Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

2002-ben voltunk géptelepítésen Fehéroroszországban, Turov, Pripjaty folyó felső része partján. Ez Csernobiltól kb 250km légvonalban, a Svédország felé menő radioaktív felhő nyomvonalába esik. Vittünk magunkkal mezei geiger számlálót, azzal nem mértünk jelentős emelkedést. Ennek lehet az a magyarázata, hogy a robbanás után ez előtt a távolság előtt a szemcsés por csapadék által már visszahullott a talajra, az egészen finom és forró por és gázok azok a légkör felső, felhők feletti, sztratoszféra alsó rétegében kúszott Skandináv félsziget felé. Tudható, ők kapták ez első távoli jelentősebb terítést 1986-ban.
/volt is itthon mismásolás, nem is felénk fúj a szél, csak északnyugatra, aztán változott a szélirány, jöttek a tanácsok, a szabadföldi salátát mossuk meg folyóvízben/

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Brit kutatók nem publikálták még, hogy a sugárzás igazából jó, mert erősíti az immunrendszert? 
 
Természetesen nem jó a sugárzás, mint ahogy a rossz levegő sem. A legjobb az lenne ha nem lenne egyik sem.
És nyilván nem kéne senkit kitenni fölösleges sugárzásnak én se szeretném fölöslegesen sugárzásnak kitenni magam.
De úgy látom jelentősen túl van ez misztifikálva a köztudatban. Sokkal jobban félünk bármilyen misztikus "nukleáris sugárzástól", mint ahogy azt mondjuk a halálozási adatok indokolnák, miközben más akár veszélyesebb dolgok ellen nem lázad senki.
A kitelepítettek kb 33mSv többletsugárzást kaptak és igaz hogy az átlagos háttérsugárzás 2,4 mSv, de a földön is természetesen, geológiailag vannak eltérések van ahol 10-20mSv. Amennyire tudjuk még a 20mSv se jelent egészségügyi plusz kockázatot.
Az érintett országok lakói plusz 9mSv-t kaptak átlagosan, egy teljes test CT kb 12mSv-t. Magyarországon 2056-ig plusz 1mSv lesz a többletdózis, miközben a természetes háttérsugárzásból kapunk ezen időszak alatt kb 140 mSv-t.
Ezek természetesen nem jó dolgok, de ha azt kutatták ki hogy pl napelemek gyártása, miatt megtermelt energiaegységre vetítve legalább meghalnak ennyien akkor az is ugyanilyen rossz. Az ellen pedig az égvilágon senki nem reklamál. Pedig ha meghal egy családtagom pl a napelemek szállítása miatt kipufogott kipufogó gázok belégzése által keletkezett rákba, az nekem ugyanolyan rossz, mintha atomkatasztrófa miatt halna meg. (félreértés ne essék én nem vagyok a nap és szélenergia ellen, sőt, de úgy tűnik amiatt is halnak meg legalább ennyien, mégse érdekel senkit)
Én csak azt akarom mondani, hogy kezeljük helyén a dolgokat.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ez már aztán felháborító, ezt biztosan nem Csernobil miatt van ... vagy mégis?
Sok a sugárfertőzött vaddisznó a bajor erdőkben, 2013-ban 612 kilőtt állat felénél mértek megengedettnél magasabb sugárszennyezést.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150316- ... agban.html

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Ha javasolhatom, ne személyében támadjunk valakit a véleménye miatt! Épp elég felesleges acsarkodás, indokolatlan érzelemkitörés van ezen a fórumon. Legalább ebben az eldugott topikban tartsunk már egy normális színvonalat!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


De ez nem egy másik sziget véletlenül?
Lehet, hogy összekeveredtek a hawaii szigetek. Ha így van, elnézést kérek! Nem tudtam, hogy több sziget is érintett.

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Mathias »


"SolarCity developed a microgrid with 1.4 megawatts of solar generation capacity — enough to power nearly 100% of the island. ... The solar array is composed of 5,328 solar panels that can run the entire island on solar energy for three days. The system can fully recharge with just 7 hours of daylight."
De ez nem egy másik sziget véletlenül?
 
Amit linkeltél az Kauai és ott a 13MW az 52MWh-s akkuval úgy láttam 10%-ra elég.
Amit most idéztél nem tudom honnan az Ta'u szigetének tűnik és 1.4MW kapacitás 6MWh-ás akkupakkal.
 
