Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
CrocodileMick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:33
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: CrocodileMick »


Hurrá!
 
Végre meglett a kicsike, Minolta Dimage S414-es!
Most következik a tesztelése!
 
Üdv, Mick

...élvezd az életet ameddig lehetöséged van rá!
 
TV: Panasonic TX-32PK25D, DVD: Pioneer DV-717, AMP: Denon AVR-1801, VHS: Mitsubishi HS-M60V, TAPE: Akai DX57, CD: Denon DCD-685, CAM: Sony DCR-TR8100E, SPK: Canton 10MX, Magnat Sonobull 1000 XL.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »

Ha lenne egy vevő, hőn szeretett G2-es kamerámra....

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


handras: az nem érv, mert belemegy mindenféle más kártya is, még CF I/II is
Bocsi, akkor ebből nem voltam, naprakész.

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


akkor rosszul ég, vagy vmi...
kben tényleg nagyon érdekel milyen a gyakorlatban ez a négyszínű érzékelő, jó lenne nagy fölbontású tesztképeket látni
aztán már csak az árával lehet gond

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: arty »

handras: az nem érv, mert belemegy mindenféle más kártya is, még CF I/II is

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


ZBigi: köszönöm!!!! szép lett a napom ) 
Amugy,
Ezt a kamerát néztétek már ?
Mondjatok már valami rosszat róla!
 
SONY DSC-F828

Rosszat? Memory stick

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Doki »

Nem tudjátok véletlenül, hogy az Olympus C3000-rôl a saját szoftvere nélkül XP-vel le lehet-e szedni a képeket?
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: arty »


ZBigi: köszönöm!!!! szép lett a napom )
 
Amugy,
Ezt a kamerát néztétek már ?
Mondjatok már valami rosszat róla!
 
SONY DSC-F828

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
ZBiGi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: ZBiGi »


ZBigi ha ezt olvasod: megnezed h a nikonon kapcsolhato e a pal/ntsc kimenet ? kosz!
Fejbol sajna nem tudom, de holnapra megnezem!

Arty, jo hirem van: kapcsolhato.
Sony KLV-S40A10, Sony RDR-HX720, Yamaha RXV-430RDS, Mission m73, m72, m7c2, Mordaunt Short MS-907W

Avatar
ZBiGi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: ZBiGi »


ZBigi ha ezt olvasod: megnezed h a nikonon kapcsolhato e a pal/ntsc kimenet ? kosz!
Fejbol sajna nem tudom, de holnapra megnezem!
Sony KLV-S40A10, Sony RDR-HX720, Yamaha RXV-430RDS, Mission m73, m72, m7c2, Mordaunt Short MS-907W

Avatar
kezol
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 02:39
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: kezol »


Szóval a 2mpixeles képnél is használja a CCD valamennyi pixelét?
Az SCCD-s Fujik biztosan igen, az összes fölbontást a legnagyobból alakítják ki.
 
logikus lenne a többinél is, hiszen a vetített kép mérete mindig teljes CCD méretű, fizikailag el-elhagyni néhány érzékelő-sejtecske jelét pedig mindenképp elég hülye megoldás lenne (annál is inkább, mert ezek csak egy-egy alapszínt érzékelnek)

Igen, én is abban bżzom, hogy máshogy nem tudnák megoldani tökéletesen a szżnérzékelést... Mindenesetre köszi a választ!

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


Szóval a 2mpixeles képnél is használja a CCD valamennyi pixelét?
Az SCCD-s Fujik biztosan igen, az összes fölbontást a legnagyobból alakítják ki.
 
logikus lenne a többinél is, hiszen a vetített kép mérete mindig teljes CCD méretű, fizikailag el-elhagyni néhány érzékelő-sejtecske jelét pedig mindenképp elég hülye megoldás lenne (annál is inkább, mert ezek csak egy-egy alapszínt érzékelnek)

Avatar
kezol
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 02:39
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: kezol »


aha, valóban rajta van a többi, rövidebb idővel készült képeken is = tényleg hibás! 
ennek ellenére nem kell emiatt különösebben aggódni, mert ez minden márkával előfordulhat: gyakorlatilag nincs hibátlan CCD, és az egyre nagyobb fölbontású érzékelőknek egyre nehezebb a dolga ebből a szempontból
gyárilag ugyan kimappelik a hibás pixeleket, de esetleg nem mind ill. akár a MEO után is keletkezhetett
 
ilyen (tehát beégett pixel és még csak nem is a kép legszélén) probléma teljesen jogos garanciális panasz, vissza kell - és lehet is - vinni
érdemes a legelső napon alaposan letesztelni a gépet (boltban többnyire nem nagyon lehet, hiszen le kell tölteni a képeket PC-re)

