Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Quartz órák

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: peterson »



Vinkler ajánlására végül ezt választottam:
 
c3.jpg

Ez nagyon szép darab! Gratulálok hozzá! Nem mellesleg jobb választás mint a Citizen (sokkal komolyabb, "felnőttebb").

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Vinkler ajánlására végül ezt választottam:
 
c3.jpg

Szuper! Akkor sikerült végül.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Vinkler ajánlására végül ezt választottam:
 

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Nekem pedig elég vékony a csuklóm, ez a Certina a maximális méret amit felvennék.
Tetszenek amúgy a Zeppelinek is, azok jellemzően karcsúbban néznek ki, nem tudom, van egy Certinahoz hasonló "nevük"

Nincs, de ettől függetlenül nekem is nagyon tetszenek.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Dorian »



 
Nekem elég vastag a csuklóm a kis 5-10ft-os korona méretű órák bénán néznek ki rajta.

 
Nekem pedig elég vékony a csuklóm, ez a Certina a maximális méret amit felvennék.
Tetszenek amúgy a Zeppelinek is, azok jellemzően karcsúbban néznek ki, nem tudom, van egy Certinahoz hasonló "nevük"
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Bár van egy quartz Citizenem (ami több mint húsz éves és tökéletesen működik), itt most én is a Certina-ra voksolok.
 
Nem kimondtottan a tiédre értem, de sokan dícsérik a régebbi órákat, nekem egyik sem tetszik. Értékük elhiszem hogy van, de nem venném fel biztos. 
Nekem elég vastag a csuklóm a kis 5-10ft-os korona méretű órák bénán néznek ki rajta. Márpedig a régiekkel az a baj, hogy olyanok, de nem csak a méretük nem jó, nem is szépek már.
Szerintem roppant sokat fejlődtek az órák nagyon sok szempontból.
A divat sörös doboz átmérőjű órákat én is negatívan bírálom,nem kedvelem őket, nem szépek, pláne olyan kiscsákók karján néha szoktam látni ami bruttó 14-es

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Nem tudom, hogy ez tetszik-e, de van eg Certina Ds first ceramic chronograph 110k-s áron eladó, teljesen újszerű.
Én tuti azt venném.
 
http://certina.orak.hu/?kod=C014.417.11 ... r=&fokat=1
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12035
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5701
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Bár van egy quartz Citizenem (ami több mint húsz éves és tökéletesen működik), itt most én is a Certina-ra voksolok.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Szerintem is szebb a Certina, én is azt venném, a Citizen modellje tök átlagosnak néz ki.Olyan "megszokott" ránézésre.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Nekem is a Certina tetszik jobban.
A másik oldalon..
...viszont a Citizen meg maximálisan gondozásmentes és praktikus, nem kell elemet cserélni, beállítani sem, meg szinkronizál, rendesen vízálló ami az elemcserénél sem sérül mert nincs, szóval lehet hordani tengerpartozáskor, bármikor, könnyű titánium, nem kell szíjat cserélni, mert nem bőr, karcálló zafírüveg...
Szóval ez a dilemma
Most a Citizent használtan (de garisan) meg tudom venni a Certina áráért. Automatát nem szeretnék, mert foglalkozni kell vele, nem olyan pontos, így állítgatni, ill. időnként tisztítani.

Én vettem hozzá pár szíjjat, gyári fémet is. Alapból vízálló. Elemcserekor nyomáspróbáztatni kell és igény esetén tömítést cserélni. A Certina is zafír üveges.
Ettől függetlenül azt vedd, amelyik jobban tetszik. Én nem szeretem a Citizeneket, de ez nem jelent semmit.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Alapvetően más a 2 óra.
Én DS podiumot vettem, meg vagyok elégedve vele, több éve hibátlanul teszi a dolgát, pontos. Nálam a Citizenek amúgy sem élveznek előkelő helyet, meg 200 körül, már ki lehet fogni egész jó automatákat is, igaz használtan.

 
Nekem is a Certina tetszik jobban.
A másik oldalon..
...viszont a Citizen meg maximálisan gondozásmentes és praktikus, nem kell elemet cserélni, beállítani sem, meg szinkronizál, rendesen vízálló ami az elemcserénél sem sérül mert nincs, szóval lehet hordani tengerpartozáskor, bármikor, könnyű titánium, nem kell szíjat cserélni, mert nem bőr, karcálló zafírüveg...
 
Szóval ez a dilemma
Most a Citizent használtan (de garisan) meg tudom venni a Certina áráért. Automatát nem szeretnék, mert foglalkozni kell vele, nem olyan pontos, így állítgatni, ill. időnként tisztítani.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Ti melyiket választanátok?
Egyik olyan, mint egy vagány élményautó, a másik, mint egy sokat tudó, de kevésbé látványos Lexus limuzin
 
http://www.tutuora.hu/certina/c0344171603701.html
 
https://citizen.timecenter.hu/citizen+o ... 30-56A.ora

Alapvetően más a 2 óra.
Én DS podiumot vettem, meg vagyok elégedve vele, több éve hibátlanul teszi a dolgát, pontos. Nálam a Citizenek amúgy sem élveznek előkelő helyet, meg 200 körül, már ki lehet fogni egész jó automatákat is, igaz használtan.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Ti melyiket választanátok?
Egyik olyan, mint egy vagány élményautó, a másik, mint egy sokat tudó, de kevésbé látványos Lexus limuzin
 
http://www.tutuora.hu/certina/c0344171603701.html
 
https://citizen.timecenter.hu/citizen+o ... 30-56A.ora
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Vettem egy ilyet,amire raktam egy fekete-szürke (James Bond) NATO szövet szíjat:
 
