Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


CCD, templar CCD!  
Egyébbként nekem is nagyon dobog a szívem, ha ránézek a 300D-re.

Sok hülye rövidítés.
 
Haláli fegyver:
 
- Min rugtátok össze a patkót Mortars-el?
- Ő volt a GH-s az EÜ-ságon és nem engedte, hogy PP3-ast vételezzünk a VTE-hez, hogy teszteljük eltávon a 412-est!
- Mekkora állat!



Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Íme az első -igaz gyári- sample képek az EOS 300D-vel.
 
http://www.canon.co.jp/Imaging/eosdigit ... ple-e.html

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


CCD, templar CCD!  
Egyébbként nekem is nagyon dobog a szívem, ha ránézek a 300D-re.

Sok hülye rövidítés.
 
Haláli fegyver:
 
- Min rugtátok össze a patkót Mortars-el?
- Ő volt a GH-s az EÜ-ságon és nem engedte, hogy PP3-ast vételezzünk a VTE-hez, hogy teszteljük eltávon a 412-est!
- Mekkora állat!

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


én még várok (mármint addig kihúzom a mostani Fujival), remélem nem túl sokáig, míg végre elterjednek a teljes méretű CCD-khatalmas átka a mai gépeknek, h a kicsi CCD miatt jó másfélszeres szorzót kap az objektívek fókusztávolsága: nehéz jó minőségű nagylátószögűt beszerezni hozzájuk, márpedig nekem sokkal sűrűbben az kellene, mint a tele

Ebben nagy igazságod van de már annyira vennék egy gépet csak eddig sajnáltam 600 ezret kifizetni egy gépre ami egy év múlva a felét sem éri. Szóval nekem ez pont megfelel és még árban is jó. Amúgy szerintem (de ez csak tipp) az új Canon gép már teljes LCD-s lesz. De ha az is lesz akkor is marha drága lesz és megint lehet várni egy évet, hogy megvehető árba jusson. Az testvérek között is másfél év (már ha valóban rendes LCD-je lesz), de inkább kettő. Én már nem szeretnék annyit várni. És ha az ember megveszi a hozzá való EF-S 18-55 objektívet akkor az végülis adja a 29-88mm-es zoomtartományt. Ez meg már azért használható (legalábbis én eddig is ilyet használtam).

CCD, templar CCD!
 
Egyébbként nekem is nagyon dobog a szívem, ha ránézek a 300D-re.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


én még várok (mármint addig kihúzom a mostani Fujival), remélem nem túl sokáig, míg végre elterjednek a teljes méretű CCD-khatalmas átka a mai gépeknek, h a kicsi CCD miatt jó másfélszeres szorzót kap az objektívek fókusztávolsága: nehéz jó minőségű nagylátószögűt beszerezni hozzájuk, márpedig nekem sokkal sűrűbben az kellene, mint a tele

Ebben nagy igazságod van de már annyira vennék egy gépet csak eddig sajnáltam 600 ezret kifizetni egy gépre ami egy év múlva a felét sem éri. Szóval nekem ez pont megfelel és még árban is jó. Amúgy szerintem (de ez csak tipp) az új Canon gép már teljes LCD-s lesz. De ha az is lesz akkor is marha drága lesz és megint lehet várni egy évet, hogy megvehető árba jusson. Az testvérek között is másfél év (már ha valóban rendes LCD-je lesz), de inkább kettő. Én már nem szeretnék annyit várni. És ha az ember megveszi a hozzá való EF-S 18-55 objektívet akkor az végülis adja a 29-88mm-es zoomtartományt. Ez meg már azért használható (legalábbis én eddig is ilyet használtam).

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


Végre megjelent az a fényképezőgép amire évek óta várok
én még várok (mármint addig kihúzom a mostani Fujival), remélem nem túl sokáig, míg végre elterjednek a teljes méretű CCD-k
hatalmas átka a mai gépeknek, h a kicsi CCD miatt jó másfélszeres szorzót kap az objektívek fókusztávolsága: nehéz jó minőségű nagylátószögűt beszerezni hozzájuk, márpedig nekem sokkal sűrűbben az kellene, mint a tele

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kiraly. Csak azt nem ertem miert azzal helyezik a magasabb kategorias
tukorreflexes gepek ala, hogy muanyag az egesz haz. Csak nem
az acel vaz kerul meg 300ezerbe
 
Jo tudom par feature le lett dobva az eos 10d-rol, de akkor is miert a haz???

