Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


ha jol tudom azok 100tol vannak
az 2x annyi mint a 203
 
indokolt az arkulonbseg? ki fogom hasznalni?
o v e r p o w e r e d

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


en el lettem felejtve?
Dehogy is! Csak nem estek még le a 10 megás gépek árai.
 
Ha a pénztárcád bírja: Canon digital Ixus valamelyik darabját vedd szerintem.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: MoBBo »

en el lettem felejtve?
o v e r p o w e r e d

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »


Próbáld meg itt: http://kep.tar.hu/ath/index.phtml?aid=2 ... id=2306499
- Nagyon tulsulyban erzem a zold szint, a valosagban is ennyire "zold" volt minden?
- csak a kep.tar-os jott le nekem.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


az eredeti kompozició amit jogosan, többen megszóltak. mentségül annyit, hogy elég erős volt a fény, és nem láttam jól az LCD-t.
én meg a képet nem látom, csak thumbnailben - tucc adni accountot?

Bocsika! Az új rendszerben valóban csak tagoknak látszik a teljes kép.
 
Próbáld meg itt: http://kep.tar.hu/ath/index.phtml?aid=2 ... id=2306499

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


az eredeti kompozició amit jogosan, többen megszóltak. mentségül annyit, hogy elég erős volt a fény, és nem láttam jól az LCD-t.
én meg a képet nem látom, csak thumbnailben - tucc adni accountot?

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Meg valami. Az hogy egy gep hany megapixel, onmagaban semmit nem jelent. A jo CCD kore jo fenyekepzogepet is kell epiteni. Jo optikat, korrekt mehanikat, jo jelfeldolgozo szoftvert.
Pont ezt akartam mondani. Sok szó esik a felbontásról pedig a fényképezés elsősorban nem erről szól. 4Mpixeles gépek között is többszázezres árkülönbségek lehetnek.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Illusztrációnak engedjétek meg, hogy mutassak egy képet 2 változatban:
 
http://www.photosig.com/go/photos/view?id=905372
 
az eredeti kompozició amit jogosan, többen megszóltak. mentségül annyit, hogy elég erős volt a fény, és nem láttam jól az LCD-t.
 
És a javított:
 
http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showpho ... ?photo=800

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: balagee »


Handrasnak abszolut igaza van. Nagyon hasznos halehetoseg van a kep ujrakomponalasara kepkivagassal. Konnyeden lehet egy kicsit rosszul beallitott kompoziciobol tokeletes, egy jo kepkivagas altal.
 
A digi gepek elektronikaja (ccd, kepfeldolgozo elektronika) rohamosan fejlodik,
ezert ugyanazt a tudast egyre olcsobban kapjuk meg, valamint egyre nagyobb
felbontast tudo gepek jelennek meg.
 
Szerintem nem szabad tul sok penzt belefeccolni a csucsmodellekbe,
barmilyen kategorialol van is szo. Enis nyugodtan fotozgatok jo 1 eve 2 megapixellel,
1-2 ev mulva mikor 8 megapixel lesz a csucs, akkor atpartolok egy jo 4megapixeles gepre.
Annyira rohan a technika, hogy minden ami csucs, hihetetlen gyorsan az atlag kategoriaba tud kerulni.
 
Meg valami. Az hogy egy gep hany megapixel, onmagaban semmit nem jelent. A jo CCD kore jo fenyekepzogepet is kell epiteni. Jo optikat, korrekt mehanikat, jo jelfeldolgozo szoftvert.
 
Egy jol sikerult szep kepnek sok parametere van a felbontason kivul.
 
Nehany kepem ...
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


a 203-ast 240 euro kornyeken lehet megkapni, amibol lejon a mwst, igy a vege kb. 210, ami kb. 52ezer ft
 
tudom, hogy dragabban sokkal jobb gepek vannak (sgt sokszor kolcsonadta a 4700es fujijat, nagyon kedveltem), de ez ilyen csaladi "jatek" fenykepezogep lenne, inkabb praktikus kis kiegeszito programjainkban, mintsem foszereplo (ugy ertem nem akarok allandoan ra figyelni, nehogy baja legyen, de ha kell, jo lenne loni par kepet), majd kesobb, a 10megas gepek aresese utan vennek egy profi gepet
 
viszont mar nem tetszik annyira a 203-as
jol lebeszeltetek rola
 
szoval varom a javaslatokat olcso, de jo gepre... ja! es nezzen ki jol
o v e r p o w e r e d

Avatar
Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 17:08
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor »

Nem vitatom, hogy a sok megapixel jó dolog. Én is jobban örülnék egy 4, vagy akár 5 MPixelesnek. Csak annyit akartam mondani, hogy SZVSZ tapasztalataim szerint egy 2 MPixel már elég lehet hobbicélokra. Ha a keretbe belefér a nagyobb felbontás, akkor hajrá. T-Boy azonban egy 95e Ft-os gépet hozott fel béldának és ebben a ketegóriában legfeljebb noname gagyikra van ráírva a 3 MPixel (Trust, Ben-Q, stb). Persze tudom, hogy 15-20e-vel többért már van 3 MPixel is...