De igazából lényegtelen, jó ez is, az is.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Sok cikk jelent meg a témában azóta a hatóságoktól függetlenül. Mivel a halálozási statisztikákban a rák amúgy is kb ötödét teszi ki a halálokoknak(csernobil előtt is) ezért nem igazán mutatható ki emelkedés(ahol mégis van ilyen szám 0,01%ról beszélnek, 10e-ből 1)
Kemény fickó vagy, talán még a génjeid is mások mint az átlag földi embereknek, még az is lehet, neked lételemed a kisadagos folyamatos rádióaktív sugárzás. (őseid földön kívülről jöttek?)
Ha így van, akkor javaslok egy wellness túrát a Cseljabinszk melletti Karachay-tóhoz, ami a Majak kombinát radioaktív szennyétől sugárzik úgy, hogy háromnegyed órán át tartó tóparti séta például elegendő ahhoz, hogy a radioaktív sugárzásból felszedjél 500 röntgennyi halálos dózist.
 
A Greenpace összerakott egy táblát a 2000-évig előfordult atomszennyezésekről, amiben Csernobil szerény 5. helyezett csupán. Ezen listán nem szerepel a felszíni kísérleti atomrobbantások szennyezése, arról korábban posztoltam egy összeállítást. Az atomhatalmak összes légköri atomrobbantásainak energiája 545,5 Mt volt, ami kb. 36000 hiroshimai atombombával egyenértékű.
Akkor váljon egészségedre!
 
http://ob121.blog.hu/2013/05/31/majak_463
http://ecolounge.hu/zoldmotor/majak-az-elso-csernobil


Vendég

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sok cikk jelent meg a témában azóta a hatóságoktól függetlenül. Mivel a halálozási statisztikákban a rák amúgy is kb ötödét teszi ki a halálokoknak(csernobil előtt is) ezért nem igazán mutatható ki emelkedés(ahol mégis van ilyen szám 0,01%ról beszélnek, 10e-ből 1) Európa lakossága körében. A legnagyobb hatással arra a kb 600ezer érintettre(kitelepítettek (30 mSv), likvidátorok(100 mSV), stb) volt akik a helyszínen voltak(vagy vannak azóta). Köztük egyes becslések szerint 4-6000 plusz haláleset következik be a plusz sugárzás következtében (a 600eből 120e így is, úgy is rákban halt volna meg). A WHO összesen plusz 9000 halálesetet becsül összesen. Egyes oldalak beszélnek olyan 30e körüli számról. (talán ez a legelfogadhatóbb) A legelvadultabb zöld oldalak beszélnek olyan 95-115e körüli számról, de nem vagyok benne biztos hogy kellő alapossággal vizsgálták a dolgot, de tegyük fel igen.
 
Ha ugyanezt az energiát kellett volna bárhogy máshogy előállítani akkor többen haltak volna meg. (tudom nem hisztek ezekben a kutatásokban, de mindegyiknél ez  a helyzet) Ha nem csináltak volna atomerőműveket a fosszilis erőművek helyett, akkor meg még sokkal többen haltak volna meg, mint ahogy most is nem ennyien hanem nagyságrendekkel(milliók) többen halnak meg évente(!), ami elkerülhető lenne pl. több atomerőmű építésével.
Azt hiszem 75-ben Kínában egy vízerőműhöz köthető balesetben 150e haltak meg.

Brit kutatók nem publikálták még, hogy a sugárzás igazából jó, mert erősíti az immunrendszert? 
A környezeti terhelése a kiöregedett napelemeknek is biztos jelentős, de hogy jobban kezelhető, mint a fűtőelemek maradványai, az biztos. Üzem közbeni balesetveszélye, biztonsági kockázata meg elenyésző az atomhoz képest.
A statisztikák meg tudjuk hogy készül... és amiről nem tudsz, az nem fáj, de attól még létezik.
A természet alkalmazkodó képessége elképesztő, erre bizonyíték Припять környéke, de csak ebben bízni....

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Amúgy olyasmit olvastam hogy ez a Tesla féle 13MW-os naperőmű kb a 10%-át adja a termelésnek nem az egész szigetet ez látja el. 2045-re akarják elérni a 100% megújulót(amibe a nap is beletartozik más egyebekkel).
"SolarCity developed a microgrid with 1.4 megawatts of solar generation capacity — enough to power nearly 100% of the island. ... The solar array is composed of 5,328 solar panels that can run the entire island on solar energy for three days. The system can fully recharge with just 7 hours of daylight."