Jó, hogy írod, mert már olyat is olvastam, hogy pixelhibákra nincs garancia... Azért ez megnyugtató, mert nem tudom mit csinálnék egy ilyen beégett-pixeles masinával az elsô napon, ha nincs lehetôségem cserére... Az is lehet, hogy olyat tennék, amit talán késôbb megbánnék A lényeg, hogy akkor a nyerô vétel a 3100-as...
Már jónéhány fórumban megkérdeztem (szerintem már itt is), hogy hogy csinál egy 3Mpixeles gép 2Mpixeles képet... Szóval a 2mpixeles képnél is használja a CCD valamennyi pixelét?

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


aha, valóban rajta van a többi, rövidebb idővel készült képeken is = tényleg hibás!
 
ennek ellenére nem kell emiatt különösebben aggódni, mert ez minden márkával előfordulhat: gyakorlatilag nincs hibátlan CCD, és az egyre nagyobb fölbontású érzékelőknek egyre nehezebb a dolga ebből a szempontból
gyárilag ugyan kimappelik a hibás pixeleket, de esetleg nem mind ill. akár a MEO után is keletkezhetett
 
ilyen (tehát beégett pixel és még csak nem is a kép legszélén) probléma teljesen jogos garanciális panasz, vissza kell - és lehet is - vinni
érdemes a legelső napon alaposan letesztelni a gépet (boltban többnyire nem nagyon lehet, hiszen le kell tölteni a képeket PC-re)

Avatar
kezol
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 02:39
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: kezol »


Engem nem a képzaj, hanem a hot-pixelek (remélem így hívják) zavarnak, amik mint azt lejjebb is írtam a 3100-as képein nincsenek, csak a 2100-asén...
de, van azon is (pl a majom térdével egy vonalban, jobbra elég feltűnő)
 
ezzel együtt sem szempont, mert ezek 1.5-2 mp-es expozícióval készült képek, ahol a hotpixelek megléte teljesen természetes!
csak akkor lenne gáz, ha kézben tartható (1/50-1/60 és rövidebb) idők mellett is lennének
 
lehet egy kamerának a beépített hotpixelszűrő algoritmusa erőteljesebb, de ha ez nem azon alapul, h először föltérképezés céljából külön lő egy hosszú, fekete képet, akkor hátránya is van, hiszen hasznos részleteket is kiszűrhet, aminél már jobb inkább utólag, PC-n kiszedni a zavaró pöttyöket
 
de ha nem kimondottan éjszakai fölvételek miatt veszed a gépet, akkor úgysem futsz bele ilyenbe

Amit írsz, az nem hot-pixel, hanem -mint ahogy azt az indexen is írtam- beégett pixelnek tűnik... Ezt azért gondolom, mert az általam megnyitott valamennyi tesztképben benne volt... Nem mondható elônyös reklámnak... Hogy ôszinte legyek ez is aggaszt picit, bár remélhetôleg ez nem gyakori Nikonéknál... Vagy igen?

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: arty »


nekem már elvileg hozzák a 3100ast, megyőztek a tesztképek, h inkább az mint  2100. Amcsibol kapom, igy NTSC tvout lesz gondolom, de hát 66ezer ft (itthon 96)!  
ZBiginek itt is megköszönöm a tesztképeket! Ő kldött full sötétben készülteket és nyomát se láttam ilyen mértékü szins zajnak mint Kezol mintáin ... fura.
 
Mind1, nekem már nincs visszaút

Zaj ügyben nézd meg, hogy milyen (mekkora) ISO-val készültek a képek!

Engem nem a képzaj, hanem a hot-pixelek (remélem így hívják) zavarnak, amik mint azt lejjebb is írtam a 3100-as képein nincsenek, csak a 2100-asén... Valszeg én sem veszek 2100-ast, hanem várok egy picit, hátha lejjebb megy a 3100-as... Ha nem, akkor marad a Canon A300-as amin sajna nincs zoom+tv out... Viszont még mindig aggaszt, hogy nem lehet superfine módot választani 1600*1200-ban, mert én ebben a felbontásban szeretném használni... Ha meglesz a masinád csinálhatnál egy 1600*1200-as képet, mert nagyon érdekelne, hogy milyen... Esetleg, ha meg tudod nézni, hogy hány százalákos a kép, az lenne a legnagyobb segítség! Szerintetek árt bármit a fényképezônek, ha csak 1600*1200-ban használom? Jó lenne tudni, hogy alakítja át a 3Mpixeles képet 2Mpixelessé...
A TV-out miatt ne aggódj! Szerintem nincs külön amcsi monell, hisz a magyarországon kapható masinákon is választható az NTSC... Inkább a garanciával lehetnek gondok, de remélhetôleg nem lesz rá szükséged...

