Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Zöld topik

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1216

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

fapaci írta:
2021.06.02., szer. 12:35
Tctronic írta:
2021.06.02., szer. 12:29
Nem is tudom mit gondoljak erről gondolkodik.gif Inkább álszentnek és pofátlannak gondolom......

https://www.shell.hu/autosok/karbonseml ... lsrc=aw.ds
Én is megkaptam a promóciós ajánlatot, mivel általában náluk tankolok. Szerintem ez egy blöff a környezetszennyezés egyik legdurvább elkövetőjétől.
Szerintem a szén-dioxid-kvótával játszanak. Azt tudom elképzelni, hogy fásítási programmal (amit a lelkiismerete környezetvédők fizetnek önként és dalolva) csökkentik a saját szén-dioxid kvótájukat, amivel nem kis pénzt spórolnak. Ha mindenki ültetne egy fát otthon, erdőben, parkban stb. szervezett körülmények között persze, szerintem sokkal jobban járnánk. Lásd Fülöp-szigetek példája.

https://www.travelo.hu/tavol/20190530-f ... ultet.html
Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás féle phono
Digitál:   Philips CD304 futómű, Holo Audio Spring 2 DAC
Erősítés: Khozmo Acoustic + Hibrid By Szabó Tamás.
Hangfal: DIY (Onken doboz, JBL 2226, TAD4002+Yuichi A-290 tölcsér+JBL 077)
Kábelek: Fapaci, AQ, Kimber          

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 345

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

ZolaBA írta:
2021.06.02., szer. 11:39

Nagyon összetett ez az egész.
Igen, nem egyszerű eset.
De valami megoldás kellene erre. Így legalább ösztönzik az embert, hogy olcsó és jól működő legyen a helyettesítés. Remélem legalább is, hogy ezt fogja hozni.
Csak a Marantz! :-D

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Tctronic írta:
Nem is tudom mit gondoljak erről gondolkodik.gif Inkább álszentnek és pofátlannak gondolom......

Tehát én fizessem ki, az ő állítólagos jófejségüket....? gondolkodik.gif

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 7330
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Tctronic írta:

Én is megkaptam a promóciós ajánlatot, mivel általában náluk tankolok. Szerintem ez egy blöff a környezetszennyezés egyik legdurvább elkövetőjétől.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

ZolaBA írta:
2021.06.02., szer. 11:39
Vicces mondjuk az egészhez az is, amikor mondjuk becsülettel gyűjtenél szelektívet, elolvasod a szabályokat és tilos a szennyezett, zsíros műanyagot, vagy pl. pizzás dobozt a szelektívbe tenni. Én személy szerint őrületnek tartom az elmosogatást kidobás előtt, mintha az ivóvíz korlátlan lenne, az elhasznált mosogatószer nem számítana, a melegvíz meg ingyen energiával készülne.
A pizzás papírt nem tudják feldolgozni, ezért megy a háztartási szemétbe. A műanyagot nem kell tisztára mosni, csak a nagyobb szennyeződéstől megtisztítani. A tájékoztatás néha elégtelen, félrevezető, ezért egy műanyagfeldolgozó barátomat kérdeztem meg. Ő azt mondta, olyan magas hőfokon kezelik az anyagokat, hogy az előzetes mosogatás indokolatlan.

Attól tartok, a most bejelentett új szabályozásnak is meglesznek a kiskapui, ezért írtam, hogy kíváncsi vagyok, miként alkalmazzák. A legnagyobb fejtörés most az ételkiszállító cégeknél folyhat. Egészen döbbenetes műanyag mennyiség tud összejönni egy irodai munkahelyen ebédidőben, ez nyilván tarthatatlan. A visszagyűjtés itt szerintem csak kis arányban oldható meg. Némelyik élelmiszer webshop már bevezette, hogy a csomagoló anyagokat a következő kiszállításnál begyűjtik, én is gyűjtöm nekik a zacskókat, dobozokat, de a készételnél szerintem ez nem működik.

