Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Vhiktor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2019.08.12., hétf. 09:24
Értékelés: 100
Kapcsolat:

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Vhiktor »

Makelele írta:
2024.03.01., pén. 15:24
Sziasztok!

Kicsit vakon vagyok a témában és nem is épp egy hosszan tartó vita közben szerettem volna beköszönni, de hát így hozta a sors.

No, hogy rövid legyek...
A legjobbat én is meg tudom találni, de meg fizetni már nem akarom.
Az alap felállás nálam egy 75colos TV, 5.4.2 Dolby Atmos rendszer /összérték 4m/
Szeretnék egy nagyobb tvt, de azon is elgondolkodtatam, hogy mi lenne, ha maradna a tv és a váltásra szánt összeget beforgatnám egy kivetítő+100-110-120colos motoros vászonba.
Igényényesnek mondanám magam, de az ár érték arány nálam nagyobb tényező mintsem ingem gatyám adjam a minőségért.
A rászánt összeg 4-600ezer forint lenne.
Érdemes ennyiből gondolkodni, vagy túl nagy a kompromisszum ezen az áron a tvkhez képest?
Jelenleg akcióban van az Optoma EH401 340 helyett 240ért ami nem tűnik olyan rossz vételének + ehhez lenne egy Elite Screen vászon 160 ért. Ezt a kombot lazán befedi a költségvetés, de meghalgatnam a témában tapasztalt emberek véleményét mind a típusokról, mind az elképzelésemről.

Alapvetően egy LG CineBeam HU715QW-t választanék, de az egy másik liga.

Köszönöm válaszotokat.
Csak abban az esetben ha a képméret a lényeg, képminőségben hatalmas visszalépés lesz, főleg az említett projektorral. Mivel 75 colos tvd van ezért 120 col alatt szerintem ne is gondolkodj. A projektorhoz sötétíned is kell ezt is tartsd szem előtt.

De jó lenne tudni azt is, hogy pontosan milyen tvd van.

Én a helyedben eladnám a jelenlegi tvt, hozzá csapnám a 600 ezret és vennék egy nagyobb miniled tv-t ami minden szempontból milliószor komolyabb lesz mint az emlitett projektorok, de még a sokkal drágábbaktól is. Főleg ha a HDR és Dolby Vision is érdekel.

Ha a képminőség nem igazán számít csak a képméret akkor projektor, de 100 colos vetített képre én biztos nem cserélném el a 75 colos tvt. Csak jóval nagyobbra.
ISF minősített Professzionális kalibrálás
Projektor,TV,monitor kalibrálás,professzionális eszközökkel,10 év tapasztalat
  • SDR,HDR,Dolby Vision,3D
  • Klein K10A
  • Spectrophotometer+Colorimeter
  • Bit perfect minta generátor(YUV,RGB,10bit)
tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas
youtube.com/@tokeleteskep

Makelele
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.05.10., szer. 18:18
Értékelés: 0

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Makelele »

Sziasztok!

Kicsit vakon vagyok a témában és nem is épp egy hosszan tartó vita közben szerettem volna beköszönni, de hát így hozta a sors.

No, hogy rövid legyek...
A legjobbat én is meg tudom találni, de meg fizetni már nem akarom.
Az alap felállás nálam egy 75colos TV, 5.4.2 Dolby Atmos rendszer /összérték 4m/
Szeretnék egy nagyobb tvt, de azon is elgondolkodtatam, hogy mi lenne, ha maradna a tv és a váltásra szánt összeget beforgatnám egy kivetítő+100-110-120colos motoros vászonba.
Igényényesnek mondanám magam, de az ár érték arány nálam nagyobb tényező mintsem ingem gatyám adjam a minőségért.
A rászánt összeg 4-600ezer forint lenne.
Érdemes ennyiből gondolkodni, vagy túl nagy a kompromisszum ezen az áron a tvkhez képest?
Jelenleg akcióban van az Optoma EH401 340 helyett 240ért ami nem tűnik olyan rossz vételének + ehhez lenne egy Elite Screen vászon 160 ért. Ezt a kombot lazán befedi a költségvetés, de meghalgatnam a témában tapasztalt emberek véleményét mind a típusokról, mind az elképzelésemről.

Alapvetően egy LG CineBeam HU715QW-t választanék, de az egy másik liga.

Köszönöm válaszotokat.

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Azért szaladgál pár XW7000ES-es lézeres Sony is 4-6000:1 közötti ON/OFF kontrasztal kishazánkban. :rolleyes: Sony projektort használtan garancia ide vagy oda nem szabad vásárolni mérés sorozat nélkül(természetesen független kalibrátor által bemérten). Különben nem várt meglepetés és csalódásban lehet részünk.

