Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: pali923 »


 Márpedig a vesztünkbe rohanunk. Az emberiség energiaéhsége elképesztő tempóban növekszik és fenn is tartjuk a jogunkat ehhez, tudva, hogy ez nem tartható hosszú távon. Én hiába blokkolom a plazákat saját életemben, a többség ott tölti a hétvégéit, ahol a kereskedelem oltárán egy vidéki kisváros energiaszükségletét égetik el.
Mindenki csukja be a szemét, és képzelje el ezt a képet Budapest bármelyik kereszteződésében reggel fél kilenckor. Ugye, hogy nem megy? Pedig ez Koppenhága, ami mégis csak a világ egyik leggazdagabb városa. Szóval nem minden pénzkérdés, a gondolkodásmódunkon kéne változtatni.

"A dolog akkor igazán megdöbbentő, ha megnézzük, összesen hányan közlekedtek a különböző járművekkel. A beszámoló szerint a buszon 120 utas volt, szemben az autókban ülő 8 emberrel. Ennél még a gyalogosok is többen voltak (14-en), az igazán lenyűgöző viszont az, hogy közel 100 biciklis embert számoltak meg egyetlen piros lámpánál a kereszteződésben."
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Újabb halálesetek várhatóak Kalifoniában. 15 év alatt 5000 MW beépített termelő kapacitás a napenergia hasznosítására.
 
"On March 11, it passed a milestone on the route to powering the whole state sustainably. For the first time, more than half the power needs of the entire state came from solar power for a few hours that day, according to the US Energy Information Administration (EIA)."

én itt megint látok egy pongyolaságot ebben a cikkben. Azt írja, Kaliforniában 5GWp  szolár kapacitás van 2016-ban. (Kaliforniában van néhány nagyméretű tükrös sóoldat melegítős-gőzturbinás telep is, azt nem lehet PV-nek hívni). Viszont az 5GWp napelem csúcs napsütésben (Kaliforniában mindig süt a nap) ha legalább egy órán, de legyen 2óra jó napsütés, annak termelnie kéne 5GWh-t, vagy még többet. A cikkben 4GWh-t írnak. Március 11-én egész nap legalább 20GWh-t.
De nekem van egy másik észrevételem. Más forrás szerint Kaliforniában 13,243GWp PV van telepítve 2015-ben.
https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_power_in_California
/csak azért pontosítok, mert nem mindegy mennyi halálesetre kell készülniük a temetkezésieknek /

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Újabb halálesetek várhatóak Kalifoniában. 15 év alatt 5000 MW beépített termelő kapacitás a napenergia hasznosítására.
 
"On March 11, it passed a milestone on the route to powering the whole state sustainably. For the first time, more than half the power needs of the entire state came from solar power for a few hours that day, according to the US Energy Information Administration (EIA)."

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Afrikai népek (nemcsak afrikai) közvetlen tragédiája az őserdők. esőerdők folyamatos irtása, erdők területének csökkenése. Az esőerdők léte nem csak a vízmegtartás miatt fontos, hanem légköri pára-víz cirkulációban is szerepük van. A kitermelt fából bevételük van, de többnyire csak a közvetítő kereskedőknek, továbbá az irtott területeken telepített többségében olajpálma egy ideig bevételt biztosít, de csak addig, amíg a monokultúra miatt a vékony termőréteg ki nem fárad. Ráadásul a pálmaolaj az egyik legegészségtelenebb olaj féleség, még a sertészsírnál is rosszabb, viszont az élelmiszer gyártók kedvelik, mert a legolcsóbb étolajféle.

A föld erdőterületének folyamatos csökkenését éppen az emberi tevékenység által megnövekedett üvegházhatású CO2 miatt kellene megállítani. Az ember egy önző faj, ezért ezeket az erdőirtásból rövid ideig hasznot élvező népekkel cseszik ki, piszkosul és leghamarabb. Ebből az önzőségből a mostani Trump adminisztráció ötösre vizsgázott. Ha a legnagyobb szarik a közös érdekre, akkor a kisebbek meddig fognak felelősen viselkedni?