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1216

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás féle phono
Digitál:   Philips CD304 futómű, Holo Audio Spring 2 DAC
Erősítés: Khozmo Acoustic + Hibrid By Szabó Tamás.
Hangfal: DIY (Onken doboz, JBL 2226, TAD4002+Yuichi A-290 tölcsér+JBL 077)
Kábelek: Fapaci, AQ, Kimber          

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1019

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Alex_Aston írta:
2021.06.02., szer. 11:14
Meg az étel kiszállítás. Lehet visszaváltható lesz? Én ezt gondoltam már régebben is. Borzalmas mennyiség megy a kukába emiatt napi szinten. Pedig ott a jól bevált étel hordó. Persze, el kell mosni. És? Ennyit nem ér meg a környezet?
Nagyon összetett ez az egész.
A higiéniai részéről (én ezzel foglalkozom): Helyben fogyasztásnál a legtöbb esetben azért van eldobható eszköz, mert egyszerűen nincs meg a lehetőség a mosogatásra, leginkább nincs hely, annyira nincs, hogy ez legtöbbször ki sem alakítható. Persze van Mcdonalds, ahol talán lenne hely, de ott meg ilyen az üzleti modell, bár a gyorséttermek szerintem már papírt használnak. Másik kategória az elvitel és kiszállítás. Itt praktikum az egyutas csomagolás, olcsó, nem sérül, nem kell gyűjteni, visszaváltani, stb.
Az ételhordó vagy más visszatérő göngyöleg is macerás nagyon. Két eset van: saját edény, amibe újra kapsz, vagy leadós/cserélős. A klasszik ételhordó (túl azon, hogy sokszor aluminium ami savas ételnél oldódik és mérgező) iszonyatosan tud kinézni. Láttam jópár ilyen helyet, állandó fejvakarás ment, hogy konkrét élelmiszer-biztonsági kockázat, hogy aki adagolja az ételt az a retkes, alig elmosogatott edényt fogja meg és abba adagol másnap. Aztán meg az "én" edényemet fogja meg - persze kézmosás nélkül, hisz irreális edényenként kezet mosni. Gondolj bele, van aki a kutyával nyalatja ki az edényt.
A leadós/cserélős edények sem egyszerűek. Nem véletlen áltak le az italgyártók a visszaváltható üvegekkel, tettek bele mindent is, benzint, higitót, fáradt olajat. Nagy üzemekben erre vannak módszerek, elenőrzik, szűrik, de kis étteremben nincs hely tárolni, nincs gép ellenőrizni, mosogatni, stb. A tömény mosogatószert pl. nem lehet kiöblíteni azzal a rutinnal egy edényból amivel mást kimosogatsz, volt ilyenből mérgezés 2 decis colával.
Én úgy olvasom egyébként, hogy az étel tároló műanyagok közül csak a fehér hungarocell jellegűt tiltják be, az átlátszó marad. És papír pedig lehet bármennyi.
Vicces mondjuk az egészhez az is, amikor mondjuk becsülettel gyűjtenél szelektívet, elolvasod a szabályokat és tilos a szennyezett, zsíros műanyagot, vagy pl. pizzás dobozt a szelektívbe tenni. Én személy szerint őrületnek tartom az elmosogatást kidobás előtt, mintha az ivóvíz korlátlan lenne, az elhasznált mosogatószer nem számítana, a melegvíz meg ingyen energiával készülne.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

ZolaBA írta:
2021.06.02., szer. 11:11
Az ördög a részletekben rejlik.
Egy mondat a rendeletből: " forgalomba hozatal: a termék első alkalommal történő forgalmazása;"
- azaz, az előírás a Magyarországi gyártóra ill. első forgalomba hozó importőr forgalmazására vonatkozik. A meglévő készletek felhasználása (beleértve a most júniusban felvásároltakat) nem tiltott. Kíváncsi leszek hány facebook huszár fog hőbörögni július 1-től...
Meg az étel kiszállítás. Lehet visszaváltható lesz? Én ezt gondoltam már régebben is. Borzalmas mennyiség megy a kukába emiatt napi szinten. Pedig ott a jól bevált étel hordó. Persze, el kell mosni. És? Ennyit nem ér meg a környezet?

