Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Zöld topik

stx
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 235
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: stx »

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 16:02
cannonball írta:
2021.03.10., szer. 15:38

Az a baj, hogy a széles, és már elnézést de buta tömegek nem így gondolják. Elkeserítő a helyzet pl. Délkelet-Ázsiában. Az utak mentén többszáz méteres sávban műanyag hulladék, csakúgy mint a folyókban. Úton-útfélen mindent műanyagba csomagolva adnak, ingyen osztanak 3 decis vizeket. A reptéren olyan erős volt a klíma, hogy visszavettem a pufidzsekit, amiben itthon kimentem a reptérre.
De nem kell ilyen messzire menni. Menj el pl. Nógrádba egy falu szélére a c. sorra. Pénzük nincs, de mindenki cigizik, a kölykök kezében 2 decis cukros üdítő, az emberek kezében sör, a házak körül szemét. Eszükbe nem jut, hogy a szemetet elvigyék a hulladékgyűjtőbe, azonnal basszák ki a nyilván kiváló állapotú kocsijuk ablakán. Ja, nyilván egész nap dolgoznak, nincs idejük takarítani...
Ó igen, ezeket nevezem "trógereknek". Autó szakadt, ruha koszos, ház omladozik, de okostelefonra, cigire, kávéra, sörre, energia italra valahogy mégis futja, de 5-10-15m-el odébb elvinni nem sikerül a kukáig, landol a földön, repül a kocsiból.
De a legtöbb dohányos, bármilyen kulturált is, eldobja csikket, én ezt figyeltem meg. Meg kocsiban sem a hamutartóban landol a vége. Lehet őt is zavarja a szag, üríteni időnként meg lusta....? gondolkodik.gif
Véletlenül, ha a hamutartóba megy, akkor parkolóban/bolt előtt/bárhol ajtó résnyire kinyit és maréknyi csikket kiönti.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 287

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Ez mind nagyon jól hangzik, sőt szinte utópisztikus.

https://index.hu/gazdasag/2021/04/18/st ... chnologia/

De valamiért nem vagyok annyira optimista, hogy pár éven belül ez legyen az elsődleges megoldás, hisz sokaknak nem érdeke...
Csak a Marantz! :-D

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 259

Hozzászólás Szerző: cannonball »

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 16:02
cannonball írta:

Az a baj, hogy a széles, és már elnézést de buta tömegek nem így gondolják. Elkeserítő a helyzet pl. Délkelet-Ázsiában. Az utak mentén többszáz méteres sávban műanyag hulladék, csakúgy mint a folyókban. Úton-útfélen mindent műanyagba csomagolva adnak, ingyen osztanak 3 decis vizeket. A reptéren olyan erős volt a klíma, hogy visszavettem a pufidzsekit, amiben itthon kimentem a reptérre.
De nem kell ilyen messzire menni. Menj el pl. Nógrádba egy falu szélére a c. sorra. Pénzük nincs, de mindenki cigizik, a kölykök kezében 2 decis cukros üdítő, az emberek kezében sör, a házak körül szemét. Eszükbe nem jut, hogy a szemetet elvigyék a hulladékgyűjtőbe, azonnal basszák ki a nyilván kiváló állapotú kocsijuk ablakán. Ja, nyilván egész nap dolgoznak, nincs idejük takarítani...
Ó igen, ezeket nevezem "trógereknek". Autó szakadt, ruha koszos, ház omladozik, de okostelefonra, cigire, kávéra, sörre, energia italra valahogy mégis futja, de 5-10-15m-el odébb elvinni nem sikerül a kukáig, landol a földön, repül a kocsiból.
De a legtöbb dohányos, bármilyen kulturált is, eldobja csikket, én ezt figyeltem meg. Meg kocsiban sem a hamutartóban landol a vége. Lehet őt is zavarja a szag, üríteni időnként meg lusta....? gondolkodik.gif
A dohányzás gusztustalan rituáléjához hozzátartozik a cikk hanyag elpöckölése, vagy itt a városi irodistáknál a csatornába dobása. Mert ami már nincs itt, az nem szennyez. Annyi igényük nincs (van a sarkon egy irodaház), hogy egy nyomorult pléhdobozt lehozzanak, és abba dobálják a csikkeket. Mondjuk amíg a járdán keresztbe állva beszélgetnek -akadályozva a forgalmat-, addig nem hiszem, hogy lesz igényük a papírpoharas cukrozott kávén kívül másra. Én ha a munkaadó lennék a nem dohányzóknak adnék plusz 20% fizetést. Mivel ők nem mennek le óránként cigizni...