oks, szept 24. en lesz itt a gepem, csinalok vele amit mondasz, csak majd figyelmeztess!
Sztem is eleg a 1600*1200, csak nemart ha kicsit tobbet tud a gep es nem a maximumon hasznalod Legalabbis itt a sracok ezt irtak a komolyabb gepekre, hatha itt is igaz. Es a mintakepek tenyleg jobbak a 3100asnal, de ez nem feltetlen jelenti h tenyleg jobb is ...
 
ZBigi ha ezt olvasod: megnezed h a nikonon kapcsolhato e a pal/ntsc kimenet ? kosz!

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
CrocodileMick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:33
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: CrocodileMick »


Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: 


Simon,
 
kösz a gyors válaszért!
 
Üdv, Mick

...élvezd az életet ameddig lehetöséged van rá!
 
TV: Panasonic TX-32PK25D, DVD: Pioneer DV-717, AMP: Denon AVR-1801, VHS: Mitsubishi HS-M60V, TAPE: Akai DX57, CD: Denon DCD-685, CAM: Sony DCR-TR8100E, SPK: Canton 10MX, Magnat Sonobull 1000 XL.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Van valakinek tapasztalata a Minolta Dimage S414-es géppel?
 
Üdv, Mick

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:
 
http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?f ... inionslist
 
Itt azt írják, hogy nagyjából megegyezik a 404-el. Arról pedig itt olvashatsz:
 
http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?f ... c_all=true

Avatar
CrocodileMick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:33
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: CrocodileMick »


Sziasztok!
 
Van valakinek tapasztalata a Minolta Dimage S414-es géppel?
 
Üdv, Mick

...élvezd az életet ameddig lehetöséged van rá!
 
TV: Panasonic TX-32PK25D, DVD: Pioneer DV-717, AMP: Denon AVR-1801, VHS: Mitsubishi HS-M60V, TAPE: Akai DX57, CD: Denon DCD-685, CAM: Sony DCR-TR8100E, SPK: Canton 10MX, Magnat Sonobull 1000 XL.

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


Engem nem a képzaj, hanem a hot-pixelek (remélem így hívják) zavarnak, amik mint azt lejjebb is írtam a 3100-as képein nincsenek, csak a 2100-asén...
de, van azon is (pl a majom térdével egy vonalban, jobbra elég feltűnő)
 
ezzel együtt sem szempont, mert ezek 1.5-2 mp-es expozícióval készült képek, ahol a hotpixelek megléte teljesen természetes!
csak akkor lenne gáz, ha kézben tartható (1/50-1/60 és rövidebb) idők mellett is lennének
 
lehet egy kamerának a beépített hotpixelszűrő algoritmusa erőteljesebb, de ha ez nem azon alapul, h először föltérképezés céljából külön lő egy hosszú, fekete képet, akkor hátránya is van, hiszen hasznos részleteket is kiszűrhet, aminél már jobb inkább utólag, PC-n kiszedni a zavaró pöttyöket
 
de ha nem kimondottan éjszakai fölvételek miatt veszed a gépet, akkor úgysem futsz bele ilyenbe

Avatar
kezol
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 02:39
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: kezol »


nekem már elvileg hozzák a 3100ast, megyőztek a tesztképek, h inkább az mint  2100. Amcsibol kapom, igy NTSC tvout lesz gondolom, de hát 66ezer ft (itthon 96)!  
ZBiginek itt is megköszönöm a tesztképeket! Ő kldött full sötétben készülteket és nyomát se láttam ilyen mértékü szins zajnak mint Kezol mintáin ... fura.
 
Mind1, nekem már nincs visszaút

Zaj ügyben nézd meg, hogy milyen (mekkora) ISO-val készültek a képek!