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég

Az ördög a részletekben rejlik.
Egy mondat a rendeletből: " forgalomba hozatal: a termék első alkalommal történő forgalmazása;"
- azaz, az előírás a Magyarországi gyártóra ill. első forgalomba hozó importőr forgalmazására vonatkozik. A meglévő készletek felhasználása (beleértve a most júniusban felvásároltakat) nem tiltott. Kíváncsi leszek hány facebook huszár fog hőbörögni július 1-től...

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Alex_Aston írta:
2021.06.02., szer. 09:50
Na végre. Nehéz szülés volt. De támogatom teljes mértékben.
Fontos győzelem egy évek óta tartó harc végén. Kíváncsian várom, miként alkalmazzák majd, pláne hogy ilyen rövid, egy hónapos átállási időt jelöltek ki.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Na végre. Nehéz szülés volt. De támogatom teljes mértékben.

https://index.hu/gazdasag/2021/06/02/eg ... o-palcika/

stx
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 237
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: stx »

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 16:02
cannonball írta:
2021.03.10., szer. 15:38

Az a baj, hogy a széles, és már elnézést de buta tömegek nem így gondolják. Elkeserítő a helyzet pl. Délkelet-Ázsiában. Az utak mentén többszáz méteres sávban műanyag hulladék, csakúgy mint a folyókban. Úton-útfélen mindent műanyagba csomagolva adnak, ingyen osztanak 3 decis vizeket. A reptéren olyan erős volt a klíma, hogy visszavettem a pufidzsekit, amiben itthon kimentem a reptérre.
De nem kell ilyen messzire menni. Menj el pl. Nógrádba egy falu szélére a c. sorra. Pénzük nincs, de mindenki cigizik, a kölykök kezében 2 decis cukros üdítő, az emberek kezében sör, a házak körül szemét. Eszükbe nem jut, hogy a szemetet elvigyék a hulladékgyűjtőbe, azonnal basszák ki a nyilván kiváló állapotú kocsijuk ablakán. Ja, nyilván egész nap dolgoznak, nincs idejük takarítani...
Ó igen, ezeket nevezem "trógereknek". Autó szakadt, ruha koszos, ház omladozik, de okostelefonra, cigire, kávéra, sörre, energia italra valahogy mégis futja, de 5-10-15m-el odébb elvinni nem sikerül a kukáig, landol a földön, repül a kocsiból.
De a legtöbb dohányos, bármilyen kulturált is, eldobja csikket, én ezt figyeltem meg. Meg kocsiban sem a hamutartóban landol a vége. Lehet őt is zavarja a szag, üríteni időnként meg lusta....? gondolkodik.gif
Véletlenül, ha a hamutartóba megy, akkor parkolóban/bolt előtt/bárhol ajtó résnyire kinyit és maréknyi csikket kiönti.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Ez mind nagyon jól hangzik, sőt szinte utópisztikus.

https://index.hu/gazdasag/2021/04/18/st ... chnologia/

De valamiért nem vagyok annyira optimista, hogy pár éven belül ez legyen az elsődleges megoldás, hisz sokaknak nem érdeke...

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 323

Hozzászólás Szerző: cannonball »

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 16:02
cannonball írta:

Az a baj, hogy a széles, és már elnézést de buta tömegek nem így gondolják. Elkeserítő a helyzet pl. Délkelet-Ázsiában. Az utak mentén többszáz méteres sávban műanyag hulladék, csakúgy mint a folyókban. Úton-útfélen mindent műanyagba csomagolva adnak, ingyen osztanak 3 decis vizeket. A reptéren olyan erős volt a klíma, hogy visszavettem a pufidzsekit, amiben itthon kimentem a reptérre.
De nem kell ilyen messzire menni. Menj el pl. Nógrádba egy falu szélére a c. sorra. Pénzük nincs, de mindenki cigizik, a kölykök kezében 2 decis cukros üdítő, az emberek kezében sör, a házak körül szemét. Eszükbe nem jut, hogy a szemetet elvigyék a hulladékgyűjtőbe, azonnal basszák ki a nyilván kiváló állapotú kocsijuk ablakán. Ja, nyilván egész nap dolgoznak, nincs idejük takarítani...
Ó igen, ezeket nevezem "trógereknek". Autó szakadt, ruha koszos, ház omladozik, de okostelefonra, cigire, kávéra, sörre, energia italra valahogy mégis futja, de 5-10-15m-el odébb elvinni nem sikerül a kukáig, landol a földön, repül a kocsiból.
De a legtöbb dohányos, bármilyen kulturált is, eldobja csikket, én ezt figyeltem meg. Meg kocsiban sem a hamutartóban landol a vége. Lehet őt is zavarja a szag, üríteni időnként meg lusta....? gondolkodik.gif
A dohányzás gusztustalan rituáléjához hozzátartozik a cikk hanyag elpöckölése, vagy itt a városi irodistáknál a csatornába dobása. Mert ami már nincs itt, az nem szennyez. Annyi igényük nincs (van a sarkon egy irodaház), hogy egy nyomorult pléhdobozt lehozzanak, és abba dobálják a csikkeket. Mondjuk amíg a járdán keresztbe állva beszélgetnek -akadályozva a forgalmat-, addig nem hiszem, hogy lesz igényük a papírpoharas cukrozott kávén kívül másra. Én ha a munkaadó lennék a nem dohányzóknak adnék plusz 20% fizetést. Mivel ők nem mennek le óránként cigizni...

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1286

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 15:25
avl2 írta:
2021.03.10., szer. 15:15
en eddig életemben 1 fenykepezögepet vettem es 1 mobiltelefont (ezt is tavaly a digit oktatas miatt a lanyomnak)
az elöbb jöttem meg setarol a lanyommal, a cipöt ami rajtam volt 2008 januarjaban vettem, a nadragot 2015-ben, az ing ami rajtam volt 30+ éves - persze mindez inkabb csak erdekesseg
(maniakusan-betegesen vigyazok a dolgokra)
Ez tényleg beteges :D Főleg, hogy pontosan emlékszel, mikor vetted a cipődet :D..
persze ez itt föképp vidámság
erre több okból emlekszem: A) akkor epp CH-ban dolgoztam (több honapot), ott azért - hiaba vadasztam többször [persze - szerintem :-))))) - nem tulzasba esve evvel sem] - nem egyszerü jó áron jót venni, es ez ottani vétel, 25%-os áron Columbia (könnyü)túracipö B) azota sem vettem sok pár cipöt
ZolaBA írta:
2021.03.10., szer. 15:53
Szerintem az uncsi, hogy ki mit tesz meg :D
Izgalmasabb kérdés, hogy ki mit nem tesz meg? amit mondjuk ""illene"" és mivel indokolja?

Nálunk ilyen pl. az áramfogyasztás, be se merem vallani hány számítógép, nyomtató, router, switch, wifi access point, nas, média lejátszó ésatöbbi van nemhogy standy-ban, hanem mőködés alatt nonstop sad.gif
ejnye ! :))
nálam nincs standby, a routert netezes utan kihuzom, stb. olyan zavar, hogy beepitett mikro es feleslegben mutatja az idöt

..már írtam, hogy garazsajto nyitasat nem varom ki, auto motorja leall es betolom. kifele hasonloan: kezzel meginditom a gurulast a garazsbol ki, hogy kapuzarasig ne menjen a motorja, utana ülök be stb...
az természetes, hogy autópályán is relativ lassan megyek, mert a fogyi a sebesseggel nö stb. (idö több megy el, de autoban is tudok gondolkozni)

...és van, amit be sem merek írni, mert annyira "csodabogaras" lenne (pedig a fütési höfokokat is beírtam :)).

