Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mobiltelefonok

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Sziasztok!
Páromnak szeretnénk mobilt venni kb. 70 ezer körül. Miket ajánlatok ebben a szegmensben, amivel kategóriájához képest jó minőségű fénykép is készíthető.
Köszönöm előre is.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

A samu s9 fe sm-x516-ot nézem még,lehet kicserélem arra. gondolkodik.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Megvettem ezt a samu s6 lite p619 lte tablet kütyüt,de lehet visszaküldöm.Az egy dolog hogy kicsit többet vártam tőle,de van egy hibája is,amit nem tudok rendbe rakni.
A kérdés az hogy egy samu tab s5e t725-re váltástól mire számíthatok,miben más,jobb e egyáltalán mint ez,stb?Ha valakinek van ilyen s5, leírhatná a véleményét róla.
De az is infó lehet ha valaki aki ért hozzá,összevetve a két készülék technikai adatait,mondani véleményt róla.
Ipad továbbra sem kell,tehát az ilyen irányú terelgetést kérem mellőzni. :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Srácok, biztos, hogy itt is el kell indítani az iPhone vs androidos telefon hitvitát, a mindkét oldalról szokásos sztereotípiákkal és klisékkel?
Basszus a prohardveren is állandóan ez megy az iPhone topikban...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ELEX írta:
2023.11.15., szer. 16:59
tottyi írta:
2023.11.15., szer. 16:34
Nem szeretnek tobbe visszamenni androidra. :rolleyes: Haveri koromben sokan atmentek apple-re es egyik sem kivankozik vissza de meg az egyik ismerosom szerintem direkt nem akar valtani nehogy igazat kelljen adnia, hogy jobb rendszer (szerintem es szamomra). :D
Másnak meg akkor sem kellene, ha bottal vernék a hátát.
Saját tapasztalat az, hogy a legtöbb probléma az iPhone-okkal van. Ha már szólnak, hogy nem megy ez meg az, nem látja az eszközt, nem tud csatlakozni. (és természetesen milyen szar ez a ...), tudom, hogy iPhone. Nyilván bizonyos "társadalmi szint" fölött ciki nem iPhone-t használni csak hát ennek ára van. A szívás mindig velük van. Érdekes módon a Samsung Galaxy S2x-el azonnal minden megy és mindig. Számtalanszor mondják, hogy sz...r a készülék, nem látszik az App-ban, nem tudják használni. Kimegyek, persze a készülék tökéletes, csak az iPhone nem az. Újra kell installálni az App-ot, újra kell indítani az iPhone-t..... Arról nem is beszélve, hogy a mostaniak döglenek rendesen. Ismeretségi körben többen cseréltek már, javíttattak garanciában és utána is iPhonet többször is, amíg én évekig használom őket hiba nélkül. Már csak mosolygok rajtuk. De foggal körömmel ragaszkodnak hozzá. Ő dolguk, ha ez így jó.
Mellesleg fényképezésre is gyengébbek, mint egy S huszon akárhány. Egymás mellett készített képeken jól látszik, hogy zajosabbak, túlszaturáltak, mesterségesen túlélesítettek a képeik. Rettenetesen műviek. Gyenge fényviszonyok között egyértelműen gyengébbek. Nyilván egy iPhonet ne hasonlítsunk egy tized árú Androidoshoz. A vele azonos árú mellett garantáltan alulmarad.
Nemtudom az uzleti korod kitol veszi az iPhone-t de nekem a harom telefonom 10 ev alatt kettoszor fagyott le, igaz nem huzok bele mindenfele appot, ugyanez a helyzet az osszes tobbi ismerosommel kollegaimmal. Az, hogy javitva volt iPhone olyanrol meg nem is hallottam ha csak nem vagta foldhoz az illeto. Az meg, hogy nem csatlakozik valamihez, gondolkodik.gif meg ilyen gondom sem volt sot egyre ment minden es nem veszti el a kapcsolatot bar lehet ez eszkoz fuggo, talan a kinai cuccokkal lehet gondja.
A parom aki nem egy technikai zseni meg nem volt gondja ilyen teren amiket leirtal.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ELEX
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 153