Az erdőirtással millió és millió apró alig látható és látható növény-állatfaj élettere is szűkül, biodiverzitás csökken évről évre, miközben a legnagyobb fajszám éppen ezekben az esőerdőkben van. Nem a pandamacik mentésére kellene túlzottan nagy összegeket fordítani, hanem az élővilág millió kipusztulás szélére került élőlényeire. A Föld feltételezett 30millió fajából eddig azonosítottak 4-5milliót. A többit úgy fogjuk kiirtani hogy nem is tudjuk hogy néz ki.
 
/Zöld gondolkodás nem megy politizálás nélkül, ezért jellemző hogy a zöldek párttá is alakulnak/
https://en.wikipedia.org/wiki/Deforestation

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nem akarom a topikot ebbe az irányba vinni, de egy Kenyában dolgozó barátom néhány órával ezelőtt írta:
 
"A kép nem is lenne sem túl különös, sem túl szép, csakhogy kiszáradt kókuszpálmákat ábrázol. A mellettünk levő, egyébként egészen vadregényes, gránitsziklákkal tarkított erdős völgyben 11 hónapja egy csepp eső nem esett. Ez talajvastagságtól, vegetáció sűrűségtől függően egyre tragikusabb kiszáradásokhoz vezet. Ha idén is gyér eső lesz, akkor először az állat hal meg, aztán nem vetik be a földet, végül útra kel az ember. Most ott tartunk, hogy régi kukoricavetőmagról lemossák a népek a tartósítószert és abból főznek egy főzelékfélét. Próbálunk valamennyi terményt direkt jótékonysági célra vetni, főleg dinnyèt, babot és édeskukoricát, de az még 2-3 hónap szüretig, valamint a helyi önkormányzattal egy közlegelőt indítanánk be, ahová legelhető takarmánynövènyeket vetünk...de félő, hogy ha nagy a baj, 5-10 000 ember és számtalan szarvasmarha jelenik meg a farmunkon. A helyzet hasonlóan súlyos Garissatól Turkana megyéig egy 1500 km sávban, valamint a nem messze levő Szomáliában már komoly vészhelyzet van. Eléggé tanácstalan vagyok."
 

 
Kenya nem a szegényebb afrikai országok között van, de úgy tűnik, ott is egyre lehetetlenebb feladat a létfenntartás és a küzdelem a szárazsággal. Nincs már messze az idő, mikor Afrika megindul Európa felé csupán élni akarásból és ez nem pár tízezer menekültet, hanem több tízmilliós tömeget fog jelenteni. 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Nincs. Ez a téma túlnő ezen a topikon, de hogy próbáljak idevaló témánál maradni, egyszer azért be kellene látnunk, hogy a Föld nem minden pontja lakható. Nagyjából olyasmi ez, mint a Római part, ahol ártérre építkeztek néhányan, aztán most követelik, hogy a város védje meg házaikat. Közép-Afrika az élet és az emberiség bölcsője, de mostanra szinte élhetetlen klíma alakult ki nagy részén.
 
Ettől függetlenül persze nehezen elfogatható világunk legfőbb igazságtalansága, miszerint mi itt Európában dúskálunk a javakban és sikertelenül próbáljuk lefogyasztani a túltáplált hájas seggünket, miközben máshol milliók éhesen fekszenek és kelnek. És amikor egy normális élet reményében megpróbálnak ide jutni, ahogy mi is tennénk a helyükben, magas kerítésekkel álljuk útjukat, hogy ne kelljen osztozni velük semmin. Siralmas.

