén az Oris, szintén a BC3, de a kronográfos verziója. Csak abban az ETA Valjoux 7750-es mechanika van, az meg nagyon magas lett volna az én vékony csuklómhoz, és nem mellesleg árban is jóval több volt, mint amit rá tudtam szánni.

nem összekeverni a kronométert a kronográfos órával!
kronométert csak nagyon, nagyon drágán lehet venni
 
kronográfos órát meg akár pár ezerért!

Tudom, tisztában vagyok vele, csak a krono... előtagról eszembe jutott.
 
Amúgy "sokkarikás" órát tényleg mindenhol utánaddobnak, de kronométer-tanúsítványos óra, az igen drága.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


ha valaki igazán megteheti, hogy drága órát vegyen, akkor nem csak a szépségre, az egyedi gyártásra ad, de akár vehet kronométert is, ami extrém körülmények között is nagyon pontos
Nekem, amikor vettem, akkor nagyon tetszett szintén az Oris, szintén a BC3, de a kronográfos verziója. Csak abban az ETA Valjoux 7750-es mechanika van, az meg nagyon magas lett volna az én vékony csuklómhoz, és nem mellesleg árban is jóval több volt, mint amit rá tudtam szánni.

nem összekeverni a kronométert a kronográfos órával!
kronométert csak nagyon, nagyon drágán lehet venni
 
kronográfos órát meg akár pár ezerért!
gordon314.fw.hu

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


ha valaki igazán megteheti, hogy drága órát vegyen, akkor nem csak a szépségre, az egyedi gyártásra ad, de akár vehet kronométert is, ami extrém körülmények között is nagyon pontos
Nekem, amikor vettem, akkor nagyon tetszett szintén az Oris, szintén a BC3, de a kronográfos verziója. Csak abban az ETA Valjoux 7750-es mechanika van, az meg nagyon magas lett volna az én vékony csuklómhoz, és nem mellesleg árban is jóval több volt, mint amit rá tudtam szánni.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
Stikli Ki Más ?
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2006.11.22., szer. 13:21
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Stikli Ki Más ? »


Halihó ...
 
Félig SRY!!!!
 
Beleolvastam az órás tocsikba ...és látom akad itt olyan ember akit érdekelnek a műtárgyak.
 
Nekem is lenne egy nagyapai örökségből maradt ezüst zsebóra kb 1860 ból ....az lenne a kérdésem ,hogy érdekel e? valakit....mert nekem nem kell és gondolkodtam azon ,hogy eladom ...(engem egy házimozi kütyű jobban felvillanyoz mint az antik dolgok )
 
Erről beszéltem Sozs fórumtársal aki azt mondta ,hogy nézzek utána de látatlanba mondott 200K-t ..nos fogok majd képeket készíteni :kiraly: róla hátha valakit érdekel.
 
Bocsi a félig meddig üzleti hszÉrt de nekem nem kell...inkább egy AX es Pioo
 
ON:
 
Az Emporio Armaniról mi lenne a véleményetek ? tudom ,hogy nem egy Breitling hanem egy divatóra ,de a célra szerintem megfelel és spec a 150 euros ára még a kifizethető kategóriába sorolható ...amúgy 1 év alatt talán 1 percet kezdett késni ami annyira nem rossz egy divatórától.
 
Style Fun
Size Full Size Men's
Case Stainless Steel
Dial Color Orange
Bracelet / Strap Rubber Straps
Clasp Type CLASP
Movement Quartz
Crystal Mineral
Case Width 38mm
Case Thickness 12mm
Bezel Material Stainless Steel
Bezel Function Stationary
Water Resistant 50 meters (166 feet)
 
http://www.superchrono.com/images/medium/ar1033_MED.jpg

Kép...Philips 56 PFL 9954
Lejátszó... Pio BDP 51 FD

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


De ha már Omega. Édesapámnak egy Omega Seamaster-e van, 3 éve vette. Az évente 3 mp-en belül van. Nem mechanikus
 
Ez kvarcban is elismerésre méltó teljesítmény! mechanikustól ne várj ilyet.