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: ELEX »

tottyi írta:
2023.11.15., szer. 16:34
Nem szeretnek tobbe visszamenni androidra. :rolleyes: Haveri koromben sokan atmentek apple-re es egyik sem kivankozik vissza de meg az egyik ismerosom szerintem direkt nem akar valtani nehogy igazat kelljen adnia, hogy jobb rendszer (szerintem es szamomra). :D
Másnak meg akkor sem kellene, ha bottal vernék a hátát.
Saját tapasztalat az, hogy a legtöbb probléma az iPhone-okkal van. Ha már szólnak, hogy nem megy ez meg az, nem látja az eszközt, nem tud csatlakozni. (és természetesen milyen szar ez a ...), tudom, hogy iPhone. Nyilván bizonyos "társadalmi szint" fölött ciki nem iPhone-t használni csak hát ennek ára van. A szívás mindig velük van. Érdekes módon a Samsung Galaxy S2x-el azonnal minden megy és mindig. Számtalanszor mondják, hogy sz...r a készülék, nem látszik az App-ban, nem tudják használni. Kimegyek, persze a készülék tökéletes, csak az iPhone nem az. Újra kell installálni az App-ot, újra kell indítani az iPhone-t..... Arról nem is beszélve, hogy a mostaniak döglenek rendesen. Ismeretségi körben többen cseréltek már, javíttattak garanciában és utána is iPhonet többször is, amíg én évekig használom őket hiba nélkül. Már csak mosolygok rajtuk. De foggal körömmel ragaszkodnak hozzá. Ő dolguk, ha ez így jó.
Mellesleg fényképezésre is gyengébbek, mint egy S huszon akárhány. Egymás mellett készített képeken jól látszik, hogy zajosabbak, túlszaturáltak, mesterségesen túlélesítettek a képeik. Rettenetesen műviek. Gyenge fényviszonyok között egyértelműen gyengébbek. Nyilván egy iPhonet ne hasonlítsunk egy tized árú Androidoshoz. A vele azonos árú mellett garantáltan alulmarad.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Shimano írta:
2023.11.15., szer. 15:39
Na erre pont került,nem variáltam,rendeltem egy s6-os samu tabletet,aztán olyan lesz amilyen.A páromé lesz,a jövő héten szülinapja is lesz,úgy hogy az ajándék is letudva. :D
Kék színben,és egy érdekes kialakítású kék színű tokban kapja,remélem tetszeni fog neki.
Köszi az ipad ajánlást,talán egyszer lesz olyanom is,azt tudom hogy sokan ebbe vannak belezúgva,és biztosan jó is,de mint mondtam nálunk minden készülék,teló és tablet is samu,tehát így adja magát az hogy most ne váltsak másra.
En valamivel tobb mint 10 eve valtottam. Nagyon androidos voltam mert barmit lehetett vele csinalni (hackelni stb), aztan mar csak hasznalom a telefont/tabletot es mar nem akarok gondolkodni ilyeneken, hadd gondolkodjon mas. :D
Egyebkent egy veletlen fojtan valtottam, az asszonynak nagyon megtetszett a Steve Jobs iPhone 4S-es es veletlen kiporbaltam az akkor meg kabelen sajat fulhallgatojaval a zenet rajta es akkor pofont kaptam az elettol, hogy ez meg, hogy lehet ilyen jo, azonnal eladtam az akkor ketto hetes Sony Z1-em es nekem is iPhone kellett, aztan megint az asszony azt mondta, hogy neki kell tablet en meg mondom az mi? Mutatott egy iPad-et es azota olyanunk is van. :) Multkor kezembe adta anyum a tabletet, hogy allitsak be valamit rajta es hat kifogott rajtam na meg olyan lassu volt, hogy az embetelen. Szerintem most karacsonyra kap egy iPad-ot. Az 5 es fel eves iPhone-om is most csereltem le de csak azert mert a fenykepek mar nem voltak olyan jok rajta de amugy gyors volt meg mindig, modnjuk az iPad-okat szerintem direkt lassitjak 5-6 ev utan, hogy vegyel ujat bar mar ezt torveny tiltja.
Az is tetszik az iPhone-ban, hogy az icloud-ba el van mentve 6 ev kep meg miegymas amiert havi 1 eurot fizetek es ha netan osszetorik vagy ujat vasarolsz akkor egy az egyben visszarak mindent mintha a regi telefonod lenne bar lehet ilyen van az androidon is.
Nem szeretnek tobbe visszamenni androidra. :rolleyes: Haveri koromben sokan atmentek apple-re es egyik sem kivankozik vissza de meg az egyik ismerosom szerintem direkt nem akar valtani nehogy igazat kelljen adnia, hogy jobb rendszer (szerintem es szamomra). :D
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Na erre pont került,nem variáltam,rendeltem egy s6-os samu tabletet,aztán olyan lesz amilyen.A páromé lesz,a jövő héten szülinapja is lesz,úgy hogy az ajándék is letudva. :D
Kék színben,és egy érdekes kialakítású kék színű tokban kapja,remélem tetszeni fog neki.
Köszi az ipad ajánlást,talán egyszer lesz olyanom is,azt tudom hogy sokan ebbe vannak belezúgva,és biztosan jó is,de mint mondtam nálunk minden készülék,teló és tablet is samu,tehát így adja magát az hogy most ne váltsak másra.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tottyi írta:
2023.11.14., kedd 19:25

