Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mechanikus órák

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Na nehogy már?

 
 
Most tisztázzuk: mi neked a pontos? Egy mechanikus órától ha napi 1 percen belül van a járása, az már jónak mondható, ha heti szinten tér el egy percet, az már kimagasló teljesítmény. Én is állítgatom a Zenithemet, méghozzá az otthoni 2000 Ft-os Thomson vekkeremhez mert az pontosabb!
Más kérdés, hogy nincs szükségem rá, hogy mindig másodpercre tudjam az időt; ha valakinek ilyen igénye van akkor az általad említett árban kaphat rádiójel vezérlésű Casio karórát. ("atomóra" pontosságú, ha lehet hinni nekik)
 
Különben az általad belinkelt Fossil szép óra, ha az "optika" a fontos, akkor inkább őt válasszad mint egy replikát, mert ez az, aminek látszik. A bőrszíjról tudjad, hogy rendszeres használat mellett érdemes évente újat venni, lehet, hogy nem fogsz kapni rá pont ugyanolyat.
 
egy órát meg az ember akrján emg még kevésbé könnyű megfigyelni,hogy gagyi-e,vagy sem
 
Hidd el, ha valaki kicsit jobban belemélyed a témába, nagyon is könnyű
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »



Itt szerintem csak arra gondolt, hogy nem két Oris-Omega tulajnak nem feltétlenül a BKV-n kéne összekacsintania. 
Ez olyan, mintha két Jaguar-baseball sapkás ember összekacsintana egymásnak a villamoson-mert ők bezzeg tudják, hogy mi az élet.
 
De nehogy félreérts, nem akartalak kiröhögni, tiszteletem, hogy segíteni akarsz, meg elsimerem az értékeid, azt is,hogy nekem tíz évig még tutira nem lesz hasonló árú órám, csak úgy adta magát a poén. 

Igen erre gondoltam. Van a történetben valami groteszk, még ha természetesen én is tisztában vagyok azzal, hogy nem feltétlenül pénz kérdés, hogy ha valaki tömegközlekedéssel jár. (Lehet, hogy meggyőződéses környezetvédő, lehet, hogy utalja a dugóban ácsorgást, a parkolási mizériát.)
A történet ugyanakkor szvsz nagyon jellemző a mai magyar helyzetre, amikor az Ország nagy része nem éppen túl jó életszínvonalon él, de valami népi hagyomány az, hogy a jólét látszatát pedig szeretjük fenntartani.


 
Én is BKVzom, és igen, én is felfigyelek rá, ha mellettem valakin szép ketyegő van. Ez nem ciki, jó érzés tudni, hogy vannak, akik adnak a minőségre, és nem csak azért mert sok pénzük van rá (Mellesleg egy családban öröklődő Omega nem jelenti, hogy az illető a Midas király )
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Itt szerintem csak arra gondolt, hogy nem két Oris-Omega tulajnak nem feltétlenül a BKV-n kéne összekacsintania. 
Ez olyan, mintha két Jaguar-baseball sapkás ember összekacsintana egymásnak a villamoson-mert ők bezzeg tudják, hogy mi az élet.
 
De nehogy félreérts, nem akartalak kiröhögni, tiszteletem, hogy segíteni akarsz, meg elsimerem az értékeid, azt is,hogy nekem tíz évig még tutira nem lesz hasonló árú órám, csak úgy adta magát a poén.

Igen erre gondoltam. Van a történetben valami groteszk, még ha természetesen én is tisztában vagyok azzal, hogy nem feltétlenül pénz kérdés, hogy ha valaki tömegközlekedéssel jár. (Lehet, hogy meggyőződéses környezetvédő, lehet, hogy utalja a dugóban ácsorgást, a parkolási mizériát.)
A történet ugyanakkor szvsz nagyon jellemző a mai magyar helyzetre, amikor az Ország nagy része nem éppen túl jó életszínvonalon él, de valami népi hagyomány az, hogy a jólét látszatát pedig szeretjük fenntartani.
 
