Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

DDR4 memória XMP gond

Hozzászólás Szerző: evola »

Sziasztok!

Lenne egy furcsa problémám a stámitógépemmel.

Vettem egy Asus Rog Strix Z390-F alaplapot,
Intel CoreI9 9900K van benne 16gb DDR4 memória társaságában.
A memóriák típusa: Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M4C3200C16 XMP profillal rendelkeznek.

Az a gondom az alaplap csak 2133 MHZ-en járatja őket.
Ha bekapcsolom az XMP profilt nem bootol a gép.
Valaki tudja mit kell még beállítani vagy mi lehet a gond?
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: TeamViewer helyettesites

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Indy írta:
2019.06.27., csüt. 16:00
http://www.realvnc.com/

?
Kiprobalom, koszi.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: TeamViewer helyettesites

Hozzászólás Szerző: Indy »

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: TeamViewer helyettesites

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2019.06.27., csüt. 12:23
tottyi írta:
2019.06.27., csüt. 10:45
Sziasztok, a Temaviewer helyett szeretnek valami ingyenes remote desktop-ot mert allandoan azt irja ki, hogy tegyem fizetosse es kell varnom 10 percet pedig nem hasznalom ceges dolgokra, az igaz, hogy cegbol jelentkezek neha ra ismeroseim gepere es lehet az itteni fix ip cimet megjegyezte. gondolkodik.gif
Google Chrome távoli asztal?
Azzal az a gond, hogy ahoz be kell jelentkezni es vannak nagyon idos emberek akiknek meg gmail-uk sincs ezert vetettem el azt az otletet. :( A temviewert nehez elmagyaraznom telefonon, hogy toltse le es kuldje el a kodot meg a jelszot. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7194
Tartózkodási hely: Bokod

Re: TeamViewer helyettesites

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2019.06.27., csüt. 10:45
Sziasztok, a Temaviewer helyett szeretnek valami ingyenes remote desktop-ot mert allandoan azt irja ki, hogy tegyem fizetosse es kell varnom 10 percet pedig nem hasznalom ceges dolgokra, az igaz, hogy cegbol jelentkezek neha ra ismeroseim gepere es lehet az itteni fix ip cimet megjegyezte. gondolkodik.gif
Google Chrome távoli asztal?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

TeamViewer helyettesites

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Sziasztok, a Temaviewer helyett szeretnek valami ingyenes remote desktop-ot mert allandoan azt irja ki, hogy tegyem fizetosse es kell varnom 10 percet pedig nem hasznalom ceges dolgokra, az igaz, hogy cegbol jelentkezek neha ra ismeroseim gepere es lehet az itteni fix ip cimet megjegyezte. gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Re: X éves laptopra milyen op rendszert?

Hozzászólás Szerző: svedmalac »

Doky írta:
2019.06.18., kedd 21:57
Köszönöm szépen az eddigi ajánlásokat, vélemémyeket!
Kicsit még küzdök, de valszeg nem a Mint marad.
Minden kombináció kompromisszumos.
Simán rakhatsz olyan rendszert, ami neked tetszik, az eddigit is!
Ha összeállt, mentést csinálj róla, pl. Paragon ingyenes progival.
Kell hozzá csinálni egy boot cd-t vész esetére és ennyi.
Hogy milyen gyakran csinálsz mentést, az rajtad múlik, én kb. havonta szoktam, kb. 10 perc.
Anno tökre érdekelt a vírusok kinyírása, megoldások, stb. Ma már elég öreg vagyok ahhoz, hogy ne erre csesszem el az időt.
Ha bekapok egy vírust, akkor kb. 10 perc alatt visszaállítom a legutóbbi mentett állapotra és ennyi.
Innentől fogva mehet az eddigi rendszered, csak csinálj mentést róla, amikor fontosnak érzed...

Én kb. 2003 óta XP-t, majd SP3 verziót használtam. Soha semmi gondom nem volt vele (S478 netezős gép volt csak), ha jött kétévente egy vírus, akkor mint ahogy írtam, 10 perc alatt túlléptem rajta.
Most kell váltanom, mert megdöglött a 16 éves alaplapom (púpos kondik cseréje nem segített) és az XP-t szinte lehetetlen átköltöztetni másik gépre szívás nélkül.
Szóval nem olyan vészes a helyzeted szerintem, így simán megoldhatod...

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: X éves laptopra milyen op rendszert?

Hozzászólás Szerző: stx »

Valamilyen light linux. Van több is, ami öreg gépekre való: Tiny Core, Linux Lite, Lubuntu, Puppy, Bodhi Linux, SparkyLinux, antiX...

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: X éves laptopra milyen op rendszert?

Hozzászólás Szerző: Doky »

Köszönöm szépen az eddigi ajánlásokat, vélemémyeket!
Kicsit még küzdök, de valszeg nem a Mint marad.
Minden kombináció kompromisszumos.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: X éves laptopra milyen op rendszert?