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Mathias »



Mielőtt belefulladunk a világvége hangulatba, egy pozitív hír:
 
A TESLA egy teljes sziget elektromos energiaszükségletét biztosítja napelemekkel és akkukkal. ... ami ugye egyes "szakemberek" szerint lehetetlen.

Meg lehet csinálni, csak akkor hozzá kell számolni az akkupakkok jelentette plusz környezet terhelést. Egyébként jó hír, mert ahogy olvasom eddig fosszilissel dolgoztak, ami nem szerencsés, itt meg van nap elég, ide teljesen jó. Mindent a helyén kell kezelni.
Amúgy olyasmit olvastam hogy ez a Tesla féle 13MW-os naperőmű kb a 10%-át adja a termelésnek nem az egész szigetet ez látja el. 2045-re akarják elérni a 100% megújulót(amibe a nap is beletartozik más egyebekkel).

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Csernobillal összefüggésben hányan haltak meg? Többen, sokkal többen, mint a hatóság által vállalt, kiadott számok. 
Sok cikk jelent meg a témában azóta a hatóságoktól függetlenül. Mivel a halálozási statisztikákban a rák amúgy is kb ötödét teszi ki a halálokoknak(csernobil előtt is) ezért nem igazán mutatható ki emelkedés(ahol mégis van ilyen szám 0,01%ról beszélnek, 10e-ből 1) Európa lakossága körében. A legnagyobb hatással arra a kb 600ezer érintettre(kitelepítettek (30 mSv), likvidátorok(100 mSV), stb) volt akik a helyszínen voltak(vagy vannak azóta). Köztük egyes becslések szerint 4-6000 plusz haláleset következik be a plusz sugárzás következtében (a 600eből 120e így is, úgy is rákban halt volna meg). A WHO összesen plusz 9000 halálesetet becsül összesen. Egyes oldalak beszélnek olyan 30e körüli számról. (talán ez a legelfogadhatóbb) A legelvadultabb zöld oldalak beszélnek olyan 95-115e körüli számról, de nem vagyok benne biztos hogy kellő alapossággal vizsgálták a dolgot, de tegyük fel igen.
 
Ha ugyanezt az energiát kellett volna bárhogy máshogy előállítani akkor többen haltak volna meg. (tudom nem hisztek ezekben a kutatásokban, de mindegyiknél ez  a helyzet) Ha nem csináltak volna atomerőműveket a fosszilis erőművek helyett, akkor meg még sokkal többen haltak volna meg, mint ahogy most is nem ennyien hanem nagyságrendekkel(milliók) többen halnak meg évente(!), ami elkerülhető lenne pl. több atomerőmű építésével.
Azt hiszem 75-ben Kínában egy vízerőműhöz köthető balesetben 150e haltak meg.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mielőtt belefulladunk a világvége hangulatba, egy pozitív hír:
 
A TESLA egy teljes sziget elektromos energiaszükségletét biztosítja napelemekkel és akkukkal. ... ami ugye egyes "szakemberek" szerint lehetetlen.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Erre én nem tudok válaszolni. Csernobillal összefüggésben hányan haltak meg? Többen, sokkal többen, mint a hatóság által vállalt, kiadott számok. A magyar kamionosok között is sokan haltak meg furcsa, de sugárzással összefüggésbe hozható betegségben, akiket a Hungarokamion éppen azon környéken futtatott és nem hívta őket onnan el. Anyósom gyors lefolyású leukémiája, Csernobil után a kezelő orvosai mondták, nagyon megugrott a leukémiás halálesetek száma, anyósomat is elvitte. Az ilyen esetek nem kerültek be az atom-statisztikába. Ha Pakson nagy baleset történik akkor a szokásos nyugati-északnyugati széljárás miatt Kecskemét környéke nagy adagban fogja kapni a meleg port, tehát vagy megbetegszünk, vagy rohamtempóban menekülünk.
 
/az már bagatell, én 1987-ben jelentkeztem először allergia vizsgálatra, azóta is parlagfüves vagyok. Van ebben az országban, aki meri állítani, van összefüggés a pollenallergia is az sugárzó porfelhő között?/

 
Biztosan van korreláció az allergia kialakulása/mértékének változása és a sugárzás között. A sugárzás nem szimpla egészségkárosodás, amit majd a szervezet rendbehoz, ártalomcsökkent, kompenzál.
 