Off és más
De itthon ha egy vállalkozás pénzhez jut, akkor nem K+F-be ölik, hanem az ügyvezető vesz egy még drágább cégautót.
gordon314.fw.hu

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Nekem van egy replica Zenith-em....
Köszi szépen a választ. Az a gond, hogy nem igazán lehet megnézni ezeket, csak megrendelni. Még gondolkozom a dolgon, mert lehet jövőre kiugrunk Svájcba, és ott nézek magamnak valamit. Longines esetében közel 50-100 ezer Ft is lehet a különbség.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Itt szerintem csak arra gondolt, hogy nem két Oris-Omega tulajnak nem feltétlenül a BKV-n kéne összekacsintania.
 
Ez olyan, mintha két Jaguar-baseball sapkás ember összekacsintana egymásnak a villamoson-mert ők bezzeg tudják, hogy mi az élet.
 
De nehogy félreérts, nem akartalak kiröhögni, tiszteletem, hogy segíteni akarsz, meg elsimerem az értékeid, azt is,hogy nekem tíz évig még tutira nem lesz hasonló árú órám, csak úgy adta magát a poén.

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: zsééééé »



.....Az én Oris-om nem egy hivalkodó óra, nem is feltűnő, és többeknek még csak nem is tetszik. Viszont jó érzés, mikor pl. BKV-zom, és kapaszkodás közben ha látszik, akkor a mellettem álló mondjuk Omega órás ember megpillantja, és elismerően biccent egyet a fejével. Akkor is látják az órádat, és azok is megfigyelik, amikor, és akikre nem is gondolnál.


 
Bocs, de ez annyira tetszik. Tipikus magyar valóság. Ennél már csak az lenne nagyobb poén, ha valaki egy Mont Blanc tollal írná alá a szociális segély átvételét.
 
Vagy esetleg, hogy a BKV ellenőr elengedné a bliccelő büntetését egy összekacsintással, mert mindkettőjük kezén hasonló Patek Philippe ketyeg.

Sztem ezeknek semmi közük egymáshoz.
Miért baj az, ha valaki, (kevesen) felismerik a minőséget, és elismerik azt?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


.....Az én Oris-om nem egy hivalkodó óra, nem is feltűnő, és többeknek még csak nem is tetszik. Viszont jó érzés, mikor pl. BKV-zom, és kapaszkodás közben ha látszik, akkor a mellettem álló mondjuk Omega órás ember megpillantja, és elismerően biccent egyet a fejével. Akkor is látják az órádat, és azok is megfigyelik, amikor, és akikre nem is gondolnál.


 
Bocs, de ez annyira tetszik. Tipikus magyar valóság. Ennél már csak az lenne nagyobb poén, ha valaki egy Mont Blanc tollal írná alá a szociális segély átvételét.
 
Vagy esetleg, hogy a BKV ellenőr elengedné a bliccelő büntetését egy összekacsintással, mert mindkettőjük kezén hasonló Patek Philippe ketyeg.
gordon314.fw.hu

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Msot meg egyszer alhatározom,hogy kaidok kemény 20-30 ezret egy szép óráért erre jöttök itt azzal,hogy még a 60 ezres Doxxák sem pontosak?
Az én 120-140 ezres Oris órám is eltér heti szinten egy olyan jó 2-3 percet. Minden vasárnap beállítom, és kész. Volt már beszabályzáson a Poen Chronometrie-nél, és ez még belefér a tűréshatárba. Mikor vettem pontatlanabb volt, utána is állítottak. (Amúgy Oris DB3 DayDate-em van, fehér számlappal, fémszíjjal, de valahol tettem már be ide képet)
 
Mert akkor inkább amradok a mobilomnál, azon mindig jól jár az óra.
 