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

55
270
760
870
290
590
ezekről a gépekről esett szó itt a fórumon az elmúlt pár hónapban, hogy nem stimmel velük valami...
generációk óta, árszegmenstől függetlenül. Mondjuk hivatalosan ebből csak az 590-es van elismerve. Egyelőre.

A korábbi kérdésemre sem kaptam választ. Igaz, nem is vártam...

Ahogy írtam korábban, nem azzal van a baj, hogy valami elromlik. Hanem a kijelentés, hogy Magyarországon hibás példánnyal még senki nem találkozott... és az ügyfél a hülye... a Német és amerikai fórumok meg tele vannak ilyen és hasonló esetekkel...

ha meg van, akkor meg lapítás van.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

DeLorean írta:
2024.02.26., hétf. 13:07
Cseneles írta:
2024.02.26., hétf. 12:13
Önkoltsegen a 870 lezeres gep javittatasa az ujkori vetelar felet felfogja emeszteni! Komplett xsrd blokkot kell bent cserelni.
Várom a SONY visszajelzését.
Ha pozitívan állnak hozzá, akkor meglátjuk. Ha nem, akkor megkeresem batyót, akit a legjobb szakembernek tartok.
Azt tegyük hozzá, hogy a projektor nem magyarországi vásárlás, de érdeklődve figyelem az eseményeket. Mondtam, hogy csatolj engem is a levélhez.
Igen, én is szakemberhez küldöm Batyóhoz, akik engem megkeresnek, tisztítás és izzó csere, vagy bármi más ügyben. A kontárokat kerülni kell!
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

[/quote]
most pl a sony honlapjan a vw5000-nel az van odairva a contrast melle hogy vegtelen.
[/quote]

A Sonyk merhetetlen jok…

Avatar
hopetorture
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 23:56
Értékelés: 7

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: hopetorture »

cisco írta:
2024.02.26., hétf. 12:51
1. Veszel bármit újonnan, akkor feltételezed hogy hibátlan és a specifikációkat hozza, nem kell méregetni.
akkor megoszthatnad velunk hogy mukodik ez ebben a helyzetben, mert en gondolkodtam/gondolkozok sony vetito vasarlasan is. a sony garantal vmilyen kontraszt erteket, amit hoznia kell a vetitonek? vagy az uvegek elszinezodeset/degradalodasat "szamszerusitik"?
most pl a sony honlapjan a vw5000-nel az van odairva a contrast melle hogy vegtelen.
ha en csak 3000:1 onoffot merek dinamikus funkciok nelkul akkor cserelik majd szo nelkul? bar mintha az ujabb tipusok mar nem lennenek erintettek. amugy a vw590-hez azt irtak specifikaciokban online, hogy 350000:1

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

“ Ha nem, akkor megkeresem batyót, akit a legjobb szakembernek tartok.”

Ha elakadok en is csak tole kerdezhetek az egesz orszagban.🙂 Viszont az optikai blokk sehol sem olcsobb. Csak a Sonynak van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cseneles 2024.02.26., hétf. 13:19-kor.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Cseneles írta:
2024.02.26., hétf. 12:13
Önkoltsegen a 870 lezeres gep javittatasa az ujkori vetelar felet felfogja emeszteni! Komplett xsrd blokkot kell bent cserelni.
Várom a SONY visszajelzését.
Ha pozitívan állnak hozzá, akkor meglátjuk. Ha nem, akkor megkeresem batyót, akit a legjobb szakembernek tartok.

Itt egyelőre semmi sem biztos, de végigmegyek a folyamaton.
Itt az aVX-en is be fogok róla számolni, ha lesz eredmény.
Ahogy írtam, a vetített kép az szuper. Kalibrálással még szuperebb.

De nem akartam az igazságot eltitkolni.
Májusig minden ki fog derülni. Addig ezzel kapcsolatban fölösleges bármit is találgatni, fényezés sem szükséges.

Jelentkezni fogok.
:smile32:

Online
Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: cisco »

Van azért kis gond a fejekben.

1. Veszel bármit újonnan, akkor feltételezed hogy hibátlan és a specifikációkat hozza, nem kell méregetni.
2. Ha valaki árul valamit hibátlanként, akkor a gyári speckókat kb hoznia kell, ismét nem méregetünk.

3. Ha kiderül, hogy a termék a gyári speckót nem hozza, akkor a termék hibás, ergó aki hibátlanként eladta, sajnos vállalnia kell a szavatosságra vonatkozó szabályokat és bizony, vissza kell vennie vagy meg kell javíttatani saját költségén. Senkinek sem tetszik, de törvényileg így néz ki a szitu.