Az élet evolúció fejlődésének 3milliárd utolsó 10ezer évében a homo sapiens korábbi időszakok természetes szelekciós módszereit felváltotta a tudati-agyi, ebből eredő technológiai módjával. Ezzel ezerszer gyorsabban és látszólag hatékonyabban tudott a domináns fajjá fejlődni, úgy gondolja, uralni tudja és uralni akarja a természetet, benne az élő és élettelen környezetet. Ez a tudat alapú uralkodás egyének, csoportok, eszmék, vallások, tulajdon érdek szerint történt és történik napjainkban is. Az ember ott is akar emberi élet és faj elsőbbségét fenntartani, ahol nem érdemes, természetes körülmények közötti "ősember" állapotban pillanatok alatt kipusztulna. Aztán ha ezeken az élhetetlen területeken elfogy a speciális túlélő eszközök forrása, akkor járvány, éhezés, öldöklés, háborúk kezdődnek. Nem is az erőforrásokra pályázó másik fajjal szemben veszít az ember ezeken a területeken, hanem saját faja, ember az embert pusztítja. Ilyen saját fajának szisztematikus pusztítása a bioszférában példa nélküli.
 
A civilizáció jó annak aki élvezni tudja előnyeit, de éhhalálra ítélt milliók (százmilliók) az eszement felgyorsult globális fejlődés mellett és ellenére csak szenvednek?
Ha évezredek-évmilliók távlatából nézhetnénk a későbbi evolúciót, akkor lehet, ez a tudat alapján formált természet és fajdominancia az élet pusztulását okozhatja, a biológiailag legyengült emberiség számára, az borítékolható. Az élet más formája persze még fenn maradhat.
/de ez már nagyon nem zöld, ez fekete téma/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nincs tiszta megoldás .. ahogy én látom.
Nincs. Ez a téma túlnő ezen a topikon, de hogy próbáljak idevaló témánál maradni, egyszer azért be kellene látnunk, hogy a Föld nem minden pontja lakható. Nagyjából olyasmi ez, mint a Római part, ahol ártérre építkeztek néhányan, aztán most követelik, hogy a város védje meg házaikat. Közép-Afrika az élet és az emberiség bölcsője, de mostanra szinte élhetetlen klíma alakult ki nagy részén.
 
Ettől függetlenül persze nehezen elfogatható világunk legfőbb igazságtalansága, miszerint mi itt Európában dúskálunk a javakban és sikertelenül próbáljuk lefogyasztani a túltáplált hájas seggünket, miközben máshol milliók éhesen fekszenek és kelnek. És amikor egy normális élet reményében megpróbálnak ide jutni, ahogy mi is tennénk a helyükben, magas kerítésekkel álljuk útjukat, hogy ne kelljen osztozni velük semmin. Siralmas.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

"Négy országban tízmilliók vannak az éhhalál szélén, és egyértelmű, ki a felelős"

Egyértelműnek egyáltalán nem lehet megnevezni a felelőst, ha csak nem Istent akarják felelősségre vonni. Sok tényező van a háttérben, a globális éghajlatváltozás bizony nagyon erős elem. Túlnépesedés? Igen az is, de lehet ezért felelőssé tenni az ott élő szerencsétlen embereket?
 
A természetben amióta élet van a földön, a DNS minden alacsony túlélési, életben maradási esetben abba az irányba tereli a gazdaszervezetet, hogy minden eszközzel növelje az utódok számát, ezzel adva biztonságot a faj fennmaradására. Tehát ahol kicsi az utódok életben-maradási aránya, ott megnő a szaporulat szám. Mivel tesz jót a humánus(?) emberiség? Megállítja az emberáradatot? Élelmet ad nekik, ha maguk nem tudják megtermelni? Fogamzásgátlóval kínálja őket? Fegyvereket ad nekik a káoszban rendfenntartásra? Élelmiszer technológiát szállít oda, ahol az nem tud rentábilisan működni? Eladósítja a szegény államokat hitelekkel?  Nincs tiszta megoldás .. ahogy én látom.

 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Orommel latom, hogy a kb 9 honapja telepitett kis rendszerem,
mara tul van az elso 5MW-os etapjan...
 
Ez kb. 1958kg CO2 nemkibocsatasanak felel meg reszemrol.

5MWh, 9hónap, május, június, július nélkül? mekkora Wp, 6-7kWp-re saccolom.
műszaki adatok, tájolás, mennyibe volt cakkum pakk?