Csop.társam Smamsung telefonjának az órája hetente egy jó 10 percet siet. Ugyhogy azok se mindíg pontosak.
 
midnegy,hogy mi, csak:- bőr szíj, lehetőelg barna-sima,vagy krokodil mintás

 
Privát vélemény, de én a bőrszíjas órákat nem szeretem. Tudom, hogy általában elegánsabbak, de nekem fontos a vízállóság, és ugye bőrszíjnál ez eleve kizárva. Meg nekem egy óra masszívabb benyomást kelt fémszíjjal.
 
Olyan körökbe meg úgyse angyon járok,hogy ez alapján megítéljene, lenézenek, sőt, eleve nem is feltételezhetik rólam,hogy 500 ezres órám van.
 
Az én Oris-om nem egy hivalkodó óra, nem is feltűnő, és többeknek még csak nem is tetszik. Viszont jó érzés, mikor pl. BKV-zom, és kapaszkodás közben ha látszik, akkor a mellettem álló mondjuk Omega órás ember megpillantja, és elismerően biccent egyet a fejével. Akkor is látják az órádat, és azok is megfigyelik, amikor, és akikre nem is gondolnál.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Nézzétek csak:http://gportal.hu/portal/tik-tak/
 
Breitling Bentley nagyon tetszik. MEg van itt Tag Monaco kétféle változatban is.
Ezen képek és infok alapján szép és jó midnegyik óra.
Ha ezek is bevállalhatóak, akkor inkább egy iylen replika, 10-15-ért, mnit egy bolti másik (pl. fossil) 20-ért.
Nekem úgyis csak az száímt,hogy szép legyen(letszitult formavilág) és minél olcsóbb.
Olyan körökbe meg úgyse angyon járok,hogy ez alapján megítéljene, lenézenek, sőt, eleve nem is feltételezhetik rólam,hogy 500 ezres órám van.
 
A napszemcsim is sok évi lmodozás meg replikázás után végre egy Oakley Juliet.
Boldog vagyok vele, vigyázok rá,mnti álalt (sőt, talán túlságosan is vigyáznia kell az embernek egy ilyen drága szemire) mégis, autó-vagy motorversenyeken kívül nem hinném hogy bárkinek is feltűnik, mi az a Juliet.
Ezzel csak azt akarom modnani,hogy az pedig tényleg szem előtt van, egy órát meg az ember akrján emg még kevésbé könnyű megfigyelni,hogy gagyi-e,vagy sem.

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


 
20-30 pénzből már szép órák vannak, nagyon is.
 
a kérdések:
 
- Új vagy használt?
 
- Pontos vagy mechanikus (ebben az árban kapható mechnaikusok sajnos fényévekre vannak kvarc társaiktól pontosságban :kiraly: )
 
- Van olyan márka, amit szeretsz? (Pl Rolex ?)

Na nehogy már?
 
Gyerekkoromban volt órám, sima fekete, analóg Casio, 2500Ft-s. pontos volt. Úgy rémlik legalábbis.
Aztán nagyapám kapott az USA-ból valami Wrangler nevezetűt. FÉmszíjas, sima kerek, analóg óra volt, fehér számlappal, nagyon tetszett. Addig imádkoztam neki, míg végül nekem adta. Szintén jól járt.
Kb. 8 évig húztam ki vele, míg végül valahogy elvesztettem. Sajnálom is azóta.
NA, lényeg,a z sem lehetett valami drágaság, mégis jól járt.
 
Msot meg egyszer alhatározom,hogy kaidok kemény 20-30 ezret egy szép óráért erre jöttök itt azzal,hogy még a 60 ezres Doxxák sem pontosak?
 
Nem hiszem el.
Egy mai óráról, ami ráadásul nem is gagyi, nem is olcsó, minimum azt hinné az ember,hogy jól jár.
 
Mert akkor inkább amradok a mobilomnál, azon mindig jól jár az óra.
 
Kérdésedre váalszolva, ha tudsz segíteni:
 
Semmi konkrét márka imádatom nincs.
Főleg azért, mert egy Tag Heuer Moanco, amit Steve Mcqueennel reklámoznak még ma is-750 ezerbe kerül.
 