tényleg nehéz - most 1-2-3 perc alatt nem találtam - olyat, amit szerintem "illene" de nem teszem, ilyen ressource óvás kapcsán.
..talán céges repülös utak ilyen (privat nyaralni kevésszer voltam repülövel)

felfoghatnam a csapadekvizet mert az többmindenre jo lenne (öntözni termeszetesen nem öntözök vezetekessel)
nem lesz napelemem, mert a kis fogyasztassal igen-igen hosszu lenne a megterülése

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

cannonball írta:

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 15:25
avl2 írta:
en eddig életemben 1 fenykepezögepet vettem es 1 mobiltelefont (ezt is tavaly a digit oktatas miatt a lanyomnak)
az elöbb jöttem meg setarol a lanyommal, a cipöt ami rajtam volt 2008 januarjaban vettem, a nadragot 2015-ben, az ing ami rajtam volt 30+ éves - persze mindez inkabb csak erdekesseg
Ez tényleg beteges :D Főleg, hogy pontosan emlékszel, mikor vetted a cipődet :D
Na mindegy, a lényeg, hogy a zöld topik tle van csodabogarakkal, akik mindent megtesznek a föld megmentéséért.
Csak így tovább.
(de a lyukas zoknikat személyesen stoppolni ám, de az asszonyra bízni! :D A cipőtalpaláshoz meg környezetkímélő ragasztót!)
Nekem feleségem varrja a zoknikat. Azokat akkor dobom ki, amikor a talpa elkopik, és ezt ugye nem lehet varrni... :D

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég

Szerintem az uncsi, hogy ki mit tesz meg :D
Izgalmasabb kérdés, hogy ki mit nem tesz meg? amit mondjuk ""illene"" és mivel indokolja?

Nálunk ilyen pl. az áramfogyasztás, be se merem vallani hány számítógép, nyomtató, router, switch, wifi access point, nas, média lejátszó ésatöbbi van nemhogy standy-ban, hanem mőködés alatt nonstop sad.gif

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 323

Hozzászólás Szerző: cannonball »

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 15:08
cannonball írta:
2021.03.10., szer. 14:38
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:24

A furcsaság az, hogy bárkivel beszélgetek ilyen kérdésekről, mindenki hosszasan tudja sorolni mások hibáit. Ha minden magyarral tudnék beszélni, vélhetően mindenki másokra mutogatna. No de akkor ki azok az ŐK? Kiből áll a tömeg? Viccnek tűnik, pedig a környezetvédelem egyik legkeményebb kérdése ez. Amíg magunkat nem tekintjük a káros folyamatok részének, nem is fogunk tenni ellenük, csak másoktól várjuk a változást. Csak hát ők meg tőlünk várják.
Úgy érzem, nem én vagyok környezettudatosságban a leggyengébb láncszem.
7 éve nem vettem semmilyen új fogyasztási cikket, ruhát sem. A kocsim 11 éves alsó kategória (hibátlan, gondozott állapotban...), de nyáron ha lehet mindenhová kerékpárral közlekedem. Étel elviteléhez saját dobozt viszek a kifőzdébe, kosárral megyek a boltba vásárolni. Amilyen hulladékot lehet a méhbe viszek, nem a kukába teszek. Soha semmilyen szemetet nem dobálok el. Tisztított csapvizet iszom, a pet palackot 15-20x felhasználom kidobás előtt. A hulladékot tömörítem. Az autó motorját leállítom a sorompónál. Ezt csak azért írom, mert szoktam figyelni: kb. 10%, aki így tesz, a többi nem hogy nem állítja le, de van aki még a kuplungon is tornázik 5-10 percet. Ahogy általában szokták a pirosnál, 5-6 x előrébb gurulnak fél-1 métert, már eleve úgy állnak meg a másik mögött, hogy legyen rá helyük...
Nyilván ezek ellenére én is termelek káros hulladékot, de hidd el, vannak nálam sokkal rosszabbak.
tök jó, hogy vannak ilyen emberkék.
Én is hasonlóan élek. Komposztálunk is mindent, amit lehet otthon a kert végében lévő sarkon. Ruhát én is csak akkor veszem, amikor szó szerint lerohad rólam. És amikor veszek, pont emiatt inkább minőségit, mert az kitart 6-8 évig tapasztalatom szerint.
Boltba mi is mindig szatyorral megyünk, már vagy 10 éve, de lehet több. Szelektíven is gyakorlatilag az első megjelent szelektív gyűjtők óta, 2006-2007 körüli dátummal. De legjobb, ha nincs szelektív hulladék sem. Sosem veszek cukros, vagy műanyag üdítőket, 99%-ban csapvizet iszom én is. Mert annál jobb (szerintem) nemigen van. Ha sikerül vennem, akkor a pet palack nálam az autóban használatban van, viszek vizet, mert ablak mosásra, ha nagyon poros, jobb, mint az ablakmosó. Tisztább lesz tőle. Indulás előtt rálötykölöm, és törlés után oldalt nem gyülemlik össze a kosz annyira, mint ablakmosó esetén. Motort nem melegítek álló helyzetben, max annyi ideig, amíg bekötöm magam, és befészkelem magam az ülésbe. Télen is.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2958