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


Orommel latom, hogy a kb 9 honapja telepitett kis rendszerem,
mara tul van az elso 5MW-os etapjan...
 
Ez kb. 1958kg CO2 nemkibocsatasanak felel meg reszemrol.

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »


Hát igen ez szomorú adat.
Így jár az aki nem köti ki magát mikor takarítani akarja a paneleket.
Vagy fúj a szél és ledobálja a hókupacokat a csúszós panelről puffff és már agyon is csap a hó.
Vagy otthon fusiban rakják fel.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Hány ebből következő halálesetről számoltak be eddig?
Mennyi? NAPnál is világosabb, MW-onkét legalább egy. Németországban 39787MWp telepített napelem kapacitás üzemel (2015), tehát 39787 embert napelem küldött a másvilágra. Ez is tény. Állítsuk meg a napelemek támadását!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A napelemes áramtermelésük éves mennyisége kb akkor mint a magyar teljes éves villamosenergia felhasználás.
Hány ebből következő halálesetről számoltak be eddig?

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »



Kèrdem èn ettől függetlenül az itteni "zöld harcosok" közül kinek van elektromos autoja ès házi naperőműje?
 
 

Jelen 20 db panel van a tetőn.
2 kilométere költöztettem a munkahelyemet havonta 1 szer tankolok max 13 ropiért.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Németországban  a villamos áramtermelésben 29,5% (2014) a megújulók aránya (víz, szél, nap, biomassza). Ezt fokozatosan fel kívánják emelni 80%-ra 2050-ig.A mostani villamos tortában még mindig nagy aránnyal van jelen a fosszilis szén+gáz, és az atom forrású villamosenergia termelés.
A napelemes áramtermelésük éves mennyisége kb akkor mint a magyar teljes éves villamosenergia felhasználás.
https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_power_in_Germany


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Szentendrén jól bírta a mobil gát a strapát. Ott is volt probléma a fák kivágásából. Ígéretet kaptunk, hogy újakat ültetnek a kivágott fák helyére, ami egyébként meg is történt. Összességében szerintem szebb lett az egész, ráadásul még várat magára a teljes megújulás, de ha egyszer elkészül, ejj, de boldogok leszünk.
 
...

 
nekem tetszett ahogy volt - termeszetesebb volt, bokrok, amik közt lanyommal megfigyelhettük, hogy fog a vadkacsa kishalat [nem gondoltam volna, hogy fog, pedig de, lattuk] -, igaz a mostaninak is van elönye

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Ejj, most Feherlaci helyett megoldottad ezt a nehéz példát.
egyszerűsítsünk: 1MW 1sec: 1000000W*1s=1MWs
Ws is használatos energia mértékegység

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Valószínűleg így volt, de elmagyaráznád nekem ezt a képletet? Ha gyár másodpercenkénti fogyasztása 1 MW (ha jól számolom az /de tévedhetek is, tudod kocsma .../ 4348 A), akkor mi az a 277,8 Wh? 
Laci, nincs olyan, hogy egy másodperc alatt 1 MW a fogyasztás. A teljesítményfelvétel pillanatnyi adat. A fogyasztás az adott idő alatt megkajált energia mennyisége (munka néven is ismeretes), tehát a teljesítmény és az idő szorzata. Ha a gyárad teljesítményfelvétele időben állandó, akkor egy mezei szorzással ki tudod számolni a fogyasztását. Ha időben változik (ahogy a való életben jellemzően történik), akkor kicsit bonyolultabb a megoldás.
 
István képletéből már illene érteni a dolgot, de további segítségként elárulom, hogy a 3600 az 1 órában rejlő másodpercek száma (60 x 60).