Kvarc. De tényleg eszméletlen pontos. Direkt lemérte, hogy szilveszterkor 00:00-kor a TV-hez igazította, és köv szilveszterig nem nyúlt hozzá. -2 mp volt az eltérés.

az is lehet, hogy az 2 mp inkább a TV-nél volt :kiraly:
 
ha valaki igazán megteheti, hogy drága órát vegyen, akkor nem csak a szépségre, az egyedi gyártásra ad, de akár vehet kronométert is, ami extrém körülmények között is nagyon pontos
gordon314.fw.hu

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


nem téged akartalak piszkálni, csak...
Oké, no problem, csak tisztázni akartam. Amúgy az órát én is ékszerként vettem tulajdonképpen.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


De ha már Omega. Édesapámnak egy Omega Seamaster-e van, 3 éve vette. Az évente 3 mp-en belül van. Nem mechanikus
 
Ez kvarcban is elismerésre méltó teljesítmény! mechanikustól ne várj ilyet.

Kvarc. De tényleg eszméletlen pontos. Direkt lemérte, hogy szilveszterkor 00:00-kor a TV-hez igazította, és köv szilveszterig nem nyúlt hozzá. -2 mp volt az eltérés.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »



.....Az én Oris-om nem egy hivalkodó óra, nem is feltűnő, és többeknek még csak nem is tetszik. Viszont jó érzés, mikor pl. BKV-zom, és kapaszkodás közben ha látszik, akkor a mellettem álló mondjuk Omega órás ember megpillantja, és elismerően biccent egyet a fejével. Akkor is látják az órádat, és azok is megfigyelik, amikor, és akikre nem is gondolnál.


 
Bocs, de ez annyira tetszik. Tipikus magyar valóság. Ennél már csak az lenne nagyobb poén, ha valaki egy Mont Blanc tollal írná alá a szociális segély átvételét.
 
Vagy esetleg, hogy a BKV ellenőr elengedné a bliccelő büntetését egy összekacsintással, mert mindkettőjük kezén hasonló Patek Philippe ketyeg.

Sztem ezeknek semmi közük egymáshoz.
Miért baj az, ha valaki, (kevesen) felismerik a minőséget, és elismerik azt?

Teljesen én se értettem, de mindegy. Jelenleg 23 éves vagyok, fősulira járok. Kocsira nincs pénzem, órára volt. Most akkor a BKV-n hordjak Casio-t? Amúgy meg nem a jólét látszatát szeretném fenntartani, csak szimplán tetszett ez az óra, és a pénzemet inkább erre költöttem, minthogy pl. eldrogozzam, vagy eligyam.

nem téged akartalak piszkálni, csak maga a történet groteszk
Nincs is bajon azzal, hogy valaki igényes a használati tárgyaira, sőt. Szerintem az egész Világnak jobb egy Omega óra, ami három generációt kiszolgál, mint egy gagyi, amiből évente ujat vesznek.
 
Amúgy ma már ez az óra dolog sokkal inkább a társadalmi státuszról szól, mint mondjuk a minőségről. Ma annyi eszköz van, amin megnézheted éppen a pontos időt, ha éppen érdekel. A karóra inkább csak amolyan ékszer.
Na most a társadalmi státusz például azon is mérhető, hogy BKV-val vagy Mercedes-el jársz. Mondjuk az Omegás utastársad az óra árából taxizhatott volna jó sokat
 
A Doxára azért harapok, mert egykori jó minőségét meglovagolva az utobbi időben szvsz kifejezetten bóvlit gyárt.
 
Mondom magyar valóság. Nálunk az a gazdag ember, akinek a fülén a mobilja, ami a lehető legujabb. Nálunk gazdagabb helyeken, meg az a gazdag, aki megteheti, hogy ne legyen (vagy legalábbis ne bekapcsolva legyen) mobilja.
 