Szia, tudom Samsung, de az anyumnak par eve vettem az akkori M3-as Huawey-t, haver azt mondta (tobbet nem hallgatok ra), hogy ezt vegyuk meg pedig iPad-ot akartam. Azota a Huawey-el nem lehet bongeszni sem nemhogy mast de a lassan ketszer annyi idos iPad-el meg mindig tudunk mukodni es meg jatszani is rajta. A Huawei 350 euro volt az iPad meg 450 euro akkor.
En soha tobbe mast tabletot nem veszek mint iPad, fonokomnek van Samsung az detto mint a Huawei.
Köszi,de annyira megszoktuk már a samu gépeket,hogy mást nem próbálnék.Rengeteg adatot is át kell majd tenni az új gépre a régiről,és az lehet ugyan működhet ipadra is,de nem kisérleteznék ezzel.
Most bogarászva a kínálatot,szembe jött a 2022-es samsung s6-os tablet,most ezen agyalok. gondolkodik.gif Az ára emészhető,és jónak is tűnik.
Tapasztalat ezzel esetleg valakinek?A lényeg hogy gyorsan töltse be az oldalakat,és a görgetéskor se akadozzon.Az s10-es telóm szuper e téren,ezt várnám a tablettől is.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Shimano írta:
2023.11.14., kedd 18:41
Tanácsot kérnék tablet ügyben.Samsung,és abból is az LTE kivitel kellene,viszont nem tudom hogy melyik széria az amiért érdenes pénzt adni jelenleg,tehát ami stabil és elég gyors is.Ha van valakinek ötlete,javaslata,szívesen venném.
Az árkategóriát nem lőném be,de persze a racionalitás talaján maradnék ha lehet.Böngészésre kell,de fontos hogy gyorsan betöltsön mindent,és ne akadozzon e közben.Van egy s10-es telóm,ha annak a sebességét tudja,vagy csak közelíti,már jó lesz.A páromnak kell,ő elég sok olyan oldalt látogat amin sok nagyfelbontású kép van,és a jelenlegi régebbi tabletje ezt már nem tudja lekövetni,mert akadozik.
Szia, tudom Samsung, de az anyumnak par eve vettem az akkori M3-as Huawey-t, haver azt mondta (tobbet nem hallgatok ra), hogy ezt vegyuk meg pedig iPad-ot akartam. Azota a Huawey-el nem lehet bongeszni sem nemhogy mast de a lassan ketszer annyi idos iPad-el meg mindig tudunk mukodni es meg jatszani is rajta. A Huawei 350 euro volt az iPad meg 450 euro akkor.
En soha tobbe mast tabletot nem veszek mint iPad, fonokomnek van Samsung az detto mint a Huawei.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Tanácsot kérnék tablet ügyben.Samsung,és abból is az LTE kivitel kellene,viszont nem tudom hogy melyik széria az amiért érdenes pénzt adni jelenleg,tehát ami stabil és elég gyors is.Ha van valakinek ötlete,javaslata,szívesen venném.
Az árkategóriát nem lőném be,de persze a racionalitás talaján maradnék ha lehet.Böngészésre kell,de fontos hogy gyorsan betöltsön mindent,és ne akadozzon e közben.Van egy s10-es telóm,ha annak a sebességét tudja,vagy csak közelíti,már jó lesz.A páromnak kell,ő elég sok olyan oldalt látogat amin sok nagyfelbontású kép van,és a jelenlegi régebbi tabletje ezt már nem tudja lekövetni,mert akadozik.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Alex_Aston írta:
2023.09.10., vas. 00:01
zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 22:48
Alex_Aston írta:
2023.09.09., szomb. 22:31