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Vendég

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Vendég »



úgy látom itt páran kocsmáztak fizika óra helyett, ezért javaslom a googlet meg wikit segítségül hívni.
1MW 1sec: 1000000W*1/3600h=277,8Wh

Ejj, most Feherlaci helyett megoldottad ezt a nehéz példát.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Tehát itt a zöldek hogyan állnak?
Olvass hátrább, páran már leírtuk, aki meg nem, annak valószínű vagy egy atomreaktora a kert végében

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Te tényleg nem érted a MW és a MWh közti különbséget.
Van 1db 5W-os LEDes fényforrásod. Az 1 mp alatt is 5W-os, meg 1óra múlva is 5W-os, meg 24 óra múlva is 5W-os. Az elfogyasztott energia mennyisége változik az idővel (ha épp fogyaszt és nem a gyári csomagolásában figyel az asztalon )
100MWh óra energia 100óráig tart ki, ha 1MW teljesítményű fogyasztót kötsz rá. Ha 100MW fogyasztót kötsz rá, akkor csak 1 órát. Természetesen a veszteségeket nem számítva, stb... És visszafele is igaz, egy 100MW-os blokk 1 óra alatt 100MWh energiát termel.
Találós kérdés: 100MW-os blokk mennyi energiát termel 1mp alatt? 
 
De majd István01 kijavít.

úgy látom itt páran kocsmáztak fizika óra helyett, ezért javaslom a googlet meg wikit segítségül hívni.
1MW 1sec: 1000000W*1/3600h=277,8Wh

Avatar
Larko
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.03.04., pén. 10:01
Értékelés: 59

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Larko »


Nagyon szuper a tèma ès nagyon jó látni hog ennyien bele ásták magukat a tèmába.Eddig csak csendben olvastam.De kezdenek nagy kèrdèseum lenni az itteni zöldekhez.
Nagyon szuper hogy van aki inkább bringázik vagy villamosozik az autoja helyett föleg ha ennyire bele megy ebbe a tèmába.
Kèrdem èn ettől függetlenül az itteni "zöld harcosok" közül kinek van elektromos autoja ès házi naperőműje?
Csak mert benne vagyok a tèmában ès furcsa mikor kapom az íveket emberektől ès azt hogy ő hogy figyel mindenre.Szelektiven gyüjt naperőműben gondolkodik közbe szar diesellel jár sokszor akár abból neki 2 van.Ismerek ilyet akinek 4 auto van egy háztartásában mind diesel ès mèg abból 2 szivo.
Kandaloval tůzel, kertben kèpes hulladèkot ègetni.Tel van aggatva a háza ezerèves ipari hulladèknak minősithető klimával.A "kinti garázs tele van veszèlses hulladèkkal"
Közbe van naperőműve, napkollektora, komposztálója,kondenzációs kazánja, saját kutja van.
Sose èrtem meg.
 
Tehát itt a zöldek hogyan állnak?

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: mgus »


Ha már energia akkor miért nem ilyen totál zöld:



MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Vendég

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van különbség az 1 óra alatt felhasznált1 MW és a másodpercenként kivett 1 MW között?  Ha van akkor jól gondolom, hogy a 100 MW nem tart ki 100 óráig?    Persze így is csak elviekben, mert az akkuk veszítenek töltöttségükből, ugye az akkukat nem lehet "szárazra" szívni (az inverter lekapcsol bizonyos feszültségnél), az inverterek is rengeteg energiát emésztenek fel és kábelekben is sok energia elvész. Na mindegy. Ez a züldülés a környékünkön nem nagyon működne. 
Te tényleg nem érted a MW és a MWh közti különbséget.
Van 1db 5W-os LEDes fényforrásod. Az 1 mp alatt is 5W-os, meg 1óra múlva is 5W-os, meg 24 óra múlva is 5W-os. Az elfogyasztott energia mennyisége változik az idővel (ha épp fogyaszt és nem a gyári csomagolásában figyel az asztalon )
100MWh óra energia 100óráig tart ki, ha 1MW teljesítményű fogyasztót kötsz rá. Ha 100MW fogyasztót kötsz rá, akkor csak 1 órát. Természetesen a veszteségeket nem számítva, stb... És visszafele is igaz, egy 100MW-os blokk 1 óra alatt 100MWh energiát termel.
Találós kérdés: 100MW-os blokk mennyi energiát termel 1mp alatt? 
 
De majd István01 kijavít.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”