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1255

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 15:25
avl2 írta:
2021.03.10., szer. 15:15
en eddig életemben 1 fenykepezögepet vettem es 1 mobiltelefont (ezt is tavaly a digit oktatas miatt a lanyomnak)
az elöbb jöttem meg setarol a lanyommal, a cipöt ami rajtam volt 2008 januarjaban vettem, a nadragot 2015-ben, az ing ami rajtam volt 30+ éves - persze mindez inkabb csak erdekesseg
(maniakusan-betegesen vigyazok a dolgokra)
Ez tényleg beteges :D Főleg, hogy pontosan emlékszel, mikor vetted a cipődet :D..
persze ez itt föképp vidámság
erre több okból emlekszem: A) akkor epp CH-ban dolgoztam (több honapot), ott azért - hiaba vadasztam többször [persze - szerintem :-))))) - nem tulzasba esve evvel sem] - nem egyszerü jó áron jót venni, es ez ottani vétel, 25%-os áron Columbia (könnyü)túracipö B) azota sem vettem sok pár cipöt
ZolaBA írta:
2021.03.10., szer. 15:53
Szerintem az uncsi, hogy ki mit tesz meg :D
Izgalmasabb kérdés, hogy ki mit nem tesz meg? amit mondjuk ""illene"" és mivel indokolja?

Nálunk ilyen pl. az áramfogyasztás, be se merem vallani hány számítógép, nyomtató, router, switch, wifi access point, nas, média lejátszó ésatöbbi van nemhogy standy-ban, hanem mőködés alatt nonstop sad.gif
ejnye ! :))
nálam nincs standby, a routert netezes utan kihuzom, stb. olyan zavar, hogy beepitett mikro es feleslegben mutatja az idöt

..már írtam, hogy garazsajto nyitasat nem varom ki, auto motorja leall es betolom. kifele hasonloan: kezzel meginditom a gurulast a garazsbol ki, hogy kapuzarasig ne menjen a motorja, utana ülök be stb...
az természetes, hogy autópályán is relativ lassan megyek, mert a fogyi a sebesseggel nö stb. (idö több megy el, de autoban is tudok gondolkozni)

...és van, amit be sem merek írni, mert annyira "csodabogaras" lenne (pedig a fütési höfokokat is beírtam :)).

tényleg nehéz - most 1-2-3 perc alatt nem találtam - olyat, amit szerintem "illene" de nem teszem, ilyen ressource óvás kapcsán.
..talán céges repülös utak ilyen (privat nyaralni kevésszer voltam repülövel)

felfoghatnam a csapadekvizet mert az többmindenre jo lenne (öntözni termeszetesen nem öntözök vezetekessel)
nem lesz napelemem, mert a kis fogyasztassal igen-igen hosszu lenne a megterülése

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

cannonball írta:

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 15:25
avl2 írta:
en eddig életemben 1 fenykepezögepet vettem es 1 mobiltelefont (ezt is tavaly a digit oktatas miatt a lanyomnak)
az elöbb jöttem meg setarol a lanyommal, a cipöt ami rajtam volt 2008 januarjaban vettem, a nadragot 2015-ben, az ing ami rajtam volt 30+ éves - persze mindez inkabb csak erdekesseg
Ez tényleg beteges :D Főleg, hogy pontosan emlékszel, mikor vetted a cipődet :D
Na mindegy, a lényeg, hogy a zöld topik tle van csodabogarakkal, akik mindent megtesznek a föld megmentéséért.
Csak így tovább.
(de a lyukas zoknikat személyesen stoppolni ám, de az asszonyra bízni! :D A cipőtalpaláshoz meg környezetkímélő ragasztót!)
Nekem feleségem varrja a zoknikat. Azokat akkor dobom ki, amikor a talpa elkopik, és ezt ugye nem lehet varrni... :D

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 988

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Szerintem az uncsi, hogy ki mit tesz meg :D
Izgalmasabb kérdés, hogy ki mit nem tesz meg? amit mondjuk ""illene"" és mivel indokolja?

Nálunk ilyen pl. az áramfogyasztás, be se merem vallani hány számítógép, nyomtató, router, switch, wifi access point, nas, média lejátszó ésatöbbi van nemhogy standy-ban, hanem mőködés alatt nonstop sad.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 15:08
cannonball írta:
2021.03.10., szer. 14:38
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:24

A furcsaság az, hogy bárkivel beszélgetek ilyen kérdésekről, mindenki hosszasan tudja sorolni mások hibáit. Ha minden magyarral tudnék beszélni, vélhetően mindenki másokra mutogatna. No de akkor ki azok az ŐK? Kiből áll a tömeg? Viccnek tűnik, pedig a környezetvédelem egyik legkeményebb kérdése ez. Amíg magunkat nem tekintjük a káros folyamatok részének, nem is fogunk tenni ellenük, csak másoktól várjuk a változást. Csak hát ők meg tőlünk várják.
Úgy érzem, nem én vagyok környezettudatosságban a leggyengébb láncszem.
7 éve nem vettem semmilyen új fogyasztási cikket, ruhát sem. A kocsim 11 éves alsó kategória (hibátlan, gondozott állapotban...), de nyáron ha lehet mindenhová kerékpárral közlekedem. Étel elviteléhez saját dobozt viszek a kifőzdébe, kosárral megyek a boltba vásárolni. Amilyen hulladékot lehet a méhbe viszek, nem a kukába teszek. Soha semmilyen szemetet nem dobálok el. Tisztított csapvizet iszom, a pet palackot 15-20x felhasználom kidobás előtt. A hulladékot tömörítem. Az autó motorját leállítom a sorompónál. Ezt csak azért írom, mert szoktam figyelni: kb. 10%, aki így tesz, a többi nem hogy nem állítja le, de van aki még a kuplungon is tornázik 5-10 percet. Ahogy általában szokták a pirosnál, 5-6 x előrébb gurulnak fél-1 métert, már eleve úgy állnak meg a másik mögött, hogy legyen rá helyük...
Nyilván ezek ellenére én is termelek káros hulladékot, de hidd el, vannak nálam sokkal rosszabbak.
tök jó, hogy vannak ilyen emberkék.
Én is hasonlóan élek. Komposztálunk is mindent, amit lehet otthon a kert végében lévő sarkon. Ruhát én is csak akkor veszem, amikor szó szerint lerohad rólam. És amikor veszek, pont emiatt inkább minőségit, mert az kitart 6-8 évig tapasztalatom szerint.
Boltba mi is mindig szatyorral megyünk, már vagy 10 éve, de lehet több. Szelektíven is gyakorlatilag az első megjelent szelektív gyűjtők óta, 2006-2007 körüli dátummal. De legjobb, ha nincs szelektív hulladék sem. Sosem veszek cukros, vagy műanyag üdítőket, 99%-ban csapvizet iszom én is. Mert annál jobb (szerintem) nemigen van. Ha sikerül vennem, akkor a pet palack nálam az autóban használatban van, viszek vizet, mert ablak mosásra, ha nagyon poros, jobb, mint az ablakmosó. Tisztább lesz tőle. Indulás előtt rálötykölöm, és törlés után oldalt nem gyülemlik össze a kosz annyira, mint ablakmosó esetén. Motort nem melegítek álló helyzetben, max annyi ideig, amíg bekötöm magam, és befészkelem magam az ülésbe. Télen is.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2856

