Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Távirányító javítás...

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Távirányító javítás...

Hozzászólás Szerző: Doky »



többféle baj lehet
 
A leggyakoribb az ha a sűrűn használt gombok nem működnek, hogy a sok nyomogatástól a gomb gumi izé felületére felvitt fémes vezető anyag lekopik és nem érintkezik
ezen sajnos az alkoholos mosás sem segít sőt.. onnantól sokkal rosszabb lesz (hidd el én játszom ezt a riasztótasztatúrákkal sok sok éve)
A másik hogy valami panel törés repedés miatt - a gombok többnyire valami mátrixban vannak elrendezve - egy szál ha nem megy akkor az azokhoz tartozó gombok elhalnak.
Ezt ellenőrizheted mégpedig úgy ha kiveszed a gumigombokat és azt amelyik nem működik, megnyomod egy másik működő gomb tappancsával.
Ha így megy, kopás ha így sem akkor panel.
Köszönöm, megpróbalom ezt is!2 gomb eseteben kicsit megkapirgáltam a panel felületét és tettem oda alufóliát, most azok működnek... de nem tudom hogy a kapirgálás vagy az alufólia miatt?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Távirányító javítás...

Hozzászólás Szerző: lacy »


többféle baj lehet
A leggyakoribb az ha a sűrűn használt gombok nem működnek, hogy a sok nyomogatástól a gomb gumi izé felületére felvitt fémes vezető anyag lekopik és nem érintkezik
ezen sajnos az alkoholos mosás sem segít sőt.. onnantól sokkal rosszabb lesz (hidd el én játszom ezt a riasztótasztatúrákkal sok sok éve)
A másik hogy valami panel törés repedés miatt - a gombok többnyire valami mátrixban vannak elrendezve - egy szál ha nem megy akkor az azokhoz tartozó gombok elhalnak.
Ezt ellenőrizheted mégpedig úgy ha kiveszed a gumigombokat és azt amelyik nem működik, megnyomod egy másik működő gomb tappancsával.
Ha így megy, kopás ha így sem akkor panel.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Távirányító javítás...

Hozzászólás Szerző: Doky »


Segítséget szeretnék kérni!
Nyilván az ötletek masnak is jól jöhetnek mert a távokkal előbb utóbb gondok szoktak lenni...
 
Az én konkrét problémám egy Tvix 6500A távjával gyűlt meg a bajom!
A gond az hogy nem minden gombra reagál, ill a táv nem működik minden gomb megnyomásánál!
Ezen esetekben sem az infra nem ad jelet (telefon kamerával néztem), sem a visszajelző led nem jelez!
 
Első lépésben radírral rámentem a nyákra (ismerős mondta hogy ramoknal hasznalta mindig ezt az oxidáció eltavolítására), hát jött is le (olyan mintha korom lett volna), de nem valtozott semmi!
Hallottam még hogy alkohollal (tisztaszesz) kellene megtisztitani...
Ez mennyire jó ötlet?
 
Segítsetek kérlek, köszönöm!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”