Emiatt is "furcsállom", hogy az állampárt ennyire érzéketlen az emberek félelmeire, és hogy ilyen nyomulósan üti a vasat. Sztem a cimbalmos motyóját satuba tették a laktanyából elvitt dossziékkal. Igen, ők. És most megy a figyelemelterelés, a vagdalkozás, de előbb-utóbb kiderül, h télleg besúgó volt (amit őmaga is elismert), de addig, vagyis amíg zsarolható, addig kell mindent elsikálni a Paks II-s oroszhiteles üggyel, mert, miután lebukott, már nem lehet zsarolni, ugyebár.
 
A végén minden számlát a nép fizet, pénzzel, vérrel, élettel. 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Ez nyilván függ az aktuális széljárástól is, rossz esetben Budapest is kapna egy sugárzó felhőből, de az erősen valószínű, hogy a pár száz méterre lévő Duna szennyeződne, ahogy Fukushimánál a tenger. És mivel a Duna folyóvíz, vélhetően több országot is érintene a szennyezés. Egy dolog a közvetlen emberi sérülések, megbetegedések száma és egy másik, sokkal súlyosabb a hosszú távú hatás. Pl. biztosak lehetünk benne, hogy a baleset után évtizedekig senki nem vásárolna magyar mezőgazdasági terméket, élelmiszert. Paks az ország közepén van, így a közlekedésre is nagy hatása lenne a történésnek, mivel a közelben van néhány autópálya és főbb vasútvonal, na meg a dunai hajózás. Rossz ebbe belegondolni, drukkoljunk, hogy soha nem történjen meg! Nem szabad ekkora erőt koncentrálni az emberek kezébe!
 
Fúbakker, igen, ez is nagyon benne van a pakliban, de most mit mondjak? Te rábíznál 1 radíros végű ceruzát Kósa Lajosra? Vagy kire a Fidesz-elnökségből? Németh Szilárdra? Pisis Mátéra? Kire? Ki miért volt valaha felelős ebből a sleppből? Kéretik nem gyurcsókozni, az már az x évvel ezelőtti hó. 
 
Nagy drukker vagyok, tán nagyobb, mint a cimbalmos, örülök nagyon, h középxar játékkal is 6ot adtunk Párizsban és 6-5-tel továbbmentünk. De itt sztem a drukkolás kevés, ugyanakkor sztem pont poén, h a ruszkik egy molekula céziumot nem kapnának az esetleges itteni katasztrófából. Szóval, kinek a mijével van megint verve mi? :-(((

Vendég

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Úgy felvillanyozza az embert eme topic olvasása. Suicid hajlamúaknak szülői felügyelettel sem ajánlott az olvasása.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Szerinted, ha AKÁRMI MIATT Paks ugyanígy felrobbanna/elromlana/megsérülne, kb. mindenki meghalna/megrokkanna/genetikailag deformálódna az országban vagy hogyan kellene elképzelni a pusztítás mértékét? És mennyivel jelentene nagyobb nukleáris veszélyt Paks II ? 
Ez nyilván függ az aktuális széljárástól is, rossz esetben Budapest is kapna egy sugárzó felhőből, de az erősen valószínű, hogy a pár száz méterre lévő Duna szennyeződne, ahogy Fukushimánál a tenger. És mivel a Duna folyóvíz, vélhetően több országot is érintene a szennyezés. Egy dolog a közvetlen emberi sérülések, megbetegedések száma és egy másik, sokkal súlyosabb a hosszú távú hatás. Pl. biztosak lehetünk benne, hogy a baleset után évtizedekig senki nem vásárolna magyar mezőgazdasági terméket, élelmiszert. Paks az ország közepén van, így a közlekedésre is nagy hatása lenne a történésnek, mivel a közelben van néhány autópálya és főbb vasútvonal, na meg a dunai hajózás. Rossz ebbe belegondolni, drukkoljunk, hogy soha nem történjen meg! Nem szabad ekkora erőt koncentrálni az emberek kezébe!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Nemrég láttam egy térképet a Csendes óceánról, éppen a komplett nyugati partot (USA) kezdte nyalogatni a piros folt, Alaszkától Mexikóig és komplett Dél-Amerikát. 
 