Engem nem a képzaj, hanem a hot-pixelek (remélem így hívják) zavarnak, amik mint azt lejjebb is írtam a 3100-as képein nincsenek, csak a 2100-asén... Valszeg én sem veszek 2100-ast, hanem várok egy picit, hátha lejjebb megy a 3100-as... Ha nem, akkor marad a Canon A300-as amin sajna nincs zoom+tv out... Viszont még mindig aggaszt, hogy nem lehet superfine módot választani 1600*1200-ban, mert én ebben a felbontásban szeretném használni... Ha meglesz a masinád csinálhatnál egy 1600*1200-as képet, mert nagyon érdekelne, hogy milyen... Esetleg, ha meg tudod nézni, hogy hány százalákos a kép, az lenne a legnagyobb segítség! Szerintetek árt bármit a fényképezônek, ha csak 1600*1200-ban használom? Jó lenne tudni, hogy alakítja át a 3Mpixeles képet 2Mpixelessé...
A TV-out miatt ne aggódj! Szerintem nincs külön amcsi monell, hisz a magyarországon kapható masinákon is választható az NTSC... Inkább a garanciával lehetnek gondok, de remélhetôleg nem lesz rá szükséged...

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


nekem már elvileg hozzák a 3100ast, megyőztek a tesztképek, h inkább az mint 2100. Amcsibol kapom, igy NTSC tvout lesz gondolom, de hát 66ezer ft (itthon 96)!  
ZBiginek itt is megköszönöm a tesztképeket! Ő kldött full sötétben készülteket és nyomát se láttam ilyen mértékü szins zajnak mint Kezol mintáin ... fura.
 
Mind1, nekem már nincs visszaút

Zaj ügyben nézd meg, hogy milyen (mekkora) ISO-val készültek a képek!

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: arty »


nekem már elvileg hozzák a 3100ast, megyőztek a tesztképek, h inkább az mint 2100. Amcsibol kapom, igy NTSC tvout lesz gondolom, de hát 66ezer ft (itthon 96)!
 
ZBiginek itt is megköszönöm a tesztképeket! Ő kldött full sötétben készülteket és nyomát se láttam ilyen mértékü szins zajnak mint Kezol mintáin ... fura.
 
Mind1, nekem már nincs visszaút

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
kezol
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 02:39
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: kezol »

Tényleg elgondolkoztam a CP 3100-as gépen, de most látom, hogy 1600*1200-ban nem lehet superfine módot választani!!! Ezt a marhaságot!!! Miért pöttyösek a 2100-as képek??? ((((

Avatar
kezol
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 02:39
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: kezol »


Sziasztok!A közeljövôben szeretnék gépet venni az alsó kategóriából, de nem tudok dönteni... Már néhány forumot átböngéztem, de még nem vagyok biztos semmiben... Egy másik fórumon is feltettem ezt a kérdést, úgyhogy engedelmetekkel egyszerűen átmásolnám ide is:
 
Szal úgy t?nik, hogy két gépre sz?kült a kör, amik közül nem tudok választani: Nikon CP2100, Canon PS A300! Elmondanám melyik miért tetszik és miért nem:
 
Nikon
+
3* zoom
Tv-out
Pofás külsô
-
Auto ISO (800-ig) Ez a legnagyobb bajom, mert láttam már bazi zajos tesztképeket is...
1/3.2 CCD (Nem tudom, hogy mennyivel zajosabb, mint egy 1/2.7-es)
 
Canon
+
Állítólag Nagyon jó autofókusz
Hosszú videórögzítési lehetôség
Masszív külsô
-
Nagy
TV-out hiánya (ez nagy kár)
 
Egyértelm?en, ami az egyiknél plusz, az a másiknál mínusz, csak nem akartam mégegyszer leírni... Mindkét masina másért jó és én nem tudok dönteni... A Nikonnak a több elôny mellett több a hátránya, a Canonnak viszont kevesebb a hátránya, de elônynek sem tudtam sokmindent felhozni... Viszont így egyensújban vannak, de mindenképp jó lenne, ha valahogy tudnék dönteni...
 
Nyahh nagyjából ennyi:
Itt még Arty kedvéért belinkelem az általam aggasztó képeket a CP 2100-astól (hátha sikerül lebeszélnem a 3100-asról )
Steves Digicams
Imaging Resource
 
Ahogy látom, a 3100-assal nincs ilyen gond (lehet nekem is az kéne?):
Imaging Resource
Steves Digicams
Viszont Steve simán kapott egy pixelhibás tesztgépet

Nézd, Én Canon párti vagyok... A mozgókép rögzítési funkciótól ne ess hanyatt, mert az elég gagyi, én nagyot csalódtam benne, bár persze nekem is mondták előre...

Köszi! Hogy ôszinte legyek, az egész mozgókép mizériát lecserélném egy TV-outra (sajna Canon masináról lemaradt)...
 
Most látom, hogy milyen remek a helyesírásom: egyensújban

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”