Semmi köze a telefonhoz.
A mobil szolgáltatót kell kérni, hogy állítsák be ilyen esetekre azt, jelezzen foglaltat a hívnak, te pedig kapj róla SMS-t.
Így aki hív, tudja, hogy épp beszéltél, te meg tudod, hogy kerestek közben.
Ez már vagy 20 éve létező szolgáltatás, és ingyenes.
Velem sokszor előfordul, hogy olyan helyen dolgozom ahol nincs, vagy nagyon korlátozott a térerő. Itt általában nem is érnek el telefonon, de ha újra olyan helyre megyek ahol van térerő, akkor mindig meg is kapom ezt az értesítő sms-t, hogy "nem fogadott hívása volt az sms feladójától". Tehát nálam ez a szolgáltatás él, nem ezzel van a gond. Amúgy érdekes módon, a feleségem telefonja is ezt csinalja(Galaxy S22+).
Akkor a szolgáltatónál jól be van állítva.

Hívás menüben menj be a beállításokba.
Galaxis S10 esetében így néz ki (hasonló lesz S22-nél is elvileg):

.
Screenshot_20230909_235632_Call settings.jpg


Itt pedig lépj be a "kiegészítő szolgáltatások" menüpontba. Ott ezt fogod látni (vagyis ilyesmit):

.
Screenshot_20230909_235644_Call settings.jpg

És a hívásvárakoztatás, ha be van kapcsolva, akkor kapcsold ki.
Aztán próbáld ki, hogy jó lett e.
Igen, ez volt az amit ki kellett kapcsolni.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 22:48
Alex_Aston írta:
2023.09.09., szomb. 22:31
zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 20:57
Szép estét mindenkinek!
Van egy érdekes jelenség, amit a telefonom(Samsung Galaxy S22) produkál, bár lehet, hogy nem is a telefon a ludas, nem tudom.
Semmi köze a telefonhoz.
A mobil szolgáltatót kell kérni, hogy állítsák be ilyen esetekre azt, jelezzen foglaltat a hívnak, te pedig kapj róla SMS-t.
Így aki hív, tudja, hogy épp beszéltél, te meg tudod, hogy kerestek közben.
Ez már vagy 20 éve létező szolgáltatás, és ingyenes.
Velem sokszor előfordul, hogy olyan helyen dolgozom ahol nincs, vagy nagyon korlátozott a térerő. Itt általában nem is érnek el telefonon, de ha újra olyan helyre megyek ahol van térerő, akkor mindig meg is kapom ezt az értesítő sms-t, hogy "nem fogadott hívása volt az sms feladójától". Tehát nálam ez a szolgáltatás él, nem ezzel van a gond. Amúgy érdekes módon, a feleségem telefonja is ezt csinalja(Galaxy S22+).
Akkor a szolgáltatónál jól be van állítva.