Szerinted, ha AKÁRMI MIATT Paks ugyanígy felrobbanna/elromlana/megsérülne, kb. mindenki meghalna/megrokkanna/genetikailag deformálódna az országban vagy hogyan kellene elképzelni a pusztítás mértékét? És mennyivel jelentene nagyobb nukleáris veszélyt Paks II ? 

Erre én nem tudok válaszolni. Csernobillal összefüggésben hányan haltak meg? Többen, sokkal többen, mint a hatóság által vállalt, kiadott számok. A magyar kamionosok között is sokan haltak meg furcsa, de sugárzással összefüggésbe hozható betegségben, akiket a Hungarokamion éppen azon környéken futtatott és nem hívta őket onnan el. Anyósom gyors lefolyású leukémiája, Csernobil után a kezelő orvosai mondták, nagyon megugrott a leukémiás halálesetek száma, anyósomat is elvitte. Az ilyen esetek nem kerültek be az atom-statisztikába. Ha Pakson nagy baleset történik akkor a szokásos nyugati-északnyugati széljárás miatt Kecskemét környéke nagy adagban fogja kapni a meleg port, tehát vagy megbetegszünk, vagy rohamtempóban menekülünk.
 
/az már bagatell, én 1987-ben jelentkeztem először allergia vizsgálatra, azóta is parlagfüves vagyok. Van ebben az országban, aki meri állítani, van összefüggés a pollenallergia is az sugárzó porfelhő között?/

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



"A Fukusima Daiicsi (Fukusima 1) atomerőmű balesete minden bizonnyal a történelem leghosszabb, folyamatos ipari katasztrófája. Az erőmű területének és közvetlen környezetének kármentesítése továbbra sem valósult meg, sőt, a feltárási munkálatok még csak épphogy megkezdődtek. A feladat nehézsége szakértők szerint is csaknem emberfeletti. Az erőművet üzemeltető Tepco jelentése szerint a kettes reaktorban még 2017. februárban is olyan erős sugárterhelést mértek, amely 30 másodperc alatt megölhet egy embert és a robotokat is károsítja, a sugárszennyezéstől tartva pedig mintegy 70 ezer ember még mindig nem tért vissza a baleset után elhagyott otthonaikba. Vélemények szerint a teljes helyreállítás akár 30-40 évet is igénybe vehet, a balesettel összefüggő költségek még mindig emelkednek, a végső számla pedig a japán kereskedelmi és ipari minisztérium becslései alapján megközelíthetik a 200 milliárd dollárt, ami csaknem kétszerese a három évvel ezelőtt becsült értéknek."
http://www.portfolio.hu/vallalatok/igy_ ... 45482.html

 
Nemrég láttam egy térképet a Csendes óceánról, éppen a komplett nyugati partot (USA) kezdte nyalogatni a piros folt, Alaszkától Mexikóig és komplett Dél-Amerikát. 
 
Szerinted, ha AKÁRMI MIATT Paks ugyanígy felrobbanna/elromlana/megsérülne, kb. mindenki meghalna/megrokkanna/genetikailag deformálódna az országban vagy hogyan kellene elképzelni a pusztítás mértékét? És mennyivel jelentene nagyobb nukleáris veszélyt Paks II ? 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

mi van a meteor, vagy még inkább aszteroidák kis valószínűségű, de a földtörténetben nem ritka becsapódási következményével? A nagyobbaknak nem is kell eltalálni az atomerőművet, elég ha 50-100km-es körzetben csapódik be és okoz tűz-földrengést, vagy még nagyobb eseményt. Ja, hogy ennek kicsi valószínűsége, és a becsapódás önmagában nagyobb kárt okozhat mint az erőmű baleset? Ezért feljogosítva érzi magát a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, erre a kockázatra felesleges tervezni. Ha jön a ménkű, akkor elfér mellette egy kis atomfelhő.

"Az Apophis nevű kisbolygó 2029-ben lesz olyan közel, hogy már pontosan tudjuk, becsapódik-e 8 évvel később. Ha igen, valószínűleg 8 éven át mindenhol választási költségvetés lesz – ha esetleg elsuhan felettünk, 2070-ben szinte biztosan becsapódik, és az 510 megatonnás robbanást jelent majd.

2040-ben olyannyira valószínű egy becsadás, hogy a tudósok már a napját is sejtik: február 15. A 2011AG nevű kisbolygó 200 megatonnás becsapódása egy várost törölhet el a föld felszínéről.

