Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Quartz órák

Vendég

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szükségem volt egy olcsó, hétköznapi vekkerre. EZT választottam ....
[Attachment = 283766: une1007w.jpg]

jó választás!

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: violin »


Szükségem volt egy olcsó, hétköznapi vekkerre. EZT választottam ....
[Attachment = 283766: une1007w.jpg]

Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

alfaati

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: alfaati »



 
Amit most megosztok veletek, az a kb 10 éve órám, amit nagyon szerek. Hihetetlen könnyű a titán miatt, minimális karc a zafír üveg miatt, benne pedig egy egyszerű japán szerkezet van. A napi használat mellett, ipari környezetben ütve vágva is  bírja. Nem egy világmárka, de hihetetlen, hogy bírja

 
Haonló helyzetben vagyok és hasonlóképp viszonyulok az órákohoz. Álmodozom a szep órákról, de napi használat (nem író asztal mogott ulok) az ide-oda utodés, karcolódás rizikója miatt csak egyszeru, olcsó órát merek venni.
 
Az elmúlt 20 évben mindossze 2 órám volt illetve még van(nak) is.
 
`94 kornyékén ifjú titán koromban megleptem magamat karácsonyra egy Guess Collection (limited edition 10.000) órával akkor kerult 36 ezerbe. Nem egy komoly márka ha órákról beszélunk de az óra tok és a robosztus óra szíj megfogott, na meg a chronograph, na meg a pillangó csat, és még sorolhatnám. 11 évig hordtam. Mai napig megvan. Most is mukodik, bár az utolsó elemcserénél a béna órás rovid zárlatot okozott és a chrono rész behalt. Utottem-vágtam, kapott rendesen de igazából még mindíg szép állapotban van és a csat, szíj, stiftek feszesek. Amikor megvettem álmodni sem mertem, hogy kibír ennyit. Bebizonyította, hogy olcsó létére is starpabíró. (a képen az enyémnek az update-elt valtozata látható, az enyémrol nincs kép a neten) Épp ezért...
 

 
...tehát éppen ezért, na meg azért is mert nagyon tetszenek a Gc órák 2009-ben újra ezt a márkát választottam! Minek váltani ha valami jól bevált nem igaz? Jelentem, a minoség ugyan olyan, vagy talán még jobb, még robosztusabb!
 
mindennap hordom:
 


Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Rag »


Mindig érdeklődve olvasom/nézem a két órás topikot...
 
Amit most megosztok veletek, az a kb 10 éve órám, amit nagyon szerek. Hihetetlen könnyű a titán miatt, minimális karc a zafír üveg miatt, benne pedig egy egyszerű japán szerkezet van. A napi használat mellett, ipari környezetben ütve vágva is  bírja. Nem egy világmárka, de hihetetlen, hogy bírja
 
Most lőttem itt az asztalon a képet...
 
 

Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



A feleségem Roamer órája "rosszalkodik". Pontosan jár, de a másodperc mutató 5 másodperceket ugrik, közben áll...
Mi baja lehet? Csak elem probléma és elég egy kicsit jobb órás vagy Szervizt kell keresnem hozzá?

Semmi baj, ne aggódj!
Ki kell cserélni az elemet.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: fodesz »


alfaati,nagyon szép darab a Louis Vuitton óra!!!
Azért nem biztos hogy "másolja" az invicta,hisz ha megnézzük ma már egyszerűen képtelenség olyan formát és design-t készíteni ami ne hasonlíthatna egy másik márka valamelyik modelljéhez..Sőt az "öltönyös" óráknál kifejezetten készülnek "egy kaptafára" óratokok..
 
A múltkori Toy001 fórumtárs által posztolt Zeppelin is nagyon szép óra! Egyre jobban tetszik.
A vajszínű számlap,mely nagyon jó harmóniában van a markerekkel..
Ha ránézek picit a régi tengeralattjárók mérő és nyomásszabályozós órái jutnak az eszembe...
 
:

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Rag »



Szerintem is elemcsere lesz.Volt olyan órám ami úgy "jelezte" ha már elhasználódott az elem,hogy napi fél órát .,majd lerakva de figyelve,egyre többet késett..
Ez az 5mp ugrás is ismerős,bár nem emlékszem hogy tapasztaltam magamnál..
Szervízben (óráshoz) érdemes elvinni ,mert ő többet mond.Egyúttal bele is néz és minden kiderül..
 
Nemrég én is elvittem egy órás szakihoz az invictám. Semmi baja nem volt,csak kivi voltam mit mond majd a szerkezetre milyen...Viszont tett bele egy új elemet is mert azt mondta ha már belenézünk cseréljük..+ normális nyomáspróba és gondos finom összerakás
Aki Egerben órát akar nézetni akkor a Daragó mesterhez érdemes vinni! (Nem reklám akart lenni bocs!)