Ezen az egy órán kívül szitne midnegy,hogy mi, csak:
- bőr szíj, lehetőelg barna-sima,vagy krokodil mintás
- kocka számlap, inkább polírozott alu kerettel
- számokkal,vagy vonalakkal, midnegy.
- inkább új, de replika is szóba jöhet, ha nem piacos bóvlival egyenérékű-20ezerért.
Kb. az alább beszúrt Fossil szerű optika jön be.
BÁár most már gondolkdom,hogy tutira a barna szíj-e a nyerő. A fekete talán ténlyeg több ruhához hordható.
Fősulis vagyok, nem ügyvéd, így hétköznap, midnen nap, szitne minden ruhához lenne hordva. Rem, ettől még nem égő egy bőrszíjas kocka óra.

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Replica órákkal van valakinek tapasztalata (azon túl, hogy mennyire etikus/nem etikus, legális/nem legális ilyet venni
 
 
Nekem van egy replica Zenith-em, azért vettem, mert imádom a Zenithet és kellett a "gyűjteménybe" . Különben igen nehéz volt szerezni, Shanghaiban(!) úgy kellett hozatnom a boltba...
 
Szóval a válaszok:
 
- etikus: senki nem büntet meg, ha hamis órát hordasz, ez nem Windows
- legális: igen, vannak cégek akik kifejezetten Replica órákkal foglalkoznak (Neten keress rá!)
- magánvélemény: Ha van konkrét márka (ha jól értem, Longines?), akkor esetleg használtban vehetsz elfogadhatóbb áron régi "vintage" modelleket, amik szintén szépek, és eredetiek. HA az is túl sok érte, vagy sajnálod hordani, akkor 15 körül már kaphatók kínai másolatok, szinte mindegyik neves márkáról, de ezek nem annyira jó minőségűek, hogy egy hozzáértőt "megtévesszenek" - ergo, kiteszed magad annak a veszélynek, hogy felismerhető lesz a másolat, és esetleg ilyet fognak gondolni rólad: "fel akar vágni, de nincs miből" stb. Szóval "strapára" érdemes venni valami masszív kvarcórát, ünnepi alkalomra meg valódi márkásat vennék (De nem újat, mert hatalmasat esik az ára amint kihozod a boltból)
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »



Csak most találtam meg ezt a topicot.
Mostanában merültem bele én is az órázásba, olyan 20-30 körül kéne valami.
Persze szívem mélyén valahogy úgy vagyok vele, hog yennyiért hülyeség órát venni.
Mertohgy egy 20-30 ezres nem különbözöik talán a 10 ezrestől semmiben, az igazi komoly márkák, meg amik szépek is, azok 70ezrtől mennek fölfelé.
Jónak mondott Polaroid napszemüveget is lehet venni már 10 ezerért, meg van Oakley Juliet is 90 körül.


 
Üdv az Órások közt!
 
20-30 pénzből már szép órák vannak, nagyon is.
 
a kérdések:
 
- Új vagy használt?
 
- Pontos vagy mechanikus (ebben az árban kapható mechnaikusok sajnos fényévekre vannak kvarc társaiktól pontosságban :kiraly: )
 
- Van olyan márka, amit szeretsz? (Pl Rolex ?)
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: zsééééé »


Ez nagyapámé volt,
Nekem is pont ugyanilyenem van, van róla kép a topicban előrébb.
Ugyanabból a forrásból.

Avatar
gusson
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2003.08.13., szer. 11:17
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: gusson »


Egy történet is kapcsolódik az órához, ill. a tokjához. Nagyapám Pusztavacson, a hercegi uradalomban dolgozott a II.VH. előtt, mint a nyúlászat vezetője, de volt dolga egyéb állatokkal is. Volt egy igen vad bika a gazdaságban, mely egyszer felöklelte. A szarva hegye ugyan le volt vágva az állatnak, de ha nagyapámat nem az órazsebénél érte volna a támadás, ahol az óra lapult a tokjában, most nem írhatnék ide. A tokon azóta is ott a horpadás.
 