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
Ez tényleg beteges :D Főleg, hogy pontosan emlékszel, mikor vetted a cipődet :D
Na mindegy, a lényeg, hogy a zöld topik tle van csodabogarakkal, akik mindent megtesznek a föld megmentéséért.
Csak így tovább.
(de a lyukas zoknikat személyesen stoppolni ám, de az asszonyra bízni! :D A cipőtalpaláshoz meg környezetkímélő ragasztót!)
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1286

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 14:34
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:26
Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 14:22
Vagy egy normális fényképező gépet sem 2 évente vesz az ember (elvileg).
Óóóó, dehogynem. Én az elmúlt 6 évben négyet is vettem, meg tucatnyi objektívet hozzájuk. Persze megnyugtatom magam azzal, hogy munkaeszköz.
Én pedig az elmúlt 12 évben egyet sem. ...
De ma már a legtöbb ember semmiféle fényképezőgépet nem vesz. Okostelefont, azt igen. 2-3 évente :)
az elöbb jöttem meg setarol a lanyommal, a cipöt ami rajtam volt 2008 januarjaban vettem, a nadragot 2015-ben, az ing ami rajtam volt 30+ éves
biciklivel voltam ma is boltban
- persze mindez inkabb csak erdekesseg (maniakusan-betegesen vigyazok a dolgokra, spórolok vízzel, árammal, gázzal, autófogyival,...)

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:51
cannonball írta:
Nem téged akartalak letámadni, csak rámutatni, hogy önmagát senki nem tartja érintettnek. Amit Te megteszel, azt nagyjából mindenki megtehetné és máris előrébb lennénk. Ez szerintem egy sokkal lényegesebb kérdés, mint hogy milyen motor hajtja majd a 10 év múlva használatos autókat.
Mert sokan úgy vannak vele, hogy "nem rajtam múlik".
Pedig amikor 100 milliók gondolják így, akkor nagyon is rajtuk.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