Itt szerintem nem erről van szó. A D60-as megjelenésekor 1 millió forint volt. Aztán nem sokra rá megjelent a 10D amely felbontásában és szolgáltatásaiban is felülmúlja a D60-ast és csak 600 ezer volt az ára. Ezzel együtt a D60-as árát is mérsékelték 600 ezerre. Most megjelent a 300D amely csak 300 ezer ez gyk. azt fogja jelenteni, hogy a 10D-nek is esni fog az ára és azt is, hogy a Canon bedob még egy modellt amely a D60-ast váltja majd le és szerintem árban beteszik a 300D és a 10D közé félúton. Szóval egyszerű modellváltásról van szó egy kis beépített árcsökkenéssel. A D60-as megszűnik helyette ki fog jönni valami 4-500 között, a D10 marad de mérséklik az árát és kijött a kistesó amely a 300D.
 
Így olvasva kicsit bonyolultra sikerült.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: balagee »


Végre megjelent az a fényképezőgép amire évek óta várok. A Canon egy megfizethető áru tükörreflexes digitális fényképezőgéppel jelentkezett. Az EOS300D 6.3Mpixeles és szinte minden olyan szolgáltatással rendelkezik amelyre egy komolyabb hobbifotósnak szüksége lehet. Mivel amúgy is van egy EOS300-asom legalább az objektívet tudom használni hozzá bár az 1.6-os szorzó miatt csak kis látószögben. A gép amúgy kb. 350 ezer Ft lesz (váz), Ausztriában 280 ezerért elvihető. Nagyban hasonlít az EOS300-hoz egy kicsit talán modernebb: 

 
Bővebben:
 
Index - Digicam
 
Azt hiszem megvan a következő beruházásom.

Kiraly.
Csak azt nem ertem miert azzal helyezik a magasabb kategorias
tukorreflexes gepek ala, hogy muanyag az egesz haz. Csak nem
az acel vaz kerul meg 300ezerbe
 
Jo tudom par feature le lett dobva az eos 10d-rol, de akkor is miert a haz???
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Végre megjelent az a fényképezőgép amire évek óta várok. A Canon egy megfizethető áru tükörreflexes digitális fényképezőgéppel jelentkezett. Az EOS300D 6.3Mpixeles és szinte minden olyan szolgáltatással rendelkezik amelyre egy komolyabb hobbifotósnak szüksége lehet. Mivel amúgy is van egy EOS300-asom legalább az objektívet tudom használni hozzá bár az 1.6-os szorzó miatt csak kis látószögben. A gép amúgy kb. 350 ezer Ft lesz (váz), Ausztriában 280 ezerért elvihető. Nagyban hasonlít az EOS300-hoz egy kicsit talán modernebb:
 

 
Bővebben:
 
Index - Digicam
 
Azt hiszem megvan a következő beruházásom.

Avatar
sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:26
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: sipkap »


Jó fotoszervíz van, pl. a Füredi úton. A Finepix 2800-as gépem leesett és eltört az optikát mozgató szervó.
27 eFt-ba került, de tökéletesen megcsinálták. Fuji, Nikon, Yashica, Chinon, meg még a többi márkaszervíze.
Nagyon kevés jól lefordított leírást láttam. Pláne olyat, ami még külalakban is megegyezik az eredetivel.
A Fuji kivételesen jó magyar leírásokat csinál. Ha viszont elegendő az angol vagy német leírás, akkor tényleg
nagyokat lehet spórolni.

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


- magyarnyelvű kezelési utasítást- magyarországi szervízhátteret

- manualból bőven elég az angol, az mindig egyételmű
- magyar szervizháttérről inkább ne beszéljünk: többnyire küldik ők is külföldre. a garancia meg garancia, függetlenül attól, h hivatalos importőr-e a cég. vannak svihákok, de a gaia megbízható

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Lehet közkincs, hogy hol 100 eFt (bruttó) a Fuji S304?
pl a Gaiánál is

Yessss, valóban a gaia elég jó árakkal operál.

Igaz, de nem kapsz hozzá:
- magyarnyelvű kezelési utasítást
- magyarországi szervízhátteret

Avatar
sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:26
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: sipkap »


Lehet közkincs, hogy hol 100 eFt (bruttó) a Fuji S304?
pl a Gaiánál is

Yessss, valóban a gaia elég jó árakkal operál.