Hívás menüben menj be a beállításokba.
Galaxis S10 esetében így néz ki (hasonló lesz S22-nél is elvileg):

.
Screenshot_20230909_235632_Call settings.jpg

Itt pedig lépj be a "kiegészítő szolgáltatások" menüpontba. Ott ezt fogod látni (vagyis ilyesmit):

.
Screenshot_20230909_235644_Call settings.jpg
És a hívásvárakoztatás, ha be van kapcsolva, akkor kapcsold ki.
Aztán próbáld ki, hogy jó lett e.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 20:57
Ezek után kicsit tanácstalan vagyok, de ha valaki, már hallott hasonló "anomáliáról", vagy van valami jó ötlete, azt szívesen veszem!
Köszönöm!
Ez se nem bug, se nem anomália, a telefon egy kikapcsolható funkciója, hogy ha beszélgetés közben bejövő hívásod van, akkor annak nem jelez foglaltat, Te pedig értesülsz róla, hogy hívnak, megnézheted ki, és ha fontosabb, mint akivel épp telefonálsz, akkor felveheted és tartásba rakhatod akivel épp beszéltél, vagy felveheted és befejezheted az előzőt, vagy elutasíthatod (és a hívónak ekkor fog foglaltat jelezni).
A telefon beállításai között valahol tuti kikapcsolhatod ezt, sajnos én nem samsungos/androidos vagyok, de nézd át a hívásbeállításokat... ott lesz az.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2023.09.09., szomb. 22:31
zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 20:57
Szép estét mindenkinek!
Van egy érdekes jelenség, amit a telefonom(Samsung Galaxy S22) produkál, bár lehet, hogy nem is a telefon a ludas, nem tudom.
Semmi köze a telefonhoz.
A mobil szolgáltatót kell kérni, hogy állítsák be ilyen esetekre azt, jelezzen foglaltat a hívnak, te pedig kapj róla SMS-t.
Így aki hív, tudja, hogy épp beszéltél, te meg tudod, hogy kerestek közben.
Ez már vagy 20 éve létező szolgáltatás, és ingyenes.
Velem sokszor előfordul, hogy olyan helyen dolgozom ahol nincs, vagy nagyon korlátozott a térerő. Itt általában nem is érnek el telefonon, de ha újra olyan helyre megyek ahol van térerő, akkor mindig meg is kapom ezt az értesítő sms-t, hogy "nem fogadott hívása volt az sms feladójától". Tehát nálam ez a szolgáltatás él, nem ezzel van a gond. Amúgy érdekes módon, a feleségem telefonja is ezt csinalja(Galaxy S22+).
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 20:57
Szép estét mindenkinek!
Van egy érdekes jelenség, amit a telefonom(Samsung Galaxy S22) produkál, bár lehet, hogy nem is a telefon a ludas, nem tudom.
Semmi köze a telefonhoz.
A mobil szolgáltatót kell kérni, hogy állítsák be ilyen esetekre azt, jelezzen foglaltat a hívnak, te pedig kapj róla SMS-t.
Így aki hív, tudja, hogy épp beszéltél, te meg tudod, hogy kerestek közben.
Ez már vagy 20 éve létező szolgáltatás, és ingyenes.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tottyi »

zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 20:57
Szép estét mindenkinek!
Van egy érdekes jelenség, amit a telefonom(Samsung Galaxy S22) produkál, bár lehet, hogy nem is a telefon a ludas, nem tudom.
Ha beszélek valakivel, és közben egy harmadik fél próbál engem hívni, akkor neki foglalt jelzés helyett, simán kicseng, nekem pedig "pittyeg" a háttérben, beszélgetés közben. Mivel a harmadik fél azt hallja, hogy kicseng, így kitartóan hív mindhiába. Vagy figyelmen kívül hagyom a "pittegést", vagy lerázom akivel beszélek, és fogadom a harmadik fél hívását. Ez sokszor elég kellemetlen, és nem egyszer kaptam már miatta szemrehányást.
Úgy gyanítom, hogy ezt valami beállítasi hiba generálja, de saját kútfőből erre nem tudtam rájönni.
Tegnap bementem a szolgáltatómhoz(T-mobil), hátha a hiba magában a szolgáltatásban van, esetleg Ők jobban értenek a telefonokhoz, és tudják a hiba nyitját, segítenek.
Sajnos pont egy olyan ügyintézőhőz kerültem a sorszámommal, aki nálam csak egy hajszállal ismeri jobban a telefonok lelki világát, így nem tudott segíteni. Pedig kért segítséget telefonon, valami központi szerviztől, de Ők is csak azt tanácsolták, hogy próbálkozzon a szolgáltatás beállításaiban, mert nekik sincs jobb ötletük. Nem is hallottak még ilyen problémáról.
Ezek után kicsit tanácstalan vagyok, de ha valaki, már hallott hasonló "anomáliáról", vagy van valami jó ötlete, azt szívesen veszem!
Köszönöm!
Hello, epp ilyen problemaja volt a kolegamnak es az androidos telefonon csak egy belliatas volt es azota nyugalom. Mar nem emlekszem mi volt a beallitas de googlen neztem utana es az elso beiras rogton segitett.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép estét mindenkinek!
Van egy érdekes jelenség, amit a telefonom(Samsung Galaxy S22) produkál, bár lehet, hogy nem is a telefon a ludas, nem tudom.
Ha beszélek valakivel, és közben egy harmadik fél próbál engem hívni, akkor neki foglalt jelzés helyett, simán kicseng, nekem pedig "pittyeg" a háttérben, beszélgetés közben. Mivel a harmadik fél azt hallja, hogy kicseng, így kitartóan hív mindhiába. Vagy figyelmen kívül hagyom a "pittegést", vagy lerázom akivel beszélek, és fogadom a harmadik fél hívását. Ez sokszor elég kellemetlen, és nem egyszer kaptam már miatta szemrehányást.
Úgy gyanítom, hogy ezt valami beállítasi hiba generálja, de saját kútfőből erre nem tudtam rájönni.
Tegnap bementem a szolgáltatómhoz(T-mobil), hátha a hiba magában a szolgáltatásban van, esetleg Ők jobban értenek a telefonokhoz, és tudják a hiba nyitját, segítenek.
Sajnos pont egy olyan ügyintézőhőz kerültem a sorszámommal, aki nálam csak egy hajszállal ismeri jobban a telefonok lelki világát, így nem tudott segíteni. Pedig kért segítséget telefonon, valami központi szerviztől, de Ők is csak azt tanácsolták, hogy próbálkozzon a szolgáltatás beállításaiban, mert nekik sincs jobb ötletük. Nem is hallottak még ilyen problémáról.
Ezek után kicsit tanácstalan vagyok, de ha valaki, már hallott hasonló "anomáliáról", vagy van valami jó ötlete, azt szívesen veszem!
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

robi20064 írta:
2022.03.07., hétf. 18:16
avl2 írta:
2022.03.07., hétf. 15:57
5G: miért jó ? csak a gyorsabb adatforgalom ? arra nincs igény

nagyon alaphasznalathoz, a szokasosnal joval kisebb igenyre lenne
5G-nel van pl VoWiFi (https://www.metaswitch.com/knowledge-ce ... -over-wifi), nagyobb sebesseg es par mas elteres. Ha nincs jelentos kulonbseg arban a sima es az 5G keszulek kozott es tobb evre tervezed megvenni akkor jobb lehet az utobbi.
köszi.

annyi a linken a rövidítés, hogy azok miatt sem igazán értem.

szerinted 5G képesség vagy a 6 (vs. 4) GB RAM a fontosabb idötállóság szempontból ?