cannonball írta:
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:24
cannonball írta:
2021.03.10., szer. 13:49
Sajnos én is ebben az országban élek...
A furcsaság az, hogy bárkivel beszélgetek ilyen kérdésekről, mindenki hosszasan tudja sorolni mások hibáit. Ha minden magyarral tudnék beszélni, vélhetően mindenki másokra mutogatna. No de akkor ki azok az ŐK? Kiből áll a tömeg? Viccnek tűnik, pedig a környezetvédelem egyik legkeményebb kérdése ez. Amíg magunkat nem tekintjük a káros folyamatok részének, nem is fogunk tenni ellenük, csak másoktól várjuk a változást. Csak hát ők meg tőlünk várják.
7 éve nem vettem semmilyen új fogyasztási cikket, ruhát sem. A kocsim 11 éves alsó kategória (hibátlan, gondozott állapotban...), de nyáron ha lehet mindenhová kerékpárral közlekedem. Étel elviteléhez saját dobozt viszek a kifőzdébe, kosárral megyek a boltba vásárolni. Amilyen hulladékot lehet a méhbe viszek, nem a kukába teszek. Soha semmilyen szemetet nem dobálok el. Tisztított csapvizet iszom, a pet palackot 15-20x felhasználom kidobás előtt. A hulladékot tömörítem. Az autó motorját leállítom a sorompónál. Ezt csak azért írom, mert szoktam figyelni: kb. 10%, aki így tesz, a többi nem hogy nem állítja le, de van aki még a kuplungon is tornázik 5-10 percet. Ahogy általában szokták a pirosnál, 5-6 x előrébb gurulnak fél-1 métert, már eleve úgy állnak meg a másik mögött, hogy legyen rá helyük...
Nyilván ezek ellenére én is termelek káros hulladékot, de hidd el, vannak nálam sokkal rosszabbak.
tök jó, hogy vannak ilyen emberkék.
Én is hasonlóan élek. Komposztálunk is mindent, amit lehet otthon a kert végében lévő sarkon. Ruhát én is csak akkor veszem, amikor szó szerint lerohad rólam. És amikor veszek, pont emiatt inkább minőségit, mert az kitart 6-8 évig tapasztalatom szerint.
Boltba mi is mindig szatyorral megyünk, már vagy 10 éve, de lehet több. Szelektíven is gyakorlatilag az első megjelent szelektív gyűjtők óta, 2006-2007 körüli dátummal. De legjobb, ha nincs szelektív hulladék sem. Sosem veszek cukros, vagy műanyag üdítőket, 99%-ban csapvizet iszom én is. Mert annál jobb (szerintem) nemigen van. Ha sikerül vennem, akkor a pet palack nálam az autóban használatban van, viszek vizet, mert ablak mosásra, ha nagyon poros, jobb, mint az ablakmosó. Tisztább lesz tőle. Indulás előtt rálötykölöm, és törlés után oldalt nem gyülemlik össze a kosz annyira, mint ablakmosó esetén. Motort nem melegítek álló helyzetben, max annyi ideig, amíg bekötöm magam, és befészkelem magam az ülésbe. Télen is.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 14:34
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:26
Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 14:22
Vagy egy normális fényképező gépet sem 2 évente vesz az ember (elvileg).
Óóóó, dehogynem. Én az elmúlt 6 évben négyet is vettem, meg tucatnyi objektívet hozzájuk. Persze megnyugtatom magam azzal, hogy munkaeszköz.
Én pedig az elmúlt 12 évben egyet sem. Még mindig Nikon D90 a váz, azt újan vettem a megjelenésekor, de két objektív kivételével mindegyiket használtan. Azzal nyugtatom magam, hogy amatőr vagyok :D Szerintem lehetne vele profi képet is készíteni, főleg ha online megjelenésről van szó, de ez csak az én véleményem, ofkóz...
De ma már a legtöbb ember semmiféle fényképezőgépet nem vesz. Okostelefont, azt igen. 2-3 évente :)
2-3 évente...? Jó az 1-1,5-nek is...
Pedig az 5 évvel ezelőtti is többet tud, mint amit az emberek 90%-a ki tud használni.
Csak ugye ciki, ha nem új modell van az embernél, mikor az asztalra kirakják (amit nem is értem, miért kell kirakni...).

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 14:31
Én meg kb. 5-10 évente...

Akkor ki harácsol? ;)
Vélhetően nem vagy fotográfus, én meg természetesen nem vagyok kivétel minden emberi hülyeség alól. Harácsolás alatt én a kínai filléres gagyi halmozását és az árengedmények hajkurászását értem. Egyik gépemet sem Kínából, hanem hazai boltokban vettem, illetve tőlük kaptam, de ez most mindegy.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”