Apropó, valamilyen normális óraláncot szeretnék venni. Hol tudnék?
(néhány órásnál csak néztek rám bután, mikor érdeklődtem)
TV: Panasonic TH-42PV80PA; Blu-ray/konzol: Sony PS3 Slim; Médialejátszó: Apple TV 1080p (3. gen.); Erősítő: Harman/Kardon AVR 230; Hangdoboz: polkaudio RTi6
 

Avatar
gusson
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2003.08.13., szer. 11:17
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: gusson »


A kihajtható hátlapra nagyapám neve van karcolva 1932-es dátummal. Az írás alapján az öreg sk. követte el. Amíg ez az óra megvan, nagyapám írása is apáról-fiúra száll.
Apró betűkkel még egy dátum: 1952.X. és egy nehezen kivehető név is van ott.

TV: Panasonic TH-42PV80PA; Blu-ray/konzol: Sony PS3 Slim; Médialejátszó: Apple TV 1080p (3. gen.); Erősítő: Harman/Kardon AVR 230; Hangdoboz: polkaudio RTi6
 

Avatar
gusson
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2003.08.13., szer. 11:17
Értékelés: 1

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: gusson »


Ez nagyapámé volt, mely apámra szállt, és most, mint élő legidősebbre, rám.

TV: Panasonic TH-42PV80PA; Blu-ray/konzol: Sony PS3 Slim; Médialejátszó: Apple TV 1080p (3. gen.); Erősítő: Harman/Kardon AVR 230; Hangdoboz: polkaudio RTi6
 

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: tau_ba »

Replica órákkal van valakinek tapasztalata (azon túl, hogy mennyire etikus/nem etikus, legális/nem legális ilyet venni) ? Hétköznapi használatra egyszerűen nincs szívem többszázezer forintot kiadni, hogy aztán mindig azt lessem van-e rajta éppen egy karc. Az esetemben nem a menőzésről szól a történet, nem különösebben érdekel azt hiszik-e rólam, hogy megengedhetek-e magamnak egy igazi Longines-t, egyszerűen tetszenek és kész.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


És lehet venni "sznobizmusból" baromi drága, minőségi órákat. Ez sem feltétlen hülyeség, sok ember óramániás és bizony sok helyen megnézik az órádat és el vagy döntve.  :kiraly:
Én egyszer elkövettem azt a hibát, hogy mikor volt rá (lóvé és) lehetőség, nem a kinézett Doxa-t vettem meg 38e-ért, hanem egy Casio-t 12-ért, amit azóta ia útálok.
Az értékesebb, minőségibb óráknak megvan az az előnye is, hogy mondjuk az unokádnak adod majd vmikor, így eszmei értéket is adsz.

hát nekem volt (van) Doxa autómatám és nem adom az unokámnak majd, mert igazán rosszak a tapasztalataim.
Azért vettem autómatát, mert azt hittem, azt majd soha nem kell óráshoz vinni, mert elemet sem kell benne cserélni. Ehhez képest kb. évente óráshoz került valamiért.
Amíg ment napi több percet késett és nem tudták pontosabbra állítani. Nem vagyok egy vadember, de egyszer a kezemben maradt az állítógombja. Miután kicserélték mondták, hogy utána már kezeljem fenntartással a vízállóságát.
 
Egy barátom aranyozott Doxát vett, rá pár évre. A tapasztalatai hasonlóak voltak, annyival megspékelve, hogy az aranyozás intenzíven kopott.
 
Azt tudtam, hogy az autómaták pontatlanok, de, hogy a Doxa mennyire az arra akkor jöttem rá, amikor vettem egy hamis Rolex-et 2500 Ft értékben és az pedig meglepően pontos volt (a Doxa autómatához képest).
Azt a mai napig használná, de sajnos bebizonyosodott róla, hogy nem vízálló
 
A poén az, hogy Apámnak van egy régi Seiko órája, amit már hord vagy 20 éve. 15 év után kellett benne elemet cserélni, de amúgy olyan mint az új.
 