2048-ban megint az elmúlt nyolc évet szidhatjuk majd, mármint ha nem készültünk fel a következő becsapódásra: a 2007 VK184 nevű, kicsi, 130 méter átmérőjű kisbolygó 60 megatonnás ajándékot tartogat számunkra.

Ezek után kis nyugalom következik, de 2880-ban egy akkora kisbolygó (polgári nevén: 1950DA) teheti tiszteletét mifelénk, hogy ha New Yorkban csapódik be, egész Budapestig ér az általa keltett szökőár."

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Ez így nem igaz, mert a Paksi Atomerőmű tervezésénél szempont volt, hogy egy repülőgép becsapódását elviselje az épület. Persze akkoriban ez nem terrorizmus címszóval merült fel, hanem inkább légi balesetként. A TEK (?) elég komoly védelmet produkál, már az erőműtől több km távolságra lerohanják az embert (átéltük egy TV stábbal), de persze a terroristák mindig egy lépéssel előrébb járnak, mint a biztonságiak, teljes védelmet itt sem lehet nyújtani.
 
A többi soroddal egyetértek.

 
Egy repülőgép véletlen becsapódása, ahol még arra is törexik a pilóta, hogy valahogy elmanőverezze a lakott területről/atomerőműtől stb. a zuhanó tömeget, messze nem azonos azzal, amikor kb. 8000m-es magasságból direkt, piff nekimegy ezerrel. Vagy csak kb ezerrel, mármint km/h-ban.
 
Így van, ők vannak a fehérrel, emiatt azt csinálnak, amit akarnak, a sötét bábukat mozgató (bármilyen szintű) biztonsági személyzet pedig max. kapkodhatja a levegőt, hogy mi lesz az állás, amikor majd ők lépnek. 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


"A Fukusima Daiicsi (Fukusima 1) atomerőmű balesete minden bizonnyal a történelem leghosszabb, folyamatos ipari katasztrófája. Az erőmű területének és közvetlen környezetének kármentesítése továbbra sem valósult meg, sőt, a feltárási munkálatok még csak épphogy megkezdődtek. A feladat nehézsége szakértők szerint is csaknem emberfeletti. Az erőművet üzemeltető Tepco jelentése szerint a kettes reaktorban még 2017. februárban is olyan erős sugárterhelést mértek, amely 30 másodperc alatt megölhet egy embert és a robotokat is károsítja, a sugárszennyezéstől tartva pedig mintegy 70 ezer ember még mindig nem tért vissza a baleset után elhagyott otthonaikba. Vélemények szerint a teljes helyreállítás akár 30-40 évet is igénybe vehet, a balesettel összefüggő költségek még mindig emelkednek, a végső számla pedig a japán kereskedelmi és ipari minisztérium becslései alapján megközelíthetik a 200 milliárd dollárt, ami csaknem kétszerese a három évvel ezelőtt becsült értéknek."
http://www.portfolio.hu/vallalatok/igy_ ... 45482.html

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... Paks I, Fukushima, Csernobil esetében az eredeti tervezésnél NEM VOLT SZEMPONT A TERRORIZMUS. Jelenkori világunkban azonban, amikor nem technikai probléma utasszállító repülőgéppel kamikaze-módon ledózerolni egy toronyházat/hadügyminisztériumot...
Ez így nem igaz, mert a Paksi Atomerőmű tervezésénél szempont volt, hogy egy repülőgép becsapódását elviselje az épület. Persze akkoriban ez nem terrorizmus címszóval merült fel, hanem inkább légi balesetként. A TEK (?) elég komoly védelmet produkál, már az erőműtől több km távolságra lerohanják az embert (átéltük egy TV stábbal), de persze a terroristák mindig egy lépéssel előrébb járnak, mint a biztonságiak, teljes védelmet itt sem lehet nyújtani.
 
A többi soroddal egyetértek.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Így van. A biztonsági megoldásoknál a mérnök nyilván maximalizálni akarja a védelem hatékonyságát, de ez 100 % soha nem lesz. Minden biztonsági szintemelés exponenciálisan növeli a költségeket, amit a pénzemberek próbálnak megvétózni, aztán a végén kijön valami kompromisszumos, de hosszú távon nem megnyugtató megoldás és fohászkodás, hogy ne történjen semmilyen rendkívüli eset. Amíg nem történik ilyesmi, lehet hivatkozni a statisztikákra.
 