Itt nagyon sok a benzin zabáló hatalmas, egykor luxuskategóriájú autó. Ehhez képest az Országban alig vannak autópályák és eleve nincsenek igazán nagy távolságok. Ja és meg lehet nézni, hogy a hatalmas autók nagy részt csak városon bellül közlekednek.
gordon314.fw.hu

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


De ha már Omega. Édesapámnak egy Omega Seamaster-e van, 3 éve vette. Az évente 3 mp-en belül van. Nem mechanikus
 
Ez kvarcban is elismerésre méltó teljesítmény! mechanikustól ne várj ilyet.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Teljesen én se értettem, de mindegy. Jelenleg 23 éves vagyok, fősulira járok. Kocsira nincs pénzem, órára volt. Most akkor a BKV-n hordjak Casio-t? Amúgy meg nem a jólét látszatát szeretném fenntartani, csak szimplán tetszett ez az óra, és a pénzemet inkább erre költöttem, minthogy pl. eldrogozzam, vagy eligyam.
Szerintem nincs erős korreláció az óratípus és a BKV járművek igénybevétele között....
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Persze, tényleg könnyű megnézni a másik óráját is,ha épp az ember arra van ráállva.Én egy időben a napszemcsikkel voltam így.
 
Barátnőm sokszor ki is röhögött,hogy jött szembe valaki zsír Oakley-ben, aki valószinű szintén hozzám hasonló őrült volt, miközben mellőzködtünk,úgy néztük le egymásról a szemcsit, mnit két buzi.
 
Szóval kinek mi a bolondja, azt figyeli meg.

Kb. ezt írtam én is az órákról, hogy aki figyel rá, az észreveszi. Én pl. ha tudom, megnézem a metrón, buszon, villamoson, hogy akiét látom, annak milyen órája van. A pirosnál mellettem álló kocsi sofőrjének az óráját nem látom.
 
De ha már Omega. Édesapámnak egy Omega Seamaster-e van, 3 éve vette. Az évente 3 mp-en belül van. Nem mechanikus. És ő is szokott BKV-zni, ha könnyebben odaér vhová, mintha kocsival menne.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »



.....Az én Oris-om nem egy hivalkodó óra, nem is feltűnő, és többeknek még csak nem is tetszik. Viszont jó érzés, mikor pl. BKV-zom, és kapaszkodás közben ha látszik, akkor a mellettem álló mondjuk Omega órás ember megpillantja, és elismerően biccent egyet a fejével. Akkor is látják az órádat, és azok is megfigyelik, amikor, és akikre nem is gondolnál.


 
Bocs, de ez annyira tetszik. Tipikus magyar valóság. Ennél már csak az lenne nagyobb poén, ha valaki egy Mont Blanc tollal írná alá a szociális segély átvételét.
 
Vagy esetleg, hogy a BKV ellenőr elengedné a bliccelő büntetését egy összekacsintással, mert mindkettőjük kezén hasonló Patek Philippe ketyeg.

Sztem ezeknek semmi közük egymáshoz.
Miért baj az, ha valaki, (kevesen) felismerik a minőséget, és elismerik azt?

Teljesen én se értettem, de mindegy. Jelenleg 23 éves vagyok, fősulira járok. Kocsira nincs pénzem, órára volt. Most akkor a BKV-n hordjak Casio-t? Amúgy meg nem a jólét látszatát szeretném fenntartani, csak szimplán tetszett ez az óra, és a pénzemet inkább erre költöttem, minthogy pl. eldrogozzam, vagy eligyam.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Persze, tényleg könnyű megnézni a másik óráját is,ha épp az ember arra van ráállva.
Én egy időben a napszemcsikkel voltam így.
 
Barátnőm sokszor ki is röhögött,hogy jött szembe valaki zsír Oakley-ben, aki valószinű szintén hozzám hasonló őrült volt, miközben mellőzködtünk,úgy néztük le egymásról a szemcsit, mnit két buzi.
 
Szóval kinek mi a bolondja, azt figyeli meg.

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”