Avatar
hopetorture
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 23:56
Értékelés: 7

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: hopetorture »

Nem az a baj ha valami szar, muanyag, kinai es elromlik. Hanem az hogy ez a teny a szonyeg ala van soporve es a laikus vasarlok felrevezetve. Arrol nem is beszelve aki erti is a mukodesuket e neves gyarto termekeinek es tudja hiba eseten mihez kell nyulni… az meg mert tenyeket kozol megprobalnak kontarnak, nem hozzaertonek beallitani. Csupan uzleti es anyagi erdek csorbulas vegett.
igyigy. kivancsi lennek hany sony vetito van ami tudja az ujkori kontraszt 90%-at. felhaborito amugy, valahol a kereskedoket is sajnalom, mert mit tudnak csinalni ebben a helyzetben? a sony meg elrakta az oriasi profitot es rohog a markaba. olyan mintha vennek egy 200 loeros autot es 1 ev mulva 50 loerot tudna. igy jartal, elvisz igy is a-bol b-be, nem?
az meg nem kicsit korrekt hozzallas amugy, hogy delorean visszavetted..bar megmondom oszinten nem ertem miert vesz vki 2024-ben meres nelkul barmilyen sony vetitot gondolkodik.gif

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Önkoltsegen a 870 lezeres gep javittatasa az ujkori vetelar felet felfogja emeszteni! Komplett xsrd blokkot kell bent cserelni.

Vendegeskedik nalam most egy HW55es nativ 1097:1 kontrasztal illetve dinamik full 5600:1-el.

Jovo heten jon egy 270-es 4k ami 200 uzemoranal mar leterdelt 2000:1 on/off kontrasztra.

Ivan megbizasabol a 760es is 3800:1 on/off amit tudott az ujkori 14000:1-bol amit cikk kent is olvashatunk a projektor.hu oldalon.

Nem az a baj ha valami szar, muanyag, kinai es elromlik. Hanem az hogy ez a teny a szonyeg ala van soporve es a laikus vasarlok felrevezetve. Arrol nem is beszelve aki erti is a mukodesuket e neves gyarto termekeinek es tudja hiba eseten mihez kell nyulni… az meg mert tenyeket kozol megprobalnak kontarnak, nem hozzaertonek beallitani. Csupan uzleti es anyagi erdek csorbulas vegett.

Igaz en nem is a laikusok koret szolgalom ki, hanem az izig-verig avatott szemeket es az abszolut high end-re vagyo kifinomult hazimozis kozosseget. Ilyen alvanyokra Sony nem fer be.😉

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Zozi írta:
2024.02.17., szomb. 12:22
Hova tűnt delorean posztja? Ki lett moderálva? Gondoltam megnézem, jött-e rá válasz, de már a kérdést sem találom...  gondolkodik.gif
 
Itt írok én is.
Nem nagyon kattintok az AVX-re.

Sajnos eladtam egy általam tökéletesnek ítélt Sony 870 projektort egy kedves fórumosnak.
Vagyis cseréltem vele egy általa még ki sem fizetett processzort.
Én nem méregettek kontrasztot (a kalibálásnak nem része a kontraszt mérés), de bekalibráltam profi módon a vetítőt az általam elérhető legjobb megoldással.

A kontrasztot később ott nála mérték és 3K a kontrasztja a SONY-nak. A 870-nek.
Ez lehet hiba, lehet mérési pontatlanság, lehet más is.
Én most úgy ítélem meg, hogy valami csak nem kóser!

Sajnos a kérdéseimre nem kaptam választ az 590 projektor kapcsán, pedig ilyen esetekre jó lenne bármi.

Semmiképpen sem szerettem volna sem átverni senkit, sem megkárosítani senkit.
A projektort azonnal vissza is cseréltem első szóra. Ez a minimum.
Most mindenképpen szeretném elküldeni a SONY-hoz és saját költségen intézem az esetleg javítását, vagy bármi mást.
Ha a Sony azt mondja minden OK, akkor fogom hirdetni.

Nekem a vetített kép szuper (hihetelenül jó ráadásul), de sajnos a mért kontraszt valóban a béka segge alatt van. Ezt én, mint azért kalibráló nem vettem észre a vetített kép alapján. Amikor bekapcsolok sok mindent, amit általában bekapcsol az ember - a kép tökéletes.
De az első reakció is az volt - nagyon jó a "fekete szint".