Van egy régi Cornavinem, amit nagy ritkán előveszek és működik. Sima 17 köves felhúzós. Persze nem pontos, de még mindig hibamentesen működik (kb. 40 éves). Azt oda adhatom majd az unokámnak és mai Doxát....
gordon314.fw.hu

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: zsééééé »


És lehet venni "sznobizmusból" baromi drága, minőségi órákat. Ez sem feltétlen hülyeség, sok ember óramániás és bizony sok helyen megnézik az órádat és el vagy döntve. 
Én egyszer elkövettem azt a hibát, hogy mikor volt rá (lóvé és) lehetőség, nem a kinézett Doxa-t vettem meg 38e-ért, hanem egy Casio-t 12-ért, amit azóta ia útálok.
Az értékesebb, minőségibb óráknak megvan az az előnye is, hogy mondjuk az unokádnak adod majd vmikor, így eszmei értéket is adsz.

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »



Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Vendég

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Persze szívem mélyén valahogy úgy vagyok vele, hog yennyiért hülyeség órát venni.
Én úgy vagyok vele, hogy órát három dolog miatt lehet venni. Lehet venni pontos órát, hogy mindig pontosan tudd mennyi az idő. Van egy rakat japán kvarcórta fillérekért. Aztán lehet venni szép órát (amit belinkeltél az kifejezetten szép), hogy tudd mennyi az idő és legyen rajtad valami szép. És lehet venni "sznobizmusból" baromi drága, minőségi órákat. Ez sem feltétlen hülyeség, sok ember óramániás és bizony sok helyen megnézik az órádat és el vagy döntve.

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Sziasztok!
 
Csak most találtam meg ezt a topicot.
Mostanában merültem bele én is az órázásba, olyan 20-30 körül kéne valami.
Persze szívem mélyén valahogy úgy vagyok vele, hog yennyiért hülyeség órát venni.
Mertohgy egy 20-30 ezres nem különbözöik talán a 10 ezrestől semmiben, az igazi komoly márkák, meg amik szépek is, azok 70ezrtől mennek fölfelé.
Jónak mondott Polaroid napszemüveget is lehet venni már 10 ezerért, meg van Oakley Juliet is 90 körül.
 
NA szóval, ezt néztem ki egyelőre, mi a véleményetek róla?
http://www.fossil.com/shopping/product/ ... ctID=35872
(mondjuk egy hasonló Fossilt, barna "Krokodil" szerű bőrrel valamelyik nap próbáltam fel újan, de valhogy túlontúól nagynak is tűnt a kezemen, meg a szíja is elég kemény volt. NEm tudom, mennyi puhul hordás közben.
3 éve hordtam utoljára fémszíjas órát, úgy látszik nagyon elszoktam tőle azóta.
 
Ha tudtok hasonló árú szépséget, ajánljatok valamit plz.!
 
Köszi szépen!

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »


Ezt még a régi órások csinálták, na de nem maradtak le az újjak sem......
 
Ez egyszerűen barbárság, olyan mintha szétvágnák a Mona Lisát hogy leszedjék róla a keretet. Az óra messze többet ér mint a rubin csapágykövek kiszedve...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: sozs »


Nagyon szép
 
Csatlakozom!
 
QUOTE  ...illetve a kilopott kövek helyén lévő műkristályok...


 
Ki tesz illyet egyáltalán? Ez számomra felfoghatatlan!

THX!
Ezt még a régi órások csinálták, na de nem maradtak le az újjak sem......

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Még egy csemege.
A Renault-Williams az 1996-os (Damon Hill) világbajnoki cím megszerzésének emlékére készíttette. Ez egy Valjoux mechanikás chronograph, 500 db készült belőle összesen, és - ha jól tudom - 2 db van belőle idehaza.


Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”