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
Ez tényleg beteges :D Főleg, hogy pontosan emlékszel, mikor vetted a cipődet :D
Na mindegy, a lényeg, hogy a zöld topik tle van csodabogarakkal, akik mindent megtesznek a föld megmentéséért.
Csak így tovább.
(de a lyukas zoknikat személyesen stoppolni ám, de az asszonyra bízni! :D A cipőtalpaláshoz meg környezetkímélő ragasztót!)
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1255

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 14:34
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:26
Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 14:22
Vagy egy normális fényképező gépet sem 2 évente vesz az ember (elvileg).
Óóóó, dehogynem. Én az elmúlt 6 évben négyet is vettem, meg tucatnyi objektívet hozzájuk. Persze megnyugtatom magam azzal, hogy munkaeszköz.
Én pedig az elmúlt 12 évben egyet sem. ...
De ma már a legtöbb ember semmiféle fényképezőgépet nem vesz. Okostelefont, azt igen. 2-3 évente :)
az elöbb jöttem meg setarol a lanyommal, a cipöt ami rajtam volt 2008 januarjaban vettem, a nadragot 2015-ben, az ing ami rajtam volt 30+ éves
biciklivel voltam ma is boltban
- persze mindez inkabb csak erdekesseg (maniakusan-betegesen vigyazok a dolgokra, spórolok vízzel, árammal, gázzal, autófogyival,...)

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:51
cannonball írta:
Nem téged akartalak letámadni, csak rámutatni, hogy önmagát senki nem tartja érintettnek. Amit Te megteszel, azt nagyjából mindenki megtehetné és máris előrébb lennénk. Ez szerintem egy sokkal lényegesebb kérdés, mint hogy milyen motor hajtja majd a 10 év múlva használatos autókat.
Mert sokan úgy vannak vele, hogy "nem rajtam múlik".
Pedig amikor 100 milliók gondolják így, akkor nagyon is rajtuk.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