Imádom a SONY projektorokat, nagyon szeretem a DLP képi világát is. Mindig is elismertem, hogy a régi DLP-k 1080P képe utánozhatatlanul jó. Itt is vannak viták, de az nem számít. Aki megkeresett ajánlotam neki a SONY 5000 projekort is, mert ár-érték arányban kiváló gép.

A kommenteket nem fogom elolvasni.
Ivánt is tisztelem sok mindenért, sok másért nem, de ez csak személyes ellentét. Zozi-t remélem a fórumos barátomnak hívhatom.

Itt mindenképpen mindig az igazságnak ki kell derülnie! vagyis jó lenne.
Bajok mindnenhol lehetnek, de ne söpörjünk a szőnyeg alá dolgokat!
Ha kérdés van, arra illik válaszolni, főleg egy forgalmazó részéről.
Ha pedig valamit javítanak és kiderül a hiba - az is segítség lehet másoknak.

Én, mint elég gyakorlott kalibráló nem értem a SONY működését. tutok mérni 11K kontrasztot és 4K kontrasztot ugyanazzal a géppel, ugyanolyan körülmények között. Lézeresnél pláne nagy az eltérés. Erről sem olvasni nem lehet sehol, sem

Maradok tisztelettel!
Akár kalibrálással kapcsolatban is kereshettek, de árulni is fogok még sok mindent, mert ez hobbi is nálam és kereskedő is vagyok.

Akik ismernek, a legtöbben megköszönték a dolgokat, sokan írták, hogy ilyen segítőkészséggel még nem találkoztak.
Ezen az úton folytatom. Egyelőre AVX mentesen, de itt is meg fogtok találni.

:smile32:

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

R.G. írta:
2024.02.17., szomb. 18:52
Red75 írta:
2024.02.17., szomb. 16:46
Mivel ez EU-s szabályozás, én bízom benne, hogy nem maradunk UHP izzó nélkül még jónéhány évig.
A cikk szerint nekem nem ez jon le, max a keszletezes miatt...

" Ennek megfelelően pedig a jelenlegi helyzet az, hogy nem gyárthatók és hozhatók be az EU-ba cserelámpák 2025. február 24-e után a 2.000 ANSI Lumennél kisebb, illetve 2027. február 24-e után a 2.000 ANSI Lumennél nagyobb fényáramú projektorokhoz. "

" A gyártók és kereskedők arra készülnek, hogy készleteket felhalmozva a tiltásra vonatkozó határidők lejárta után is biztosítsanak cserelámpákat, de ezek ára várhatóan növekedni fog, a csökkenő gyártás, a készletezés költségei és az előbb-utóbb megfogyatkozó lámpák iránti kereslet növekedése miatt. Ezért a lámpás házi-mozi vetítők használóinak érdemes lehet már most ellenőrizni a cserelámpák elérhetőségét, árát és előrehozni azok megvételét "
Nem látok nagy gondot. 2027 február 24 előtt veszel pár darab lámpát tartalékba. De ha nem akarsz, akkor majd veszel raktárkészletről, amíg van. 2027 után meg majd magánemberként veszel Angliából vagy az Usából valamennyivel többért. De őszintén, minél többen pánikolnak feleslegesen, nekem annál jobb. Alig várom, hogy vehessek valami jó 3 chipes dlp gépet bagóért :D

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

batyo írta:
2024.02.17., szomb. 13:43
Hiccusz írta:
2024.02.16., pén. 13:05
Akinek UHP izzós vetítője van…


 
Perpillanat két ( egy pana RZ és egy Sony UHZ ) lézerfegyver vár a polcon foszforkerékre.
Optoma UHZ!
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Red75 írta:
2024.02.17., szomb. 16:46
Mivel ez EU-s szabályozás, én bízom benne, hogy nem maradunk UHP izzó nélkül még jónéhány évig.
A cikk szerint nekem nem ez jon le, max a keszletezes miatt...

" Ennek megfelelően pedig a jelenlegi helyzet az, hogy nem gyárthatók és hozhatók be az EU-ba cserelámpák 2025. február 24-e után a 2.000 ANSI Lumennél kisebb, illetve 2027. február 24-e után a 2.000 ANSI Lumennél nagyobb fényáramú projektorokhoz. "

" A gyártók és kereskedők arra készülnek, hogy készleteket felhalmozva a tiltásra vonatkozó határidők lejárta után is biztosítsanak cserelámpákat, de ezek ára várhatóan növekedni fog, a csökkenő gyártás, a készletezés költségei és az előbb-utóbb megfogyatkozó lámpák iránti kereslet növekedése miatt. Ezért a lámpás házi-mozi vetítők használóinak érdemes lehet már most ellenőrizni a cserelámpák elérhetőségét, árát és előrehozni azok megvételét "
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
batyo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.01.02., szer. 00:40
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: batyo »