Carnivoor honlapja (fényképek)
 
DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony
Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100
Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Aki korábban fotozott filmre, és netán laborálta is az tudja, hogy a kép exponálásakor gyakran vétünk kompozíciós hibákat pl. belelóg a képbe egy idegen, vagy egy tárgy stb. Esetleg megfelelő objektív (vagy zoom) hiányában kiderül, hogy az Eifel torony ugyan látszik a képen, de a légypiszok ott elötte az a nagymama stb. Tehát jó lenne a képet nagyítani, egy részletét bemutatni csak. Ehez viszont kellenek a megapixelek, ugyanis hiába lehet jó 10x15-ös képet csinálni az adott felbontásról, de ha belenagyítasz vagy crop-olsz, akkor már ugyanakkora felületre sokkal kevesebb pixel jut a papírra.
 
Összefoglalva a 2 Mp szerintem csak akkor elég a papírképekhez, ha megelégszel a "kocka" egy az egyben papírképével.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: balagee »


Azert azt ne felejtsetek el, hogy pl. egy 2mpixes gep a legoptimistabb szamitasok szerint sem
tud 1mpixnel tobb informaciot elkapni. (A ccd fenyerosseget erzekel, folotte egy GRGB szuro racs, es a szoftver a kornyezo pixelekbol szedi a hianyzo informaciokat)
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 17:08
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor »


A felbontás kapcsán annyit tennék hozzá, hogy házi felhasználásra SZVSZ 2 MPixel már nagyon is elég. (3,2 persze jó, de egyáltalán nem létszükséglet). Nem a levegőbe beszélek, mert hivattam már elő (laborral) 10x15 és 13x18 méretű módosítatlan és 21x30-as interpoláltan felnagyított képet. A két kisebb formátumban egyszerűen csodálatosak voltak a képek és az A4-es is nagyon jó volt (ekkora méretet nyilván nem 10 cm-ről nézek). Szóval hobbi célokra nincs szükség többre.
 
T-Boy! A listádat olvasva, ezek jutottak eszembe, mint figyelendő paraméterek:
 
video-kimenet
használható makró mód (ezzel lehet a legjobbakat játszani)
sorozatlövő mód
állítási lehetőségek (főleg a blende, a záridő és az ISO érték). Tapasztalatból mondom, hogy kirándulások, utazások és bulik esetén az egyik legfontosabb képesség az, hogy kevés fénynél, éjszaka is szép képeket tudjon csinálni (nálam ez fontos volt legalábbis). Ehhez fonots az, hogy ne full-automata gép legyen. Ha van fény, nem kell sokat lacafacázni, de éjszaka (nekem legalábbis) nem ad jó eredményt a point-and-shoot.
 
A fogyasztás témájával kapcsolatban: legalább 1800 mAh-s aksik kellenek, ez nem kérdés. Tapasztalatom szerint (Canon PS A40) egy készlet (4 db) nekem kb 300 képre volt elég LCD-használat és intenzív zoom-motor használata mellett. Azt hiszem ez egyik gépnek sem gond. Ami fontos, hogy AA-s aksikat használjon, mert így szükség esetén hagyományos alkáli elemek is beugorhatnak (nekem Duracell Ultra M3-as tartalékok lapulnak a fotóstasiban).
 
Ami pedig SZVSZ hansúlyozottan fontos: nézd meg a géptípus által készített képeket. Pl a www.photosig.com-on géptipus szerint is kereshetőek a képek.
 
Kíváncsian várom a fejleményeket és a döntésed! Ha kíváncsi vagy a PS40-es képekre, egy korábbi hozzászólásomban találsz egy "virágoskertet".

Carnivoor honlapja (fényképek)
 
DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony
Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100
Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Avatar
Godking
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:22
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Godking »

Ja, az előbb elfelejtettem, hogy egy TV kimenet is jól jönne (pl. nyaralásnál így egyszerre nézhető lenne)

Avatar
Godking
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:22
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Godking »


fuji 203A-val szemezek jelenleg
Nem rossz a Fuji hobbi célokra, bár van pár hátránya:
 
Csak ISO100 érzékenységű
A makró mód ha jól emlékszem 20cm (ez elég sok szerintem)
Makróban nincs zoom (bár lehet hogy ilyenkor máson sincs)
Kevés manuális állítási lehetőség
 
Viszont könnyű a kezelhetősége, 3x zoom, az energiahasználata megfelelő (1800mAh-s akksival 64 megás kártyát megtelítettem- ez kb 90 kép - és nem jelezte hogy merülőben lenne. Azért ennyi pénzért jobb paraméterekkel rendelkező gépet is lehet kapni.