cannonball írta:
fapaci írta:
cannonball írta:
2021.03.10., szer. 13:49
Sajnos én is ebben az országban élek...
A furcsaság az, hogy bárkivel beszélgetek ilyen kérdésekről, mindenki hosszasan tudja sorolni mások hibáit. Ha minden magyarral tudnék beszélni, vélhetően mindenki másokra mutogatna. No de akkor ki azok az ŐK? Kiből áll a tömeg? Viccnek tűnik, pedig a környezetvédelem egyik legkeményebb kérdése ez. Amíg magunkat nem tekintjük a káros folyamatok részének, nem is fogunk tenni ellenük, csak másoktól várjuk a változást. Csak hát ők meg tőlünk várják.
7 éve nem vettem semmilyen új fogyasztási cikket, ruhát sem. A kocsim 11 éves alsó kategória (hibátlan, gondozott állapotban...), de nyáron ha lehet mindenhová kerékpárral közlekedem. Étel elviteléhez saját dobozt viszek a kifőzdébe, kosárral megyek a boltba vásárolni. Amilyen hulladékot lehet a méhbe viszek, nem a kukába teszek. Soha semmilyen szemetet nem dobálok el. Tisztított csapvizet iszom, a pet palackot 15-20x felhasználom kidobás előtt. A hulladékot tömörítem. Az autó motorját leállítom a sorompónál. Ezt csak azért írom, mert szoktam figyelni: kb. 10%, aki így tesz, a többi nem hogy nem állítja le, de van aki még a kuplungon is tornázik 5-10 percet. Ahogy általában szokták a pirosnál, 5-6 x előrébb gurulnak fél-1 métert, már eleve úgy állnak meg a másik mögött, hogy legyen rá helyük...
Nyilván ezek ellenére én is termelek káros hulladékot, de hidd el, vannak nálam sokkal rosszabbak.
tök jó, hogy vannak ilyen emberkék.
Én is hasonlóan élek. Komposztálunk is mindent, amit lehet otthon a kert végében lévő sarkon. Ruhát én is csak akkor veszem, amikor szó szerint lerohad rólam. És amikor veszek, pont emiatt inkább minőségit, mert az kitart 6-8 évig tapasztalatom szerint.
Boltba mi is mindig szatyorral megyünk, már vagy 10 éve, de lehet több. Szelektíven is gyakorlatilag az első megjelent szelektív gyűjtők óta, 2006-2007 körüli dátummal. De legjobb, ha nincs szelektív hulladék sem. Sosem veszek cukros, vagy műanyag üdítőket, 99%-ban csapvizet iszom én is. Mert annál jobb (szerintem) nemigen van. Ha sikerül vennem, akkor a pet palack nálam az autóban használatban van, viszek vizet, mert ablak mosásra, ha nagyon poros, jobb, mint az ablakmosó. Tisztább lesz tőle. Indulás előtt rálötykölöm, és törlés után oldalt nem gyülemlik össze a kosz annyira, mint ablakmosó esetén. Motort nem melegítek álló helyzetben, max annyi ideig, amíg bekötöm magam, és befészkelem magam az ülésbe. Télen is.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 14:34
fapaci írta:
Alex_Aston írta:
Óóóó, dehogynem. Én az elmúlt 6 évben négyet is vettem, meg tucatnyi objektívet hozzájuk. Persze megnyugtatom magam azzal, hogy munkaeszköz.
Én pedig az elmúlt 12 évben egyet sem. Még mindig Nikon D90 a váz, azt újan vettem a megjelenésekor, de két objektív kivételével mindegyiket használtan. Azzal nyugtatom magam, hogy amatőr vagyok :D Szerintem lehetne vele profi képet is készíteni, főleg ha online megjelenésről van szó, de ez csak az én véleményem, ofkóz...
De ma már a legtöbb ember semmiféle fényképezőgépet nem vesz. Okostelefont, azt igen. 2-3 évente :)
2-3 évente...? Jó az 1-1,5-nek is...
Pedig az 5 évvel ezelőtti is többet tud, mint amit az emberek 90%-a ki tud használni.
Csak ugye ciki, ha nem új modell van az embernél, mikor az asztalra kirakják (amit nem is értem, miért kell kirakni...).

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 7240
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 14:31
Én meg kb. 5-10 évente...

Akkor ki harácsol? ;)
Vélhetően nem vagy fotográfus, én meg természetesen nem vagyok kivétel minden emberi hülyeség alól. Harácsolás alatt én a kínai filléres gagyi halmozását és az árengedmények hajkurászását értem. Egyik gépemet sem Kínából, hanem hazai boltokban vettem, illetve tőlük kaptam, de ez most mindegy.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

cannonball írta:
Nem téged akartalak letámadni, csak rámutatni, hogy önmagát senki nem tartja érintettnek. Amit Te megteszel, azt nagyjából mindenki megtehetné és máris előrébb lennénk. Ez szerintem egy sokkal lényegesebb kérdés, mint hogy milyen motor hajtja majd a 10 év múlva használatos autókat.

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó

fapaci írta:
cannonball írta:

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2856

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
Alex_Aston írta:
Én pedig az elmúlt 12 évben egyet sem. Még mindig Nikon D90 a váz, azt újan vettem a megjelenésekor, de két objektív kivételével mindegyiket használtan. Azzal nyugtatom magam, hogy amatőr vagyok :D Szerintem lehetne vele profi képet is készíteni, főleg ha online megjelenésről van szó, de ez csak az én véleményem, ofkóz...
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

fapaci írta:
Alex_Aston írta:
Én meg kb. 5-10 évente...