UX00006B.jpg

Én is Orient-es vagyok 2016.03.31.-óta, egy automatával. Most készülök kvarcra is.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: violin »


Köszi. Ár/érték arányban nagyon jók ezek az Orient órák. Sokat gondolkodtam, hogy automata, vagy quartz legyen, végül a quartz mellett döntöttem, nem feltétlen a nagyobb pontossága miatt, hanem inkább amiatt, mert ezt nem kell állandóan hordani. Persze alapvetően nekem is jobban bejönnek az automata órák, de ez praktikusabb, és ha jól tudom az Orient órákban Seiko quartz szerkezet van, ami nagyon megbízható. Nehéz olyan órát találni, ami sportosan laza, és elegáns is egyben. Chronograph-os órák tetszenek, de a funkciójukat sosem használnám ki, így ezt választottam, ami hasonló, de a stopper helyet ilyen analóg módon van a dátum és a nap kijelezve. Defender nálam is képben volt.
Nálam a Defender volt az első... ajándékba kaptam. Ezért is vettem a hétköznapokra is Orient-et.
A Defender-nek meg csináltam egy óraforgatót.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: violin »

Vettem egy ilyet,amire raktam egy fekete-szürke (James Bond) NATO szövet szíjat: 
Gratulálok hozzá!
Én nagyon kedvelem a márkát. Van egy hétköznapi (melós) kvartz......meg egy automata Defender.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: giotto14 »


Sziasztok! Szeretném eladni a feleségem Casio Oceanus Lady OCL-100 óráját, de gőzöm sincs hova lőjem be az árat.
Nagyon megkímélt állapotban van, dobozában. Használati mikrokarcos, amit a fényképező makró módban azért "eltúloz",
de a képek önmagukért beszélnek. Amit tudok róla: Zafirkristály üveg, kvarc szerkezet, 100m vízálló, biztonsági záras
nemesacél tok és szíj. Saját képek itt: http://1drv.ms/1PiMu0Q
 
Ha valakinek van ötlete, infója az óráról és hogy hol érdemes hirdetni, azt megköszönném. Zoli
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
membrana-tympani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2014.01.09., csüt. 11:16
Értékelés: 23

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: membrana-tympani »


Sziasztok, keresek olyan faliórát, ami csendben van, legalább akkor, amikor én zenét hallgatok .
Az is jó, ha nincs másodpercmutatója. 
(nem szeretném zenehallgatás előtt leakasztani, és kitenni a konyhába, sem az elemet kiszedegetni, felhúzósat pedig csak akkor tennék a falra, ha 8 naponta kell felhúzni, tehát leginkább kvarc érdekel.)
 
van tippetek?
köszi!

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Szép és különleges ez az óra:
 

 

 
 

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Olyan módszerrel lehet próbálkozni, hogy a két funkció tárcsát kihúzva hagyom pár órára, hogy esetleg kiszáradjon az órabelső? Vagy ez hülyeség?
 
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Pontosítanék, párásodik. Az óra elvileg 3atm-ig vízálló. Víz nem érte. Ez normális?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Régóta szeretnék magamnak egy Police karórát. Tegnap ez az álmom meg is valósult egy Police Hammerhead személyében. Ma azt vettem észre, hogy az üveg belülről mintha foltos lenne. Nem is párásodásra hasonlít, hanem mintha belülről hozzáértek volna. Igaz az órát nem szalonban vettem, hanem a F.D. oldalról, de fóliázott bontatlan csomagolásban érkezett. Találkozott már valaki ilyen problémával? Van a lakhelyemen két órás, de őszintén szólva nem szívesen vinném egyikhez sem, Pécsre meg nem tudom mikor jutok be megnézetni. És a másik gondom, hogy ugye az óra három időzónás. A két szélső zónát tudom állítani a két oldalsó tárcsával, de a fő zónát a hátlapon lévő gomb benyomásával lehet állítani, de nekem ez nem reagál semmire. Azt tudom, hogy az órában 2 szerkezet működik, lehetséges, hogy a két szerkezet külön elemről működik, és a középső fő zóna eleme lemerült volna? Tudom, hogy divatóráról beszélünk, de hátha valakinek van vele tapasztalata.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

alfaati

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Egy kozeli boltban elég szépen kidolgozott óra tároló díszdobozokat találtam. Négy órát lehet bennuk tárolni, és velúr a belso. Ritkán lehet ilyet látni, itt pedig elég sok színben és anyag kombinációban van. Egy szép óra gyujteményhez egy ilyen dukál.
 





Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Kis érdekesség a HVG-n az órák fotózásáról.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vendég »



alfaati,nagyon szép darab a Louis Vuitton óra!!!
Azért nem biztos hogy "másolja" az invicta,hisz ha megnézzük ma már egyszerűen képtelenség olyan formát és design-t készíteni ami ne hasonlíthatna egy másik márka valamelyik modelljéhez..Sőt az "öltönyös" óráknál kifejezetten készülnek "egy kaptafára" óratokok..
 
A múltkori Toy001 fórumtárs által posztolt Zeppelin is nagyon szép óra! Egyre jobban tetszik.
A vajszínű számlap,mely nagyon jó harmóniában van a markerekkel..
Ha ránézek picit a régi tengeralattjárók mérő és nyomásszabályozós órái jutnak az eszembe...
 
:

és nem húzós az ára!!!!!persze mihez képest!

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”