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Doky írta:
2019.06.17., hétf. 17:56
Köszönöm!

Rendszernek van benne egy 120-as SSD.
Konkrétan ez a gép: https://www.arukereso.hu/notebook-c3100 ... mek-leiras
A Win 10-et azért kerülném el mert meguntam a vírusírtókkal a "szopást"!
Hello, en mar talan 15 eve nem hasznalok virusirtot es a Win 10 is kb amiota kijott azt hasznalom virusirto nelkul. Pedig jarkalok en is mindenfele oldalra de meg nem fertozodott meg a gepem. Gyerekkoromban mikor meg crack-eket keresgeltem a neten a jatekomhoz akkor tudtam csak megfertozni a gepem de azt magamnak ujra raktam. :)

4GB Ram + SSD egyertelmuen win 10. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005.11.09., szer. 23:45
Értékelés: 36

Re: X éves laptopra milyen op rendszert?

Hozzászólás Szerző: Lazac »

Doky írta:
2019.06.17., hétf. 17:56
Köszönöm!

Rendszernek van benne egy 120-as SSD.
Konkrétan ez a gép: https://www.arukereso.hu/notebook-c3100 ... mek-leiras
A Win 10-et azért kerülném el mert meguntam a vírusírtókkal a "szopást"!
Ha gyors rendszert szeretnél Windows Thin PC SP1 x86, vagy Windows Embedded 8.1 AIO x86, vírusirtónak Bidefender Free, vagy Kaspersky Free.
Oprend.hu-ról mindkettő letölthető.
Vagy Ubuntu LTS https://ubuntu.com/download/desktop
Ha vírusokat kapsz be az nem az operációs rendszer miatt van. Viszont tény h. most a Win10 a leglassabb. Böngészőbe minimum Adblock Plust érdemes telepíteni.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: X éves laptopra milyen op rendszert?

Hozzászólás Szerző: mgus »

Doky írta:
2019.06.17., hétf. 17:56
Köszönöm!

Rendszernek van benne egy 120-as SSD.
Konkrétan ez a gép: https://www.arukereso.hu/notebook-c3100 ... mek-leiras
A Win 10-et azért kerülném el mert meguntam a vírusírtókkal a "szopást"!
A vírusoktól csak a vírusirtók tudnak megvédeni, ingyenes vírusirtó van AVG-nek vagy Avast-nak, az új vírusoktól meg úgyse véd semmi.
Gyorsulni meg már úgyse fog a gép.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: X éves laptopra milyen op rendszert?

Hozzászólás Szerző: Doky »

Köszönöm!

Rendszernek van benne egy 120-as SSD.
Konkrétan ez a gép: https://www.arukereso.hu/notebook-c3100 ... mek-leiras
A Win 10-et azért kerülném el mert meguntam a vírusírtókkal a "szopást"!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: X éves laptopra milyen op rendszert?

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

Doky írta:
2019.06.16., vas. 21:52
A téma adott!
Adott az aláírásomban szereplő laptop.
Nem mai gyerek.
Játékra nem használom, főként csak kölcsönzök és háttértárak használom!
Nem mai, nem gyors de eddig ment.
Win 7N volt rajta amíg be nem nyeltem egy trójait amit nem igen sikerült leirtani így maradt a gyalu.
Olyan megoldást szerettem volna hogy ne keljen állandóan vírusirtókkal is szenvedni meg a win összes nyűgével...
No, fel lett téve kisérleti jelleggel a Linix Mint 18.3...
Sajnos nem igazán sikerült összelőni a hálózati megosztást.
Végül sikerült a havernak de ha a laptop kábellel van összekötve a routerrel (thome-os) és tovább is kábellel megy akkor a zenék lassan mennek a filmek nem is mennek!
Ha a laptop és a router wifin van összekötve és tovább kábelen akkor igaz kicsit lassabban megy a reakció de megy a full hd-s anyag is.
Winfos 10 döcögne (nem költök a hardverre már), menjen vissza win 7 vagy valami Linux?
Ötleteket, véleményeket várnék!
Fontos a hálózati megosztás mert a Dune a fő forrás készülék zenehallgatásra is!
Ami még fontos lehet hogy 100 megás a router de a net sajnos maxon 10 megát tud (nem, nem írtam el! 2018-ban európában).

Köszönöm!
Ha van benne min. 4GB ram, akkor mehet rá nyugodtam a win10.
Érdemes még 6000-9000 Ft-ot rászánni és venni bele egy SSD-t (ha még nincs) és akkor tuti nem lesz baj a sebességgel.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

X éves laptopra milyen op rendszert?