továbbra is: alacsony igényü, basic felhasználási igényröl van szó, de abszolút szempont a sok évi használhatóság (ilyen alacsony szinten)

az igenyszint jellemzesere:

pl. LG K8 1.5GB RAM, 8GB memoriával (https://www.gsmarena.com/lg_k8-7927.php Released 2016, April) ma is használatban van hasonló célra, de ott már azért van "pain" az ilyen felhasznalasban is

Samsung S7 4GB / 32 GB -os verzio (https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7-7821.php Released 2016, March 11) ma is megfelel a felhasználónak - söt: a mérete miatt preferált (sajnos ma "reálisabb" készülékek nagyok)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

robi20064 írta:
2022.03.07., hétf. 18:16
avl2 írta:
2022.03.07., hétf. 15:57
tonee73 írta:
2022.03.07., hétf. 15:41


Mi épp év végén vettünk itt Angliában akcióban 2 db Redmi Note 10 Pro 6+128-at.Szerintem az áráért jó ellenértéket ad.Elég gyors, sűrűn jönnek rá a patch-ek, az AMOLED kijelző klassz és az akksi is jól bírja-mi nem vagyunk online állandóan így 10-14 napot elmennek egy töltéssel.Ha nem fontos az 5G akkor mindenképp ezt ajánlom.Az egyedüli dolog amit hiányolok róla az értesítő LED (nem fogadott hívás vagy üzenet jelzése a képernyőzáron).A másik kettővel nincs tapasztalatom.Nálunk kritérium volt a 2 SIM+ Micro SD foglalat, plusz a nagy akksi.(5000 mAh)
köszi.

5G: miért jó ? csak a gyorsabb adatforgalom ? arra nincs igény

nagyon alaphasznalathoz, a szokasosnal joval kisebb igenyre lenne
5G-nel van pl VoWiFi (https://www.metaswitch.com/knowledge-ce ... -over-wifi), nagyobb sebesseg es par mas elteres. Ha nincs jelentos kulonbseg arban a sima es az 5G keszulek kozott es tobb evre tervezed megvenni akkor jobb lehet az utobbi.
igen, több évre
a masik viszont 6 GB RAM-mal bír; az nem többet ér ? Nem ma, hanem ha a “felhasználói” elmenyhez csak nő es csak nő az igény ebben az évek során.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

avl2 írta:
2022.03.07., hétf. 15:57


köszi.

5G: miért jó ? csak a gyorsabb adatforgalom ? arra nincs igény

nagyon alaphasznalathoz, a szokasosnal joval kisebb igenyre lenne
Fogalmam sincs, pont az a felhasználókör vagyok mint te: telefonálás, sms, néha térkép , fényképezés, időnként mail-ek csekkolása.Szóval ne tőlem kérdezd miért jobb az 5 mint 4. (szerintem csak 1-el ;) )
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tonee73 írta:
2022.03.07., hétf. 15:41
avl2 írta:
2022.03.07., hétf. 15:07
ezek közül:

Xiaomi Redmi Note 10 5G Smartphone, 4 GB + 128 GB                Released 2021, April 28
Samsung Galaxy A32 5G Smartphone, 4 GB + 64 GB                    Released 2021, January 22
Xiaomi Redmi Note 10 Pro Smartphone, 6 GB + 128 GB               Released 2021, March 24

melyik és miért tünik leginkabb jövöállónak ? 
miben lényegesen jobbnak (vagy épp: minimalisak a különbsegek) ?
nem szimpátia, hanem objektiv dolog érdekel, köszönöm.
Mi épp év végén vettünk itt Angliában akcióban 2 db Redmi Note 10 Pro 6+128-at.Szerintem az áráért jó ellenértéket ad.Elég gyors, sűrűn jönnek rá a patch-ek, az AMOLED kijelző klassz és az akksi is jól bírja-mi nem vagyunk online állandóan így 10-14 napot elmennek egy töltéssel.Ha nem fontos az 5G akkor mindenképp ezt ajánlom.Az egyedüli dolog amit hiányolok róla az értesítő LED (nem fogadott hívás vagy üzenet jelzése a képernyőzáron).A másik kettővel nincs tapasztalatom.Nálunk kritérium volt a 2 SIM+ Micro SD foglalat, plusz a nagy akksi.(5000 mAh)
köszi.