Erről bexélek én is kb 10 oldal óta, mert ez a valóság. Pláne, hogy Paks I, Fukushima, Csernobil esetében az eredeti tervezésnél NEM VOLT SZEMPONT A TERRORIZMUS. Jelenkori világunkban azonban, amikor nem technikai probléma utasszállító repülőgéppel kamikaze-módon ledózerolni egy toronyházat/hadügyminisztériumot/sorolhatnám, valamint pár évtizeddel azután, hogy egy kedvtelési célú légcsavaros repülőgép észrevétlenül landol a Vörös Téren, nem tudom, a gonoszgonoszgonosz háttérhatalmak/terroristabandák/nihilista panelprolik/hazaárulók/romkocsmák sorosista alkeszai szempontjából mi akadálya lenne egy komolyabban és meglepetésszerűen megtervezett drónos/quadcopteres szabotázs, vagy még károsabb akciónak egy atomerőműben. Nem beszélve a "tiszta" módszerekről, amikor szimplán betörnek az erőmű informatikai rendszerébe, amit ugye very naprakészen a TEK őriz kutyákkal, és tűzijátékig túlvezérlik a komplett rendszert. Remélem, mindjárt jön Mathias és közi, hogy ez azért L E H E T E T L E N, mert többszintű védelem, és még a büféseknek is havi kétszer kell passwordot cserélni... Illetve "csak".
 
Valamint jön a cseppet sem manipulatív propagandaszöveg, hogy némmá, több embert ölnek a szélkerekek, mint az atom... 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Biztos vagyok benne, hogy a mérnökeik MINDENT tekintetbe vettek, a józan ész összes szempontját megvizsgálták az építésnél. A katasztrófa mutatta meg, hogy minden emberi elővigyázatosság kevés, a világ 20-30 év alatt simán produkálhat váratlan és kiszámíthatatlan dolgokat, pláne Magyarországon. Ezeknek a kockázatoknak esetleges elhárítása és megelőzésük még végtelen pénzzel is lehetetlen.
Így van. A biztonsági megoldásoknál a mérnök nyilván maximalizálni akarja a védelem hatékonyságát, de ez 100 % soha nem lesz. Minden biztonsági szintemelés exponenciálisan növeli a költségeket, amit a pénzemberek próbálnak megvétózni, aztán a végén kijön valami kompromisszumos, de hosszú távon nem megnyugtató megoldás és fohászkodás, hogy ne történjen semmilyen rendkívüli eset. Amíg nem történik ilyesmi, lehet hivatkozni a statisztikákra.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Így már biztos nem megy sokáig. Én is vágyom a zöld dolgokra, meg is teszem, amit tudok, mást úgyse tehetek. De látod pl a japánok annyira bíznak magukba, hogy oda is telepítenek erőművet, ahova nem kéne, a magyar is épít ártérbe, hiába önti el 2 évente a folyó és rombolja földig, a kínai is szaporodik, hiába vannak több, mint sokan, építik az újabb gyárakat, hiába élhetetlen a levegő is, Amerika is fogyaszt ezerrel, hiába látják hogy ez nem megy már sokáig.... Nah, ezekkel nem tudunk mit tenni, de legalább a lelkiismeretünk nyugodt lehet, hogy a mi szintünkön, a mi lehetőségeinkhez képest megtettük, amit lehet.
A politika meg dönt szűk csoport pillanatnyi érdekei szerint. Mindegy, hol van és hogy hívják.

 
Sajnos az egész szigetcsoport két tektonikus lemez, az Ausztrál és a Csendes-óceáni lemez egymás alá gyűrődése MENTÉN fekszik. 
 
A komplett szárazföldjük a földrengésekről szólt, szól és fog szólni, nem azért építenek oda valamit, mert bíznak magukba', hanem, mert nincs hova menni ezelől. Biztos vagyok benne, hogy a mérnökeik MINDENT tekintetbe vettek, a józan ész összes szempontját megvizsgálták az építésnél. A katasztrófa mutatta meg, hogy minden emberi elővigyázatosság kevés, a világ 20-30 év alatt simán produkálhat váratlan és kiszámíthatatlan dolgokat, pláne Magyarországon.
 
Ezeknek a kockázatoknak esetleges elhárítása és megelőzésük még végtelen pénzzel is lehetetlen.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”