Red75 írta:
2024.02.17., szomb. 16:46
Mivel ez EU-s szabályozás, én bízom benne, hogy nem maradunk UHP izzó nélkül még jónéhány évig.
Ha az óraátállítás hatásfokával vezetik be,hamarabb kihűl a nap.
Gyors leltár után kiszámoltam,4109 évre van izzóm, ha nem adok el mostantól.
Nagy a kísértés, hogy megtartsam mindet :)

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Mivel ez EU-s szabályozás, én bízom benne, hogy nem maradunk UHP izzó nélkül még jónéhány évig.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R.G. »

TSanyi írta:
2024.02.17., szomb. 15:32
Cserélt itt valaki is valaha egy azon projektorban 2 vagy több izzót? gondolkodik.gif

Hamarabb lecserélik a projit, sem hogy túl sok óra bele ment volna.
Sokan nem cserelgetik a gepeiket evente egyeb okok miatt, de az igaz, higy sokan akar par havonta is.
Mivel eladhatatlanok lesznek igy kb. ugy tobben addig fogjak hasznalni amig mennek ezeke utan. Ez csak feltetelezes, de azert nem art megvizsgalni tobb szempontbol is a kerdest.
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

TSanyi írta:
2024.02.17., szomb. 15:32
Cserélt itt valaki is valaha egy azon projektorban 2 vagy több izzót? gondolkodik.gif

Hamarabb lecserélik a projit, sem hogy túl sok óra bele ment volna.
Eléggé sokan, többek között már én is, de még szeretnék néhányszor, azt hozzá kell tenni, hogy én felhasználó vagyok, és bizony sokat nézek nagy képet, miért is ne tenném.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cserélt itt valaki is valaha egy azon projektorban 2 vagy több izzót? gondolkodik.gif

Hamarabb lecserélik a projit, sem hogy túl sok óra bele ment volna.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Akkor mi a megoldas? Raktarozzon most be a tulaj, valamennyit elore, ameddig gondolja, hogy eleg lesz? Mi lesz ha elfogy az izzo, de meg hasznalhatna a gepet? Mi lesz mint masodpiaci termekekkel? Koszi
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
batyo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.01.02., szer. 00:40
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: batyo »

Hiccusz írta:
2024.02.16., pén. 13:05
Akinek UHP izzós vetítője van…





 
Perpillanat két ( egy pana RZ és egy Sony UHZ ) lézerfegyver vár a polcon foszforkerékre. Panában reflexiós van, azok bírják 10-20k órát, de kb 6k után már erősen fáradtan.
Addigra úgy 50 %-ot hoznak , kezdenek lilulni , hozzábutítva a másik két színcsatornát,még lehet velük kínozni egymást, de már nem kellene.
A Sony addigra már elfogyaszt úgy kettőt, mert úgy 4-5k óra után már hangosabb az elviselhetőnél,szóval cserés.A Casio-kat ezen a helyen nem emlegetjük, mert nincs közük a mozihoz semmilyen szinten. 
A kerékcsere lassabb, mint az F1-ben és mai áron kb két izzó ára. A fejszámolást rátok bízom, engem a dolog környezetvédelmi aspektusa tart ébren éjszaka.
0.1mm3 higany VS 5-15 g foszfor.
Remélem nem adok újabb ötletet az illetékeseknek,mert ezt a problémát nem lehet további szénerőművek megnyitásával kezelni.
 
 
 
 
 

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Delorean kérdése erre az esetre vonatkozott:
szepi_ivan.jpg
 
Ez a gép kiderült, hogy mégis hibás és optikai blokk cserén esett át. Ez nem is lenne baj, mert tudjuk, hogy ami elromolhat, el is romlik.
Itt inkább az vet fel kérdéseket bennem, hogy a szakember hogy nem vette észre a hibát és miért "zavarta" el az ügyfelet?! Azt hittem, hogy delorean kérdésére jön érdemi válasz az ügyben... Cseneles lett hülyének nézve és "nem hozzáértőnek" tilulálva... Vajon hány ilyen, vagy hasonló eset lehet még, ahol az ügyfél el van küldve, hogy "jól van az úgy..."

Nem várok választ a kérdésemre csak elmélkedem.   
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Hiccusz írta:
2024.02.16., pén. 13:05
Akinek UHP izzós vetítője van…

 
Hova tűnt delorean posztja? Ki lett moderálva? Gondoltam megnézem, jött-e rá válasz, de már a kérdést sem találom...  gondolkodik.gif
 
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”