Köszi nektek, közben a netes is néztem, van ilyen jelzés. Hétfőn beviszem egy közeli régebbi órás műhelybe.
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

alfaati

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: alfaati »



 
Igazán impozáns és különleges darab ez az Invicta Yakuza Dragon. Szivesen látnám a karomon!
 
 
 
 
 

Az óratok a Louis Vuitton Tambour óra "család" tokját másolja ami mellesleg az egyik kedvencem.
 

 


Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Szerintem is elemcsere lesz.Volt olyan órám ami úgy "jelezte" ha már elhasználódott az elem,hogy napi fél órát .,majd lerakva de figyelve,egyre többet késett..
Ez az 5mp ugrás is ismerős,bár nem emlékszem hogy tapasztaltam magamnál..
Szervízben (óráshoz) érdemes elvinni ,mert ő többet mond.Egyúttal bele is néz és minden kiderül..
 
Nemrég én is elvittem egy órás szakihoz az invictám. Semmi baja nem volt,csak kivi voltam mit mond majd a szerkezetre milyen...Viszont tett bele egy új elemet is mert azt mondta ha már belenézünk cseréljük..+ normális nyomáspróba és gondos finom összerakás
Aki Egerben órát akar nézetni akkor a Daragó mesterhez érdemes vinni! (Nem reklám akart lenni bocs!)
 
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



A feleségem Roamer órája "rosszalkodik". Pontosan jár, de a másodperc mutató 5 másodperceket ugrik, közben áll...
Mi baja lehet? Csak elem probléma és elég egy kicsit jobb órás vagy Szervizt kell keresnem hozzá?

Lehet, hogy az elem merül.Nekem anno a 90-es évek elején (boldog idők!) volt egy Swatch-om, amiben volt olyan funkció, hogy ha merült az elem töltöttsége akkor így ment.
szerk.:szerintem első körben próbálkozz egy elemcserével
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Rag »


A feleségem Roamer órája "rosszalkodik". Pontosan jár, de a másodperc mutató 5 másodperceket ugrik, közben áll...
Mi baja lehet? Csak elem probléma és elég egy kicsit jobb órás vagy Szervizt kell keresnem hozzá?
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
Toy001
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2013.01.13., vas. 21:16
Értékelés: 10

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Toy001 »


Sziasztok! Eddig Tissot PR50 Titaniumot hordtam, de valahogy egyszer ilyenem lesz:

Online
Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: petimre »


Helló,
 
 
Nyugdíjaztam a Police vekkerem, mert Szegeden járva láttam egy szép Armani órát, bár nekem horror áron... Sportos, és elegáns is volt egyben... felpróbáltam, s beleszerettem...
 
Szerencsére Angliában Armani márkaboltban épp akció volt, s nagyszerű áron az enyém lehetett két év EU garival, díszdobozban, eredetiség igazolással...
 



Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: violin »

Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: violin »

Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: violin »


Urak!
A Boccia-ról valami vélemény.....tapasztalat.....?  .......
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
kefa72
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.09.29., szomb. 12:02
Értékelés: 16

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: kefa72 »



 
Igazán impozáns és különleges darab ez az Invicta Yakuza Dragon. Szivesen látnám a karomon!
 
 
 

 


 


 



Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nem az én világom, de jól néz ki! Gratula hozzá! 
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Végre sikerült magaménak tudni egy Invicta Master of the oceans karórát! Már jóideje szemezgetek vele. Pontos típusa model no:12400. Tisztességes méretekkel rendelkezik és nem spóroltak semmivel sem. Pontos,igényes ,masszív tok és tömör acél láncszemezés és nem utolsó sorban jól  is néz ki. Volt már több Invictám és jelenleg is van egy Specialty 0618-as model is.Valamint kedvelem is ezt a márkát ezért esett rá a választás újra.
 

 


 



 

Avatar
galistvan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 830
Csatlakozott: 2011.01.17., hétf. 10:03
Értékelés: 424

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: galistvan »


Sziasztok,
 
Az volna a kérésem, hogy valaki meg tudná állapítani a pontos típusát ennek az órának?
 
link
 
Előre is köszönöm!
 
Gál István

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Valóban. Láttam hogy automata,de már mindegy...Óra akkor is és kész    

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: peterson »



 
Igazán impozáns és különleges darab ez az Invicta Yakuza Dragon. Szivesen látnám a karomon!
 
 
 

Tényleg brutálisak!
De ezek (szerencsére!) nem quartz órák! Inkább pörgessük a mechanikus óra topikot...

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Igazán impozáns és különleges darab ez az Invicta Yakuza Dragon. Szivesen látnám a karomon!
 
 
 

 


 


 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Sziasztok!
Az alábbi órákban gondolkodom. Van esetleg valakinek tapasztalata, vagy infója? Azt megköszönném...
 
 



Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


Ez ugyan nem quartz, de ha esetleg a mikulas nezne a forumot, akkor ilyet kerek (persze krokodilborrel)
http://www.breitling.com/en/models/tran ... /versions/
 
 

 
Koszi!
 
 
ps.: Tok jo voltam egesz evben!
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”