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: NZoli »


kesobb max 9x13as papirkepeket szeretnek belole kesziteni, de csak nagyon ritkan, inkabb tv-n vagy pc-n
Tapasztalataim szerint 2 Mpixeles képbontó "felett" a nyomtatott kép már elfogadható. A minap láttam 3.2 Mpixeles (Sony) masina képeiről az MM-ben készült papírképet.
A kisbaba világoszöld takarója összes apró szösze ott van, és a színek is kiválóak.
Meg aztán ott van a Paint Shop Pro....
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Elmondod, hogy mi alapján választasz? Prioritások? Vagy hagyjalak békén a kiváncsiskodással? 
elmondom persze
de ne varj valami magasan kepzett szakmai hozzaallast
 
az igenyeim: egy gep amivel barhol barmikor tudok kesziteni kepet, kirandulason, vagy csak ugy poenbol amikor jokat nevetunk (de fontos felhasznalasi cel az is, hogy ha irc-n vagy itt a forumban valamihez kepet akarok csinalni a geprol/lemezrol/lejatszorol stb.)
kesobb max 9x13as papirkepeket szeretnek belole kesziteni, de csak nagyon ritkan, inkabb tv-n vagy pc-n neznem meg a kepeket.
 
ezek utan a valasztas szempontjai: eloszor is jol nezzen ki, tetszen (trivialis lehet a profiknak ez, de mondtam, hogy hobbifotozasra kell), tudjon 1024-et, legyen optikai zoomja, es hirtelen mas nem is jut eszembe...
 
formara nagy kedvencem a porsche designos fuji 4800 es 6800 is, meg a 2800
de tetszik a canon ixus sorozat is, meg a powershot a10-20-30 (de pl. az A60 nagyon nem)
hangsulyozom, hogy kulsore... tudasban nem tudnek hasonlo sorrendet felallitani
o v e r p o w e r e d

Avatar
Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 17:08
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor »


Megkukkantottam. Megnézegetted már a Canon PowerShot A60-ját? Ugyanaz az árkategória, kicsit komolyabb tudás és később esetleg bővíthető. Negatívumok: kicsit nagyobb, nem tud webkamera lenni.
 
Nekem A40 van és nagyon meg vagyok elégedve a képekkel. Persze mindenki hazabeszél... De az Index fórumain is az a közvélekedés, hogy ebben az árketegóriában a PowerShot sorozat adja a legtöbb "értéket". Elmondod, hogy mi alapján választasz? Prioritások? Vagy hagyjalak békén a kiváncsiskodással?

Carnivoor honlapja (fényképek)
 
DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony
Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100
Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


T-Boy! Mit csináltam rosszul a link beszúrásakor? :smile13:
hiba volt az url-ben
javitva
 
koszi a linekeket!

 
fuji 203A-val szemezek jelenleg
o v e r p o w e r e d

Avatar
Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 17:08
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor »

T-Boy! Mit csináltam rosszul a link beszúrásakor? :smile13:

Carnivoor honlapja (fényképek)
 
DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony
Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100
Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Avatar
Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 17:08
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor »


hmm hmmmvan ilyen topicunk?

 
vazeg
2 napja a netet bujom, hogy milyen gepet vegyek, es nem talalok egy epkezlab forumot
erre tessek
 

 
de, hogy miert a szoftverben van, azt tenyleg nem vagom...

Ha van kedved gépvásárlásod kálváriáját fórumtáraiddal is megosztani, ne fogd vissza magad!
 
Milyen kategóriában gondolkodsz? Célok? Tapasztalatok? Költségkorlát? Igények? Szerintem ez egy soha meg nem unható téma!
 
egyébként, ha nem ismernéd: digitalisfoto.lap.hu Ez kezdőlapnak szuper. Az Index fotós fóruma is tele van jószándékú, segítő emberekkel! A bemutatom fotóimat alfórumot külön ajánlom, mert itt rengeteg képet láthatsz a szóba jövő gépek tulajaitól.
 
Kíváncsi leszek a döntésedre!

Carnivoor honlapja (fényképek)
 
DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony
Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100
Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


hmm hmmmvan ilyen topicunk?

 
vazeg
2 napja a netet bujom, hogy milyen gepet vegyek, es nem talalok egy epkezlab forumot
erre tessek
 

 
de, hogy miert a szoftverben van, azt tenyleg nem vagom...

Ez pl. tudom ajánlani: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9084058

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


hmm hmmm
van ilyen topicunk?

 
vazeg
2 napja a netet bujom, hogy milyen gepet vegyek, es nem talalok egy epkezlab forumot
erre tessek
 

 
de, hogy miert a szoftverben van, azt tenyleg nem vagom...
o v e r p o w e r e d

Avatar
CrocodileMick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:33
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: CrocodileMick »


Sziasztok!
 
Ha valakit érdekel, hétfötöl (19. május) az ausztriai Hofer üzletlánc a Traveler D1-es 4MP-es digi kamerát + 64MB SD Card-ot 279 euróért kínál. Technikai adatok itt!
 
Üdv, Mick

...élvezd az életet ameddig lehetöséged van rá!
 
TV: Panasonic TX-32PK25D, DVD: Pioneer DV-717, AMP: Denon AVR-1801, VHS: Mitsubishi HS-M60V, TAPE: Akai DX57, CD: Denon DCD-685, CAM: Sony DCR-TR8100E, SPK: Canton 10MX, Magnat Sonobull 1000 XL.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”