5G: miért jó ? csak a gyorsabb adatforgalom ? arra nincs igény

nagyon alaphasznalathoz, a szokasosnal joval kisebb igenyre lenne

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

avl2 írta:
2022.03.07., hétf. 15:07
ezek közül:

Xiaomi Redmi Note 10 5G Smartphone, 4 GB + 128 GB                Released 2021, April 28
Samsung Galaxy A32 5G Smartphone, 4 GB + 64 GB                    Released 2021, January 22
Xiaomi Redmi Note 10 Pro Smartphone, 6 GB + 128 GB               Released 2021, March 24

melyik és miért tünik leginkabb jövöállónak ? 
miben lényegesen jobbnak (vagy épp: minimalisak a különbsegek) ?
nem szimpátia, hanem objektiv dolog érdekel, köszönöm.
Mi épp év végén vettünk itt Angliában akcióban 2 db Redmi Note 10 Pro 6+128-at.Szerintem az áráért jó ellenértéket ad.Elég gyors, sűrűn jönnek rá a patch-ek, az AMOLED kijelző klassz és az akksi is jól bírja-mi nem vagyunk online állandóan így 10-14 napot elmennek egy töltéssel.Ha nem fontos az 5G akkor mindenképp ezt ajánlom.Az egyedüli dolog amit hiányolok róla az értesítő LED (nem fogadott hívás vagy üzenet jelzése a képernyőzáron).A másik kettővel nincs tapasztalatom.Nálunk kritérium volt a 2 SIM+ Micro SD foglalat, plusz a nagy akksi.(5000 mAh)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ezek közül:

Xiaomi Redmi Note 10 5G Smartphone, 4 GB + 128 GB                Released 2021, April 28
Samsung Galaxy A32 5G Smartphone, 4 GB + 64 GB                    Released 2021, January 22
Xiaomi Redmi Note 10 Pro Smartphone, 6 GB + 128 GB               Released 2021, March 24


https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... one3=10662


melyik és miért tünik leginkabb jövöállónak ? 
miben lényegesen jobbnak (vagy épp: minimalisak a különbsegek) ?
nem szimpátia, hanem objektiv dolog érdekel, köszönöm.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Doky írta:
2022.02.17., csüt. 22:47
Shimano írta:
2022.02.17., csüt. 09:59
Szerintetek elég az üvegcsere rajta ha egyépként az érintőpanel úgy nézem működik?
Annyit még áldoznék rá,mert tök jó teló volt,jó aksival,meg egyépként is kifogytunk a tartalék telókból. :D
Beviszem egy szervízbe,kíváncsi vagyok mit mondanak rá.
Úgy nézem itt nem csak az üvegnek rotty.
A legtöbb készüléknél direkt (szerintem) csak egyben elérhető a védő üveg/kijelző kombó.
És a leg bosszantóbb hogy olyan kijelző is pikpak bepókhállósodik ami elméletben védelemmel ellátott.
Batyim egy Hammer Energy 2 van és nem egész 3 év alatt ez a 3. kijelző csere (épp szervizben van).
26500 ft a kijelző csere... mondtam neki hogy én biztosan másikat vettem volna.
A legdurvább benne hogy az egyik alkalommal kb 100-120 cm magasból esett le a kocsibejáron, de olyan szerencsétlenül hogy betört (a kijelző is), most a kijelző látszik és érzékel mindenhol, de akkor is ki kell fizetni kompletten!
Ilyen világ van.
Felhívtam egy szervízt,30000ft,mondom köszönöm,de nem kérem akkor a javítást. :D
Az s6-ba tetetek egy új aksit,oszt jó napot,le van tudva a dolog.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”