Hozzászólás Szerző: Doky »

A téma adott!
Adott az aláírásomban szereplő laptop.
Nem mai gyerek.
Játékra nem használom, főként csak kölcsönzök és háttértárak használom!
Nem mai, nem gyors de eddig ment.
Win 7N volt rajta amíg be nem nyeltem egy trójait amit nem igen sikerült leirtani így maradt a gyalu.
Olyan megoldást szerettem volna hogy ne keljen állandóan vírusirtókkal is szenvedni meg a win összes nyűgével...
No, fel lett téve kisérleti jelleggel a Linix Mint 18.3...
Sajnos nem igazán sikerült összelőni a hálózati megosztást.
Végül sikerült a havernak de ha a laptop kábellel van összekötve a routerrel (thome-os) és tovább is kábellel megy akkor a zenék lassan mennek a filmek nem is mennek!
Ha a laptop és a router wifin van összekötve és tovább kábelen akkor igaz kicsit lassabban megy a reakció de megy a full hd-s anyag is.
Winfos 10 döcögne (nem költök a hardverre már), menjen vissza win 7 vagy valami Linux?
Ötleteket, véleményeket várnék!
Fontos a hálózati megosztás mert a Dune a fő forrás készülék zenehallgatásra is!
Ami még fontos lehet hogy 100 megás a router de a net sajnos maxon 10 megát tud (nem, nem írtam el! 2018-ban európában).

Köszönöm!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Koszonom mindenkinek, en is igy gondoltam de azert biztonsagbol rakerdeztem az sosem art. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Doky »

Azt gondolom hogy ha méret szempontjából befér a laptopba akkor bármelyik mehet.
A Kngston 3 míg a Samsung 5 éve garit szokott adni.
Az hogy melyik a megbízhatóbb azt nem lehet tudni.
Én nemrég a laptop betegeskedö dvd helyére raktam be egy Kingston ssd-t beépítő kerettel.

Itthon is meg tudod venni őket:
https://edigital.hu/ssd-meghajto/kingst ... 0g-p498867
https://edigital.hu/ssd-meghajto/samsun ... a3-p539534
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Notebook SSD Samsung vagy Kingstone

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tottyi írta:
2019.01.10., csüt. 15:45
szerintetek siman belemehet a Kingstone is a notebook-ba? Mar csak azert mert joval olcsobb a Kingstone.
1% esélye mindig megvan, hogy nem kompatibilis valami, de alapvetően ezek azonos méretek és szabványok, szerintem kell menjen a kingstone is ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Notebook SSD Samsung vagy Kingstone

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tottyi írta:
2019.01.10., csüt. 15:45
Hello, olyan problemat szeretnekmegoldani, hogy egy Notebookba kellene raknom SSD disket de a Kingstone-nal azt irja, hogy asztali gepbe van mig a Samsung-nal meg, hogy notebookba, szerintetek siman belemehet a Kingstone is a notebook-ba? Mar csak azert mert joval olcsobb a Kingstone.

https://new.asbis.sk/p/kingston-240gb-s ... -w500-mb-s
https://new.asbis.sk/p/samsung-ssd-860- ... basic-pack
Mivel a kérdésednek eleve volt helye, így átraktam.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Notebook SSD Samsung vagy Kingstone

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, olyan problemat szeretnekmegoldani, hogy egy Notebookba kellene raknom SSD disket de a Kingstone-nal azt irja, hogy asztali gepbe van mig a Samsung-nal meg, hogy notebookba, szerintetek siman belemehet a Kingstone is a notebook-ba? Mar csak azert mert joval olcsobb a Kingstone.

https://new.asbis.sk/p/kingston-240gb-s ... -w500-mb-s
https://new.asbis.sk/p/samsung-ssd-860- ... basic-pack
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Megoldódott az ügy, tápkábelt kellett cserélni.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Online
Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Bios reset = Load Uefi default? Nem vagyok egy nagy zseni...
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Elmo írta:
2018.11.19., hétf. 10:04
Ezt a minap megtettem és indul is rendesen. Most meg az a baj, hogy kikapcs után elindul. gondolkodik.gif
Probalj meg egy Bios resetet vagy mindent lehuzni az alaplaprol es csak az aramforrast lekotni es ugy bekapcsolni majd a bekapcsologombot kb 4-5 masodpercig nyomva kikapcsolni, hogy ugy is be-e kapcsol.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Ezt a minap megtettem és indul is rendesen. Most meg az a baj, hogy kikapcs után elindul. gondolkodik.gif
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Elmo írta:
2018.11.15., csüt. 00:28
Hello! Az a gondom, hogy a szg. bekapcsolás után megáll az Asrock feliratnál - ahol be lehet lépni az Uefi-be - és csak vár percekig. Ez normál esetben 2 mp. Restart után minden ok. Mi lehet a gond?
Szia, probalj meg elemet cserelni az alaplapon lehet az a gondja, hogy nem tartja meg a beallitasokat.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”