Akkor ki harácsol? ;)

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Alex_Aston írta:

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

cannonball írta:

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:17
Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 13:29
A professzionális dolgoknak mi köze a pár száz, pár ezer forintos igazából felesleges kütyükhöz...?
Ugyanott készülnek, ugyanúgy ide kell őket szállítani, tehát ugyanazt a káros folyamatot erősítik.
Azért szerintem ne várd el, hogy egy telefon fóliát egy lapon említsünk egy 10-15-20 évente vásárolt berendezéssel. Előbbi nem is szükséges, utóbbi meg mondjuk munkaeszköz.
Vagy egy normális fényképező gépet sem 2 évente vesz az ember (elvileg). És azt sem minden országban gyártanak (jót).

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

cannonball írta:
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 11:00
Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 10:30
Az viszont tényleg durva, hogy ha el is tekintünk a "kütyüktől", Magyarországon rengeteg Kínából ill. a Táviol-Keletről származó ruhaneműt, cipőt, műanyag játékot, stb. lehet kapni, és még élelmiszert is (ld. kínai fokhagyma, kínai méz, stb).
Az én szememben ez harácsolás, nem más. Pár forintos árelőnyért feladjuk a büszkeségünket és beáldozzuk a környezetünket is. És akkor visszakanyarodnék az autóvásárláshoz... Aki meg tud venni egy 8-10 milliós kocsit és tankol bele havi 50-80 ezerért, meg fizeti az évi 100-200-300 ezres szervizköltséget, az miért nevezi vérlázítóan drágának a 12 milliós árú, minimális pénzből fenntartható elektromos autót? Ez is egy tipikus példa arra, mikor nem látunk messzebb az orrunk hegyénél.
Sajnos én is ebben az országban élek. Kereskedelmi-szolgáltató vállalkozásom van. Már régóta nincs az embereknek büszkeségük, csak nagy pofájuk. Egy fillért nem képesek félretenni, amikor kell valami, az azonnal, és olcsón kell. Aztán pár hónap múlva tönkremegy de szinte mindegy, mert már mást akar helyette. Igaz ez műszaki cikkre, ruhára, bármire is. Vigyázni sem tudunk a "drágán" megszerzett jószágainkra. Sokszor 30-40 éves megvigyázott, minőségi jószágokat szerzek a sógoroktól, nyugodt lelkiismerettel adom el valakinek, hogy neki is sokáig jó szolgálatot tesz. Többnyire fél-1 év múlva tökéletesen hazavágnak mindent a Magyarok. Javarészt fingjuk nincs egy eszköz rendeltetésszerű használatáról, karbantartás igényéről. Nagyon sok drága kocsi is az utolsó pénzből, hitelből van, hogy kifelé többnek láttassunk...
Ez így van.
És az ilyen helyzetek, mint amikor jön egy válság, vagy a mostani pandémia, mutatja, hogy mennyi minden dől, mint egy kártyavár, ha nincs mögötte tartalom.
Mit csinál az egyszeri magyar ember? Kiszámolja, hogy a hitel, meg minden, pont kijön a fizetéséből, és már veszi is fel. Aztán, ha csak egy havi fizetés kiesik valamiért, már megy a sírás, rívás.
Tartalék? Mi az?

Kb. 15 éve voltam egy pénzügyi előadáson. Ott volt egy jó gondolatébresztő arról, hogy miben érdemes mérni a gazdagságot. Itt az volt a mérce, hogy azzal, miszerint, ha egy ember bevételét egyik napról a másikra elzárjuk, akkor UGYANAZON az életszínvonalon, mennyi ideig tud élni. A Magyar átlag 2005 körül 2, azaz KETTŐ nap volt. Persze azt nem tudom megmondani, hogy mennyire reprezentatív volt ez a dolog, de el tudom hinni. Vannak/voltak kollégáim, akik remegve várták a fizetés napot, pedig nem nettó 200e Ft-ot kerestek.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 13:29
A professzionális dolgoknak mi köze a pár száz, pár ezer forintos igazából felesleges kütyükhöz...?
Ugyanott készülnek, ugyanúgy ide kell őket szállítani, tehát ugyanazt a káros folyamatot erősítik.