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


Lehet közkincs, hogy hol 100 eFt (bruttó) a Fuji S304?
pl a Gaiánál is

Avatar
^Pitbull^
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 18:49
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: ^Pitbull^ »


Lehet közkincs, hogy hol 100 eFt (bruttó) a Fuji S304?
Pl én is 85 ért vettem egy 2 hónapos gépet hirdetésből, és adtak hozzá 16mb és 128 mb kártyát is + egy fuji táskát.
Amúgy neten újan 101200Ft!

Avatar
sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:26
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: sipkap »

Lehet közkincs, hogy hol 100 eFt (bruttó) a Fuji S304?

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


finepix s304 16mb xd memkartyaval + ajandek 128megas fuji sd kartyaval 129.900ft brutto 
ez jo ar?

csak kb 10-15e-el több, mintha másutt megvennéd kb 100-ért az alapgépet + egy kártyát külön

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


cora-ban most fuji finepix s304 16mb xd memkartyaval + ajandek 128megas fuji sd kartyaval 129.900ft brutto
 
raadasul fenykepezogep formaja van
 
ez jo ar?
o v e r p o w e r e d

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Sziasztok! 
Kinek van tapasztalata a Panasonic DMC-FZ1ED-S modelljével? Érdekelnének a pro/kontra vélemények. Elöre is köszi!
 
Üdv, Mick

Személyes tapasztalatom nincsen.
 
De indulj el pl. erre:
http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=382
és ha az angol is megy akkor pl. erre:
http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/fz1.html

Avatar
CrocodileMick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:33
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: CrocodileMick »


Sziasztok!
 
Kinek van tapasztalata a Panasonic DMC-FZ1ED-S modelljével? Érdekelnének a pro/kontra vélemények. Elöre is köszi!
 
Üdv, Mick

...élvezd az életet ameddig lehetöséged van rá!
 
TV: Panasonic TX-32PK25D, DVD: Pioneer DV-717, AMP: Denon AVR-1801, VHS: Mitsubishi HS-M60V, TAPE: Akai DX57, CD: Denon DCD-685, CAM: Sony DCR-TR8100E, SPK: Canton 10MX, Magnat Sonobull 1000 XL.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


ha jol tudom azok 100tol vannakaz 2x annyi mint a 203
 
indokolt az arkulonbseg? ki fogom hasznalni?

Én csak egyet mondok neked, és az is szubjektív:
 
Ha a haverom nem vett volna egy Ixus-t. Akkor én ma nem lennék G2 tulaj. Egyszerűen beleszerettem.
 
De még egy jótanács: Látogass el ide: http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html
 
Itt a legtöbb gépről van korrekt értékelés (angolul), és vannak teszt képek!
 
Nézegesd a képeket, és ha megfelel a kiszemelt gép által készített kép, vedd meg!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »

-Amugy meg Nikon buzi vagyok
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »


en el lettem felejtve?
-Vedd meg fuji-t ugyis az a lenyeg, hogy neked teccen!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 17:08
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor »


ha jol tudom azok 100tol vannakaz 2x annyi mint a 203
 
indokolt az arkulonbseg? ki fogom hasznalni?

A 100-at kinti árnak írtad? Mert a Fuji sem 50e ithhon, hanem bruttó 90 (digifenykep.hu). Ebben a kategóriában szerintem 3 gép közül válszthatsz. A Fuji 203, a Nikon CoolPix 2100 és a Canon PowerShot A60. Egy picivel többért lehet 3 MPixeles változakot kapni mindegyikből (A70, CoolPix 3100). Ha az esztétikai szempontok a döntőek, akkor mi már nem tudunk segíteni.
 
Ha az ár/érték arány, akkor én még mindig a Canon gépeket látom a legjobbnak. Az IXUS-vonal szerintem nagyon drága. Igaz, hogy fémházas, meg pici, meg Li-ion aksija van, viszont az aksi nem ceruzaelemes (drága) és a 100e környéki modellekben inkább csak 2x-es zoom van, meg még 1-2 dologban "kevesebbek", mint a PS A40-60-70. Ha az A60 kinézete unszimpatikus, esetleg megnézheted az A40-et is. Itt-ott még kapni, bár érdekes módon drágábban, mint az A60-at és ugye van amiben kevesebbet tud. Innentől már rajtad a döntés, vagy adj még támpontokat, hogy számodra mik a legfőbb szempontok és mi az a maximum összeg, amit hajlandó vagy elkölteni e célra.

Carnivoor honlapja (fényképek)
 
DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony
Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100
Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Avatar
Tom Sawyer
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:23
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tom Sawyer »

esetleg nikon coolpix 2100 65e+Áfa, nem fix érzékenységű mint a 203-as és van videó kimenete....
Tom Sawyer

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”