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó

fapaci írta:
2021.03.10., szer. 11:00
Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 10:30
Az viszont tényleg durva, hogy ha el is tekintünk a "kütyüktől", Magyarországon rengeteg Kínából ill. a Táviol-Keletről származó ruhaneműt, cipőt, műanyag játékot, stb. lehet kapni, és még élelmiszert is (ld. kínai fokhagyma, kínai méz, stb).
Az én szememben ez harácsolás, nem más. Pár forintos árelőnyért feladjuk a büszkeségünket és beáldozzuk a környezetünket is. És akkor visszakanyarodnék az autóvásárláshoz... Aki meg tud venni egy 8-10 milliós kocsit és tankol bele havi 50-80 ezerért, meg fizeti az évi 100-200-300 ezres szervizköltséget, az miért nevezi vérlázítóan drágának a 12 milliós árú, minimális pénzből fenntartható elektromos autót? Ez is egy tipikus példa arra, mikor nem látunk messzebb az orrunk hegyénél.
Sajnos én is ebben az országban élek. Kereskedelmi-szolgáltató vállalkozásom van. Már régóta nincs az embereknek büszkeségük, csak nagy pofájuk. Egy fillért nem képesek félretenni, amikor kell valami, az azonnal, és olcsón kell. Aztán pár hónap múlva tönkremegy de szinte mindegy, mert már mást akar helyette. Igaz ez műszaki cikkre, ruhára, bármire is. Vigyázni sem tudunk a "drágán" megszerzett jószágainkra. Sokszor 30-40 éves megvigyázott, minőségi jószágokat szerzek a sógoroktól, nyugodt lelkiismerettel adom el valakinek, hogy neki is sokáig jó szolgálatot tesz. Többnyire fél-1 év múlva tökéletesen hazavágnak mindent a Magyarok. Javarészt fingjuk nincs egy eszköz rendeltetésszerű használatáról, karbantartás igényéről. Nagyon sok drága kocsi is az utolsó pénzből, hitelből van, hogy kifelé többnek láttassunk...

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó

pali923 írta:
2021.03.10., szer. 10:26
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 09:11
Megértem, hogy az emberek többsége imád olcsón vásárolni, de aki ebben éli ki magát, azt próbálom messzire elkerülni.
Nagyon jellemző a mai hozzáállásra, amiket a wishről olvasok, sőt, rokonom is belesétált már ebbe a csapdába. Nagyon olcsón lehet venni kütyüket, aztán kiderül, hogy a marha olcsón megvásárolt irodabútor vagy ruha gyerekjáték méretű (konkrét eset!) :rolleyes: Fel sem merül már emberekben, hogy ez vajon miért is kerül tényleg ennyibe, hiszen kínai, ott meg minden olcsó.

Vettem cd-t pár éve. Németországból, a kiadótól megkaptam 10€-ért, de 15€ lett volna a szállítás. Ezért megvettem ugyanazt egy kínai webshopból, és ideküldték valami piti postai költséggel. Ezer példám van, amikor 40Ft-os csavart akartak elküldeni 1400-as postai díjjal, ezért inkább Kínából vettem 100 db-os csomagot 2000 Ft-ért, ingyenes szállítással.
Ez nem normális így.

A kínai állam támogatja a szállítást a kínai cégeknek, ezért tudnak ideküldeni filléres apróságokat is ingyen. Itt meg nincs vám és áfa, egyelőre. Ez változni fog majd júliustól, kíváncsi vagyok, mennyire lesz hatással ez a vásárlási kedvünkre.
Az megvan, hogy a "Magyar" Posta kínai tulajdonban van?

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”